PDA

View Full Version : Emeklİ Olunca Nerede YaŞamali Ve Ne Yapmali

aligel100
09-09-2007, 22:26
Arkadaslar ,

Bu aralar iyiden iyiye düşünmeye basladim. Acaba emekli olunca nerede yaşamaliyim veya Neler Yapacağim dİye. Düşündüm Ama Bir türlü de cevabini bulamiyorum.

İnsanin İdeallerİ Vardir. Gerçi kişiden kişiye gore değişir ama . Sizlerinde fikirleri varsa Bana Yardimci Olurmusunuz.

Emekli Olunca Nerede Yaşamak Ve Ne Yapmak İstersİnİz.

balaban
09-09-2007, 22:33
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=12261&highlight=ka%E7%FD%FE+plan%FD

Burada konuşuluyor

kemal
09-09-2007, 22:36
2 ay Karadeniz yaylalarında, 1-2 ay Akdeniz sahillerinde, 1-2 ay köyümde, 1-2 ay yurt dışında, 1 ay kaplıcalarda, 1-2 ay İstanbul'da...

Meşguliyet bol... Ömür yetmez.

BORA YAŞAR
09-09-2007, 22:37
Güzel bir topik olacak . Hayırlı olsun.

Ben de emekli çağında biri olarak ilgimi çekti doğal olarak.

Emekli olunca nerede yaşamalı ve ne yapmalı aslında derin bir konu.

Nerede yaşamalı ve ne yapmalı aslında zaman zaman birbirinin içine giren iki karar konusu. Biri diğerini etkileyebilir.

"Nerede yaşamalı" sorusuna verilecek cevabı etkileyecek etkenler şunlar:

- Emekli evli midir bekar mı? Yani kararını etkileyecek dışsal faktörler ne kadar güçlüdür.

- Evlat ve torunlara (varsa) ne kadar uzak ya da yakın olma gereklilikleri.

- Kişiden kişiye sağlık, beğeni ve alışkanlık nedenleriyle değişecek, deniz,
kara, yayla, küçük ya da büyük şehir seçenekleri vs.

- Kişinin yeni bir hayat ve yer için emekliliği uygun bir eşik olarak görüp görmeme durumları.

- Pek tabi kişinin gelir ve servet durumu.

vs vs..

Yapılacak işler ise teorik olarak sonsuz görünmesine karşın, yine kişisel, maddi, çevresel şartlar ve kişinin hobisel alışkanlıkları temelinde mahdut.

Konu son derece geniş. Katkılarla gelişecek. Yön bulacak bir konu.

Hayırlı olsun derim.

mf2hd
09-09-2007, 22:43
bence bır seans salonu mesken tutulmalı ve borsa mesaısıne baslanmalı.

kentuf
09-09-2007, 22:47
Valla nasıl emekli olduğuna bakar .Çok paran varsa alırsın bir motoryat kallavisinden nerde gece orda sabah yaparsın .Geçinebileceğin kadar bir bütçen varsa gidersin bir balıkçı köyüne yakın yerleşir ,sabah balık tutar akşama onu yersin hem sağlıklı beslenir hemde ömrünü uzatırsın ,öğlen kahvede pişbirik oynarsın .Ben hareketi seven insanım beni balıkçı köyleri bozar .Bence en güzeli akinonya da ölene kadar tred etmek lazim pehh.

aligel100
09-09-2007, 22:58
TesekkÜrler,

GerÇekten Çok GenİŞ Bİr Konu. Ama Ben Yolun Yarisindayim. Zaman Zaman DÜŞÜnÜyorum HerŞeyİ Birakip Yenİ Bİr Mekanda Yenİ Bİr İŞ Vs Yapabİlİrmİyİm Dİye.

Emeklİ Olunca Ne Yaparim Dİye. İnsan Korkuyor Belİrlİ Bİr YaŞtan Sonra . GenÇken İnsan Daha Aktİf Ve Daha Rİsklere Atilabİlİyor. Ama YaŞ Belİrlİ Bİr Yere Geldİkten Sonra Karar Vermek Cok Zor.

Benİm Amacim İnsanlarin TecrÜbelerİnden Yararlanmak. Benİm DiŞinda İnsanlar Ne DÜŞÜnÜyor. Acaba Herkes Benİm Gİbİ Mİ DÜŞÜnÜyor.

Ekrem Tuğlacı
09-09-2007, 23:16
mirim o günleri görmek bizede nasib olacakmıacaba. çok uzak geliyor ama kısmet :super: :super:

trusty
10-09-2007, 00:51
Kislari pek soguk olmayan.

Yazlari cok sicak olmayan.

Sabahin erken saatlerinde, sahildeki kahvede kahvalti ederken
Turkiye'yi kurtaracak sohbetler yapabilecegim.

Seans sonunda toplanip bric oynayabilecegim.

Saat 21.30'dan sonra, iki bira icip,dostlarla eglenebilecegim,

bir yer ariyorum..

