PDA

View Full Version : BRSAN-Borusan Boru

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Red Kit
13-08-2010, 21:03
Yeni başlık hayırlı uğurlu olsun.

temple
16-08-2010, 10:03
Arkadaşlar bilançoların son günü nedir, bilen var mı?

temple
16-08-2010, 10:45
Nihayet geldi bilanço... 6.5 milyon zarar... çok iyi:)) .. tavan gider artık..

temple
16-08-2010, 10:58
Bilançoda fazla ayrıntıya girmeden bakınca, satışları ilk üç ayda 196 Mn. iken altı aylıkta 505 Mn olmuş. İkinci üç aylıkta 310 M gibi satışı olmuş. Bence iyi bir artış. Oniki aylıkta satışları 1 milyarı rahat geçecek görünüyor.. Bir de Nabucco dan sipariş alsa; artık 2 milyar hasılatı buluruz oniki aylıklarda..

tangerineroad
17-08-2010, 10:33
Sayın Temple,

Bilanço gelmedi. Yada gelen bilanço bizi ilgilendiren bir bilanço değil. Açıklanan şey vergi dairesine gönderilen ve vergi amaçlı solo gelir tablosudur. Borusan Boru ise konsolide bilanço gönderir (VOBORNO ve Borusan Mühendislik de konsolide eidliyor olmalı)) İMKB'ye açıklar. Ha, Konsolidede de zarar açıklayacak büyük olasılık 6 aylıklarda ama ilk çeyreğe göre bir iyileşme görebiliriz.

Bu arada Nabucco'da bugün başlasa ve sipariş alsa bunları hemen satış geliri kaydedecek diye düşünüyorsunuz ki olayın dinamiklerini bilmediğiniz ortada. Birincisi hop diye Borusanın elinde bu borular yok ki gelsin sipariş, gitsin borular, gelsin paracıklar :) Oh ne ala.. Borular elinde hazırda stokta olsa bile bu proje 3-5 yıl sürecek ve peyderpey teslim edilecek büyük olasılıkla borular ve teslim eidldikçe ve faturası geldikçe gelir tablosuna girecek gelirler :) Yani sen nabuccadan gelecek parayı bul ve onu en az 3 yıla paylaştır:) [Teknik olarak yıllara sari bir iş yapar şirket hat borusu işinde. Yani proje bazlıdır ve projeler genelde uzun sürelidir]

AMA DEMEDİ DEMEYİN, YARIN CNBC-E'de görücez Borusan CEO'sunu. Ve yarın TV ve internet siteleirnde sonraki gün de gazetlerde grup ve şirketlerle ilgili bir sürü GAZA GETİREN manşetler göreceğiz. Yani bir iki gün hareketler güel olabilir.

Benden demesi ;)

temple
17-08-2010, 10:49
Sayın Temple,

AMA DEMEDİ DEMEYİN, YARIN CNBC-E'de görücez Borusan CEO'sunu. Ve yarın TV ve internet siteleirnde sonraki gün de gazetlerde grup ve şirketlerle ilgili bir sürü GAZA GETİREN manşetler göreceğiz. Yani bir iki gün hareketler güel olabilir.

Benden demesi ;)

Sn. tangerineroad, Ya aslında doğru söylüyon hep ,ama bizim hoşumuzu giden şeyler değil nedense.. Bir de "YARIN CNBC-E'de görücez Borusan CEO'sunu." demişsin. Bu doğru mu?

blacksovalye
17-08-2010, 11:12
bu kağıtta kardayım ama şu fiyattan satmaya elim varmıyor. neden bilmyorum aşkmı desem değil tabiki. ama 21 lirayı görmüş bir hisse ve toplandığı izlenimini veriyor bana bu konuda daha bilgili arkadaşlar varsa kağıdın son teknik analizini yapabirlermi. düşmesine izin vermiyolar ama çıkmasınada izin yok sanki bu fiyatlardan toplanıyor haksızmıyım acaba ?

temple
17-08-2010, 11:18
bu kağıtta kardayım ama şu fiyattan satmaya elim varmıyor. neden bilmyorum aşkmı desem değil tabiki. ama 21 lirayı görmüş bir hisse ve toplandığı izlenimini veriyor bana bu konuda daha bilgili arkadaşlar varsa kağıdın son teknik analizini yapabirlermi. düşmesine izin vermiyolar ama çıkmasınada izin yok sanki bu fiyatlardan toplanıyor haksızmıyım acaba ?

katılıyorum size..

tangerineroad
17-08-2010, 11:22
Yarını bekleyin görün :+)
programda değişklik olmazsa doğru,

sn. Tangerineroad, ya aslında doğru söylüyon hep ,ama bizim hoşumuzu giden şeyler değil nedense.. Bir de "yarın cnbc-e'de görücez borusan ceo'sunu." demişsin. Bu doğru mu?

atmaca66
17-08-2010, 14:35
Sayın Temple,

Bilanço gelmedi. Yada gelen bilanço bizi ilgilendiren bir bilanço değil. Açıklanan şey vergi dairesine gönderilen ve vergi amaçlı solo gelir tablosudur. Borusan Boru ise konsolide bilanço gönderir (VOBORNO ve Borusan Mühendislik de konsolide eidliyor olmalı)) İMKB'ye açıklar. Ha, Konsolidede de zarar açıklayacak büyük olasılık 6 aylıklarda ama ilk çeyreğe göre bir iyileşme görebiliriz.

Bu arada Nabucco'da bugün başlasa ve sipariş alsa bunları hemen satış geliri kaydedecek diye düşünüyorsunuz ki olayın dinamiklerini bilmediğiniz ortada. Birincisi hop diye Borusanın elinde bu borular yok ki gelsin sipariş, gitsin borular, gelsin paracıklar :) Oh ne ala.. Borular elinde hazırda stokta olsa bile bu proje 3-5 yıl sürecek ve peyderpey teslim edilecek büyük olasılıkla borular ve teslim eidldikçe ve faturası geldikçe gelir tablosuna girecek gelirler :) Yani sen nabuccadan gelecek parayı bul ve onu en az 3 yıla paylaştır:) [Teknik olarak yıllara sari bir iş yapar şirket hat borusu işinde. Yani proje bazlıdır ve projeler genelde uzun sürelidir]

Benden demesi ;)

Şirket Ceosu'nun CNBC-e'ye çağırılacağına kadar haberdar ya da bu kadar emin olabiliyorsanız helal olsun size.Ya şirkette ya da sözkonusu kanalda görev yapıyorsunuz.Herhalukarda size teşekkür ederim.Uyarılarınızı dikkate almadık ya da alamadık.Belkide kağıt aşkı.Moral bozmadan bizi yalnız bırakmazsanız memnun oluruz.Hoşca kalınız.

Tamsel
18-08-2010, 00:04
Öncelikle kimseden daha bilgili olmadığımı belirteyim. Temel açıdan hayli bilgili olan bir arkadaşımız arşive kaldırılan bölümlerde bu kağıdın pek ahım şahım olmadığı konusunda uyarılarını yapmıştı. Kağıdın grafiği de zaten onun söylediklerine uygun bir görünümde ilerliyor.
Hisse pazartesi günü ortalamasının (19,30) altına indi, bu gün en yüksek o seviyeyi test etti. Yarın o seviyenin üzerine atamaz ise ve 18,80-18,90 seviyesi altında kapanış yapacak olursa 17,60 seviyeleri sürpriz olmayacak gibi. Zaten, herhangi bir kağıt, endeks yükselirken yükselemiyorsa, üstelik bir de düşüyor ise pek fazla bir beklenti içerisinde olmamak lazım.
Ayrıca bu kağıdın toplandığı konusu da şüpheli. Aksine, dağıtılıyor gibi sanki. Akbank 70-80 bin lot kadarlık bir ortak satışı (mini halka arz) yapmış görünüyor. Daha satılacak 170 bin kadar daha var.

Al, sat, tut yada yatırım tavsiyesi değildir
http://img541.imageshack.us/img541/6656/brs17ag.jpg (http://img541.imageshack.us/i/brs17ag.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img541.imageshack.us/img541/6656/brs17ag.jpg

blacksovalye
18-08-2010, 03:27
Teşekür ederim değerli yorumlarınız için. çok faydalı oldu yarın olsun bakalım hedefim daha yüksekti ama kar cebe bi girsin. Bolkaznçlar.

Öncelikle kimseden daha bilgili olmadığımı belirteyim. Temel açıdan hayli bilgili olan bir arkadaşımız arşive kaldırılan bölümlerde bu kağıdın pek ahım şahım olmadığı konusunda uyarılarını yapmıştı. Kağıdın grafiği de zaten onun söylediklerine uygun bir görünümde ilerliyor.
Hisse pazartesi günü ortalamasının (19,30) altına indi, bu gün en yüksek o seviyeyi test etti. Yarın o seviyenin üzerine atamaz ise ve 18,80-18,90 seviyesi altında kapanış yapacak olursa 17,60 seviyeleri sürpriz olmayacak gibi. Zaten, herhangi bir kağıt, endeks yükselirken yükselemiyorsa, üstelik bir de düşüyor ise pek fazla bir beklenti içerisinde olmamak lazım.
Ayrıca bu kağıdın toplandığı konusu da şüpheli. Aksine, dağıtılıyor gibi sanki. Akbank 70-80 bin lot kadarlık bir ortak satışı (mini halka arz) yapmış görünüyor. Daha satılacak 170 bin kadar daha var.

Al, sat, tut yada yatırım tavsiyesi değildir
http://img541.imageshack.us/img541/6656/brs17ag.jpg (http://img541.imageshack.us/i/brs17ag.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img541.imageshack.us/img541/6656/brs17ag.jpg

TAHOE
18-08-2010, 18:19
tahtası tüm gün açık önümde iş olsun diye izliyorum,bunlar gene bi 20-21 hazırlığı yapıyorlar gibi geldi bana son 2 gündür,ama gene geçici olacak büyük ihtimalle hanımefendinin aktaki lotları bitmeden bu iş zor gibi....tangerineroad bey bugün ceomuz cnbc-e e çıkacak demişti ama çıkmadı,belki adam basında iyi bir gaz verirse iyide hacim olursa aktaki lotlar arada kaynayabilir ve önümüz açılır bi ihtimal...

tangerineroad
19-08-2010, 10:12
Ben canlı yayın biliyordum özür dilerim. Dün çekimler yapıldı ancak yayın bugünmüş. Saat 14:00

tahtası tüm gün açık önümde iş olsun diye izliyorum,bunlar gene bi 20-21 hazırlığı yapıyorlar gibi geldi bana son 2 gündür,ama gene geçici olacak büyük ihtimalle hanımefendinin aktaki lotları bitmeden bu iş zor gibi....tangerineroad bey bugün ceomuz cnbc-e e çıkacak demişti ama çıkmadı,belki adam basında iyi bir gaz verirse iyide hacim olursa aktaki lotlar arada kaynayabilir ve önümüz açılır bi ihtimal...

atmaca66
19-08-2010, 14:10
Ben canlı yayın biliyordum özür dilerim. Dün çekimler yapıldı ancak yayın bugünmüş. Saat 14:00

Az önce reklamlarda saat 14.15'de yayında olacak.Bakalım neler söylecek.

temple
19-08-2010, 14:32
Sn.tangerineroad,
CEO şu an CNBC de. " Borusan Borsada Yol ayrımında " diye başlık vardı alt yazıda.. ne anlama geliyor acaba.. hayra alamet mi acaba.?

temple
19-08-2010, 14:46
Borsa dan çıkmayı düşünüyoruz gibi birşeyler söyledi..

tangerineroad
19-08-2010, 14:48
Arkadaşlar özetle haber BRYAT’da geldi.
Kottan çıkma önemli bir seçenek olarak gündemde duruyor!. Bu bence ciddi bir haber....

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur’un röportajından önemli kısımlar
• Kriz çelik sektörü ağırlıklı oılduğundan 2008 son çeyreğinde bir darbe yedi..Hızlı yükselişin ardından yaşanan sert dşüş stoklarda ciddi bir değer düşüklüğü yaşandı.
• Borcelik ve BRSAN kriz sonrası yönetim kurullarında dahi, çelik sektöründeki fiyat hereketleri ile iglili tahminler başarısız oldu.
• İnsan beyni trendlerle çalışıyor ve trend kırılmalarını bilebilen çok az insan var ki nu bilenler de zaten kazanıyor. (Felsefi bir söz olarak yazmak istedim)
• Çinin arz-talep dengesi global trendin ana belirleyici olacak. Demir cevheri üreticileirnin konsolidasyonu ve fiyat belirlemede güçlü hale gelmesiyle ve de kontratların kısa vadeli olmasıyla fiyat hareketleri daha kısa vadeli olmaya başladı. Bu da çelik ve bağlantılı şirketlerin işlerini zorlaştırıyor. (Fiyat riski anlamında)
• ABD ve Avrupada çelik talebininm oldukça dşük seviyelere indiği görülüyor dolayısıyla talep yönünde o tarafta ciddi bir daralma beklenmiyor. Asıl önemli olan Çin ve diğer gelişen ülkeler ki oralarda bir daralma şimdilik beklenmiyor. AB’de yüksek devlet borçlarının sıkıntı yaratması durumunda riskler daha da artacaktır. (Kaygılar daha çok AB tarafında)
• Şirket otomototiv dağıtım segmentinde yeni marka düşünmüyor.
• BRYAT ile ilgili azınlık hissedarlık meselesi hakkında
o Yatırım şirket olarak tek şirketiz ve şirkete yeni bir misyon ekleyemedik (malesef)
o Şirkete yeni bir iş alanı koyamadık eski portföyü de geliştiremedik. Ya da halktan geri almamız lazım dendi. İkincisinde ise piyasadan ciddi bir alım yaptık.
o %5’lik dilime gelince kottan çıkmak veya şirkete yeni bir yol ayrımı çizme noktasındayız.
• BRSAN tarafında nabuccoya yönelik yatrıımlardan bahsedildi. Ancak bilinmeyen birşey yok

Diğer şeyler holdingle ilgili. Çok halka açık tarafı ilgilendiren bir şey yok.

tangerineroad
19-08-2010, 16:00
"BRYAT ile ilgili bir değerlendirme ama izninizle burada da paylaşmak istedim."

Agah beyin sunduğu seçeneklere bakalım
1- “Ya şirkete yeni bir vizyon çizeceğiz” ya da
2- “Bunu başaramamız halinde bir seçenek olarak kottan çıkmayı gözönünde bulunduracağız.”

Bu iki seçeneği değerlendiriğimizde ise;

Şirkete yeni vizyon çizme noktasında, ya şirketin yapısını değiştirmek (ki bence çok zor) ya da şirkete grubun enerji yatırımlarından hisse vermek (ki BRYAT’ın yüksek net nakdini düşününce bu kolay olur) seçeneği düşünülecek diye anlıyorum ki bunlar olumlu olarak değerlendirilebilir. Aslında bence, yatırımlarda azınlık hissedar olarak kaldığı sürece bu bile şirkete yeni bir vizyon çizemez ama cazip işlerde alınan pay da heyecan yaratabilir.

İkinci seçenek ise kottan çıkma. Bildiğim kadarıyla grubun Borusan Yatırım’daki toplam payı %80’lerde ve kottan çıkma için bu oranın %95’leri bulması lazım. Bu çeneek değerlendirilecek olursa, öncelikle şirket hisselerinin piyasadan toplanması gerekecek. Bu da aslında hisse için olumlu olur.

Varsayalım grup BRYAT’da %95 paya bugün ulaştı ve kottan çıkmaya karar verdi. Bu Kurumda kotan çıkışta uygulanacak fiyat ne olabilir. SPK’nın en son bu konuda belirlediği esaslarda bu fiyatın hesabıyla ilgili, bir formülasyon yayınlandı. Buna göre ben 9.7 lira gibi bir fiyat hesaplıyorum ki bu fiyat baz fiyattır ve minimum olacak fiyattır.

Şirket aynı zamanda iki bağımsız değerleme kuruluşuna da değerleme yaptırıp fiyat almalı ve bu fiyat ile deminki 9.7’lik hesaplanan fiyattan yüksek olanını ile çağrıda bulunmalı.

Uzun lafın kısası, bence gğzel haberler ama insanların bunları fiyatlaması nasıl olur bilemem?!

Saygılar

TAHOE
19-08-2010, 23:04

Önemli değil,ne demek o kadar bilgi verdiniz minik bir kusur aramamak lazım,sayfaya katkılarınızdan ötürü ayrıca teşekkür ederim,bugün hem brsan hem bryat ta ufak çaplı bir düşüş yaşandı endeksinde katkısıyla tabi,sanırım yarın gene 18.70-19-20 arasında takılır brsan tabi tahtadaki abilerin canı hareket çekmek istemezse,ben 18.80 altına sarkıtacakları kanaatinde değilim,hatta 1 haftaya kadar 20 ye ufaktan bir değeriz diye düşünüyorum malum abiler bayagıdır hareket yapmadı.Aslında bryat için deselerki evet kesin karar aldık çıkıcaz borsadan zaten çok büyük miktar ata yatırımın takasında yani kendilerinde o zaman tuddf nin yaptığına benzer hareketler çekebilir bryat,içimdende öyle geçiyor,bunca zaman bu kadar malı niye topladılar ısrarla demekki bir plan var kafalarında,izleyelim görelim...

tangerineroad
24-08-2010, 08:50
Uzun bir haberin linki ve NABUCCO ile ilgili kısmıdır.
Bilgi için...
Saygılar

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/15619694.asp?gid=254

Nabucco’ya ‘siyasi’ fren

Öte yandan Nabucco’dan gelen haber ise İran’ın bu işte devredışı bırakıldığını gösterdi. Nabucco doğalgaz boru hattı konsorsiyumunun ortakları, Gürcistan ve Irak’tan Türkiye sınırına ulaşacak iki besleyici boru hattı kurulmasını kararlaştırırken, yapılan açıklamada Gürcistan ve Irak’tan Türkiye sınırına uzanacak hatlara atıfta bulunarak, “İki besleyici hat onaylandı ve gerekli mühendislik hizmetleri sipariş edildi” dedi. Böylece İran’dan da benzer bir hat çekilmesi fikrinden vazgeçildiği anlaşılırken, ‘var olan siyasi durum nedeniyle, şimdilik İran-Türkiye sınırına bir hat düşünülmediği” belirtildi.
Almanya’dan RWE’nin, Avusturya’dan OMV’nin, Macaristan’dan MOL’un, Romanya’dan Transgaz’ın, Bulgaristan’dan Bulgargaz’ın ve Türkiye’den Botaş’ın ortak olduğu Nabucco’da yatırım kararının en geç 2011’in ilk çeyreğinde alınması beklenirken, bazı analistler dünyanın ikinci büyük doğalgaz rezervlerine sahip olan İran’ın katkısı olmadan Nabucco hattının toplam kapasitesinin doldurulamayacağını savunuyor. Nabucco ise Türkmenistan, Irak ve Azerbaycan’dan arzın yeterli olacağını, ancak başka kaynakları da göz ardı etmeyeceğini belirtiyor.

akivanc2
24-08-2010, 18:49
Yrın bir fırlayalım bu durumda. 18,30 dan iyi döndük. Hazır olun

akivanc2
24-08-2010, 18:50
Nabucco beklentisi asla bitmez . Beklenti geçerkleşince bu fiyatları zor görürüz.

baronza
25-08-2010, 19:03
son günlerdeki hareketleri yorumlayacak olan vamı kağıdı kim satıyor yoksa spek abi terkmi ediyor

TAHOE
25-08-2010, 23:39
son günlerdeki hareketleri yorumlayacak olan vamı kağıdı kim satıyor yoksa spek abi terkmi ediyor

Brsan bryat elele vermiş paraşütsüz aşşağı gidiyorlar,tahtaya bakıyorum hep satıcılı,yarın bir tepki vermezse 17 ye oturur gibi oradanda dönmezse 16,moral bozmak gibi olmasın ama gidişat bunu gösteriyor,spek maldan çıktımı sorusuna gelince allah bilir desem.

tangerineroad
27-08-2010, 10:12
Şirket konsolide bilançolarda ikinci çeyrekte zarar açıkladı ; 2 mn TL zarar Altı aylıklarda ise 2.8 mn TL zarar.
ilk çeyreğe göre zarar artmış ama operasyonel tarafta iyileşme var. hem çeyreklik hem de yıllık bazda ciro ve satış hacmi büyümüş. Ortalam boru fiyatlarında da hafif artışlar var. Operasyonel karlılık ise iyileşiyor. ilk çeyrekteki operasyonel zarardan sonra (FAVÖK) ikinci çeyrekte 6 mn gibi bir kar yazmış bi bu güzel. Genel olarak iyileşme var ama hala burada abartıldığı gibisinden değil.
Daha çok yol gerek...
Saygılar

Sayın Temple,

Benden demesi ;)

temple
31-08-2010, 14:14
EFG İstanbul Borusan için hedef fiyat düşürdü
31.08.2010 11:07:04 Son Güncelleme:31.08.2010 11:07:04 finanstrend.com

EFG İstanbul Borusan için hedef fiyat düşürdü. Detaylar:

Şirketin 2Ç10 işletim performansı tahminlerimize paralel.

