PDA

View Full Version : Kredi Kartı Limitindeki Parayı Nakite çevirme önerisi bekliyorum

kemalcakir19
14-11-2008, 13:56
Merhaba arkadaşlar Kredi Kartındaki Limiti Nakit paraya çevirme yardımı istiyorum

Mesela Kredi Kartı limitim 2.000 YTL ve bu parayı her ay nakite çevirmek istiyorum

Ama masrafsız bir şekilde çevirme imkanım varmı acaba 2.000YTL nin hepsi nakite çevirmek gibi

yerdımınızı bekliyorum

seyfu
14-11-2008, 15:24
Kuyumcu yada kontör satan cep telefoncularına git, 12 taksitle para veriyorlar, genelde bizim buralarda uygulanan oranları söyleyim ona göre kıyaslama yaparsın. 2.000 ytl limitin varsa 1600 ytl eline nakit alırsan x %21.5 faiz 344 = 1944 ytl'lik slip çektirmen lazım. İzmir'de uygulanan oranlar bu civarda, bir kısmı %22 , yada %22.5 alıyor.

registan
14-11-2008, 16:08
bu iş çok tehlikeli.
ilerisi için açılır . sonra ödeyememe ve zora düşme riski var.
en iyisi kredikartı borçlanmasına şu dönemde hiç girrmemek

seyfu
14-11-2008, 16:33
Ben onları hesaba katmadan söyledim tabi, şuan bankalar kredileri çok kıstı, muhtemelen millet bu şekilde kartlara saldırcak, tabi limiti varsa. Ben sadece en ekonomik yolunu söyledim, gerisi herkesin kendi vereceği iştir, ama eminimki çok sıkışma olmuşki böyle bir başlık açılmış, bunun tehlikeli olduğunu zaten herkes biliyor, yani yok çekme demek kolayda çözüme gelince tık yok, malesef.

parapara
14-11-2008, 19:56
internetten taksitle gramlık altın al kredi kartınla. sonra o altınları kuyumcuda bozdur.

asi
14-11-2008, 20:05
krizde bunuyapmayın bence

kemalcakir19
15-11-2008, 12:53
Arkadaşlar peki parayı forex piyasasında degerlendirip sonra tekrar hesababıma alsam olurmu bilgilerinizi bekliyorum forex piyasası ile ilgili bilgili kişileri bekliyorum

Elbruz bey
15-11-2008, 12:57
O para forex e giderse zor döner... forex e asla kredi kartı kredi borç vs ile para yatırmayın.

hatta mümkünse forex işlemleri için hiç para yatırmayın.İlle kaldıraçlı işlem diyorsanız

vob dışında alternatif aramayın derim....Kaldıki vob bile fazlasıyla risk içerir garantisi yoktur.

ctitiz
15-11-2008, 13:01
Merhaba arkadaşlar Kredi Kartındaki Limiti Nakit paraya çevirme yardımı istiyorum

Mesela Kredi Kartı limitim 2.000 YTL ve bu parayı her ay nakite çevirmek istiyorum

Ama masrafsız bir şekilde çevirme imkanım varmı acaba 2.000YTL nin hepsi nakite çevirmek gibi

yerdımınızı bekliyorum

Özetle kredi faizi olmadan nakit edinmek istiyorsunuz yani! Allah yolunuzu açık tutsun:)

selamlar

KARADENIZ
15-11-2008, 13:05
..................//

BEDESTENLİ
15-11-2008, 13:06
Arkadaşlar peki parayı forex piyasasında degerlendirip sonra tekrar hesababıma alsam olurmu bilgilerinizi bekliyorum forex piyasası ile ilgili bilgili kişileri bekliyorum

sen kaşınıyorsun anlaşılan,bu piyasada kredi kartının limitine gözdikmişsin,onu da harcayıp,yada bu ortamda kaybedersen ne yapmayı düşünüyorsun..??
oturup kenara yapmamalıymışım deme..:notr:

ayyan
15-11-2008, 14:35
sen kaşınıyorsun anlaşılan,bu piyasada kredi kartının limitine gözdikmişsin,onu da harcayıp,yada bu ortamda kaybedersen ne yapmayı düşünüyorsun..??
oturup kenara yapmamalıymışım deme..:notr:

Benden önce davranmışsınız :)

Sn kemalcakir, ben cebimdeki parayla bile söylediğiniz şeylere cesaret edemiyorum, siz kredi kartıyla böyle şeyler düşünüyorsnuz - ilginç?

Herşeyden önce ticarette kazanmakta var kaybetmekte, bunun yanında bahsettiğiniz piyasa "Forex".. Neyse, yolunuz açık olsun.

