Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 24 Ekim Salı

Borsada Bugün – 24 Ekim Salı

Yüksek volatilite eşliğinde %3 aşağı %3 yukarı hareketler oluşuyor. Böyle zamanlarda kredili işlem yapanlar ya da gün içi işlem yapanların zarar yazıyor. Düşüşlerin para çıkışı eşliğinde yükselişlerin ise para girişi olmadan gerçekleşmesi ve piyasanın tamamen Bank of America’nın alış satışlarına göre şekillenmesi ise analizleri zorlaştırıyor çünkü analiz piyasa denen şeyin genel olarak homojen ve yüzlerce kişinin bağımsız fikriyle oluşması gerekir.

Endeks halen hareketli ortalamasından uzakta ve sistemlerimiz ışığında genel görünümümüz halen negatif olmaya devam ediyor.

Bugün endeksin önünde direnç olarak 7,840 (günlük ilk pivot direnci) ve 8,000 (ilk haftalık pivot direnci) var. Destek olarak 7,685 (günlük pivot seviyesi)

Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here