PDA

View Full Version : CEMTS-Cemtaş

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Red Kit
13-08-2010, 20:08
Yeni başlık hayırlı uğurlu olsun.

rsefer
14-08-2010, 09:41
DENGE ÇUBUĞU YATIRIMINA BAŞLANDI
Çemtaş, denge çubuğu hattının montajına başland›. Yeni endüksiyon fırınları
alımı için teklifler toplanmaktadır. Isıl işlem hattı için Sistem Teknik firması ile görüşmeler yapılarak iyileştirmelerle birlikte tavlama, su verme ve menevişleme fırınlarının revizyonu sağlanacaktır.
Doğalgaz hattının ihalesi tamamlandı. Boya tesisinin modernizasyonu için
firmalar ile görüşmeler yapılmaktadır.
Aralık 2010 sonunda deneme üretimlerine başlayarak, modern bir tesiste
Çemtaş kalitesinde otomotiv sanayiine denge çubuğu üretmek hedefimizdir.

Haber bu arkadaşlar
http://www.cemtas.com.tr/Bulten/CemtasBulten118.pdf

UZEL in Denge Çubuğu ... nu ihalede almıştı ya?
ÇEMTAŞ çook acayip şeyler yapacak bence

m kurt
14-08-2010, 14:37
iyide 6 aylık zarar 7 tirilyona yakın zarar etmiş neyapılor bunlar bilmiyoruz.

bülent66
14-08-2010, 19:34
0.85 ın altına ne var ne yok dalarım.

hedge fon
16-08-2010, 10:49
DENGE ÇUBUĞU YATIRIMINA BAŞLANDI
Çemtaş, denge çubuğu hattının montajına başland›. Yeni endüksiyon fırınları
alımı için teklifler toplanmaktadır. Isıl işlem hattı için Sistem Teknik firması ile görüşmeler yapılarak iyileştirmelerle birlikte tavlama, su verme ve menevişleme fırınlarının revizyonu sağlanacaktır.
Doğalgaz hattının ihalesi tamamlandı. Boya tesisinin modernizasyonu için
firmalar ile görüşmeler yapılmaktadır.
Aralık 2010 sonunda deneme üretimlerine başlayarak, modern bir tesiste
Çemtaş kalitesinde otomotiv sanayiine denge çubuğu üretmek hedefimizdir.

Haber bu arkadaşlar
http://www.cemtas.com.tr/Bulten/CemtasBulten118.pdf

UZEL in Denge Çubuğu ... nu ihalede almıştı ya?
ÇEMTAŞ çook acayip şeyler yapacak bence

Denge Cubugu Uretim hatti ile ilgili bilgilendirmenize tesekkur ederim.Ihaleden alinan ve bir ust mahkemenin onayini bekleyen Makas Uretim Fabrikasi ile ilgili karar da sanirim ekim sonunda verilir.
Bunlar Cemtasin buyume hamleleridir,,,,,

hedge fon
16-08-2010, 10:53
Bilanco dip notlari incelenirse zarari doguran ana kalemin Makas Uretim Fabrikasi Cemtas'a devrolunca odenecek tutar icin ayrilan karsilik oldugu gorulur.
Bu tesise Cemtas 12 mln tl odeyecek olup tesisin ekspertiz degeri 22 mln tl dir.
Karar sonunda bilanco dengeleri degisecektir.

m kurt
16-08-2010, 14:09
Bilanco dip notlari incelenirse zarari doguran ana kalemin Makas Uretim Fabrikasi Cemtas'a devrolunca odenecek tutar icin ayrilan karsilik oldugu gorulur.
Bu tesise Cemtas 12 mln tl odeyecek olup tesisin ekspertiz degeri 22 mln tl dir.

inşallah sonu iyi olur ne diyelim

rsefer
16-08-2010, 15:18
12.500.000 TL İhale bedeli ödenmiş
Bu olmasa idi Kar açıklayacaktı
Fiyatıda böyle komik olmayacaktı.

Bunu gördüğümüz iyi oldu
Ben ümidi kesmiş idim

Şimdi tekrar alım, sonuna kadar

bülent66
17-08-2010, 15:10
Yürümeye bıle gücü kalmamıs cemtasım,yazık sana.onparalık kagıt oldun.

m kurt
18-08-2010, 14:53
kim dalarsa dalsın bizi bitirdi bundan bir Çorba bile olmaz şu aziz müberek gün ne yapalım.

tangerineroad
18-08-2010, 15:21
Yanlış bilgi Sayın hedge fon;
Zararın sebebi şirketin operasyonel olarak zarar etmesinin yanında, Uzel'den alacaklarının bir kısmı için (3 küsür mn TRL) karşılık ayırması ve Bursa çimento hisselerin zarar yazmasından dolayı ayrılan karşılıktır. Şirket makas hattı için yapacağı ödemeye karşılık ayırmadı. Onun karşılığı aslında Çemtaşın Uzel'den alacağı olarak zaten bilançoda duruyor. Ama bizim icra iflas kanunumuz, iflas masasından alınan malın alacağa mahsuben alınmasına izin vermediği için (hukukçu değilim ama şirket yetkililerinin söylediği budur) şirket 12 mn liralık bir borçlanma yaptı ve bu borçlanma ile yaptığı ödemeyi de emanet alacaklara kaydetti. (Dipnot 11 ve 41a'ya bakın lütfen).

hedge fon
18-08-2010, 18:59
Yanlış bilgi Sayın hedge fon;
Zararın sebebi şirketin operasyonel olarak zarar etmesinin yanında, Uzel'den alacaklarının bir kısmı için (3 küsür mn TRL) karşılık ayırması ve Bursa çimento hisselerin zarar yazmasından dolayı ayrılan karşılıktır. Şirket makas hattı için yapacağı ödemeye karşılık ayırmadı. Onun karşılığı aslında Çemtaşın Uzel'den alacağı olarak zaten bilançoda duruyor. Ama bizim icra iflas kanunumuz, iflas masasından alınan malın alacağa mahsuben alınmasına izin vermediği için (hukukçu değilim ama şirket yetkililerinin söylediği budur) şirket 12 mn liralık bir borçlanma yaptı ve bu borçlanma ile yaptığı ödemeyi de emanet alacaklara kaydetti. (Dipnot 11 ve 41a'ya bakın lütfen).

Katkiniz icin tesekkur ederim ancak yapilan 12 mn odemeye itiraz edildi ve Makas fabrikasi icin T.Is Bnk. alacaklarina karsi gelen tutar Cemtasa geri odendi.

bülent66
18-08-2010, 20:59
Kardemırden kazndıgımızı buraya yatırdık ,burda kaybettık.sansımıza bır surude zarar yazdı,halımız nolcaak bılmıyom.kendı sehrımıze yatırım yapalım dedık,habıre zarar yazıyoz.saglam sırket dedık ama bız kaybettık.

bülent66
22-08-2010, 15:46
benden baskada kimsede cemtas hissesi yok herhalde.herkes terk etmis hisseyi.

hedge fon
22-08-2010, 16:13
benden baskada kimsede cemtas hissesi yok herhalde.herkes terk etmis hisseyi.

evet sanirim artik cimbizla topluyorlar hisseyi,,,,

bülent66
23-08-2010, 12:52
böyle sirketinde,spekininde firmasininda,hissesininde allah belasini versin.

rsefer
23-08-2010, 16:23
İlk 5 basamak
95.000 alıcı - 650.000 satıcı

Ya battı - Ya öldü - Ya yangın çıktı ...

Üfleseler TABAN yapacak

Neyse ben .83 ten malı kaptım

:)

spyro555
23-08-2010, 16:37
0.80 den alıcıyım eğerki 0.70 leri görürse full cemtaş yaparak maliyeti düşürmeye çalışacağız hala bizim gibi cemtaşda bekleyenlere bol sabırlar inşallah sonu hayırlı olur

bahmet
24-08-2010, 06:48
arenaya yazdım sokeye yazdım kartona yazdım bucime yazdım bi de sana yazayım canım..

ben senin gelmişini geçmişini.. :) şu asil çelik halka arzında hareket etme de göreyim ben seni.. kırarım bacaklarını.. gerçi zaten yaralısın şu an... depresyondasın.. sevgiye ihtiyacın var.. üzülme canım. geçer elbet.. senin kaya gibi sağlam bilançon dötüme girdi ama olsun.. geçer bu günler... :)

nilay0787
24-08-2010, 11:33
bu cemtaş batmış heralde cok ucuz kalmış

bülent66
24-08-2010, 11:48
selale gibi düsüyo.bisas borc icinde %250 artti.bu saglam dedik habire düsüyo.bir pislikler dönüyo.

rsefer
24-08-2010, 15:36
Bugünde alıştayım
Allah vrenden razı olsun

nilay0787
24-08-2010, 16:24
bende alacagım 77 gelsin bi hele :)
Bugünde alıştayım
Allah vrenden razı olsun

sputnik
24-08-2010, 21:30
0.84 ten satıştayım sonra geri gelicek nasıl olsa 77 ler için daha biraz zaman var

rsefer
24-08-2010, 22:21
Tahtada gerçek satıcı yok, bu fiyat saçma ve spekülatif
Eminim gerçekten satıp çıkmak isteyen birisi tavana en-az 5.000.000 lot yazsa
O dakka alırlar hepsini fiyata bakmazlar 1.0 ın üzerinde bile alırlar.

g.z.lı borsacı, düşürüp geri alırım diye oyun oynadığını sanıyor.
5-10 bin lot la hareket ettiriyor.
aşağılara çekip sattıklarını geri alacak, hatta daha fazlasını alacak.

g.z.lı borsacı sattıkların bende, 1.0 ın altında vermem
boşuna debelenip durma
böyle sağlam kağıt bulmuşum
istediğin kadar düşür
hepsini alacağım
biraz fazla ver şöle 100.000 - 200.000 lot
alış yazdığıma deysin

hedge fon
25-08-2010, 08:48
Tahtada gerçek satıcı yok, bu fiyat saçma ve spekülatif
Eminim gerçekten satıp çıkmak isteyen birisi tavana en-az 5.000.000 lot yazsa
O dakka alırlar hepsini fiyata bakmazlar 1.0 ın üzerinde bile alırlar.

g.z.lı borsacı, düşürüp geri alırım diye oyun oynadığını sanıyor.
5-10 bin lot la hareket ettiriyor.
aşağılara çekip sattıklarını geri alacak, hatta daha fazlasını alacak.

g.z.lı borsacı sattıkların bende, 1.0 ın altında vermem
boşuna debelenip durma
böyle sağlam kağıt bulmuşum
istediğin kadar düşür
hepsini alacağım
biraz fazla ver şöle 100.000 - 200.000 lot
alış yazdığıma deysin

Saptamalarınıza katiliyorum ama şu G.Z li borsaciyi merak ettim?

hedge fon
25-08-2010, 08:50
G.Z li borsaci yoksa su alt kademelere 100,000 200,000 lot alis yazan mi?

rsefer
25-08-2010, 09:21
g.z.lı borsacı,
.83 e 200.000 lot yaz
almazsam ne olayım

hedge fon
25-08-2010, 09:22
Tahtaya dikkatli bakinca G.Z lı borsacinin kim oldugunu anladim,o 1,12-0.90 araligindan cok mal verdi,bakalim geri alabilecek mi?

hedge fon
25-08-2010, 09:25
g.z.lı borsacı,
.83 e 200.000 lot yaz
almazsam ne olayım
Yazar mi?O 0.78 lerden 200,000 lot bekliyor,ya da orasini isaret edip buralardan almaya calisiyor ama sanirim islemlerin cogu karsilikli,,,,

rsefer
25-08-2010, 09:44
Neyse,
50.000 daha kaptım g.z.lı nın malından
Çaktırmayalım
Azar-Azar

rsefer
25-08-2010, 10:04
Milletin tadı tadı yok
Alım-satım yapan yok
Yazan da yok, nasıl olsa gelmiyor gitmiyor diye
Çoğu zaten tatilde
g.z.lı borsacı fırsatını buldu hemen çöreklendi
ucuzdan mal alacak
yedirmezler aslanım burada ben varım
başka kağıttan çıkıp alıyorum yavaş-yavaş

ama .83 e yaz 200-300-500.000
bütün diğerlerinden çıkıp alırım

bu fiyat bedava
bide yakında "otomotiv parçaları üretmine başladık
montajlar tamamlandı, numuneler gönderildi, siparişler akıyor ..."
haberi geldimi? bu kağıdı 3.0 - 4.0 da zor yakalar

hedge fon
25-08-2010, 10:37
Milletin tadı tadı yok
Alım-satım yapan yok
Yazan da yok, nasıl olsa gelmiyor gitmiyor diye
Çoğu zaten tatilde
g.z.lı borsacı fırsatını buldu hemen çöreklendi
ucuzdan mal alacak
yedirmezler aslanım burada ben varım
başka kağıttan çıkıp alıyorum yavaş-yavaş

ama .83 e yaz 200-300-500.000
bütün diğerlerinden çıkıp alırım

bu fiyat bedava
bide yakında "otomotiv parçaları üretmine başladık
montajlar tamamlandı, numuneler gönderildi, siparişler akıyor ..."
haberi geldimi? bu kağıdı 3.0 - 4.0 da zor yakalar

Su anda piyasa degeri 54 mln usd, bu Neredeyse Rodaport payinin degeri,,,,,,

spyro555
25-08-2010, 11:06
kağıdımız sağlam bir dip yapmadan kendine gelemeyecek bu dibin ne olacağıda belli değil malı ne zaman aldılar dibi gördük demektir yanlışlıkla alan biri olduğundada anında tepesine vurup kademeyi düşürüyorlar seyretmek en iyisi

carkos
25-08-2010, 11:21
kağıdımız sağlam bir dip yapmadan kendine gelemeyecek bu dibin ne olacağıda belli değil malı ne zaman aldılar dibi gördük demektir yanlışlıkla alan biri olduğundada anında tepesine vurup kademeyi düşürüyorlar seyretmek en iyisi

sonuçta degerlemeyi piyasa yapıyor ucuz veya pahalı demek rodanın yarısı fiyatı veya elindeki bucim hissesi 2,400 lot olması hiç bir şey degiştirmiyor gerçek olan elinde hisse varsa çıkacak yoksa düşücek yorumu degildir anlayan anladı selamlar....

spyro555
25-08-2010, 11:43
sonuçta degerlemeyi piyasa yapıyor ucuz veya pahalı demek rodanın yarısı fiyatı veya elindeki bucim hissesi 2,400 lot olması hiç bir şey degiştirmiyor gerçek olan elinde hisse varsa çıkacak yoksa düşücek yorumu degildir anlayan anladı selamlar....

kağıdımızda şu anda spekte dahil hepimiz zarardayız birileri kağıttan kurtulmaya çalışıyor desek bu şekilde satılmaz zaten satmak istese 2 tavan yaptırır herkes üşüşür kağıt ucuz olduğu için rahatlıkla satar bilmediğimiz ve anlamadığımız birşeyler dönüyor sonumuz hayırlı olsun

tangerineroad
25-08-2010, 15:12
Bakın bu doğru:) Bilmediğiniz ve anlamadığınız birşeyler dönüyor sayın spyro555. Değişir mi ve daha iyi olur mu acaba diye umduğumuz 3. çeyrek de maalesef çok kötü gidiyor ve maliyete uygun fiyatlama hala yapılamıyor. Evet sipariş var, satış konusunda sıkıntı yok ama fiyatlar açısından başabaşı anca kurtaran durum szkonusu. Demek oluyor ki, karlılık mallasef başka bahara kalacak. BU nednele satanlar acaba üçüncü çeyreği mi satıyorlar dersiniz?

