Ana sayfa Kripto Para Kripto Paralarda Sert Düşüş

Kripto Paralarda Sert Düşüş

Kripto para piyasalarında düşüş haftası yaşanıyor. Dün yüzde 6.1 değer kaybeden kripto para piyasası bugün de yüzde 6.6 daha düştü. Böylece iki günde toplam değer kaybı yüzde 12’yi aştı.

Saat 7.45 itibariyle yüzde 6.6 gerileyen kripto paraların piyasa değeri 1 trilyon 958 milyar dolar oldu. Böylece kripto paralar Ağustos ortasından beri ilk defa 2 trilyon doların altını gördü.

Dünkü düşüşü piyasa ortalamasının altında kalan Bitcoin’de işler değişti. Piyasalar yüzde 6.6 gerilerken Bitcoin’deki düşüş yüzde 7.6 oldu. BTC’nin toplam piyasa değeri de 798 milyar dolara indi ve 800 milyar dolar seviyesinde tutunamadı.

Ethereum da tıpkı BTC gibi piyasa ortalamasının üzerinde değer kaybetti. ETH’nin fiyatı 2 bin 974 dolara düştü. ETH uzun bir süre sonra 3 bin doların altını gördü.

Dün 1 doların altını göre Ripple’da da düşüş sürüyor. XRP’nin değer kaybı yüzde 5.6 oldu. XRP’nin son fiyatı ise 93 cent civarında.

Kripto para piyasalarının en çok konuşulan para birimlerinden Dogecoin de düştü. DOGE’un fiyatı yüzde 7.5 azalarak 20 cent oldu.

Bitcoin uzun vadeli trendine doğru düşerken RSI’deki negatif uyumsuzluklara dikkat.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here