İşletim tarafından biraz iyileşme görünse de rahatlatıcı düzeyde değil.

2Ç sonuçları ve makro revizyonlarımızı yansıtarak tahminlerimizi düşürüyoruz.

Hedef fiyatımız 20.9 TL'den 19.3 TL'ye düşürüyoruz. Artış potansiyeli yüzde 7.

Uzun vade için TUT, kısa vade için Endekse Paralel Getiri tavsiye ediyoruz.

akivanc2
02-09-2010, 13:34
20,9 TL yi neye göre hedef vermişlerdi ki , 19,3 u hedef gösteriyorlar :))))
Geçecen abicim bunları

tangerineroad
02-09-2010, 13:42
Rapoarlar bana gelmişti.
İlk raporun öneri kısmını ve sonradan çıkan finansal analizin orjinal halini önderim...

-------------------------------------
We are initiating coverage of Borusan Mannesmann Boru (“Borusan Mannesmann” or “BMB”) with a “HOLD” rating and a price target of TRL20.9/share, denoting 24% upside potential. The new line pipe investment notwithstanding, the scope for operating margin accretion seems limited, due to oversupply in the region over the long run. Moreover, while our DCF analysis denotes 24% upside potential, our multiple comparison makes a less-than compelling case with 2010E / 2011E EV/EBITDA of 8.7x / 7.7x vs. the respective averages of our non-financial coverage universe of 6.3x and 5.6x. Moreover, there seems to be no major near-term catalyst to boost the share price. On the other hand, the Company’s likely participation in the Nabucco project, could serve as a major trigger in the long term.

---------------------------------------------------------

How were the results?
Weak operating results, as anticipated -- Borusan Mannesmann posted TRL241mn revenues (EFGI: TRL248mn; up 23% qoq; up 25% yoy); TRL6mn EBITDA (EFGI: TRL6mn; down 38% yoy; neg.TRL2mn in 1Q10); and TRL2mn net loss (EFGI: TRL1mn; TRL1mn net loss in 1Q10; TRL9mn net profit in 2Q09) for 2Q10. The worse-than-expected net earnings figure is mainly attributable to higher-than-forecast deferred tax expenses.

Comment
Borusan Mannesmann posted TRL241mn revenues for 2Q10, up by 23% qoq and up by 25% yoy, and in line with our TRL248mn forecast. The increase in revenues was mainly driven by higher sales volumes, rather than prices. Accordingly, Borusan Mannesmann’s total sales volume reached 191K tonnes (101K tonnes domestic; 90k tonnes exports) in 2Q10, up by 15% qoq and up by 20% yoy, in line with our forecast of 182K tonnes. Meanwhile, the Company’s average sales price was US$830/tonne in 2Q10, higher by 5% qoq and 12% yoy.

Though a sequential improvement is evident in the Company’s operating performance in 2Q, the results may still be deemed weak when compared with the year-ago quarter. Accordingly, the Company’s gross margin was realised at 10.2%, up by 1pp qoq, yet down by 4pp yoy. Furthermore, thanks to lower general expenses -- particularly personnel expenses -- the Company’s opex/sales ratio came in at 7% in 2Q10, versus 10% in 1Q10. Thus, Borusan Mannesmann generated TRL6mn EBITDA in 2Q10, right in line with our forecast. The corresponding EBITDA margin of 2.4% represents an improvement over the negative EBITDA margin of 1.1% as of 1Q10, yet lags the 5% as of 2Q09.

On the non-operating front, apart from the deferred tax expense, there are no major items to have impacted the Company’s bottom line. Accordingly, Borusan Mannesmann booked TRL1.3mn net financial income and TRL3.1mn deferred tax expense in 2Q10.

Net/Net
The Company’s 2Q10 operating performance is in line with our forecasts. Accordingly, though some improvement is visible on the operating front, this seems less than relieving. The 1H10 results suggest that our full-year EBITDA margin forecast of 6.1% is no longer within reach. We incorporate the 2Q10 results and our macro revisions to our model and accordingly slash our forecasts, along with our price target from TRL20.9 to TRL19.3. We maintain our L/T HOLD and S/T MARKETPERFORM recommendations for Borusan Mannesmann, with 7% upside potential.

20,9 TL yi neye göre hedef vermişlerdi ki , 19,3 u hedef gösteriyorlar :))))
Geçecen abicim bunları

akivanc2
02-09-2010, 19:30
dostum o rapor temmuz raporu ...

Tamsel
03-09-2010, 14:09
Bu raporla ilgili olarak benim merak ettiğim ise şu : EFG adlı aracı kurumun, borsada, analizi yapılacak bunca hisse varken, seanslık hacmi 2 bin küsur lot olan Brsan hissesini neden seçtiğidir.
Yabancılar yada EFG, bu hissede çok mu alım-satım yapıyorlar acaba? :)

foton
03-09-2010, 17:17
:) günlük 10 000 geçmiyor

blacksovalye
03-09-2010, 17:39
evet o gücük hacmi desteklemek için 18.10 dan satış yazdım ama malesef destek olamadım ama en yakın zamnada bu lanet ten kurtulmak lazım.... yt heç değildir

akivanc2
03-09-2010, 23:22
bu raporla ilgili olarak benim merak ettiğim ise şu : Efg adlı aracı kurumun, borsada, analizi yapılacak bunca hisse varken, seanslık hacmi 2 bin küsur lot olan brsan hissesini neden seçtiğidir.
Yabancılar yada efg, bu hissede çok mu alım-satım yapıyorlar acaba? :)

bingo!
10 10 10 10 40 puanla şampiyonsun abicim

tangerineroad
04-09-2010, 13:11
Doğrudur. Ama bir şirket aydan aya değişmez herhalde...
Aradan bir buçuk ay geçmiş çok mu eskidi?

dostum o rapor temmuz raporu ...

tangerineroad
04-09-2010, 13:18
Bu konuyu ben de kendime sormadım değil. Ama adam yazmış işte.
Bir tek mantıklı açıklama geliyor aklıma. Piyasa aldı başını gitti ve hangi hisseye elini atsan değerleme olarak yüksek. Belki küçük ama düzgün şirketlerde potansiyel var mı diye bakıyordur. Yabancılar hacim olan hisselere girerler ama yabancıların olduğu hisselerde de hacim olur :) Tavuk yumurta olayı.
Dışarıdan bakınca Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın sayılı boru üreticilerinden birisinin bu silik borsa performansı bence şirket sahiplerinin ayıbı. Bu yüzden EFG neden rapor yazdı sorusuna mantıklı bir şeyler bulsam da, bir grup kendi şirketinin borsa performansını nasıl bu kadar kendi haline bırakabiliyor sorusuna aklım sır erdiremiyor!

Bu raporla ilgili olarak benim merak ettiğim ise şu : EFG adlı aracı kurumun, borsada, analizi yapılacak bunca hisse varken, seanslık hacmi 2 bin küsur lot olan Brsan hissesini neden seçtiğidir.
Yabancılar yada EFG, bu hissede çok mu alım-satım yapıyorlar acaba? :)

baronza
04-09-2010, 13:25
Bu konuyu ben de kendime sormadım değil. Ama adam yazmış işte.
Bir tek mantıklı açıklama geliyor aklıma. Piyasa aldı başını gitti ve hangi hisseye elini atsan değerleme olarak yüksek. Belki küçük ama düzgün şirketlerde potansiyel var mı diye bakıyordur. Yabancılar hacim olan hisselere girerler ama yabancıların olduğu hisselerde de hacim olur :) Tavuk yumurta olayı.
Dışarıdan bakınca Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın sayılı boru üreticilerinden birisinin bu silik borsa performansı bence şirket sahiplerinin ayıbı. Bu yüzden EFG neden rapor yazdı sorusuna mantıklı bir şeyler bulsam da, bir grup kendi şirketinin borsa performansını nasıl bu kadar kendi haline bırakabiliyor sorusuna aklım sır erdiremiyor!

ceo yu görmedinmi adam şirketini yücelteceğine battık batacaz gibi açıklamalar yapıyor tv ye çıkıp

catal57
05-09-2010, 16:46
Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA 5 Eylül 2010

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, Bakü’ye resmi ziyarette bulunarak Azerbaycan’ın gönlünü almaya çalıştı.

Doğalgaz ve Karabağ konusunda yapılan görüşmelerdeki olumlu havanın ardından Medvedev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Hazar Denizi kıyısında neşeyle yürüdü. Aliyev’le, Rus gaz devi Gazprom’un, Azerbaycan’dan ithal ettiği gazın miktarını iki katına çıkaran anlaşmanın da yeraldığı üç ayrı mutabakata imza atan Medvedev, böylece Türkiye için büyük önem taşıyan Nabucco Boru Hattı Projesi’ne de balta vurdu. Zira Azerbaycan, projenin en önemli tedarikçilerinden biri konumunda. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rus lider Dimitri Medvedev’i, elektrikle çalışan mikro-otomobilde gezdirdi. Gezi sırasında liderlere eşleri de katıldı. Ziyaret boyunca Mihriban Aliyev ile Svetlana Medvedev arasından su sızmadı.

hürriyet gazetesi

baronza
06-09-2010, 17:54
bugünkü haberi okudunuzmu nabucca için dört milyar dolarlık kredi girişimi başlamış

foton
06-09-2010, 22:00
bugünkü haberi okudunuzmu nabucca için dört milyar dolarlık kredi girişimi başlamış
paylaşırsan seviniriz

temple
06-09-2010, 22:59
Botas/senel: "nabucco turkıye'de su ana kadar getırısı en yuksek projelerden bırı olacak"

orta asya ve orta dogu gazını turkıye
avrupa'ya tasıyacak 7,9 mılyar avroluk nabucco dogalgaz boru hattı projesının
ınsası ıcın 3 uluslararası fınans devı 4 mılyar avroya kadar kredı vermeyı
degerlendırmeye basladı.
Avrupa yatırım bankası (eıb) 2 mılyar avroya kadar, avrupa ımar ve
kalkınma bankası (ebrd) 1,2 mılyar avroya kadar ve dunya bankası'na baglı
uluslararası fınans kurumu (ıfc) 800 mılyon avroya kadar kredı surecını baslatmak
ıcın nabucco konsorsıyumuyla anlasma ımzaladı.
bruksel'dekı ımza torenının ardından turk basınının sorularını
cevaplandıran nabucco hıssedarlarından botas yonetım kurulu baskanı ve genel
muduru fazıl senel, nabucco projesının fıkır babası ve baslatıcılarından bır
tanesı turkıye'dır. Her yonuyle destekledıgımız bu projenın gerceklesmesı ıcın
gereklı her turlu adımda da varız. Bugunku ımza torenıyle 3 tane onemlı fınans
kurumu bu projeye katkısını ortaya koydu. Projenın gerceklesmesı yonunde onemlı
bır adım atıldı. ınsallah yakın zamanda ınsaatına baslayacagız dedı.
Senel, nabucco'nun yeterlı gaz bulamayacagı endıselerıyle ılgılı bu
proje gazın tasınmasıyla ılgılı, gaz alıp gaz satan bır proje degıldır. Bu
projeyı otobana benzetebılırız. ınsaatı bıttıkten sonra gazını alıp buradan
tasıtmak ısteyenlerle anlasarak bu hızmetı verecegız. Bu tur projelerde onemlı
olan gaz kaynagının netlesmesınden ote alıcıların bellı olmasıdır. Dolayısıyla
avrupa'da bır talep var. Alıcılar degısık ulkelerle gaz satın alma gorusmelerını
yapıyorlar. Alıcıların gazlarını bu hattan tasımak ıcın nabucco'yla yapacakları
gorusmeler netıcesınde ne kadar gazın nereden alınıp nereye tasınacagı ortaya
cıkacak. Fakat buyuk bır talep oldugunu sımdıden soyleyebılırım seklınde
konustu.
Sımdılık azerbaycan ve ırak'tan 10'ar mılyar metrekup olmak uzere
toplamda 20 mılyar metrekup dogalgazın bu projenın gerceklesmesı ıcın yeterlı
oldugunu anlatan senel, sonrakı donemde turkmenıstan ve mısır'dan da gaz
alınabılecegını kaydettı.
Senel, surıye ıle bır mutabakat zaptı ımzalamıstık. Bunun netıcesınde
nasıpse yakında surıye ıle de bır baglantımız olacak. Dolayısıyla mısır'dan da
gaz alma ıhtımalı gercekcı olacak. Ben nabucco'nun gaz bulmada bır problemle
karsılasacagını sanmıyorum dedı.
Botas genel muduru senel, nabucco projesının turkıye'ye yapacagı katkıyı
soyle anlattı:
Yaklasık 4 bın kılometrenın yuzde 70-75'lık kısmı turkıye'den gececek.
Bunun gectıgı guzergahlarda ıstıhdama buyuk katkısı olacak. 3 yıllık ongorulen
ınsaat suresı bıraz sarkabılır ve 4 yıla cıkabılır. Turk sanayıcısının de bu
projeye onemlı katkısını beklıyoruz. Ozellıkle boru uretıcılerının ve celık
sanayıcılerının, vanacılar ve yedek parcacıları yanında hızmet ve ınsaat
fırmalarının katkısı olacaktır. Nabucco ıcın buyuk ınsaat fırmalarına ıhtıyac
var, turkıye'de bu yetkınlıge sahıp bırcok fırma var. Bunlarla zaten gorustuk, bu
projeye nasıl katılabıleceklerı konusunda kendılerıne bılgı verdık.
Bır de ınsaattan sonrakı ısletme asaması var. Turkıye'de yaklasık 8 tane
kompresor ıstasyonu ongoruluyor. Bu rakam sartlara gore degısebılır. Bu
ıstasyonlarda calısacak yetkınlıkte teknısyen, muhendıs ve dıger personele
ıhtıyac olacak. ısın fınansal yonu de var. Bu proje faalıyete gectıkten sonra
turkıye hem vergı yonuyle hem ortaklık yonuyle kazanmaya devam edecek. Bu tur
buyuk projelerın turkıye'ye yenı buyuk projelerın gelmesı ıcın de olumlu etkısı
olacak. Dolayısıyla turkıye her yonuyle kazanacak.
Fazıl senel, baku-tıflıs-ceyhan (btc) boru hattıyla nabucco projesının
turkıye'ye karlılıgı acısından nasıl kıyaslanabılecegının sorulması uzerıne
btc'yle kıyaslama yapmamız dogru degıl. O zamankıyle bu zamankı sartlar farklı.
O zamankı anlasmayı ımzalayan arkadaslarımız neyı dusunup ımzaladı bılemedıgım
ıcın bır cevap vermem hakkanıyete uygun olmaz. Turkıye her gecen gun her projede
tecrubesını daha cok artırıyor. Btc'dekı anlasmada (bızım acımızdan) problemın
cozumu ıcın ılgılılerle gorusuyoruz. Su anda botas uluslararası sırketı (bıl)
genel mudurumuz bızzat ılgılenıyor, problemın cozumu ıcın onerıler sunuldu.
ınsallah yakında bu problemı de cozecegız dedı.
Senel, baku-tıflıs-ceyhan boru hattının ısletmesındekı sorunun,
gıderlerın sureklı degısırken gelırlerın sabıt kalmasından kaynaklandıgını dıle
getırdı.

-nabucco boru hattı-

hıssedarları arasında turkıye'den botas'la bulgar beh, rumen transgaz,
macar mol, avusturyalı omv ve alman rwe'nın bulundugu nabucco projesı kapsamında,
gurvıstan ve ırak'tan gelecek 2 ıkmal hattı turkıye'de bırleserek bulgarıstan,
romanya ve macarıstan uzerınden avusturya'nın baumgarten kentıne ulasacak.
En erken 2014 yılı sonlarında faalıyete gecmesı planlanan boru hattıyla
avrupa'nın dogalgazda rusya'ya bagımlılıgı azaltılmıs olacak. Cıft yonlu
pompalama kapasıtesıne sahıp boru hattı, 31 mılyar metrekup azamı kapasıtesıyle
ab'nın 2020 yılında 600 mılyar metrekupe ulasması beklenen tuketımının yuzde
5'ını karsılayabılecek.
7,9 mılyar avroya malolması beklenen 4 bın kılometrelık boru hattının
ınsasında 2 mılyon ton celık kullanılacak.