Su an aklimda Urla ve Oren var..

Bakalim ruzgarlar bizi nerelere savuracak...:)

ÇAKAL
10-09-2007, 01:13
Arkadaslar ,

Bu aralar iyiden iyiye düşünmeye basladim. Acaba emekli olunca nerede yaşamaliyim veya Neler Yapacağim dİye. Düşündüm Ama Bir türlü de cevabini bulamiyorum.

İnsanin İdeallerİ Vardir. Gerçi kişiden kişiye gore değişir ama . Sizlerinde fikirleri varsa Bana Yardimci Olurmusunuz.

Emekli Olunca Nerede Yaşamak Ve Ne Yapmak İstersİnİz.

Nicki aligel100 görünce öğretmen herhalde arkadaş,İstanbul'da 100 öğrencisi var,kaçacak yer arıyor sandım.Sanırım yanılmışım.:):)
Ilgaz,başka yer tanımam.Hem gidip orman köyünde kalacaksın.Mis gibi hava.N'apacan sahile gidipte dünyadayken cehenneme(sıcaktan)girmeye niyetim yok benim.:D:D

ÇAKAL
10-09-2007, 01:15

...:)
Coğrafya dersindeyim sandım birden.:D:D:D

oceanEagle
10-09-2007, 05:03
türkiyeye baktığımda ve sorduğunda bizim milletimizin en begendiği yer kendi doğup büyüdüğü yer,memleketidir..oysa bu konu bir başka ülke vatandaşları için cok farklı,onlar duygusal davranmayı bırakıp daha gercekci karar veriyorler.nerde 1.sınıf hayat yaşayabilirlerse oraya gitmekten cekinmiyorlar,,.dünyanın pek cok yerini görme şansım olduğu için,,bence emeklilikte yaşanacak ülke ispanya,,güney ispanyanın sahil kısmı andalucia bölgesi tam emeklilikte yaşanacak yer....eger ada hayatını severseniz,,portekizin madeira adası harika bir yer.birde maltanın walletta sehri var..uzaklara gidemem diyorsanız,,kıbrıs magossa kasabasıda bence güzel bir yer....

Selçuk
10-09-2007, 06:47
2 ay Karadeniz yaylalarında, 1-2 ay Akdeniz sahillerinde, 1-2 ay köyümde, 1-2 ay yurt dışında, 1 ay kaplıcalarda, 1-2 ay İstanbul'da...

Meşguliyet bol... Ömür yetmez.

emekli olasım geldi abi :D:D

performa
10-09-2007, 07:48
Emekli olunca ne yapılır?
Çok şey yapılır ama benim için önemli soru nereye yerleşilir?

Benim favori bölgelerim
1- Muğla bölgesi: başta Akyaka
2- Çanakkale bölgesi: Akçay-Güre/Ayvacık ve merkez
3- Bartın Bölgesi/Amasra

Ortak özellikler:
Deniz, içme suyu, ağaç/yeşil alan/serinlik/sıcaklık/ (küresel ısınmayı unutmayalım), balık, toprak, doğal ürünler, zeytinyağı/ süt/sebze vb.

gürültüden uzak, stres yok, araç yok, çok mu doğal oldu????????

shibumi
10-09-2007, 12:41
Bir tane "hymer" alınır...
Keyfe keyif katılarak görülesi tüm yerler gezilir...

SALESMAN
10-09-2007, 12:59

Sabahin erken saatlerinde, sahildeki kahvede kahvalti ederken
Turkiye'yi kurtaracak sohbetler yapabilecegim.

Seans sonunda toplanip bric oynayabilecegim.

Saat 21.30'dan sonra, iki bira icip,dostlarla eglenebilecegim,

bir yer ariyorum..

Su an aklimda Urla ve Oren var..

Bakalim ruzgarlar bizi nerelere savuracak...:)

cunda yarım adası

PARK
10-09-2007, 13:02
Emeklİ Olunca Nerede YaŞamali Ve Ne Yapmali

Topiğin başlığına tek cevap: Herkes köyünde:):)

SALESMAN
10-09-2007, 13:06
Bir tane "hymer" alınır...
Keyfe keyif katılarak görülesi tüm yerler gezilir...

eh madem olayı mobilize ettik hymer ile yolu olmayan koylara falan zor yerleşilir; jeanneau odyssey tatmin edici olabilir.http://www.jeanneau.net/modeldetay.asp?boat_id=13&brange=so&sayfa=genel

ertan
10-09-2007, 13:28
http://img442.imageshack.us/img442/5207/sphinxi725akgfmctotalexmq0.jpg

JAKO
10-09-2007, 13:53
Can Baba Datça dedi

serdarkus
10-09-2007, 13:54
"Çocuklara BİGEV, kadınlara SADEM, emekliye kahvehane!

