PDA

View Full Version : Akbank İnternet Şubesİne GİrİŞ

kemal
22-08-2007, 15:25
10 gündür Akbank internet şubesine girişte sıkıntı yaşıyorum. Kullanıcı adını ve şifreyi girdikten sonra ekranda "parola yenileme" menüsü beliriyor. Eski parolayı ve yeni parolayı yazıyorum. Yeni parolayı tekrar yazıyorum. Ancak ondan sonra internet şubesine giriş yapabiliyorum.

Buraya kadar her şey normal.

Normal olmayan şu: Her internet şubesine girişte bu formu doldurmaktan helak oldum. Günde 10 kere giriş yapsam 10 kere bu formu dolduruyorum. Artık yeter yahu.

Kardeşim siz manyak mısınız? Ekranımdan bu formu kaldırın artık yahu. Gına geldi.

İşyerinde böyle. Evde böyle.

Çattık yahu. Bir değil, iki değil. Ne bu be. Offf...

mantrader
22-08-2007, 15:34
Ben de Akbank Bireysel Bankacılık şubesini kullanıyorum ama bu sorun bende olmuyor... Gayet süper ve hızlı... belki bilgisayarınızın güvenlik ayarlarından kaynaklanıyor da olabilir... Bilgisayarınız korumasız ya da içinde trojen virüs tarzı yabancılarda olabilir... En iyisi 444 2525 müşteri hizmetlerini arayıp sorunu dile getirmelisiniz...

kemal
22-08-2007, 15:41
Ben de Akbank Bireysel Bankacılık şubesini kullanıyorum ama bu sorun bende olmuyor... Gayet süper ve hızlı... belki bilgisayarınızın güvenlik ayarlarından kaynaklanıyor da olabilir... Bilgisayarınız korumasız ya da içinde trojen virüs tarzı yabancılarda olabilir... En iyisi 444 2525 müşteri hizmetlerini arayıp sorunu dile getirmelisiniz...

Öyle yapayım bari. Teşekkür ederim.

gunguruk
22-08-2007, 16:00
10 gündür Akbank internet şubesine girişte sıkıntı yaşıyorum. Kullanıcı adını ve şifreyi girdikten sonra ekranda "parola yenileme" menüsü beliriyor. Eski parolayı ve yeni parolayı yazıyorum. Yeni parolayı tekrar yazıyorum. Ancak ondan sonra internet şubesine giriş yapabiliyorum.

Buraya kadar her şey normal.

Normal olmayan şu: Her internet şubesine girişte bu formu doldurmaktan helak oldum. Günde 10 kere giriş yapsam 10 kere bu formu dolduruyorum. Artık yeter yahu.

Kardeşim siz manyak mısınız? Ekranımdan bu formu kaldırın artık yahu. Gına geldi.

İşyerinde böyle. Evde böyle.

Çattık yahu. Bir değil, iki değil. Ne bu be. Offf...

Seni yanlış yönlendirmek istemem ama bende de internet ekranına girerken hep uyarı yazısı gelir akbank internet işlemlerine girişte parola sorulmasına karşı dikkatli olun akbank siteye girişte parola sorulmaz parola soruluyorsa bizim ekranımız değildir diye bence akbankla bir iletişime geç.. Sonra bir problem çıkmasın .. Tedbirli olmak iyidir

kemal
22-08-2007, 16:04
Seni yanlış yönlendirmek istemem ama bende de internet ekranına girerken hep uyarı yazısı gelir akbank internet işlemlerine girişte parola sorulmasına karşı dikkatli olun akbank siteye girişte parola sorulmaz parola soruluyorsa bizim ekranımız değildir diye bence akbankla bir iletişime geç.. Sonra bir problem çıkmasın .. Tedbirli olmak iyidir

O uyarı yazısı her seferinde benim ekrana da geliyor. Bu bahsettiğim ise internet şubesine giriş yaptıktan sonra ve Akbank tarafından gönderiliyor. Güven sorunu yok yani..

Zaten gelen form da "güvenlik işlemleri" başlıklı... Parola yenileme meselesi.

Ama sorun mütemadiyen tekrar etmesinde. Neyse çağrı merkeziyle bir görüşeyim.

İlginize teşekkürler.

