Sayfa 1/634 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 5070 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

 1. #1
  Duhul
  Aug 2011
  İkamet
  Mudanya
  Yaş
  31
  Gönderi
  7,513

  Esas Sistem Karşılaştırma

  Erhan dostumun önderliğinde başlayacak yarışma herkese hayırlı olsun. Umarım bol kazanç sağlarsınız. Katılacaklar belirttikçe isimleri ilk mesaja eklerim. Önerim Eylül 1 itibariyle başlayın ama kesin kararı kendi aranızda kararlaştırırsınız.

  Yarışmada son durum ;

  https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=916257226 (yenisi)

  https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=801602739 (eskisi)

  Katılacaklar ;

  erhanaçıkgöz1

  ykoç

  sezer32

  Jarmenkell

  Matador38

  merce

  poyraz2008

  recoba

  KOSA

  şef

  jiggy

  Bearbull

  stradivarius

  yusuf06_tr

   Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
  KURALLAR; (Son Güncelleme:31/08/2015-19:45)

  1-Tam otomatik sinyallere göre işlem yapılacaktır.

  2-Duygusal, hissi, Manuel asla işlem yapılmayacak yayınlanan tüm Alış ve satışlar tamamen sistemsel olacak. Eğer manuel işlem actığı farkedilirse -5,000 puan ceza puanı düşülecektir.

  3-Mümkün mertebe sistem resmi paylaşılacak. Resim paylaşılmayan veyahutta şüpheye düşüren işlemler var ise istenildiği takdir de resim paylaşılacaktır. İstenildiğinde resmi paylaşmayan yarışmacıdan -2500 puan ceza puanı düşülecektir. Aynı yarışmacı 2. kez aynı hatayı yaptıgında ceza puanı 2 ye katlanarak işlenecektir.

  4-Kayma ve komisyon maliyetleri; Sistem ters işlem dediğimiz AL konumundan SAT konumuna direkt geçmişse -50 AL veya SAT konumundan FLAT konumuna geçmiş ise -25 puan düşülecektir. Yarışmacılar teoride üretilen rakamlara göre hesap yapacak maliyetler tarafımdan düşülecektir.

  5-Sistem değişikliği ve revizyon parametre değişiklikleri hatta periyot değişiklikleri yapılabilir. Bildirilmeden yapılan sistem değişikliği farkedildiğinde -15,000 puan ceza puanı düşülür.

  6-İzin alınarak yapılan sistem değişikliğinde ise o yarışmacıdan sistem değiştirdiği için -2500 puan ceza düşülecektir. Aynı şekilde periyotta değştirirsenizde -2500 düşülür. Bunun sebebi sistemciliğin sabır işi olduğunu ve disiplinli davranmamız gerektiğini yarışmanın daha adil olabilmesi açısından caydırıcı cezalar uygulanarak mumkun mertebe daldan dala atlanarak sistem değişikliğine gidilmesini önlemektir.

  7-Alış ve satış sinyalleri mümkün mertebe gün içi vakit bulamadıysanız gün sonu resimle paylaşalım. Cünkü her gun guncellerken 5 gun onceki işlemi girmek yorucu ve zor olacaktır.

  8-Yeni vadenin 31.08.2015 deki kapanış fiyatından Herkes pozisyonunu en geç yarın piyasa açılıncaya kadar bildirecek mevcut sinyaliniz neyse onu söylemeniz gerekiyor.

  8-Sistem yorumları muhabbet piyasa long gider şort gider vb gibi piyasa yorumları yapılmasın lütfen sistemlerle ilgili kısa konusmalar yapılabılır.

  9-Mutlaka bir önceki sinyalinizden alıntı yaparak paylaşın ki kafa gidip excele yanlış verileri işlemeyelim. Mümkünse kendi işlem listenizi tutun daha sonra benimki ile karşılaştırırsınız.

  10- Vade geçişlerinde Sisteminizi kafanıza göre kapatamayacaksiniz. Eski vadenin kapanış fiyatından poz kapanmış gibi işlenecek Yeni Vadenin Kapanış fiyatından da mevcut poz açılmış gibi varsayılacak.

  11-Çoklu sistem paylaşımı yasaktır takip etmek ortalamasını ayarlamak teyit etmek kontrol etmek zorlaşacağı için tek sistem ile yarışmaya katılınabilir. İdeal ile birden fazla sistemi tek sisteme birleştirerek tek sistemin sinyalini gösterir biçimde ise herhangibir sorun yoktur.

  12-Her ay sonunda kapatılmış pozdan itibaren aylık k/z grafikleri tarafımdan yayınlanacaktır.

  13-Ek maddeler kurallar zamanla eklebilir bunlar bildirilecektir.

  14-Resim paylaşamayan arkadaşlarında yarışmaya dahil olabilmesi açısından anlık yazılan sinyaller kabul edilecek ancak işlem acıldıktan ılk 5 dakika içerisinde yazılan pozisyon kabul edilecek. eğer 5 dakıka sonrasında acılmış bir pozisyon varsa -1000 puan ceza puanıyla birlikte kabul edilecektir. BU konu resım paylaşmayacak sistemciler için geçerlidir resim paylaşacak arkadaşlar gecikmeli yazmalarında bir mahsur yoktur.

