PDA

View Full Version : BRYAT - Borusan Yatırım Ve Pazarlama A.Ş.Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Red Kit
13-08-2010, 21:10
Yeni başlık hayırlı uğurlu olsun.

temple
14-08-2010, 00:59
Hayırlı olur inşallah...

tangerineroad
19-08-2010, 14:51
Arkadaşlar özetle haber BRYAT’da geldi.
Kottan çıkma önemli bir seçenek olarak gündemde duruyor!. Bu bence ciddi bir haber....

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur’un röportajından önemli kısımlar
• Kriz çelik sektörü ağırlıklı oılduğundan 2008 son çeyreğinde bir darbe yedi..Hızlı yükselişin ardından yaşanan sert dşüş stoklarda ciddi bir değer düşüklüğü yaşandı.
• Borcelik ve BRSAN kriz sonrası yönetim kurullarında dahi, çelik sektöründeki fiyat hereketleri ile iglili tahminler başarısız oldu.
• İnsan beyni trendlerle çalışıyor ve trend kırılmalarını bilebilen çok az insan var ki nu bilenler de zaten kazanıyor. (Felsefi bir söz olarak yazmak istedim)
• Çinin arz-talep dengesi global trendin ana belirleyici olacak. Demir cevheri üreticileirnin konsolidasyonu ve fiyat belirlemede güçlü hale gelmesiyle ve de kontratların kısa vadeli olmasıyla fiyat hareketleri daha kısa vadeli olmaya başladı. Bu da çelik ve bağlantılı şirketlerin işlerini zorlaştırıyor. (Fiyat riski anlamında)
• ABD ve Avrupada çelik talebininm oldukça dşük seviyelere indiği görülüyor dolayısıyla talep yönünde o tarafta ciddi bir daralma beklenmiyor. Asıl önemli olan Çin ve diğer gelişen ülkeler ki oralarda bir daralma şimdilik beklenmiyor. AB’de yüksek devlet borçlarının sıkıntı yaratması durumunda riskler daha da artacaktır. (Kaygılar daha çok AB tarafında)
• Şirket otomototiv dağıtım segmentinde yeni marka düşünmüyor.
• BRYAT ile ilgili azınlık hissedarlık meselesi hakkında
o Yatırım şirket olarak tek şirketiz ve şirkete yeni bir misyon ekleyemedik (malesef)
o Şirkete yeni bir iş alanı koyamadık eski portföyü de geliştiremedik. Ya da halktan geri almamız lazım dendi. İkincisinde ise piyasadan ciddi bir alım yaptık.
o %5’lik dilime gelince kottan çıkmak veya şirkete yeni bir yol ayrımı çizme noktasındayız.
• BRSAN tarafında nabuccoya yönelik yatrıımlardan bahsedildi. Ancak bilinmeyen birşey yok

Diğer şeyler holdingle ilgili. Çok halka açık tarafı ilgilendiren bir şey yok.

tangerineroad
19-08-2010, 15:59
Agah beyin sunduğu seçeneklere bakalım
1- “Ya şirkete yeni bir vizyon çizeceğiz” ya da
2- “Bunu başaramamız halinde bir seçenek olarak kottan çıkmayı gözönünde bulunduracağız.”

Bu iki seçeneği değerlendiriğimizde ise;

Şirkete yeni vizyon çizme noktasında, ya şirketin yapısını değiştirmek (ki bence çok zor) ya da şirkete grubun enerji yatırımlarından hisse vermek (ki BRYAT’ın yüksek net nakdini düşününce bu kolay olur) seçeneği düşünülecek diye anlıyorum ki bunlar olumlu olarak değerlendirilebilir. Aslında bence, yatırımlarda azınlık hissedar olarak kaldığı sürece bu bile şirkete yeni bir vizyon çizemez ama cazip işlerde alınan pay da heyecan yaratabilir.

İkinci seçenek ise kottan çıkma. Bildiğim kadarıyla grubun Borusan Yatırım’daki toplam payı %80’lerde ve kottan çıkma için bu oranın %95’leri bulması lazım. Bu çeneek değerlendirilecek olursa, öncelikle şirket hisselerinin piyasadan toplanması gerekecek. Bu da aslında hisse için olumlu olur.

Varsayalım grup BRYAT’da %95 paya bugün ulaştı ve kottan çıkmaya karar verdi. Bu Kurumda kotan çıkışta uygulanacak fiyat ne olabilir. SPK’nın en son bu konuda belirlediği esaslarda bu fiyatın hesabıyla ilgili, bir formülasyon yayınlandı. Buna göre ben 9.7 lira gibi bir fiyat hesaplıyorum ki bu fiyat baz fiyattır ve minimum olacak fiyattır.

Şirket aynı zamanda iki bağımsız değerleme kuruluşuna da değerleme yaptırıp fiyat almalı ve bu fiyat ile deminki 9.7’lik hesaplanan fiyattan yüksek olanını ile çağrıda bulunmalı.

Uzun lafın kısası, bence gğzel haberler ama insanların bunları fiyatlaması nasıl olur bilemem?!

Saygılar

temple
20-08-2010, 09:38
'Borusan Yatırım borsadan çıkabilir, holding girebilir'
20.08.2010 08:47:10 Son Güncelleme:20.08.2010 08:47:28 finanstrend.com

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, Borusan Yatırım'ı borsa kotundan çıkarabileceklerini, öte yandan ihtiyaç görülmesi halinde 5 yıllık stratejik plan dahilinde Borusan Holding'i de halka açabileceklerini bildirdi.

Agah Uğur, konuyla ilgili olarak CNBC-e televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Borusan Yatırım'a 3-4 ay içinde yeni bir görev verebilirsek mevcut durum devam eder, aksi durumda kottan çıkabiliriz. Borusan Holding olarak gerçekten ihtiyaç olması durumunda, halka açılmayı önümüzdeki 5 yıllık stratejik plan içinde öngörebiliriz.''

foton
20-08-2010, 11:50
Önemli Olan sonucun KY yi nasıl etkileyeceğidir...

baracudas
20-08-2010, 12:20
holdingi boryat uzerinden halka arz etmesin bunlar.
bosuna mı aldı borusan holdıng boryatı bu kadar ?????

foton
20-08-2010, 14:23
Şirket yetkilileri bilmece gibi konuşuyorlar...hisse kan kaybetmeye başladı...
hayırlısı Allahtan

temple
20-08-2010, 15:03
Evet, gerçekten de bilmece gibi konuşuyorlar.. Ceo olacak adam cin gibi aslında ama, aptal rolünü oynuyor resmen..Bir oyun olabilir belki işin içinde..


Şirket yetkilileri bilmece gibi konuşuyorlar...hisse kan kaybetmeye başladı...
hayırlısı Allahtan

tangerineroad
20-08-2010, 16:07
Aslında eğer hayata geçirebilirlerse bence söyledikleri çok net. (Bazı şeyler tekrar gibi olacak,)

"Biz ilk halka açıldığımızda --BRYAT-- bizim gibi 7-8 örnek vardı ve biizm yapımız (Yatırım Holding yapısı) rağbet gören bir yapıydı. Ancak şu anda tek örneğiz ve şirkete yeni misyon katma noktasında da açıkçası çok başarılı olmadık" diye bir itiraf yapıldı.

Bundan sonra ne yapılmalı meselesinde ise kısaca

1-Ya şirkete yeni bir misyon yükleriz 2-Ya da kottan çıkma seçeneğini düşünürüz.

Bence bunların her ikisi de olumlu olması gereken noktalar. Neden?

1-Şirkete yeni misyon yüklemek derken şirketin mevcut yapısını değiştirmek kastedilmişse eğer, bence inanılmaz iyi olur. Mesele şirket içindeki bazı gereksiz iştirakleri alıp diğer iştiraklerden daha yüksek pay almasını sğalayacak ve konsolide bakıldığında şirketin finansallarını büyütecek bir yapı olursa süper olur. Ha şirkete yeni bir iştirak verelim derlerse eğer --ki nakdi de var elinde-- bunun ne olduğuna bağlı olarak durum değişir. Mevcut Lojistik işinden veya otomotiv dağıtım işinden daha fazla pay alınır ve en azından bu işlerden birini kısmen de olsa konsolide edecek bir yapı oluştururlarsa süper olur. Yeni enerji işinden verilirse kısa vadede olumlu olmaz ama uzun vadede olumlu olacaktır.

2-Kottan çıkma meselesi ise, bence önemli bir hikaye. Bu gün şirket kottan çıkacak dese
--Öncelikle %80'lerde olan payını %95'e çıkarmalı ki bu da hisse alımı yapması demek. Bu olumlu.
--%95'e çıktıktan sonra ise halka çağrıda bulunmalı ki çağrı fiyatı minimum 9.7-10 arasında bir yerde olacaktır. (Ayrıca bir uzman kuruluş değerleyecek ve yüksek olan seçilecek). Bu da çok büyük yükselme potansiyeli olmasa da en azından düşüşü önleyecek bir gelişme.

3-Sn Baracudas'ın Borusan Holdingi BRYAT üzerinden halka açmak'dan ne kastediyor anlamadım ama bir aralar BRYAT ve Borusan Holding birlşemesi gündeme gelmişti. Bu durumda Borusan Holding halka açık hale gelir. Bu birleşme olursa bence güzel olur ama olsa bile kısa vadede olacak birşey değil. Ayrıca söylendiği gibi şirketin sermaye ihityacı olursa halka açılma gündeme gelir ve bu tür birlşemeler şirkete sermaye girişi sağlamaz.

Sonuç: Alt alta konup değerlendirildiğinde bence olumlu algılanması geren şeyler söylendi arkadaşlar. Her halükarda bence BRYAT'da yeni bir dönem başlıyor ve bu da yatırımcıların er geç fiyatlayacakları bir gelişme olacaktır.Ama dediğim gibi burda önemli olan yatırımcı algısı ve çoğunluğun nasıl baktığıdır. Umarım herkes için hayırlı olan olur.

Saygılar.

temple
20-08-2010, 16:09
Sn.tangerineroad,

Bryat da bedelsiz konuşuluyordu bir ara bu forumda. Bu veya başka bir beklenti için 8 lerden itibaren mal alanların çıkışları olabilir mi, dünkü ve bugünkü satışlar..

SİRİUS
20-08-2010, 17:20
*borusan yatırım'ın 6 aylık konsolide dönem karı 11.629.552 tl(önceki 2.836.985 tl)(20/08/2010 - 17:19:17)

tangerineroad
20-08-2010, 23:35
Sn Temple,
Kim neden sattı bilemiyorum ama ters giden bir durum olmadığı kesin. Şirketin CEO'sunun açıklamaları bahsettiğim gibi sıkıntı yaratacak cinsten değil. Kar deseniz. Bu şirketin yapısını bilen herkes ikinci çeyrekte düşük karı normal görmeli. Adam temettü gelirlerini ilk çeyrekte yazdı sonraki çeyreklerde ne olacak. Ya ilk çeyrekte girmeyen az biraz temettü gelecek ya da parasından kazandığı/kaybettiği paraya bakacak.

Bedelsiz meselesine gelince.

O soruyu da cevaplamıştım sanırım. 1'e 8 falan bedelsiz potansiyeli vardı yanlış hatırlamıyorsam ama sermaye tavanını dikkate alınca en fazla 1'e 4 verebiliyor demiştim. Bir düzeltme yapmam gerekecek. Yeni öğrendim. Şirketler bedelsiz sermaye artırırken geçici bir süre ile sermaye tavanını aşabiliyorlarmış. Yani isterse 1'e 8 yapabilir. Ama gündemde olmadığını biliyorum. Sürpriz bir şey olursa bilemem. O beklentiyle alanlar mı satıyor derseniz. Onu da sanmıyorum. Sanki biraz daha güçlüydü satışlar. Detay öğrenirsem paylaşırım ;)


Sn.tangerineroad,

Bryat da bedelsiz konuşuluyordu bir ara bu forumda. Bu veya başka bir beklenti için 8 lerden itibaren mal alanların çıkışları olabilir mi, dünkü ve bugünkü satışlar..

ozi_42
21-08-2010, 00:44
Sn.tangerineroad,

öncelikle biz ky ye verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.gerçekten bugüne kadar böyle bilgileri kimse bizimle paylaşmıyordu...
ben kendimden bahsedeyim;bryatı incelemeye aldığımda kademeli bir yükseliş içindeydi,en son 14 temmuz da dayanamayıp aldım 9.50 den(benden başka bu maliyeti olan varmıdır bence yoktur)neyse sanş mıdır nedir bilmiyorum ama ertesi gün bir düşüş başladı ve bu hale geldi,benim 2 sorum olacak size;
1-bugünkü düşüşün sebebi sizce neydi çünkü 8.35 lere kadar indi,bilanço beklentisi mi yoksa ceo nun açıklamaları mı?
2-kotadan çıkma söz konusu ise bizim elimizdeki lotların hali ne olacak?7

şimdiden teşekkür ederim

wolferman
23-08-2010, 12:57
kar %300 civarı artırmış...

tangerineroad
23-08-2010, 14:25
Sn Ozi_42,

Dediğim gibi kim neden sattı bilemiyorum açıkçası. Belirli ve bilinçli bir gurup mu yoksa CEO'nun açıklamalarını yanlış anlayan veya tatminkar bulmayan bir gurup mu?

Bilançosu ile ilgili daha önce de yazdım bir sorun yok. Bu adamın 3. çeyrek ve yıl sonu da büyük ihtimalle bu civarlarda olur. Çünkü şirketin tek geliri temettü geliri ve özsermaye yöntemiyle konsolide edilen iştiraklerden gelen rakam. Bir de faiz kur farkı gelir gideri. İlk çeyrekte temettünün çoğu geldi. Bundan sonra bir kaç milyon oynayarak yılsonunu getirir. Yani kolay kolay bir sürpriz olmaz bu şirkette finansal açıdan.

