PDA

View Full Version : Turkuaz vadisi ve protokol yolu projesi

zirndorf
13-06-2007, 21:15
Arkadaşlar Toki nin Yukarı yurtçu köyünde yapmakata olduğu turkuaz vadisinden daire almayı düşünüyorum . Yalnız tv den Ankara protokol yolu üzerinede Kuzey Ankara kentsel dönüşüm projesi adı altında yine toki nin bir projesi olacağını duyudum .Yurt dışında yaşadığım için iki bölgeyide bilmiyorum . Bilgisi olan arkadaşların önerisini bekliyorum . saygılarımla

serdar72
14-06-2007, 11:07
Arkadaşlar Toki nin Yukarı yurtçu köyünde yapmakata olduğu turkuaz vadisinden daire almayı düşünüyorum . Yalnız tv den Ankara protokol yolu üzerinede Kuzey Ankara kentsel dönüşüm projesi adı altında yine toki nin bir projesi olacağını duyudum .Yurt dışında yaşadığım için iki bölgeyide bilmiyorum . Bilgisi olan arkadaşların önerisini bekliyorum . saygılarımla

Sayın Zindorf,

bu sorunuza bir çok kişi tabiikide eskişehir yolu diye cevap verecektir. Neden diye sorarsanız?

Ankaranın zengin diye tabir edieln kesimi hep otarafı tercih etmiş ve hala daha tercih etmekteler.

turkuaz evlerine duyduğum kadarı ile oldukça fazla talep varmış (Bildiğiniz gibi eskişehir yolu üstünde)

O bölgede yeni imara açılacak yerler var oralar açıldığında daha cazip olacaktır.

Yine duyduğum kadarı ile konsolosluklar ve bakanlıkların bazılıları için o bölgede arazi ayrıldı diye biliyorum.

alırken iyi araştırın. çok değişik fiyatlar telaffuz edilebiliyor.

serdar72
14-06-2007, 11:10
Bir ilave daha yapayım,

protokol yolu için ilk yapılan ihalenin iptal edilmesinden sonra prestij proje için ikinci yapılan ihaleye taliplinin çıkmadığını biliyorum. sonra TOKİ hak sahipleri mağdur olmasın diye normal proje uygulayacak bildiğim karadı ile. daha önce anlatılan şaşalı bir proje yok.

zirndorf
14-06-2007, 11:21
size çok zahmet oldu teşekkür ederim b Beni aydınlattınız. Yazın nasipse tabi kalırsa da alırım artık turkuazdan bir daire. Ankara merkeze 32 km olması beni biraz terettütde bıraktı . Çok sagolun gerçekten çok faydalandım verdiginiz bilgilerden

serdar72
14-06-2007, 14:16
size çok zahmet oldu teşekkür ederim b Beni aydınlattınız. Yazın nasipse tabi kalırsa da alırım artık turkuazdan bir daire. Ankara merkeze 32 km olması beni biraz terettütde bıraktı . Çok sagolun gerçekten çok faydalandım verdiginiz bilgilerden

sayın zindorf,

Amacınız yatırım yapmak ise daire yerine arsa yada tarla almanızı tavsiye ederim. Çünkü imar geçtiğinde size daireden daha fazla kazandıracaktır. Özellikle bu aralar durgunluk var. uygun fiyata yer bulma şansınız çok yüksek.

zirndorf
15-06-2007, 11:48
evet haklısınız tarla güzel bir yatırım lakin hiç bilmiyorumki nerden almak lazım bu konudada bana fikir verebilirseniz sevinirim

serdar72
15-06-2007, 14:39
evet haklısınız tarla güzel bir yatırım lakin hiç bilmiyorumki nerden almak lazım bu konudada bana fikir verebilirseniz sevinirim

SAyın zindorf,

Ankarada iki yer diğerlerinden daha ön planda.

1- Eskişehir yolu
2- KArataş Mühye yakubabdal tarafı

Karataş tarafı hakkında tam bilgi sahibi değilim Forumdan da takip edebildiğim kadarı ile iyi olacağı söğleniyor. Fakat kesin bilgi olmadan riskli yatırım olacağını düşünüyorm. belki diğer arkadaşar size yardımcı olabilir.