Onun ötesinde benim korkum sektörel dinamiklerin bozulmuş olması. Daha önceki yazılarımda hatırlarsanız bundan bahsetmiştim. En son Asil çelikin ciddi iskonto ile piyasaya mal verdiği ve piyasayı bozduğu bilgisini aldım ki ne derece doğru bilemiyorum. Daha detay bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim. Bu noktada bir sürü senaryo çizilebilir ama eğer Asil çelik zararına ya da anca başa başı kurtaran bu satış politikasını değiştirmezse Cemtaş'ın işi gerçekten çok zor. Tek umut, Asil çelikin pes etmesi ve kendi bindiği dalı da kesmemesi!

Geriye bir tek Uzel üretim hatları kalıyor ki Eylülde ikinci mahkleme var. Sonuçları olumlu olursa en azından psikolojik olumlu etkisi olur ama daha önceki yazılarımda bahsettiğim uzun süreli negatif trend korkusu bende ağırlık kazanmaya başladı (Gene de oğlum için almaya devam :+))

Onun dışında şirket değeri rodaportun değerine inmiş, Bucim hissesi bu kadarmış onlar hiçbirşey bence..

Saygılar

kağıdımızda şu anda spekte dahil hepimiz zarardayız birileri kağıttan kurtulmaya çalışıyor desek bu şekilde satılmaz zaten satmak istese 2 tavan yaptırır herkes üşüşür kağıt ucuz olduğu için rahatlıkla satar bilmediğimiz ve anlamadığımız birşeyler dönüyor sonumuz hayırlı olsun

canakyol
25-08-2010, 16:19
çemtaş iflasmı ediyor ne hızla geriye geliyor artık torunlara saklarız senetleri

spyro555
25-08-2010, 18:46
Bakın bu doğru:) Bilmediğiniz ve anlamadığınız birşeyler dönüyor sayın spyro555. Değişir mi ve daha iyi olur mu acaba diye umduğumuz 3. çeyrek de maalesef çok kötü gidiyor ve maliyete uygun fiyatlama hala yapılamıyor. Evet sipariş var, satış konusunda sıkıntı yok ama fiyatlar açısından başabaşı anca kurtaran durum szkonusu. Demek oluyor ki, karlılık mallasef başka bahara kalacak. BU nednele satanlar acaba üçüncü çeyreği mi satıyorlar dersiniz?

Onun ötesinde benim korkum sektörel dinamiklerin bozulmuş olması. Daha önceki yazılarımda hatırlarsanız bundan bahsetmiştim. En son Asil çelikin ciddi iskonto ile piyasaya mal verdiği ve piyasayı bozduğu bilgisini aldım ki ne derece doğru bilemiyorum. Daha detay bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim. Bu noktada bir sürü senaryo çizilebilir ama eğer Asil çelik zararına ya da anca başa başı kurtaran bu satış politikasını değiştirmezse Cemtaş'ın işi gerçekten çok zor. Tek umut, Asil çelikin pes etmesi ve kendi bindiği dalı da kesmemesi!

Geriye bir tek Uzel üretim hatları kalıyor ki Eylülde ikinci mahkleme var. Sonuçları olumlu olursa en azından psikolojik olumlu etkisi olur ama daha önceki yazılarımda bahsettiğim uzun süreli negatif trend korkusu bende ağırlık kazanmaya başladı (Gene de oğlum için almaya devam :+))

Onun dışında şirket değeri rodaportun değerine inmiş, Bucim hissesi bu kadarmış onlar hiçbirşey bence..

Saygılar

hiç önemli değil sayın tangerinoroad gerekirse 10 sene de bekleriz temettülerle parayı kurtarırız kağıtlarımızı satmaya hiç niyetimiz yok bu arada 6 aylık zararın sebebi uzele yatırılan para olmasın nedenmi bilançoya 15 trilyon borç girmiş ancak tahsilat olmadığı için aktiflerde karşılığı yok ben bilançodan anlamam sadece dikkatimi çekti yanılıyorda olabilirim uzel tahsilatıyla birlikte 9 aylık kara dönüşmesin sakın bu arada büyük ortaklardan satış yok bu nasıl düşüş ise herkese bol kazançlar

tangerineroad
25-08-2010, 22:41
Anlatamıyorum galiba sayın spyro555,
Eğer sektörde uzun vadeli olarak bazı şeyler değişmişse kar yok... Kar yoksa temettü yok. Hangi temettü ile parayı kurtarırsınız?
Daha önce mali tablolarla ilgili yazmıştım. Aklımda kalldığı kadarıyla tekrarlayım. Kabaca 6-7 mn TL lik zararın 3 mn TL'lik kısmı uzel alacaklarına karşılık ayrılmasından 1.5-2 mn kadarlık kısmı da BUCIM hisselerinde yazılan zarardan. Kalanı da operasyonel falan. Borçla falan ilgisi yok.

hiç önemli değil sayın tangerinoroad gerekirse 10 sene de bekleriz temettülerle parayı kurtarırız kağıtlarımızı satmaya hiç niyetimiz yok bu arada 6 aylık zararın sebebi uzele yatırılan para olmasın nedenmi bilançoya 15 trilyon borç girmiş ancak tahsilat olmadığı için aktiflerde karşılığı yok ben bilançodan anlamam sadece dikkatimi çekti yanılıyorda olabilirim uzel tahsilatıyla birlikte 9 aylık kara dönüşmesin sakın bu arada büyük ortaklardan satış yok bu nasıl düşüş ise herkese bol kazançlar

spyro555
25-08-2010, 23:38
Eğer sektörde uzun vadeli olarak bazı şeyler değişmişse kar yok... Kar yoksa temettü yok. Hangi temettü ile parayı kurtarırsınız?
Daha önce mali tablolarla ilgili yazmıştım. Aklımda kalldığı kadarıyla tekrarlayım. Kabaca 6-7 mn TL lik zararın 3 mn TL'lik kısmı uzel alacaklarına karşılık ayrılmasından 1.5-2 mn kadarlık kısmı da BUCIM hisselerinde yazılan zarardan. Kalanı da operasyonel falan. Borçla falan ilgisi yok.

sayın tangerineroad siz bu kağıdı niye alıyorsunuz anlayamadım size göre cemtaş hiçbir işe yaramaz ,hatta batabilirde sizin değerli yorumlarınızdan keşke kağıt 1.20 lerdeyken faydalansak çok iyi olurdu kağıt iyice dip yaptıktan sonra şirketle ilgili bu tür yorumların anlamı kalmıyor yinede en azından 90 larda iken uyardınız belki birkaç kişi almayıp zarar etmemiştir.Siz bilgili olduğunuz için soruyorum ben amatörüm ancak aklıma yatmayan şu bir şirketten para çıkmış ya da cemtaş gibi borçlanmışsa mutlaka bir karşılığı olur ya borç öder ya mal alır vs aktiflerindede bu durum karşılığını bulur cemtaşda ilginç bir durum var uzel için 12.5 trilyon para yatırmış ancak itiraz olduğu için ne alacağını tahsil edebilmiş ne de parasını yatırdığı malı alabilmiş bunlar hiçbir şekilde aktifde yok bilançoda şirketten karşılığı olmadan 15 trilyon çıkmış gibi görünüyor bu 15 trilyon borç olmasa aktifler aynı kalacak pasiflerde ise borç olmayacağı için aktif ve pasifler de eşit olması gerektiği için 15 trilyon luk rakam kar,özsermaye vs gibi kalemlere kaymalıydı doğrumu ben bu işin uzmanı değilim yanlışda düşünüyor olabilirim bu konuya açıklık getirirseniz memnun olurum saygılar

tangerineroad
26-08-2010, 11:06
Sn Spyro555,

Foruma üyelik tarihime bakarsanız neden daha once uyaramadığımı ya da yorum yazmadığımı anlardınız? Ben de nedendir anlamıyorum bu forumda herkes hoşuna gitmeyen ama doğru olduğunu içten içe kabul ettikleir birşey duyarlarsa “neden daha once uyarmadınız” diye sorular sormaya başlıyor. Kimsenin kimseyi uyarma zorunluluğu yok. Burada kimse kimseyi de uyarmıyor zaten sadece bilgi paylaşılıyor ve paylaşılan bilginin doğruluğu veya tutarlılığı üzerine fikir alış verişi yapılıyor. Burada yazılanlardan uyarı almak isteyenler alır veya almaz onlara kalmış.

Bu arada size o 1.20’lerin hikayesini anlatim. Hisse 1,20’lere giderken de gereksiz bir abartı vardı. Özellikle yerli tarafta güçlü bir aracı kurumun ciddi bir ittirmesi ile gördü o fiyatları. Çok net hatırlıyorum; hisse için aracı kurum 1.2 hedef fiyatlar ile öneri listesine aldı ve ardından hisse o fiyatları göründükten sonra da öneri listesinden çıkarıldı. Sonrasında da iflah olmadı. Ama ne gariptir ki bana da, hise o aracı kurumun öneri listesine girmeden once hedefi 1.20 olmak üzere bir spekülatör grubun hisse de operasyonu olacağı bilgileri geliyordu. Bunun ne anlama geldiğini ben anlatmayayım.

Bana neden aldığımı sordunuz?. Ben daha once de söyledim. 15-16 aylık bir oğlum var ve doğduğu günen itibaren bence ucuz ve potansiyeli olduğuna inandığım hisselerden oluşan bir portföyden her ay 300-500 liralık satmamak üzere alımlar yapıyorum. Cemtaş’ın bu alımlar içindeki payı taş çatlasa 1000 liralık falandır. Benim riskim (aslında oğlumun toplam riski) 10.000 lira civarında ve CEMTS ağırlığı ise olsa olsa toplamda %10 falandır :) Dolayısıyla Çemtaş batsa bana da oğluma da bişey olmaz:)

İşin muhasebesel akışını sordunuz anlatmaya çalışayım.

Şirkete birinci çeyrekten ikinci çeyreğe geçerken para kaynakları ve para kullanımlarına bakmak lazım. Ama ben kabaca kalemleri karşılaştırarak size söyleyim daha net anlaşılacaktır. Siz de çeyrekli bilançoları karşı karşıya koyarak aynısını görebilirsiniz.

Şirketin Aktif’de Nakit ve benzerleri kalemi 11 mn Lira azalmış: Bunun karşılığı nedir? İlk çeyrekte bilançoda ortaklara borçlar (diğer borçların içinde) kalemi vardı artık bu yok. Yani şirket ortaklara borcunu (ki bu temettü ödemesidir) ödemiş. Üç aşağı beş yukarı birbirini karşılıyor mu? EVET

Şirketin pasifinde 15 mn liralık finansal borç artışı var. Bunun üstüne alcaklarında ise 6 mn liralık azalma, yani tahsilat var. Demek ki şirket ikinci çeyrekte finansal borç dahil 21 mn liralık bir kaynak yaratmış. Peki bu nereye gitmiş? 13 mn lira diğer alacak diye gördüğün ve aslında şirketin UZEL ihalesini kazandığıktan sonra ihale bedeli olarak yatırdığı pranın karşılığı var- Yani ödeme var. Geriye kaldı 8 m lira. Şirketin stoklarında 3 mn kadar artış var. Yani stok yapmış, eee para gerek. Kaldı kaynağımızdan 5 mn lira... Ticari borçlarımızda (pasifte) 3 mn lira azalma var yani borcunu ödemiş. Kaldı geriye 2 mn lira. O da vergi karşılığı falan filan işte. Yani uçup giden bir para yok ortada. Aktifde azalan falan bişey de yok. Yılsonu aktif toplamı 156 mn lira şimdi 155 mn lira. Nerden çıkardınız 15 mn şirketten çıktı diye.

Ha sizin kafanızı karıştıran şu eminim ki?. Bu adam Uzel için para ödedi mal girmedi para ortada yok gibi geliyor size ama akıl var mantık var, o para uçmaz ya. Muhasebe mantığı açısından, şirketten uzel ihalesi için çıkan o para bir hakkın karşılığı çıkmıştır. O hakkı siz bilaço da görmelisiniz ki “diğer alacaklar” kalemi içinde görüyorsunuz zaten. Eğer şirket ihaleyi kazanamazsa o alacağını, parayı ödediği makamdan tahsil edip kasasına koyacak olacak bitecek. Mahkemenin bittiğini ve CEMTS lehine sonuçlandığını varsayalım. Şirketin diğer alacaklar kalemi sıfırlanacak, onun yerine aktifinde “duran varlık olarak” uzelin üretim hatlarını göreceksiniz, yani duran varlıklar artacak. Bu işlemlerin şirkeitn alacak ve diğer bilanço kalemleri üzerine etkilerini de anlatırım isterseniz ama gereksiz detay.

Umarım anlatabilmişimdir.

Saygılarımla

rsefer
27-08-2010, 09:29
Global oyunu bitirdi sonunda
Ama global hepsinden tehlikeli
Dedim ya, ucuzdan mal alma oyunu bu diye

ahmet bir
27-08-2010, 12:46

zararın 3,6 mio TL.si ayrılan karşılıklardan
0,8 mio TL si amortismandan
1,1 mio TL si artan nakliye giderlerinden.
0,5 mio tl den az fazlası bursa çimento hisse zararı

diğer kalan küçük kısım ise artan ciro paralelinde diğer işletme giderlerinden.

esas sıkıntı geçen seneden beri asil çelik grevdydi. şimdi o da dahil olacak piyasaya. kar yaratamayan bu firmanın ciro yaratmasıda daha zor olabilir. 6 aylık 80 mio tl ciro var. geçen yıl 100 mio tl.idi. bu rakam hızlı şekilde gerileyebilir.şirketin iyi bilançosu bozuluyor.

şirketin piyasa değeri çok ucuz. ancak karlılık yok. kar yoksa kim ne için ortak olacak.

yatırım tavsiyesi değildir.

bülent66
27-08-2010, 13:28
insanlar bisas tekstili neden aliyosalar,cemtasida ondan alacaklar.ozkaynaklarini yitirmis,hersene borc yazan bi sirket%250 prim yaparken,cemtas ile hic birseyi kiyaslanmaz.son 5 yiilk cemtas temettulerine bir bakin,kazandikca dagitmis kar,bölunmus.herseyi bu son bilanco ile aciklayamassiniz.2011 de bu fiyatlari herkes mumla aricak.spek bile kendi sattiklarina aglicak.bu sozumu unutmayin.cunki ben bursaliyim.