FNT
15-11-2008, 14:39

Kredi kartı limitiniz ile FOREX piyasa şöyle olur:

FOREX0

BUSHIDO
15-11-2008, 14:47
Bu topik, kapsam ve sonuc itibari ile saglikli sonuclar uretmiyebilir ve kimi arkadaslari da yanlis yonlendirebilir... Bu nedenlerden dolayi daha fazla tartisilmasinin kendi adima dogru olmadigini dusunuyorum.

Eger katilimcilarda uygun gorurlerse bu konuyu daha fazla irdelemeden burada bir nokta koyalim...:yes:

FNT
15-11-2008, 14:49
Bu topik, kapsam ve sonuc itibari ile saglikli sonuclar uretmiyebilir ve kimi arkadaslari da yanlis yonlendirebilir... Bu nedenlerden dolayi daha fazla tartisilmasinin kendi adima dogru olmadigini dusunuyorum.

Eger katilimcilarda uygun gorurlerse bu konuyu daha fazla irdelemeden burada bir nokta koyalim...:yes:

Kesinlikle evet diyorum. :yes::yes::yes:

kemalcakir19
15-11-2008, 16:05
arkadaşlar şuan burda bir bilgi alış verişi yapmaya çalışıyorum yani söylediginiz benim için sadece düşünce olacak illada yapıcam demiyorum ama degerlendiricem ve hepinizden öneri bekliyorum ilginizede teşekkürler bu arada

i-ked
15-11-2008, 17:15
İlginç bir konu olmuş, izlemekteyim

_joeblack_
15-11-2008, 20:28

Kesinlikle haklısınız,bu arkadaş yapmam diyor,konuyu okuyan başka biri yapabilir...

Aaaa böyle birşey hiç aklıma gelmemişti diyebilir...

Bu bilginin en doğrusu bile zararlıdır bana göre,saygılar...

parapara
15-11-2008, 20:43
arkadaşlar şuan burda bir bilgi alış verişi yapmaya çalışıyorum yani söylediginiz benim için sadece düşünce olacak illada yapıcam demiyorum ama degerlendiricem ve hepinizden öneri bekliyorum ilginizede teşekkürler bu arada

kredi kartıyla forex işi

okadar cesatliysen voba gir 1 ay işlem yap 1 ay sonra limiti katlan yada 0 lan.

muratti77
15-11-2008, 21:47
Herkes öğütçübaşı kesilmiş..

Size ne kardeşim, adam limiti nakite cevirebilir miyim ve nasıl diye soruyor, cevirsem mi demiyor..
Adam araba surmeyi nereden ogrenebilirim diye soruyor, siz trafik kazalarından bahsediyorsunuz.

Herkes kendi riskinin hesabını yapar, konu hakkında bilginiz varsa paylaşın, benim de bu bilgiye ihtiyacım var.

Batmaya, çıkmaya karışmayın...

seyfu
15-11-2008, 22:31
İnternette kredi kartına taksitle külçe altın satan yerlere baktım. Fiyatları pazartesi günü kuyumcuları arayıp karşılaştırma yapıcam, oradan ucuz maliyetli birşeyler çıkacağını ümit ediyorum, bankalar %3 ile kısıtlı miktarda tüketici kredisi veriyorlarmış, dosya masraflarınıda fena artırmışlar, bu ortamda mecbur kalan insanlar için ucuz maliyetli nakit sağlama konusunda fikir alışverişinde bulunulabilir. Forex işinede bişey diyemiycem, her koyun kendi bacağından asılır. Adam yıllarca biriktirdiği parayıda kaptırabilir forex'te, oda üzücü ona bakarsanız. Herkes kendi bilir o tarafını.

kemal
15-11-2008, 22:42
12 taksitten bahsediliyor. 12 eşit taksitte yapılan bir ödemenin ortalama vadesi 6,5 aya gelir. O sözü edilen % 22,5 oranı yıllık oranı değil, 6,5 aylık oranı göstermekte değil midir? Böyle olunca yıllık oran % 50'ye yakın olur.

Bu oran da fahiş bir orandır.

_joeblack_
15-11-2008, 23:06
Herkes öğütçübaşı kesilmiş..

Size ne kardeşim, adam limiti nakite cevirebilir miyim ve nasıl diye soruyor, cevirsem mi demiyor..
Adam araba surmeyi nereden ogrenebilirim diye soruyor, siz trafik kazalarından bahsediyorsunuz.

Herkes kendi riskinin hesabını yapar, konu hakkında bilginiz varsa paylaşın, benim de bu bilgiye ihtiyacım var.

Batmaya, çıkmaya karışmayın...

Bu ne kötü bir üsluptur,hiçbirşeye karışmayın soruyu cevaplayın sadece der gibi...