AKILLI ADAM
22-08-2007, 18:59
Arkadaşım senin sistemde trojan var sen parolayı da kaptırmış olma ihtimalin çok fazla. İnşallah fazla bir paran yoktur hesabında. Aynısı bana da olmuştu. Girişte kesinlikle parola değiştirme sormaz.. Böyle bir şey yok. O sayfaya geldiğinde sağ klik yap ve hangi siteden bu parolanın yazılmasını istendiğini kontrol et. Bana olduğunda isis.org ve devamında uzantısı vardı. Bu uzantıyı da Türkiye'de Leventte bir hosting şirketinin ana sayfasını kopyalayarak yapmışlardı. Ben araştırdım .. Bu parolayı isteyen site Rus sitesi imiş. Hemen Akbank internet şubesini kullanıma kapattırdım ve sisteme full format attım..
Format atmayı ihmal etme yoksa kurtulamazsın

asi
22-08-2007, 19:03
para transferlerinde artık cep şifre var bilginize

mehcur
22-08-2007, 19:05
Arkadaşım senin sistemde trojan var sen parolayı da kaptırmış olma ihtimalin çok fazla. İnşallah fazla bir paran yoktur hesabında. Aynısı bana da olmuştu. Girişte kesinlikle parola değiştirme sormaz.. Böyle bir şey yok. O sayfaya geldiğinde sağ klik yap ve hangi siteden bu parolanın yazılmasını istendiğini kontrol et. Bana olduğunda isis.org ve devamında uzantısı vardı. Bu uzantıyı da Türkiye'de Leventte bir hosting şirketinin ana sayfasını kopyalayarak yapmışlardı. Ben araştırdım .. Bu parolayı isteyen site Rus sitesi imiş. Hemen Akbank internet şubesini kullanıma kapattırdım ve sisteme full format attım..

akbankta 3 ayda bir şifre değiştirme zorunluluğu var, üstelik bunu giriş kısmında eski şifreyi girdikten sonra istiyorlar.büyük ihtimalle sn. kemalin hesabından kaynaklanan bir parola sorunu var.müşteri hizmetleriyle görüşmesi faydalı...

AKILLI ADAM
22-08-2007, 19:12
akbankta 3 ayda bir şifre değiştirme zorunluluğu var, üstelik bunu giriş kısmında eski şifreyi girdikten sonra istiyorlar.büyük ihtimalle sn. kemalin hesabından kaynaklanan bir parola sorunu var.müşteri hizmetleriyle görüşmesi faydalı...

sn mechur

Akbank parola değiştirmeyi internet şubeye girişte sormaz. Şubeye girdikten sonra sorar. Kemal beyin anlattıklarının aynısı bende yaşadığımdan anlattım. Şifre değişimi ile parola değişimleri aynı sayfadan yapılmıyor.

asi
22-08-2007, 19:14
3 ayda bir kullanıcı adını girişte değiştirir. parola sadece internet şubeye girşten sonra değiştirlir. bununla birlikte artık para transferleri sırasında cep telefonunuza cep şifre geliyor.

kemaldeniz
22-08-2007, 19:15
sonuç ne oldu sayın kemal, vallahi ben de merak ettim. inşallah kötü birşey olmamıştır.

asi
3 ayda bir kullanıcı adını girişte değiştirir. parola sadece internet şubeye girşten sonra değiştirlir. bununla birlikte artık para transferleri sırasında cep telefonunuza cep şifre geliyor.

enigma
444 25 25 ara beni....

enigma
22-08-2007, 19:25
Arkadaşlar şaka bi yana bu iş ciddi tedbirli olmakda fayda var...

ÖZDOĞAN77
22-08-2007, 19:43

Katılıyorum,bende AKBANK müşterisiyim ve neredeyse bütün işlemlerimi buradan yapıyorum.
Sorun yok.

Erasure
22-08-2007, 20:05
Aşağıda güncel site görüntüsü var. Kesinlikle parola güncelleme durumu yok. Bilgisayarınıza birşey bulaşmış ve bu bulaşan trojan, virüs vs. işyeri bilgisayarınızda da bulunuyor. Farklı bilgisayarlarda da aynı görüntüyü almanızın başka yöntemi yok. Çözüm için atılacak adımlara gelirsem; iyi ve güncellenmiş bir virus programı ile sisteminizi full bir aramayı başlatın. Arkasından Ad-aware, Spyboot Search & Destroy, Hijackthis gibi farklı konulardaki zararlıları bulan programlarla sisteminizi yeniden taratın. Bunların sonunda bulduklarını size listeler, gereken kaynaklardan detaylarını araştırabilirsiniz. Akbank şu anda cebinizdeki telefona gelen şifre sistemi ile çalışıyor, eğer güncel bilgilerinizi sağlama alırsanız, telefona gelen şifre ile güvenliğinizi daha da arttırmış olursunuz. Bu konuda bir an önce gereken adımları atmanız iyi olur. İyi günler dilerim...