Gunlukcu
27-08-2010, 14:42
Bulent bey Ahmet Bir bey biraz hakli. Bursaliysaniz Asil Celigin bu sene grevi bittigini de biliyorsunuzdur.

insanlar bisas tekstili neden aliyosalar,cemtasida ondan alacaklar.ozkaynaklarini yitirmis,hersene borc yazan bi sirket%250 prim yaparken,cemtas ile hic birseyi kiyaslanmaz.son 5 yiilk cemtas temettulerine bir bakin,kazandikca dagitmis kar,bölunmus.herseyi bu son bilanco ile aciklayamassiniz.2011 de bu fiyatlari herkes mumla aricak.spek bile kendi sattiklarina aglicak.bu sozumu unutmayin.cunki ben bursaliyim.

tangerineroad
27-08-2010, 16:10
Asil çeliğin grevi bitti ve bittikten sonra elindeki malları liste fiyatının yaklaşık %16 altında bir fiyatla piyasaya sürdü.
Şirketin (asil çelikin) 30 mn TRL'den fazla zarar yazdığı haberini aldım. Yani zarar pahasına piyasayı bozuyor ve bu durumda CEMTS'ın yapacak pek fazla birşeyi yok.

Bulent bey Ahmet Bir bey biraz hakli. Bursaliysaniz Asil Celigin bu sene grevi bittigini de biliyorsunuzdur.

skrnl
27-08-2010, 20:07
sn tangerineroad,

Elinizdeki 1000 TL lik hisse için mi bu derece bu sayfada oluyorsunuz, şirketi bu denli ayrıntılı inceliyorsunuz...vs
Derin bilgiye sahip olduğunuz anlaşılıyor, belki de mesleğiniz bu. Bir şey sormak istiyorum;
Uzelden aldığı yay hattı için yabancı bir firmanın ilgilendiğini söylemiştiniz. Kağıt için yay hattını kendi çalıştırması mı, yoksa satması veya ortaklık yapması mı hayırlı olur. Stratejik ortaklık durumunda kağıt fiyatı nasıl değişir?

dünya06
27-08-2010, 20:54
CEMAS DÖKÜM .OLUŞAN ÜÇGEN VE BİTİM TARİHİ
http://a.imageshack.us/img830/5281/cemas.jpg

spyro555
27-08-2010, 21:02
sn tangerineroad,

Elinizdeki 1000 TL lik hisse için mi bu derece bu sayfada oluyorsunuz, şirketi bu denli ayrıntılı inceliyorsunuz...vs
Derin bilgiye sahip olduğunuz anlaşılıyor, belki de mesleğiniz bu. Bir şey sormak istiyorum;
Uzelden aldığı yay hattı için yabancı bir firmanın ilgilendiğini söylemiştiniz. Kağıt için yay hattını kendi çalıştırması mı, yoksa satması veya ortaklık yapması mı hayırlı olur. Stratejik ortaklık durumunda kağıt fiyatı nasıl değişir?

1000 liralık işe benzemiyor pek.........

spyro555
27-08-2010, 21:14
otmöbil talebi patlamış cemtaş mümkün olsa 5 vardiya çalışacak, 6 aylıkta teminat olarak yatırdığı para yüzünden kağıt üzerinde zarar görünüyor uzel işi neticelendiğinde bu zararın nasıl kara dönüştüğünü hep birlikte göreceğiz,denge çubuğu üretimi yıl sonunda başlıyor,uzel tesiside işletilirse burdan oluşacak ciro cabası,liman full çalışıyor ve hisse dip seviyelerde daha ne diyelim.....

hedge fon
27-08-2010, 22:47

Yetişkinler kendileri icin aldiklari yiyecekleri pek ince eleyip sık dokumazlar ama bebekleri icin aldiklari Mamalarda kılı kırk yararlar,tangerineroad da kendi ifadesiyle Bebegi icin aldigi o Evladiyelik Cemtaslar icin yırtinip duruyor ama kendisine tesekkur ediyorum bizi de aydinlatiyor bu arada.

tangerineroad
27-08-2010, 23:03
İki kiloluk karpuz alırken tıklıyoruz, kavun alırken kokluyoruz. 1000 lira yatırdım bu hisseye ki, bazı insanlar bunu iki ay ve tam mesai ile çalışarak anca kazanabiliyor. Tabi ki incelerim :) Hele bir de oğlum söz konusu ise...

Uzel'den alınan (ya da yakında alınacak olan) tesisler aslında 2004 yıllarında yaklaşık 50 mn Avro'luk ciro yapan ve Avrupa'nın en büyük ikinci makas, denge çubuğu ve yay üretim hattıydı. Yani 2004 yıllarındaki kapasiteye ulaşılabilirse buradan bir ÇEMTAŞ daha çıkar. Bana sorarsanız, Çemtaş’ın önünde iki stratejik karar var alınabilecek ve eğer alınırsa şirketi değiştirebilecek
1- Şirketin sıvı çelik ve hadde hane kapasiteleri farklı 230 bin ton kadar hadde 150 bin ton kadar sıvı çelik kapasitesi var... Yani şirket isterse sıvı çelik kapasitesini çok rahat artırabilir ve üretim kapasitesini %50 büyütebilir. Hadi yatırım yapmayacağım derse bile şirket dışarıdan kütük alarak gene üretim kapasitesini artırabilir. Bu olmazsa olmazı bence ÇEMTAŞ’ın
2- Uzel’den alınan tesisleri işleterek dikey entegrasyona gitmek. Ortalama %20’lerdeki FAVÖK marjını yaklaşık ikiye katlayabilecek bir gelişme olur. Ortaya karlı ve rekabet gücü yüksek bir Çemtaş çıkar ama yönetimin kararı önemli. Sattığını varsaysak ne olur? Şirkete nakit girer ama şirket bu nakdi iyi değerlendirmiyor bence. Gitti rodaya gömdü. Bence ölü bir yatırım. Ya da gidiyor BUCIM hissesi alıyor sanki İMKB’de başka hisse yok (tamam ana şirket ama rasyonel bir karar değil) Dolayısıyla satmaları her açıdan kötü. Kendileri iletebilirlerse süper olur, ortakla olursa da ne ala…Benim tahminim burada işi bilen bir ortak almaları kuvvetle muhtemel. Dediğim gibi Portekizli olduğu iddia edilen bir şirketin ilgisini duymuştum ama ne olur ne olmaz bilmem artık.

Saygılarımla

tangerineroad
27-08-2010, 23:06
Vallaha çok param yok sayın spyro555. Keşke daha çok olsa daha çok çemtaş alsam :)
Sn hedge fon haklı. Oğlum olmasaydı sözkonusu olan çok detaya girmezdim :)

tangerineroad
27-08-2010, 23:08
Alakayı anlayamadım ama ne zaman kırar sizce :)
ve ne tarafa kırar :)

CEMAS DÖKÜM .OLUŞAN ÜÇGEN VE BİTİM TARİHİ

tangerineroad
27-08-2010, 23:18
Sn. Hedge fon,
Yırtınmak ifadesi aslında hoş olmasa da kısmen doğru. Ama foruma ilk girdiğimden beri birileri anlar mı bilmiyorum ama yırtınmam oğlum için veya "bakın ben biliyorum" diyerek bir ego tatmini için değil.. Kahraman olmak gibi bir derdim de yok ama bu forumdaki insanların büyük bir kısmı keçilere abduraahman çelebi demiş ve peşine takılmış. Tek amacım doğru bildiğim --ki gerçekten ciddi bir emeğin sonucudur-- şeyleri paylaşmak. Bunu yaparken kendi menfaatlerim için insanları yönlendirmeden ve birilerine çanak tutmadan. Yoksa bir karım yok gecenin yarımında bunları yazmaktan? İlk zamanlardaki gibi küfür edenler yok şimdilik ama anlayan da yok maalesef:).. Ne demişler Balık bilmezse Halik bilir...
Saygılar

-----yırtinip duruyor ama kendisine tesekkur ediyorum bizi de aydinlatiyor bu arada-----

spyro555
27-08-2010, 23:21
İki kiloluk karpuz alırken tıklıyoruz, kavun alırken kokluyoruz. 1000 lira yatırdım bu hisseye ki, bazı insanlar bunu iki ay ve tam mesai ile çalışarak anca kazanabiliyor. Tabi ki incelerim :) Hele bir de oğlum söz konusu ise...

Uzel'den alınan (ya da yakında alınacak olan) tesisler aslında 2004 yıllarında yaklaşık 50 mn Avro'luk ciro yapan ve Avrupa'nın en büyük ikinci makas, denge çubuğu ve yay üretim hattıydı. Yani 2004 yıllarındaki kapasiteye ulaşılabilirse buradan bir ÇEMTAŞ daha çıkar. Bana sorarsanız, Çemtaş’ın önünde iki stratejik karar var alınabilecek ve eğer alınırsa şirketi değiştirebilecek
1- Şirketin sıvı çelik ve hadde hane kapasiteleri farklı 230 bin ton kadar hadde 150 bin ton kadar sıvı çelik kapasitesi var... Yani şirket isterse sıvı çelik kapasitesini çok rahat artırabilir ve üretim kapasitesini %50 büyütebilir. Hadi yatırım yapmayacağım derse bile şirket dışarıdan kütük alarak gene üretim kapasitesini artırabilir. Bu olmazsa olmazı bence ÇEMTAŞ’ın
2- Uzel’den alınan tesisleri işleterek dikey entegrasyona gitmek. Ortalama %20’lerdeki FAVÖK marjını yaklaşık ikiye katlayabilecek bir gelişme olur. Ortaya karlı ve rekabet gücü yüksek bir Çemtaş çıkar ama yönetimin kararı önemli. Sattığını varsaysak ne olur? Şirkete nakit girer ama şirket bu nakdi iyi değerlendirmiyor bence. Gitti rodaya gömdü. Bence ölü bir yatırım. Ya da gidiyor BUCIM hissesi alıyor sanki İMKB’de başka hisse yok (tamam ana şirket ama rasyonel bir karar değil) Dolayısıyla satmaları her açıdan kötü. Kendileri iletebilirlerse süper olur, ortakla olursa da ne ala…Benim tahminim burada işi bilen bir ortak almaları kuvvetle muhtemel. Dediğim gibi Portekizli olduğu iddia edilen bir şirketin ilgisini duymuştum ama ne olur ne olmaz bilmem artık.

Saygılarımla

roda hariç diğer düşüncelerinize tamamen katılıyorum

spyro555
27-08-2010, 23:29
bencede cemtaş uzeli işletmeli bu durumda sayın tangerineroad dediği gibi 2. bir cemtaş oluşacaktır.Daha önce sn hedgefon un dediği gibi cemtaşın piyasa değeri nakti kadar yani adamlar hadi beyler kapatıyoruz dese şu anki piyasa değerine yakın bir nakti olacak geridede dev bir tesis,uzel fabrikası,rodaport eşantiyon olarak kalacak bu durumda başka bir şirket varmı bilmiyorum varsa onu alalım

rsefer
28-08-2010, 11:19
portfoyün 3/4 ünü çemtaş yaptım
.81 den aldıklarım eşantiyon oldu
önümüzdeki hafta %100 ünü çemtaş yapmak niyetim
sonra 6-ay kadar bekleyebilirim, gerekirse daha fazla
1.0 ın altında satmak akıllıca değil

hedge fon
28-08-2010, 13:39
Sn. Hedge fon,
Yırtınmak ifadesi aslında hoş olmasa da kısmen doğru. Ama foruma ilk girdiğimden beri birileri anlar mı bilmiyorum ama yırtınmam oğlum için veya "bakın ben biliyorum" diyerek bir ego tatmini için değil.. Kahraman olmak gibi bir derdim de yok ama bu forumdaki insanların büyük bir kısmı keçilere abduraahman çelebi demiş ve peşine takılmış. Tek amacım doğru bildiğim --ki gerçekten ciddi bir emeğin sonucudur-- şeyleri paylaşmak. Bunu yaparken kendi menfaatlerim için insanları yönlendirmeden ve birilerine çanak tutmadan. Yoksa bir karım yok gecenin yarımında bunları yazmaktan? İlk zamanlardaki gibi küfür edenler yok şimdilik ama anlayan da yok maalesef:).. Ne demişler Balık bilmezse Halik bilir...
Saygılar

O kufur edenlerin de Cemasta nasil yola gelip ozur dilediklerini gorduk,bence bu forumda sizin gibi titiz ve takipci Analistlerin var olmasi o kecilere Abdurrahman Celebi diyecekler icin ve herkes icin cok degerli.

hedge fon
28-08-2010, 13:46

Saygılarımla

Asil problem Cemtasta profesyonellerin disinda isi bilenin pek olmamasi.GM Ozdemirel bu isin piri,sektoru ve cemtasi ve de isi cok iyi biliyor ama neticede Kariyerinden baska dusunecek birseyi yok.Yonetim ki Bucim yoneticileridir radikal kararlar alacak durumda degil,iyi bildiklerini varsaydigimiz cimentoculukta Bucimin durumu ortada.
Sizin de cok guzel tanımladiginiz resimde Un var Seker var ama Helva olamiyor ve bu gidisle de pek olmayacak.

revulationer
29-08-2010, 23:12
arkadaşlar benim hedef fiyatım 4.00 ve bekleme sürem 2011 sonu veya 2o12 vŞI S.KE S.KE buraya gelecek bu hgisse. inanmayan beklesin gorsun

Gunlukcu
30-08-2010, 12:47
Ne guzel soylemissiniz iki karpuz alirken bile tiklayip bakiyoruz. Bu firma milyonlarca usd alim yapiyor acaba kac yerden teklif aliyor sorgulamak lazim ...