-aa-

tangerineroad
07-09-2010, 09:00
Merhabalar Arkadaşlar,
Nabucco yaklaşık 8 milyar Avroluk bir proje ve bunun 4 milyar avroluk kısmı avrupalı yatırım kalkınma bankaları tarafından sağlanacak gibi gözüküyor. Bu olumlu bir gelişme ama Türk gazetlerinde yazıldığı gibi 4 milyar Avroluk kısım için finansman anlaşması kesin olarak sağlandı değil "sadece bir ön anlalma imzalanmış" durumda. Yabancı haberlerde de okuduğum kadarıyla (mesela http://www.tradingmarkets.com/news/stock-alert/fisi_ebrd-eib-and-ifc-start-appraisal-of-nabucco-pipeline-1151744.html ) böyle. Bu tür büyük projelerde onlarca imza aşaması vardır. Ama her halükarda projenin en önemli sorunlarından biri olan finansman bacağının kısmen çözüldüğü veya çözülebileceği görülüyor. Gaz sağlayıcı taraftaki sorunlar (İran olacak mı olmayacak mı), Gaz alıcısı tarafındaki sorunlar (Avrupada kimin gaz alacağı da belli değil) devam ediyor. Hala temkinli olmakta fayda var ama her halükarda psikolojik etkisi olumlu olabilecek ama gereçek etkisi abartılmaması gereken bir gelişme bence.
Saygılar

Linkte sorun var sanırım. Aşağıdakini deneyin lütfen...
http://www.tradingmarkets.com/news/stock-alert/fisi_ebrd-eib-and-ifc-start-appraisal-of-nabucco-pipeline-1151744.html

blacksovalye
16-09-2010, 10:49
'can yücel'
Neden hayatında biri yok diye soranLara: Hani bazen durakta beLLi bir otobüsü be...kLersiniz ya on dakika, onbeş dakika, yirmi dakika bekLersiniz geLmez. Bu arada başka aLternatifLerde geçer ama binmezsiniz. Nede oLsa "bekLemişsinizdir o kadar" boşa gitsin istemezsiniz. Sormayın artık bana.! Herhangi biriyLe değiL, bekLed...iğime “değecek” oLanLa devam etmeLiyim bu yoLa!.. Durakta yaşLanmak oLsada işin ucunda...

temple
16-09-2010, 11:34
Aynen valla...

blacksovalye
16-09-2010, 15:01
evet sabah sigara yakmıştım otobüs beklerken namussuz iki nefes çekmeden geldi ehh ne yapalım binmek lazım :) şimdi bazı arkadaşlar nabucco dan dem vuracak !!! yok iyi yok kötü. birde tekniğine göz atsanız diyorum hani...

'can yücel'
Neden hayatında biri yok diye soranLara: Hani bazen durakta beLLi bir otobüsü be...kLersiniz ya on dakika, onbeş dakika, yirmi dakika bekLersiniz geLmez. Bu arada başka aLternatifLerde geçer ama binmezsiniz. Nede oLsa "bekLemişsinizdir o kadar" boşa gitsin istemezsiniz. Sormayın artık bana.! Herhangi biriyLe değiL, bekLed...iğime “değecek” oLanLa devam etmeLiyim bu yoLa!.. Durakta yaşLanmak oLsada işin ucunda...

blacksovalye
22-09-2010, 14:42
ne halin varsa gör emi!!! haydi bana eyvallah... lanet bile okumaya değmezsin...

Tamsel
22-09-2010, 16:01
ne halin varsa gör emi!!! haydi bana eyvallah... lanet bile okumaya değmezsin...
Aynen katılıyorum. Berbatlıkta zirve yaptı.

Remington 11-87
24-09-2010, 23:36
Kimseler kalmadı; herkes pes etmek üzere;hacimsiz düşüşler anlamsız kademeler vs..vs...Sessizlik sünunet arkası fırtınamı acaba....Yada biraz yukarı yapın tahtaya atlayanları nasıl olsa 9 aylık bilançoda dökersin;bidahada binen olmaz senin dolmuşa sonra istediğin gibi at oynatırsın amuca yemezler.....

Yatırım tavsiyesi değildir...

cayenne
29-09-2010, 00:00
Babalar(mira-ak) tahtaya donuyor,yakında burası dolar,ytd.

temple
01-10-2010, 10:56
'Nabucco'da Türk şirketlerine ihtiyacımız olacak'
01.10.2010 08:15:17 Son Güncelleme:01.10.2010 08:15:41 finanstrend.com

Nabucco Konsorsiyumu Başkanı Reinhard Mitschek, Türkiye'nin Nabucco'da basit bir transit rol üstlenmediğini söyledi. Mitschek, "Proje kapsamında Türk sanayisi, mühendisleri, hizmet sektörü, danışmanlık ve iletişim alanında Türk şirketlerine ihtiyacımız olacak" dedi

Orta Asya ve Ortadoğu gazını Avrupa'ya taşıyacak 7.9 milyar euroluk Nabucco doğalgaz boru hattı projesinde Türkiye'nin rolü artabilir. Nabucco Konsorsiyumu Başkanı Reinhard Mitschek "Türkiye, Nabucco'da basit bir transit rol üstlenmiyor. Proje maliyeti yaklaşık 7.9 milyar euro. Bunun yaklaşık 4 milyar eurosu Türkiye'de yapılacak. Projede Türk şirketlerine ihtiyaç olacak" dedi. BOTAŞ'ın hissedar olarak Nabucco projesine olan katkılarına da değinen Mitschek, deneyim, altyapı, know-how alanında büyük katkı ve işbirliği içinde olduklarını söyledi. Nabucco projesinin yatırımları ile birlikte istihdam alanında da hareketlilik yaşanacağını belirten Mitschek, "Şahdeniz yatırımı ve Kuzey Irak'taki projeler istihdam alanında oldukça büyük fırsatlar sunacak. Türk sanayisi, mühendisleri, hizmet sektörü, danışmanlık ve iletişim alanında Türk şirketlerine ihtiyacımız olacak" diye konuştu.

'KATILIM ARTABİLİR'

Nabucco projesine katılımın, artan talep doğrultusunda genişleyeceğini söyleyen Mitschek, Azerbaycan ve Irak'tan büyük miktarda gaz beklediklerini kaydetti. Yakın gelecekte 31 milyar metreküp doğalgazın yeterli olmayacağını savunan Mitschek, hissedarların Avrupa Komisyonu'na açıklamada bulunduğunu ve teknik açıdan mümkünse bunun 31 milyar metreküpün üzerine çıkarılmasını talep ettiğini söyledi. Mitschek, Bakü'den Milano'ya uzanan bu projede başka hatların da eklenerek devreye gireceğini söyledi. 'Arzın güvenliğini sağlamak için düşünülen nelerdir' diye bakmak gerektiğini kaydeden Mitschek, "Enerji güvenliği stratejisi, Orta Asya ve Ortadoğu gaz kaynaklarını bir arada sağlamak, ulaşım hatlarını ve piyasanın likitesini sağlamaktır. Nabucco bunu sunuyor. Buna biz ya da bizim politikacılar değil piyasadaki katılımcılar karar verecek" dedi. 6 ülkenin dahil olduğu Nabucco gibi bir projenin daima karmaşık bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Mitschek, her şeye rağmen projenin söz verildiği gibi verimli şekilde ilerlediğini ve projenin gidişatında önemli bir engel bulunmadığını kaydetti.

temple
01-10-2010, 23:28
ALIN SİZE GÜZEL BİR HABER DAHA...

Irak, nabucco için gerekli tüm gazı verebiliriz diyor... p.tesi yukarı atar diyorum ben..(bugün Yapı Kredi den biri ısrarla Brsan aldı.)

--------------------------------------------------
01 Ekim 2010 Cuma 23:13

Hürriyet Anasayfa > Tüm Ekonet Haberleri

Nabucco'ya hayat öpücüğü Kuzey Irak'tan

1 Ekim 2010
Nabucco'ya hayat öpücüğü Kuzey Irak'tan
Asrın projesi olarak bilinen ve yaklaşık 3,300 kilometre uzunluğunda olması planlanan Nabucco Boru Hattı'na gaz arzı konusunu mutlu sona yaklaştıracak açıklama Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nden geldi.

Kuzey Irak, Doğu'daki enerji kaynaklarının Batı'ya taşınmasında en önemli projelerden birisi olarak gösterilen Nabucco boru hattının arz sorununa yanıt vermeye hazırlanıyor. Ancak Kuzey Irak'ın istikrarlı bir gaz tedarikçisi olmasının önünde ciddi sorunlar var.

Yaklaşık 8 milyar euro değerinde olması hesaplanan Nabucco boru hattının yılda 31 milyar metreküp gaz taşıması öngörülüyor. Hattın Türkiye'den başlayarak, Bulgaristan, Macaristan ve Romanya üzerinden Avusturya'ya inşa edilmesi planlanıyor.

İrem KÖKER yazıyor
hurriyet.com.tr

Nabucco boru hattında henüz nihai anlaşma imzalanmış değil. Finansmanla ilgili sorunların yanı sıra esas sıkıntı arz konusunda yaşanıyor. Rakip boru hatları ve potansiyel tedarikçi ülkelerin rezervlerinin sınırlı olması bu 31 milyar metreküpün nasıl doldurulacağı sorusunun sorulmasına neden oluyordu.

‘BÜTÜN GAZI SAĞLAYABİLİRİZ’

Bu soruya yanıt İstanbul'da verildi. Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin Petrol Bakanı Aşti Havrami, yürürlükte olan gaz ve petrol çıkarma programı neticesinde Nabucco'nun bütün gazını sağlayabileceklerini söyledi.

İstanbul'da düzenlenen Karadeniz Enerji ve Ekonomi Forumu'nda konuşan Havrami, "Program tamamlandığında gaz üretimimizin 50-60 milyar metreküp olması bekleniyor. Bu da yıllık 8-10 milyar dolar arası bir gelir sağlayacak. Böylelikle Nabucco'nun bütün gazını sağlayabiliriz. Eğer bunu yapamazsak en az 15 milyar metreküp vermeye hazırız" dedi.

Bu sözlerin ardından salonda bulunan az sayıda gazeteci birbirine dönerek, "Doğru mu duyduk" diye sordu. Çünkü uzunca bir süredir Nabucco'nun hayata geçirilmesi için gereken 31 milyar metreküplük gazın nereden sağlanacağı konusunda hem taraf devletler hem de ortak şirketler ellerinde kağıt kalemlerle ince hesaplar yapıyordu.
Bu kadar net bir açıklama, her ne kadar zorlu koşullara bağlı olsa da, Türkiye açısından büyük önem taşıyan Nabucco'yu hayata geçirilmeye bir adım daha yaklaştırıyor.

BAĞDAT-ERBİL ÇATIŞMASI

Nabucco'ya hayat öpücüğü veren bu açıklamaya rağmen Irak'ın kendi içinde yaşadığı sorunlar Kuzey Irak bölgesinden düzenli bir enerji arzının başlatılmasını engelliyor.

Irak'ta Bağdat'ta bulunan merkezi yönetim ile Kuzey Irak bölgesel yönetimi enerji gelirlerinin paylaşımı konusunda ciddi görüş ayrılıkları yaşıyor. Bu sorunun aşılması için ilk adım olarak Irak'ta şu anda sonuçsuz kalan hükümet kurma görüşmelerinin tamamlanması gerekiyor.

Havrami, enerji kaynaklarının gelirlerinden hak ettiklerinden 1 dolar bile fazla istemediklerini ve bu paylaşımın anayasada belirtildiği gibi eşit bir şekilde yapılması gerektiğini vurguladı.

Irak, siyasi sorunların çözülmesi durumunda şu anda gaz tedariki konusunda üzerinde ciddi soru işaretleri bulunan Nabucco boru hattına da adeta bir hayat öpücüğü vermiş olacak.

ahcan
05-10-2010, 17:22
Ufak ufak yukarı boy gösteriyor. Asıl çıkış endeks düşerken olacaktır. Bakalım ve görelim.

byasin75
05-10-2010, 19:33
Ufak ufak yukarı boy gösteriyor. Asıl çıkış endeks düşerken olacaktır. Bakalım ve görelim.

Ahcan, hangi kritere gore tahmin yaptigini aciklayabilir misin. Tesekkurler

ahcan
06-10-2010, 07:28
Genellikle endeks yükselişini tamamlayıp yatay seyre geçtiğinde yada az kademelerle düşüşe geçtiğinde harekete başlıyor.
Geçen sene Ağustos dönemi bunu gösteriyor..
Bir de Galata ve Halk ın alışları var.
Geçen yükselişte de bu aracı kurumların alışları vardı.
Bu arada kardeşi Bryat ı da unutmamak lazım. Patron Ata dan destek çıkmaya başladı..

byasin75
07-10-2010, 20:51
tesekkurler

cayenne
08-10-2010, 00:09
Az daha sabır,az kaldı...

Tamsel
08-10-2010, 10:41
Endeks yükselirken ayak uyduramayan hisseler, genellikle, endeks düşerken endeksten daha çok düşüyorlar. Bu nedenle fazla ümitlenmeyiniz. Tabiki, bazen istisnalar da olabiliyor.

cayenne
08-10-2010, 12:41
Takas analizi ve teknik analizi çok guzel bence ve çok ümitliyim...En son babalar tahtaya dönüyor dedigimde 28eylulde hisse 18liraydı,guzel topladılar.Bundan sonra 3 buyuk mum bekliyorum :) ytd.

temple
08-10-2010, 14:00
ANLAŞILAN YILAN HİKAYESİNE DÖNECEK BU PROJE...HELE HELE AVRUPA EKONOMİSİNDEKİ BU BELİRSİZLİKLER VARKEN..

Nabucco'da yatırım kararı 2011 yılına ertelendi
08.10.2010 11:52:07 Son Güncelleme:08.10.2010 11:52:07 finanstrend.com

Avusturyalı petrol ve gaz şirketi OMV'nin boru hatlarından sorumlu
yöneticisi Michael Ulbrich, Der Standard gazetesine yaptığı açıklamada
Avrupa Birliği'nin desteklediği Nabucco doğalgaz soru hattı için nihai
yatırım kararının arza ilişkin görüşmelerdeki gecikme nedeniyle
2010 sonundan 2011 yılına ertelendiğini bildirdi.

Ulbrich, "Kesinlikle bu yıl yatırım kararı almayacak. Karar 2011
yılında olacak" diye konuştu.

OMC, Nabucco doğalgaz boru hattı projesinin aralarında Botaş'ın
da olduğu 6 ortağından biri.

ahcan
11-10-2010, 18:47
Endeks düşer bizimki çıkar diye umutlandık ama endeksinde düşmeye niyeti yok gibi..

ahcan
12-10-2010, 23:24
bugün biraz aşağı sarkıttılar. Bakalım yarın kokusu çıkar..

cayenne
13-10-2010, 12:32
hala bezdirmeye çalışıyorlar ya ilginç,kimse yok zaten kagıtta :)

alperenim06
13-10-2010, 21:45

mrb sayın TAHOL,

Hanımefendi diyerek kastettiğiniz kimdir ? cevaplarsanız sevinirim.

saygılar.

alperenim06
13-10-2010, 21:51
sayın temple,

bilanço gelmedi. Yada gelen bilanço bizi ilgilendiren bir bilanço değil. Açıklanan şey vergi dairesine gönderilen ve vergi amaçlı solo gelir tablosudur. Borusan boru ise konsolide bilanço gönderir (voborno ve borusan mühendislik de konsolide eidliyor olmalı)) imkb'ye açıklar. Ha, konsolidede de zarar açıklayacak büyük olasılık 6 aylıklarda ama ilk çeyreğe göre bir iyileşme görebiliriz.

Bu arada nabucco'da bugün başlasa ve sipariş alsa bunları hemen satış geliri kaydedecek diye düşünüyorsunuz ki olayın dinamiklerini bilmediğiniz ortada. Birincisi hop diye borusanın elinde bu borular yok ki gelsin sipariş, gitsin borular, gelsin paracıklar :) oh ne ala.. Borular elinde hazırda stokta olsa bile bu proje 3-5 yıl sürecek ve peyderpey teslim edilecek büyük olasılıkla borular ve teslim eidldikçe ve faturası geldikçe gelir tablosuna girecek gelirler :) yani sen nabuccadan gelecek parayı bul ve onu en az 3 yıla paylaştır:) [teknik olarak yıllara sari bir iş yapar şirket hat borusu işinde. Yani proje bazlıdır ve projeler genelde uzun sürelidir]

ama demedi demeyin, yarın cnbc-e'de görücez borusan ceo'sunu. Ve yarın tv ve internet siteleirnde sonraki gün de gazetlerde grup ve şirketlerle ilgili bir sürü gaza getiren manşetler göreceğiz. Yani bir iki gün hareketler güel olabilir.

Benden demesi ;)

sanırım bu çıkarım gerçekleşmedi. O günden bugüne yüzde 7 aşağı salınan ve aynı yerlere 2 ay süre sonra gelen bir brsan gördük. Yani bunu yapmayalım. Insanları 70 000 lere çıkan % 15 ve hatta daha fazla çıkan bir imkb varken bu denli etkileyip 2 ay doğru düzgün hareket etmeyen bir kağıtta malda bekletmeyelim.

Lütfen herkes üfürük şeyler yazmasın. Yazıyorsanız da öngörümdür yatırım tavsiyesi değildir . Duyumdur yazında bizde gerçekliği olmadığını anlayalım.

temple
13-10-2010, 21:55
mrb sayın TAHOL,

Hanımefendi diyerek kastettiğiniz kimdir ? cevaplarsanız sevinirim.

saygılar.

BRSAN 10
BORUSAN
MANNESMANN BORU
SANAY$ VE T$CARET
A.(. E
SEMİHA
TÜFEKÇİOĞLU 247.411,000 1 YIL

Semiha hanımefendi

alperenim06
13-10-2010, 22:49
ne güzel . o zaman yarın bu bayanla 19.00 tl den yeniden ortak olacam . belki de 18,80 den verirlerse bilmiyorum belki 19.10 nasip yada 19,50 . y.t.d

ama forumu takip ettiğim kadarıyla 2011 e kadar NABUCCO HAVLU ATMIŞ DURUMDA

Tamsel
14-10-2010, 00:30
BRSAN 10
BORUSAN
MANNESMANN BORU
SANAY$ VE T$CARET
A.(. E
SEMİHA
TÜFEKÇİOĞLU 247.411,000 1 YIL

Semiha hanımefendi

Bu 247 bin lotun üzerine 20 eylülde yayınlanan bültene göre Şükran Tüfekçioğlu hanfendinin 50 bin lotunu da ilave ediniz. Toplam : 297 bin lot. Sonradan gelne 50 bin lot da akbank hesaplarına girmişti. Satışa konu mallar akbank a gelmesinden önce akb. hesaplarında 100 bin kadar mal vardı. Şimdiki mevcut 300 bin. Bildirim tarihinden itibaren 100 bin kadarı satılmış. Fakat bu satılanlar akb. hesabında daha önceden bekleyenler mi yoksa ortakların yapacakları mı belli değil.

Bu ortak satışı kağıdın H.A. oranını % 1 kadar arttırmış oldu. (% 16,5 dan % 17,5 a çıktı). Bu satış haberleri de hissenin kimyasını bozdu. Spek ler de enayi değilki bu durumda olan bir hisseye bulaşsın. Endeksi (5-10 kağıtla olsa da) 58 binden beri hesaplarsak %20 kadar yükseldi. Boru ise %3-5 arası ( o da utancından olsa gerek) yükseldi. Nabucco işi de iyice rölantiye alındı, ertelendi. Temmuz ayında sözde ihale yapılacaktı. Mart ayındaki sert harekettin içerisinde sermaye artırır beklentisi de vardı sanırım. G.K. yapıldı, o beklenti de boşa çıktı.
Şu anda açıklanacak olan 3. çeyrek bilançodan başka bir beklenti kalmadı. Bu kağıtla kim ne diye ilgilensin. 3. çeyrek bilanço açıklayacak yığınla şirket de var nasıl olsa, üstelik arada sırada bir takım beklentilere sebep olacak haberleri de geliyor. Borusan da haber filan nadirdir, hatta aracı kurumlar bu hissenin şu kadar fiyat ederi var, şu kadar yükselme potansiyeli var filan gibi açıklamalar bile göndermezler. Yani ilgi çekmiyor. Kağıdı yukarı taşıyacak hamallığını yapacak yatırımcı az, kağıt yukarı doğru harekete başladığında katılım olmuyor. Önceki üç harekette spek kendi çalıp oynadı galiba. Bunlardan son iki harekette ise son saniyelerde 5-6 kademeye yüklü (40 bin) satış yapılmıştı. O satışlar ortak satışımıydı bilemiyorum. Yukarıya çıkarken hiç tavan çizmedi ama yukarıdan aşağıya inerken taban oldu.
Velhasıl kelam, kağıt sahipsiz. Kapanışta alış fiyatına mal veriyorsunuz, satış kademesinden bir kaç lot alıp yüksekten kapatmaya bile çalışmıyorlar.
Endeks nereye kadar gidecek şimdiden kestirmek zor. Fakat, benim bildiğim, endeks çıkarken ayak uyduramayan kağıtlar, düşerken (genellikle) başı çekerler.

Yatırım tavsiyesi değildir.

cayenne
15-10-2010, 12:29
mira da satışa başlamış,hiç hoş degil maalesef...

cayenne
20-10-2010, 10:39
2 gündür mal degisimi oluyor,insallah gerekli kişiler topluyordur :)

temple
20-10-2010, 12:03
galiba umduğumuzu bulamayacağız...

Nabucco'yu Botaş kurtaracak
20.10.2010 08:45:28 Son Güncelleme:20.10.2010 08:45:52 finanstrend.com Avrupa'nın doğalgaz ihtiyacı için gündeme gelen Nabucco Hattı'nın yeni güzergâhı belli oldu. Tedarik ve maliyet sorunlarını çözecek biçimde belirlenen yeni güzergâhta doğalgaz doğu sınırından itibaren yapılacak sıfırdan hat yerine Botaş'ın varolan hattından Avrupa'ya ulaşacak.

Radikal gazetesinin haberine göre, güzergâhın değişmesinde Avrupa için yeni hat maliyetinin 7.9 milyar euroya ulaşması, Türkiye için ise BOTAŞ'ın fazla kapasitesi önemli bir etken oldu. Enerji Bakanlığı politik ve ekonomik çıkarları göz önüne alarak güzergâhın değiştirilmesini teklif etti. Yeni güzergâhta Nabucco'nun doğalgazı için Ankara Ahiboz toplanma noktası olacak. BOTAŞ ise borularından geçen gaz için iletim bedeli alacak. Enerji Bakanı Taner Yıldız, projenin başlamasına yönelik planın, projenin ilk yıllarında uygulanacağını belirterek, ''Boş kapasite oldukça BOTAŞ'ın hattını kullandırabiliriz'' dedi.

Hükümetin yıllardır uluslararası arenada mücadele ettiği ''Ahiboz enerji merkezi olsun'' planı da bu güzergâhla hareketlenecek. Burada doğalgaz fiyatının belirlendiği uluslararası bir borsa kurulması da planlanıyor. Ayrıca, Avrupa'nın markajındaki bütün gazların birleşme noktası oduğu için ticaret merkezi olması hedefleniyor. Ancak yeni güzergâhta doğuda yeni hat inşa edilmeyeceği için 5 milyar euroluk inşaat hizmetinin ortadan kalkmasının, Türk firmalarını etkileyeceği belirtiliyor.

cayenne
20-10-2010, 12:47
2gün önce mira verdiklerini geri almış 14000 lot,yakında cok guzel hareketler olacak bence ytd...

cayenne
20-10-2010, 16:19
işte budur yaw,helal spek sana :)

Tamsel
20-10-2010, 19:44
işte budur yaw,helal spek sana :)
Spek bugün ne yaptı?

alperenim06
20-10-2010, 21:07
spek bugün ne mi yaptı önce alış kademelerine ilk 5 e 5.000 lot alış girilmesine izin verdi . karşılığında 22.000 lot satış yazdı ilk 5 satışa. baktı aşağı düşüren panikleyen yok. ALIŞA 2O.OOO MAL GİRDİ... sonra 19,10-19,30 arası 1o bin küsür mal varken bir anda oradan 30,000 mal değişimi sağladı. . . bayağı bi mal çıkardılar. geçen de 19,50 ve 19,60 hareketi vardı. . . NABUCCO KURTARILIRKEN sanırım boruculara BORUUUUUUUUUUUUUUUU diyecekler.

ilk etapta algılanan o . Fakat Tayyip Erdoğan Hükümeti Türkiye de işsizliği giderecek her işe el atmalı. bu misyonu devam ettirmeli SİGORTALI SAYISI cumhuriyet tarihinde 1o.ooo.ooo u ilk kez aştı ŞUBAT temmuz döneminde aylık yüzde 1 artan sigortalı sayısı her ay yüzde 2.5 üstü arttı. ve artı 1.1 milyon sigortalı işe girişi sağlandı.

Eğer BORUSAN gibi şirketlerin ayağına sıkılacaksa UNUTSUNLAR BU İŞSİZLİĞE ÇÖZÜMÜ...

ben tahminim evet bir kayıp olacak NABUCCO BORU HATTINDA 7.9 MİLYAR EURO DİYORLAR fakat bu devasa rakam oluşmayacak gibi. BU REVİZE EDİLİR. ve bundan 9 şirket arasında en büyük payı BORUSAN ALIR.

Türkiye hala aynı Türkiye . . . Mantaliteler değişmez. işin içinde Avrupalı olsada bu paradan BORUSAN A BİŞİ DÜŞÜCEK. BY PASS EDEMEZLER tamamen.

MISIR , KUZEY IRAK GAZI da düşünülüyor daha beklentisi bitmez ama belli bi dönem BORUSAN DA SIKIŞIKLIK OLACAK sınırlı yükselişler mal çıkarımı amaçlı gibi duruyor benim gözlüklerden bakıldığında.

Arkadaşımın biri yorum yapmış demiş ki HİÇBİR ARACI KURUM BU ŞİRKETE RAPOR YAZMAZ BU KAĞIDI ÇIKARTMAZ şu kadar iskontoludur şu rada olmalıdır demez demiş DOĞRUDUR.

BU KAĞIDIN ALICISI BELLİDİR. HEP AYNI ADAMLAR İŞ YAPAR bunlardan biri de benim . bu kağıt öyle bi kağıttır ki ne alakası var dediğinizde çıkmaya başlar. 21.40 hareketi bence pek alakalı bi hareket değildi. 14.50 den bu kağıda yönlendirmeli giriş yaptım ve yönlendirmeli çıkış yaptım sayısını zikretmicem.

benzer bi tahtada SAĞLIK tahtasıdır. İKİSİNİN SPEĞİNİN MANTALİTESİ DE AYNIDIR. siz istediğiniz kadar alın yada satın düşmez yada çıkmaz. çok istikrarlı spekleri var iki tahtanın da .

O YÜZDEN maliyetleriniz yüksek değilse olası bi düşüş trendi olmadığı sürece BEN TAHTADAN ÇIKIŞIN ANLAMSIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

dikkat ederseniz CEO MUZ TV DE ÇOK ÇA ÇIKMAYA BAŞLADI.

HABER ÜRETİMİNİ KENDİLERİ YAPMAKTALAR ARTIK TA Kİ NABUCCO NETLEŞENE KADAR.

AB , ABD , RUSYA , ÇİN , HİNDİSTAN . . . ENERJİ Yİ KONTROL ETMEK İSTEYEN GÜÇLERİN MÜCADELESİNİ İZLEYECEĞİZ .

ŞU AN RUSYA BİR APARKART ÇAKTI. . . BAKALIM AB NASIL BİR APARKART ÇARPACAK. AZERBAYCAN IN TARİHSEL SSCB BAĞI HALA ETKİN. BİZE BİLE DİRSEK GÖSTERDİLER.

AB ERMENİ DAYATMASI YAPTIRMAK İÇİN HANS I BİZE YOLLADI ACABA BU ADAMLAR DAHA ÖĞRENEMEDİLER Mİ ERMENİ DESTEKLENDİKÇE AZERİ GAZ VERMEZ...

TÜRKMEN, AZERİ, RUS, İRAN, MISIR GAZI bunlardan AZERİLER pusulayı RUSLARA, MISIR abd ye TÜRKMENLER abd lilere dönmüş duruyor faKAT gazını nakledeceği ülkelerden biri RUSYA ya endeksli DİĞERİ DİSKALİFİYE OLMUŞ DURUMDA.

ab eninde sonunda İRAN GAZINA EL AÇACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR. AMA ÖNCELİKLE PARS GAZININ GELİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR. mevcut var rezerv var. fakat netekim kendilerine yetmediği için bizim gazımızı kesiyorlar.

bazen aklıma düşmüyor değil RUSYA ABD ittifak yapıp AB yi mi terbiye ediyor.
Enerji bu yüzyılın en önemli varlığı

Y.T.D

alperenim06
20-10-2010, 21:15
bu arada 19.oo la aranızdayım dediğimi yaptım. ilk parti malımı aldım. bu tip tahtalarda parça parça mal almak en doğru yöntemdir. gözümüzü 20.00 de de açabiliriz 19.70 de de . 18,60 da da 18.00-17.70 aralığında da

SPEKTUS ANTONYUS iyi bir dost değildir brütüs familyasının en soylu BRÜTÜS ü .
Her zaman MADİK ATABİLİR
YADA GAFİL AVLAYIP KARI CEBELLEZİ edebilir.

o yüzden kademeli alış en doğru seçim.

bu arada MIRA MALI BOŞALTMIŞ AK GİRMİŞ HSBC TAVANA ÇİZMİŞ deniyor.
unutmayalım ki bu veriler 2 gün gecikmeli veriler LANET OLSUN Kİ TAKASLAR eskisi gibi anlık gözükmüyor . T+2 AKŞAMI GÖZÜKÜYOR

o yüzden ooooooovvvvvvvv MİRA GİRMİŞ ovvvvvvvvvv MARBAŞ girmiş . . . MİRA GİRDİĞİ TAHTADA MALİYET DÜŞÜRÜR YAPICILIK YAPAR gibi yorumlara pek prim vermeyelim . MİRA İLE İLGİLİ Bİ ŞEHİR EFSANESİ VAR değişik forumlarda görüyorum....

2 GÜN ÖNCE ALINAN MALLAR TAKASDA GÖZÜKÜYOR analizlerimizi doğru yapalım ve MALLAR ERTESİ GÜN ÇIKTIĞINDA ATIYORUM 19,30 DAN (ki bugün çok iyi çalıştı 19,30 cidden alıcı olsalardı 19,4 de zorlanırdı bu işlemleri yabancı yapmıyor maalesef türk yapıyor ) bizim TAKAS + 2 DE HABERİMİZ OLUR.

O ZAMANDA ADAMA ÜSKÜDAR SABAH OLDU BEYLER DERLER.

Y.T.D

cayenne
20-10-2010, 23:00
1950-1960 hareketi ne zaman oldu acaba??? Mira da görünen 14bin alış ne zaman acaba??? Lütfen esas siz biraz daha dikkatli olun bence...Tek takip ettigim Ak-Mira ikilisi... Ha tabi ki bir de teknik analiz,onunla ilgili de musait zamanda grafik atarım.

cayenne
04-11-2010, 20:04
04.11.2010 17:53
***EREGL***EREGLI DEMIR VE ÇELIK FABRIKALARI T.A.S.( Finansal Duran Varlik Satisi )

***EREGL***EREGLI DEMIR VE ÇELIK FABRIKALARI T.A.S.( Finansal Duran Varlik Satisi )

Ortakligin Adresi : Uzunkum Cad. No:7 67330 Kdz. Eregli
Telefon ve Faks No. : 0-372-323 25 00 / 0-372-316 39 69
Ortakligin Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0-216-578 80 61 / 0-216-469 48 20
Yapilan Açiklama Güncelleme mi? : Evet
Yapilan Açiklama Düzeltme mi? : Hayir
Yapilan Açiklama Ertelenmis Bir Açiklama mi? : Hayir
Konuya Iliskin Daha Önce Yapilan Özel Durum Açiklamasinin Tarihi : 17/11/2008, 13/01/2009, 13/03/2009, 30/03/2009, 13/05/2009, 13/07/2009, 10/09/2009, 10/11/2009, 11/01/2010, 09/03/2010, 07/05/2010, 07/07/2010, 02/09/2010
Özet Bilgi : Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.S. Hisse Satisi

Borcelik satışı ne alemde acaba??? Satın alan borusan holding iştiraki olan ''Kerim Çelik''

montania
04-11-2010, 22:23
Erdemir’in Borçelik’te sahip olduğu %9.34’lük hisse, bugün ArcelorMittal ile birlikte Rekabet Kurulu kararı ve tarafların stratejik hedefleri doğrultusunda satın alındı.

Bu işlem neticesinde Borusan Grubu’nun ve ArcelorMittal’in Borçelik’teki doğrudan ve dolaylı ortaklıkları %50 - %50 seviyesine ulaştı.

Remington 11-87
05-11-2010, 00:55
Allah seni bildiği gibi yapsın; borsadaki nalet kağıtlar sınıfına girmek üzeresin hatta girdin.Bu kadarmı bezdirilir yiter yav yiter.....

KARTALL
08-11-2010, 23:02
spek bugün ne mi yaptı önce alış kademelerine ilk 5 e 5.000 lot alış girilmesine izin verdi . karşılığında 22.000 lot satış yazdı ilk 5 satışa. baktı aşağı düşüren panikleyen yok. ALIŞA 2O.OOO MAL GİRDİ... sonra 19,10-19,30 arası 1o bin küsür mal varken bir anda oradan 30,000 mal değişimi sağladı. . . bayağı bi mal çıkardılar. geçen de 19,50 ve 19,60 hareketi vardı. . . NABUCCO KURTARILIRKEN sanırım boruculara BORUUUUUUUUUUUUUUUU diyecekler.

ilk etapta algılanan o . Fakat Tayyip Erdoğan Hükümeti Türkiye de işsizliği giderecek her işe el atmalı. bu misyonu devam ettirmeli SİGORTALI SAYISI cumhuriyet tarihinde 1o.ooo.ooo u ilk kez aştı ŞUBAT temmuz döneminde aylık yüzde 1 artan sigortalı sayısı her ay yüzde 2.5 üstü arttı. ve artı 1.1 milyon sigortalı işe girişi sağlandı.

Eğer BORUSAN gibi şirketlerin ayağına sıkılacaksa UNUTSUNLAR BU İŞSİZLİĞE ÇÖZÜMÜ...

ben tahminim evet bir kayıp olacak NABUCCO BORU HATTINDA 7.9 MİLYAR EURO DİYORLAR fakat bu devasa rakam oluşmayacak gibi. BU REVİZE EDİLİR. ve bundan 9 şirket arasında en büyük payı BORUSAN ALIR.

Türkiye hala aynı Türkiye . . . Mantaliteler değişmez. işin içinde Avrupalı olsada bu paradan BORUSAN A BİŞİ DÜŞÜCEK. BY PASS EDEMEZLER tamamen.

MISIR , KUZEY IRAK GAZI da düşünülüyor daha beklentisi bitmez ama belli bi dönem BORUSAN DA SIKIŞIKLIK OLACAK sınırlı yükselişler mal çıkarımı amaçlı gibi duruyor benim gözlüklerden bakıldığında.

Arkadaşımın biri yorum yapmış demiş ki HİÇBİR ARACI KURUM BU ŞİRKETE RAPOR YAZMAZ BU KAĞIDI ÇIKARTMAZ şu kadar iskontoludur şu rada olmalıdır demez demiş DOĞRUDUR.

BU KAĞIDIN ALICISI BELLİDİR. HEP AYNI ADAMLAR İŞ YAPAR bunlardan biri de benim . bu kağıt öyle bi kağıttır ki ne alakası var dediğinizde çıkmaya başlar. 21.40 hareketi bence pek alakalı bi hareket değildi. 14.50 den bu kağıda yönlendirmeli giriş yaptım ve yönlendirmeli çıkış yaptım sayısını zikretmicem.

benzer bi tahtada SAĞLIK tahtasıdır. İKİSİNİN SPEĞİNİN MANTALİTESİ DE AYNIDIR. siz istediğiniz kadar alın yada satın düşmez yada çıkmaz. çok istikrarlı spekleri var iki tahtanın da .

O YÜZDEN maliyetleriniz yüksek değilse olası bi düşüş trendi olmadığı sürece BEN TAHTADAN ÇIKIŞIN ANLAMSIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

dikkat ederseniz CEO MUZ TV DE ÇOK ÇA ÇIKMAYA BAŞLADI.

HABER ÜRETİMİNİ KENDİLERİ YAPMAKTALAR ARTIK TA Kİ NABUCCO NETLEŞENE KADAR.

AB , ABD , RUSYA , ÇİN , HİNDİSTAN . . . ENERJİ Yİ KONTROL ETMEK İSTEYEN GÜÇLERİN MÜCADELESİNİ İZLEYECEĞİZ .

ŞU AN RUSYA BİR APARKART ÇAKTI. . . BAKALIM AB NASIL BİR APARKART ÇARPACAK. AZERBAYCAN IN TARİHSEL SSCB BAĞI HALA ETKİN. BİZE BİLE DİRSEK GÖSTERDİLER.

AB ERMENİ DAYATMASI YAPTIRMAK İÇİN HANS I BİZE YOLLADI ACABA BU ADAMLAR DAHA ÖĞRENEMEDİLER Mİ ERMENİ DESTEKLENDİKÇE AZERİ GAZ VERMEZ...