Son bir not: eğer bilgisayarınızdaki Akbank'a ait site girişlerinin ekran görüntülerini aşağıdakine benzer şekilde gönderebilirseniz, çözüm için farklı adımlar atılabilir...

http://img212.imageshack.us/img212/3838/snap063tb8.jpg (http://imageshack.us)

polosport
22-08-2007, 20:43
bende akbank bıreysel ınternet bankacılık ıslemlerını kullanıyorum.yazılan sıkayetlerı okudum bellı donem harıcınde banada parola ve sıfre degıstır lınkı gelıyor.ve bunu guvenlık endısesı ıle hep degısıyorum.
sonucta safety fırst...:wink:

yanlız gecenlerde ben bankacılık ıslemlerı ıle sıkayetlerı okudugumda gelen sıkayetlerın 10 tanesının 7 tanesı akbank sıkayetlerı ıdı.sonucta bu cıddı bır konu olup paylasmakta fayda goruyorum.ve benım hısse net uyelerıne eger butun bankacılık ıslemlerınızı sadece kendınıze aıt olan pc den halletmenız ve sureklı olarak antıvurus programınızı aktıf ve guncellemek faydalı olacaktır dıye dusunuyorum.

bunun yanında belkı topıge ters dusecek ama garantı bu konuda yenı bır cıhaz cıkarmıs..ınternet bankacılgı ıle ılgılı.cıhaz cok cuzzı bır paraya 10-20 ytl arası her gırısınız ıcın tıkladıgınızda cıhazı degısık sıfre ve parola verıyor.bu musterının talebıne baglı olarak... garantı sabıt parola ve sıfre tutmuyor.buda sureklı degıskenlık sagladıgından daha guvenlı gıbı duruyor.

belasız sıkıntısız bankacılık ıslemlerı dılerım.

sevgıler saygılar...:super:

kemal
22-08-2007, 23:11
sonuç ne oldu sayın kemal, vallahi ben de merak ettim. inşallah kötü birşey olmamıştır.

444 25 25'i aradım. Bilgisayarıma virüs bulaşmış. Kredi kartlarımı, bankamatik kartımı, internet parola ve şifremi iptal ettirdim. İnternet bankacılığı yok bir süre. Bilgisayarıma format attırmamı ve kuvvetli bir antivirüs programı yüklememi önerdiler. Bunları yaptıktan sonra yeni kartları ve yeni şifre, parola vs. yi kullanacağım.

NOT: Adaş, ilginç bir olay oldu. Birkaç gün önce Erbos'larımın hiçbirini portföyde göremedim. Allah Allah, ülen bu kadar Erbos nereye gider diye şaşkınlık yaşadım. Meğerse bir gün önce tamamını 13.30'dan satmışım. Tek işlemde. Valla hatırlamıyorum. Bir mana verememiştim. Baktım 12.90 satışta. Aynı miktarı tek kalemde aldım. Kendi kendime: Herhalde yanlış bir tuşa falan bastım, ya da dalgınlığıma mı geldi ne falan demiştim. Gerçi lot başına 0,40 YTL para da kazandım ama, galiba direkten döndüm. Onun üzerine 12.00 - 12.10'dan da alışlarım oldu. Hepsi duruyor, hatta arttılar.

kemal
22-08-2007, 23:16
Aşağıda güncel site görüntüsü var. Kesinlikle parola güncelleme durumu yok. Bilgisayarınıza birşey bulaşmış ve bu bulaşan trojan, virüs vs. işyeri bilgisayarınızda da bulunuyor. Farklı bilgisayarlarda da aynı görüntüyü almanızın başka yöntemi yok. Çözüm için atılacak adımlara gelirsem; iyi ve güncellenmiş bir virus programı ile sisteminizi full bir aramayı başlatın. Arkasından Ad-aware, Spyboot Search & Destroy, Hijackthis gibi farklı konulardaki zararlıları bulan programlarla sisteminizi yeniden taratın. Bunların sonunda bulduklarını size listeler, gereken kaynaklardan detaylarını araştırabilirsiniz. Akbank şu anda cebinizdeki telefona gelen şifre sistemi ile çalışıyor, eğer güncel bilgilerinizi sağlama alırsanız, telefona gelen şifre ile güvenliğinizi daha da arttırmış olursunuz. Bu konuda bir an önce gereken adımları atmanız iyi olur. İyi günler dilerim...