Saygılarımla

catal57
30-08-2010, 23:34
kısa vade ( 09.08.2010 ) tarihinde............ fiyattan satını vermiş. Uzun vade 70 gündür düşüş trendinde. şu an( 0,84 ). satını verdikten sonraki sürede kayıp yüksek deyil.dik durmaya çalışmış ama grafikte hem kısa vadede,hem uzun vadede düşüyor olması hoş bir durum deyil.inşallah kendini düzeltir ümidiyle.iyi çalışmalar.

yatırım tavsiyesi deyildir.

bülent66
31-08-2010, 18:09
yazikki bitmis bu sirket,böyle bir gunde dahi dusüyosa artik yatirim yapilcak,hisse senedi olmaktan cikmistir.zararimizi nasil cikarcaz bilmiyom,isimiz cok zorrrrr.

sputnik
31-08-2010, 22:59
iş bankası bu kadar toplarken boyle karamsarlığa gerek yok . maliyet düşürerek siper savaşşına devam

jtucker
01-09-2010, 00:21
Nerede duracak bu düşüş?...

dünya06
01-09-2010, 01:42
Alakayı anlayamadım ama ne zaman kırar sizce :)
ve ne tarafa kırar :)

zamanı en son 24 eylül ama ondan öncede yukarı kırabilir . aşagılardan destek oluşturuyor . kagıdın sahibi yönü belirleyecek ya aşagı ya yukarı . şuan üçgen içinde azalarak ilerlemesi normal çünkü azalan üçgen formasyonu 1,83 kırılma noktasıdır .

rsefer
01-09-2010, 13:07
Patlamaya Hazır 2 bomba görüyorum;
1.Çemtaş
2.Menderes tekstil

İkiside Yukarıya

bülent66
01-09-2010, 14:53
1.Çemtaş
2.Menderes tekstil

İkiside Yukarıya
valla elimizde patlamasinda:)))

sputnik
02-09-2010, 16:43
0.83 direniş devam ediyor ama borsa aşağıya kırarsa 0.80 lere kadar gerileyicek gibi. oralaeda tekrar alım yapma fıratı çıkabilir.

bülent66
02-09-2010, 17:13
0.83 direniş devam ediyor ama borsa aşağıya kırarsa 0.80 lere kadar gerileyicek gibi. Oralaeda tekrar alım yapma fıratı çıkabilir.
bu fıyata metal sektöründe kagıtta kalmadı.sadece bır guzel haber belenmelı,1.20 yı nasıl görduyse yıne görücek.en azından yatırım rıskı sıfır olan bır sırket.ama bu nezaman olur onu kagıdın sahıbı bılır.

m kurt
03-09-2010, 08:58
1.Çemtaş
2.Menderes tekstil

İkiside Yukarıya

daha ne olsun elimizde patladı bundan aşağı giderse artık deriz battı kalsın ömür boyu. evlatlarımıza miras bırakırız.:aww:

bülent66
03-09-2010, 14:14
Kendı sektörünün en rezıl kagıdı oldu.ıflas etse bu kadar deger kaybetmezdı.3 aydır selale gıbı düsüyo.bızım bılmedıgımız bır dümenler dönuyo,yakında cıkar kokusu.

foton
03-09-2010, 16:21
Bu Hisse eskiden çok iyiydi, borcu hiç yoktu kasada iyi takit vardı. 8.xx rakamlarda geziniyordu . hatta 7,15 seviyesinden bölündüğünü hatırlıyorum. bir elektrik hissesinede ortaklığı vardı. sahipleri elektrik hissesiyle bağını kopardılar sonra kasasına ellerini daldırıp bu nakitlerle Bursa çimento hissesi toplamaya başladılar.
işte o gün bugündür kendine gelemiyor kağıt...

wapi
04-09-2010, 21:08
MErhaba arkadaslar...1-2 ay aradan sonra tekrar burdayım...Yakında yükselişe geçecez inş..

jtucker
05-09-2010, 16:28
MErhaba arkadaslar...1-2 ay aradan sonra tekrar burdayım...Yakında yükselişe geçecez inş..

Yükselişe geçeceğimizi nereden çıkardın? Varsa bildiğin somut birşey söyle, yoksa bu söylediğin sadece güzel bir temenniden öteye geçmez.

wapi
05-09-2010, 19:05
Teknik göstergeler çok iyi şuanda ...Olması gereken yerden %23 daha düşük şuanki fiyatı..

bülent66
05-09-2010, 19:57
teknik göstergeler çok iyi şuanda ...olması gereken yerden %23 daha düşük şuanki fiyatı..

valla param olsa uzun vade daha cok hısse alırdım ama,bendekı guc fazla deıl.ama alın yatın,ergec kazandırcak.celık sektörü cok hareketlı,araba satısları dunyada cok yukselıyo,elbette bu hısseye yansıyacaktır.

wapi
05-09-2010, 23:30
Bülent bey zafer yaman diye birini tanıyormusunuz?Birine benzettim sizi ama?

bülent66
06-09-2010, 00:22
Bülent bey zafer yaman diye birini tanıyormusunuz?Birine benzettim sizi ama?

yok sevgili wapi tanimiyorum.

magicpower
06-09-2010, 15:55
kac gundur 0.81-0.82 den maaliyetlenmek istedim bi türlü vermediler.. bende kızdım alın bir kademede benden dedim 0.83 den maaliyetle aldim.. 1.0 den önce vermem kimseye kağıdı... eylül-ekim ayında 1 üstünü göreceğimizi düşünüyorum.... olmazsa yıl sonuna kadar mühlet verdim ilgili Şıpeklere..

sputnik
06-09-2010, 16:40
göstergeler iyi ama daha önce dediğim gibi borsa yükselmes ise hiç acımadan çakarlar.0 75- 0 80 arası daha makul gibi alım için bana geldi.

magicpower
06-09-2010, 21:36
göstergeler iyi ama daha önce dediğim gibi borsa yükselmes ise hiç acımadan çakarlar.0 75- 0 80 arası daha makul gibi alım için bana geldi.

o seviyelere gelsin o seviyelerdende alirim.... :yes: ... ben KY'yim esas malın sahibi korksun ... :D

wapi
07-09-2010, 19:45
3-4 gündür bekledim bugün nihayet aldım 0.82 den :) Hepbirlikle 1 li seviyelere ulaşmak dileğiyle

sputnik
13-09-2010, 14:31
vakit varken satış için iyi fırsat derim, hisse yükselmiyecek daa fazla gibi geliyor bence biraz geriledikten sonra alım yapılsa daha iyi olur

bülent66
13-09-2010, 16:23
vakit varken satış için iyi fırsat derim, hisse yükselmiyecek daa fazla gibi geliyor bence biraz geriledikten sonra alım yapılsa daha iyi olur

dogru bugun cikmayan bir hisse birdaha hic cikmaz.

bülent66
13-09-2010, 18:05
ınsallah batarsında senın gıbı serefsız sırketen ve spegınden kurtuluruz.allah hepınızın belasını versın .

sirblack
14-09-2010, 10:00
bugünden itibaren burası şenlenecek gibime geliyor...

sirblack
14-09-2010, 10:01
saat 11:00 ve 1.000,000 lotluk işlem hacmi oluştu ! yol açıldı galiba...

Ahmet 75
14-09-2010, 11:06
Bir haber mi var? Alımlar toplu mu?

sirblack
14-09-2010, 14:47
Alan Net Lot % Maliyet
GARANTI YAT. 464184 52.8 0.8454883
YAPI KREDI YAT. 174507 19.8 0.849833
VAKIF YAT. 64879 7.4 0.8503518
OYAK YATIRIM 32030 3.6 0.849035
METRO YAT. 30020 3.4 0.8500067
DiGER 113898 13 0

nanren
14-09-2010, 16:49
üzerindeki ölü toprağı kalkmaya başladı. inşallah önümüz açılıyo. 0,90 üzerine atladımı tamam:)

bülent66
14-09-2010, 20:41
demir celik sektörunde bu fiyata hisse senedi kalmadi,sadece guzel bir habere ihtiyacimiz var,sanayi sirketlerine muthis talep var cunki.

wapi
14-09-2010, 22:08
Bugün %5 le çıkış yaptım tekrar düşecek gibime geliyor belli olmaz tabi eğer düşerse tekrar alacağım..Hissede potansiyel yüksek ama işlem hacmi yetersiz şuan için. zamana ihtiyac var.Yarınki işlemleri de bi görelim daha net bir fikir verecektir.Herkese bol kazançlar

sener
15-09-2010, 08:08
http://img814.imageshack.us/img814/7674/cmts.jpg (http://img814.imageshack.us/i/cmts.jpg/)

nanren
16-09-2010, 18:35
Zamanı geldi uyanış vaktinin birazda işlem hacmi desteklerse kar payı dağıttığı yerlere gelecek kısa zamanda fakat işlem hacminin desteklemesi şart buda spek(yada patron) diyelim biz buna onun insafına kaldı yalnız temettü dağıttığı yer bile bu kağıt için bedava bunu bizim kadar oda biliyor.

hdikilitas
17-09-2010, 10:06
http://img837.imageshack.us/img837/3898/adszbqy.png (http://img837.imageshack.us/i/adszbqy.png/)

aleyna
17-09-2010, 11:10
0,86 direncini geçemiyor bir türlü.. yaa sabır

bülent66
17-09-2010, 16:50
0,86 direncini geçemiyor bir türlü.. yaa sabır

zaten bütün direncler bu kagitta oluyo,öyle cok cikti prim yaptiki,geldigi yere geri dönüyo.böyle ucuzlugun allah belasini versin ne diyeyim.150 trilyonluk sirket 1 lerin altinda sürünüyo.

wapi
17-09-2010, 22:27
Arkadaslar suanda borsanın yönü yukarı oldugu için herkes istediği hisseyi alıp az çok kar ediyor. Ne zaman borsa yataya girer veya düşme ihtimali artar o zaman herkes daha seçici olup hisse seçimlerinde 2 kez düşünürler. ancak o zaman bu hisse hacim kazanıp yukarı gidebilir...

ninja
18-09-2010, 21:01
En son açılan davaya yapılan itirazın adli tatilin de bitmesiyle kısa bir süre içinde sonuçlanmasını bekliyorum.Bu haftaki işlem hacmindeki artışnda bu kararın ayak sesleri olarak düşünüyorum. Son gün EFG nin işleminin T+2 deki karşılığı önemli. BU işlemi kim yaptı?Bunun cevabını da takip ediyorum.

Not: YAtırım tavsiyesi değildir.

bülent66
19-09-2010, 00:58
En son açılan davaya yapılan itirazın adli tatilin de bitmesiyle kısa bir süre içinde sonuçlanmasını bekliyorum.Bu haftaki işlem hacmindeki artışnda bu kararın ayak sesleri olarak düşünüyorum. Son gün EFG nin işleminin T+2 deki karşılığı önemli. BU işlemi kim yaptı?Bunun cevabını da takip ediyorum.

Not: YAtırım tavsiyesi değildir.

bende mantikli buluyorum,sayin ninja,böyle bir gelisme umarim bizlerin lehine olur.

Calta
19-09-2010, 03:42
:cool::)Bütün formlarda EFG İstanbul 650 bin lot alış konuşuluyor:yes:.Yabancı girdiyse yerli yatırımcı boş durmaz:he:.Pazartesi güzel bir hareket bekliyorum:halayci::halay:.Kağıt 0.9 direncini kırdıktan sonra kimse tutamaz.:bad:

Tamamen kişisel düşünceler.Yatırım tavsiyesi olarak kullanmayınız.

Calta
19-09-2010, 03:46
Cuma günkü işlem hacmi çok hoşuma gitti:halayci::wink:.Hadi hayırlısı.Yolun açık olsun:halay::halayci: CEMTS

sener
19-09-2010, 10:36
Efg nin işlemi karşılıklı gibi, yani spekülatif olma ihtimali olabilir ama daha çok mal devri gibi görünüyor... Mal yedirme operasyonu olsa kademe oynardı , fiks fiyattan 086 el değiştirdi sanırım. Eğer el değiştirdiyse iyiye işaret ; tek sıkıntı diğer kalemine giden 250bin... Şimdilik EFG yi görüp atlayanlar diye yorumlayalım , hayırlısı....

Calta
19-09-2010, 12:05
:cool:Pazartesi 87-88 kaparsak doğru izdeyiz demektir:wink::he::he:.Sonrasında devamı güçlenerek gelecektir:yes::halayci::halay:.

Kişisel görüş.

hedge fon
19-09-2010, 21:33
Efg nin işlemi karşılıklı gibi, yani spekülatif olma ihtimali olabilir ama daha çok mal devri gibi görünüyor... Mal yedirme operasyonu olsa kademe oynardı , fiks fiyattan 086 el değiştirdi sanırım. Eğer el değiştirdiyse iyiye işaret ; tek sıkıntı diğer kalemine giden 250bin... Şimdilik EFG yi görüp atlayanlar diye yorumlayalım , hayırlısı....

EFG Nisan ayinda cok ayrintili bir Cemts Raporu uretti ve ben burada isteyen yatirimcinin bu raporu EFG den temin edebilecegini yazmistim.Rapor pek oyle siradan bir rapor degildi ve sanirim buyuk yatirimcilar ve Fonlar icin hazirlanmisti.Bu rapordan sonra EFG nin zaman zaman blok alimlari goruldu ama hem Hurda fiyatlarindaki artisi hem de alti aylik bilancoyu gozlediklerinden agresif bir alim goremedik.Gecen haftaki alimlarin ayni Ordinonun devami oldugunu dusunuyorum ancak dokuz aylik bilancoyu ve Hurda fiyatlarinin seyrini gormek isteyeceklerinden bu alimlarin bu hafta ayni tempoda surecegini sanmiyorum.Ordinonun geregi yerine getirilecek ama Cemts faaliyet kari uretmeye basladiktan sonra,,,,

nanren
21-09-2010, 11:43
0,88 geldi gene geçemedi 40,000lot kaldı tam atladı dedik bastı ş e r e fs izl er inşallah 2,seans 0,90 üstüne geçer sonrası zaten malum:)

alink001
22-09-2010, 11:15
güzel günler göreceğiz güneşli günler :halay::halayci::halay: bir dost :)

foton
22-09-2010, 11:24
güzel günler göreceğiz güneşli günler :halay::halayci::halay: bir dost :)

İnşaAllh dediğiniz günler gelir zira çoğu İnsanın sinirlerini bozdu bu hisse

alink001
22-09-2010, 19:13
İnşaAllh dediğiniz günler gelir zira çoğu İnsanın sinirlerini bozdu bu hisse

Mehmet Bey, son bir kaç gündür yerini sağlamlaştırarak devam ediyor çaktırmadan. Her gün yeni bir taban oluşturuyor ve üstüne geçiyor bu dikkatimi çekti. Bakalım gelecek ne gösterecek :):):)

ninja
22-09-2010, 21:44
1 Eyl 10 Türkiye'de ithal hurda fiyatları yeni siparişlerlerle güçlenebilir

26 Ağu 10 Türk tesisler yerel hurda alım fiyatlarını yeniden aşağı çekti

24 Ağu 10 Türk tesislerin hurda siparişlerinde fiyatlar geri adım attı

KAYNAK:http://www.steelbb.com/tr/?PageID=150

Not:YAtırm tavsiyesi değildir.

bülent66
23-09-2010, 11:36
bugun fena düstü,bir ileri iki geri bakalim nolcak.

bülent66
27-09-2010, 16:28
Kır artık su 0.90 nı ya, yeter.ne dırencmıs.

gerede
28-09-2010, 14:05
kırdı 0,90 ı ama hacimsiz di ,91-,92 olursa süper olur

bülent66
28-09-2010, 15:31
kırdı 0,90 ı ama hacimsiz di ,91-,92 olursa süper olur

herkes ucus takimlarini kontrol etsin,her an yola cikabiliriz.dönüsü olmadan ,geriye bakmadannnnnn.....

