Ana Sayfa Dünya Bank of America: Altın 3000$ üzerine çıkabilir

Bank of America: Altın 3000$ üzerine çıkabilir

2966

Bank of America Metal Analisti Micheal Widmer Bloomberg HT’ye demir, bakır ve altın fiyatları hakkında değerlendirmede bulundu

Bank of America Metal Analisti Micheal Widmer Bloomberg HT’de Finans Merkezi programında Açıl Sezen’in sorularını cevapladı.

Analist Widmer, demir ve bakıra olan talebin artcağını söylerken, altında önümüzdeki yıl bir artış olabileceğini ve 3 binin üzerine çıkabileceğini belirtti.

Widmer’in konuşmasında öne çıkanlar şöyle;

“Parasal gevşemenin yapıldığı bir dönemdeyiz. Dünyanın her yerinde benzer şeylerin yapıldığını söyleyebiliriz ama farklılıklar da var tabi. Pandemi bütün dünyayı etkiledi. İlk havayollarında başladı. Bazı resesyonlar da oldu. Metallerin de etkilendiği oldu. İkinci olarak da likidite tarafına baktığımız zaman çok fazla da mali teşvik var. Çin, ABD ve dünyanın diğer taraflarında da teşvikler var o yüzden fiyatları daha çok çıkacağını düşünüyoruz”

Bakır fiyatları için 2020 bakır fiyat tahminlerini düşürdükleirni söyleyen Widmer, “Temel olarak güçlü bir hareket gördük ancak şuan bakır fiyatları 7bin-8bin’in üzerine çıkabilir” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.