  15-Katılım şartları; Sistemli trade, Resim paylaşmayanlar poz acıldıktan sonra ilk 5 dakıka içerisinde forma bildirmeli aksi halde geçerli sinyal kabul edilmesine rağmen -1000 puan ceza işletilecektir. Resim paylaşacakların hangi dakıka ve saate yazdığı önemli değil akşam üzeri teyit edilebilir. Resim uploadı için http://hizliresim.com/ adresinin kullanılmasını tavsiye ediyorum uzun sure silinmiyor böylece geçmişle ilgli bir geri dönüş yaparsak resimlerin silinmesini istemeyiz.

  16-Anlık işlem paylaşacak arkadaşlardan da ters işlemde -50 puan FLAT geçenlerden -25 puan kayma ve komisyon gideri düşülecektir.

  17-Repaintli sistem farkedilirse yarışmacı direk diskalifiye edilecek.

  19-Kurallara yeni kurallar eklenebilir kurallarla ilgili uyuşmazlık sorun çıkarsa yönetim tespit ettiği kişiye -1000 puan ceza puanı düşebilir.

  20-SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
  "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

  YARIŞMAMIZ HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH
  Son düzenleme : thebaboli; 12-09-2015 saat: 20:36.
  Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
  Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

 2. #2

  Esas

   Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
  60 dakikalık barın içine 5 dakikalıkları atarsanız, daha iyi anlatmış olurum...
  biraz sonra birleştirilmiş sistemin nasıl çalıştıgını gosterır 3 adet sisteminde görüntüsüyle beraber paylaşacağım.

  seviye belirten flat durumu içinde arkadaşlarımız söylemiş

  son fiyat baz alırsa fıyat dokundugu an gerçekleşir emir ancak

  anonimin paylastıgı sekıldeyse dokundugunda kesinleşir bar kapanışı nerden olursa olsun oradan stop veya kar alını yapar.

  şöyle düşünün 500 puana stop koydunuz sistem AL da piyasa 500 puan aşağı sanıyeler içinde indi normal sistemler o noktada stoplar.

  ancak kodlamayla bu durum değiştirilirse 500 puan indikten sonra şart kesinleşir. SAdece kesinleşir ama gerçekleşmez gerçekleşmesi için o barın kapanışını bekler.

  500 puan aşağı ıner pıyasa robot stoplayacagım kesinleşti der sonra piyasa 1000 puan bıranda bar daha kapanmadan yukarı gıder bar kapanısı stop sevıyesının 1000 puan yukarısı olsada

  stoplar. aslında bu zararına stop olmaz kar al olur.

  sistem k/z grafiğine tüm bunların hepsi nasıl işliyorsa aynen yansıtılabılır.  mesela bu durumda şöyle bir kodlamada yapılabilir bar kapanıncaya kadar alıştan -500 puan aşağıdaysa stopla bar kapanana kadar 500 puan aşağıda değilse stoplama

  dolayısıyla belirleyici olan şey ne 5 dakıkalık grafiklerde trade yapıyorsan 4:59 sanıyede fiyatın 500 puan aşağıdamı yoksa yukardamı kaldıgı onemli.

  eğer alıştan 500 puan aşağıda ise emri gerçekleştirecei kesinleşir ama nereden gerçekleştirecek barın kapanışından gerçekleştirir.

  matrixte hazır kalıplar uzerıne kurulmuş kodlamalar yapılabılıyor istediğin şekle evirip çeviremiyorsun.

 3. #3
  Duhul
  Dec 2007
  İkamet
  Eskişehir
  Yaş
  48
  Gönderi
  10,341

  Esas

  Bear_Bull

  LONG

  93,500


 4. #4
  Duhul
  May 2012
  İkamet
  MANİSA
  Gönderi
  1,729

  Esas

  93.525 long kasa sıfır

 5. #5
  Duhul
  May 2012
  İkamet
  MANİSA
  Gönderi
  1,729

  Esas

  Yedik içtik eğlendik. bear bull da varmış. Aman allam. :-)

 6. #6

  Esas

  sinyal ortası: 93525 LONG kasa:0

 7. #7

  Esas

  arkadaşlar kuralları hatırlatacagım birazdan ama once sıstem birleşimi ayrıyetten kapanıştan mı baz alacaz yoksa acılıstan mı yeni vade kapanısını mı baz alak diyorsunuz

 8. #8

  Esas

   Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
  arkadaşlar kuralları hatırlatacagım birazdan ama once sıstem birleşimi ayrıyetten kapanıştan mı baz alacaz yoksa acılıstan mı yeni vade kapanısını mı baz alak diyorsunuz
  kural demişken sonradan yarışmaya katılım olacak mı

Sayfa 1/634 1231151101501 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •