Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 15 Mayıs Pazartesi

Borsada Bugün – 15 Mayıs Pazartesi

Cuma şöyle yazmıştım: Tedbirli olmakta fayda görüyorum, beklentiler alınıyor, Pazartesi gerçeklerle karşılaşacağız. Eğer ilk turda bitmezse veya Meclis’te farklı tablo ortaya çıkarsa belirsizlik ortaya çıkacaktır.

İşte bugünkü gerçek: Mecliste kaybeden muhalefet ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması ile belirsizliğin iki hafta daha sürmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimini de muhalefetin kaybetme ihtimalinin yüksek olması.

Belirsizlik piyasalar açısından kötüdür, mevcut heteredoks ekonomi politikasının devam edecek olması da piyasa açısından hoş değil. Dövizin baskılanmaya devam edeceği, faizin düşük tutulacağı enflasyonun yüksek seyretmeyi sürdüreceği ve gelir dağılımının bozulmaya devam edeceği sistem ne kadar sürdürülebilir, yaşayarak göreceğiz.

Geçen haftaki primlerin geri verilme ihtimalinin yüksek olacağı ve volatilitenin yüksek olacağı bir haftaya giriyoruz. Dövizi baskılanmaya devam edecek, borsa satıcılı olabilir ama varlık fonu alımları sürebilir, vatandaşın döviz talebi sürebilir.

Uzak izleme modunda kalmaya devam ediyorum.

Borsaya girmek için düşüş trendinin kırılmasını beklemek iyi bir strateji olacaktır, bu aşamada orta vadeli yükselen trendin kırılıp kırılmayacağını izlemek gerek.

Orta-kısa ve gün içi işlem yapmak bu iki hafta içerisinde çok riskli.

Günlük grafikte optimize edilen sistemlerin son durumlarını grafiğin altında görebilirsiniz.

BİST100 StochRSI(+), Most(+)

Her sabah günlük BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here