Kaldıki sayın kemalcakir19,araba kullanmayı nereden öğrenebilirmiyim diye sormuyor,nerede hızlı araba kullanabilirim diye soruyor...

Bir itfayeciye ateşten uzak dur diyebilir misiniz gibi birşey değil bu...

Kimse sorulan soruyu anlamayacak kadar acizde değil...

Sayın kemalcakir19 zarar edersede burası forum okuyana krm... mantığınımı güdeceksiniz...

Burası forum olmanın yanında bir aile,inansanızda,hissediyorum gülsenizde öyle,herkes herkesin ne olduğunu çok iyi biliyor,yardım için birkaç satır yazan insanlara bu saldırgan tavrınız gerçekten enteresan...

JAKO
16-11-2008, 00:01

yerdımınızı bekliyorum

Bir kere çevirirsin, limitin biter. Bu limiti koruyabilmek için, aylık olarak kart borcunu sıfırlaman gerekir. Ay sonunda tüm borcu kapatacak biri için, bir tam ay çıkarmanın hesabını yapmak, hesap kesim tarihini takip etmek, yeni beleş kapısı bulmak niye. Git bireysel kredi al. Ne kendi zihnini böyle şeylerle yor, ne de başkalarının zihnini.

KARADENIZ
22-11-2008, 21:47
ben bu baslik altinda baska bir sey sormak istiyorum..
bir tane kredi kartim var.. bu kredi kartinda da su an feda edilemeyecek duzeyde bonus var. ancak yurt disinda oldugum icin bu bonuslari uyer isyerinin POS larindan kullanmam mumkun degil...

** karti bana gonder ben kullanayim :kahkah: :kahkah: disinda bana onerebileceginiz bir yol var midir??

** internet uzerinden kart limitine girmeden bonuslari kullanabilecegim bir yer var midir?

syg, selamlar...//

siirizar
22-11-2008, 21:54
bir tane kredi kartim var.. bu kredi kartinda da su an feda edilemeyecek duzeyde bonus var. ancak yurt disinda oldugum icin bu bonuslari uyer isyerinin POS larindan kullanmam mumkun degil...

** karti bana gonder ben kullanayim :kahkah: :kahkah: disinda bana onerebileceginiz bir yol var midir??

** internet uzerinden kart limitine girmeden bonuslari kullanabilecegim bir yer var midir?

syg, selamlar...//

hangi kart sn karadeniz ..

KARADENIZ
22-11-2008, 21:55
hangi kart sn karadeniz ..

deniz / bonus

FNT
22-11-2008, 22:06

syg, selamlar...//

Dostum, şuan hangi site olduğunu hatırlamıyorum ama bonuslarla internet üzerinden alışveriş yapılabilen bir siteye denk gelmiştim. Biraz araştırmak lazım...:düsün:

KARADENIZ
28-11-2008, 00:41

syg, selamlar...//

Bu konuyla ilgili bilgisi, gorusu yada onerisi olan var midir ??
syg

cemturk
28-11-2008, 00:44
üstadım kafam güzel şimdi müsade edersen bankacıya bi soruyum bu ne iş..nasıl iş...

cemturk
28-11-2008, 00:45
arayım bu saattte UYUYOMUDURKİ? RAHATSIZ OLURMUKİ? NEYSE SABAH SORARIM...KALKCAGIZ YA ateşe girmeye (imkb)

KARADENIZ
28-11-2008, 00:49
üstadım kafam güzel şimdi müsade edersen bankacıya bi soruyum bu ne iş..nasıl iş...

arayım bu saattte UYUYOMUDURKİ? RAHATSIZ OLURMUKİ? NEYSE SABAH SORARIM...KALKCAGIZ YA ateşe girmeye (imkb)

valla bu global krizde.... bir bankaci hala uyuyabiliyorsa :he::he:
** ya bankaci degildir..
** ya da gemileri yakmis, baska yere kapagi atmaya hazirdir:he::he:
(bunu 1995 2000 2002 krizlerini yasamis eski bir bankaci olarak soyluyorum) :he:

cemturk
28-11-2008, 00:51
valla bu global krizde.... bir bankaci hala uyuyabiliyorsa :he::he:
** ya bankaci degildir..
** ya da gemileri yakmis, baska yere kapagi atmaya hazirdir:he::he:
(bunu 1995 2000 2002 krizlerini yasamis eski bir bankaci olarak soyluyorum) :he:

kriz bankalarda degilki üstad..realde....işte güçte..bankalar biliyosun sadece alacagını veriri..hani derler ya güneşli havada kredi verir...yagmurlu havada şemsiyeyide alır.......benim krediyide geri çagıracaklar mı acaba?

korkut
28-11-2008, 00:51
Sn Karadeniz sizin için araştırdım:
Burayı bir deneyin:

http://www.garantialisveris.com/

KARADENIZ
28-11-2008, 00:56
kriz bankalarda degilki üstad..realde....işte güçte..bankalar biliyosun sadece alacagını veriri..hani derler ya güneşli havada kredi verir...yagmurlu havada şemsiyeyide alır.......benim krediyide geri çagıracaklar mı acaba?