Ahmet 75
28-09-2010, 15:39
Aşağıdaki haber liman değerlemesini nasıl etkiler? Tecrübeli arakadaşlar yorumlarsa sevinirim..

İskenderun limanı ihalesinde en yüksek teklifi 372 mln dolarla Limak verdi.

Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait İskenderun Limanı'nın 36 yıl süre ile işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi, 372 milyon dolarla Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun Komisyon Başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda en yüksek teklif 160 milyon dolar oldu. Daha sonra elemeli yazılı turlara geçildi.

Toplam 6 tur olarak gerçekleştirilen elemeli yazılı turların ilk turunda en yüksek teklif 255 milyon 100 bin dolara çıktı. Bu turda Çelebi-Kolin OGG elendi.

İkinci elemeli turda PSA-Akfen OGG elendi ve en yüksek tutar 301 milyon 900 bin dolar olarak tespit edildi. Üçüncü elemeli turda en yüksek tutar 325 milyon 150 bin dolara yükselirken, bu turda da Yıldırım Holding A.Ş ihale dışı kaldı.

Dördüncü elemeli turda IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş elenirken, en yüksek tutar 336 milyon 200 bin dolar oldu. Beşinci elemeli turda Assan Panel Sanayi ve Ticaret A.Ş elendi. Bu turda da en yüksek tutar 338 milyon 300 bin dolar olarak gerçekleşti.

Altıncı elemeli turda da ihale dışı kalan grup Gemport-Limar OGG oldu.

Daha sonra açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 351 milyon 300 bin dolar, artırım aralığı ise 100 bin dolar olarak belirlendi.

Açık artırmanın ilk turunda CEY Grubu Ortak Girişimi, Global Liman İşletmeleri A.Ş ve YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş-Alp Ateş Limited Şirketi-Butros Deniz ve Nakliyat A.Ş-Sabay Denizcilik Vapur Acenteliği Nakliye ve Ticaret Şirketi OGG ihaleden çekildi.

Daha sonraki açık artırma turları, Limak Yatırım ile Kumport Liman Hizmetleri arasında geçti. Açık artırma turlarının sonunda en yüksek teklifi 372 milyon dolarla Limak Yatırım verdi.

Bu arada İskenderun Limanı, 2005 yılında ihaleye çıkarılmış ve bu ihalede en yüksek teklif 80 milyon dolar olmuştu. Ancak sözkonusu ihale daha sonra iptal edilmişti.

gerede
29-09-2010, 09:13
biraz daha hacimlenip 0,92 direncini aşması lazım
o zaman önü açılır kağıdın

bülent66
29-09-2010, 19:23
biraz daha hacimlenip 0,92 direncini aşması lazım
o zaman önü açılır kağıdın

her kademede satis yiyio,biraz yukselse indiriyolar kafamiza.tas gibi sirket ama gözalti pazarindaki kagitlar daha iyi tepki verdi bu son yukseliste.iyi srket olmasi borsada yukselmesi icin bir neden deilmis,onu göruyoz.hersey var,ama kagit degerinin yarsinda islem göruyo.

rsefer
30-09-2010, 09:57
Bir arkadaştan öğrendim, o da net olarak bilmiyormuş
Bu kağıdın YASAKLISI varmış,
YASAĞI bugün-yarın sona eriyormuş,

Kimdir bu adam?
Elinde ne kadar hisse var?
Ne yönde etkileniriz?

TŞK

gerede
01-10-2010, 10:50
ne salak bi hisseymiş bu ya. 0,92 den döndü geldi

zekooo
01-10-2010, 11:44
yenisin galiba çemtaş sayfasına belkide spek in işine gelen en iyi yorumlar bu sayfada bulunur.bilerek vede bilmeyerek bunu bir çok üye yapar çemtaşta teknik çalışıp gibi yapar fiyat önemli değildir yabancı işlemleri pek yoktur (bıyıklılar hariç)onun için yasaklısı yasaksızıda aynı bir zamanlar eski bir fenerli ile anılır olmuştu (göçmen)herhalde odur.merak etme elinde hisse falan kalmamıştır
ne salak bi hisseymiş bu ya. 0,92 den döndü geldi

bülent66
03-10-2010, 15:54
yeteer artik cemtas aylardir biktirdin,bursanin en iyi yerinde 100 dönum arazin var,fabrikan para basiyo,daha ne bukadar durgunluk,milleti perisan ettin aylardir.

gerede
04-10-2010, 11:52
gene çaktılar kağıda 0,92 yi bi geçemedi güclü şekilde

bülent66
04-10-2010, 14:25
bu kagitta neler dönuyo anlamak mumkun deil.kocaman sirket oyuncak olmus bikac oyuncunun elinde yazik.bu kagida guvenmekle hata yapmisiz.

bülent66
04-10-2010, 17:32
ya adam gibi düsürün yada delikanli gibi kagidi cikarin,dansözlük yapmayin.adam olun.

hedge fon
05-10-2010, 06:27
ya adam gibi düsürün yada delikanli gibi kagidi cikarin,dansözlük yapmayin.adam olun.

Bir sıkıntıları oldugu belli oluyor,,,,,,,,

rajlovac
05-10-2010, 07:23
hey gıdı cemts...sen bu hallere dusecek kagıtmıydın... gozum ustunde ... hareketlerıne dıkkat et...

hedge fon
05-10-2010, 08:30
[QUOTE=rajlovac;4917536]hey gıdı cemts...sen bu hallere dusecek kagıtmıydın... gozum ustunde ... hareketlerıne dıkkat et...[/QUOTE

Bu durumun sorumlusu Cemts mi yoksa Globalde yuvalanmış ve üç aracı daha kullanan Taşra Spekilatöründe mi?

ninja
05-10-2010, 18:02
0,92 kırılırsa hedef neresi olur?

bülent66
05-10-2010, 18:58

9 aylik blanco iyi gelirse yükselir,cunki celik sektörü kar rekorlari kiriyo,belki cemtasada yansir.

gerede
05-10-2010, 19:00

geçerse 0,97 daha sonra 1,04 sonra 1,50 lere kadar gider kağıt önü açık ytd

gerede
07-10-2010, 10:47
0,94 kuvvetli direnç güçlü geçmesi lazım ytd

ninja
09-10-2010, 19:35
Günün Önemli SBB Çelik Haberleri 8 Eki 10

Türkiye hurda fiyatları dibe ulaşmış olabilir
Türkiye yerel hurda fiyatları bu hafta 30 TL/ton (21 $/ton) geriledi ve DKP hurda için 500-510 TL/tona (350-358 $/tona) indi. Yerel fiyatlardaki bu düşüşün öncesinde, HMS 1&2 80:20 hurda için 370 $/ton cfr civarında, yani önceki siparişlerin biraz altındaki fiyatlara birkaç ithalat siparişi gerçekleşmişti. Yerel hurda fiyatları da geçtiğimiz haftanın sonunda da zaten 40 TL/ton (28 $/ton) gerilemişti.

http://www.steelbb.com/tr/

yatırım tavsiyesi değildir.

gerede
11-10-2010, 14:05
yine yataya girdi kağıt
göstergeleri süper niye tutuyolar buralarda hayret ytd

bülent66
11-10-2010, 17:10
Celık sektöründe altın yıl yasanıyo,bız halen prım yapmıyoz.allah bıldıgı gıbı yapsın senı,ne dıyeyım.

kazanova
11-10-2010, 17:22
adamlar öle bi maliyet yazmışlar ki 6 aylıkta sanki altın alıp çeliğe dönüştürmüşler... 9-12 aylıkta böle olmaz sanırıım ..bende yok ama 990 nın altında alabilirm... bu sene olmasa seneye parlar yıldızı...

foton
11-10-2010, 21:26
sümük kağıdı bile olmaz bundan. bir paket pecte alıyorsun 1 tl bu o bile değil

gerede
12-10-2010, 11:04
0,94 ü kuvvetli gecerse 0,97 fazla zorlamaz sanırım daha sonra 1,07-1,26 ytd

tangerineroad
12-10-2010, 11:09
9 aylıklar da bir önceki çeyreğe göre toparlanma olsa da maalesef kötü gelecek...
Şirketin durumu pek iç açıcı değil...
Saygılar

adamlar öle bi maliyet yazmışlar ki 6 aylıkta sanki altın alıp çeliğe dönüştürmüşler... 9-12 aylıkta böle olmaz sanırıım ..bende yok ama 990 nın altında alabilirm... bu sene olmasa seneye parlar yıldızı...

tangerineroad
12-10-2010, 11:19
Teknik iyi temel?!?! Sorunlu... Bir hikaye gerek... Oda bence tamel verilerle gelmeyecek..
Uzel konusuda bir süre sürüncemede gider... Uzun vadeli düştükçe alınır. Ama kısa vadede ben çok ümitlenmezdim...

yine yataya girdi kağıt
göstergeleri süper niye tutuyolar buralarda hayret ytd

bülent66
12-10-2010, 17:28
bencede iyi bir beklenti olsa kagit buseviylerde aylarca surunmezdi.bu isi bilenlerin herseyden haberleri bizden önce oluyo.cunki burasi kurtlar sofrasi.yedikleride biz kucuk yatirimcilar.

hedge fon
12-10-2010, 18:10
bencede iyi bir beklenti olsa kagit buseviylerde aylarca surunmezdi.bu isi bilenlerin herseyden haberleri bizden önce oluyo.cunki burasi kurtlar sofrasi.yedikleride biz kucuk yatirimcilar.

Cemts'ın 9 aylık bilancosunda da zarar acıklayacagını önceki mali tablolara ve euronun seyrine bakarak kestirmek cok zor olmasa gerek,bu yuzden de profosyonellerin ilgisini cekmiyor,ve sanırım uzun bir sure de cekmemeye devam edecektir.

clas
13-10-2010, 10:05
herşey kar demek değil.ciroda artış varmı?var.borcu varmı?yok sayılır.şirket güçlümü?güçlü.peki eksik olan ne?1.net kar yok 2.ana oyuncu kötü.3.sanırım şirketin % 5'ni ele geçirenden malı dökmesini bekliyorlar.ki oda zor görünüyor.
1000 liranın altında sağlam kağıt kalmadı.param olsa alır uzun vadeli beklerim.şirketin kasasında 16 trilyon bursa çimento hissesi var,uzelden aldığı yer en az 30 trilyon eder,roda limandaki payı 30 trilyon eder,bunlar bile bu kağıdın çok ucuz olduğunu söyler.ee bir de fabrikanın kendisi var,kasasındaki parası,stokları,ticari alacakları var,merak eden toplar değerini bulur,bana göre hisse 2000 olmalı
sakın hissenizi ucuza kaptırmayın,benden söylemesi.bol şanslar
yatırım tavsiyesi değildir,sadece görüş bildirilmiştir.

clas
13-10-2010, 13:54
4900 lotum var çıkmadı diye çatlıyom,bu ana oyuncu endeks 70 bin olmuş hala tık yok.elinde milyonlarca lot olsun hissem bu güzel günlerde çıkmasa çatlar.hırsımdan ölürüm,adamda tık yok ya.durmadan satış yazıyor tahtada alıcıda yok altlar bomboş.sanki bedava aldı hisseleride durmadan satış yazıyor.hadi hayırlısı olsun bakalım.

gerede
14-10-2010, 12:00
ilk seansta 0,94 ten okuttum çoğunu kalanınıda biraz bekleyecem hayırlısı

dencır
14-10-2010, 12:51
cok degil yılbaşına kadar hakettigi degere 1.30,zu bulacak

dencır
14-10-2010, 12:54
bu kadar sabrettik 2 ay daha beklemek lazım düşerse pek bişey kaybetmeyiz ama cıkmaya başlarsa cok üzlürüz....

bülent66
15-10-2010, 15:11
bu kadar sabrettik 2 ay daha beklemek lazım düşerse pek bişey kaybetmeyiz ama cıkmaya başlarsa cok üzlürüz....
bugun cikmayan bir kagit ne zaman cikarki,cok zor bir hisse bu.celik gibi sabir istiyo.keske cürük bir sirketin hissesine girseymisim.saglamdan fayda yok.

hedge fon
16-10-2010, 15:20

Yukarı hareket icin dayanacagı bir temel olması gerekir,2008 den beri dogru durust bir kar aciklayamadı,Makas Fabrikası ile ilgili dava surekli erteleniyor,fabrika Cemtasta kalsa bile Denge Cubugu hattinda oldugu gibi isletmeye alınabilmesi icin ciddi bir isletme sermayesi gerekecek,9 aylıkta da zarar aciklayacak gibi gorunuyor,bence sabır suresi biraz daha uzun,otomotiv sektorunde isler boyle giderse ve kurlarda cok sert bir hareket olmazsa Cemts'a yakısan karı en erken mart bilancosunda gormemiz lazım.Ama o doneme kadar bile sabretmeye degecegini sanıyorum.
tesekkurler

ninja
16-10-2010, 23:24
1.Bu şirketin elinde Bursa Çimentonun %2,38 'i hisse senedi olarak var. Bu da bugün itibariyle 8,5 milyon dolar ediyor.

2.Bu şirket rodaport'a %22,5 oranında ortak. BU da 80 milyon dolar yatırım yapıldığı bilgisiyle 18 milyon dolar etmekte.

3.Şirketin ortaklık yapısı 06.08.2010 da belirtildiği üzere Bucim %57,86 Oktay Alperdem %5,99 geri kalan %36,15 (Oktay Alperdem payını sürekli arttırıyor diye düşündüğüm için olumlu)

4. Denge Çubuğu hattı, Makas hattı ve bunlara ait laboratuvar ekipmanlarının toplam değeri şirkete göre 1.207.500 TL (0,85 milyon dolar)

5.UZEL OTOMOTİV SİSTEMLERİ A.Ş.'nin ipoteğin paraya çevrilmesi neticesinde taşınmazlarının açık arttırma suretiyle satışını 11.05.2010 tarihinde 12.500.000 TL bedelle Şirketimiz almıştır ve aynı gün KAP sistemi aracılığıyla İ.M.K.B.'na bildirim yapılmıştır. 09.06.2010 tarihinde Gebze İcra Hukuk Mahkemesi tarafından yapılan tebligat ile UZEL OTOMOTİV SİSTEMLERİ A.Ş. Vekillerinin Gebze İcra Hukuk Mahkemesi Hakimliğine vermiş olduğu dilekçe ile Gebze 3'üncü İcra Müdürlüğü'nün 2008/3214 Esas Sayılı dosyasında yapılan 11.05.2010 tarihli ihalenin feshi davası talebinde bulunması üzerine hukuki süreç başlamış olup, bu süreçteki gelişmeler İ.M.K.B.'ye bildirilecektir.

Burası biraz karışık ve elimde çok sağlıklı bilgi yok.O yüzden sadece alacak karşılığını hesaplarsam o da 8,5 milyon dolar yapar.