Kottan çıkma durumunda, onu da anlatmaya çalıştım. Şirket en az 3 yıl sürecek bir çağrı yapmak zorunda. Yani sizin elinizdeki hisseleri toplamak zorunda. Ama ondan önce şirketin %95 oy hakkının elde tutuluyor olması lazım ki şu anda %80. Yani bir %15'lik pay daha alması lazım piyasadan ? Ben bunlarda KY için bir olumsuzluk görmüyorum, aksine olumlu. Benim kabaca hesaplarıma göre olası bir çağrı fiyatı 9.5-10 arasında olur. Kaldı ki yarın bu şirket gidip bir bağımsız denetim şirketine gitse ve beni değerle dese eminim ki bu şirketin hisse başına değeri 12-15 TL aralığın altında değerlemeyecektir. Bu durumda da yüksek olan fiyattan çağrı yapmak zorunda kalacaklardır. Her halükarda hissenin 9TL altında olmaması gerek acizane fikrim.

Bunlar şirketin tamamen kottan çıkacağı ve çağrı yapacağı beklentisiyle yapılan varsayımlar.
Adam şirkete yeni hisse vericem diyebilir.
Ya da EN KÖTÜSÜ HİÇ BİR ŞEY YAPMAYABİLİR. O ZAMAN ESKİ TAS ESKİ HAMAM GİDER.

Burada size gelecek için fikir verecek ve yatırımınıza yön verecek unsur, izlenecek yolun ne olduğudur. Ben olsam;
KOTTAN ÇIKICAM DERSE VADEYE BAKMAM %ALIRIM
ŞİRKETİN YAPISININ DEĞİŞTİRİCEM DERSE, YAPININ NE OLACaĞINA BAKARIM
BİRŞEY YAPMAZSA ŞİRKET DEĞERLİ AMA BU DEĞERİ YANSITAMAYAN YAPIDAN DOLAYI İKİ KERE DÜŞÜNÜRÜM AL-SAT İÇİN...

Saygılar

ozi_42
23-08-2010, 22:14
Sn.tangerineroad,
verdiğin bilgiler için teşekkür edrim.senden birşey daha isteyeceğim biliyorum kendi açımdan çok yanlış zamanda bu kağıdı 9.50 den alıp hata ettim.durumlar da pek iç açıcı gözükmüyor.senin düşüncen nedir?daha ne kadar böyle devam eder.en azından maliyete yaklaşma oranım nedir.
teşekkürler

serra
24-08-2010, 11:32
Sn.tangerineroad,
verdiğin bilgiler için teşekkür edrim.senden birşey daha isteyeceğim biliyorum kendi açımdan çok yanlış zamanda bu kağıdı 9.50 den alıp hata ettim.durumlar da pek iç açıcı gözükmüyor.senin düşüncen nedir?daha ne kadar böyle devam eder.en azından maliyete yaklaşma oranım nedir.
teşekkürler

foruma yeni katıldım.9.50 den alan arkadaş ben olsam zararına cıkmam.Yıl sonuna kadar bekle derim.benim düşüncem.yinede sen bilirsin.

serra
24-08-2010, 12:40
arkadaşlar endex 55.000 ini görürmü dersiniz.bu kağıttan cıkmayı düşünen varmı?beni bilgilendirirseniz sevinirim.

ozi_42
24-08-2010, 22:08
Daha ne kadar düşeceksin ey bryat efendi.aldığım gün bittiğim günmüş.off ki ne off.

9 un bayır
25-08-2010, 00:08
arkadaşlar endex 55.000 ini görürmü dersiniz.bu kağıttan cıkmayı düşünen varmı?beni bilgilendirirseniz sevinirim.

kagıttan cıkan cıkabilir.referandum sonuna dogru.55000 endexs amerika ab ve iç siyasi cekismelere baglı gelebilir.ama ortalık toz duman.

temple
25-08-2010, 10:42
Garanti den biri 16 kusur bin lot çaktı..

ozi_42
25-08-2010, 13:18
Garanti den biri 16 kusur bin lot çaktı..

yaw ne oluyo bu kağıda biri açıklama yapabilir mi.daha ne kadar düşecek

trust
25-08-2010, 23:31
Şirketler genelde borsa değerleri yükselsin, itibarımız artsın diye uğraşırlar.
Burada tam tersi işliyor.

ozi_42
26-08-2010, 22:04
Sn.tangerineroad,
bu kağıttakiler ne yapmaya çalışıyorlar.bir gün %4 düşüyor diğer gün %5 yükseldi.sen kağıdın geleceği hakkında ne düşünüyorsun.ben anlamadım valla.zaten zararım bir çıksın hemen kaçacağım.kalbim dayanmıyor artık:)

foton
27-08-2010, 22:57
Onu bunu bilmem lakin Şirketin elinde ATA 5.419.901 hisse varken bu son hafta da topladığı hisseler ,ile ATA 5.430.901 seviyesine ulaşmıştır.

uskuplu
28-08-2010, 13:38
bu kagıtta bu kadar baskıya pes dogrusu spk amca daha mala doymadımı...acaba ceo tv ye çıkıyo abuk subuk konuşuyo küçük yatırımcının kafası karışıyor spk amca malları topluyo helal olsun...........:):yes:

ozi_42
31-08-2010, 15:51
bu kağıdın hali ne olacak böyle 8.45-.8.50:(

uskuplu
31-08-2010, 17:37
allah böyle kagıdı düşmanıma vermesin..................:yes:

turok
31-08-2010, 17:57
Kocabıyık ailesinden herşey beklenir arkadaşlar dikkatli olun... Adamlara SPK bile tek kelime ediyor..Oyun hamuru gibi oynuyorlar....

bauer
01-09-2010, 09:37
ben kocabiyik ailesi ne dusunuyor bilmiyorum...
ama ben 20 olacak diyorum.

temple
01-09-2010, 11:31
ben kocabiyik ailesi ne dusunuyor bilmiyorum...
ama ben 20 olacak diyorum.


:)))))))

uskuplu
02-09-2010, 12:33
inşallah dediginiz gibi olur............ama olcak şey degil..........:yes:

ozi_42
02-09-2010, 13:02
senden bi cacık olmaz bryAT.mahvettin beni.arkadaşlar bryatta olanlar maliyetlerini yazabilir mi?çünkü en kötü durumda olduğumu biliyorum.9.50:(

asityanığı
04-09-2010, 01:04
merak etme bende sana yakınım 9.10:(

temple
04-09-2010, 14:14
merak etme bende sana yakınım 9.10:(

Sen "asit yanığı" değil, "Bryat yanığı" olacan :))

ozi_42
06-09-2010, 21:35
kademeli düşüş var sonumuz< hayırlı olur inş.kafayı yemeden çıkalım bu kağıttan.hAYDİ ULEN bRYAT:)

ozi_42
07-09-2010, 22:17
yine düşmüş uyuz bryat:(senden bi cacık olmaz.ulen maliyeti bi kurtarsam ahh

ozi_42
14-09-2010, 22:15
benden başka kimse kalmamış herhalde:)yarın bende kaçarım o zaman.lanet olsun senin gibi bryata

uskuplu
16-09-2010, 16:27
hoppp millet nerdesiniz,,,,,,,,,,,,,,kimse yokmu..............tık tık tık iyi günler....:yes:

temple
29-09-2010, 00:16
kotdan çıktık galiba .... onbeş gündür yazan yok..

foton
29-09-2010, 10:49
Bir CEO tutar abuk sabuk konuşursa ... bilinçli yada bilinçsiz.... bilinçlı olduğunu düşünüyorum. İnsanları ürkütüp kaçırmaktan başka bir şey değildir...
İnsanlar firmalarına işlerlik, dinamizm kazandırmak için uğraşırlar bunlar bu dinamizmi sonlandırmakla meşguller... Hisseleri kendilerinin olsun...

temple
29-09-2010, 15:50
Haydi sevgili Bryat cılar toplanalım bakalım.. iyi şeyler olacak galiba..

ozi_42
29-09-2010, 21:27
temple kardeş düşündüm ki benden başka BRYAT hissesi olan yok.ben 9.50 den beri bekliyorum.zarardan çıktığım an bende çıkacam.bugünkü yükselişin sebebi neydi anlamadım valla.neyse inş. böyle güzel güzel devam eder de maliyeti kurtarırız.

temple
29-09-2010, 23:07
Ozi kardeş, acele etme istersen ... baksana bugün holding yine mal aldı...92 bin adet..... 2.5 milyon daha alsa %95 e ulaşıp, çağrı yapabilir.. bu nedenle her an süprizler olabilir diyorum ben..

asityanığı
30-09-2010, 09:10
Ozi kardeş, acele etme istersen ... baksana bugün holding yine mal aldı...92 bin adet..... 2.5 milyon daha alsa %95 e ulaşıp, çağrı yapabilir.. bu nedenle her an süprizler olabilir diyorum ben..

Dediğiniz gibi olursa tüm /95 ulaşsalar bizim menfaitimize ne olacak? bilmediğim için soruyorum hani bu işten anladığım kadarıyla karlı çıkarız ama nasıl bir kar olur
syg

ozi_42
30-09-2010, 21:16
Ozi kardeş, acele etme istersen ... baksana bugün holding yine mal aldı...92 bin adet..... 2.5 milyon daha alsa %95 e ulaşıp, çağrı yapabilir.. bu nedenle her an süprizler olabilir diyorum ben..


beklemedeyim kardeş,bugün iyi gidiyorduk 9.10 lar felan ama ne olduysa 2.seans yine aşağıya.umarım harket yukarı olur çünkü daha maliyete var anlayacağın.

uskuplu
02-10-2010, 12:26
arkadaşlar ne olacak bu bryat bir bileniniz varmı kaç aydan beri burda bekliyoruz.........diger kagıtlar aldılar başını gititiler moraller bozuk .........:yes:

ozi_42
02-10-2010, 14:23
arkadaşlar ne olacak bu bryat bir bileniniz varmı kaç aydan beri burda bekliyoruz.........diger kagıtlar aldılar başını gititiler moraller bozuk .........:yes:

USKUPLU kardeş;bende senin gibi aylardır bekliyorum,9.50 den daldık bir türlü çıkamadık.bryat endeksle alakası yok bak endeks düştü bizimki bir kademe de olsa yükseldi.şirket alımlara devam ederse iyi olur.yoksa halimiz harap.inş. yukarı harket devam eder.

ozi_42
06-10-2010, 12:42
şu 9 u bi kırsak iyi olacak...nerdesiniz ey bryatçılar?

FYG28
06-10-2010, 13:25
muhtemelen Vakıf aldıklarını Ata'ya(Holdinge) verir ve öyle gider :)

ozi_42
06-10-2010, 13:31
muhtemelen Vakıf aldıklarını Ata'ya(Holdinge) verir ve öyle gider :)

kaça kadar gider sence?benim maliyet 9.50:(

foton
06-10-2010, 16:44
Ata----> 5.558.585

FYG28
07-10-2010, 09:49
kaça kadar gider sence?benim maliyet 9.50:(

ben kısa vede için söyledim, yoksa Vakıf'ın elinde bişey yok zaten. senin aldığın fiyatlara kısa vadede.
UZUN VADEDE ise Ata'daki B.HOLDİNG alışlarının sebebi ve sonucu belirleyecektir fiyatı. Bu konuda da ÖNGÖRÜSÜ olanı da görmedim şimdiye kadar.

foton
07-10-2010, 16:46
ATA---> 5.562.985 adamlar tane tane topluyorlar hisselerini

foton
08-10-2010, 12:24
Ata---> 5.569.630

asityanığı
08-10-2010, 16:18
ata---> 5.569.630


????????
Açıklarsan sevinirim

foton
08-10-2010, 16:51
????????
Açıklarsan sevinirim

Açıklama: Ata her gün piyasada ne bulursa şirket adına topluyor.

asityanığı
08-10-2010, 17:00
Açıklama: Ata her gün piyasada ne bulursa şirket adına topluyor.

açıklaman için teşekkür ediyorum
bekleyelim bakalım sonumuz ne olacak umarım hayırlısı olur bizler için

ozi_42
08-10-2010, 17:10
asityanığı,mehmet1997,temple,uskuplu,fyg28 ve ben ozi_42...
bu hisseyi takip eden kişiler.ama en fazla zararı olan benimdir mlyet 9.50:(eğer mehmet1997 dediği gibi ATA şirket için malları topluyor ise YÜZDE%95 e ulaşınca çağrı fiyat uygulayacaklardır.işte bundan sonraki durum ne olcak.bunu bilen var ise açıklayabilir mi?aşağıya mı yukarıya mı gideriz.teşekkürler

asityanığı
08-10-2010, 17:17
asityanığı,mehmet1997,temple,uskuplu,fyg28 ve ben ozi_42...
bu hisseyi takip eden kişiler.ama en fazla zararı olan benimdir mlyet 9.50:(eğer mehmet1997 dediği gibi ATA şirket için malları topluyor ise YÜZDE%95 e ulaşınca çağrı fiyat uygulayacaklardır.işte bundan sonraki durum ne olcak.bunu bilen var ise açıklayabilir mi?aşağıya mı yukarıya mı gideriz.teşekkürler

Açıkcası bu konu benim aşar açıklama imkanım olsada açıklasam keşke borsa bilgisi daha çok olan bir arkadaş açıklar her halde
ozi_42 ama ben derim ki biraz daha belke bak göreceksin zararını çıkaracaksın demişti dersin

foton
08-10-2010, 18:23
Ata---> 5.572.820

uskuplu
09-10-2010, 15:05
ARKADAŞLAR İNŞALLAH ATA MAL TOPLAMAYA DEVAM EDER ...............:yes:

foton
09-10-2010, 15:07
ARKADAŞLAR İNŞALLAH ATA MAL TOPLAMAYA DEVAM EDER ...............:yes:

Pardon ama, ne olacak bu işin sonu???

ozi_42
09-10-2010, 17:02
Pardon ama, ne olacak bu işin sonu???

bilen varsa birde bize anlatsın ata topluyodu da topladıktan sonra ne olcak_?arkadaşlar yanlış anlaşılmasında sürekli yazıyorum ama maliyetleri yazabilirmiyiz.durumumuzu görmemiz açısından_mlyt:9.50:(

Adil Talat
09-10-2010, 18:29
bu kagıtla alakalı son olarak kottan cıkmak gıbı bır söylentı söz konusuydu baglı ıstıraklerden bırısı yerıne ıslem görecekdı öyle hatırlıyorum iyi aksamlar

uskuplu
12-10-2010, 00:12
borsadan paraları kazanan şu an bogaza karşı güzel keyif yapıyordur...........bizler ne yapıcaz........satsan bir dert satmasan başka dert :yes:

foton
12-10-2010, 08:57
Ata----> 5.575.420

tangerineroad
12-10-2010, 11:39
Açıkcası bu konu benim aşar açıklama imkanım olsada açıklasam keşke borsa bilgisi daha çok olan bir arkadaş açıklar her halde
ozi_42 ama ben derim ki biraz daha belke bak göreceksin zararını çıkaracaksın demişti dersin

Merhabalar,
ATA'nın şirket (BRYAT için) için aldığını varsaysak ve %95'e ulaşsa şirket çağrıda bulunma hakkı yakalayacak. Eğer 2010 sonun kadar çağrı süreci başlatırsa fiyat benim hesaplarıma göre 9.7 TL civarı olur. Ama 2011 yılından itibaren hesaplamalar değişir.