Eskişehir yolunda ise öncelikle bütçenize göre hareket etmelisizin.

Yolun sol tarafı ballıkuyumcu aşağı yurtçu bölgesi oldukça pirimlenmiş durumda içerilerden daha uygun fiyata yer alabilirsiniz. sol taraf olmaz ise yolun sağ tarafından daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. yer bulma imkanınız daha fazla olacaktır. Ben de o taraftan aldım.

Daha uzun vadeli düşünüyorsanız yolun sol tarafından ilerilere temelli tarafına doğru gidebilirsiniz. temellini içinden imar çıkmış fiyatı uygun olan bazı yerler olduğunu duydum buralar olabilir.

Ancak size bir uyarıda bulunayım. iyice araştırmadan almayın birkaç yere mutlaka sorarak alın.

Hayırlısı olsun.

zirndorf
15-06-2007, 22:22
yazın inşallah iyce bir araştırıp bir şeyler yapcam artık . verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum . size epeyce bir zahmet verdim .

serdar72
26-06-2007, 12:00
yazın inşallah iyce bir araştırıp bir şeyler yapcam artık . verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum . size epeyce bir zahmet verdim .

estağfirullah ne zahmeti.

bildiklerimizi paylaşıyoruz.

araştırma bilgilerinizi paylaşırsanız bizde seviniriz.

Hayırlısı olsun.

selamlar.

unlun
11-07-2007, 06:53
merhaba ben garanti bankası aracılığı ile turkuazdan ev aldım
ak 24 KD KB 12. kat su diğer bir sayfada bir arkadasın tavan arası diyerek aşağıladıgı yer. Ben alırken garanti ile ankaşıldığı için biraz masraflı oldu. ziraat ile alanlar 40 milyar pesin verirken ben 60 milyar pesin verdim. ayrıca onlar 8 yıl 640 odeyecekken ben 5 yıl 780 oduyorum. bilmiyorum iyimi yaptım kotumu amam biraz pişmanlık var. Ayrıca ben alırken 11. kat yoktu ama Zindorf bir yazısında 11. kat var diyor hemde AK 24 te. Bu arada niye AK 24 te kalan yer fazla onuda anlamadım. Ora ile ilgili bir sorunmu var acaba. yola yakın ve alanın girişinde. Ayrıca benim dairenin onude acık benim dusunduğum kadarı ile. Salonun baktığı cepenin karşılarına Disneylan Projesi düşünülüyormuş. O olmasa baska birşeyler olur.

ozgur23
27-07-2007, 16:03
merhaba ben garanti bankası aracılığı ile turkuazdan ev aldım
ak 24 KD KB 12. kat su diğer bir sayfada bir arkadasın tavan arası diyerek aşağıladıgı yer. Ben alırken garanti ile ankaşıldığı için biraz masraflı oldu. ziraat ile alanlar 40 milyar pesin verirken ben 60 milyar pesin verdim. ayrıca onlar 8 yıl 640 odeyecekken ben 5 yıl 780 oduyorum. bilmiyorum iyimi yaptım kotumu amam biraz pişmanlık var. Ayrıca ben alırken 11. kat yoktu ama Zindorf bir yazısında 11. kat var diyor hemde AK 24 te. Bu arada niye AK 24 te kalan yer fazla onuda anlamadım. Ora ile ilgili bir sorunmu var acaba. yola yakın ve alanın girişinde. Ayrıca benim dairenin onude acık benim dusunduğum kadarı ile. Salonun baktığı cepenin karşılarına Disneylan Projesi düşünülüyormuş. O olmasa baska birşeyler olur.

