Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 20 Mart Pazartesi

Borsada Bugün – 20 Mart Pazartesi

Banka krizi bitmemiş olmalı ki Credit Suisse cuma akşamı 1,86 Frank’tan kapandıktan sonra UBS hisse başına 0,50 frank ile bankayı satın aldı. Devralmada yaklaşık 15 milyar dolarlık CS tahvilinin değeri sıfırlandı ve bu tahvillere yatırım yapanların (başta HSBC) elinde hiç bir şey kalmadı.

Ayrıca ABD, Kanada, İngiltere, Japonya, Avrupa ve İsviçre merkez bankaları, dolar swap hattı operasyonlarının sıklığını artırma kararı aldı.

Bu gelişmeler krizin beklenenden daha kötü olabileceğine işaret ediyor.

Orta vade açısından endeks 5 Ocak 2023 ten bu yana hareketli ortalaması altında hareket ediyor. Orta vadeli yatırımcı, endeks hareketli ortalaması üstüne çıkmadan uzaktan izleyecektir.

Kısa vade açısından günlük ve seanslık grafiklerde tüm sistemler Cuma günü oluşan boğa tuzağı ardından tekrar negatife döndü.

Sabah Avrupa endeks vadelileri binde 2,5 civarı ekside, ABD endeks vadelileri ise sıfıra yakın duruyor ancak ilerleyen saatlerde hareketler hızlanacaktır. Bugün dünya piyasaları açısından hareketli bir gün bekleniyor.

BİST100 StochRSI(-), Most(-)

Seanslık ve günlük grafiklerdeki optimize edilen sistemlerin son durumlarını ilgili grafiğin altında görebilirsiniz.

Her sabah seanslık ve günlük BİST100 grafikleri ile hareketli ortalamaları ve en verimli iki sistemi grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here