Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 11 Eylül Pazartesi

Borsada Bugün – 11 Eylül Pazartesi

Herkese iyi haftalar.

Son bir kaç haftadır senet bazlı kar satışlarının geldiğini görüyoruz ancak endeks yükselişini sürdürüyor. Fitch’in ülke görünümünü negatiften durağana çevirmesi 380 seviyesinde olan CDS’lerde düşüş yaratırsa bankalar yine lokomotif olabilir. Eylül sonunda S&P, Aralık’ta Moody’s kredi değerlemeleri de izlenecek.

Yeni ekonomik yönetim geldiğinden beri güzel bir algı oluştu fakat enflasyon, cari açık, tasarruf tedbirleri taraflarında henüz iyileşme görülmedi. Yapısal reformlar konusunda ise hiç bir işaret yok.

Yabancı yatırımcı geçtiğimiz haftayı izleyerek geçirdi.

Endeks kısa vadeli trend açısından iki önemli seviye var, hareketli ortalama desteği 8,009’da ve yükselen trend desteği 7,750 puanda (ki bu destek her gün 60 puan yükseliyor yani hafta sonu 8,050 puan civarında olacaktır.)

Sistemler ve genel durum pozitif, her zamanki gibi temkinli olmayı sürdürerek izleyeceğiz.

Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here