TÜRKMEN, AZERİ, RUS, İRAN, MISIR GAZI bunlardan AZERİLER pusulayı RUSLARA, MISIR abd ye TÜRKMENLER abd lilere dönmüş duruyor faKAT gazını nakledeceği ülkelerden biri RUSYA ya endeksli DİĞERİ DİSKALİFİYE OLMUŞ DURUMDA.

ab eninde sonunda İRAN GAZINA EL AÇACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR. AMA ÖNCELİKLE PARS GAZININ GELİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR. mevcut var rezerv var. fakat netekim kendilerine yetmediği için bizim gazımızı kesiyorlar.

bazen aklıma düşmüyor değil RUSYA ABD ittifak yapıp AB yi mi terbiye ediyor.
Enerji bu yüzyılın en önemli varlığı

Y.T.D

NABUCCO ile ilgili haberler yaklaşıyor.
gecenin en karanlık anı aydınlığa en yakın andır.
haberler art arda gelebilir kanımca.
çok iyi yerlere gelecek bir şirkettir.fiyatı çok ucuzdur.
şirketin yatırımları çok iyi durumdadır.
şirket güçlü bir mali yapıya sahiptir.
9 aylıkta kar açıklayabilir.zarardan kara geçecek bir bilanço gelebilir.

cayenne
10-11-2010, 12:58
satanlarda alanlarda isteksiz,hacim çok düştü...her an bilanço ile yukarı atabilir.2009 6aylık karı 2milyon iken 9aylıkta 18milyon açıklamış.Mevsimsel olarak guzel bir bilanço gelebilir...ytd

cayenne
10-11-2010, 15:33
Konsolideyi bekleyin derim,vergi dairesine daha once hic kar acıklamamış,bu kez hiç olmazsa kar açıklanmış...Ben çok umutluyum...ytd

Tamsel
10-11-2010, 15:38
satanlarda alanlarda isteksiz,hacim çok düştü...her an bilanço ile yukarı atabilir.2009 6aylık karı 2milyon iken 9aylıkta 18milyon açıklamış.Mevsimsel olarak guzel bir bilanço gelebilir...ytd

*BORUSAN MANNESMANN'IN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU 9 AYLIK DÖNEM KARI 725,900 TL
Böylece bilanço hikayesi de bitmiş oldu. Kala kala bu ay içinde, nabucco imzaları hikayesi kaldı. Kendi takip ettiğim, 15 liralık kağıtlar (egeen) 18 e, 19 liralık kağıtlar (celebi) 25 e gitti Boru aşağıya doğru yol alıyor. Hacim yok. Alıcı da satıcı da yok. Alıcı çıksa belki satıcılar ortaya çıkacak, malı boca edecekler. Endeks 58 bin deyken 18 lira idi, endeks 71 e geldi hala 18 lira. Daha erkenden bu kağıdı terk edip gidenler mutlaka kardadırlar. Endeks birkaç bin puan aşağıya gelse kağıt 15 de bulacak kendini. Çünkü yukarıya gitmeye hiç niyeti yok gibi, gözünü toprağa dikmiş gibi bihali var. 300 bin lotluk ortak satışı olayı kağıdın kimyasını bozdu.

cayenne
10-11-2010, 19:42
*BORUSAN MANNESMANN'IN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU 9 AYLIK DÖNEM KARI 725,900 TL
Böylece bilanço hikayesi de bitmiş oldu. Kala kala bu ay içinde, nabucco imzaları hikayesi kaldı. Kendi takip ettiğim, 15 liralık kağıtlar (egeen) 18 e, 19 liralık kağıtlar (celebi) 25 e gitti Boru aşağıya doğru yol alıyor. Hacim yok. Alıcı da satıcı da yok. Alıcı çıksa belki satıcılar ortaya çıkacak, malı boca edecekler. Endeks 58 bin deyken 18 lira idi, endeks 71 e geldi hala 18 lira. Daha erkenden bu kağıdı terk edip gidenler mutlaka kardadırlar. Endeks birkaç bin puan aşağıya gelse kağıt 15 de bulacak kendini. Çünkü yukarıya gitmeye hiç niyeti yok gibi, gözünü toprağa dikmiş gibi bihali var. 300 bin lotluk ortak satışı olayı kağıdın kimyasını bozdu.

Kagıdın son donemdeki endeksin yukselişine ayak uyduramadıgı aşikar...Ancak konsolide bilanço gelmeden ''bilanço hikayesi bitmiştir' demek kesinlikle yanlış.Neden derseniz;geçen sene 12aylık vergi dairesine sundugu kar 1.000.000 iken,12 aylık konsolide karı ise 22.000.000 olmuştur.Dikkatli olmak lazım bence...

KARTALL
10-11-2010, 20:46
1-borusan'ın 9 aylık konsolide bilançosu beklenmelidir.
2-en önemlisi de Aralık ayında NABUCCO ile ilgili çok önemli gelişmeler yaşanacaktır.
3-yine önemli bir konuda şirketin bedelsiz sermaye artışıdır.
bu konularda önemli beklentisi olan bir hissedir.
unutmayın ki gecenin en karanlık anı sabaha en yakın andır.

cayenne
12-11-2010, 00:03
çok kotu geldi bilanço maalesef,satışlar artmış ancak,maliyetler daha da artmış :(
inşallah zararsız atlatırız...

KARTALL
12-11-2010, 00:30
çok kotu geldi bilanço maalesef,satışlar artmış ancak,maliyetler daha da artmış :(
inşallah zararsız atlatırız...

korkma dostum borusan'ın ilacı bilanço değil NABUCCO 'dur haberin olsun.
nabucco ile ilgili güzel haberler aralık ayında gelecektir.
gündeme düştüğü anda fiyatını en az % 50 yukarıda buluruz.
sabırlı yatırımcı her zaman kazanır.

foton
25-11-2010, 09:29
- 15 trl zarar yazmış

ESMER
26-11-2010, 17:33
düşüş nereye kadar devam eder..senedin ustaları bir yorum yapsada moral olsa..tşkler..

togisan
29-11-2010, 10:52
satışlarında çok bir düşüş yok muhtemelen yatırım için ayrılan kaynak var çünkü Arge giderleri artmış.

Nabucco haberleri ni bekliyoruz.

Artık daha aşağılara geleceğini düşünmüyorum.

Nabucco haberleri ile ilk hedef 23 direnci olacaktır.

YTD

halilbod
10-12-2010, 23:45
iyi geceler arkadaslar bu senedi takip eden kimse yok galiba .....

Tamsel
11-12-2010, 12:08
iyi geceler arkadaslar bu senedi takip eden kimse yok galiba .....

Takip edenlerin neredeyse hepsi bir bir uzaklaştı. Zaten takip etmeye de değmez. Bazı günler seans başına 1600-2000 lot kadar işlem oluyor. Ne küçük yatırımcı ne büyük yatırımcı ne de spek takip ediyor. Hatta bunlara şirket sahiplerini de katabiliriz. Hissenin, cami avlusu(imkb)na bırakılıp gidilmiş gibi bir görüntüsü var.
Hatta, Borusan Flarmoni orkestrası kadar değer verilmiyor da diyebiliriz. :)
Hafta içinde işbank 29.000 lot kadar hisse satmış. 3-5 aracı kurum karşılamış. Bunu dışında çok fazla bir gelişme olmamış.

dr.snake
12-12-2010, 00:16
selamlar tamsel bey yeni üye oldum fakat takipçinizim.çok dürüst yorumlar yapıyorsunuz.bir soru sormak istiyorum geçen hafta endeks düşerken sanki direnme çabaları gösterdi.siz benden daha tecrübelisiniz ama,sanki bu hareketler geçen şubat ayınadki hatırlattı bana endeks düşerken bu artı.sizce pazaertesi bir hareket başlarmı?umarım ayağım uğurlu gelir bu kağıdı bekleyenlere saygılar...

dr.snake
13-12-2010, 12:18
daha yeni üyeydim dedimki belki birileriyle konuşur tartışırız,ama spek bey kimseyi bırakmamışki kardeşim..:)

qalibre
14-12-2010, 10:30
Slm herkese hayırlı kazançlar :)

yorumcu18
14-12-2010, 12:32
slm herkese hayırlı kazançlar :)

tşk ederız sizede. Beklentileriniz nelerdir. Yıl basına kadar.

qalibre
14-12-2010, 12:54
Bende teşekkür ederim kısa zamanda degil ama uzun vadede kendi şahsıma güzel beklentilerim var aranıza yeni katıldım inşallah hepimiz için hayırlısı olur (al-sat-tut yatırım tavsiyesi degildir) bu konuda daha tecrübeli arkadaşların fikirlerini ögrenmek isterim saygılarımla sayın yorumcu 18 sizin beklentileriniz nelerdir?

dr.snake
14-12-2010, 15:34
arkadaş imkb nin en eski şirketlerinden biri speğimizde öyle doğal olarak:)adam profösör olmuş artık..bir salıyor.bir çıkıyor..malmı topluyorlar malmı çıkıyorlar anlamak mümkün değil..bu hisseyi düşünenlere parayıda kağıdıda unutun..1yıl sonra gelin tabi kriz mriz olmassa..ama tek bilidiğim çok uyuz bir kağıt be abi..

qalibre
14-12-2010, 16:39
:) size katılıyorum sayın Dr.Snake şu an yine küçük hareketlerle bir salıp bir tutuyorlar bi bakmışsın 18.45 bi bakmışsın 18.55 önümüzdeki yıla çok zaman kalmadı ne dersiniz Dr.Snake :) (Al-Sat-Tut yatırım tavsiyesi degildir)

dr.snake
14-12-2010, 16:59
sağolun sayın galibre..ama sağlam olduğu kadarda sır dolu bir şirket..ne haberi olur ne reklamı..hiçbir yerde yorumunu filan göremessiniz..burda eskiden nabucco filan derlerdi yok temmuz yok ağustos yok aralık..onları diyende kimse kalmadı..tekniğini duyumunu paylaşan kimsede yok..zaten okadar sırki yatımcısı bile sır:)baksanıza sizden benden başka yazan yok:)sakın bizede kızmasınlar sayın galibre buraları yazılarımızla dolduruyruz diye:)yaw hiç olmadı temettüyü bekleriz napalım mayısa ne kaldıki şurda:)

qalibre
14-12-2010, 17:03
sağolun sayın galibre..ama sağlam olduğu kadarda sır dolu bir şirket..ne haberi olur ne reklamı..hiçbir yerde yorumunu filan göremessiniz..burda eskiden nabucco filan derlerdi yok temmuz yok ağustos yok aralık..onları diyende kimse kalmadı..tekniğini duyumunu paylaşan kimsede yok..zaten okadar sırki yatımcısı bile sır:)baksanıza sizden benden başka yazan yok:)sakın bizede kızmasınlar sayın galibre buraları yazılarımızla dolduruyruz diye:)yaw hiç olmadı temettüyü bekleriz napalım mayısa ne kaldıki şurda:)

size katılıyorum sayın dr.snake sizden ve benden başka yazan yok bende çekiniyorum yazılarımıza kızmalarından :) dediginiz gibi hiç bir haber yok ne nabuccodan nede başka bi şeyden neyse canımız sagolsun :)

brtnlyz
14-12-2010, 18:03
merhaba,

21 yakımıdır,

saygılar

9 un bayır
14-12-2010, 22:12
çok şeyler yazanlar oldu,ama olmadımı olmuyor.en iyisi yazmamak.birazda siz yazın.zamanı gelincebizde yazarız.

my1161
15-12-2010, 11:14
hacimsiz düşüyor ama bilgisi olan varmı

halilbod
15-12-2010, 23:37
BİZDE YAZALIM . BENN PEK ANLAMAM AMA ŞUNUSÖYLEMEK İSTERİM Kİ BU İŞİ BİLEN BİR BÜÜYÜĞÜM YAKIN ZAMANDA PATLAMA YAPACAK HİSSE SENEDİ DEDİ BENDE GİRDİM. şşu ana kadar ufak kıpırdanmalar var bakalım hayırlısı neyse o olsun. iyi geceler.

Tamsel
15-12-2010, 23:53
size katılıyorum sayın dr.snake sizden ve benden başka yazan yok bende çekiniyorum yazılarımıza kızmalarından :) dediginiz gibi hiç bir haber yok ne nabuccodan nede başka bi şeyden neyse canımız sagolsun :)

Merhaba,
Bu kağıtla ilgili, zamanında, çok şeyler yazıldı. Yazı yazmakla kağıt harekete geçmiyor malum. Zaten kimsenin de bu başlıkta yazı yazmaya şevki kalmadı.
İcraat ( şirket zarar yazmaya devam ediyor) yok, beklenti ( nabucco da havlular atıldı gibi, hiç ses seda yok - 5-6 yıldır sermaye artışı yapılmıyor, yapılacağına dair bir ışık yok) yok, hacim yok, olsada istikrar (Cuma:22 bin, Pzrts: 125 bin, Salı: 106 bin, Çarş.: 23 bin) yok, spek yok, kağıda ilgi yok. 1000-2000 lot mal alsanız ve pişman olup satmaya kalksanız alıcı yok, grafikte teknik ( 19,60 seviyesi dün geçildi ama tutunamadı, en son bu gün, 18,70 üzerine kendini atması ve üzerinde tutunması gerekiyordu) yok. Fakat var olan bir şey var. Birbirine akraba iki ortak tarafından açıklanmış, 1 yıl içerisinde satılması gereken birkaç yüzbin lot (minik halka arz) mal var.

hacimsiz düşüyor ama bilgisi olan varmı
Hacimsiz sayılmaz. Geçenlerde günlük 6 bin lot kadar işlemi vardı. Hem hacimsiz düşüşler de çok sağlık işareti görülmemeli. Kağıt dün 19,70 seviyesini test etti, bugün 17,95. Kademelerde alıcı yok 1500 lot ile 3-4 kademe göçüyor.

Bu kağıt için yazı yazmaya değmez, ama, eski günlerin hatırına bir yazı daha yazmış olalım.
Yazdıklarım, Yatırım Tavsiyesi, Al-Sat Tavsiyesi Değildir.

my1161
16-12-2010, 01:20
TAMSEL icimi karartiniz insallah siz yanilirsiniz bu sefer bence bir kez daha 21 ve ustu yapar gibi geliyor

my1161
16-12-2010, 01:22
TAMSEL icimi karartiniz insallah siz yanilirsiniz bu sefer bence bir kez daha 21 ve ustu yapar gibi geliyor iyi geceler

Tamsel
16-12-2010, 10:44
TAMSEL icimi karartiniz insallah siz yanilirsiniz bu sefer bence bir kez daha 21 ve ustu yapar gibi geliyor iyi geceler
Kimsenin içini karartmak istemem. Ben de bu kağıdın yatırımcısıyım. İnşallah sonu iyi olur.
Bu kağıtta neredeyse bir yıl kadardır takılıp kaldım. Takip ettiğimiz diğer kağıtlarda hatırı sayılır fırsatlar kaçırdık. Bu nedenle bu kağıt kimyamızı bozdu. En son 15 gün kadar önce kademelerde yeterli alıcı olmadığı için elimdeki malın hepsini satamadım. Satabildiğim miktar ile Egeen aldım. Kağıt borusan ı solladı gitti.

qalibre
16-12-2010, 11:28
Kimsenin içini karartmak istemem. Ben de bu kağıdın yatırımcısıyım. İnşallah sonu iyi olur.
Bu kağıtta neredeyse bir yıl kadardır takılıp kaldım. Takip ettiğimiz diğer kağıtlarda hatırı sayılır fırsatlar kaçırdık. Bu nedenle bu kağıt kimyamızı bozdu. En son 15 gün kadar önce kademelerde yeterli alıcı olmadığı için elimdeki malın hepsini satamadım. Satabildiğim miktar ile Egeen aldım. Kağıt borusan ı solladı gitti.

sayın tamsel size bizi kırmayıp yorum yazdıgınız için tesekkür ederiz saygılar hepimiz için hayırlısı olsun

dr.snake
17-12-2010, 13:16
daha seans kapanmadı ama zoruna gidyor insanın be abi..endeks yemyeşil senin kağıdın kırmızı nokta.. bunalıma giryorsun valla..tamam endeks nerdeyse 7bin puan düştü bu direndi ama 1 yıl oldu ne akıyor ne kokuyor..benimde sabrım tükenmek üzere tamsel bey haklı..ocakta isterse 20 isterse 15 olsun ayrılcağım:(ama olsun herşey bitmiş değil daha 13 gün var..yaw spek abi elin kalemcisi.camcısı.boyacısı.bunlar yetmedi yakında bilet kesen filmci bile geçecek seni yazıktır be utan be abi...

dr.snake
17-12-2010, 16:28
sözümü geri aldım:)maşallah dedğim aynı gün gidcek demkki:)

my1161
17-12-2010, 21:39
bendende okadar kagit ismi kadar buyuk degil spek abi sirketin ismine yakisani yap lutfen anilarinla anil baska seyle anilma

my1161
19-12-2010, 19:59
bu hafta bir şeyler yaparsın artık borusan endeks bozmazsa çok kötü 18,00 kadar geldin geri

dr.snake
20-12-2010, 15:47
vermiyorum len vermiyorummm...işi inada bindirdin..ocaktada vermiyorum.borsa göçsede vermiyorum.borsa 100 bin olsa sen aynı kalsanda vermiyorum.spek çocuğu seni..hadi bakalım el mi yaman beymi yaman duydunmu spek çocuğu..okuyormusun buraları...tatlı su kurnazı seni..

dr.snake
20-12-2010, 19:47
bana bak spek çocuğu erbosu gördünmü erbosuu..2 gün sonra geçerse seni al o tahtayı eve götür..lafa gelince reklam yapmasını biliyrsun bmw range rover diye..murat 124 sollarsa seni aleme rezil olursun uyandırım spek çocuğuu...saygılar koçum..

Tamsel
20-12-2010, 22:59
bana bak spek çocuğu erbosu gördünmü erbosuu..2 gün sonra geçerse seni al o tahtayı eve götür..lafa gelince reklam yapmasını biliyrsun bmw range rover diye..murat 124 sollarsa seni aleme rezil olursun uyandırım spek çocuğuu...saygılar koçum..
Merhaba,
Sinirlenip kendinizi harap etmenize gerek yok. Ben 9-10 aydır bu kağıdın kahrını çekiyorum. Yanlış bir kağıtta beklediğimin farkına vardığımda çok geç oldu. Çünkü kağıtların çoğu prim yaptılar. Tüpraşlarımı, Tofaşlarımı hep düşük fiyatlardan bu kağıt için feda ettim. Bu arada, bana kalırsa şu anda bu kağıtta spek filan yok. Spekler sermayesi düşük şirketlerle ilgileniyorlar. Spek varsa bile nerde işbilmez, beceriksizi varsa o vardır.
İşi bilenler bu kağıttan erkenden çıkıp gittiler. Büyük ihtimal de karlıdırlar. Çünkü satan kazanıyor.
Erbosan, benim borsaya bulaşırken aldığım ilk hissedir. Bu hızla giderse çok fazla zaman geçmeden borusan'ı ikiye katlayacak. Birinde 28350 diğerinde 5 küsur trly. sermaye var. Aralarında beş kattan fazla sermaye farkı var. Cuma günü gideceğine dair sinyal vermişti ama almak nasip olmadı.

dr.snake
21-12-2010, 02:56
ne deseniz haklısınız tamsel bey..ama arkadaş ne terbiyesiz insanlar bunlar..yada nasıl umursamazlar..ya arkadaş sen bir markasın..buna nasıl izin veririsn anlamak mümkün değil..yada bir plan var bu işin içinde..ya bu kadar ucuz olmasına rağmen kimsecikler yok..yalvar yakar sziden yorum istyruz..sizden başka yokki bu kağıdın tekniğini bilen..zaten sizden başkada kimsede yok..neyse tamsel bey herşey için sağolun..sanırım yakın bir zamnda sizide görmeyecğim..artık tek başıma bu spek çocuğuyla inatlaşıp duracağız..

tigi
21-12-2010, 03:14
bugünkü yükselişin nedeni speğin bir posta daha mal boşaltma durumu yüksek fiyattan. mumlar bunu açıkça söylüyor. mumların üstü hep sivri. kısa vadeli düşünenler daha fazla aşık olmamalı bence. hedefi 16.40 tır. en azından ben orlardan değerlendirmeyi düşünüyorum. yatırım tavsiyesi değildir.

http://img811.imageshack.us/img811/5691/brsan.jpg (http://img811.imageshack.us/i/brsan.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ozi_42
21-12-2010, 21:09
bugünkü yükselişin nedeni olarak görülebilir,haber yok birşey yok.bende bryat var onunla aynı durum

Anadolu Yatırım ( www.anadoluyatirim.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Teknik Analiz Raporu:
"GÜN İÇİ VE ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERE YÖNELİK TRADE ALIŞ YAPMAK
İSTEYENLER İÇİN BRSAN TEKNİK OLARAK UYGUN HİSSELER İÇİNDE GÖZÜKMEKTE
SON TEKNİK GÖRÜNÜM ALIŞTAN TRADE YAPMAK İÇİN KAZANÇ POTANSİYALİ
TAŞIDIĞINI TAHMİNETMEKTEYİZ.
GÖRÜNÜM SON 2 AYDA ENDEKSTE YAŞANAN DÜŞÜŞE RAĞMEN GÜÇLÜ KALAN
HİSSELER İÇİNDE GELMEKTE.
BU NEDENLE ALIŞTAN KAZANMAK İÇİN YUKARI YÖNLÜ TEKNİK GÖRÜNÜMÜN
UYGUN OLDUĞUNU GÖSTERMEKTE.
TEPKİ YÜKSELİŞİ İÇİNDE İLK ADIMDA 19.70 HEDEF OLARAK İZLENEBİLİR.
IKINCI ADIM VE TEPKİNİN DAHA GÜÇLENMESİ İLE BERABER 20.50 VE 21.50
BÖLGESİ HEDEF ARALIĞI OLARAK İZLENEBİLİR.
İŞLEM ÖNERİLEN SAAT VE TRADE EDİLECEK AKTİF FİYAT SAAT 15:45
AKTİF FİYAT 18.15
ZARAR KES : 17.20
ZAMAN STOP ARALIĞI 2 İLE 5 İŞ GUNU"

lion222
21-12-2010, 23:17
yarın borusan günü sanırım... egeen, erbos sıra bunda hislerim yanıltmaz inş....ytd değildir. hislerimdir. 2011 sanayii hisselerinin yarın ola hayrola....

dr.snake
22-12-2010, 17:06
yaw arkadaş benimde maşallahım var..erbos dedik göçmüş..:)

lion222
22-12-2010, 22:42
tşk borusan tekrar ugramak dileğiyle en kısa zamanda....

denetmen06
07-01-2011, 00:19
Arkadaşlar cidden merak ediyorum, bu hissede bir Allah'ın kulu yok mu?

autotruble
07-01-2011, 00:25
Arkadaşlar cidden merak ediyorum, bu hissede bir Allah'ın kulu yok mu?

