Ana sayfa Analiz BofA: Piyasalar görülmemiş bir iyimserlik içerisinde

BofA: Piyasalar görülmemiş bir iyimserlik içerisinde

Bank of America’nın kendi hazırladığı satış göstergesine göre, Wall Street stratejistleri Ağustos 2007’den bu yana görülmemiş bir iyimserlik içerisindeler.

Gösterge, stratejistlerin hisselere karşı ne kadar iyimser olduklarını ölçüyor. Eğer gösterge 60,3’ü geçerse satış emri verilmesini sağlayan gösterge, şu an için yüzde 58,4 seviyesinde bulunuyor.

Gösterge Aralık 2016’dan bu yana nötr bölgede sıkışmıştı. Banka, ekstrem iyimserliğin devam etmesi halinde yatırımcıların S&P 500’deki çift haneli getirilerine elveda etmesi gerekebileceğini belirtti.

BofA paylaştığı raporda, “2011 yılından beri ilk defa göstergenin sonucu gelecek 12 ayda getirilerin tek haneye düşeceğine işaret ediyor.” dedi.

Fakat BofA’ya göre hisse senetleri, getirileri neredeyse sıfır olan tahviller ile karşılaştırıldığında hala cazibesini koruyor. Wall Street’teki yukarı yönlü eğilimin de sebebi olarak düşük faizler belirtiliyor.

BofA, göstergenin gelecek 12 ay için düşük getiri göstermesine rağmen satış göstergesinin bu seviyelerde olduğu zamanların yüzde 92’sinde gelecek yıl için toplam getirilerin pozitif olduğunu belirtiyor.

BofA S&P 500’deki nötr duruşunu koruyarak yıl sonu için 3.800’lük bir fiyat belirliyor. Paylaştıkları nota göre, banka belirlediği fiyatta ısrarcı olmasının sebebini fazlasıyla iyimser piyasalar ve değerlemeler olduğunu söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here