Son bir not: eğer bilgisayarınızdaki Akbank'a ait site girişlerinin ekran görüntülerini aşağıdakine benzer şekilde gönderebilirseniz, çözüm için farklı adımlar atılabilir...

http://img212.imageshack.us/img212/3838/snap063tb8.jpg (http://imageshack.us)

Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yapacağım.

Akbank'a ait site site girişlerinin ekran görüntülerini gönderecek kadar teknik bilgi ve beceri bende bulunmuyor. Ben daha iki yumurtayı bile kıramıyorum. Birileri pişirip servis yapmasa aç kalırım. :)

kemal
22-08-2007, 23:20

Eyvallah. Teşekkürler. Saygılar.

kemal
22-08-2007, 23:23
para transferlerinde artık cep şifre var bilginize

Ailede cep telefonu kullanmayan tek birey benim. Anasında danasında, hepsinde var. Bir bende yok.

Geçen Garanti'den çağrı merkeziyle görüşürken cep şifrematik teklif ettiler, kampanya varmış, 10 YTL imiş. İstemem dedim, niçin diye hayretle sordu kızcağız. Zavallı ne bilsin benim cep telefonu kullanmadığımı...

kemal
22-08-2007, 23:25
444 25 25 ara beni....

Aradım oni... :)

İyi ki...

kemal
22-08-2007, 23:29
Arkadaşlar şaka bi yana bu iş ciddi tedbirli olmakda fayda var...

Çok doğru. Ben şu anda portföyü sıfırlanmış bir zavallı da olabilirdim. İşin yoksa kanuni süreçle uğraş dur. Anlat derdini Marko Paşa'ya...

Gonzales
22-08-2007, 23:36
Çok doğru. Ben şu anda portföyü sıfırlanmış bir zavallı da olabilirdim. İşin yoksa kanuni süreçle uğraş dur. Anlat derdini Marko Paşa'ya...

bende akbank internet şubesi müşterisiyim
.
anlattıklarını ilk okudugumda kesin bu işte bir iş var demiştim...
neyse kazasız belasız atlatmışsın cok sükür..
başından gecenleri bizlerle paylaştığın için teşekkürler artık bende daha dikkatli olurum...

enigma
22-08-2007, 23:42
Arkadaşlar bir sorum olacak:
akbank.com veya tr sini bu siteleri ele geçirme imkanı varmı?veya başka bir sitede olabılır

kasved
23-08-2007, 00:33
Ailede cep telefonu kullanmayan tek birey benim. Anasında danasında, hepsinde var. Bir bende yok.

Geçen Garanti'den çağrı merkeziyle görüşürken cep şifrematik teklif ettiler, kampanya varmış, 10 YTL imiş. İstemem dedim, niçin diye hayretle sordu kızcağız. Zavallı ne bilsin benim cep telefonu kullanmadığımı...

Kemal bey eğer internet üzerinden banka hesaplarınızı kullanıyorsanız cep şifresi mutlaka alın, hesaplarınızın kontrolünüz dışında başka hesaplara aktarımını önelemiş olursunuz, şifre için bence cep tel. almaya değer:cool:

kemaldeniz
23-08-2007, 00:34
Arkadaşlar bir sorum olacak:
akbank.com veya tr sini bu siteleri ele geçirme imkanı varmı?veya başka bir sitede olabılır

imkansız diye birşey yoktur. yalnız para işi yapan kimseler, bunun güvenliğini çok sıkı tutarlar. gerekirse piyasanın en iyi hackerlarını işe alıp, sistemlerinin güvenliğini sürekli olarak test ederler. bu dolandırıcılık işini yapanların kullandıkları metodlar bankalara saldırıdan çok, internet kullanımında müşterileri aldatıp, hesap noları ve şifrelerini çalmak suretiyle, hesaptaki paraları başka bir hesaba virmanlayıp ordan buharlaştırmaktır. yalnız uzun bir mahkeme sürecinden sonra bankalar bu güvenliği sağlamadıklarında kaybınızı tazmin ediyor. tabi yasal sürecin ne kadar uzun sürdüğünü göz önüne alınca, korkulu rüya görmemek için eşeği sağlam kazığa bağlamakta fayda var.