1970 geçince herkes burada olacak. Henüz erken.

denetmen06
12-01-2011, 22:04
tekkeyi bekleyen çorbayı içermiş ama biz yanlış bir tekkede miyiz sayın autotruble ne dersin?

dr.snake
13-01-2011, 00:10
bu tekkeye ne gelenler olduda yüzüne bile bakmadılar..bu tekkenin sahipleri adama bırak çorbayı yağmurlu havada su vermezler..

TAHOE
13-01-2011, 00:21
bu tekkeye ne gelenler olduda yüzüne bile bakmadılar..bu tekkenin sahipleri adama bırak çorbayı yağmurlu havada su vermezler..

Yalan değil,bu senet er geç çok iyi yerlere gelecektir ama sadece uzun vadeli yatırımcısı bu meyveleri toplayabilir,öyle 3-5 ayda ekmek yemek büyük şans ve tesadüf işi.

autotruble
14-01-2011, 00:31
tekkeyi bekleyen çorbayı içermiş ama biz yanlış bir tekkede miyiz sayın autotruble ne dersin?

Tekke doğru zamanlama erken sadece. Şu an hazırlık devam ediyor başlangıç yok henüz.

Bekleyeceksem Bryat ve Brsan birlikte poz açıp beklerdim Bryat hazır üstelik.

Çok ekmeğini yedik sayın d.snake 1970ten itibaren başlayacak turda bir daha yiyecez buraya da yazacaz.

dr.snake
14-01-2011, 01:13
nasıl yani 20lerden binelimmi trene sayın autotruble?

denetmen06
14-01-2011, 01:44
kağıtta hareket olmasa da sayfasında hareket başladı ne diyelim İnşallah kağıda da yansır

wandet68
18-01-2011, 19:47
Şirketten KAP'a konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Şirketimiz, Danimarka'da yerleşik Energinet.dk şirketi tarafından Danimarka'nın Jutland yarımadası güney bölgesinin doğalgaz ihtiyacını karşılamak amacıyla inşa edilecek "Ellund-Egtved Doğalgaz Boru Hattı" projesinin çelik boru tedariği ihalesini kazanmıştır.

Toplam uzunluğu 94 kilometreyi bulacak doğalgaz boru hattının inşasına yönelik olarak, 20.766.107 Euro bedel karşılığında toplam 6.300 adet büyük çaplı hat borusu Şirketimiz tarafından temin edilecektir. Projenin tamamlanmasıyla, Danimarka'daki doğalgaz hatlarının %10'unda Şirketimiz çelik boruları kullanılmış olacaktır.

autotruble
18-01-2011, 22:48
1970için hazır kıta izlemedeyim.

dr.snake
19-01-2011, 00:21
of habere bakk..tamam artık yarın 18.50 olurr:):)

Tamsel
19-01-2011, 10:47
of habere bakk..tamam artık yarın 18.50 olurr:):)

İhale haberi Borusandan geliyor, primini Erbos yapıyor. :)

denetmen06
19-01-2011, 14:59
İhale haberi Borusandan geliyor, primini Erbos yapıyor. :)

diyecek bir şey bulamıyorum sabretmeyi öğrenmek için Borusan almak lazım

dr.snake
19-01-2011, 16:35
ben malımı bilirim yaw..18.50 demiştim daha bitmedi seans ama bekliyrum..:)ya bu kağıt 21_22 yi geçmeden bir cacık olmazzz..zaaten iki kere denediler milletin eline verdiler..bunlar fırsat deyip yıkıyorlar malı..neyse kağıtta olnalra allah sabırlar versin..hee unutmadan a.b.v borusan...lanet edilmesini çok severde arkadaş..:)

dr.snake
19-01-2011, 17:42
yaw arkadaş insanın dediği çıkınca bir hoş oluyor be kardeşim:)varya üstüne yazı yazılsa yazacağım dikkat sakın almayınız diye..:)19.50 den kayığa binenler bol sabırlar diliyrum..

dr.snake
19-01-2011, 17:44
unuttum 40 trilyonluk ihale bir kademe yukarı:):)

denetmen06
19-01-2011, 22:11
portföydeki diğer kağıtlar olmasa bu kağıt adamı zıvanadan çıkarır. uzun zamandır kağıttayım ama yine de arkadaşlara sormak istiyorum ne olur bu kağıdın hali?

Tamsel
19-01-2011, 22:16
yaw arkadaş insanın dediği çıkınca bir hoş oluyor be kardeşim:)varya üstüne yazı yazılsa yazacağım dikkat sakın almayınız diye..:)19.50 den kayığa binenler bol sabırlar diliyrum..

Kağıtta 10 ay kadar bekleyince tecrübe kazanmış olduk. Elimdeki kağıtların tamamını satalı 1 ay kadar oluyor. Bu gün haberi görünce, elimde kalan bir miktar para ile Erbos'a 14,10 dan atladım. Borusan alsaydım 19,30 civarıydı. Gün sonu: Erbos :14,50 Borusan : 18,55
Ne diyelim, kağıtta bekleyenlere Allah sabırlar versin.
Bir gün sıra Borusan'a da gelecektir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

9 un bayır
20-01-2011, 21:35
adamın birisi bir firma şirket kurmuş bu şirketten çok paralar kazanmış holging olmuş.holding olmuş koca birdev .ama o çok paralar kazandıgı şirket ve hissedarları olmuş bir bizim gibi cüce.

9 un bayır
20-01-2011, 21:42
hayatını güzelce okuyun yorumunuzu yazın veya yazmayın.

lion222
20-01-2011, 23:25
2011 in yıldız adayı......
Tekkeyi bekleyen çorbayı mı içer yoksa pirzolayı mı yer bekleyip görecez. çok ümitliyim... ytd değildir.

gökalp66
21-01-2011, 19:52
Ben de ümitliyim kene gibi yapıştım para kazanmadan bırakmak yok...

plasterim
22-01-2011, 16:32
ihale haberinden sonra fiyatı yükseltmek için kademelere yüksek fiyattan alış yazıp ve geri çekip bizlere yüksek fiyattan satan ve % 8 zararımıza sebep olanların allah belasını versin.hırsızlık yaptınız.zehir zıkkım olsun.mudahale etmeyen spk yetkilileri sizide allaha havale ediyorum..

mehmet78
24-01-2011, 21:26
bir acami olarak bu kağıttan ne öğrendim? TV de izlediğin şu kadarlık ihale kazanmış bu kadar kar etmiş haberlerine inanma onlar sana GEL GEL' içinmiş, 2 nciside bilmediğin kağıda ciddi bi dayanağın olmadan atlamaymış. doğrusu BRAVO...

Tamsel
24-01-2011, 23:00
bir acami olarak bu kağıttan ne öğrendim? TV de izlediğin şu kadarlık ihale kazanmış bu kadar kar etmiş haberlerine inanma onlar sana GEL GEL' içinmiş, 2 nciside bilmediğin kağıda ciddi bi dayanağın olmadan atlamaymış. doğrusu BRAVO...

Merhaba,

Kağıda atlamadan, keşke forum sayfalarında bir gezinti yapıp öyle karar verseydiniz. Bu gruba dalıp da kar eden fazla yok sanırım son zamanlarda.
1999-2000 yılında Allah bereket versin Bryat iyi kar bırakmıştı. O zamanların hatırına bu iki kağıdın sayfalarına göz atmadan edemiyorum.

cawresirfan
24-01-2011, 23:15
bende aranıza katılmak istiyorum ama tahta sanki ölü gibi işlem hacmi v.s. hareket görsem atlıcam ama ne yazikkki yok

ocalali
27-01-2011, 12:54
Bu kağıdın bedelsiz beklentisi en yüksek olanlardan görünüyor ama gerçekte öyle değil gibi.kimse kalmamış.

ALKO7FET1
30-01-2011, 21:54
ihale haberinden sonra fiyatı yükseltmek için kademelere yüksek fiyattan alış yazıp ve geri çekip bizlere yüksek fiyattan satan ve % 8 zararımıza sebep olanların allah belasını versin.hırsızlık yaptınız.zehir zıkkım olsun.mudahale etmeyen spk yetkilileri sizide allaha havale ediyorum..

sevgili arkadaşım,

kızmanıza gerek yok. yetişmek lazım . pişmek lazım. bu borsa . KURAL 1 : Trene erken binemediysen hiç binmeyeceksin. (ya da diger bir anlatım. gidenin peşinden atlamamak lazım. )
yada üçüncü bi anlatım HİSSE ÇIKARKEN SATILIR DÜŞERKEN ALINIR.

BRSAN a bende güveniyorum çok güzel işler başaracak. iyi geri çekildi dedim perşembe 18.25 den başladım toplamaya 18,05 e kadar aldım. cuma ne yaptı 17,75 e ilk seans ordan da 17.55 e kadar topladım. 2. seans 17.40 yaptı ordan da az biraz aldım MERMİM BİTTİ.

şu yukarıdaki kurala dikkat eder ve sabır edersek BRSAN bu borsadaki en sağlam kağıtlardan biridir.

y.t.d.

saygılar

ALKO7FET1
30-01-2011, 21:59
bu kağıtta bedelsiz beklentisi varsa SN BAYAN size bize bırakmaz bu kağıdı . . . alabildigimize göre şu an için yok. 21 i tekrar denemedigine göre DAHA ÖYLE Bİ BEKLENTİ OLUŞMADI.

NABUCCO İLE İLGİLİ PRÜZLER bu kağıdı kötü etkiledi. ama bu boru hattı TÜRKİYE den gececekse o konsorsiyumdan en büyük payı alacak olan şikret BORUSAN BORU DUR.

ÇAĞIRILAN 9 şirket den en büyüğü ve kapasitesi en yüksek olan BORUSAN dı. nabucco da finans ı bi çözsünler. TÜRKMEN GAZI MI ARAP GAZI MI AZERİ GAZI MI RUS GAZI MI büyükler bi anlaşsın . bakın BORUSAN BORU ne durumda o zaman

ALKO7FET1
30-01-2011, 22:00
bu tip kağıtlar bazen sebepsiz de hareket yaparlar. adı üstünde operasyon kağıdı

y.t.d.

denetmen06
30-01-2011, 23:49
bu tip kağıtlar bazen sebepsiz de hareket yaparlar. adı üstünde operasyon kağıdı

y.t.d.

bu kağıtta bedelsiz beklentisi varsa SN BAYAN size bize bırakmaz bu kağıdı . . . alabildigimize göre şu an için yok. 21 i tekrar denemedigine göre DAHA ÖYLE Bİ BEKLENTİ OLUŞMADI.

NABUCCO İLE İLGİLİ PRÜZLER bu kağıdı kötü etkiledi. ama bu boru hattı TÜRKİYE den gececekse o konsorsiyumdan en büyük payı alacak olan şikret BORUSAN BORU DUR.

ÇAĞIRILAN 9 şirket den en büyüğü ve kapasitesi en yüksek olan BORUSAN dı. nabucco da finans ı bi çözsünler. TÜRKMEN GAZI MI ARAP GAZI MI AZERİ GAZI MI RUS GAZI MI büyükler bi anlaşsın . bakın BORUSAN BORU ne durumda o zaman

durumu çok güzel izah etmişsiniz tebrik ederim...

ALKO7FET1
31-01-2011, 16:11
bi de şöyle bi durum var . deli nin biri 35 000 liralık serbest emir versin şimdi kağıt 17,30-35 den 17.55-60 a gider.

bi 35 000 lik serbest daha kağıt 17,80 bi 35 000 lik daha kağıt 18.00 bu kadar basit bu kağıdın yukarı çıkması.

endeks e tepki vermedi daha . 17,05 dibine bakarsak verdi tepkiyi 17.25 e göre bakarsak vermedi .

kademelere bakıyorum da OPERASYON KAĞIDI OLDUĞUNU öyle güzel gösterdi ki . 17.05 e eleman 25o alış yazmış 250 satış la karşılamış . 17.10 keza öyle . yani paldır küldür aşağı inmiş ama vatadnaşın sağ cebinden çıkmış sol cebine geçmiş kağıtlar. sadece sizin bizim korkmamız ve dökülmemiz yanına kar kalmış .

ben bu kağıttan umutluyum.

y.t.d.

ALKO7FET1
31-01-2011, 17:44
ne uc kagitci adamlar var ya . elamanın birine 17,55 den mal yidirp bastılar aşagı

borsa duzeldi ya gerisi yalan

iyi aksamlar

y.t.d.

ALKO7FET1
02-02-2011, 03:48
bugün 17,50-55-60-65 den nabtımsa 1,1,1,2,2,2, 1oo , 2oo lot dışında fayda etmedi.

ama kağıda bi girdiler 17,50 deb 17,85 e attı.

BRSAN gibi bir kağıda burada dolaşmak yakışmıyor. ENDEKS E ZATEN HER ZAMAN GEÇ TEPKİ VERİRSİN

ümidimiz yarında endeks çıkarsa BRSAN gecikmeli tepki verir inşallah.

ONUN DIŞINDA HABER GELMEDEN GİTMEZ BU ARKADAŞ. . .

y.t.d.

ALKO7FET1
03-02-2011, 16:56
LANET OLSUN SENİN GİBİ SPEĞE SENİN GİBİ KAĞIDA Ş.R.F...Z zpek. . .. 18,10 dan aldığım malı bana 17.25 den sattırdı inadı na 11 11 sattım .

adi herif 15oo mal sattırdın bana . . . özkaynak tamamlamam olmasa ah ben seni satar mıydım

inadına 17,20 ye 20 000 mal koydu adi

mehmet78
04-02-2011, 20:56
hay senin gibi kağıdın, borsadaki düzeltmeye bak sendeki düzeltmeye bide; yuh senin gibi speğe.

denetmen06
10-02-2011, 00:07
borsa düşer borusan düşer borsa çıkar borusan yine düşer milyon dolarlık ihale alır başka hisse olsa tavan olur hisse borusan olursa 18,50 den 19,45 olur yatırımcı tren kalkıyor diye atlar sonra tren 16,95 istasyonuna da uğrar

altank
11-02-2011, 13:02
gereksiz hezeyanlar..patron destur demeden gitmez..yallah derse belki 30 civarında durur..ama bu sene 90 milyon avro yatırım yaptı bandırmaya..sermaye artışı zor derim..

buyuk_hedef
11-02-2011, 18:07
sabır anahtar kelime bu kagıtta ama bu kagıdın hosuma giden tarafı sessizligi o sessizlik ergec bozulacak ve o bozuldugu gün herkesin yüzünde güller acacak ama o gün ne zamandır bilinmez iste o yüzden sabır demeye devam

uçmakderebal
14-02-2011, 13:33
Borusan mannesman'ın vergı daıresıne sundugu tabloda 12 aylık net dönem karı 2.432.770 tl

foton
14-02-2011, 21:42
Borusan mannesman'ın vergı daıresıne sundugu tabloda 12 aylık net dönem karı 2.432.770 tl

Çok iyi teşekkürler... ben zarar bekliyordum...

harmak
15-02-2011, 10:54
Zarar açıklamaktansa kar açıklamak herzaman iyidir kağıdın zamanala güzel yerlere geliçeğini ümit ediyorum

talebe37
15-02-2011, 16:25
selam borusancılar bugün itibariyle 17.40'tan almak istediğimin yarısı kadar alım yaptım ve bende borusancı oldum. mart nisan aylarını hareketli geçireceğini ümid ediyorum. açıkladığı kar sizi yanıltmasın. 12 milyon esas faliyet zararı var 16 milyon olağanüstü gelirler kısmından gelen para ile kara geçmiş. Diğer taraftan 9 aylık bilançodaki 21 milyon esas faliyet zararını 12 milyona düşürmesi 3 aylık bilançosunda esas faliyetlerinden de kara geçeceğini göstermekte. inş ümitlerimizi kırmazda nisan ortalarına kadar 3 aylık bilanço ve çeşitli beklentileriyle 20 lerin üstüne atar kendini. hayırlı kazançlar borusancılar. ytd

seko3461
15-02-2011, 16:44
teşekkürler şunun şurasında nisana ne kaldı :)

talebe37
15-02-2011, 16:59
17.40 tı 2 saatte 17.20 lere geldi ama panik yapmayın genelde aldığım hisseler ilk gün düşerek bana hoşgeldin derler:)

dr.snake
15-02-2011, 18:19
biz ne nisanlar ne mayıslar gördük...ömrümü yedi ömrümü..

foton
15-02-2011, 20:25
benimde :)

onur123
15-02-2011, 21:55
1010 lotla aranızdayım hayırlısı

hanedan1910
17-02-2011, 11:08
tüm brsancı arkadaşlara selamlar 17,50 den 1000 lotla az önce bende borsancı oldum hadi hayırlısı bakalım inşallah güzel şeyler olacak

sharefun
17-02-2011, 13:21
ERBOS ta 9'lardan gelmiş k...na girecek sen hala leblebi gibi millete mal dağıtıyorsun sarışın akıllı spek.