Saygılar

Not:Ben ATA'nın şirket için aldığını pek sanmıyorum?! Ama öğrenirsem paylaşırım ;)

tangerineroad
12-10-2010, 11:55
ATA'nın alımları müşteri işi.....
Ayrıca sahipleri alsa, bildirim zorunlulukları var biliyorsunuz. En son haziran gibi 100 bin lotluk alım haberi geldi sonrasında durdu.
Selamlar

ozi_42
12-10-2010, 12:09
Merhabalar,
ATA'nın şirket (BRYAT için) için aldığını varsaysak ve %95'e ulaşsa şirket çağrıda bulunma hakkı yakalayacak. Eğer 2010 sonun kadar çağrı süreci başlatırsa fiyat benim hesaplarıma göre 9.7 TL civarı olur. Ama 2011 yılından itibaren hesaplamalar değişir.

Saygılar

Not:Ben ATA'nın şirket için aldığını pek sanmıyorum?! Ama öğrenirsem paylaşırım ;)

kardeş verdiğin bilgiler için teşekkürler.bu çağrı fiyatının amacı nedir,kottan çıkmak için değil mi.birde nasıl hesaplanıyor.

baracudas
13-10-2010, 11:03
Borusan lojıstık/say:yatırımı hayata gecırırken 5. Yılda ulasmayı hedefledıgımız rakamları ılk yılda yakaladık

borusan lojıstık lıman ve
uluslararası tasımacılıktan sorumlu genel mudur yardımcısı ozgur say, gemlık'tekı
lımanlarının 9 ay once hızmete gırmesının ardından cıddı bır talep aldıklarını,
boylelıkle 5 yılda ulasmayı hedefledıklerı rakamlara ılk yılda ulastıklarını
bıldırdı.
Say, ''3. Mersın lojıstık ve transport fuarı''na katılmak uzere geldıgı
kentte, aa muhabırıne yaptıgı acıklamada, ılk olarak sadece sırket bunyesındekı
fabrıkaların ıhtıyaclarını karsılamak uzere 1984 yılında lıman kurduklarını
hatırlattı.
Zaman ıcınde cok hızlı gelıstıklerını ve 2000 yılında yapılan
yatırımlarla konteyner ısıne gırdıklerını ıfade eden say, son olarak 3 yıl once
turkıye'de en yuksek standartda bır lıman ınsa etmeyı kararlastırdıklarını ve
hemen harekete gectıklerını soyledı.
Gelısen lojıstık sektorunde yenı yapılan gemılerın en az 6 bın konteyner
tasıma kapasıtesıne sahıp olan 6 bın teu'luk (34 metrekupluk hacme sahıp 20
feetlık konteyner) oldugunu anlatan say, ''bız de bu ozellıgı dıkkate alarak
gemlık'te lımanımızı 10 bın teu'ya kadar hızmet verebılecek kapasıtede ınsa
ettık. Bu sayede turkıye'dekı 3 lımandan bırısı halıne geldı'' dedı.
Lımanın 2010 yılı ıtıbarıyle hızmet vermeye basladıgını dıle getıren say,
soyle devam ettı:
''oncelıkle yatırımımızın belırlı hedeflerı vardı. 100 mılyon dolarlık
bır butce ayrılmıstı. Bız butcemızın zamanını tutturduk. Hızmet vermeye
basladıktan ıtıbaren ıse gerıde bıraktıgımız 9 aylık donemde bekledıgımızın
uzerınde ılgı gorduk. Oyle kı bu yılı, 200 bın teu konteyner, genel kargo
anlamında ıse 2 mılyon ton yuk hareketlılıgı hedeflıyorduk. Ama bugun geldıgımız
noktada yıl sonuna kadar konteyner tasımacılıgımızdakı hedefın bıraz uzerıne
cıkarken, acık yukte ıse 2,8 mılyon ton hareketlılık yakalayacagımız ongoruluyor.
Yanı yatırımı hayata gecırırken 5. Yılda ulasmayı hedefledıgımız rakamları ılk
yılda yakaladık, hatta gectık bıle.''
durum boyle olunca, yatırım hedeflerının de degıstıgını belırten say,
''boylesıne cıddı bır ılgı gorurken, yatırım planlarımızı da hızlandırmamamız
elde degıldı. Hedeflerımızın buyumesı yatırımları da erken tarıhe cektı. Normal
sartlarda 2012 yılı ıtıbarıyle 3. Ve 4. Faz yatırımlarımızı hayata gecırmeyı
planlıyorduk. Ama su an 2012 yılında baslatmayı planladıgımız yaklasık 75 mılyon
dolarlık yatırım gelecek yıl baslayacak. Bu kapsamda lımandakı hızmet hızımızı
artıracak yenı konteyner vınclerını musterılerımızın hızmetıne sunacagız'' dıye
konustu.

-yoreye katkıları-

borusan lojıstıgın turkıye'dekı en buyuk 3 lojıstık fırmasından bırısı
olduguna dıkkatı ceken say, yaptıkları yatırımlarla yore ekonomısıne de katkı
sagladıklarını vurguladı.
Bu kapsamdakı gemlıktekı lımanın guney marmara yoresıne cıddı yararlar
sagladıgını savunan say, sunları kaydettı:
''lımanın hızmete gırmesıyle hızlı bır sekılde o zamana kadar gemlık'e
yanasamayan buyuk gemılerı agırlamaya basladık. Bu ıse yorenın hareketlenmesını
sagladı. Cunku daha buyuk gemıler bır yere gelebıldıgı zaman kıtalar arası
tasımacılık canlanıyor. Bu durum ıse ıhracatcıya zamandan ve malıyetten cok buyuk
yarar saglıyor. Bızım yatırımızın etkısıyle 2010 yılında guney marmara yoresı,
2009 yılının kayıplarını kapattıgı gıbı, 2008 yılının da uzerıne cıktı.''
-aa-

temple
13-10-2010, 14:16
Sn. tangerineroad,
aşağıdaki görüleceği üzere, alım haberi verdi holding..

[img]http://yfrog.com/mrbryatj[img]

temple
13-10-2010, 14:17
http://yfrog.com/mrbryatj

foton
13-10-2010, 18:22
Ata -------> 5.584.091

VolkanZENGİN
13-10-2010, 22:18
Selam arkadaşlar...neden bu forumda böyle birkaç kişi var sadece...?? ky de kalan tüm mallar sizlerin elindemi yoksa?? :))) sizimi bekliyor bu kocabıyıklar?:)

foton
14-10-2010, 09:18
Selam arkadaşlar...neden bu forumda böyle birkaç kişi var sadece...?? ky de kalan tüm mallar sizlerin elindemi yoksa?? :))) sizimi bekliyor bu kocabıyıklar?:)
Aleyküm selam ... :)

asityanığı
14-10-2010, 09:26
Selam arkadaşlar...neden bu forumda böyle birkaç kişi var sadece...?? ky de kalan tüm mallar sizlerin elindemi yoksa?? :))) sizimi bekliyor bu kocabıyıklar?:)

aleyküm selam güzel tanımlama
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

ozi_42
14-10-2010, 14:15
Selam arkadaşlar...neden bu forumda böyle birkaç kişi var sadece...?? ky de kalan tüm mallar sizlerin elindemi yoksa?? :))) sizimi bekliyor bu kocabıyıklar?:)

A.S kardeş.ata topluyor,ama benden alamayacak-zararına satmayacağım.bekliyorum-9.50 ye az kaldı:)

ozi_42
14-10-2010, 15:30
Bizimki endeksle birlikte yükseldi:) ya şimdi endeks geri geldi diye o da düşüyoo.çok komik yawwww(8.70)

uskuplu
14-10-2010, 15:34
bu kagıdı istedikleri kadar baskı yapsınlar bana göre bu fiyatlarda olmaması gerekiyor,,,,,,,,,,bu fiyatlara satılık malımız yok,,,,,,,:yes:

VolkanZENGİN
14-10-2010, 21:15
Arkadaşlar yanlış anlamanıız istemem beni...ama merak ediyorum şu sanal ortamda altına en az yorum yapılan hisse bryat galiba.. sanalda dolanıyorum ama tık yok...:) burda da birkaç arkadaşız ....acaba burdaki arkadaşlardan elinde 100 bin lotdan fazla olan var mı??

uskuplu
15-10-2010, 12:21
foruma yazı yazan arkadaşların elinde 100 bin lot malları olsa foruma yazı yazarlarmı.........

VolkanZENGİN
15-10-2010, 20:28
cahilligime ver uskuplu arkadaşım...neden foruma yazmasınlar?? neden öyle düşünüyorsun?

uskuplu
16-10-2010, 11:07
arkadaşım mantıklı düşünmek lazım adamın elinde 100 bin lot malı olcak gelicek burada bizim yazdıgımız yorumları okucak bana göre olmaz neden dersen adam pröfesyonel düşünür bizler bakalım şirketten güzel haber gelsin fiyat yukarı gitsin gerisi teferruat:yes:

ozi_42
16-10-2010, 16:11
Arkadaşlar yanlış anlamanıız istemem beni...ama merak ediyorum şu sanal ortamda altına en az yorum yapılan hisse bryat galiba.. sanalda dolanıyorum ama tık yok...:) burda da birkaç arkadaşız ....acaba burdaki arkadaşlardan elinde 100 bin lotdan fazla olan var mı??

volkan kardeş yanlış anlamada senin elinde BRYAT hissesi var mı?ikincisi elinde 100 bin lotu olan adam ağa adamdır buralarda yazı yazmaz uğraşmaz yani.uskuplunun dediği gibi biz şirketten güzel bir haber gelsin fiyat yükselsin maliyeti kurtaralım da satalım derdindeyiz.bir daha da uğramam buraya yani:)

VolkanZENGİN
16-10-2010, 23:58
evet bryat var elimde :)) bende kocabıyık ailesinin magdur ettiklerindenim...uzun süredir bu kagıttayım aşık olduk bir türlü kurtulamadım.. milletin dandik şirketleri fiyatlarını katladı..bu bryat son 5 yıldır sürünüyor...lanet olsun kocabıyıkların çevirdikleri dolaplara... koskoca firmanın ceosu çıkıp abuk sabuk konuşuyor...neymiş çekebiliriz...bence numara borusan basit bir firma degil ki yaa aklım almıyor insan firmanın prestijini düşünür ya... millet güler borusana...başka bir iş var bu işin içinde...inanın kocabıyıklar bizlerin 1 tl dahi kazanmamızı resmen istemiyor...Allah onları bildiği gibi yapsın.....

ozi_42
17-10-2010, 00:36
evet bryat var elimde :)) bende kocabıyık ailesinin magdur ettiklerindenim...uzun süredir bu kagıttayım aşık olduk bir türlü kurtulamadım.. milletin dandik şirketleri fiyatlarını katladı..bu bryat son 5 yıldır sürünüyor...lanet olsun kocabıyıkların çevirdikleri dolaplara... koskoca firmanın ceosu çıkıp abuk sabuk konuşuyor...neymiş çekebiliriz...bence numara borusan basit bir firma degil ki yaa aklım almıyor insan firmanın prestijini düşünür ya... millet güler borusana...başka bir iş var bu işin içinde...inanın kocabıyıklar bizlerin 1 tl dahi kazanmamızı resmen istemiyor...Allah onları bildiği gibi yapsın.....

vay be kardeşim millet nasıl dertli,şaka maka en acınacak halde olan benimdir.maliyet her zaman yazıyorum çünkü oraya gelmesi lazım 9.50:)hamdım-piştim-yandım

VolkanZENGİN
17-10-2010, 01:00
yok yokkkkkkkkkk inan içinizdeki en berbat durumda olanınız benim:)))))

ozi_42
17-10-2010, 16:23
yok yokkkkkkkkkk inan içinizdeki en berbat durumda olanınız benim:)))))

yaw tepe nokta zaten 9.75 sen ordan mı aldın volkan kardeşim?

