Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 13 Eylül Çarşamba

Borsada Bugün – 13 Eylül Çarşamba

Bugün bist100 endeksinin günlük ve haftalık grafiklerini birlikte ekliyorum.
Günlük grafikte hala kısa vadeli yükselen trend ve hareketli ortalama üzerindeyiz, stochrsi negatif olmasına rağmen most pozitif ve bu durumda genel durum pozitif kalmaya devam ediyor. Ancak RSI negatif uyumsuzluğu hemen göze çarpıyor. Fiyatlar a noktasından b noktasına kadar yükselirken, RSI a noktasından b noktasına kadar gerilemiş durumda. Bu uyumsuzluk bize ileride fiyatların düşme eğilimine gireceğini söylüyor.

Haftalık grafikte ise yine kısa, orta ve uzun vadeli trendleri izliyoruz. Burada endeks kısa vadeli trendi altında, orta ve uzun vadeli trendleri üzerinde hareket ediyor. StochRSI ve Most indikatörleri ise negatife dönmüş durumda.

Biz analizimizi her zaman günlük grafiğe göre yaptığımız için hareketli ortalama altında kapanış olmadan genel durumun pozitif olduğunu düşüneceğiz ancak haftalık grafikteki olumsuzluğu, günlük grafikteki RSI uyumsuzluğunu aklımızda tutup maksimum temkinle izleyeceğiz. Haftalardır süregelen para çıkışı, yatırımcı sayısının rekor üstüne rekor kırması ve halka arz çılgınlığını eklersek temkinli duruşumuzu maksimuma çekiyoruz.

Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi
Haftalık BİST100 Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here