6.TAkaslara göre İs Yatırım IYM son ayda 1.922.000 alım yapmış, son 2 gündeki takas değişimleri 400 bin lot ile yapılıyor. İsbank,isyatrım ve yatırım finasmanın toplam lot sayısı yaklaşık 15,600,000

7.Şirket son 3 yıl %0,085 temettü dağıtmış.Üstelik 2009/12 karı 1,164,927 tl 2010 da dağıttığı temettü toplamı 8,585,000 tl.

Sonuç olarak; şirketin bugünkü piyasa değeri: 66,4 milyon dolar

Yukarıdakileri çıkarırsam geriye 30,55 milyon dolar kalır. Cemtaşın fiyatı bu kadar mı?

YASAL UYARI
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlerime dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

bülent66
17-10-2010, 12:26
cok güzel aciklamissiniz sayin ninja elinize saglik.

hedge fon
17-10-2010, 14:26
Bursa Cimentoyu,Rodaporu ve Denge cubugu hattını satılıga cıkarttıgınız zamanki degerlerinden dikkate alırsanız ve Makas Hattının da Cemtasta kaldıgını ve satılıga cıkarılacagı degeri dusunurseniz Cemts bedavaya gelir.Ninja arkadasıma katılıyorum ancak büyük yatırımcı ve yabancı fonlar bir sirkette pozisyon almak icin oncelikle Faaliyet Karı gormek isterler,iste ben de bu nedenle iyi bir faaliyet karinin 'Milat' olacagını dusunuyorum.
Bu arada Oktay Alperdem'in payını arttırdıgına nasıl emin oluyoruz onu ogrenmek istiyorum.
tesekkurler

ninja
17-10-2010, 17:57
Oktay Alperdem KAP aracılığıyla 24.06.2010 da açıklama yapmış. Cemtaş almış; alış sonucu 5.068.000 adet sahibi olmuş ve sermayenin %5,02 sine denk geldiğini söylemiş.

Şİrket açıklama yapmış; 06.08.2010 da, ortaklık yapısı belirtilmiş; buradaki açıklamaya göre Oktay Alperdem'in sermayenin %5,99 'na sahip olduğu belirtilmiş.

Daha önceki tarihli açıklamalara bakmıyorum oralarda oran daha düşük olacaktır.

Şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi değildir.

hedge fon
17-10-2010, 23:58
Ninja arkadaşa açıklamaları için tesekkürler.Bu durumda OA nın paylarını daha da arttırmış olması olası çünkü tahtada işlem gören mal gittikçe azalıyor ve eğer böyle ise yeni bir yatırımcının pozisyon alma olasılıgı da daha önceden alınmış bu pozisyondan çekineceği için zayıflayacaktır.
Makas fabrikası kararını ve faaliyet karlarını beklemekte yarar var görüşündeyim.
tesekkürler

bülent66
18-10-2010, 11:23
En azıNdan 1 lerı görmemız lazım,takıldık burda,ne zarar acıklayan sırketler uctu gıttı.

bülent66
18-10-2010, 12:19
Kagıtta bır kademeye bıle satıs gelıyo,cok baskı var,cemtası aldıgımda borsa endexı 51000 ve cemtas o0,91 dı ve borsa 20000 puan yukseldı ve bız bır kademe cıktık.yazıktır ya bısas tekstıl borc batagında kagıt 2lerı gectı.

clas
18-10-2010, 14:30
60 trilyon aktifi olan tukaş bile seni geçti ey çemtaş,haberin olsun.belki biraz utanırda yağışsız hava da patinaj yapacağına, koşmasanda cenaze töreni gibi yürürsün.

süpergazi
19-10-2010, 10:27
Kağıt hareketlendi bugün biraz

zekooo
19-10-2010, 10:49
(Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir. Sözlerime dayanarak Alım-Satım işlemi yapmayınız, üç kuruş için asla vebal almam.)bu kağıt için anca böyle bir uyarı olur!!!! bravooo tebrik ederim.

keyifli038
19-10-2010, 11:57
tukas larımı satıp 0.95 maliyetle aranıza katıldım...bugun 1 in üzerine atarsak kağıdın önü açık. herkese bol şans.

ytd.

dencır
19-10-2010, 13:59
0.82 maliyetle elimde yaklaşık 9600 lot var şu an satsam fena degil ama 1 liranın altında satılmaz yazık olur.. Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir. şahsi düşüncem

YALCIN2004
19-10-2010, 14:30
Grafiğe göre ilk çok kısa hedefi 1.04 olmuştur...hayırlı olsun...BilançOOOOOOOO....

hedge fon
19-10-2010, 20:02
[QUOTE=yalçın2004;4982875]Grafiğe göre ilk çok kısa hedefi 1.04 olmuştur...hayırlı olsun...BilançOOOOOOOO....[/QUOTE

Bilancoya pek bel baglamamak gerekiyor gibi geliyor bana,yuksek fiyatli hurda ve dusuk satıs rakamlarıyla olusacak bilancoda altı aylıga gore tek olumlu sey euro nun degerlenmesi,belki altı aylık kadar kotu olmayacak ama ben yine pek iyi bir bilanco beklemiyorum ve dilerim yanılırım,,,,

revulationer
19-10-2010, 20:42
bu hisse endexle gitseyi öhüüüüüü......Ama bu hisseyyi ytutan 3-5 taşra sp kine alet olmayın arkadaşlar. ben 84 maaliyet 92 satış 1,5 yıl bekledim. Çok düşündüm satarken.Sattım pişman oldum 93 den yeniden alayım dedim nasip olmadı ancak:;İşlemlere bakın 3-5 kişi alıyor satıyor kademe oynuyor. Bende 28 bin lot vardı satarken 2 kademe değişti.Belki çok kazandırır ama kaybettirebilir de karar sizn ben kurtuldum 3-5 adamn klavye hareketiyle birikimlerimi oynamak istemedim. Umarım kalanlar çok kazanır. Şayet uzelden çıkacak mahkeme kararı olumlu olur ve denge çubuğunu devreye almayı planladıkları aralık ayında gerçekleşşirse tekrar dönerim. Burada yazılanlar al-sat tavsiyesi değildir.

İyi geceler arkadaşlar

YALCIN2004
20-10-2010, 10:10
iş yatırım son 1-1.5 ayda 3 milyon lotu laf olsun diye toplamadı herhalde....

hedge fon
20-10-2010, 12:58

Is yatırımın stogundaki bu artısın Is Bankası Stogundaki dususten kaynaklandıgını sanıyorum yani virman,,,,,,,

YALCIN2004
20-10-2010, 14:43
Is yatırımın stogundaki bu artısın Is Bankası Stogundaki dususten kaynaklandıgını sanıyorum yani virman,,,,,,,
Yanlış SANIYORSUN. Çünkü İş Bankası Stoğunda da aynı dönemde 191 bin artı var... :)

rsefer
20-10-2010, 15:31
"Kimi Zengin Edeyim" diyor bu kağıt.

YALCIN2004
20-10-2010, 16:03
"Kimi Zengin Edeyim" diyor bu kağıt.
İşte Pratik Bakış Bu...

hedge fon
20-10-2010, 17:16
İşte Pratik Bakış Bu...

Her kagıt birisini zengin eder,daha dogrusu birileri 'Bazı Kagıtlardan' zengin olur mesele uygun kagıdı ve zamanı yakalamaktır,,,,

yaver47
20-10-2010, 17:54
Vayy Yalçın hocaammm, sen burdaysan işler yoluna girecek demektir cemtaş için............saygılar

mmt2003
20-10-2010, 18:01
arkadaşlar cemts icin hedef fiyat nedir?
yıl sonu hedef fiyatı?
tahmini olan var mıdır?
3. ceyrek kar beklentisi nedir?
teşekkür ederim...

hedge fon
20-10-2010, 22:28
arkadaşlar cemts icin hedef fiyat nedir?
yıl sonu hedef fiyatı?
tahmini olan var mıdır?
3. ceyrek kar beklentisi nedir?
teşekkür ederim...

Hedef fiyat icin hedef zaman onemli,3.ceyrek kar degil zarar gelecek gibi ama yılsonu ya da ilk ceyrekte kar acıklarsa fiyatın once 1.14 sonra da 1.2 olması gerekir,,,,

browni78
20-10-2010, 22:32
Degerli Üstadım hayırlı akşamlar...Mevsimsel olarakmı bu kağıda geliyorsunuz...Gecen yıl bu zamanlarda bu topicte sizden epey bir istifade etmiştim Allah razı olsun...Zamanı geldimi yine..?

YALCIN2004
20-10-2010, 23:25
Degerli Üstadım hayırlı akşamlar...Mevsimsel olarakmı bu kağıda geliyorsunuz...Gecen yıl bu zamanlarda bu topicte sizden epey bir istifade etmiştim Allah razı olsun...Zamanı geldimi yine..?
İyi geceler. Zamanıdır ve olgunlaşmıştır. Eli kulağındadır...

hedge fon
21-10-2010, 05:11
İyi geceler. Zamanıdır ve olgunlaşmıştır. Eli kulağındadır...

Sen FALCI'sın herhalde,üc vakte kadar yükselecegini gordügüne göre işimiz kolay artık,,,,

YALCIN2004
21-10-2010, 08:32
Sen FALCI'sın herhalde,üc vakte kadar yükselecegini gordügüne göre işimiz kolay artık,,,,
Kıskandın değil mi? Bir borsa yatırımcısı sanıyordum kendimi, meğer bir falcıymışım. Küreden bakınca öyle görünüyor, en azından ben görüyorum. Dolayısıyla benim işim çok kolay ama senin işin pek kolay değil bence (!)

hedge fon
21-10-2010, 08:52
Kıskandın değil mi? Bir borsa yatırımcısı sanıyordum kendimi, meğer bir falcıymışım. Küreden bakınca öyle görünüyor, en azından ben görüyorum. Dolayısıyla benim işim çok kolay ama senin işin pek kolay değil bence (!)

Buraya yakışır şekilde bir 'Yatırımcı' ya da 'Oyuncu' gibi davranmadıgın sürece sana yanıt vermeyeceğim,,,,

YALCIN2004
21-10-2010, 09:07
Buraya yakışır şekilde bir 'Yatırımcı' ya da 'Oyuncu' gibi davranmadıgın sürece sana yanıt vermeyeceğim,,,,
Ne yazdığın ve nasıl cevap verdiğin ortada. İlgili yazına istinaden cevap hakkımı kullanmıştım zaten. Yanıt vermeni beklemiyorum. Ben Çemtaş ile ilgilenmek istiyorum, kişilerle değil.

bülent66
21-10-2010, 10:42
sevgili yalcin 2004 ve sayin hedge fon topicde yazan en bu konuda bilgili insanlar sizsiniz.paylastigimiz konular hakkinda sizlerin tartismasi beni üzdü.ama bilgilerin ve görüslerin konusuldugu bu yerde hepimiz görüslerede saygili olmakla yükümlüyüz.burdaki insanlarin sizlerin görüslerinede gercekten ihtiyaci var.umarim dostluk kazanir,arkadaslik kazanir sonunda...

nilay0787
21-10-2010, 13:33
2004 cük aldım:)

nilay0787
21-10-2010, 14:07
http://img26.imageshack.us/img26/2408/cemts.png

DENİZ
21-10-2010, 14:21
0,96 sıraya yazıldık, gelirse alırız...............

nilay0787
21-10-2010, 14:32
sırada ben varım 10000 lot cuk verdiler :)
0,96 sıraya yazıldık, gelirse alırız...............

osmozist
21-10-2010, 14:46
teknik ve eliot iyi görünüyor

bolein
21-10-2010, 15:15
820'den beri yapılan alımlar kağıtda bir beklenti yaratdı.O yüzden satıcılar çok isteksiz.Kağıtda yavaş yavaş yukarı gidiyor.920'lerden az bir şey almıştım.Asıl hareketi bu alımları yapan grup,kişi her neyse o yapacaktır.Tabi ters köşe yapmasında ky yatırımcı biraz kazansın inşallah diyorum.

nilay0787
21-10-2010, 16:05
herkes ucus takimlarini kontrol etsin,her an yola cikabiliriz.dönüsü olmadan ,geriye bakmadannnnnn..... :)

nilay0787
21-10-2010, 16:16
http://img109.imageshack.us/img109/4809/ppppppppppppppp.png

YALCIN2004
21-10-2010, 16:28
herkes ucus takimlarini kontrol etsin,her an yola cikabiliriz.dönüsü olmadan ,geriye bakmadannnnnn..... :)

şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş. münecimlik yapma bakiiim...

nilay0787
21-10-2010, 16:31
cümleten iyi akşamlar:)

bülent66
22-10-2010, 00:36

benim sözlerimi kullanmisiniz ama yinede hatirlatmaniz guzeldi.

bülent66
22-10-2010, 11:14
bu sirketin degerlerinde olupta bu fiyata halen hisse senedi kalmadi.bir tek iyi bir haber gelsin sirketten,bizi hareketlendirir.celik sektörü bu,1 leri gectikten sonra yolumuz daha var.bu sirkette temettu var,en azindan saglamligi var.umarim herkes nasiplenir.

as1
22-10-2010, 21:41
Hisse iyi ancak 93 hatta 90 desteğine geri yönelebilir. Çünkü cci sıkıntılı. mad al veriyor ancak tam teyit etmiyor. Önümüzdeki hafta 1,5 gün bayram
olması ve bilançoların açıklanması arifesinde satıcılı bir haftaya girebiliriz, biraz .99 dan sattım ancak daha var tabii tedirginlik de yok değil üstelik dow da kırmızı iken.

bülent66
22-10-2010, 21:53
bu sirketin degerlerinde olupta bu fiyata halen hisse senedi kalmadi.bir tek iyi bir haber gelsin sirketten,bizi hareketlendirir.celik sektörü bu,1 leri gectikten sonra yolumuz daha var.bu sirkette temettu var,en azindan saglamligi var.umarim herkes nasiplenir.

sözümü geri aldim,bundan sonra iyi konusmicam sanki adamlar okuyo yazdiklarimi endex kirmizi iken %2 artidaydi ,aksam eve geldim geri gelmis.yok cemtas senin hakkinda iyi konusmaya gelmiyo.ister düs ,ister cik,umurumda deilsin.

wapi
22-10-2010, 22:49
07-09-2010 20:45

3-4 gündür bekledim bugün nihayet aldım 0.82 den :) Hepbirlikle 1 li seviyelere ulaşmak dileğiyle