VolkanZENGİN
18-10-2010, 10:46
Benim elimde 8 yıldır mal var ....:))) maliyeti falan hepsi bir birine girdi.....aşık olduk kagıda....sizi kurtaracak fiyatlar beni kurtarmıyor...zaten beni bekliyorlar....

temple
18-10-2010, 11:02
vay Volkan dostum vay... sen benden de eskiymişsin... bana teselli oldu biraz :))

foton
18-10-2010, 11:06
Burada en eski benim. bu hisse ile 98 de tanıştım sonra vedalaştım tekrar 2003 te zirveden aldım halen beklemekteyim, yıllık reel kayıplarımı düşündüğümde 25 tl anca beni kurtarır.

VolkanZENGİN
18-10-2010, 11:07
25 lira olmasını mı bekliyorsun?:)))

foton
18-10-2010, 11:16
25 lira olmasını mı bekliyorsun?:)))

hayır tabikide ama beni anc bu rakamlar kurtarır :he::halay:

foton
18-10-2010, 11:20
Demem o ki ben hiç bir zaman kayıplarımı telafi edemeyeceğim. takip ettiğim diğer hisselerde bayağı yol aldılar bu saaten sonra bunu satıp onlarada alım yazamayacağıma göre... :halay::frown::halayci:

VolkanZENGİN
18-10-2010, 11:21
Sende benim gibi yanmışsın:))) yüklümü elindeki mal:))

foton
18-10-2010, 11:26
Allah başka türlü yakmasın... :) ancak Boru pazarlamacılığı da ne oluyor tam olarak anlamış da değilim... ;)

ozi_42
18-10-2010, 11:27
selam arkadaşlar bizim öküz aynı gidiyor:)ya yanlış anlaşılmaz ise maliyetlerinizi yazabilir misiniz?kim kötü durumda onu bi öğrenelim...

foton
18-10-2010, 11:29
Maliyet belli değil karıştı 7 sene önce idi ne desem yalan olur.

VolkanZENGİN
18-10-2010, 11:30
Ben maliyetimi bilmiyorum ki:)) elimde 100 bin lot olmasada :)) baya mal var .. Ama onlar bana bakıyor ben mallara:))) hiç bir faydası yok....

ozi_42
18-10-2010, 11:40
anlaşıldı arkadaşlar maliyetleri boşverdim bryatı izliyorum ve bizim öküz yine 8.80 de çok ilginç:)

foton
18-10-2010, 12:22
anlaşıldı arkadaşlar maliyetleri boşverdim bryatı izliyorum ve bizim öküz yine 8.80 de çok ilginç:)
Adamlar boru pazarlıyorlar demeyin öle... :)

uskuplu
18-10-2010, 17:34
Ben maliyetimi bilmiyorum ki:)) elimde 100 bin lot olmasada :)) baya mal var .. Ama onlar bana bakıyor ben mallara:))) hiç bir faydası yok....

kagıdın neden gitmedi belli gitmez gitmez adamlar o malı almadan gitmez..............:yes:

VolkanZENGİN
18-10-2010, 18:15
kagıdın neden gitmedi belli gitmez gitmez adamlar o malı almadan gitmez..............:yes:

biliyorum yarısını aldılar zaten:))) ya inanır mısınız bilmem bu kocabıyık ailesinden nefret ediyorum NEFRETTTT....... ulan koskoca firmasın şebek gibi ceo nu çıkartıp kıvırtıyorsun yok çekebiliriz yok zart zurt....ulan erkek gibi çekiceksen çekicem de ne kırıtıyorsun... borsanın en gözde saglam kagıtlarından biri olarak dururken şimdi ne karizma kaldı ne birşey... uzun vadeli yatırımcılar olarak biz neleri hayal ediyorduk ama gel gör ki ne hale düşütük...bırak hayallerimizi bir kenara yok tahta kapanır mı yok mallar hiç pahasına gider mi elimizden derdine düştük......:))) ama elimde bryat var brsan da var bunda sonra gidip simit satıcam ama sana BABAYI vercem kocabıyık:)))

foton
18-10-2010, 18:38
Anlaşılan Volkan Zenginle kader birliği yapmışız.. :) Bende hem Brsan var hemde Bryat...

VolkanZENGİN
18-10-2010, 18:58
:)) yaktı bizi yaktı:))

ozi_42
19-10-2010, 00:32
bizim öküz bugün harketlenmiş biraz.arkasında yükü ağır olduğu için yavaş yavaş 1 ileri 2 geri gidiyor:)

temple
19-10-2010, 10:13
9.15 çalıştırdılar.. ne olup bitiyor, fikri olan var mı..

asityanığı
19-10-2010, 10:41
bizim öküz bugün harketlenmiş biraz.arkasında yükü ağır olduğu için yavaş yavaş 1 ileri 2 geri gidiyor:)

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

ozi_42
19-10-2010, 11:18
9.15 çalıştırdılar.. ne olup bitiyor, fikri olan var mı..

öküz olduğu için 9.15 e dayanamadı geri döndü:)arasıra yapıyooo böyle bi ara 9.25 i görmüştü geri 8.95 e_^

uskuplu
19-10-2010, 23:02
tek kelimeyle bunları alkışlamak lazım sabah 9,15 akşam 8,75 nedemek istiyorlar......:yes::yes::yes::yes::yes::yes:

temple
19-10-2010, 23:50
Sağda "kellik kremi" reklamı koyuyorlar, görüyor musunuz... bryatcıların saçbaş yolduğunu biliyor adamlar..

VolkanZENGİN
20-10-2010, 00:17
yavrum benim ya kendi çalıyor kendi oynuyor:))

ozi_42
20-10-2010, 00:21
Sağda "kellik kremi" reklamı koyuyorlar, görüyor musunuz... bryatcıların saçbaş yolduğunu biliyor adamlar..

şimdide pizza reklamı var temple:)yaw uskuplu kardeş tabi ki düşecek bryat endeksle birlikte uçte ya alanlar geri sattı endeks düşünce.ben bu öküze sadece gülüyorum ve beklemeye devam ediyorum.hakkımızda hayırlısı

uskuplu
20-10-2010, 14:52
ozi 42 arkadaş bende bekliyorum satıp ne alıcam 4 aydan beri bekliyoruz tek beklentim şirket ten güzel bir haber gelsi bekliyorum........:yes::yes::yes::yes::yes::yes:

asityanığı
21-10-2010, 22:17
bende bekliyorum merak etmeyin :(

ozi_42
26-10-2010, 00:59
asityanığı,mehmet1997,temple,uskuplu,fyg28,volkanz engin,baraducas,tangerineroad
selam dostlarım,bryat ortaklarım.
1 haftalık cezam olduğu için cevap yazamıyordum amma hergün bakıyorum bryat topiğine kimse yok kimse yorum yazmamış.kağıdımız yavaş yavaş yükselişi geçti ALLAH nazardan saklasın 41 kere maaşallah.az kaldı maliyetime haydi be bryat yüzümüzü güldür:)

VolkanZENGİN
26-10-2010, 05:40
:))))) ya bu kagıt yüzünden bir sürü fırsatı kaçırıyoruz... yatırım tavsiyesi değil ama sizde takip edin izmir demirçelik kardemird menderes boyner ünyeçimento tat konserve... biz bu kagıt 20 tl olur die beklerken başımıza gelenlere bakın arkadaşlar ya:))) şimdi acaba kapanır mı kapanırsa ne olur malları kaç liradan alırız zarar edermiyyiz falan filan... :))

ozi_42
26-10-2010, 14:43
evvet arkadaşlar uzun aradan sonra 9.35 de gördük hayırlısı ile devamı gelir inş.

asityanığı
26-10-2010, 14:57
asityanığı,mehmet1997,temple,uskuplu,fyg28,volkanz engin,baraducas,tangerineroad
selam dostlarım,bryat ortaklarım.
1 haftalık cezam olduğu için cevap yazamıyordum amma hergün bakıyorum bryat topiğine kimse yok kimse yorum yazmamış.kağıdımız yavaş yavaş yükselişi geçti ALLAH nazardan saklasın 41 kere maaşallah.az kaldı maliyetime haydi be bryat yüzümüzü güldür:)


Sevgili şirket ortağım ozi_42 :)
maliyet rakamını biliyorum kağıt maliyet rakamına gelince satmayı düşünüyormusun merak etttim açıkcası bir de hayrıdır neden ceza almıştın ?

ozi_42
26-10-2010, 15:12
Sevgili şirket ortağım ozi_42 :)
maliyet rakamını biliyorum kağıt maliyet rakamına gelince satmayı düşünüyormusun merak etttim açıkcası bir de hayrıdır neden ceza almıştın ?

selam kardeşim asityanığı;
evet maliyetime az kaldı ama şu an için satmak gibi bir niyetim yok,isterse geri düşsün ben bryat ortağıyım bunca zaman bekledim yine beklerim.yukarı hareket bugünde devam ederse çok çok iyi olur.
cezayı da biraz ağır bir mesaj yazdım konya topiğinde bir arakadaş konyalılara laf atmış daYAnamadım cevap yazdım onada ceza vermişler 1 hafta.bunlar olur yapacak bişey yok.BRYAT a devam demi ortak:)

serra
26-10-2010, 15:42
:))))) ya bu kagıt yüzünden bir sürü fırsatı kaçırıyoruz... yatırım tavsiyesi değil ama sizde takip edin izmir demirçelik kardemird menderes boyner ünyeçimento tat konserve... biz bu kagıt 20 tl olur die beklerken başımıza gelenlere bakın arkadaşlar ya:))) şimdi acaba kapanır mı kapanırsa ne olur malları kaç liradan alırız zarar edermiyyiz falan filan... :))

yatırım tavsiyesi değildir.Fakat bu kağıdı haftaya görün arkadaşlar.bu kadar bekledik.Asıl meyveyi haftaya alıcaz.İnş. diyorum.

ozi_42
26-10-2010, 15:57
birde teknik açısından bakalım;
ortağı olduğumuz BRYAT;_27.09.2010 tarihinden itibaren 8.40 ile AL teyidi vermeye başlamış,9.00 üzeri kapanışlar her zaman olumlu bakılmalı,kısa vadede HEDEF derki,_10.20;orta vadede ise 11.50 bölgesi.ancak unutulmamalıdır ki başlıca etkenleri dikkate almamız gerek;1_endeks 2_şirketten gelen haberler 3_bilanço ve tablolar...

bu çalışma sevgili KANİ abime aittir ve YTD'dir:)

asityanığı
26-10-2010, 16:02
0zi_42 Tamam işte duymak istediğim de buydu bu kadar bekledik valla giden kağıtlar çok oldu biz yerimizde saydık iki üç aydır umarım bundan sonrada bizim kağıdımız gider de bizim de yüzümüzü güldürür

VolkanZENGİN
26-10-2010, 20:39
ozi sen konyadan mısın ??:)))

ozi_42
27-10-2010, 00:47
ozi sen konyadan mısın ??:)))

evvvet kardeş Konya'dayım...sen nerdesin?

VolkanZENGİN
27-10-2010, 07:55
evvvet kardeş Konya'dayım...sen nerdesin?

bende istanbuldanım ..fakat konya bozkırlıyım:)) konya aydınlık evlerdede evimiz var gelirim her yıl... vaybe hemşerim ne işin vardı bu kagıtta....:)))

ozi_42
27-10-2010, 11:12
bende istanbuldanım ..fakat konya bozkırlıyım:)) konya aydınlık evlerdede evimiz var gelirim her yıl... vaybe hemşerim ne işin vardı bu kagıtta....:)))

vayyyy hemşo bende Hadim(bolat) liyim:)ev stadyumun hemen arka tarafında.girdik bir alamete gidiyoz kıyamete.yaw ben sana msn vereyim eklersen görüşürüz:)

[email protected]

uskuplu
30-10-2010, 13:25
:yes:burası çok sessiz kalmış yoksa herkez 9 aylık bilançoyu mu bekliyor.......:yes:

foton
30-10-2010, 16:39
Sessiz sedasız bekliyoruz öylece...

ozi_42
03-11-2010, 02:23
s.a ortaklar,nasılsınız?bakıyorumda kimseden ses çıkmıyor:)olsun bakalım önce sakin ve sabırlı olmak gerek...tam yükseliş trendine girmiştik endeks önümüze engel oldu.bir de şu 2-2 kademe çok can sıkıcı değil mi;)acilen endekste sakin giderse kendimizi 9 üstüne atmamız gerekiyor.sonrası gelir diye düşünüyorum sevgili ortaklarım.YTD.

montania
04-11-2010, 22:20
Erdemir’in Borçelik’te sahip olduğu %9.34’lük hisse, bugün ArcelorMittal ile birlikte Rekabet Kurulu kararı ve tarafların stratejik hedefleri doğrultusunda satın alındı.

