Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 26 Ekim Perşembe

Borsada Bugün – 26 Ekim Perşembe

Sözün tekniği ve temelin bittiği yerdeyiz. Hamas’a Türk hükümetinin askeri de dahil tam destek vereceğini açıklaması dünyada yalnızlaşmamıza neden olurken yabancı yatırımcının -en azından fonların- çok uzun bir süre gelmemesi anlamına gelecektir zaten Bakan Mehmet Şimşek’te bunu dün söyledi.

İsrail-Hamas gerginliğinde dengeli ve doğru bir tutumla tarafları sükunete davet ettik, İsrail’e başsağlığı diledik, sivillerin zarar görmemesi için açıklamalar yaptık ve bunun üzerine borsa yükselip savaş havasını üzerimizden atarken ve muhtemel savaş ortamında İsrail-Gazze-Lübnan-Suriye ve İran varken birdenbire bu bataklığa biz de girdik. Bu gelişme borsada büyük bir kırılma noktası olabilir.

Endeks %23 fibonacci desteğinden güçlü destek almışken bu gelişmenin olması artık desteği %38’lerde, %50’lerde olmazsa %61’lerde bulmaya çalışacağız.

Cumartesi günü de büyük bir miting düzenleniyor, Perşembe ve Cuma bu şartlar altında kim mal alacak bakalım. Uzun bir süre izleyici kalacak gibiyiz.

Bugün artık faiz kararının bir önemi de kalmadı, faiz artırıp yabancı çekemeyeceğimize göre %60’a da çıksa %5’e düşse fark etmeyecek.

Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here