sayın kemal, siz sattığınızı hatırlamıyorum demişsiniz, yalnış yorumlamıyorsam direkten dönmüşsünüz.

adamlar hisseleri satmış olabilir, yalnız takasbankta 2 gün bekleyip, öyle nakide geçeceği için virman yapamadan siz tekrar hisse alınca planları bozulmuş olabilir. olay bir dolandırıcılıksa, Allah korumuş sizi.

işbankın bir uygulaması var bu konuda. siz talimat verdiğinizde telefon veya internetle, sizin şahsınıza ait para hisse vb. başka bir hesaba virmanlanamıyor. yani siz banka şubesinden yapabiliyorsunuz sadece başka hesaplara para transferini. bu uygulamayla sizin şifreniz çalınsa bile, dolandırıcıların yapabileceği sizin adınızla kafasına göre hisse alıp satmak olabilir ancak. parayı dışarıya çıkaramaz. tabi parayı çarpamadım diye gidip sinirle varyo kılıklı bir hisseyi alıp sizi sıfırlama gibi bir ihtimalleri olabilir. ama bu kadar şanssızlık da biraz fazla paranoya gibi.

sayın kemal, akbanka bir sorun bakalım, onlarda da var mı bu uygulama?
diğer hesaplara virmanlamayı engelleyen. valla benim bu konuda aklım rahat bu uygulama sayesinde.

Ebu Computer
23-08-2007, 00:51
Ufak bir uyarıda ben yapayım.

Nette işlem yaparken windows daki OSK klavye özelliğini kullanın.

Pc ye bulaşan virüs trojan v.b proğramlar keylog tutar ama OSK klavye ile girilen kelimeleri keyloglar tutamaz. Şifreleriniz güvende olur.

Mümkün olduğu kadar hesap no ve şifre girerken OSK klavye kullanmanızda fayda var.

Gerçi teknik o kadar ilerlediki masa üstü görütüsünü video şeklinde kaydeden virüsler trojanlar var.

OSK klavyeyi açmak için Başlat --- Çalıştır --- OSK yazın tamama basın.

Saygılarla...
:cool:

erk43
23-08-2007, 02:49

neyse kemal bey Allah korumuş bir olumsuzluktan... satılan senetlerin parasının hesaba T+2'de geçiyor olması kurtarmış sizi.. :) yoksa senetlerin paarası çoktan eft ile başka bir hesaba transfer edilmiş olabilirdi.. verilmiş sadakanız varmış.. :)

ama bundan sonra akbank olsun diğer bankalar olsun artık hemen hepsi cep telefonuna şifre gönderme uygulaması başlattı.. bununla güvenlik önemli ölççüde arttı.. mesela ben akbanka geçen int. şubesine girişimde para transferi yapacağım yazısını işaretliyerek siteye giriş yaptım.. ancak bu durumda eft'ye izin veriyor.. tabi yine cep telefonuna şifre göndererek yapılan işleme onay veriliyor..
artık daha güvenilir..
ve dahası bu uygulama eft için zorunlu hale geldi çoğu banka tarafından.. cebiniz yokmuş ama sanırım bir cep telefonu alma zorunluluğu olacak artk :)

kemal
23-08-2007, 09:22
Bir de ekranda şöyle bir şey çıkıyor birkaç gündür:

Generic Host Process for Win32 Services

bir hata ile karşılaştı ve kapatılacak.

Lütfen bu uygulamayı Microsoft'a bildirin.

Hata raporu oluşturmak için tıklayın.

Vs.

Bu nedir?

Red Kit
23-08-2007, 09:28
Konuyu aracı kurumlar forumuna aktarıyorum. Okurken içim ürperdi, umarım herkes okur ve gereken dersleri alır.

kemal
23-08-2007, 09:31
Kemal bey eğer internet üzerinden banka hesaplarınızı kullanıyorsanız cep şifresi mutlaka alın, hesaplarınızın kontrolünüz dışında başka hesaplara aktarımını önelemiş olursunuz, şifre için bence cep tel. almaya değer:cool:

Çocuklar da nicedir al al deyip duruyorlar. Artık mecbur kaldım, alacağım çaresiz. Teşekkürler.

kemal
23-08-2007, 09:40
Ufak bir uyarıda ben yapayım.