Bu işlem neticesinde Borusan Grubu’nun ve ArcelorMittal’in Borçelik’teki doğrudan ve dolaylı ortaklıkları %50 - %50 seviyesine ulaştı.

asityanığı
05-11-2010, 10:35
s.a ortaklar,nasılsınız?bakıyorumda kimseden ses çıkmıyor:)olsun bakalım önce sakin ve sabırlı olmak gerek...tam yükseliş trendine girmiştik endeks önümüze engel oldu.bir de şu 2-2 kademe çok can sıkıcı değil mi;)acilen endekste sakin giderse kendimizi 9 üstüne atmamız gerekiyor.sonrası gelir diye düşünüyorum sevgili ortaklarım.YTD.

ortak be sıkıldım gerçektende sıkıldım bu kağıttan nerdeyse 3 aydır elimde daha mailiyetime yeni, geldi bak dün borsa coştu çoştu bizim uyuz ne yaptı koca bir hiçççççççççç maiyetime satayım diyorum yada %2 kar ile ama satarsam çıkacak biliyorum haftalardır ikilemde kaldım ne lanet bir kağıta bulaştık anlamadım kağıdın sahibi ne yapmak istiyor onuda çözemedim ama bak biz yerimizde sayarken borsada alayı aldı başını gitti açıkcası hala karar veremedim elimdeki tüm kağıtları karda iken bu uyuz hala 3 aydır yerinde sayıyor 10 gün önce hisselerin hepsini satıp nakite geçmiştim sadece uyuz bryat kalmıştı keşke 9.30 gördüğümde satsaydım mı ? ne yapsaydım hala karar veremedim ben satınca yükselir ise ne yapacagım hep öyle oluyor yaa biz satarız kağıt alır başını gider sonarasındada arkasından bakarız ama bir gerçek varkı SIKMAYA BAŞLADI
hayırlı kazançlar

VolkanZENGİN
06-11-2010, 08:36
ulan yok böyle birşey erdemir nasıl veriyor ya o kadar hisseiyi 33 milyon usd ye...anlayamıyorum...bryat ın borçelikte %14 lük bir hissesi olması lazım.. borusan yarın bryat da olan borcelik hisselerinide bir şekilde üsttüne alır... böylece bryat da baldırı çıplak kalır.. bizde 3 ün 1 ini alırız..:)) çok ama çok karaktersizler ya... haram zehir zıkkım olsun

Adil Talat
06-11-2010, 11:09
cok hantal bı kagıd

ozi_42
06-11-2010, 16:47
ulan yok böyle birşey erdemir nasıl veriyor ya o kadar hisseiyi 33 milyon usd ye...anlayamıyorum...bryat ın borçelikte %14 lük bir hissesi olması lazım.. borusan yarın bryat da olan borcelik hisselerinide bir şekilde üsttüne alır... böylece bryat da baldırı çıplak kalır.. bizde 3 ün 1 ini alırız..:)) çok ama çok karaktersizler ya... haram zehir zıkkım olsun

toprağım zararı çıkartmadan çıkmak yok:)devam bakalım bizde afmas gibi oluruz inş.teknik açıdan 21.10 dan beri al seviyesinde.stokastik göstergede başı yukarıda endeks sorun çıkarmaz ise bizde çıkarız diye ümit ediyorum.ben yola devam ediyorum daha var 9 buçuğa:)

http://img547.imageshack.us/img547/2927/adszde.jpg

VolkanZENGİN
06-11-2010, 17:24
valla kanka o teknik meknik açılar bence hiçbir haltı belirlemez...bryat ı KOCABIYIKLARIN açıları belirler...:))) ayrıca bu kagıt endeksle de yürümez...sen daha çok beklersin::)))

ozi_42
10-11-2010, 01:14
valla kanka o teknik meknik açılar bence hiçbir haltı belirlemez...bryat ı KOCABIYIKLARIN açıları belirler...:))) ayrıca bu kagıt endeksle de yürümez...sen daha çok beklersin::)))

evet kanka haklısın.benim bu kağıda artık ne güvenim ve ne de bekleyecek sabrım kalmadı,yavaş yavaş çekiliyorum:(ytd.

asityanığı
10-11-2010, 13:12
ozi_42 ben az bir zararla çıktım dostum
sıkıldım bu uyuz kağıttan alayı yükselirken biz yerimizde saydık sağlık olsun kısmette kazanmak yoksa olmuyor değilmi 3 ay boşu boşuna beklemiş oldum bana tasvisye eden arkadaş şimdi uzun vadeli bekle diyor lan başka kağıtmı kalmadı uzun vadede bu uyuzu bekleyeyim :) kalanlara hayırlı kazançlar diliyorum ama unutulmasın ki kağıt hala takibimde olacak

ozi_42
12-11-2010, 16:26
Borusan yatırım'ın 9 aylık konsolide net dönem karı 15.207.619 tl

ozi_42
12-11-2010, 16:28
geçen sene 2009/09 kar 3,482,546

FYG28
13-11-2010, 13:11
bilen biri bilanço analizi yapabilirmi acaba. çok teşekkürler şimdiden.

ozi_42
14-11-2010, 02:04
bilen biri bilanço analizi yapabilirmi acaba. çok teşekkürler şimdiden.

*BORUSAN YATIRIM'IN 3 AYLIK KONSOLIDE NET DÖNEM KARI 10.051.383 TL(ÖNCEKI 333.579 TL)
*BORUSAN YATIRIM'IN 6 AYLIK KONSOLIDE NET DÖNEM KARI 11.629.552 TL(ÖNCEKI 2.836.985 TL)
*BORUSAN YATIRIM'IN 9 AYLIK KONSOLIDE NET DÖNEM KARI 15.207.619 TL(ÖNCEKI 3.482.546 TL)

gün geçtikçe karı artıyor,geçen yıla göre yaklaşık 5 kat...amma ne varki bilançonun güzelliği kağıdı götürmüyor.sadece yatırım yapılabilirliği bize yansıdıyor.aslında bu kağıda senelerini vermiş olan kardeşim volkanzengin'den bir bilanço yorumu alırsak daha iyi olur:cool:

bu arada küçük bir dipnot:
Borusan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Agah Ugur sirketlerin gündeminde
2011-2012 yilina iliskin planlamalarin oldugunu anlatti.
Kendilerinin de bu planlamalari yaptiklarina deginen Ugur, prensip olarak
yeni bir is koluna girmeme kararlari bulundugunu söyledi.
Ugur, mevcut is kollarinin kendi içinde karli olarak büyümesini
hedeflediklerini dile getirerek, kaynaklarini mevcut is kollarinin daha da
büyümesi için kullandiklarini belirtti.
Stratejik planlar konusunda da yabanci kurumlardan destek aldiklarini
ifade eden Ugur, mega trendlerle ilgili destek aldiklarini, bu çalismalarla su
anda 11 tane mega trendin belirlendigini ve bu mega trendlerin sektör ve
bölgelerine olan etkisinin tespit edildigini vurguladi.

trust
16-11-2010, 22:37
'Borusan Yatırım borsadan çıkabilir, holding girebilir'
20.08.2010 08:47:10 Son Güncelleme:20.08.2010 08:47:28 finanstrend.com

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, Borusan Yatırım'ı borsa kotundan çıkarabileceklerini, öte yandan ihtiyaç görülmesi halinde 5 yıllık stratejik plan dahilinde Borusan Holding'i de halka açabileceklerini bildirdi.

Agah Uğur, konuyla ilgili olarak CNBC-e televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Borusan Yatırım'a 3-4 ay içinde yeni bir görev verebilirsek mevcut durum devam eder, aksi durumda kottan çıkabiliriz. Borusan Holding olarak gerçekten ihtiyaç olması durumunda, halka açılmayı önümüzdeki 5 yıllık stratejik plan içinde öngörebiliriz.''


3 ayın dolmasına 4 gün kaldı, 3 yıl olmasın?:beurk:

foton
25-11-2010, 10:30
+15 trl kar yazmış

ozi_42
28-11-2010, 02:09
sessizce bekliyorum seni bryat.ne zaman çıkacaksın...

VolkanZENGİN
29-11-2010, 08:40
sessizce bekliyorum seni bryat.ne zaman çıkacaksın...

kanka sen beklemeye devam et...:)))) ama şunu bil ki bir gün gelecek iyi ki beklemişim diyeceksin... hedef bryat 19 tl brsan 39 tl.. vade 2011 sonu...

foton
29-11-2010, 10:44
kanka sen beklemeye devam et...:)))) ama şunu bil ki bir gün gelecek iyi ki beklemişim diyeceksin... hedef bryat 19 tl brsan 39 tl.. vade 2011 sonu...

Volkan ZENGİN çok güzel yazmışsında gitmeme olasılığını da hesaba katman gerekir. gönül 150 tl bile olmasını istiyor tabikide :)

temple
29-11-2010, 15:12
kanka sen beklemeye devam et...:)))) ama şunu bil ki bir gün gelecek iyi ki beklemişim diyeceksin... hedef bryat 19 tl brsan 39 tl.. vade 2011 sonu...

Volkan kardeş, senin gönlün de zengin.. altı yıl önce biri 40 Tl demişti Bryat için.... seninki sanki daha mantıklı ..:))

ozi_42
29-11-2010, 21:53
kanka sen beklemeye devam et...:)))) ama şunu bil ki bir gün gelecek iyi ki beklemişim diyeceksin... hedef bryat 19 tl brsan 39 tl.. vade 2011 sonu...

kanka beklemekten başka şansım yok zaten.battık hepsinden bryat tan da batsak ne olcak ki.bu arada hayret yaww borsa 2000 puan alta inmiş bryat fazla düşmemiş.ata toplaya toplaya bitiremedi malları.topla ATA topla:)

VolkanZENGİN
02-12-2010, 19:42
Arkadaşlar her ne olursa olsun sizi güldürecek bu kagıt.... Sabreden kazanacak..;)

ozi_42
05-12-2010, 18:34
arkadaşlar her ne olursa olsun sizi güldürecek bu kagıt.... Sabreden kazanacak..;)

sabır taşı olduk da kanka sen benim mesajlara niye cevap vermiyon:(

ozi_42
11-12-2010, 17:46
ne endeks ne başka birşey bu kağıt. ATA çalıp ATA oynuyor.böyle kademe kaldırma var mı ya ,8,90 dan 9,04 e.tekrar geri...derviş olduk bekleye bekleye:)

dr.snake
12-12-2010, 01:34
daha yeni üye oldum inşallah ayağım uğurlu gelir...ozi kardeş saygılar

ozi_42
12-12-2010, 02:01
daha yeni üye oldum inşallah ayağım uğurlu gelir...ozi kardeş saygılar

hoşgeldin kardeş.inş. ayağın uğurlu gelir de bizde kazanırız çünkü maliyete daha 0,28 kademe var:(

dr.snake
13-12-2010, 12:52
var var bişeyler var:)olacak ozi kardeş olacak inşallah..

ozi_42
14-12-2010, 22:44
var var bişeyler var:)olacak ozi kardeş olacak inşallah..

inş. kardeş sabırsızlıkla bekliyoruz.

ozi_42
16-12-2010, 22:09
endeksin aşağı hareketine takılmayan BRYAT beni umutlandırıyor.inş. güzel günler görürüz.çok bekledik yaa;)

ozi_42
21-12-2010, 22:03
bende bugün BORUSANlardaki hareketi çözmeye çalıştım.haber mi gelecek yoksa başka şeyler mi var diye.baktım ki ANADOLU YATIRIM 21.12.2010 SAAT 15.50 DE açıklama yapmış kısa vadede trade imkanı sunan hisse senedi olarak.işte açıklama;Anadolu Yatırım ( www.anadoluyatirim.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Teknik Analiz Raporu:
"GÜN İÇİ VE ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERE YÖNELİK TRADE ALIŞ YAPMAK
İSTEYENLER İÇİN BRYAT TEKNİK OLARAK UYGUN HİSSELER İÇİNDE GÖZÜKMEKTE
SON TEKNİK GÖRÜNÜM ALIŞTAN TRADE YAPMAK İÇİN KAZANÇ POTANSİYALİ
TAŞIDIĞINI TAHMİNETMEKTEYİZ.
GÖRÜNÜM SON 2 AYDA ENDEKSTE YAŞANAN DÜŞÜŞE RAĞMEN GÜÇLÜ KALAN
HİSSELER İÇİNDE GELMEKTE.
BU NEDENLE ALIŞTAN KAZANMAK İÇİN YUKARI YÖNLÜ TEKNİK GÖRÜNÜMÜN
UYGUN OLDUĞUNU GÖSTERMEKTE
TEPKİ YÜKSELİŞİ İÇİNDE İLK ADIMDA 9.35 HEDEF OLARAK İZLENEBİLİR.
IKINCI ADIM VE TEPKİNİN DAHA GÜÇLENMESİ İLE BERABER 9.75 VE 10.50
BÖLGESİ HEDEF ARALIĞI OLARAK İZLENEBİLİR.
İŞLEM ÖNERİLEN SAAT VE TRADE EDİLECEK AKTİF FİYAT SAAT 15:20
AKTİF FİYAT 9.16
ZARAR KES : 8.70
ZAMAN STOP ARALIĞI 2 İLE 5 İŞ GUNU."

bize gerçek haberler lazımmmm

dr.snake
22-12-2010, 02:12
yok yok ozi kardeş bunlardan haber maber çıkmaz..ruh gibi şirket bunlar..sana birşey anlatayımda gül biraz bu gerçektir yalnız..ben istanbulda sarıyerde ilçesinde oturuyorum..bu borusan holdingin binasıda rumelihisarında..şimid diyecekisn ne alaka..dinle asıl bombayı sona sakladım..bu bina namı büyük perili köşktü..burası çok uzun bir zaman boş kaldı..sonra tadilat oldu boş boş yine senelerce bekledi..sonra bizim sazanlar atladı..acaba diyorum bu ruhsuzluk ondanmı:)2 gün sonra erbos geçecek bunu neredeyse..bu ikisi hala ruh gibi..arkadaş sanki görevimiz tehlike irtibat bürosu mümkün değil haber almak:)anadolu yatırımda baktı olcak gibi değil kendisi haber yapmış artık biraz alan olsun diye sanırım:)

foton
22-12-2010, 16:07
Erbosun bunları geçmesi olasıdır. tıpki Egeen ve Adel vs Koza madencilik ve Çelebi ve.... bu liste uzar gider. tüm bu saydıklarım bunların %50 altında işlem görmekteydiler,
ha bir kere batağa saplandık anasını satayım, çıkamıyoruz da... :)

ozi_42
22-12-2010, 22:29
9,38 i gördüm uzun zaman sonra ama yine geri verdiler.brsan %3 ün üzerinde artı kapadı bizde brsana ayak uydursaydık 9,50 üzerine atmıştık kendimizi ve uzun zamandır ilk defa 9,50 lere gelcektik.yok ATA vermiyorum lotları ne yaparsan yap. ama birgün gelcek bu fiyatlar mazide kalcak.burdayım hadi yap bakalım ne yapacaksan.

trust
28-12-2010, 12:29
Lojistik sektöründen hiç anlamam, ama hesap kitap ve araştırma yapabiliyorum.

Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç, Önümüzdeki 12 Yıl İçinde, Dünyanın En Büyük 10 Lojistik Şirketi Arasına Girmeyi Hedeflediklerini Bildirdi .

Şimdi dünyanın en büyük 10 lojistik şirketine bakalım: Bunların 2008 yılı ciro toplamları 284 Milyar Dolar. Borusan lojistik 2008 cirosu ise: 252 Milyon Dolar.
Yani ilk ondaki şirketler için 28.4 Milyar Dolar ortalama ciro alırsak, borusan lojistiğin 14 sene içerisinde 112,6 kat büyümesi gerekiyor. Yani ilk 10 şirketin hiç büyümeyeceğini düşünürsek, borusan lojistik yılda %44 büyümeli. Söyleyecek söz bulamıyorum!

1. UPS
2. FedEx
3. Deutsche Post World Net (DHL)
4. A.P. Moell
5. Nippon Express (Day Pass)
6. Ryder
7. TNT Post Group the existing 137 area of logistics warehouses, a total area of 1,550,000 square meter
8. Expeditors
9. Panalpina
Panalpina is the world’s largest shipping and logistics group, one of 65 countries in the region has 312 branches.
10. Exel 50.000 çalışanı var.

trust
28-12-2010, 12:31
'Borusan Yatırım borsadan çıkabilir, holding girebilir'
20.08.2010 08:47:10 Son Güncelleme:20.08.2010 08:47:28

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, Borusan Yatırım'ı borsa kotundan çıkarabileceklerini, öte yandan ihtiyaç görülmesi halinde 5 yıllık stratejik plan dahilinde Borusan Holding'i de halka açabileceklerini bildirdi.

Agah Uğur, konuyla ilgili olarak CNBC-e televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Borusan Yatırım'a 3-4 ay içinde yeni bir görev verebilirsek mevcut durum devam eder, aksi durumda kottan çıkabiliriz. Borusan Holding olarak gerçekten ihtiyaç olması durumunda, halka açılmayı önümüzdeki 5 yıllık stratejik plan içinde öngörebiliriz.''

3 ay doldu, 4 ay doldu...

Bir de yazım hatası olmuştur diye 34 ay bekleyelim bakalım.

foton
28-12-2010, 14:01
Bu hissenin borcu yok iştirak gelirleri iyi kötü geliyor . hiç bir yıl zarar görmedik bilançoda...nakit paraları da var. Neden Yatırım bir elektrik hissesi ile flörte girmez..???

ozi_42
28-12-2010, 21:45
yok kardeş bunlar biz çıkmadan hareket ettirmeyecekler.ama satmayacağım işte bekledim bunca ay yine bekleyecem.ataaaaa kaldır şu kağıdı haydi artık....

dr.snake
29-12-2010, 17:18
ozi ve mehmet kardeşler umarım zarardan çıkmışssınızdır..darısı başıma..ulan borusan kardeşinden utan be:)arkadaş bunların spek çocuğu tekmi bilemedim..adamlar süründüryor resmen...

ozi_42
29-12-2010, 21:26
ozi ve mehmet kardeşler umarım zarardan çıkmışssınızdır..darısı başıma..ulan borusan kardeşinden utan be:)arkadaş bunların spek çocuğu tekmi bilemedim..adamlar süründüryor resmen...

kardeş 6 aydır bryat tayım ve ilk defa bugün zaradan kara geçtik ama maliyetim 9,50 olduğu için fazla bir kar değil.kafaya koydum ciddi karlar yapmadan bryattan çıkmayacağım.isterse geri düşşün ne hali varsa görsün 20 ye varsın o zaman satarım.hadi bryat görelim seni.2010 u çok güzel bir şekilde kapat.

alex1
29-12-2010, 23:44
kardeş 6 aydır bryat tayım ve ilk defa bugün zaradan kara geçtik ama maliyetim 9,50 olduğu için fazla bir kar değil.kafaya koydum ciddi karlar yapmadan bryattan çıkmayacağım.isterse geri düşşün ne hali varsa görsün 20 ye varsın o zaman satarım.hadi bryat görelim seni.2010 u çok güzel bir şekilde kapat.BRYAT Bugun akşam biraz inceleme yaptım gerçekten unutulmuşmu desem farkına varılmadımı desem bilemiyorumki.Bu kadar iştirakle bu seviyelerde durması enterasan;

BRYAT

Sermaye : 28.125
Öz sermaye : 251.472
2010/9 net kar : 15.207
bedelsiz oranı : 1/11 bedelsiz verebilir.

Bu senet sanki unutulmuş.
AŞAĞIDAKİ İŞTİRAKLERE BAKARMISINIZ. DUDAK UÇUKLATACAK,

ŞİRKET ADI FAALİYET KONUSU
İŞTİRAK
Payı (%)12.36
Borusan Mannesmann Boru Yatırım
Holding A.ġ.
ġirket, Türkiye’de faaliyet gösteren ve ĠMKB’de iĢlem gören Borusan
Mannesmann Boru Sanayi A.ġ.(BMB)’ye iĢtirak etmektedir. 2004 yılsonu
itibariyle Borusan Boru ve Mannesmann Boru Ģirketlerinin birleĢmesiyle oluĢan
BMB, Türkiye çelik boru pazarının lideri, Avrupa’nın ise önde gelen büyük çelik
boru üreticisinden biri konumundadır.


Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.ġ.İştiraki %13,87
Yassı çelik sektöründe Türkiye’nin ilk ve en büyük özel sektör Ģirketi ve ülke
genelindeki en önemli çelik yatırımlarından birisi konumundadır. Yurtiçinde
ağırlıklı olarak beyaz eĢya ve otomotiv sektörlerine hizmet vermektedir. 2009
yılı baĢında , kapasitesini yan ürünlerle birlikte 1.6 milyon tona ulaĢtıran yeni
yatırımı hayata geçmiĢtir.


Borusan Makine ve Güç Sistemleri
San. ve Tic.A.ġ.İştiraki %18,35
Caterpillar iĢ makinalarının Türkiye Genel Temsilcisi olarak pazarda lider
konumdadır. Ayrıca son beĢ yıllık süreçte Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan,
Kırgızistan ve son olarak Ġran temsilcilikleri de kazanılmıĢtır. SatıĢ sonrası
servis ve parça temini yapmak üzere ülke geneline yaygın bölge Ģirketleri ve
servis ağı ile çalıĢmaktadır.


Borusan Otomotiv
Ġthalat ve Dağıtım A.ġ.%26,00
BMW AG'nin Türkiye Genel Temsilcisi olarak lüks otomobil pazarının lider
kuruluĢlarından olan Ģirket, BMW, Land Rover ve Mini marka araçların
temsilciliğini yürütmektedir. 25 yılı aĢkın faaliyet geçmiĢiyle sektöründe örnek
distribütör Ģirket konumuna ulaĢmıĢ, BMW dünyasında performansı en yüksek
temsilciler arasında yerini almıĢtır.


Borusan Oto
Servis ve Ticaret A.ġ.%20,00
BMW, Land Rover ve Mini marka araçların perakende satıĢ, satıĢ sonrası
servis ve parça hizmetlerini vermektedir.


Borusan Otomotiv Pazarlama ve
Ticaret A.ġ.%26,00
Land Rover marka araçların perakende satıĢ, satıĢ sonrası servis ve parça
hizmetlerini vermektedir.


Supsan Motor Supapları Sanayi ve
Ticaret A.ġ.%10,02
Ġçten yanmalı motor supapları üretimi ile orijinal yedek parça ve yenileme
piyasalarında lider konumdadır. Dünyanın lider supap markası Eaton lisansı
altında üretim yaparak, yurtiçi ve global pazardaki orijinal ekipman üreticileri ile
yedek parça müĢterilerine hizmet vermektedir.


Borusan Lojistik Dağıtım Depolama
TaĢımacılık ve Ticaret A.ġ.%18,07
Grubun hızlı ve karlı büyüyen stratejik iĢ alanıdır. ġirket, kara nakliyeden,
liman hizmetlerine, konteyner ve depolamaya dek uzanan geniĢ bir yelpazede
üçüncü parti lojistik hizmetleri vermektedir. 2009 yılında 100 m$’lık liman
yatırımını hemen hemen tamamlamıĢıtr.


Borusan Teknolojik Yatırımlar
Holding A.ġ.%15,21
BiliĢim ve telekomünikasyon alanlarında yatırım yapmak üzere kurulmuĢtur.
Misyonu, teknoloji alanında altyapı ve front-end hizmetlerde önde gelen servis
sağlayıcı Ģirketlerden birisi olmaktır.


Borusan Manheim Açık Arttırma ve
Araç Pazarlama ve Ticaret Ltd. ġti.
(Borusan Manheim)%9,50
2008 yılının hemen baĢında ikinci el pazarında bir dünya devi olan ABD kökenli
Manheim ile eĢit ortaklık kurularak güç birliğine gidilmiĢtir. Bu ortaklığın
ardından Otomax tarafından yapılan açık arttırma satıĢları Manheim markası
ile yapılmaya baĢlanmıĢtır Fiziki ortamda açık arttırma yolu ile 2. el otomobil
satıĢına aracılık faaliyetleri gerçekleĢtirmektedir.


Borusan Elektronik Ticaret, ĠletiĢim
ve Bilgi Hizmetleri A.ġ. (Otomax)%19,0
Borusan Manheim’in (BM) nüve Ģirketidir. Ortaklık bünyesindeki faaliyetler BM
nezdinde yürütülmektedir

alex1
29-12-2010, 23:50
Teknık olarak 9.70 önemli gecerse alın size EGEEN formansyonu;

http://img714.imageshack.us/img714/4634/mwsnap3332010.gif

foton
29-12-2010, 23:58
yaw bu isterse bir egeen daha kurar... ama ne gariptirki öyle uyuyor.

dr.snake
30-12-2010, 14:04
mehmet bey doğru demiş:)egeeni geçtim sıksın biraz egebölgesini bile yeniden kurar..:)ama bunlarda bir spek çocuğu var aman aman aman..cimriii..lanet..bir okadarda sabırlı...bu hisseyi aldınmı en az 10 ay bekleyceksin..3 kuruşa para kazandırmaz bunlar...

H_ZENGİN
31-12-2010, 18:34
dr. snake kimmiş o spek çocugu?

alex1
31-12-2010, 21:05
Yatırımcının önünde kimse duramaz. Spek filan hava eskiden spek vardı. Şimdi yatırımcı var. Haberlerine bakarsanız patron un borusan holding adına zaman zaman 100 bin er lot kademeye bakmaksızın aldığını görürsünüz.

9.70 tl önemli drenç gecerse direk 10.50 tl

http://img810.imageshack.us/img810/8909/mwsnap3392010.gif

H_ZENGİN
31-12-2010, 21:25
10 yıldır brsan ve bryat da hiç bir zaman spek olmadı.. spek de yatırımcıda şuan kocabıyık ailesi.. bu hep böyleydi zaten... KOCABIYIKLAR ne derse o ......

foton
31-12-2010, 22:45
Kocabıyıklar habire silkeleme yapıyorlar o zaman... ama biraz da hareket olması gerekir... ölü toprağı serpilmiş gibi duruyorlar.

dr.snake
01-01-2011, 02:49
sayın h zengin cevabı vermişsiniz zaten:)

H_ZENGİN
01-01-2011, 19:34
eger elinde bryat varsa ve elindeki lot sayısı 1 adet olsadahi o 1 lotun hayrı için susacaksın ... çünkü kocabıyıklar onu dahi elinden almak isterler...

alex1
01-01-2011, 20:33
Yazıları okuyunca bi tuhaf oldum bu kocabıyıklar neybiş be abi benim şahsi düşüncem bir çok yatırımcı umutsuz bu umutsuzluk hissenin hareketleneceğinin işaretini vermektedir.
Bir zamanlar 10.50 den eğen derken aynı umutsuzlukları orada görüyordum. Borsada beklentiler alınır gerçekler satılır.
Hisse yi sevdim orta ve uzun vade takipdeyim.

ozi_42
02-01-2011, 01:54
10 yıldır brsan ve bryat da hiç bir zaman spek olmadı.. spek de yatırımcıda şuan kocabıyık ailesi.. bu hep böyleydi zaten... KOCABIYIKLAR ne derse o ......


eger elinde bryat varsa ve elindeki lot sayısı 1 adet olsadahi o 1 lotun hayrı için susacaksın ... çünkü kocabıyıklar onu dahi elinden almak isterler...

kankam ne diyorsa doğrudur;)

dr.snake
02-01-2011, 23:08
h zengin kardeş böyle emir kipleriyle konuşmazssak sevinirim..bu 1.2.ncisi madem bu kadar almaya meyilli bu arkadaşlar buyursunlar alsınlar..ömürboyu tutcak halimiz yok..ama sen spek yok demişssin saygı duyarım ama o zaman nasıl olyorda topiklerinde in cin top oynayan bir kağıtta bir gün işlem hacmi bin lot başka bir gün on binlerce lot oluyor..unutulmuş kağıt yani bizim gibi küçüklermi kafasına göre hareket ediyorlar..bu konuya yorum yaparsanız sevinirim çünkü 10 yıldır bu kağıtta spek mpek olmaz dediğinize göre hepimizden daha kıdemli ve bilgi sahibisiniz..malumunuz ne borusanda nede boryatta tekniğini söylecek yorum yapack birini bulamıyoruz..