dr.snake
17-02-2011, 16:06
senin kadar küfür yemekten hoşlanan mazoşist bir spek daha görmedim...abuk sabuk tripler bir yukarıya vermeler sonra bir aşağı salmalar..1 haftadır adet edindin..hayır anlamıyrum bıngıldağından neler geçiyor leblebi beyinli...aklınca millet sana bakıp atlaycaksa o iş yaş...sen 1 yıldır bu seviyedesin zaten..ha amacın milletten mal kapmkasa oda yaş ne kazandırıdn ne istiyrsun...yani herşekilde armutsun armut...hayır neyin peşidesin anlamdım..nasıl tatmin oluyrsun..böylemi hoşuna gidyor..valla bende mal var seni tatmin edeblirim istersen..ben beklerim şekerim..ama akşam aynaya bak bir düşün ulan milletten malmı kapıyrum yoksa kaptıryormyum diye...ne içiyorsun bilmiyurmki gün içinde..

hanedan1910
17-02-2011, 16:10
senin kadar küfür yemekten hoşlanan mazoşist bir spek daha görmedim...abuk sabuk tripler bir yukarıya vermeler sonra bir aşağı salmalar..1 haftadır adet edindin..hayır anlamıyrum bıngıldağından neler geçiyor leblebi beyinli...aklınca millet sana bakıp atlaycaksa o iş yaş...sen 1 yıldır bu seviyedesin zaten..ha amacın milletten mal kapmkasa oda yaş ne kazandırıdn ne istiyrsun...yani herşekilde armutsun armut...hayır neyin peşidesin anlamdım..nasıl tatmin oluyrsun..böylemi hoşuna gidyor..valla bende mal var seni tatmin edeblirim istersen..ben beklerim şekerim..ama akşam aynaya bak bir düşün ulan milletten malmı kapıyrum yoksa kaptıryormyum diye...ne içiyorsun bilmiyurmki gün içinde..

evet arkadaşım aynen sana katılıyorum bende burdayım senin gibi speğe zararına mal kaptırmam

brissaa
17-02-2011, 16:47
bende katılıyorum
evet arkadaşım aynen sana katılıyorum bende burdayım senin gibi speğe zararına mal kaptırmam

buyuk_hedef
17-02-2011, 17:01
evet arkadaslar 17.75le tekrar aranızdayım

sharefun
17-02-2011, 22:36
Geçen yıl bu zamanlarda yaptığı büyük çıkışı tekrarlarsa 24 küsurlarda sonuçlanacak bir hareket bekliyorum. Bu aslında spekülatif hareketten çok teknik bir hareket olacak. Hisse bunu hakediyor. Artık güneş balçıkla sıvanamayacak duruma geldi.Geçen seneki spekle bu spek aynı değil sanıyorum ama son günlerdeki hareketler dümenin başındaki değişiyor gibime geliyor. KY hissesine sahip çıksın yeter. Bir yıldır yatırımcısını canından bezdirdi. Biraz daha beklesek birşey olmaz.YTD.

ustura34
17-02-2011, 23:03
Geçen yıl bu zamanlarda yaptığı büyük çıkışı tekrarlarsa 24 küsurlarda sonuçlanacak bir hareket bekliyorum. Bu aslında spekülatif hareketten çok teknik bir hareket olacak. Hisse bunu hakediyor. Artık güneş balçıkla sıvanamayacak duruma geldi.Geçen seneki spekle bu spek aynı değil sanıyorum ama son günlerdeki hareketler dümenin başındaki değişiyor gibime geliyor. KY hissesine sahip çıksın yeter. Bir yıldır yatırımcısını canından bezdirdi. Biraz daha beklesek birşey olmaz.YTD.

bugünkü kıpırtısı çok ilginçti, yarın olmnaz belki ama haftaya 20 li rakamlar hiç süpriz olmaz benim için....ytd..

dr.snake
17-02-2011, 23:25
sakin beyler sakin...23ü geçmeden tek söz etmeye değmez..bu kağıt 2 kez 20nin üstüne çıktı sonra?hayata küstürdüler tekrar 20nin altına gelerek..speğin umrunda değil kağıdın değeri endeks filen..yarın yine millet aha boru yol almaya başlamış diye heyecnlanırsa daha çok bekleriz..yeni gelecekler dikkat ama çok dikkat..

Hemisfer
18-02-2011, 01:23
uzerınde 1 e 18 bedelsızı olan nabucconun baslamasıyla zaten ucup gıdecek olan borusana patınaj yaptırıyor aklında 3 gundur tozuttu spect alıp zıplatıyor sonra salıyor arkadaslar haklı mal veremez sankı prımı cok mal alıyor bence ılk hedefı 25 sonrası yolu cok ama bakalım ne yapıcak al bırıktır al bırıktır hedefe gelınce sat yoksa zarar yazarsın.

brissaa
18-02-2011, 01:38
Bugün cnbc-e de enerji bakanı konuşuyordu gözüme takıldı biraz araştırayım dedim... eski bi yazı ama

http://www.haberkale.com/kirikkale/kose-yazilari/2304/nabucco-projesi-hangi-hisseleri-hareketlendirir.aspx

ustura34
18-02-2011, 09:31
http://www.emlakkulisi.com/36971_nabucco_insaati_2011_de_baslayacak_

zaman daralıyor erbos ve borusan haretlenmelerinden belli......... ytd.

ustura34
18-02-2011, 09:36
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=847359

Y O R U M S U Z

cawresirfan
18-02-2011, 09:38
arkadaşlar inanılmaz zeki bir spek le çalışıyorsunuz dün tam gün izledim sürekli 2-2-2-2-2-2-2 alışlar yaptı yukarıya toplu alışlar yazdı herkes hareket var dediğinde 10000 10000 sattı helal valla bugünde aynısını yaparsa sizin tahta 19 ları görür elde avuçta para yokken ne güzel tokatlıyor helal..

brissaa
18-02-2011, 10:28
Arkadaşım 10.000 lot biz hiç görmedik sen hangi tahtayı gördün NABUCCO olmasın :))) dikkat et yanlış forumdasın
arkadaşlar inanılmaz zeki bir spek le çalışıyorsunuz dün tam gün izledim sürekli 2-2-2-2-2-2-2 alışlar yaptı yukarıya toplu alışlar yazdı herkes hareket var dediğinde 10000 10000 sattı helal valla bugünde aynısını yaparsa sizin tahta 19 ları görür elde avuçta para yokken ne güzel tokatlıyor helal..

seko3461
18-02-2011, 19:18
Arkadaşım 10.000 lot biz hiç görmedik sen hangi tahtayı gördün NABUCCO olmasın :))) dikkat et yanlış forumdasın

eminim O speğin IQ su 30 ile 32 arasıdır,uzun zaman zarfında da bayağı iyi bir kağıt, SATMAM SEZON SONUNA KADAR SATMAM :)

Tamsel
18-02-2011, 22:51
Bu hissenin geleceği Nabucco ya bağlı ise aşağıdaki demeçler bugün 17:11 de yayınlanmıştı. Olduğu gibi kopyaladım.
NABUCCO KONSORSİYUMU BAŞKANI, "ARZ ZİNCİRİ OLARAK NABUCCO OLMADAN ITGI VE TAP FİZİBİL DEĞİL"
NABUCCO KONSORSİYUMU BAŞKANI, "YATIRIM KARARI 2012 BAŞINA ERTELENEBİLİR"
NABUCCO KONSORSİYUMU BAŞKANI, "AZERBAYCAN GAZ ARZINI SAĞALAYACAĞIMIZA GÜVENİYORUZ"
NABUCCO KONSORSİYUMU BAŞKANI, "ŞAH DENİZ OLMADAN NABUCCO OLMAZ"
NABUCCO KONSORSİYUMU BAŞKANI, "KUZEY IRAK YÖNETİMİ İLE MERKEZİ HÜKÜMET ARASINDA YAKIN ZAMANDA BİR İHRACAT ANLAŞMASI OLACAĞI SİNYALİ VAR"

sharefun
22-02-2011, 18:53
Sanki kesilen, yakılan petrol boru hatları senden çıkıyor,veya sana giriyor, herkezden daha hızlı aşağıya doğru koşturuyorsun. Bi dur! bi sakin ol ya! Bak ERBOS ne yapıyor. Tüüü senin kalıbına emi!

9 un bayır
22-02-2011, 23:36
ortadogu,avrupa,asya..haber okuyun.tedbir.

denetmen06
24-02-2011, 10:03
bu kadar kağıt alıp sattım bunun gibi ....ini görmedim

dr.snake
24-02-2011, 18:26
hayt koçum benim bee..varyetelere bak varyetelere..niye bırakamdın 13 85 te mallansaydık...bu seviyelerde iyiiii...demedi deme spek çocuğu bu seviyelerden ham yaparlar seni...çok mal kaptırısın ona göre..kaddafiye güvenme bugun var yarın yok..ama sen malı kaptırdınmı artırmadan sana zırnık yok..hade armutum benim benim hadeee...

dr.snake
24-02-2011, 23:31
noldu bendne başka kimse kalmadımı yiğen...gelirler ibrahim gelirler..bu fiyatlardan almamak olumu ibrahim:)

sharefun
25-02-2011, 09:11
Spek efendi bu hissede 15.10 dan bana mal aldırdınya sen çok yaşa emi. Hedef 13.90 da da heybeyi biraz daha doldurmak. Onu da başarırsan kendini spek sanıp ortalarda gezme. Ben şu cahil borsa bigimle bile hisse maliyet ortalamam senden düşüktür. Hodri meydan. Sen Gapli çalışmaya devam et bakalım.

alacakaranlık
25-02-2011, 16:05
Spek efendi bu hissede 15.10 dan bana mal aldırdınya sen çok yaşa emi. Hedef 13.90 da da heybeyi biraz daha doldurmak. Onu da başarırsan kendini spek sanıp ortalarda gezme. Ben şu cahil borsa bigimle bile hisse maliyet ortalamam senden düşüktür. Hodri meydan. Sen Gapli çalışmaya devam et bakalım.

bu hisseyi 7 ay taşıdım geçen sene ve aldığım güne lanet olsun 21 küsürden aldım arkadaşımla nabuco ve yeni yatırımlar için ama elimde kaldı zararına sattım
bu adamların maliyeti 1-2 tl civarı merak etme biraz daha libya böyle giderse geçen sene fabrika açtığındaki fiyatı 9-10 tlden de alırsın nabuco projesi tek beklentisi ki zaten hazirana kadar bişeyler olabilir şuan elimde hisse yok bidahada buna bulaşmaya niyetim yok

saygılar

sharefun
25-02-2011, 16:22
bu hisseyi 7 ay taşıdım geçen sene ve aldığım güne lanet olsun 21 küsürden aldım arkadaşımla nabuco ve yeni yatırımlar için ama elimde kaldı zararına sattım
bu adamların maliyeti 1-2 tl civarı merak etme biraz daha libya böyle giderse geçen sene fabrika açtığındaki fiyatı 9-10 tlden de alırsın nabuco projesi tek beklentisi ki zaten hazirana kadar bişeyler olabilir şuan elimde hisse yok bidahada buna bulaşmaya niyetim yok

saygılar

Bu speğin kodlarını çözdüm zannediyorum. Bu zamana kadar bir kaç hareketi dışında terste kalmadım. Çok akıllı hareketleri var ama bazen öyle açığa düşüyor ki veya bilerek öyle yapıyor bilmiyorum, banada faydalanmak kalıyor.

cawresirfan
28-02-2011, 13:31
ee şimdi ne olcak hep aşağı hep aşağı birşeylermi var ters giden

Bommer
01-03-2011, 23:50
ee şimdi ne olcak hep aşağı hep aşağı birşeylermi var ters giden
endeks var, bundan iyi bahane mi olur.

talebe37
03-03-2011, 15:12
endekse göre çok geride kaldı. şuanda 16.5 larda olmalıydı.
aslında bilançosuda son çeyrekte toparlanma sinyali verdi.
aldığı işler var.
Nabucco projesi daha fiyatlanmadı.
bedelsiz potansiyeli %1000 in üzerinde.
geçen yıla göre doğru dürüst primi yok.
hala bu fiyatlarda kalmasına şaşırıyorum. hele +3 endekste şok oluyorum.
birgün hakettiği yerlere geleceğine inanıyorum ama kaçımız bu kadar sabredebilicez onu bilemiyorum.
yatırım tavsiyesi değildir.

talebe37
03-03-2011, 16:28
endekse göre çok geride kaldı. şuanda 16.5 larda olmalıydı.
aslında bilançosuda son çeyrekte toparlanma sinyali verdi.
aldığı işler var.
Nabucco projesi daha fiyatlanmadı.
bedelsiz potansiyeli %1000 in üzerinde.
geçen yıla göre doğru dürüst primi yok.
hala bu fiyatlarda kalmasına şaşırıyorum. hele +3 endekste şok oluyorum.
birgün hakettiği yerlere geleceğine inanıyorum ama kaçımız bu kadar sabredebilicez onu bilemiyorum.
yatırım tavsiyesi değildir.

Bu kadar uyuz birkaç hisse var borsada. az önceki yazımda endeks +3.0 borsn +1.5 tu bana az gelmişti. şimdi endeks +2.5 borsn 0. düşerken hepsinden önde yükselirken hepsinden geride. düşmüşsün birkaç iş bilmezin eline nolucak senin bu hali borsan. bedelsiz potansiyeli var diye dandik hisseleri şişirdikçe şişirdiler borusanda tık yok. inş birgün kıymetini bilen büyük yatırımcıların olur.

cawresirfan
06-03-2011, 12:45
almak istiyorum ama sürekli düştüğü için erkenmi demekten başka bişey gelmiyor içimden

ozkn036
08-03-2011, 21:46
Bir gün bu hisse gider ama nezaman onu bilemem ucuz olduğunda herhalde herkesle hemfikiriz defter değerinden işlem görüyor şuan garantinin defter değerinden 2-2.5 katı fiyatla işlem gördüğünü düşünürsek ucuz kaldığını anlarız....
Ayrıca zarardan kara gecmesi ve gecmiş dönem karlarını düşünürsek bedelsiz verme ( olmaması için hiçbir sebeb yok ) yatırım için gayyet iyi bir hisse bence ytd....

dr.snake
08-03-2011, 23:23
demedi deme ibrahim bu kağıt bedelisiz veriyorum desin en fazla 25 olur öyle bir pinti sahibi var ibrahim...millet 5 e katlar bizimki geriden bakar..borusan mannesman 1 yıllık net getirisi küllüm zarar:clown:

edenal
09-03-2011, 20:30
arkadaşlar birşey sorcam sizlere, 2010 yılı 9 aylık bilanço da BORUSAN Net Dönem Karı/Zararı: -14.196.128 zarar gösteriyor muhtemelen yıl sonuda gösterecek gibi geliyor...yanlış mı düşünüyorum...yorumluyabilecek bir arkadaş varmı?

dr.snake
10-03-2011, 00:46
kendi zarar yatımcısı zarar kağıdı zarar spek çocuğu akıllara zarar...küllüm zarar işte...:bad:

denetmen06
10-03-2011, 00:55
sayın dr.snake; üç ay dayanabildim 18,60 maliyet vardı 14,70 fiyattan çıktım küllüm zarar şükür ki diğer hisse sıkıntımızı giderdi fakat borusan mutlaka hakettiği yere gelecek ama o vakte küçük yatırımcısı kalacak mı onu bilemiyorum

dr.snake
10-03-2011, 11:48
herşeyin hayırlısı denetmen kardeşim...ben tırlattım farkındaysan artık makara geçiyorum kağıtla..kağıt bir yıldır benle ve zaradayım inanırmısın..3e katlanmayan kağıt yok...ama bize delimi tecavüz etti ne bekliyruz işte aşıkmı oldum saplantımı oldu nedir bilmiyorum...en azından zararından kurtulmana sevindim kardeş darısı başımıza....

Onur
10-03-2011, 12:16
10/03/2011 12:07

*borusan/ugur: Enerjıde üretımde akenerjı dahıl her türlü satısla ılgılenırız-cnbce

Onur
10-03-2011, 12:19
10/03/2011 12:08

*borusan/ugur: Akenerjı konusu gündeme geldıgınde ortagımız enbw ıle konusuruz-cnbce

Onur
10-03-2011, 12:21
Ak Enerji e bile talip olacak kapasite varsa daha ne diyim.
Uzun zamandır izliyordum, artık portföyüme ekleme zamanı geldi.
Yatırım tavsiyesi olarak almayınız, kendi tasarrufunuzu yapınız.

dr.snake
10-03-2011, 15:00
bır bır bır bır...kadınlar hamamı gibi sırf çene...yok yapcaz etcez...ulen başka bir kağıtta bukadar açıklama olursa uçar gider ..sen 1 yıl olmuş hala aynısın hadi onuda geçtim zararsın zarar..bunları yapacağım diyrusun ya biz ortakların...o dedğin rakamların yüzde 0.5ini versen razı millet...pintiler...yaralı parmağa su verin dişimi kıracağım dişimiii...:bad:

talebe37
10-03-2011, 15:48
Borusan Holding, 2010 yılında yüzde 45 büyüme göstererek 3,5 milyar dolar ciroya ulaştı. Holding, bu yıl yüzde 15 artışla 4 milyar dolar ciro hedefliyor.

Borusan Holding'in ''2011 Kamuoyu Bilgilendirme ve Vizyon Paylaşım'' toplantısı, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık ve Borusan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Agah Uğur'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda verilen bilgiye göre, holding geçtiğimiz yıl bir önceki yıla göre ''tarihinin en büyük performansını yarattı'' ve yüzde 45 büyüme göstererek 3,5 milyar dolar ciroya ulaştı.

2010 yılında toplam 165 milyon dolar yatırım gerçekleştiren Borusan, çalışan sayısını 5 bin 200'e çıkararak küresel kriz öncesi istihdam seviyesini yakaladı.

Borusan, 2011 yılında yüzde 15'lik artışla 4 milyar dolar ciro hedeflerken, 325 milyon dolar yatırım hedefliyor. Holding, 2011 yıl sonunda istihdamda ise 550 kişilik artışla 5 bin 750'ye ulaşmayı planlıyor.

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, geçtiğimiz yıl hazırladıkları yeni 5 yıllık stratejik büyüme planı ile 2015 yıl sonunda 6 milyar dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

Borusan Holding'in ''2011 Kamuoyu Bilgilendirme ve Vizyon Paylaşım'' toplantısında konuşan Kocabıyık, günümüzde Avrupa'daki durgunluk ve Kuzey Afrika ile Ortadoğu'da yaşanan, kısa zamanda da durulmayacağı tahmin edilen ciddi bir değişim süreci olmak üzere iki önemli küresel riskin yaşandığına işaret etti.