Sayin Unlun,

Benim proje hakkinda pek fikrim yok ancak yatirim amacli olarak ben de AK'den ev almayi bir ara dusundum. Sonra guneyde bir yazliga yatirdim parami. Bence cok guzel bir yatirim yapmissiniz, hic icinizi bulandirmayin. Sonucta TOKI evi olarak bence iyi bir fiyata da almissiniz. Artik oylesini boylesini dusunmeyin kisa sure sonra keyifle oturacaginiz evinizi dusunun. Bircok kisi sonucta kendi tercihinin en iyisi oldugu saviyla hareket etmek istiyor onun icin zaman zaman baskalarinin tercihleri elestirilebiliyor. Ayrica Turkuaz vadisinin ilerde sehirde makul bir konumda kalacagini ve cok prim yapacagini dusunuyorum. Eskiler Bilkent'in Umitkoy'un durumunu hatirlar. Hayirli olsun.

unlun
30-07-2007, 17:41
ya ben turkuaz vadisinin onundeki hazır beton fabrikasının proje tamamlandığı zaman burada devam edip etmeyeceğini merak ediyorum. Anladığım kadarıyla bu fabrika uzun yıllardır burda binası filan eski. turkuazın onundeki arazide bu fabrikanın sahibi olan iki kardese aitmiş. E bu bolgede konut yapımlarının devam ettiği bir yer adamlar fabrikayı kapatmaz herhalde. Ama o fabrika orda oldugu muddetce de yakın civarda oturulmaz. Tam caminin dibi belki projede bu konu icin bir iyilik dusunulmustur. Umarım. Acaba orası bu camini yerimi ki...?

unlun
12-08-2007, 19:26
guncellllllllllllllllllllllll

unlun
28-08-2007, 07:51
guncelllllllllll

serdar72
10-09-2007, 10:59
bu gün o tarafta bir işim vardı protokol yolu projesi inşaatı gözle görülür şekilde başlamış. inşaat ile ilgili resimde çektim ama iyi çıkmamış. tabeledak iproje planını gösteren resmi gönderiyorum.

unlun
28-11-2007, 21:45
cankaya üniversitesinin yeni kampus insaatı turkuaz vadisi konutlarının hemen karsısında baslamıs. Bu gelişmenin ardından turkuaz konutlarının prim yapacagı kanaatindeyim. ilgilenenlere hayırlı olsun.

emlaksan
29-11-2007, 19:39
1 ŞEHRİN

BATISI ve GÜNEY BATISINI ;

KUZEYİ VE DOĞUSUYLA AYNI KEFEYE KOYMAK DOĞRU 1 BAKIŞ AÇISI OLMAZDI..

DAİRE FİYATLARI AÇISINDAN,

ARSA FİYATLARI AÇISINDAN,

PRİM AÇISINDAN,

HİZMET KALİTESİ VE HIZI AÇISINDAN,

BATI ve GÜNEY BATI DAHA AVANTAJLI DURUMDA..

HEM TÜRKİYE HEMDE DÜNYA ÜLKELERİNDE DURUM BU...

SAYGILARIMLA

EMLAKSAN

ozgur23
30-11-2007, 17:47
Turkuaz vadisindeki tum daireler satildi mi? Ben dun TOKI'n sitesinden baktim turkuaz vadisi gorunmuyor. Tekrar satisa cikacak mi acaba, bilgisi olan?

unlun
30-11-2007, 22:43
Toplu Konut daresi Bakanlıınca, Ankara Turkuaz Vadisi Toplu Konut
Uygulaması kapsamında 238 adet konut; ön artsız, kurasız bavuru önceliine
göre konut alma ve seçme olanaı ile Açık Satıa sunulacaktır.
· Ankara Turkuaz Vadisi Projesi kapsamındaki konutların satı ilemleri T.C. Ziraat
Bankası A. aracılııyla yürütülecek ve Temerküz ube Bilkent Plaza ubesi
olacaktır. Açık Satı Yöntemiyle satıı gerçekletirilecek konutların bavuruları, 10
Aralık – 31 Aralık 2007 tarihleri arasında ilgili bankanın yetkili ubeleri tarafından
kabul edilecektir.

gnisanci
01-12-2007, 14:38
http://toki.gov.tr/'den bakinca Garanti'de satis yapiyor Turkuaz'da. Ilgilenenlere duyurulur.