H_ZENGİN
03-01-2011, 08:18
Sayın dr.snake sanırım yanlış anlaşıldım öncelikle bunun için özür dilemek isterim.. şahsınıza yada burada her hangi bir arkadaşımıza emir kipi kulanmak benim haddime degil.. emir kipi yüklü gibi algılannmış fakat inanın ben ortaya yazdım o yorumu..yani kattiyen sizi kasdetmedim.. Elinde bryat olan herhangi birinin hayrına yaptım yorumu... spek konusuna gelince hisselerin %84 ü kocabıyık ailesinin elinde... portföylerinide ata yatırımda ailenin içinden biri yönlendiyor.. hissenin temeli yada tekniği hakkında yorumda bulunmayacagım, burası yeri degil... fakat bu hisse tekniği temeli endeksi de çok umursamaz:) sadece elinizde varsa bence tutun derim... ;)

alex1
03-01-2011, 12:23
9.70 drenci üzerinde tutunmaya çalıiıyor. Eğerrrrr 9.70 üzeri bir kapanış olursa ballı lokma tatlısı olacak.::halayci:))))))))

dr.snake
03-01-2011, 13:09
üzerime alındım sayın h zengin üzdüysem kırdıysam özür dilerim..ama sonuç olarak ikimizde aynı şeyi savunuyoruz tabi siz benden daha kıdemli ve bilgilisniz..anlıyorum spek olmayablir kocabıyıklar kontrol ediyorlar doğrudur..ben spek çocuğu derken bu hisseyi kim bu kadar sımsıkı tutuyorsa onu kasetmiştim..saygılar..

alex1
03-01-2011, 16:29
Taş yerinden oynadı. Hadi hayırlısı bakalım. konya ve karton daki spek amca ufak ufak limana yaklaşıyo.:)))))))

ozi_42
03-01-2011, 21:56
aman kimse duymasın bryatın hareketlendiği:)nazar değmesin.

alex1
04-01-2011, 23:12
Bugun ufak bir düzeltme oldu. Ama inanıyorum. Kısa vadede teknık olarak 11.00 +13.00 tl denemesi yapacaktır. şirket adeta iştirak zengini,
http://img408.imageshack.us/img408/5974/mwsnap3442011.gif

dr.snake
05-01-2011, 19:00
ulen şu boryatta 10u gördüm ya daha irana savaş açsalar gam yemem:)

H_ZENGİN
05-01-2011, 19:18
:):))))))))))))))))))))))))))))

ozi_42
05-01-2011, 19:38
:):))))))))))))))))))))))))))))

kanka ne yaptılar öyle yaa son dk. 10 dan 10.18 e böyle güzel atılır mı:)ammmannnn nazar değmesin. devam bryat.hedefimiz aynı kanka:)

foton
05-01-2011, 19:56
şükür bu günleride gördük... göbeğimiz çatlasada... :))))))))

H_ZENGİN
05-01-2011, 20:24
kanka sen beni takip et..... he bu arada sana söylediğim diger kagıtlarıda takip et.. bazıları için atıp tutuyordun:) çırak çıkardılar seni:))

ozi_42
05-01-2011, 22:00
kanka sen beni takip et..... he bu arada sana söylediğim diger kagıtlarıda takip et.. bazıları için atıp tutuyordun:) çırak çıkardılar seni:))

kanka dediğin kağıtlarda birgünlük bir yükseliş vardı sonra aynı:)boşver diğer kağıtları bizim kağıdımız BRYAT.aman ortaklar fazla dillendirmeyelim bu kağıdı.valla nazar değmesin yavaş yavaş çıkalım arada düzeltsinler ama 30 olsun:)
ytd

alex1
05-01-2011, 23:41
kanka dediğin kağıtlarda birgünlük bir yükseliş vardı sonra aynı:)boşver diğer kağıtları bizim kağıdımız BRYAT.aman ortaklar fazla dillendirmeyelim bu kağıdı.valla nazar değmesin yavaş yavaş çıkalım arada düzeltsinler ama 30 olsun:)
ytdİşin aslı Borusan holdinğ ile bryat borusan holdinğ çatısı altında birleşecek. Bu birleşmede Bryat ve iştiraklerindeki değerlendirme oranlarına bakılırsa sizin dediğiniz rakam zaten çıkıyor ortaya 30 tl civarı, bryat ın halka açıklık oranı %33 idi borusan holdinğ alımları ile bu oran %15 küsürlere düştü ha kocabıyık ailesi de %3 küsür aldı. Şimdi tahtada mal kalmadı . Yukarı yazılan mallar aşağıdan alailmek için bilinçli yazılıyor sonrada alınıyor. Bu senet 15.00 tl rakamlarına geldiğinde esas dananın kuyruğu orada kopacaktır.Konuştuğumuz rakamlar teknik analiz filan değil,Birleşmeden doğacak rakamlardır.

dr.snake
06-01-2011, 02:47
sayın alex analizleriniz güzel..sizde farkındasınızki bu topikte ozi mehmet h.zengin beyler var..ben 10 aydır takip ediyrum ama üye olalı daha 1 ay oldu..ama teknik analiz yapan pek olmadı sizin gibi..ben kendi adıma teşkkür ederim...yalnız sizin zikrettiğiniz rakamlara göre abisini sollayacak sanırım..yada boryatta bu rakmalar olursa abisi nice olur bir yorumunuzu alırsam sevinirim saygılar..

H_ZENGİN
06-01-2011, 10:14
alex kardeşimiz teknik bir analizde mi bulunmamış ki :)))

ozi_42
06-01-2011, 10:18
alex kardeşimiz teknik bir analizde mi bulunmamış ki :)))

kanka bi aralar bende bryatın tekniğine bakayım dedim hatta gönderdim bu sayfaya ama teknik felan hikaye.kocabıyık tekniği var bunda:)

dr.snake
06-01-2011, 12:40
bir grafik göstermişti ben onu kastetmiştim h.zengin bey..birde kağıdın olabilcekler hakkında yorum yapmıştı bende ona takiben teknik analiz demiştim..malum sizde bilirisnizki forumda şuan 4 kişiyiz..ve sadece aramızda sohbet ediyruz..gerçi ozi kardeşin dediği doğru borsa için kullanılan meşhur palalar bizim kocabıyıklar..normaldede teknik grafik mrafik hikaye ama insan diğer topiklerde binlerce grafik filen görünce kıskanıyor:)ya esasında böylede bizbize bir topik olmasıda iyi birgün buluşalımda bir okey yapalım biryerde malum kare tamam..ben mehmet beyle olurum sende oziyi kaparsın alexde yandan çay içip tabelayı tutar:)malum teknik işleri..renkli okey gösterge filen:)

dr.snake
06-01-2011, 13:42
arkadaş bu kel nezaman tv ye çıksa kağıtların basireti bağlanıyor...3.4 milyar dolar ciro diyor..ya arkadaş fazlasından gözüm varsa gözüm çıksın 4milyar milyon değil..şu noktadan sonraki 4ü yüzbin yapın dağıtın garibanlara yeter ulen..:)ya bide benim anlamadığım bu kel bukadar ciroyu tuttrduk dedi.ya arkadaş daha 2 ay önce birdünya zarar açıkladı 12-14 trilyon eski parayla bu nasıl iştir..bunlar bişeyleri saklıyormu..dümendenmi zarar yazıyorlar h.zengin yada alex beyler bir yorumunuz alsak diyorum..12 aylıkta ne olablir?tabi bu borusan için boryat zaten kar açıklamıştı onu düşünemiyrum bu ciroya göre zaten:)

dr.snake
06-01-2011, 18:11
yok usta ayıptır..ilk seansa bak birde 2.ye istemiyorum analiz filen ben kaçar kalanlara bol kazançlar...tabii anmadan gitmek olmaz..ulen spek çocuğu eve götür benim lotları anladın sen...

H_ZENGİN
06-01-2011, 18:52
al benden de o kadar

mutur
06-01-2011, 22:29
bedelsiz soylentileri var bukonuda bilgisi olan varsaiyi olur

TAHOE
06-01-2011, 23:13
bedelsiz soylentileri var bukonuda bilgisi olan varsaiyi olur

Buralarda bir arkadaş 1 e 7 verecek şeklinde birşeyler söylemişti bir aralar yanlış hatırlamıyorsam ama eski sayfaları okumak lazım,mantıken düşündüğümdede eğer holdingle birleşecekse niye bedelsiz verip işi zorlaştırsınlarki diyorum, o zaman bir sürü insan buraya üşüşmeyecekmi? e zaten 2 senedir toplamaya ugrasan ATA o zaman toplayabilecekmi?

TAHOE
06-01-2011, 23:47
Birde eğer yanlışım varsa düzeltin; Burada en son bir arkadaş aylar önce borusan yatırım bedelsiz verecekmiş falan dedi,ondan sonra bir zirve yaptı kağıt sonrada o günden beri daha belini yeni doğrultuyor,Kimsenin günahını almak istemem yanlış hatırlıyorsam düzeltiniz lakin oda yukarıda yazan mutur arkadaşımız gib 2 yada 3. mesajını yazıyordu buraya
neyse daha fazla paranoya yapmam istemem.

FYG28
07-01-2011, 10:26
Şimdi, arkadaşlara, yaklaşık 5(beş) yıldır bu hisseyi taşıyorum, desem ne düşünürler merak ediyorum. Daha birkaç ay önce hisse alıp ondan sonra sızlanmaya başlamanın alemi yok, tabi bu dediğim her hisse için geçerlidir. Millet(Basın) "Paradan para kazanma devri bitti" diye başlık atıyor. O zaman, şirketini iyi araştırıp hissesine yatırım yapacak ve bekleyeceğiz, arsa almış gibi. BRYAT'ın iyi bir "arsa" olduğundan hiç kuşkum yok.

H_ZENGİN
07-01-2011, 10:57
5 yıl demek valla maşallah.. iyi sabretmişsin...

alex1
07-01-2011, 12:15
EFG İstanbul, Borusan Yatırım hisse senetleri için uzun vadede AL tavsiyesinde bulundu. Ayrıntılar şöyle:

Borusan Yatırım ve Pazarlama'yı ''AL'' tavsiyesi ile birlikte incelememiz altına aldık. Hedef fiyatımız ise hisse başına 12.60 TL ve % 39 yukarı yön potansiyeli taşıyor. NAD değerlememiz, 255 milyon TL'lik piyasa değerine karşılık Borusan Yatırım için 354 milyon TL hedef değer ortaya koyuyor. Bu da hisse için % 39 artış potansiyeli anlamına geliyor. Ciddi orandaki yukarı yön potansiyelini de göz önünde bulundurarak, hisse için uzun vadede AL tavsiyesi verirken, kısa vadede görülen katalizör eksikliği nedeniyle kısa vade için hisse için Endekse Paralel Getiri tavsiye ediyoruz.

alıntı: haber eski ama uzun vadeli analiz.

ozi_42
08-01-2011, 00:38
oyna ATA oyna.koccabıyıkkk oynaaa sende:)biz burdayız nasıl olsa.

TAHOE
08-01-2011, 12:20
Sayfanın 4 müdavimi var hepsine selam ederim...
Alex arkadaşım geçen yapıştırdığın grafik için teşekkür ederim,bu hafta 9.70 üstünde tutundu...
Senedin tekniği bana ; abi benim temelim de çok sağlam ve çok kısa bir süre sonra çok yukarılara gideceğim şimdi kimse yüzüme bakmazken al beni,kent,aslan yada burce gibi olabilirim abi diyor,bilmem katılırmısınız bana?

ozi_42
08-01-2011, 15:50
Sayfanın 4 müdavimi var hepsine selam ederim...
Alex arkadaşım geçen yapıştırdığın grafik için teşekkür ederim,bu hafta 9.70 üstünde tutundu...
Senedin tekniği bana ; abi benim temelim de çok sağlam ve çok kısa bir süre sonra çok yukarılara gideceğim şimdi kimse yüzüme bakmazken al beni,kent,aslan yada burce gibi olabilirim abi diyor,bilmem katılırmısınız bana?

ben el kaldırıp katıldığımı belirtmek istiyorum.bu kağıt bende evladiyelik.dursun bir köşede nasıl olsa uçak misali uçacağımız günler gelecek.düş-yüksel umrumda değil boruyat.10 yıldır bekleyen kankama ayıp olur şimdi çıksak,öyle değil mi kanka:)

H_ZENGİN
08-01-2011, 16:42
:))) sanki ayıp olmasa SATICAKSIN:)))) sen var ya sennnnnnn

alex1
11-01-2011, 23:33
Bugun 10.12 deneyip 9.80 kapamış demek oluyorki ikinci denemede başarısız oldu. Peki şimdi ne olur
9.70 güçlü destek bu seviyede güç toplar be defa rahat gecer düşüncesindeyim.

TAHOE
12-01-2011, 00:35
Bugun 10.12 deneyip 9.80 kapamış demek oluyorki ikinci denemede başarısız oldu. Peki şimdi ne olur
9.70 güçlü destek bu seviyede güç toplar be defa rahat gecer düşüncesindeyim.

Değerli dostum; çıkarkende inerkende nispeten hacimsiz işlemler oluyor,elbetteki piyasada kağıtta kalmadığından hacim düşük kalıyor ama bugünki hareket bana iki şeyi düşündürdü
birincisi ya yarın yada çok kısa bir zamanda muazzam bir haber gelecek yada diğer ihtimal 3.deneme için güç toplayacak ama ilk dediğim aklıma ve mantığıma yatıyor...