Hepimize hayırlı olsun :)

kagan_44
23-10-2010, 16:32
hissedeki arkadaşlara danışmak istedim 0,99 dan maliyetlendim sizce orta vadede para kazandırırmı yoksa zarar edermiyim sadece fikir almak istiyorum bu hisseyi çok iyi tanıyan arkadaşların görüşlerini bekliyorum .ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

keyifli038
23-10-2010, 17:34
Bu hafta 1 tl de taban oluşturup, 1.1-1.2 gibi ani hareketler olması ümidiyle

bülent66
23-10-2010, 17:47
Bu hafta 1 tl de taban oluşturup, 1.1-1.2 gibi ani hareketler olması ümidiyle

agzin bal yesinn

nilay0787
25-10-2010, 08:11
günaydın.gs:)

osmozist
25-10-2010, 10:30
1,00 üzerine bu gün çıkacak gibi ;)

dencır
25-10-2010, 11:23
pek sanmam işlem hacmi cok düşük 98. yada 99 la kapatır günü

bülent66
25-10-2010, 20:15
Borsa dusunce cıkıyo.cıkınca duruyo,anlamak mumkun deıl bu hareketlerı.

clas
26-10-2010, 12:05
Sanayı bakanlıgı mustesarı boga:demır-celık sektorunun borsasını olusturmalıydık,fıyatlarını bız belırlemelıydık

sanayı ve tıcaret bakanlıgı mustesarı alı
boga, turkıye'nın demır-celık sektorundekı agırlıgını tam olarak ortaya
koymadıgını belırtırken, ''demır-celık sektorunun borsasını olusturmalıydık,
fıyatlarını bız belırlemelıydık'' dedı.
Ankara demır ve demır dısı metaller ıhracatcıları bırlıgı tarafından
duzenlenen ''demır-celık sektoru panelı'' ankara bılkent otel'de yapıldı.
Panelın acılıs konusmasını yapan sanayı ve tıcaret bakanlıgı mustesarı
alı boga, 2009 yılında yasanan kuresel krızden demır-celık sektorunun de
etkınlıgı ve soz konusu pıyasada bır mıktar daralma yasandıgını hatırlattı.
Sanayıye ana gırdı temın eden bır sektor olarak demır-celık sektorunun
krızden cok fazla etkılendıgıne vurgu yapan boga, kendılerının sektorun
sorunlarını cozmek ıcın bulunduklarını ve sorunların da sırasıyla cozulecegını
soyledı.
Demır-celık stratejısı'nın bır yılı askın bır suredır ekonomı
koordınasyon kurulu'nda bulundugunu hatırlatan mustesar boga, kurul'dan cıktıgı
zaman soz konusu stratejının resmı belge halıne gelecegını, daha sonra da eylem
planı dahılınde sorunların cozulecegını kaydettı.
Turkıye'nın dunya demır-celık uretımınde onemlı bır rolu bulundugunu,
fakat bunun tam olarak degerlendırılmedıgını soyleyen boga, ''demır-celıgın
borsasını olusturmalıydık, fıyatlarını bız belırlemelıydık'' dıye konustu.
Turkıye'nın cok cıddı yassı hadde mamul ıthalatı ve uretım acıgı
bulunduguna da dıkkat ceken boga, bu acıgın kapatılmasının hem sanayıye ana gırdı
vermek bakımından, hem de carı acıga katkısı bakımından cok onemlı oldugunu
sozlerıne ekledı.
Ankara demır ve demır dısı metaller ıhracatcıları bırlıgı yonetım kurulu
baskanı zekı poyraz da ekonomık krızden onemlı derecede etkılenen sektorun bu yıl
toparlanmaya basladıgını bıldırdı.

-9 aydakı ham celık uretımı 20,9 mılyon ton-

acılıs konusmalarının ardından duzenlenen panelın moderatorlugunu yapan
turkıye demır-celık uretıcılerı dernegı genel sekreterı dr. Veysel yayan,
turkıye'nın son derece hızlı bır sekılde buyudugunu, demır-celık sektorunun de
buna cıddı bır katkısı bulundugunu soyledı.
Bu yılın ocak-eylul donemınde turkıye'nın ham celık uretımının 20 mılyon
926 bın ton oldugunu belırten yayan, yıl sonu ıtıbarıyle toplam uretımın 28
mılyon 500 bın tona ulasacagının tahmın edıldıgını kaydettı. Yayan, yılın ılk 8
ayında 8,4 mılyar dolar degerınde, 11,4 mılyon ton demır-celık urunu ıhracatı
yapıldıgını da ıfade ettı.
Turkıye'nın dunya ham celık uretım sıralamasında su anda 10. Sırada
bulunduguna ısaret eden yayan, en buyuk uc uretıcının cın, japonya ve abd
oldugunu bıldırdı.
Ekıncıler demır celık a.s. Genel muduru cetın kaya da dunya ham celık
uretımının yaklasık yuzde 50'sının cın tarafından uretıldıgını, cın harıcı
dunyanın uretım artıs hızının cın'ın cok gerısınde kaldıgının goruldugunu, krızle
bırlıkte tum dunyanın uretımınde dususler yasanırken, cın'ın durdurulamaz
yukselısının de devam ettıgını soyledı.
Dunya genelınde gıderek azalan krız etkılerıyle yavas yavas toparlanmaya
baslayan global ham celık uretımının bu yılın ıkıncı ceyrek sonu ıtıbarıyle
yakaladıgı 363 mılyon tonluk uretım ıle yenı bır rekora daha ımza attıgını
belırten kaya, bu yılın ılk 8 ayı ıtıbarıyle uretımde yakalanan yuzde 23'luk
artıs ıle yıl sonunda ulasılacak yenı uretım rekorunun 1,4 mılyar tona
yaklasmasının beklendıgını kaydettı.
Turkıye demır-celık sektoru hakkında da bılgı veren kaya, turkıye'nın en
buyuk ıhracatcı sektorler sıralamasında otomotıv, makıne ve aksam parcalarından
sonra demır-celık sektorunun 3. En buyuk ıhracatcı sektor oldugunu bıldırdı.
Kaya, ''sektorumuz, 2009 yılında yasanan yuzde 50'ye yakın kuculme ıle
krızden en agır sekılde etkılenen sektorlerın basında gelmıstır. 2010 yılında ıse
krızın etkılerını hıssetmeye devam eden sektor tum sektorler arasında en dusuk
toparlanma yuzdesıne sahıp olmaktan kurtulamamıstır'' dıye konustu.
Kıbar holdıng yatırım grubu baskanı kerım dervısoglu ıse 2009 yılında
kısı basına dusen ham celık tuketımınde dunya ortalamasının 214 kılogram (kg)
olurken, bu mıktarın guney kore'de 974 kg, japonya'da 447 kg, ıtalya'da 335 kg,
ıspanya'da 312 kg, turkıye'de ıse 249 kg oldugunu dıle getırdı.
Dervısoglu, turkıye'de demır-celık sektorunun gelısebılmesı ıcın su
onerılerde bulundu:
''demır-celık fabrıkaları ucuz elektrıgı nasıl temın edebılırler bunu
arastırmalıdır. Gerekırse bırlesıp kendı elektrık uretım tesıslerını kurup ucuz
elektrık ıle uretım yapmalıdırlar. Buna ılave olarak yabancı demır-celık
uretıcılerının yaptıgı gıbı yurt dısında cevher-komur yatakları satın alınmalı
veya ortak olmalıdırlar.''
asıl celık yonetım kurulu uyesı ve dıler holdıng koordonatoru necdet
utkanlar da vasıflı celık uretımı konusunda mutlaka yenı yatırımların yapılması
gerektıgını bıldırdı.

-aa-

clas
26-10-2010, 12:07
asıl celık yonetım kurulu uyesı ve dıler holdıng koordonatoru necdet
utkanlar da vasıflı celık uretımı konusunda mutlaka yenı yatırımların yapılması
gerektıgını bıldırdı.

osmozist
26-10-2010, 15:15
kağıta özel bir durumu yoksa kar realizasyonumu var bilgi lütfen

bülent66
26-10-2010, 16:11
kagit kimsenin ilgisini cekmiyo bence,hacim cok dusuk.umut ise hic yok,hedef yok.yazik bosa gecen bir zaman kaybi.agir agir cikiyo,küt diye dusuyo.bir gunu birgune uymuyo.halen al teyitli sinyali haftalardir alamadik.yabanci yatirimcinin girmedigi kagitlar böyle malesef.

bülent66
26-10-2010, 16:27
en sonunda bugun taban yapti,1leri görcez derken asagi gittik.yazik cok yazik,ne kagitlar ucup gitti bunu beklerken.

NUEVA KEYNES
26-10-2010, 16:39
hacim düşük endişelenecek bi şey yok hele bir bilançoyu görelim

tangerineroad
26-10-2010, 20:13
Bilanço gene çok zayıf gelecek arkadaşlar,
Bilanço beklentisiyle alacaksanız bence iki kere düşünün.
İşler kaliteli çelik üreticileri için iyi gitmiyor
Saygılar

hacim düşük endişelenecek bi şey yok hele bir bilançoyu görelim

bülent66
26-10-2010, 21:37
Bilanço gene çok zayıf gelecek arkadaşlar,
Bilanço beklentisiyle alacaksanız bence iki kere düşünün.
İşler kaliteli çelik üreticileri için iyi gitmiyor
Saygılar

blanco cemtas hariicindeki tum celik isletmelerinde kar olarak görunuyo,bu sektör gecen yilki gibi deil.ama dusurseler nolcakherkes bu sermaye gücü icindeki bu hisseleri alir kenara atar.bence dökme isaretleri bunlar.ucuz olursa kim satar,alincak kactane saglam hisse senedi var.artik bende takinti oldu bu hisse duserse alirim cikarsada satmam.uzun vadeciyim.1.30 un altina bende satilacak cemtas hissesi yok.

rsefer
27-10-2010, 10:17
"Kötü Bilanço Geliyor" gibi hareket ediyor

istemiyagbu
27-10-2010, 10:53
malesef göctük

dencır
27-10-2010, 11:15
bilanço gelmeden 0,90. 0,91 seviyelerine cekecekler gibi gözüküyor ii bi bilanco sonrası tekrar 1 leri dener

YALCIN2004
27-10-2010, 11:27
Yukarıdaki senaryolara inanmıyorum ve 95 den alıyorum...Çünkü işlem hacmi 1 hareketini onaylamamıştı. Dolayısıyla .95 e çekilmesi beklenen bir durumdu. Buradan yeniden güç toplayacaktır...

yaver47
27-10-2010, 13:22
Aman Yalçın Hocam çoktandır yazmyordun, bende göçüş senaryolaraına inanmaya başlamştım, neyseki mesajınla su serptin yüreğime.

YALCIN2004
27-10-2010, 14:39
Aman Yalçın Hocam çoktandır yazmyordun, bende göçüş senaryolaraına inanmaya başlamştım, neyseki mesajınla su serptin yüreğime.
Keşke daha aşağı verseler de alsak diye yalvarıyoruz. Kağıt toplu, istediği yere götürebilirler... Aşağı ise ancak bu kadar salabilirler çünkü daha fazlası spekleri de sıkıntıya sokar....

bülent66
27-10-2010, 16:18
Keşke daha aşağı verseler de alsak diye yalvarıyoruz. Kağıt toplu, istediği yere götürebilirler... Aşağı ise ancak bu kadar salabilirler çünkü daha fazlası spekleri de sıkıntıya sokar....

yalcin hocam ilave yapmaya devam.0.94 den yine alim yaptim.artik bundan sonrasini spegin kendisi dusunsun.hedef fiyata varasaya kadar cikmak yok.bu sermaye yapsinda,borcsuz kactane saglam sirket var.bulundugu yer bursada 100 dönümlük milyon dolarlik kiymetli bir alan.bugun satsa deger bicilmez.cimento hissesi kasasinda,gemlikte limana ortak.kendide aralik ayi sonunda makas uretimine gecicek.ben az bir yil burdayimm.herkese hayirli kazanclar.

clas
27-10-2010, 17:42
çemtaşın aralık sonuna kadar makas üretimine de geçeceği yazılıyor(bülent66 tarafından).bunun doğruluk derecesi ve ciroya, karlılığa etkisi ne olabilir.bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen..

bülent66
27-10-2010, 18:05
çemtaşın aralık sonuna kadar makas üretimine de geçeceği yazılıyor(bülent66 tarafından).bunun doğruluk derecesi ve ciroya, karlılığa etkisi ne olabilir.bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen..
bu benim fikrim deil,firmanin kendi aciklamasidir.önceki sayfalarda bununla ilgili sirketin kendi yazisi var.

hedge fon
27-10-2010, 20:38
Aralıkta devreye girecek olan Denge Cubugu Hattıdır, Makas Tesisi degil,boyle bir yazı cıkmıs olamaz,,,,,,

magicpower
28-10-2010, 08:42

inanki bu SPEKLeri hiç birşey sıkıntıya sokmaz!!!!! aşağaı hızlı bir şekilde verirken alanda-satanda kendileri olacağından (ve daha sonradan da yukarı çıkaracakları seviye ve zamanı bildikleriden) onlaraaa hiiiiççç bişi olmaz.. böyle hesaplarla kendimizi kandırmayalım... biz kurtsak onlar bin tilki!!!