10 Eylül 2007 14:45

Gençlerin zararlı alışkanlıklar edinebileceği yerlerden uzaklaşmasını sağlamak ve boş zamanlarını daha verimli geçirebilecekleri ortamlar oluşturmak amacıyla açılan Bilişim Gençlik Evleri (BİGEV) ‘nin ikincisi Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi’nde yapılan törenle hizmete açıldı.

Reşitpaşa BİGEV'in kurdelesini ünlü sanatçı Uğur Işılak ile birlikte kesen Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, Sarıyer Merkez’de geçtiğimiz aylarda birincisi açılan Bilişim Gençlik Evi projesinin "Her mahalleye bir BİGEV sloganıyla" başlatıldığını belirtilerek, proje kapsamında çok yakında İstinye ve Ferahevler'e de bu merkezlerden açacaklarını müjdeledi.

KADINLAR İÇİN SAGEM

Sarıyer Belediye başkanı Yusuf Tülün bir ilke daha imza atmaya hazırlandıklarını belirterek, Sarıyer Aile Danışma Merkezi (SADEM) projesinin de çok yakında hizmete gireceğini müjdeledi. Tülün, “Ailelerimize her konuda destek ve yön verecek, konusundan uzman kişileri görevlendiriyoruz” dedi.

EMEKLİLER İÇİN ÜCRETSİZ KAHVEHANE

Tülün, emekli vatandaşlara yönelik vaaatleri de unutmadı ve büyük mahallelerden başlamak üzere emekli vatandaşların hiçbir ücret ödemeden emeklilik kartını gösterip girebileceği kıraathanelerin çok yakında hizmete gireceğini açıkladı. “Emekli vatandaşlarımız burada hiçbir ücret ödemeden çayını içip, gazetesini okuyup, arkadaşlarıyla rahatça sohbet edebilecekler” dedi.

(sariyersentez.com) "

:yes:
Buluşalım derim.. Sarıyer'de!.

Ertan.. karavanı kapıya parkedersin. Yatmaya eve gitme falan.. vakit kaybı da olmaz derim!.

ergenplan
10-09-2007, 14:05
http://img442.imageshack.us/img442/5207/sphinxi725akgfmctotalexmq0.jpg

benim evden daha ferah ve rahat görünüyor:he:

rogdopsink
10-09-2007, 14:07
bence bu memelekette emekli olunca hiç bir yerde yaşamamalı mümkünse öteazi isteyip ölmeli çünkü yaşamak mümkün olmuo çogu emekli için

shibumi
10-09-2007, 14:46
benim evden daha ferah ve rahat görünüyor:he:

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3986845

Hymer de zaten bir ev fiyatınadır...:notr:

kuzu_fan
10-09-2007, 15:06
31 yasindayim. 6 senedir yurtdisinda, toplam 11 senedir calisiyorum. Bulundugum ülkede emeklilige hak kazanmak icin, su anki sartlarda 36 sene daha calismam gerekiyor. Tabi ben 67 yasina gelince, buradaki kanun yapici, o yasi 77'ye coktan cekmis olur.

Bu siralar aklima takilan, emeklilikte ne yapilir degil de, nasil emekli olunur :) Kendi kendimi emekli edemezsem, emekliligimde selviye cama gübre olacagim, ona yanarim :)

ertan
10-09-2007, 19:08
:yes:[/B]
Buluşalım derim.. Sarıyer'de!.

Ertan.. karavanı kapıya parkedersin. Yatmaya eve gitme falan.. vakit kaybı da olmaz derim!.

iyi olur valla, borsayı bile karavandan takip ederiz, ismi de borsavan olur hocam...:he:

misterno
10-09-2007, 23:23
31 yasindayim. 6 senedir yurtdisinda, toplam 11 senedir calisiyorum. Bulundugum ülkede emeklilige hak kazanmak icin, su anki sartlarda 36 sene daha calismam gerekiyor. Tabi ben 67 yasina gelince, buradaki kanun yapici, o yasi 77'ye coktan cekmis olur.

Bu siralar aklima takilan, emeklilikte ne yapilir degil de, nasil emekli olunur :) Kendi kendimi emekli edemezsem, emekliligimde selviye cama gübre olacagim, ona yanarim :)

Arkadasim sen hangi ulkedesin Amerika'da bile bu kadar vahsi bir emeklilik sistemi yok, Amerikada 62 sinde emekli olma hakkin var. Hangi ulke merak ettim

kuzu_fan
11-09-2007, 10:17
Bundesrepublik Deutschland :D

yücekayalı
11-09-2007, 10:31
emekli olunca yaşanacak yer olarak izmir/urla'yı tek geçerim....

http://urlaweb.com/

ÇAKAL
11-09-2007, 21:27
Nereye karar verildi.:p:pHerkes köyüne gitsin bence.:D:D

DUVAR USTASI
11-09-2007, 21:33
:super::super::super:

misterno
11-09-2007, 22:17
biz kacacagimiz yerde calismakta istiyoruz ama

bize dag basinda yer gostermeyin Allahaskina

emekliler baska dosya acsin :)