TAHOE
13-01-2011, 01:26
Bugün gene bir silme süpürme hareketi oldu, 9.70 e değdirmiyorlar,kapanışıda hayli ilginç oldu zaten,bu hacim ortalamasında bu senet yukarı ivmelenmeye başlarsa ve ATA satış yapıp kağıdı frenlemezse önü otoban olur,ama fren gelirse hüsran olur.

beklegor34
13-01-2011, 13:02
bryat da nerde o eski bekleyen arkadaşlar.hisse gidiyor kimse yok.aloooo

alex1
13-01-2011, 14:02
bryat da nerde o eski bekleyen arkadaşlar.hisse gidiyor kimse yok.alooooGitsin be yaw 15.00 olunca bakarız. O kadar iştiralkle buralarda kalması anlamsız üzerinde 11 tane bedelsiz var. 12 ay lık kar beklentisiBirleşme beklentisi daha bir sürü beklenti mevcut teknık olarak 1.18 ikinci denemesi 1.18 üzeri kapanışlar senetde yeni bir kanal oluşumu meydana getiriyor. 13.00 ardından 15.00 seviyeleri uzak değil.
http://img340.imageshack.us/img340/9430/mwsnap3582011.gif

FYG28
13-01-2011, 17:39
Şirketler sonuçta tüzel kişilerdir, onlara esas karakterini verenler ise gerçek şahıs olan sahipleridir. Bu yüzden hisse alırken öncelikle sahiplerine bakmak gerektiğini 20 yıllık tecrübeyle öğrendik. Bu hisseye güvenle yatırım yapmamızın birinci nedeni Kocabıyık Ailesinin verdiği güven ve saygınlığıdır, öz olarak kendi şahsiyet ve karakterleridir. Hisseler düşerde yükselirde, önemli olan yatırımcıların güvenlerin boşa çıkmaması yanında özel mağduriyetler yaratılmamasıdır. Bir çok şirket sahibinin yatırımcılarını mağdurlar arasına soktuğunu hepimiz biliyoruz, yaşadık da. Sahiplerinde sorun yok, ee Şirket ve iştirakleri de bomba gibiyse o zaman güvenli bir limandayız diyebiliriz sanırım. Ancak; bu dediklerimi yatırım önerisi olarak almayınız; genel anlamda borsada yatırım yaparken dikkate alınız derim...

alukya
14-01-2011, 15:01
hisse çivi gibi duruyor maşallah.
ne de olsa beklentimiz var

ozi_42
15-01-2011, 00:34
bryat da nerde o eski bekleyen arkadaşlar.hisse gidiyor kimse yok.aloooo

burdayız kardeş biryere gitmedik.daha 30 a çok yolumuz var demi kanka:)

H_ZENGİN
15-01-2011, 15:48
:)) evet bir 5 yıl daha var...beklemeye devam et

alex1
15-01-2011, 16:11
BRYAT güzelleşti şimdi yeni bir kanal içine girmiş bulunuyor. Yeni kanalda hareket sahası kırmızı cizgiler olacaktır.
http://img600.imageshack.us/img600/1087/mwsnap0124.png

ozi_42
16-01-2011, 01:07
:) evet bir 5 yıl daha var...beklemeye devam et

bekleriz kanka işimiz ne.bekleye bekleye derviş olduk boruyat 30 olamadı:)

alex1
17-01-2011, 22:55
BRYAT güzelleşti şimdi yeni bir kanal içine girmiş bulunuyor. Yeni kanalda hareket sahası kırmızı cizgiler olacaktır.
http://img600.imageshack.us/img600/1087/mwsnap0124.pngBRYAT da bugun gene armut ağacı gibi silkeleme vardı ama nafile dökülen çok az oldu.İnancım egeen gibi harekete başlayacak ama ne zaman bekleyip göreceğiz.

TAHOE
18-01-2011, 01:17
Ne kadar zaman bekletecek kestiremiyorum ama,hem çok sağlam duruyor, hem az hacimle iş görüyor,beğenmeye devam ediyorum şahsen...

beklegor34
18-01-2011, 12:00
bir tek bu ağaçmı var sallaya sallaya giden.Millet başka hisselerde hep beraber elma,armut yiyiyor.Sadece bu hissede ,hissenin önünü kesen, armudun iyisini yiyen ayılar var.Yiyin bakalım bir gün sizide yiyicek birileri gelicek.Hadi kolay gelsinnnnnnnnn.

narlıdereli
18-01-2011, 18:45
anlaşıldı bryatla akraba olduk artık uzun zaman bekleriz

TAHOE
18-01-2011, 20:39
uyduruk hacimle düşüş izlenimi veriyor gene...dikkatmi çekmek istemiyor, son kalanlarıdamı dökmek istiyor anlamış değilim....

dr.snake
18-01-2011, 20:48
bunlar 1o giderken bulaşnları temizlemek için bir 5 yıl daha beklerler...topiktede fazla yorum yapmak sakıncalı bence..bu borular adamı süründürmeden ekmek vermezler..h.zengin arkadaş demişti zaten...5 yıl diye:)

narlıdereli
19-01-2011, 14:43
yoruma gerek yok herhalde 9-40 ları göreceğiz

TAHOE
20-01-2011, 01:02
Yani varya sabır yokluyorlar resmen,bence taş gibi hisse bekliycem anasını satıym,öyle 5 yıl falan değil,zamanları doldu bence,gidecek artık...

foton
20-01-2011, 09:57
taş gibi ağır hısse... :)))

H_ZENGİN
20-01-2011, 19:34
:halayci::halayci::halayci::halayci::halayci::hala yci:

ya konuşmayayım diyorum ama işte siz de görüyorsunuz tahtanın başındaki koskoca AÇI... doymadı be doymadı... zenginlik böyle bir şey her halde dünyayı versen marsı neptünü de verin diyecek sayın kocabıyık.... Gidin hangi borusan çalışanına sorarsanız sorun herkez Allah razı olsun Borusandan der....ama bana sorsalar geçen 8 yıldan sonra Allah belanı versin borusan demekten kendimi alamıyorum:))) derdin ne be adam seni ezbelerdim artık ben... her hareketin numara...sen kimi kandırıyorsun.... ??? dagılsınlar istiyorsun dimi?? elin de 300 - 500 lotu olan acaba biraz ekmek yer miyim .. acaba bir çorba içer miyim? diyen garibanın elindeki o 300-500 lotu istiyorsun dimi...? :))) SENİN GÖZÜNÜ TOPRAK DOYURSUN İNŞAALLAH.... yemiyorum yemiyoruz da ama sana kafa da tutuyor degiliz..çünkü senin nasıl bir adam olduğunu küçük yatırımcısının elindeki ekmeği alabilmek için her türlü dolabı yapmaktan kaçınmayacak biri oldugunu biliyorum biliyoruz...seni ögrendim ben, senin Allah ın yok... o yüzden tek dilegim Allah ından bulursun.... ne halin varsa gör ....

dr.snake
20-01-2011, 20:53
h.zengin kardeşim bunların ar damarı çatlamış..bütün alemin dilindeler köpek gibi iki kemiğin peşine düşümüşler..erbos topiğinde borusan neki diye john benjamin geçiyorlar..haksızda değiller..yarına geçer..sinema biletcisi geçti gitti bunları..camcısı geçtii..kalme silgi satnı geçtii..40 trilyona ihale kazan yüzde 2 geri gel..bize ne kardeşim bir niye utanalım onlar utansın tuvalet kağıdı yapmışlar hisseyi..birde o kel çıkmış 4 milyar dolar hedefimiz diyor..neyine hedefin optik kel..senin bir fabrikan değerinde olmayan burce nerelerde murat 124 kılıklı erbos geçecek 2 güne bu hala köpek gibi kimde var 300 500 lot onun peşinde..gel kuçu kuçu gel...alırsın boruyuuuu...a.b.v ne diyeyim ya küfürde edemiyruzkii...

9 un bayır
20-01-2011, 22:12
hayatını okudum özet şu;1 nci firma kurmuş.paraları kazanmış 1 nci firma sayesinde paralar kazanılmış.holding oluşmuş holding degeri olmuş 4--5 ml dolar.1 nci firma degeri nerde hold.degeri nerde.paralar nerde bende degil kimde sizdemi,küçük yatırımcıdamı nerede bilene tatil bedava???birde bizim gibi k y lerin lotlarına göz dikti.istiyorsa verelim yeterki telefon açsın.

9 un bayır
20-01-2011, 22:26
br yat ise holding teki hisselerin %20 ini oluşturuyor ortalama ama degeri ne?ne zaman gerçek degeri oluşur?o nu b i zzz degil onlar biliyor.hakkımızı yiyen ne olsun?

ozi_42
22-01-2011, 01:49
slm ortaklar umarım iyisinizdir.
ya bırakın kendi kendilerine oynasınlar.düşürsünler çıkarsınlar ne yaparlarsa yapsınlar.elimizdeki lotlara sahip olalım,gün gelir 3-5 katını alırız inş.
haydi ii haftasonları

TAHOE
25-01-2011, 00:22
Yazmayım diyorum ama yapamıyorum, hakkaten kıl tüccarı bunlar,hisseye kimse giremiyor patronda o kadar çok mal varki kim cesaret edecek girmeye,küçük yatırımcı girse ağzından burnundan getiriyorlar,korkum şudurki hisse güzel bir haber veya teknik ile gitmeye başladığında hooppp nereye gidiyorsun,alın bakıym kafanıza şu lotları oturun aşşağı derlermi?

H_ZENGİN
25-01-2011, 06:30
Yazmayım diyorum ama yapamıyorum, hakkaten kıl tüccarı bunlar,hisseye kimse giremiyor patronda o kadar çok mal varki kim cesaret edecek girmeye,küçük yatırımcı girse ağzından burnundan getiriyorlar,korkum şudurki hisse güzel bir haber veya teknik ile gitmeye başladığında hooppp nereye gidiyorsun,alın bakıym kafanıza şu lotları oturun aşşağı derlermi?


derler derlerrrrrr:)) önce elinizden lotlarınıızı alırlar sonra da AKLINIZI alırlar......

ozi_42
25-01-2011, 23:48
derler derlerrrrrr:)) önce elinizden lotlarınıızı alırlar sonra da aklınızı alırlar......

senin elindeki lotları kimse alamaz kanka:)

ozi_42
29-01-2011, 00:04
BORUSAN HOLDING CEO'SU UGUR: HOLDING HALKA ARZINI HENÜZ DÜSÜNMÜYORUZ-BLOOMBERG HT
BORUSAN/UGUR, "INSAAT GRUBU BU YIL YÜZDE 50 BÜYÜYECEK, GRUP GENELINDE YÜZDE 18"-BLOOMBERG HT
BORUSAN/UGUR, "2011'DE YATIRIM YAPMAK IÇIN KENDIMIZI IYI HISSEDIYORUZ"-BLOOMBERG HT
BORUSAN/UGUR, "LOJISTIK SEKTÖRÜNDE YATIRIM FIRSATLARI BULUNUYOR"-BLOOMBERG HT

bizim ceo güzel açıklama yapacak tam gününü bulmuş.ama gün güzel olsa bile bizim boruyatdan yine birşey olmazdı;)

TAHOE
31-01-2011, 01:44
laf ola beri gele diye yazıyorum,kesekağıdı yapmaz senin yaptıgı be kuşe kağıt...
ya son feyk in, yada bizi bikaç ay daha mahfettin...

foton
01-02-2011, 09:51
Uğursuz Ceo

okidoki2006
01-02-2011, 10:32
Herkese günaydın bol kazançlar

sharefun
01-02-2011, 12:58
Bu kağıdın speği var mııııııııı?

sharefun
01-02-2011, 13:45
Varmış, varmış gördüm. Kagıdın çıkmaması için uğraşıyor şu anda. Ben almayım, ülserim var neme lazım.

bypars06
02-02-2011, 17:31
Ya bu kadar adi kağıt olamaz, tuvalet kağıdı alsak bundan daha iyiymiş, 10.25 ten aldık zirveyi kırdı gidecek diye, borsa düşerken düş, çıkarken hiç tepki verme böyle ********lik olmaz, ama oldu ne yapalım sağlık olsun,

Arkadaşlar bu kağıdan beklentisi varmı? Bilen arkadaş varsa lütfen cevap bekliyorum, beklemeye değermi, yoksa zararı göze alıp satacağım. TŞK

dr.snake
02-02-2011, 19:43
sevgiili bypras06 bu kağıdın speği filen yok..endksle filen alaksı hiç yokk..bu kağıtta ben 8 yıldır bekleyen tanırım..ettiği küfrün kıyametin haddi hesabı yokk..kağıdın sahibi kocabıyıklar..kafalarına eserse artık..geçen ihale kazandı 18.40tı dedimki 18.50 olur artık dedim..normalde 40trilyonluk ihaleyle tavan tavan gitmesi gerek ama ben malı bliyrum 19.50 yaptılar verdiler milletin eline..buda aynı..senin gibi 10lu seviyelrden alnalrın verdiler eline..isyanında haklısın..sabırlıyım fazlada sinirlenmeyen biryimidr dersen bekle zararını mutlaka çıkartırısn..ama yok giden 300 500olsun dersen yetrki sinirlenip sağlığımdan olmayım dersen onu bilemem...en kötü karar karasızlıktan iyidir..sonuçta karar senin..kalasın sağlıcakla

dr.snake
03-02-2011, 18:56
demedimmi ibrahim bunlar 10 a giderken alanların kafasına sıkmadan rahat etmezler diye:)

sharefun
03-02-2011, 21:59
9.10 desteği tutmadı, 8.50 de ikinci desteğe kadar beklemede fayda var. Hissede 10.40 zirvesinden beri yoğun satışlar var. Alt kademede yüklü alıcılar gördüler mi hemen veriyorlar. Herkesin dikkatli olmasını öneriyorum.