PDA

View Full Version : Yeni yasaktan sonra Youtube'ye nasıl grilir?

Serenler
05-06-2010, 07:07
youtube yasağını delmek için:

Bu yasağı getirenler ve devam ettirmek isteyenler kendilerini akıllı sanıyorlar ama;

internet explorerde

Araçlar >internet seçenekleri>Bağlantılar>yerel Ağ ayarları>
...otomatik yapılandırma komut dosyası kullan kutucugunu işaretleyin ve şunu oraya yazin

http://go.navige.com/

ve TAMAM DEYİP KAPATIN SONRA SAYFALARINIZI KAPATIP YENİDEN RAHATÇA GİRİN.

Bu kadar basit.:)

BORA YAŞAR
05-06-2010, 12:42
Teşekkür ederim..

Şarkılarıma ulaşamıyordum..

Özledim..

BORA YAŞAR
05-06-2010, 12:45
Oldu..

Harika ..:)

Serenler
05-06-2010, 12:54
Teşekkür ederim..

Şarkılarıma ulaşamıyordum..

Özledim..

Güle güle izleyin:)

lukas
05-06-2010, 12:58
süpersiniz.teşekkürler:halay::halay::halay::halay: :halay:

Von
05-06-2010, 18:05
Günler sonra bugün öğle itibariyle Open DNS lerle yeniden erişim alınabiliyor.

celikbilek
05-06-2010, 18:24
ben hala girebiliyorum sorun yok bende :)

Erasure
05-06-2010, 18:33

Bu yasağı getirenler ve devam ettirmek isteyenler kendilerini akıllı sanıyorlar ama;

internet explorerde

...otomatik yapılandırma komut dosyası kullan kutucugunu işaretleyin ve şunu oraya yazin

Vay be, abiciğim benim meslek elden gidiyor galiba :he: daha ben bile bu adresi görememiştim,
ama işe yaradı. Şimdi merak edeceksin; Libya'da da youtube yasak mı diye, ancak şirket network'u
yine Türkiye'ye bağlı olunca ve server işleri devreye girince, Türkiye'deki yasaklar burada da devam
ediyor. Neyse çözüm hızlı ve konuyu aştık, sevgiler...

Serenler
05-06-2010, 19:11
Sevgili Erasure bu iş benim uzmanlık alanıma girmiyor.
Sadece sağlam bir yerden tüyo alp denedim.
Baktım işlem tamam herkes faydalansın diye buraya yazdım.:)

painsiz
05-06-2010, 19:46
Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde yanıp sönen iki monitör var ona tıklayın.
Yerel Ağ Bağlantısı Durumunu Açılır
Özelliklere tıklayın
İnternet İletişim Kuralları
Aşağıdaki dns adreslerini kullanı işaretleyin ve kutulara...
208.67.222.222
208.67.220.220
bu dns adreslerini yazın yasak tek bir site dahi kalmaz sadece youtube değil.
Saygılar ve sevgiler dilerim.

ihtiyar09
05-06-2010, 20:02

internet explorerde

Sayın Serenler iyi niyetle yaptığınız paylaşıma teşekkürler..
Ancak bunu kullanmamız yasal mı desem?
teşekkürler ve Saygılar....

güneyli07
05-06-2010, 23:40
Teşekkürler sayın serenler. Çok makbule geçti

Serenler
06-06-2010, 00:25
Sayın Serenler iyi niyetle yaptığınız paylaşıma teşekkürler..
Ancak bunu kullanmamız yasal mı desem?
teşekkürler ve Saygılar....

Ananızın ak sütü gibi helaldir.:)

usahbaz
06-06-2010, 00:51
“SİZ GOOGLE’DAN ZENGİN MİSİNİZ? NEDEN VERGİ VERMİYORLAR?”
Bakan Yıldırım, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın Youtube’a girişi yasaklamak isterken arama motoru Google’a ait bazı internet protokolü (IP) adreslerini engellemesiyle ilgili de şunları söyledi:

“Youtube, Türkiye’den girişler azaldığı için Google girişlerini kullanmaya başladı. Kendi IP’lerini bırakıp Google IP’lerini kullanmaya başladı. Arıyoruz, telefonlarımıza bile çıkmıyorlar, muhatap bile olmuyorlar. Bir site bizi esir alamaz. Bir de Türkiye yasakçılar listesinde diye propaganda yapıyorlar.

Vuku bulan işlerle verilen ceza orantısızdır diyebilirsiniz, buna tamam. Peki neden haklarını aramıyorlar? Neden Türkiye’ye tabi olmak istemiyorlar. Neden vergi dairesinin adresini bilmiyorlar? Siz Google’dan zengin misiniz? Siz vergi vereceksiniz, onlar bu kadar reklama rağmen vergi vermeyecekler… Beni yasakçı saysınlar önemli değil. Kimse bu ülkeyi hafife alamaz. İsrail’e özel içerik yapıyor. 28 ülkeye özel içerik yapmışsın. Bize de yap, yapmam. Bunları çıkar, çıkarmam. Türkiye’yi yok sayıyorlar, vergi mükellefi olmak istemiyorlar. Mahkeme karar veriyor, itiraz etmiyorlar. Neden? Çünkü muhatap almıyorlar…”

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/520970-google-turkiyeyi-yok-sayiyor-vergi-vermek-istemiyor

usahbaz
06-06-2010, 00:53
yasakçılığa tamamen karşı olmama rağmen google ın elde ettiği milyonlarca dolar gelirden hiç bir vergi ödememesini içime sindiremiyorum. Bence bakan haklı

celikbilek
08-06-2010, 11:56
Şimdi bakanı dinledim ve yasaklara şiddetle karşı olmamam ragmen bu işin yasakla alakası olmadıgını tamamen parayla ilgili oldugunu bir memur olarak maaşımı almadan kesilen vergiye ragmen hem dunyayı goturen hemde ulkemi yasakcı diye reklam yapan hemde hiç vergi vermeyen bu siteleri kınıyor vebundan sonra bu sitelere mumkun oldugunca girmeyecegimi farklı yollardan girme tekniklerini veren arkadaşlarada bir kez daha düşünmelerini tavsiye ediyorum.

HaYaBuSa
11-06-2010, 02:11
ne vergisi verecekmiş google.bedava hizmet sunuyo bi de üstüne paramı ödeyecek.sayın bakan bir arama motoruda yapabiliyorsanız siz yapında dünya kullansın .şu hizmeti alıyorsunuz bedavadan birde vergi istiyorsunuz be neye benziyor biliyomusunuz.elektiri bulan adamdan elektirik parası istemeye benziyor.hem google vergi vermiyor diye bizim günahımız ne cezayı halka kesiyorsunuz.

Serenler
11-06-2010, 12:12
Google yasaklanmadı, ama giremezsiniz!

Konu/Yazar Hakan Özerdem - Haz 11, 2010 - Yorum 0

Dün yazımda Youtube vb. sitelerin yasakları nasıl aşılır demiştim.

Peki yasakları aşalım aşmasına da, hayrola? Neden bağlantılarımızın önüne bu engeller konuyor?

Olay Yüce Ata’mıza olan hakaretler mi gerçekten? Yoksa bu sadece buzdağının görünen yüzü mü?

Olayın içyüzü:
http://www.antalyagunlugu.com/teknoloji-bilim/iletisim-mobil/google-yasaklanmadi-ama-giremezsiniz/