Sayfa 271/852 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada suriyede bizimkiler ve esad arasında dün geceden beri kapışma başlamış. Şu an savaş halindeyiz.

Rus uçakları ise, esad ordusu sıkıştığı yerlerde tayyip in öso dediği güçlere arada bomba atıyormuş.

Kötü haber hafifte olsa savaşa girmiş olmamız. Bizzat savaş kelimesini kullanmış tayyip.

İyi haberse, savaş başlayınca ne olur diye merak ediyorduk. Başlamış bile ve BIST yukarı döndü.
    Akşamki putin tayyip görüşmesinden kötü sonuç çıkarsa, BISTin tekrar aşağı inme ihtimali var.
    Ancak durum eskisi kadar belirsiz değil.

Ruslarla TR ordusu direk kapışmaz umarım. abd liler, öso denen gruba bi kaç uçaksavar dağıtır. Onlarda rus uçaklarını vurur...

her neyse. Sefer görev emrimi bulayım, her an lazım olabilir. Direk general olarak başlayacakmışım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    5 Mart da, TR, putin, fransa, almanya'nın katılacağı 4 lü zirve gerçekleşecekmiş. 6 Mart'da ise TR, iran putin üçlü zirve.
    Long olanlar için BİR ÖLÇÜDE iyi haber.

O toplantıda iyi bişey çıkma ihtimaline karşı biraz yükseliriz. Ancak toplantıya kadar, suriyede esad birlikleri ilerlemeye devam edecektir. Göründüğü kadarı ile rusya nın taktiği böyle. Masaya oturulduğunda "yeni durum bu emşerim, buna uygun anlaşma yapalım" diyormuş.
    5 marta kadar rusya ile direk kapışmazsak, üç beş gün nefes alabiliriz.

Bu tayyipin taktiği idi, "ben her türlü kanuna uymayan hareketi yapıyorum, karşı gelmesi gereken devletin tüm kurumları ve muhalefet de kuyruğu indirmiş seyrediyor. Maaşlarına yaptığım ekistra zamları yemekle meşguller. O zaman kanunları benim yaptıklarıma uydurun" demişti. Uyduruldu. Ekistra zamlı maaşlarını hak ettiler.

Aynısını tayyipe karşı putin yapıyor. Kendi silahı ile vuruyor.

115 civarında ölü yerlere long kontratlar yazmıştım. Sadece 1 tanesi gerçekleşti.

Bu toplantı benim stresimi biraz aldı doğrusu. her şey normal seyrine girerse, benim açımdan süper olacak da.

Papaz olayından beridir hep yeni bi şeyler çıktı.

Birde virus var. hala kontrol altına alınamadı.
    Son düzenleme : alicemal; 23-02-2020 saat: 11:48.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Papaz olayı,
    İstanbul seçimlerin iptali,
    Kuzey suriyenin işgali gibi görünen bir planın tayyip tarafından açıklanması.
    Doğu akdenizde tüm dünyanın bizi tehdit etmesi.
    Libyaya asker çıkarmamız.
    Virus.
    Suriyede rusya ile kapışma ihtimalimizin had safhada olması. Rusya uçakları "bizi yöneten" tayyipin ordusu öso denen grubu bombalıyor.

Unutmayayım diye buraya not düştüm.
    Tüm bunlara rağmen yıl sonlarını eksiye düşmeden kapadım. Geçen yıl yeterli kazanç bile sağladım.
    Bu senenin başındayız, işler epey kötü ancak düzelme ihtimali çok yüksek. Morali yüksek tutup, nefsi kontrol etmeli.

Virus hariç, tüm bu olanlar sadece tayyipin kapasitesi. Onun kararları ile girilen durumlar.
    ---

Bu arada hakkatende kuzey suriyede tayyipin niyeti pekde iyi görünmüyor. Mülteciler hikaye.

öso denen grubun tamamı radikal dinciler. Çoğunluk eski el kaideciler. Bir kısmı kafa kesen tipler.
    Bunlar İdlib bölgesinde kendi hakimiyetleri olan bölgede, kendi kurumlarını kurup, bölgeyi şeriatla yönetmeye başlamışlar.
    Yönettikleri bölgeden ayrılmak isteyen sivilleride engelliyorlarmış. Onları bahane kalkan yapıyorlarmış.

Bunları koruyan ve maaş verende tayyip.

Dışarıdan bakınca, türkiye kuzey suriyede özerk bir şeriat devleti kurup, öso komutasına verecek gibi görünüyor.

Eğer böyle ise, finansörü biziz. Bizim vergilerimiz.

Maddi sıkıntıdan İntihar edenler, kendilerini yakanlar... değilmi...