melVin
01-12-2007, 18:09
Ben önce Garanti' ninkini görmüştüm, son olarak Ziraat aracılığıyla da tekrar satış başladığı duyuruldu. Yeni araştırıyorum Garanti' ye henüz soramadım da; peşinat ve taksit alternatifleri farklı olabilir mi iki satışın, yoksa değişiklik yok mudur? Demek istediğim toki nin sitesinde tablosu bulunan Ziraat aracılığıyla yapılacak satış fiyat/koşulları Garanti' de de aynı mıdır? Daha düşük peşinatla, uzun vadeli alma imkanı olmuyor sitede gördüğüm ödeme seçeneklerinde. bilgisi olan arkadaşlara sorulur... tşk şimdiden...

unlun
01-12-2007, 23:57
Şİmdİ Ben Garantİ Araciligiyla Aldim Ama Bence Zİraatten Almak Daha Avantajli. Cunku Garantİde PeŞİn Aliyorusun Ne Kadar Paran Varsa Verİyorsun Gerİ Kalanini Normal Pİyasa Mekanİzmasindan Borclanarak Tamamliyorsun. Zİraatte İse PeŞİnatlar Belİrlİ, Uc Farkli Secenek Var PeŞİnati Verİyorsun Gerİ Kalanini 8 Yilda Oduyorsun. Neden Boyle Yapiyorlar Anlamadim Ama. Ben Alirken Yanliz Garantİ Vardi. Sonra Zİraat Araci Oldu. Bİ Duen Var Ama Anlamadim...

k0900
15-12-2007, 20:20
Turkuaz ihalelerine katılan biri olarak proje sözleşme şarnameleri geregi şantiye bina tesis ve müştemilatları geçiçi kabul ile sökülmek ve bulunduğu bölgeler düzenlenmek zorundadır ( inşaat sahasında ve idare arazisinde olanlar) Yaptığınız yatırım için içiniz rahat olsun, Ankara da Günet Küzey yatırımları şehre yakında olsa reklamı ve inananı çokta olsa en yüksek rant ve gelişim Batı yönünde olacaktır , bunun sebebi arsa-arazi sahipleridir....

emlaksan
17-12-2007, 16:27
Projelerin,

Eskişehir yolu Turkuaz Evleri fiyatlarını yukarı doğru etkileyeceği gibi,

bölge arsa fiyatlarını da yukarı doğru etkileyecektir.

Sağlıkla kalınız,

Emlaksan

unlun
24-12-2007, 18:54
Ankara’daki uygulamaları hakkında da bilgi veren Bayraktar, Ankara’nın artık gelişme vizyonunu belirlediğini, Ankara-Temelli aksiyonu üzerinde çok büyük, 40-50 bin konutluk bir şehir kurulacağını, burada 2 üniversite, orta ölçekli sanayi bölgesi, sağlık, kültür merkezleri bulunacağını anlatan Bayraktar, burada gerçekleştirmeyi planladıkları Disneyland projesi için de "siyasi iradenin göstereceği tavrı beklediklerini" bildirdi. Bayraktar, "Bu proje için kaynağa gerek yok. O kendi kendisini yapar" dedi.

TaRuS
05-01-2010, 09:25
turkuaz vadisi evlerini google aratırken bir baktım bizim sitede de konu ile ilgili eskide olsa topik var, arkadaşlar ben buradan 2+1 almayı düşünüyorum, ankarayı fazla bilmem yatırım amacıyla alacam, bilgisi olan arkadaş varsa lütfen yardım.....30 nisan teslim diyorlar, fiyat olarak uygun diyor polsan %38 indirimli sattığını söylüyor, zarar edermiyim?

zirndorf
05-01-2010, 14:58
turkuaz hem çok pahalı hemde bence çok uzak . ben kuzey ankara projesindeki konutların satışa sunulmasın bekliyorum . merkeze çok yakın ve kesinlikle ldaha güzel olacağına inaıyorum