Nette işlem yaparken windows daki OSK klavye özelliğini kullanın.

Pc ye bulaşan virüs trojan v.b proğramlar keylog tutar ama OSK klavye ile girilen kelimeleri keyloglar tutamaz. Şifreleriniz güvende olur.

Mümkün olduğu kadar hesap no ve şifre girerken OSK klavye kullanmanızda fayda var.

Gerçi teknik o kadar ilerlediki masa üstü görütüsünü video şeklinde kaydeden virüsler trojanlar var.

OSK klavyeyi açmak için Başlat --- Çalıştır --- OSK yazın tamama basın.

Saygılarla...
:cool:

Bu dediklerinizi yapmaya çalışacağım.

(Keylog tutmak, OSK klavye Q ya da F klavyeden başka bir şey mi; önce bunları bir çocuklarıma sorup öğreneyim, sonra uygulayacağım.)

Çok teşekkür.

kemal
23-08-2007, 09:46
Akbank internet şubesi ilk giriş sayfasında kullanıcı adının ve şifrenin altında "bu oturumda para transferi yapacağım" diye bir buton var. Allah'tan ki onu hiç işaretlemiyorum.

BEDESTENLİ
23-08-2007, 09:47
bu işlerin cevabını bilgisayar uzmanı sayın Erasure daha iyi verir

Erasure
23-08-2007, 09:50
Sn. Ebu Computer'in bahsettiği OSK (On Screen Keyboard) ise böyle birşey ama biraz kullanımı sıkıntılı (10 parmak yazamazsınız :) ) ancak işe yarar. Keylogger'lar ise klavye'den bastığınız her tuşu hafızasına alarak belirtilen email adresine postalayan programcıklardır. Böyle bir taneye denk gelmeniz yazdıklarınızın başkaları tarafından düzenli takip edilmesi anlamına geliyor. Benim tavsiyem işletim sisteminize güvenliği arttıracak birkaç programı yükleyerek düzenli olarak sisteminizi taramanız uygun olacaktır. İyi günler dilerim...

http://img529.imageshack.us/img529/1629/snap066ia1.jpg (http://imageshack.us)

kemal
23-08-2007, 09:50
bu işlerin cevabını bilgisayar uzmanı sayın Erasure daha iyi verir

Aslında benim öyle bir uzmanın yanına çırak girmem lazım. Biraz kart bir çırak ama olsun, öğrenmenin yaşı yoktur.

Erken doğmuşuz vesselam.

Red Kit
23-08-2007, 09:51
OSK Klavye On Screen Klavye'dir. Ekranda görür ve mouse ile dokunursunuz. Böylece sizin klavyenizdeki her tuşa dokunduğunuzda log'una kaydettikten sonra belirli bir e-maile yollayarak girdiğiniz siteleri ve şifreleri ele geçiren hırsızları safdışı etmiş olursunuz ama pek pratik değildir.

Ben size bilgisayarınızda bulunan tüm şifrelerinizi roboform adlı ücretli bir program tarafından tutmanızı öneririm. Böylece

1. Bilgisayardaki şifreleriniz, şifrelenerek korunur. Bilgisayarınız hacklense bile master şifreyi bilmeyen diğer şifrelerinizi öğrenemez.
2. Banka vs sitelerine girerken eğer esas adreste değil phishing site adreslerinde iseniz program şifreyi girmez.
3. Banka sitelerine girerken şifreyi kendisi otomatik olarak veya sizin onayınız ile girer. Klavyeden bir şey yazmazsınız.
4. Yüzlerce şifreli siteye giriyorsunuz. Hackerların açtığı bir foruma kazara üye olursanız e-mail ve şifre yazarsınız, bu şifre sizin banka şifrenizle aynı olabilir ve hacker her şeyinizi ele geçirir. Bu nedenle roboform ile her şifrenizi farklı, eşsiz ve son derece zor olarak belirleyebilirsiniz.