Hep derim dünyayı eğer yaratan biri varsa oda şeytan olmalı. Tanrı, dünyayı yaratma işini şeytan'a bırakmış olmalı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Virus olayı gündemde. İran ön plana alındı, TR de korku hakim oldu.

İlginç olansa, batıda Çin ile en yoğun teması olan kim.?
    Çinde büyük şirketleri olan, çok büyük ticaret hacmi olan, sürekli kafilelerin gelip gittiği, Çinli nüfusa sahip avrupa ve abd.

abd de 4 milyon Çinli var.
    Bizimde bi kaç milyon almancı mız var ve en çok ticaretimiz Almanya ile. Bizde gelip giden alman ve Almancı çok.

Aynısı abd dede geçerli olmalı. 4 milyon Çinli nüfusa sahip. Büyük şirketlerinin sağ kolu Çin. EN büyük ticaret orası ile.

TR ve İran ın ise Çinle çok küçük bağı var.

Netçe: İlginç bir şekilde abd de virusten ölen kimse yok ve hastalanan sayısı en son 35 di yani komik seviyede. ABD nin 320milyon nüfusu var, 4 milyonu Çinli, 400 milyar usd den fazla ticaret hacmi var.(400 milyar rakamını hafızadan yazdım, tam doğru olmayabilir.)

İran ın bağı ise petrol veriyor oda araba ile değil boru ile.(bundanda emin değilim ya, kamyonla yada gemi ilemidirki. Boru diye aklımda kalmış.)

Asya hariç dünyada Çin ile en çok bağı olan abd ve ingilterede virus hiç yok gibi ve ölen yok.

abd düşmanı Çin en önde, İran da ise ölen sayısı en hızlı artışı gösteriyor.?
    Bu 2 ülkede abd nin hedefinde olan, yıkmaya çaıştığı ülkeler.

Rusya aklınıza gelmiştir. Bi kaç kez yazdım, rusya nın dev şirketlerinin hepsi yahudilerin elinde ve her yıl 10 milyarlarca dolar rusya halkının parası batıya aktarılıyor. Savaş alanlarındada bakın, rus ve abd askerleri kapışmaz. Orası senin burası benim diye paylaşırlar.
    Büyük ihtimalle, Çin i al aşağı ederlerse, rusya ve Çin el ele tutuşup "biz aslında kardeşiz" diyecekler.

---

Maalesef gelmesini istemediğim seviyelere indik. Ana sebep batılıların para çekmesidir diye düşünüyorum. Her hafta bi kaç yüz milyon usd çekiyorlar.

Çok daha fazla etkilenen ülkelerden çekmiyorlar, savaşta olan ülkelerden çekmiyorlar, bizden çekiyorlar. Ülkede adalet ve hukuk al aşağı edildiği için.
    Eskidende pek yoktu ama hukuk batılıya çalışıyordu, bizi oyuyordu, şimdi ise adaletsiz hukuk batılıya da döndü. O sebeple durmuyorlar. TR deki En birinci adamları tayyip de kontrolden çıktı. Seçildiğinden beri "Aferim" deyip duruyorlardı. 2015 den beridir demiyorlar.

BIST 115 altına indi. Ölü yerlere kademeli birer kontrat yazmaya başladım.

Ancak endişeli durumdayım çünki viruste ışık görünmüyor.
    Suriye de ise küçük bir ışık yandı, fakat 5 mart dada bişey çıkacağı şüpheli. 2 tarafta geri adım atmıyor.

Tek iyi yan rusya ile TR kuvvetleri henüz karşılıklı birbirine girmedi. Ekonomide düzelen rakamlar var.

Çin borsası bile bizim borsa kadar etkilenmemiş görünüyor. shangay neredeyse hiç inmemiş, hong kong biraz inmiş. Virus ve öleni olan İtalya, Japonya hiç etkilenmemiş filan.

Bizim BIST dansözden farksız.
    Son düzenleme : alicemal; 24-02-2020 saat: 10:59.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    virus yüzünden şu borsalar düşmemiş dedim, düşmeye başlamışlar.

Tabi batı borsaları yüksek oranda balondu. Biz ise, tek adamın kararları yüzünden 2 yıldır bırak balonu, olmamız gereken yerlerin hep altında olduk.

Rus sitelerine göre, tayyip putin'e, suriyeyi ikiye bölelim demiş.

Belliki suriyenin kuzeyinde şeriat devleti kurma hevesi var. öso denen grubun hakim olduğu yerler şeriatla yönetilmeye başlamış.