O yuzden diyorum ya uyuyamaz diye.... gecenin 2 sinde yataktan kalkip kredi teminatini tamamlayip tamamlamadigimi cok dusundum. kardesime konusma sirasinda cooookkk kadir dedim, USLU olan:he::he:

KARADENIZ
28-11-2008, 01:05
Sn Karadeniz sizin için araştırdım:
Burayı bir deneyin:

http://www.garantialisveris.com/

sagolun..
sayfaya baktim, bu konuda bir aciklama bulamadim ama musteri hizmetlerine mesaj gectim konuyu ozetleyen.... umarim geri donus olur.
tekra tesekkurler. syg

korkut
28-11-2008, 01:17
Sn Karadeniz bir de pegasus havayollarında kullanabilirsiniz
eğer Türkiye'de yakınınız varsa ona bilet alabilirsiniz
iyi geceler

KARADENIZ
28-11-2008, 01:22
Sn Karadeniz bir de pegasus havayollarında kullanabilirsiniz
eğer Türkiye'de yakınınız varsa ona bilet alabilirsiniz
iyi geceler

tesekkurler.
bir bakalim belki cumartesi gunku kahvaltiya gidis navlununu belese getiririz bu sekilde :super::super:

iyi geceler

debianmr
08-12-2008, 19:52

syg, selamlar...//

selamlar...en hesapli yer degil ama hepsiburada.com'da puanlarinizi kullanabilirsiniz.... tek sart alisverisinizin tamamini puanlarinizin karsilamasi (sadece bir kismi puan ile karsilanmiyor --- puanlarinizin tamaminin urunu alabilmesi gerekli)

JonDowes
08-12-2008, 20:13
kredi kartınızın artı puanlarını nerelerde kullanabileceginizi bankanızın internet sitesinde detayıyla verir zaten, biraz aramayla bulabilirsiniz.

geç oldu ama şu kredi kartı limitine dair birşeyler yazmak istiyorum.

kredi kartı limiti size havadan sağlanmış bir kaynak değildir. istediginiz an elde edeceginiz nakit para hiç değildir. bunun komisyonsuz, kesintisiz bir yolunu bulursanız, bilin ki o banka bunun farkında değildir. çünkü limitinizi alışverişte pos'tan çekerek harcamanız bankaya para kazandırır. banka da oradan elde ettigi gelirle size her ay, 1 ay vadeli faizsiz bir kredi verir. buna da kredi kartı der. pos'tan geçirmeyi aradan çıkaracak her hamle, banka tarafından engellenmek istenir. veya kabul edilen yöntem, size faiz veya komisyon borcu olarak döner. bunun en tipik örnegi altın al-sat yöntemi.

kredi kartı limiti, gelecekteki kazanacagınız paradır. hiç emek çekmeden, daha cebinize girmemiş bir parayı harcarsanız.. buna bagımlı hale gelirsiniz. aynı tefecilerden alınan paraya döner. sonra da öyle bir faiz batagına girersiniz ki, sonu hep kötü biter.

bir bankacı olarak uyarmak istedim... henüz kazanmadıgınız parayı harcamakta bu kadar acele etmeyin. bunu batı dünyası 30 yıllık mortgage'ların çıkardıgı krizle ögreniyor şu anda. biz de onları açgözlülüklerini değil, krizlerini ögrenelim ona göre davranalım.

sokrat
09-12-2008, 17:45
Bu topik bende 3-5 bankanın batacağına dair güclü bir his oluşturdu arkadaşlar, acep niyeki?

former
02-01-2009, 10:36

yerdımınızı bekliyorum

Genelde telefoncu, kontörcü, kuyumcu gibi esnaflar yapar bu modern tefeciliği.
2,000 limitli kartınla gidersin, kartından 2,000 tl çekilir sana 1940 tl verilir (%3)

Dediğini yapmayı ben de düşünmüştüm; kart limitindeki parayı masrafsız olarak çekip 28 günlük faize yatırıp ay sonu geri yatırmayı ama yok öyle bir ihtimal maalesef. :notr:

kemalcakir19
20-01-2009, 09:49
Teşekkürler hepiniz ben en iyisi hiç girmeyeyim bu işe

kemalcakir19
20-01-2009, 10:34
Arkadaşlar bir istegim var altaki linkini verdigim konuya kimse cevap yazmayınca konu icerisine dagıtmak istedim

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=31432