YALCIN2004
28-10-2010, 13:21
Üçüncü çeyrekte kara geçmiş. Ben bilançoyu oldukça olumlu buldum. ilk 9 aylık zararını 4,5 milyona indirmiş. Bu hesaba göre yıl sonu zarar erimiş olacak gibi görünüyor. İnancım o ki yıl sonunda geçmiş yı karlarından (17 milyon tl var) %10 brüt kar payı dağıtacaktır. Dolayısıyla Mart ayı hedef fiyatım 1.25 dir....

bülent66
28-10-2010, 14:20
Üçüncü çeyrekte kara geçmiş. Ben bilançoyu oldukça olumlu buldum. ilk 9 aylık zararını 4,5 milyona indirmiş. Bu hesaba göre yıl sonu zarar erimiş olacak gibi görünüyor. İnancım o ki yıl sonunda geçmiş yı karlarından (17 milyon tl var) %10 brüt kar payı dağıtacaktır. Dolayısıyla Mart ayı hedef fiyatım 1.25 dir....

hocam guzelde bu blanconun tepki vermesi gerekmezmiydi,kötü giderken cabik tepki verirken iyi bir blancoda neden yukselemiyoz.hatta düsüyoruz.cemtas kazandirir ama sinirlerede hakim olmak gerekir.

spyro555
28-10-2010, 15:18

zarar uzel için yatırılan paradan kaynaklanıyor tahsilatın gerçekleştiği dönemde bilanço tamamen değişecek

YALCIN2004
28-10-2010, 16:44
hocam guzelde bu blanconun tepki vermesi gerekmezmiydi,kötü giderken cabik tepki verirken iyi bir blancoda neden yukselemiyoz.hatta düsüyoruz.cemtas kazandirir ama sinirlerede hakim olmak gerekir.

zarar uzel için yatırılan paradan kaynaklanıyor tahsilatın gerçekleştiği dönemde bilanço tamamen değişecek

Haklısınız bu bilançoya ben pazartesi alım yönünde tepki vereceğim bugün olduğu gibi. Bu fiyatlardan bir daha bulamam bu malı....:yes::):cool:

wapi
28-10-2010, 20:36
HErkese merhaba ..Biraz daha düşerse ben de geleceğim :)

carkos
28-10-2010, 22:29
ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş./CEMTS[] 28/10/2010 13:28:10

Bilanço
Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem
Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide
Dönem 30.09.2010 31.12.2009
Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R
DÖNEN VARLIKLAR 88.746.801 88.037.593
Nakit ve Benzerleri 6 1.394.761 27.647.878
Finansal Yatırımlar 0 0
Ticari Alacaklar 10 24.306.748 29.894.528
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 12 0 0
Diğer Alacaklar 11 7.385.689 23.748
Stoklar 13 49.654.807 27.793.531
Canlı Varlıklar 14 0 0
Diğer Dönen Varlıklar 26 6.004.796 2.677.908

(Ara Toplam) 88.746.801 88.037.593

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar 34 0 0

DURAN VARLIKLAR 70.407.210 68.234.532
Ticari Alacaklar 10 0 0
Diğer Alacaklar 11 85 85
Finansal Yatırımlar
- Satılmaya Hazır Finansal Varlıklar 7 12.112.001 12.275.677
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 16 22.609.726 21.341.202
Canlı Varlıklar 14 0 0
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 0 0
Maddi Duran Varlıklar 18 32.547.804 32.518.298
Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19 95.537 113.115
Şerefiye 20 0 0
Ertelenmiş Vergi Varlığı 35 3.042.057 1.986.155
Diğer Duran Varlıklar 26 0 0
TOPLAM VARLIKLAR 159.154.011 156.272.125

K A Y N A K L A R
KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 27.217.536 10.079.980
Finansal Borçlar 8 13.920.459 263.343
Diğer Finansal Yükümlülükler 9 0 0
Ticari Borçlar 10 10.156.272 7.398.860
Diğer Borçlar
- İlişkili Taraflara Borçlar 11-37 24.428 17.555
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 12 0 0
Devlet Teşvik ve Yardımları 21 0 0
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 0 0
Borç Karşılıkları 22 185.176 221.050
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 2.931.201 2.179.172

(Ara Toplam) 27.217.536 10.079.980

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler 34 0 0

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 2.319.124 1.980.700
Finansal Borçlar 8 29.417 0
Ticari Borçlar 10 0 0
Diğer Borçlar 11 0 0
Borç Karşılıkları 22 0 0
Kıdem Tazminatı Karşılığı 24 2.289.707 1.980.700
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 0 0
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 26 0 0
Ö Z K A Y N A K L A R 129.617.351 144.211.445
ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 129.617.351 144.211.445
Ödenmiş Sermaye 27 100.975.680 100.975.680
Sermaye Düzeltmesi Farkları 27 0 0
Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) 0 0
Hisse Senedi İhraç Pirimleri 0 0
Değer Artış Fonları 27 7.127.168 7.127.168
Yabancı Para Çevrim Farkları 0 0
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 27 8.311.234 7.608.923
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 27 17.699.795 27.334.747
Net Dönem Karı/Zararı -4496526 1164927
AZINLIK PAYLARI 0 00
TOPLAM KAYNAKLAR 159154011 156272125

Haberin orjinal hali ve eklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=132150
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/DosyaIndir.aspx?tip=bildirimek&id=44566&bildirimid=132150

nilay0787
29-10-2010, 15:02
cemtaşşş pazartesi alıma devam mı? çarşambayı beklesek mi !!!

YALCIN2004
01-11-2010, 10:59
cemtaşşş pazartesi alıma devam mı? çarşambayı beklesek mi !!!
you know!

bülent66
01-11-2010, 11:12
biz aldikta noldu.borsa cikar bu düser,ben kimseye böyle bir hisse senedi tavsiye asla etmem,aylardir aldigimiz fiyatta,5 kurus kazanamadik.

YALCIN2004
01-11-2010, 11:36
biz aldikta noldu.borsa cikar bu düser,ben kimseye böyle bir hisse senedi tavsiye asla etmem,aylardir aldigimiz fiyatta,5 kurus kazanamadik.
Tavsiye yok sadece " sen bilirsin" diyoruz. Ama 1. derece yakınlarıma tavsiye ediyorum...Çünkü kazansınlar istiyorum...Kazanacağız da...Tahtaya adamlar o kadar hakim ki zorla bedava mal almaya çalışıyorlar. Ve maalesef bu adamların epeyce kısmı bence şirketten...

bülent66
01-11-2010, 13:36
Tavsiye yok sadece " sen bilirsin" diyoruz. Ama 1. derece yakınlarıma tavsiye ediyorum...Çünkü kazansınlar istiyorum...Kazanacağız da...Tahtaya adamlar o kadar hakim ki zorla bedava mal almaya çalışıyorlar. Ve maalesef bu adamların epeyce kısmı bence şirketten...
yalcin hocam ben bir bursali olarak bu sirketi iyi bilen biriyim,ama spekler malesef cok fena.kendime aliyom ve kademeli olrak ufak alimlar yapiyom ama,yakinima bile tavsiye edemiyom,hep ters köse yaptiriyolar.aylarca bu kagitta para kazanamasken bir haftada menderesten %20 aldim.ama cemtas bende artik hastalik haline geldi kopamiyom iste.ayrica sizde severek okudugum birisiniz burda.asla size karsi bir ön yargim yok.sevgiyle kalin...

turanefe
01-11-2010, 14:17
aldıkk 90 dan cıkıcak diye elimize verdiler bekle bekle bekle 1.00 e değdi herhalde cemtaşın cıkma şekli bu olsa gerek ne uyuntu kağıtsın sen anlamak güçç satsan cıkar satmasan geriler malmı toplayamadınız ozaman indirin dibine kadar nereye indirceksenizz kalksın yeterkii 80 küsürdeyken 90 üstü kapansın füze gibi 1.05 ler deniodu ama her kafadan bi ses cıkıyor füzeyi bırak 1 geri 2 ileri yavstan yavastan geldi değdi 1.00 e hemen bi düzeltme oldu kağıtt 5 6 kadme indi biranda bu ne şimdi bu nasıl adalet bu nasıl iş borsa artsın okdar 15 20 bin puan ama kağıt aynı yerde 2bin puanlık düzeltmedee anında boşaltıyorlar ne kazandınızda boşaltıyorsnuz ne kazandınız allah aşkına söleyinde satalım bizde ozaman aldığımız yerden her hissenin zamanı var anladıkda bunun zamanı ne zaman herhalde indiricekler 0.70 lere ordan kaldırıp 0.90 lara aldığımız yerlere getiricekler tekrardan sonra yine kağıt cıktı olucak herhalde tuhaf yani anlamak güçç

carkos
01-11-2010, 22:18
ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş./CEMTS[] 01/11/2010 09:03:41

Son Durum İtibariyle Sermayenin % 5 ve Fazlasına Sahip Ortaklar İle Tüzel Kişi ve Yabancı Ortaklar Arasında Dağılımı
Ortağın Ticaret Unvanı/Adı Soyadı Sermayedeki Payı (TL) Sermayedeki Payı (%)
Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. 58.423.364,87 57,86
Oktay Alperdem 6.300.000,00 6,24
Halka açık hisseler 36.252.315,13 35,90
TOPLAM 100.975.680,00 100,00

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=132440

hedge fon
01-11-2010, 22:38
ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş./CEMTS[] 28/10/2010 13:28:10

Bilanço
Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem
Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide
Dönem 30.09.2010 31.12.2009
Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R
DÖNEN VARLIKLAR 88.746.801 88.037.593
Nakit ve Benzerleri 6 1.394.761 27.647.878
Finansal Yatırımlar 0 0
Ticari Alacaklar 10 24.306.748 29.894.528
Diğer Alacaklar 11 7.385.689 23.748
Stoklar 13 49.654.807 27.793.531
Canlı Varlıklar 14 0 0
Diğer Dönen Varlıklar 26 6.004.796 2.677.908

(Ara Toplam) 88.746.801 88.037.593

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar 34 0 0

DURAN VARLIKLAR 70.407.210 68.234.532
Ticari Alacaklar 10 0 0
Diğer Alacaklar 11 85 85
Finansal Yatırımlar
- Satılmaya Hazır Finansal Varlıklar 7 12.112.001 12.275.677
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 16 22.609.726 21.341.202
Canlı Varlıklar 14 0 0
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 0 0
Maddi Duran Varlıklar 18 32.547.804 32.518.298
Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19 95.537 113.115
Şerefiye 20 0 0
Ertelenmiş Vergi Varlığı 35 3.042.057 1.986.155
Diğer Duran Varlıklar 26 0 0
TOPLAM VARLIKLAR 159.154.011 156.272.125

K A Y N A K L A R
KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 27.217.536 10.079.980
Finansal Borçlar 8 13.920.459 263.343
Ticari Borçlar 10 10.156.272 7.398.860
Diğer Borçlar
- İlişkili Taraflara Borçlar 11-37 24.428 17.555
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 0 0
Borç Karşılıkları 22 185.176 221.050
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 2.931.201 2.179.172

(Ara Toplam) 27.217.536 10.079.980

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler 34 0 0

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 2.319.124 1.980.700
Finansal Borçlar 8 29.417 0
Ticari Borçlar 10 0 0
Diğer Borçlar 11 0 0
Borç Karşılıkları 22 0 0
Kıdem Tazminatı Karşılığı 24 2.289.707 1.980.700
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 0 0
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 26 0 0
Ö Z K A Y N A K L A R 129.617.351 144.211.445
ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 129.617.351 144.211.445
Ödenmiş Sermaye 27 100.975.680 100.975.680
Sermaye Düzeltmesi Farkları 27 0 0
Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) 0 0
Hisse Senedi İhraç Pirimleri 0 0
Değer Artış Fonları 27 7.127.168 7.127.168
Yabancı Para Çevrim Farkları 0 0
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 27 8.311.234 7.608.923
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 27 17.699.795 27.334.747
Net Dönem Karı/Zararı -4496526 1164927
AZINLIK PAYLARI 0 00
TOPLAM KAYNAKLAR 159154011 156272125

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=132150
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/DosyaIndir.aspx?tip=bildirimek&id=44566&bildirimid=132150

50 milyonluk stok Cemtas tarihinde pek yok, bunlari satar mi,yoksa daha da artar mi stok,,,,,,

carkos
01-11-2010, 22:43
50 milyonluk stok Cemtas tarihinde pek yok, bunlari satar mi,yoksa daha da artar mi stok,,,,,,

bu piyasada biraz zor.fakat hisse senedi tarafından bakarsak cemtaşın yeni ortagı payını artırıyor uzel ile işler yoluna girerse iyi olur diye tahmin ediyorum...

osmozist
02-11-2010, 10:02
tahminime göre 0,91 destek yaptıktan sonra 0,97-1 bandına doğru bir yukarı hareketlenme olacaktır. hisse geçen hafta 1 test etti fakat tutunamadı. tekrar 1 üzerine çıkmak için güç topluyor gibi...inşallah 1tl üzerine kendini atacaktır...

YALCIN2004
02-11-2010, 11:22
Benim gördüğüm bir bilinçli satış baskısıdır. Normal bir satış baskısı değil. Alıyoruz alıyoruz bilinçli olarak .92 ye yığıyor adamlar. İndirdiği kadar indirsin her kademeden belli miktar alacağım ben de....Bakalım ne yapacaklar o zaman. Her gün 20 bin lot alırım ve bu 15 gün devam eder..Sayın spek duyuyor musun acaba? Her gün bir marifetmş gibi bir alt kademeden kapatmak neyin nesi oluyor acaba. Geç bunları başka numara bul kendine. Yemezler......

nilay0787
02-11-2010, 16:45
cemts gel gel(ablacına,, ),bedava 90 kuruş :)

revulationer
02-11-2010, 17:27
bu hisse endexle gitseyi öhüüüüüü......Ama bu hisseyyi ytutan 3-5 taşra sp kine alet olmayın arkadaşlar. ben 84 maaliyet 92 satış 1,5 yıl bekledim. Çok düşündüm satarken.Sattım pişman oldum 93 den yeniden alayım dedim nasip olmadı ancak:;İşlemlere bakın 3-5 kişi alıyor satıyor kademe oynuyor. Bende 28 bin lot vardı satarken 2 kademe değişti.Belki çok kazandırır ama kaybettirebilir de karar sizn ben kurtuldum 3-5 adamn klavye hareketiyle birikimlerimi oynamak istemedim. Umarım kalanlar çok kazanır. Şayet uzelden çıkacak mahkeme kararı olumlu olur ve denge çubuğunu devreye almayı planladıkları aralık ayında gerçekleşşirse tekrar dönerim. Burada yazılanlar al-sat tavsiyesi değildir.

İyi geceler arkadaşlar

CEmts ta pek birsey degismemiş anlaşılan. Aralık ayını beklemenin faydalı olacağı görüşümü 3q bilançosundan sonra iyice pekiştirdim.Liman ortaklığı olan global coştu cemtas hala yerinde.anlamak bazen mumkun olmuyo bu spekleri.Bol kazançlar arkadaşlar

dencır
02-11-2010, 17:53
arkadaşlar bu hiseyi 0,90 ile 0,80 arası düştükce kademeli bişekilde aldım 0,86 maliyle 0,96 dan satım 0,91 den bi miktar daha aldım ve düştükce hergün belirli bi miktar daha alacagım. eğer tahminlerimde yanılmassam kademeli bi şekilde 0,87 ye kadar cekecekler.ondan sonra yükselişe gecer (spekler) boşuna sevinmeyin size bir kuruşumu yedirmem:)

nilay0787
03-11-2010, 14:55
Bir spek sürekli düşürmek istiyor sanki , onun başka bir hesabı var galiba ama birileri gelir onun da hesabını bozar. parası olan çok insan var sayın spek , yükseliş için acele et derim ky de kalmadı hissede bak:D

dencır
03-11-2010, 15:16
0.89 dan bi miktar daha yazdım hadi gel bakalım seni bekliyorum senin düşüşün bitmezse bizimde alışımız bitmez:)

bülent66
03-11-2010, 23:33
0.89 dan bi miktar daha yazdım hadi gel bakalım seni bekliyorum senin düşüşün bitmezse bizimde alışımız bitmez:)
0.90 kurustan sepete yıne ılave edılmıstır.düstükce devam almaya.spek yarın öbürgün blanco ıyı geldıgınde malı sen kactan alıcan cok merak edıyom.ben elımdekılerı 1lıraya geldıgınde bıle vermedım,bu fıyatlardan araba,ev ne varsa yatırıcam cemtasa.bu fıyatlar yatırımcıyı kacırmaz,aksıne mallandırır.10 kurusa dusürsen bıle cıkmak yok.

rsefer
04-11-2010, 10:06
Üstler bomboş
Sakın malınızı kaptırmayın
Hedek 1,2 üzeri bence
SPEK 1.kademeye satış yazıp mal alma peşinde
Bu oyuna gelmeyin

nilay0787
04-11-2010, 10:11
günaydınn

nilay0787
04-11-2010, 10:30