Bunlarıda gördük. Böyle giderse daha neler göreceğiz kimbilir.? Ben bilir de. Bilmem ne işe yarıyor.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ölü yere long yazmayı kestim, sakin indiği ve orada kaldığı için, devamı gelme olasılığı var.!

Artık eğer inerse 112 de yazarım. Fazlada alırsam bu sefer kafa rahat olmuyor.

Ekranı kapatıp işlerime bakayım. Para sıfırlanırsa zaten aracı kurumdan ararlar.! sanırım sıyırma konusunda kademe atladım.

Bu arada rus sitelerine göre tayyipin dün söylediği 5 Mart tarihide yalan çıktı. Henüz tarih tam kararlaştırılmamış ama tarih için görüşüyorlarmış.

tayyip in üfürmelerine alıştıkta bu kadarı ilginç oldu. Bi yandan patriot için yalvarıyormuş, bi yandan rusyaya gizli teklifler, yalanlar...

Hepsi Türk halkına giriyor.
    tayyip e ve diğer siyasetçilere maddi ve manevi anlamda bişey olmuyor. Onların servetleri batıda. Batıda bina dikip duruyorlar.

israil yine şam ı füzelerle vurdu. rusya yine sessiz.
    Son düzenleme : alicemal; 24-02-2020 saat: 12:15.
    @NeAcaipDunya

7. Korona virüs ün derin dünya devletinin kendi politik askeri ve ekonomik çıkarları için kullandığı bir ürün olduğunu düşünüyorum..
    Bir günde dünyada trafik kazalarında daha fazla insan ölürken 2 ayda 2000 kişinin öldüğü (resmi rakam tabi) biraz daha güçlü bir virüsü böyle insanları kırıp geçirdiği gibi lanse edilmesi ilginç geliyor..
    Amaç sosyal medyanın da gücü vasıtası ile habbeyi kubbe yapıp ÇİN e ayağını denk al deme..
    Bu işin tam da TRUMP IN ÇİN ile ekonomik bir savaşa girdiği dönemde çıkması ilginç tabi..
    Bir diğer ilginçlik de taaaa ÇİN den her ne hikmetse bir anda IRAN da ortaya çıkması..
    Endonezya burma filipinler tayvan hindistan gibi karınca gibi insan kaynayan çin ile siyasi ekonomik jeo-politik ilişkileri olan hatta sınır komşusu olanlar vıcık vıcık ülkelerde ses yok taaa 5000 Km ötede iran de beliriveriyor bir anda..

ÇİN de büyük ihtimal bunun farkında virüs ün aşısı bulundu falan diye üfürüyor..
    Her hangi bi virolog ile konuşulduğunda bu aşının labortuvar ortamında üretimi , önce hayvanlı sonra insanlı deneyler falan derken min 6 ayı var der..

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Korona virüs ün derin dünya devletinin kendi politik askeri ve ekonomik çıkarları için kullandığı bir ürün olduğunu düşünüyorum..
    Bir günde dünyada trafik kazalarında daha fazla insan ölürken 2 ayda 2000 kişinin öldüğü (resmi rakam tabi) biraz daha güçlü bir virüsü böyle insanları kırıp geçirdiği gibi lanse edilmesi ilginç geliyor..
    Amaç sosyal medyanın da gücü vasıtası ile habbeyi kubbe yapıp ÇİN e ayağını denk al deme..
    Bu işin tam da TRUMP IN ÇİN ile ekonomik bir savaşa girdiği dönemde çıkması ilginç tabi..
    Bir diğer ilginçlik de taaaa ÇİN den her ne hikmetse bir anda IRAN da ortaya çıkması..
    Endonezya burma filipinler tayvan hindistan gibi karınca gibi insan kaynayan çin ile siyasi ekonomik jeo-politik ilişkileri olan hatta sınır komşusu olanlar vıcık vıcık ülkelerde ses yok taaa 5000 Km ötede iran de beliriveriyor bir anda..

ÇİN de büyük ihtimal bunun farkında virüs ün aşısı bulundu falan diye üfürüyor..
    Her hangi bi virolog ile konuşulduğunda bu aşının labortuvar ortamında üretimi , önce hayvanlı sonra insanlı deneyler falan derken min 6 ayı var der..
    ölülerin görüntüleri yok
    sanırsam cuzzam gibi
    paranparça suratlar filan
    zonbi gibi
    yoksa o ka basit olsa
    senin bu tezi çoktan çürütmüşlerdi
    profilden bi vesikalık foto kafi
    hatta ne demek
    yeterde artardı bile
    sanki hastalik son evresinde
    bu virus gaza öyle abanıyo ki
    0-100 kmh 3 saniye filan