Faaliyet gösterdikleri sektörlerde ise ticaretin batıdan doğuya kayması ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında artan rekabet gibi trendlerin söz konusu olduğunun altını çizen Kocabıyık, ''Ülkemiz, bütün bu risklerin ortasında göreceli olarak istikrarlı ve ekonomik açıdan yüksek performanslı bir rotada yoluna devam ediyor. Herkesin kabul edeceği gibi, temel önceliğimiz içinde bulunduğumuz bu hızlı büyüme iklimini sürdürmek olmalıdır. Ancak cari açığımızın her zaman için bir tehdit olduğunu unutmamak gerekir'' şeklinde konuştu.

''BİR SÜRPRİZ DE YAPABİLİRİZ''

Ahmet Kocabıyık, 2010 yılını Borusan Grubunun ''tüm tarihindeki en yüksek performanslarından biri'' ile noktaladıklarını vurgulayarak, geçen yıl yeni bir 5 yıllık stratejik plan hazırladıklarını söyledi. Plan kapsamındaki farklılığı 4 alanda özetleyen Kocabıyık, şöyle devam etti:

''Bugüne kadar koşulsuz büyüme hedefliyorduk. Şimdi karlılık için büyümek diyoruz. Büyüme kar oluşturmuyorsa bir anlamı yok. Portföyümüzü dalgalanmalara karşı daha istikrarlı bir hale dönüştürüyoruz. Bu sebeple telekomdan çıktık ve enerji üretim sektörüne girdik. Uluslararası işlerimizde ihracatçı konumundan bölgesel oyuncu olmaya doğru yöneliyoruz. Ticaret Doğuya kayıyor. Biz de Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak ve İran'daki yatırımlara önem veriyoruz. Yeni ürünler geliştireceğiz, yeni pazarlar bulacağız ve her konuda verimliliğimizi artıracağız. Değişim perspektifiyle hazırladığımız yeni 5 yıllık stratejik büyüme planımızın bizi 2015 yıl sonunda 6 milyar dolar ciroya ulaştırmasını hedefliyoruz.''

Dünya ekonomisinde şu an için öngörülmeyen bir aksaklık ortaya çıkmaması halinde yeni 5 yıllık stratejik hedefleri aşarak bir sürpriz yapabileceklerine dikkati çeken Kocabıyık, stratejik plana koymadıkları, ancak gerçekleştiğinde sürpriz olabilecek, üzerinde çalıştıkları projeler bulunduğunu, bunlardan bir veya birkaçının olması halinde çok farklı konumda yer alabileceklerini ifade etti.

Kocabıyık, soruları yanıtlarken, Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi Tazlar Köyü'nde hayata geçirmeyi düşündüğü hayvancılık projesinin şahsi yatırımı olduğunu ve projeye nisan ayında başlayacaklarını belirtti.

''FAALİYET KARINI 300 MİLYON DOLARA ÇIKARACAĞIZ''

Borusan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Agah Uğur da 4 milyar dolar ciro hedefledikleri 2011 yılında faaliyet karını bir önceki yıla göre yüzde 18'lik değişimle 300 milyon dolara çıkarmayı planladıklarını bildirdi.

Uğur, bu yılki 325 milyon dolarlık yatırım bütçesinin yarıya yakınının eneriye, kalan yarısının ise mevcut operasyonlara ayrıldığını kaydetti.

Faaliyet gösterdikleri alanlara ilişkin beklentiler ve yatırımlara değinen Uğur, çelik alanındaki net cirolarının bu yıl ''ilk defa'' 2 milyar doları aşmasını beklediklerini belirtti.

sanırım bugünkü bu haber hisseye hareket getirdi. bakalım hareketin sürekliliği olacakmı?

TINGIL
10-03-2011, 18:09
Arkadaşlar bu holdingin borsada işlem gören kaç kağıdı var acaba. lot bazında değil iştirak anlamında soruyorum? brsan dışında bu gruba ait ne var yani? holding hissesi var mı?

Tamsel
10-03-2011, 18:42
Arkadaşlar bu holdingin borsada işlem gören kaç kağıdı var acaba. lot bazında değil iştirak anlamında soruyorum? brsan dışında bu gruba ait ne var yani? holding hissesi var mı?
Borusan Yatırım var. Borusan boru dahil, grubun şirketlerine ortaktır. Onlardan gelen temettüler ile geçimini sürdürür. Genellikle yatırımcılarını ağlatırlar.
Grubun patronu ve meşhur ceo'sunun yaptıkları açıklamalar daha çok Borusan Holdingi ilgilendirir. Ama borsada işlem gören Borusan'a aitmiş gibi sanılır..

TINGIL
10-03-2011, 18:56
evet merak ettiğim buydu, sanırım hildingle ilgili açıklamalr da bu yüzden bu kağıdı etkilemedi pek. teşekkürler

talebe37
11-03-2011, 07:42
Evet arkadaşlar üsteki haberin çoğunluğu holding ile ilgili. yalnız holding iştirakleri büyümeden büyüyemediği için borusan ile de bağlantısı yok değil. zaten yazının son paragrafındaki;

Faaliyet gösterdikleri alanlara ilişkin beklentiler ve yatırımlara değinen Uğur, çelik alanındaki net cirolarının bu yıl ''ilk defa'' 2 milyar doları aşmasını beklediklerini belirtti.

cümlesi tamamen çelik boru üretimine dönen borusan boru için önemli bir cümle diye düşünüyorum. saygılar..

Tamsel
11-03-2011, 08:26
....cümlesi tamamen çelik boru üretimine dönen borusan boru için önemli bir cümle diye düşünüyorum. saygılar..

Borçelik ve Kerim çelik, holdingin diğer çelik şirketleri.

akrep71
11-03-2011, 09:41
ilk hedef 18,40 diye düşünüyorum

talebe37
11-03-2011, 10:10
Borçelik ve Kerim çelik, holdingin diğer çelik şirketleri.

Tabiki grubun tek çelik şirketi borusan değil. ancak cirosu diğerlerine göre epeyce fazla hatta borçelikte hisseleri de var. düşüşe direnmeye çalışıyor inş daha iyi olur. saygılar.

dr.snake
11-03-2011, 23:33
hahayyyttt koçum benim at yalanı seveyim inananı...zararmışşşş...yermiyim lan ben armutttt...

metin yılmaz
14-03-2011, 18:59
15.65 ten biraz kağıta daldım....hayırlı olsun kendime

dr.snake
16-03-2011, 12:49
cuma günü bu armutlar zarar açıkladı ya...bu şu demek..bu sene size temettü yokkkk...bedelsiz filen zaten anasının dininde....kağıt desen 1 sene geriden geliyor...ne yapcam len senle ben spek çocuğu....

alacakaranlık
16-03-2011, 15:13
bu kağıdı ancak nabuco patlar ama ondanda bir nane yok başka hiçbir olay kıpardatmaz

baronza
16-03-2011, 21:10
bir yıldan fazla oldu bu kağıt için uçak kaçak dediler 70 lerden 80 lerden bahsettiler bir yıl bekledim bir kuruş kazanmadın üstüne birde zarar ettim şimdi bazen bakıyorumda iyiki çıkmışım diyorum y.t.d

alacakaranlık
17-03-2011, 20:06
bir yıldan fazla oldu bu kağıt için uçak kaçak dediler 70 lerden 80 lerden bahsettiler bir yıl bekledim bir kuruş kazanmadın üstüne birde zarar ettim şimdi bazen bakıyorumda iyiki çıkmışım diyorum y.t.d

uçacak diye aldık 16 dan forumun tekinde muhteremin teki çok tavsiye etti yalvar yakar aldık bekledik sıkıldık 3 ay 16 dan sattık sonra harekete geçti hızlandı 21 den aldık alış o alış o gün ocağa incir ağacı dikildiği gündü ve 6 ay bekledim 17 lerden zararına sattım şimdilerde ise arasıra bu foruma girip arkadaşlara bakıyorum

dr.snake
18-03-2011, 00:40
sevgili alacakaranlık ve baronza kardeşler..hayatınızın en doğru kararını veremişssiniz..tebrik ederim..darısı başıma..benim iş inada bindi biraz..parasını filen bıraktım sadece inat..bu spekçocuğu artık benim ettiğim küfürlerden haz alıyor onu biliyrum..mazoşist acıdan küfür yemekten hoşlanıyor...sıka sıka bağsur olacak hıyarağa...daha nereye kadar toplayack bu malı çok merak ediyorum..direneceğim len spek çocuğu..sabıra devam..

ozkn036
18-03-2011, 18:12
ölüler dirildi bizim bu e s k hissede tık yok uyuzoldum uyuzzzzzzzzzz

game1
21-03-2011, 17:00
Ne yapmaya çalışıyorlar 16,35 16,00 arası

denetmen06
21-03-2011, 17:53
sayın dr.snake; hayırdır bugün kağıt acayip hareketli sizce sebep nedir, yoksa millete yine mal çakma çabaları mı?

dr.snake
22-03-2011, 00:05
sevgili denetmen kardeşim..bu tip hareketleri arada bir yaparlar..geçen sene milletin eline 20 ve üzeri olmak üzere 3 kez mal sapladılar..artık millet bu kağııtan uzak durur kaçar oldu kimse almaya cesaret edemiyor..alsa bile bıkıp satıyor...ilk seansla 2.senasa hacimleri çok manidar..2 saat öğlen tatilnde noldu..nabucomu imzalandı bedeliszmi verdi şirket karmı açıkladı...tamamen dümen...20 geçse bile inanmam..zaten geçen yıl 20yi gördü..almak isteyende 23 24 ten sonra şansını denesin derim saygılar..

trk
22-03-2011, 18:16
kağıt sallana sallana delirtecek beni ......
forum desen çok sessiz
geliyorum gidiyorum sakin sakin takılıyor herkes
bari iki kelime bişey yazayımda benimgibi giripte bakan arkadaşlara okuyacak bişeyler olsun
...
şimdilik kağıt sallanıp duruyor ama hareketleniyor gibi inşallah kısa süreli değildir şimdilik hoşçakalın....

trk
22-03-2011, 18:27
bi de arkadaşlar bu nabucco anlaşması nezaman haberi olan varmı
yani belli bi tarihmi var yoksa öyle spontanemi gelişecek bi olay bilen varsa iki kelime yazarsa sevinirim ...

dr.snake
23-03-2011, 00:24
sevgili türk kardeşim o projeden kimsenin haberi yok..belkide anlaşma oldu ama bizim haberimiz yok...öyle profosyenel bir spek çocuğu varki karşımızda aynı zamanda kağıtın sahibi olur kendisi şirketle ortak çalışıyor..ve bu koca şirketten tek bir haber çıkımıyor?ne tesadüf değilmi?koca borusan ne yapar ne satar kimsenin haberi yok...zaten dün denetmen kardeşimde kısaca izah ettim..bu spek çocuğu adamın ömrünü yer..ya lanet okuyup satcaksın..yada hz.eyüp misali sabırla bekleyceksin..saygılar..

denetmen06
23-03-2011, 00:56
sevgili türk kardeşim o projeden kimsenin haberi yok..belkide anlaşma oldu ama bizim haberimiz yok...öyle profosyenel bir spek çocuğu varki karşımızda aynı zamanda kağıtın sahibi olur kendisi şirketle ortak çalışıyor..ve bu koca şirketten tek bir haber çıkımıyor?ne tesadüf değilmi?koca borusan ne yapar ne satar kimsenin haberi yok...zaten dün denetmen kardeşimde kısaca izah ettim..bu spek çocuğu adamın ömrünü yer..ya lanet okuyup satcaksın..yada hz.eyüp misali sabırla bekleyceksin..saygılar..

Sevgili dr.snake kardeşim; eminim siz de yazmasanız spek çocuğu bile unutacak kağıdı!! ben kağıdı satıp çıktım ama 18,60 maliyete 3 ay bekleyip te 14,70 ten satınca insana koyuyor...

Şükür diğer kağıt sayesine bunun zararından kurtuldum ama yine de bakmadan edemiyorum...

bir de 2000 yılında çok güzel bir hareketi olmuştu aradan bu kadar zaman geçti belki hala o günlerin hatırına hareketini takip ederim...

Ama dediğiniz gibi dün 1.seans işlem hacmi ölü, 2.seans bi bakıyorsunuz hissede bir artış, işlem hacmi 10 kat artmış; insan merak ediyor nooldu seans arası Nabucco mu imzalandı, bedelsiz mi açıkladı,yabancı satışı mı var? vs.vs.vss.

ha bu arada malum 1-1,5 ay önce yurtdışında 20 milyon avroluk bi ihale almıştı fiyat 18,50 den 19,45 oldu, herkes tamam zaten fiyatı çok ucuz bu haberle en az 25 olur diye hisseye girdi, spek çocuğu da millete malı çaktı oradan 13,85 bile gördü...

ne diyeyim.... Allah ıslah etsin bunları...

Bu arada siz de yorumlarınızı eksik etmeyin... iyi akşamlar

trk
23-03-2011, 10:48
cevabın için teşekkür ederim değerli kardeşim
bende kardeşimiz denetmen06 gibi 18.30 lardan girdim kağıda 3 ay önce ancak bu kağıttan beklentim gerçekten çok iyi nabucco için yaptığı yatırım göz önüne alınırsa (nabucco boru hattında kullanılacak olan boru üretebilecek 3 şirketten biri oldu ) ve dediğiniz gibi sıkıbi spek çocuğu :) demekki beklenti yüksek 1 seans hiç birşey yok 1 seans hacim uçuyor
işte bu yüzden ben derimki birgün tavan tavan yaparsa hiç şaşmam .yoksa bukadar kasmazlardı .........

dr.snake
23-03-2011, 12:40
habere bak...saat kampanyasına katılacakmış...ben biliyorum sizin saatin markasını...boru marka kol saati...spek çocuğu seniiiii..türk kardeşim tavan tavan demişssin...kardeşim bana bir kez nasip oldu..allahım ne gündü beeee...peh peh peh..saat 4te bittmişti benim için seans sonra doğru spora canavardım canavar:)millet ne içtin oğlum diyordu:)ondan sonra hep kafam güzel gezdim:)hele 13.85i gördüğünde kenidmi filistin askısına alacaktım:)ama alıştım bu spek çocuğuna oda benim laflarımı sevdi öyle geçinip gidiyoruz..:)ulen bir tavanını daha göreyim dişimi kırcem ulen:):)

rain07
23-03-2011, 15:53
22.03.2010 Borusan kapanış fiyatı : 17,16
22.03.2011 Borusan kapanış fiyatı : 16,00

22.03.2010 Erbos kapanış fiyatı : 9,65
22.03.2011 Erbos kapanış fiyatı : 17,80

YORUMSUZ..

rain07
23-03-2011, 20:19
Erbos 23.03.2011 kapanış fiyatı : 19,05

YORUMSUZ..

9 un bayır
24-03-2011, 00:32
nabuccoyu bekleyenler,boru hatları projelerini bekleyen arkadaslar.bu projeler mutlaka ötelenecektir.erbos daki olay farklı dır.brsan la erbos kıyaslayamazsınız.erbosan, borusanın 10 da 1 idir.kayaslama yaparsanız yanılırsınız.bu yüzden karar, sizin bence biraz karısıklıklar var 2 sirket arasında.kıyaslama için.libyadaki müth.firmaları ile brs.nın daha cok ilişkisi var diye düşünüyorum.

dr.snake
24-03-2011, 01:23
sevgili 9 un bayır kardeşim sakın beni yanlış ama gzünü seveyim bu spek çocuğunun borusu ne libyayla ne malatyayla bağlantısı var:)...sevgili rain kardeş sadece şunu anlatmak istemiş sanırım ikiside aynı sektörde evet sen çok haklısın erbos ancak kapının mandalı olur ama aradaki farka bakarmsın..2 katı..oda yetmemiş..birde geri gelmiş..normal şartlarda düz mantık yaparsak erbosun 2 katı desek bu kağıdın 35 40 olması lazım..ben değil 35 40ı 20yi görsem dişimi kıracağım...yaw herşeyi geçtim..ya arkadaş 1 yıldır tek bir haber çıkmazmı yaw..ne bilim aldık ettik kazandık..geçen sefer bir ihale kazanmış dedimki yarın garanti 1 kademe yukarı çıkar dediğimde oldu:)dediğimde oldu valla çevirin bakın belkide görmüşssündür..sevgili 9un bayır kardeşim bence libya malatya tazmanya bunlarla alaksı yok bunların kafasında bir totoşluk var ama çözemedim..bir ölüm sessizliği var..ya batacağız ya çıkacağız..sabır ve selametle kardeşim...

baronza
24-03-2011, 20:36

YORUMSUZ..
yukarda yazdığın yorumu inan bugün yazacaktım hislerime tercüman olmuşsun bu tarihlerde nabucco projesiyle ilgili söylentiler çıktı bende iki kağıt arasında tercih yaptım borusan olarak ama 1 yıl elde var hiç.

trk
25-03-2011, 11:28
evet kardeşlerim borusan yavaş yavaş toparlanmaya başlıyor gözüken o
anladığım kadarı ile önümüzdeki haftaya hazırlık var spek tarafından hareket başlıyor kimse malını ucuza kaptırmasın çok bekledik çok .....

tanhu
26-03-2011, 00:46
Bu nasıl bir kâğıtmış milleti canından bezdirmiş. Ancak borsa sabır işidir. Bir yıl yatar bir haftada acısını çıkartır. Hepimize bol kazançlar. YTD.

9 un bayır
26-03-2011, 22:41
herkes kendi tahminini yazar.bende sunu yazarım%50 portföy azaltmakta yarar vardır.

trk
31-03-2011, 10:30
arkadaşlar forum yine çok sessiz kaldı o yüzden yazmak istedim
hiç merak etmeyin kardeşlerim biz bu erbosu en az 2 ye katlarız yakında
bu kağıt mecbur yükselecek başka alternatifi yokki .....

trk
31-03-2011, 12:00
spek beni duydu harekete geçti :)
yürü be olum borusan

trk
31-03-2011, 12:34
kimseler yok ama ben genede yazayım
borusan hareketi yaptı ağırlıklı ortalamasının üstünde kapattı bu 1, dünkü kapanışının üstündede bi ağırlıklı ortalama yaptı bu 2,bence çok olumlu hareketler eminim herkezin yüzü 17.20 yi görünce biraz gülmüştür ki 17.35 leride gördü kağıt ikinci seans bakalım neler yapacak ...... şimdiden bol kazançlar :)

dr.snake
31-03-2011, 12:42
demedi deme ibrahim...ben gitmedim hep burdayım:)yalnız bu genel kuruldan kol saatimi çıkar yoksa define adasımı?ibrahimede dedim bu spek çocuğu çok yılan,belkide o yüzden seviyrum bu spek çocuğunu?

dr.snake
31-03-2011, 14:03
haydi bakalım hayırlısı olur inşallah..başladı kurul..yap ulan spek çocuğu bir ters köşe...:wink:

denetmen06
31-03-2011, 15:03
haydi bakalım hayırlısı olur inşallah..başladı kurul..yap ulan spek çocuğu bir ters köşe...:wink:

Sayın dr.snake; size borusan emekçisi demek istiyorum... bunun çok kahrını çektiniz..... ama sizce genel kuruldan yatırımcısını sevindirecek bir şey çıkar mı yoksa iki günlük hareketler daha öncekiler gibi mi.... iyi günler...