Örnek oluşturulan bir şifre : tl#jRo3q*Gl@ML

mehcur
23-08-2007, 10:05
geçmiş olsun sn. kemal.artık akbankta para transferleri cep telefonuna gelen şifreyle yapıldığına göre sizin hacker birşey yapamayınca hisse satmış anlaşılan.

arkadaşlar dediğimi yanlış anlamış, şifre değiştirme şifreyle giriş yaptıktan sonra çıkıyor.direkt olarak girişte değil elbette.

sn. redkit in dediği roboform programı çok olumlu, ben de kullanıyorum.ayrıca bunun flash diskte taşınan versiyonu da var.heryere götürebilirsiniz.

enigma
23-08-2007, 12:37
Cep telefonu deniyorsa SİM KARTIDA kopyalamışlar ...Böle haber hatırlıyorum...

ayyan
30-08-2007, 21:09
OSK Klavye On Screen Klavye'dir. Ekranda görür ve mouse ile dokunursunuz. Böylece sizin klavyenizdeki her tuşa dokunduğunuzda log'una kaydettikten sonra belirli bir e-maile yollayarak girdiğiniz siteleri ve şifreleri ele geçiren hırsızları safdışı etmiş olursunuz ama pek pratik değildir.

Ben size bilgisayarınızda bulunan tüm şifrelerinizi roboform adlı ücretli bir program tarafından tutmanızı öneririm. Böylece

1. Bilgisayardaki şifreleriniz, şifrelenerek korunur. Bilgisayarınız hacklense bile master şifreyi bilmeyen diğer şifrelerinizi öğrenemez.
2. Banka vs sitelerine girerken eğer esas adreste değil phishing site adreslerinde iseniz program şifreyi girmez.
3. Banka sitelerine girerken şifreyi kendisi otomatik olarak veya sizin onayınız ile girer. Klavyeden bir şey yazmazsınız.
4. Yüzlerce şifreli siteye giriyorsunuz. Hackerların açtığı bir foruma kazara üye olursanız e-mail ve şifre yazarsınız, bu şifre sizin banka şifrenizle aynı olabilir ve hacker her şeyinizi ele geçirir. Bu nedenle roboform ile her şifrenizi farklı, eşsiz ve son derece zor olarak belirleyebilirsiniz.

Örnek oluşturulan bir şifre : tl#jRo3q*Gl@ML

bende omnipass diye bişi kullanıyorum.. ne kadar güvenli bilmiyorum ama parmak izim olmazsa şifreleri girmiyor :)

kemal
31-08-2007, 18:48
Bilgisayara format attırdım. Antivirüs programı (Kampersky) yüklenildi. Ne var ne yok komple taramadan geçti. Akbank kredi kartları, parola, şifre, internet şubesi vb. hepsi iptal edilmişti. Şimdi yenileniyor. Bundan sonra dikkatli olunacak. Para transferi yapılmayacak. Zaten cep telefonu şifresi uygulaması var. E-maillere, dosyalara dikkat edilecek, güvensiz sitelere girilmeyecek.

Teknik bilgimi artırmaya çalışacağım. :)

aRTeMiSsS
28-11-2008, 15:26
arkadaşlar 2 3 saatten beri yatırım pörtföyüme bakmak istiyorum ama
PORTFÖYÜNÜZDE GÖRÜNTÜLENECEK BİLGİ YOK.
yazısıyla karşılaşıyorum önceden gnde 1 2 defa olurdu ama şimdi 2 3 saaten beridir boyle sinirlerim gerilmeye başladı:(

karahisarlı
05-12-2008, 19:34
arkadaşlar 2 3 saatten beri yatırım pörtföyüme bakmak istiyorum ama
PORTFÖYÜNÜZDE GÖRÜNTÜLENECEK BİLGİ YOK.
yazısıyla karşılaşıyorum önceden gnde 1 2 defa olurdu ama şimdi 2 3 saaten beridir boyle sinirlerim gerilmeye başladı:(

bu durum bende de bazen oluyor arıyorum teknik arıza var diyolar bi keresinde
hesabıma girdim portföy nakit hepsi sıfır ,önce bir şok oldum aklıma haclendim filan gibi geldi sonra dikkatlice inceleyince hesap nosunun benimki ile tutmadığını farkettim sonra telefonla durumu sordum teknik arıza dediler hatta ogün akşama kadar sürmüştü bu durum .valla Allah kimse başına vermesin insan çok kötü oluyor .
Arkadaşlar cep şifre olayına da tam güvenmeyin şu nedenle ki şifrenizi ele geçiren biri bilgilerinizi parola kişisel tel adres gibi hepsini güncelleme yetkisinide ele geçirmiş demektir zaten hemen değiştirip parayı tokatlamaya bakar diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin :notr: