PDA

View Full Version : DITAS Ditas Doğan Yedek Parça İmalat Ve Teknik A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4

Red Kit
14-08-2010, 08:22
Yeni başlık hayırlı ve bol kazançlı olsun.

emin48
18-08-2010, 04:50
MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.
[ASYAB, GARAN, YYGYO, TUPRS, TRNSK, SARKY, MRSHL, MGROS, KCHOL, ITTFH, IHLAS, GOLDS, DITAS, BSHEV, BTCIM]
Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Talepleri

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayılı Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla 16.08.2010 tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvuruya ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Hisse Kodu.............................: DITAS
Sıra No..................................: 4
Satışa Konu Hisse Ünvanı..........: DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT ve TEKNİK AŞ.
Grubu....................................: E
Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: HASAN TOKER
Nominal Tutar TL*...................: 144,563
Satış Süresi............................:

Sıra No..................................: 5
Satışa Konu Hisse Ünvanı..........: DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT ve TEKNİK AŞ.
Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: ŞABAN ÖZKULLUK
Nominal Tutar TL*...................: 67,420

(*)Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,)

emin48
18-08-2010, 04:55
[AKBNK, EGGUB, SKTAS, MGROS, ITTFH, EREGL, DITAS, ASYAB, CIMSA]

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayılı Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla 17.08.2010 tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvuruya ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Sıra No..................................: 6
Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: ÖZLEM YILDIZ
Nominal Tutar TL*...................: 300,003

(*)Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,)
kullanılmaktadır.

emin48
18-08-2010, 04:59
13/08/2010 06:53
Ditaş Doğan'ın 6 aylık konsolide olmayan net dönem zararı -636.438 tl(önceki -3.401.685 tl)

emin48
18-08-2010, 23:04
DITAS, EREGL, GARAN, IZMDC, MGROS, THYAO, TUDDF, TUPRS]

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayılı Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla 18.08.2010 tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvuruya ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Sıra No..................................: 2
Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: ÖZLEM YILDIZ
Nominal Tutar TL*...................: 174,600

(*)Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır.

emin48
19-08-2010, 22:26
DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( ŞGBF-Yönetimde Söz Sahibi Olan Personel )

Adı Soyadı............................................ ..........:YÜCEL GÖHER
Görevi............................................ ................:GENEL MÜDÜR
Mesleği........................................... ...............:YÖNETİCİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler...............:GENEL MÜDÜR
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler.:

Adı Soyadı............................................ ..........:CEYHAN AYTON
Görevi............................................ ................:MALİ İŞLER GENEL MÜDÜR YRD.(OEM İŞ BİRİMİ)
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler...............:MALİ İŞLER GENEL MÜDÜR YRD.(OEM İŞ BİRİMİ)

Adı Soyadı............................................ ..........:MUSTAFA AĞZIKARA
Görevi............................................ ................:MALİ İŞLER GENEL MÜDÜR YRD.(BYP İŞ BİRİMİ)
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler...............:MALİ İŞLER GENEL MÜDÜR YRD.(BYP İŞ BİRİMİ)

Adı Soyadı............................................ ..........:KORAY GÜNER
Görevi............................................ ................:PAZARLAMA SATIŞ GENEL MÜDÜR YRD
Mesleği........................................... ................:YÖNETİCİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler.............. :PAZARLAMA SATIŞ GENEL MÜDÜR YRD

Adı Soyadı............................................ ..........:ERKUT ALKAYA
Görevi............................................ .............. .:PAZARLAMA SATIŞ GENEL MÜDÜR YRD (BYP İŞ BİRİMİ)
Mesleği........................................... ... ...........:YÖNETİCİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler............ ..:

İMKB

emin48
19-08-2010, 23:07
***DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( ŞGBF-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ) Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri

Adı Soyadı............................................ .........: R.NEBİL İLSEVEN
Görevi............................................ ...............: YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Mesleği........................................... ..............: YÖNETİCİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............:
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. GENEL KORDİNATÖR
Ortaklıktaki Sermaye Payı (%)............................: 0

Adı Soyadı............................................ .........: AHMET ÇAĞLAR
Görevi............................................ ...............: YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler:

Adı Soyadı............................................ .........: A.İZZET KARACAHİSARLI
Görevi............................................ ...............: MURAHAS ÜYE
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Adı Soyadı............................................ .........: YAHYA ÜZDİYEN
Görevi............................................ ...............: YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. STRATEJİ GRUP BAŞKANI

Adı Soyadı............................................ .........: TAYLAN BİLGEL
Görevi............................................ ...............: YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Adı Soyadı............................................ .........: YENER ŞENOK
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. MALİ VE İDARİ İŞLER GRUP BAŞKANI

Adı Soyadı............................................ .........: YÜCEL GÖHER
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: GENEL MÜDÜR

Adı Soyadı............................................ .........: ALPER ALTIOK
Görevi............................................ ...............: DENETİM KURULU ÜYESİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: DENETİM KURULU ÜYESİ
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. MALİ VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ

Adı Soyadı............................................ .........: BENGÜ ALTINOK
Görevi............................................ ...............: DENETİM KURULU ÜYESİ
Mesleği........................................... ..............: DENETİM UZMANI
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. DENETİM UZMANI

Adı Soyadı............................................ .........: A.BURAK SOYSAL
Mesleği........................................... ..............: DENETİM UZMANI
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. DENETİM UZMANI

İMKB

emin48
06-09-2010, 22:12
[AKBNK, ASELS, DITAS, AKCNS, EGGUB, GUBRF, ITTFH, EREGL]

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayılı Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla 03.09.2010 tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvuruya ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Sıra No..................................: 8
Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: AHMET AYDUDU
Nominal Tutar TL*...................: 33,730

(*)Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır.
(**) İgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır.

m kurt
14-10-2010, 10:40
[QUOTE=emin48;4814386]MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.
[AKBNK, ASELS, DITAS, AKCNS, EGGUB, GUBRF, ITTFH, EREGL]
Emin48 bey sonuç iyi değil anlaşılan herkes satmaya çalışıyorsa çok sürünür mü böyle sizi takip ediyorum çok ilgileniyorsunuz ditaşla bede 2004 yıllarında çok ilgilenmiştim ve ihya olmuştum ilk hissem benim ditaş ama şuan sizi takıp ediyorum son durumu nedir ditaşın bir msj atarmısınız özelde olabirir fark etmez. bol kazançlar

m kurt
14-10-2010, 10:42
Doğan Grubu, Hürriyet ve CNN Türk'ü satıyor

Doğan Grubu, medyadaki varlıklarının satışı için Goldman Sachs'a yetki verdi. Hürriyet ve CNN Türk'ün de aralarında yer aldığı yayın organlarına Murdoch, Time Warner, Vivendi, RTL ve Axel Springer gibi gruplar talip oldu.
tüm hisseleri yükselen doğan grubunda ditaş neden yükselmiyor.

emin48
14-10-2010, 10:57
Ditaşın geçmişini bilirim. Her zaman bulunmuşumdur kağıtta. Hatta fabrikaya gidip ziyaret etmiştim geçen yıl..Global krizin ne kadar etkisi var, diye..
Taş gibi maşallah çalışıyorlardı..
Aydın Doğan'ın mahkeme sonuçları bekleniyor gibi ancak, ben aynı kanaatte değilim. Doğan Holding ve medya grubu tavan tavan gitse Ditaş a çok fazla etkisi olacağını sanmıyorum, niye dersen öyle işte., his...

Ditaş çok farklı ve hızlı haraket eder, gecenlerde 2,30 dan 3,60 lara vardı biliyorsunuz..
Şirket batmadığı sürece hiçbir sorun olmaz derim, bekliyorum..Nefesimiz uzun.. Hedef fiyatım tarihi zirvesi 5-6 civarı.. Tabi şartlar ne gösterir bilmiyorum.. Bekleyip göreceğiz. Tek isteğim, dileğim Tayyip in Doğan Grubunu iflasa sürüklememesi..

hisseci_32
15-10-2010, 17:25
Doğan Grubu, Hürriyet ve CNN Türk'ü satıyor

Doğan Grubu, medyadaki varlıklarının satışı için Goldman Sachs'a yetki verdi. Hürriyet ve CNN Türk'ün de aralarında yer aldığı yayın organlarına Murdoch, Time Warner, Vivendi, RTL ve Axel Springer gibi gruplar talip oldu.
tüm hisseleri yükselen doğan grubunda ditaş neden yükselmiyor.

Ben tutmaya devam ediyorum.Yükselmemesi için cok gecerli bir neden değil ama.:)

furkanov
18-10-2010, 18:36
patlamaya hazır bir bomba halinde 9 aylıkta kar açıklar umarım beklediğimize değer

furkanov
18-10-2010, 23:26
yarın inşallah bizim günümüz olur.... ytd

furkanov
19-10-2010, 18:18
sessiz ve derinden

alex36
20-10-2010, 17:43
kağıtta anlamsız bir baskı var, doğana geçmeden önce büyük kağıttı şimde ne uğrayan var nede gelen, Eğer bu baskı toplama üzerine senaryo ise ciddi prim potansiyeli var..yerini haketmeyen bir kağıt...

emin48
20-10-2010, 19:59
kağıtta anlamsız bir baskı var, doğana geçmeden önce büyük kağıttı şimde ne uğrayan var nede gelen, Eğer bu baskı toplama üzerine senaryo ise ciddi prim potansiyeli var..yerini haketmeyen bir kağıt...

3 Aylik Takas Değişimi:
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=105&hisse=DITASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

Bariz alıcı gözükmüyor. Veya ben göremiyorum.

hisseci_32
21-10-2010, 09:45
3 Aylik Takas Değişimi:
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=105&hisse=DITASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

Bariz alıcı gözükmüyor. Veya ben göremiyorum.
Evet bariz alıcı görünmüyor.
Fakat bariz üzerindeki baskı hissediliyor.

emin48
26-10-2010, 19:20
DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.
Özel Durum Açıklaması (Genel) 26/10/2010 17:34

Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3.Km NİĞDE
Telefon ve Faks No. : 0 (388) 232 41 00 - (388) 213 20 26
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 (388) 232 41 00 - (388) 213 20 26
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Sendika ile Toplu İş Görüşmelerine Başlanması
AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz Mavi yakalı personellerinin bağlı bulunduğu Türk Metal Sendikası ile 01.09.2010 - 31.08.2012 dönemini kapsayacak Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 3 Kasım 2010 Çarşamba günü başlayacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

emin48
27-10-2010, 21:55
DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Bilanço )
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=131630

emin48
27-10-2010, 21:57
Kapsamlı Gelir Tablosu
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=131631

emin48
27-10-2010, 21:58
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=131632

emin48
27-10-2010, 22:00
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=131633

emin48
27-10-2010, 22:06
http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/44384.pdf

emin48
27-10-2010, 22:10
Finansl Tablo ve Faaliyet Raporlarının Kabulune ilişkin Yönetim Kurulu'nun
Karar Tarihi: 27.10.2010
Karar Sayısı : 758 Tarih: 27.10.2010
Ref : Mİ10/1211

SERMAYE PİYASASI KURULUNUN
SERİ:XI, NO:29 NUMARALI TEBLİĞİN ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜNÜN 9. MADDESİ GEREĞİ
BEYANIMIZDIR

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanlığına
İstinye
Konu: DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş'nin 30.09.2010 tarihinde sona eren döneme ilişkin finansal tablolarının ilanı
a.Şirketimizin, 01.01.2010 - 30.09.2010 hesap dönemine ait, Sermaye Piyasası Kurulunun ("SPK")'nun
Seri: XI No:29 "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliğ" i uyarınca Uluslararası Muhasebe/Finansal Raporlama Standartları çerçevesinde ve sunum esasları SPK'nun 17.04.2008 tarih ve 11/467 sayılı Kararı uyarınca belirlenen finansal tabloların ve faaliyet raporumunun tarafımızca incelendiğini,

b.İşletmedeki görev ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, söz konusu finansal tablo ve faaliyet raporunun önemli konularda gerçeğe aykırı bir açıklama içermediğini ya da açıklamanın yapıldığı tarih itibarıyla yanıltıcı olması sonucunu doğurabilecek herhangi bir eksiklik içermediğini,

c.İşletmenin görev ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, söz konusu finansal tabloların işletmenin mali durumu ve faaliyet sonuçları hakkında gerçeği doğru biçimde yansıttığını, bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla,

DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.

Ceyhan AYTON........................................Yücel GÖHER
Mali İşler Genel Müdür Yrd.............................Genel Müdür

emin48
27-10-2010, 22:13
01 Ocak-30 Eylül 2010 Dönemi Faaliyet Raporu

http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/44387.pdf

emin48
27-10-2010, 22:14
Ditaş'ın 9 aylık konsolide olmayan dönem zararı 1.015.624 tl(önceki -3.348.201 tl)

emin48
28-10-2010, 13:58
28/10/2010 06:28
*tekrar-ditaş'ın 9 aylık konsolide olmayan dönem zararı 1.015.624 tl(önceki -3.348.201 tl)

emin48
01-11-2010, 21:40
Merkezi kayıt kuruluşu a.ş.
[acıbd, bossa, emnıs, egpro, dohol, dıtas, derım, denız, cmbtn, bysan, burce, metro, merko, maalt, logo, lınk, klbmo, kaplm, ısgsy, ıntem, sılvr, ptofs, prtas, pkent, olmks, nthol, myzyo, mrtgg, metyo, vkıng, vesbe, vakfn, tıre, tborg, sonme, snpam, ındes, ıbtyo, hzndr, gerel, fvorı, frıgo, ffkrl, escom, bjkas, arena, berdn, ayces] 01.10.2010 19:21:20

http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/43504.pdf

Ali Dede
Kurul Karar Tarihi:04.06.2009
İşlem Yasağı Kaldırma Tarihi: 01.10.2010
Başka İşlem Ysağı Bulunup/Bulunmadığı: YOK

DR.NECDET
06-11-2010, 23:05
Emin bey ditaş nasıl olur siz kağıdı epey biliyorsunuz......tşk..

emin48
07-11-2010, 20:12
Emin bey ditaş nasıl olur siz kağıdı epey biliyorsunuz......tşk..

Takip ediyorum portföyümde var epeyce.. Teknikle felan ilgilenmiyorum. 5,85 den düştü oraya çıkmasını bekliyorum. Zaman konusunda hiçbir şey bilmiyorum.

dünya06
08-11-2010, 04:28
kagıtta kimse yok spek ne bekliyor anlamak zor .

gskr
08-11-2010, 10:16
aslında otomotiv sektöründe işler gayet iyi gidiyor sürekli rekor haberleri geliyor nedense DİTAŞ ta sürekli zarar yazıyorlar... vardır bir hikmeti ancak bu sürekli böyle gitmez..:yes:

hisseci_32
09-11-2010, 16:12
Evet düşerken dohan grup hissesi; peki çıkarken hangi grup hissesi?:)

emin48
09-11-2010, 20:50

Birkaç kurumda toplu mal var yatırımcı(lar)ın onların dökülmesini bekliyor olmalı ancak, diğer otomotiv sektörleri de çıkışa ayak uydurmuş değil.. Sıra gelmemiş demek otomotiv sektörüne. Fakat otomotiviciler iyi bilanço açıklıyor ditaş 12 aylıkta + getirecek gibi.. umuyorum..

emin48
09-11-2010, 20:55
Ditaş'ta bilanço oyunu yapamazlar. Satışı, masrafı vs neyse onu yazmak zorunda Ditaş yönetimi.. Maliye ile tekrar karşı karşı gelemezler. 2010 başından bu yana kar sürekli artmakta..

aslında otomotiv sektöründe işler gayet iyi gidiyor sürekli rekor haberleri geliyor nedense DİTAŞ ta sürekli zarar yazıyorlar... vardır bir hikmeti ancak bu sürekli böyle gitmez..:yes:

emin48
09-11-2010, 22:15
Hisseyi yukarıya taşıyacak spekülatör evde çerçeveye asmak için almıyacaktır. Bir beklentisi olmalı ki millet hisseyi satın alsın. Hisseyi yukarı taşıyan spekülatör de karlı bir şekilde devretsin. Spekülatör bakıyor bi numara yok şirkette olağan bir şekilde çalışıyor tahtaya girmiyor o zaman.
Bu da oluyor ki çok bekleyeceğiz Ditaş'ta..

Ditaşın geçmişini bilirim. Her zaman bulunmuşumdur kağıtta. Hatta fabrikaya gidip ziyaret etmiştim geçen yıl..Global krizin ne kadar etkisi var, diye..
Taş gibi maşallah çalışıyorlardı..
Aydın Doğan'ın mahkeme sonuçları bekleniyor gibi ancak, ben aynı kanaatte değilim. Doğan Holding ve medya grubu tavan tavan gitse Ditaş a çok fazla etkisi olacağını sanmıyorum, niye dersen öyle işte., his...

Ditaş çok farklı ve hızlı haraket eder, gecenlerde 2,30 dan 3,60 lara vardı biliyorsunuz..
Şirket batmadığı sürece hiçbir sorun olmaz derim, bekliyorum..Nefesimiz uzun.. Hedef fiyatım tarihi zirvesi 5-6 civarı.. Tabi şartlar ne gösterir bilmiyorum.. Bekleyip göreceğiz. Tek isteğim, dileğim Tayyip in Doğan Grubunu iflasa sürüklememesi..

emin48
09-11-2010, 22:48
Başbakan Erdoğan'ın siyasi hayatının en hareketli ve sıkınıtlı dönemi kitaplaştı. Kitaba göre, Erdoğan, AK Parti'yi kurarken Cem Uzan'ın yüklü miktarda bağış teklifini geri çevirererek "Esnaftan alacağımız 10 lira, onun parasından daha evladır" diyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi hayatının en hareketli, sıkıntılı ve çalkantılı dönemi kitaplaştı. Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığından başlayıp başbakanlık koltuğuna oturduğu güne kadar geçen sürecı iki yol arkadaşı kaleme aldı.
İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli ve şair-yazar Ömer Özbay'ın yazdığı 'Recep Tayyip Erdoğan, Bir Liderin Doğuşu' adlı kitapta, Başbakan Erdoğan'ı iktidar koltuğuna taşıyan sürece dair ilginç anılar yer alıyor. Erdoğan'ın sıkıntı ve engellemelerle şekillenen siyasi hayatını anlatan kitapta, Besli ve Özbay'ın yanısıra Abdullah Gül, Bülent Arınç, Egemen Bağış ve Cüneyd Zapsu gibi çok sayıda ismin tanıklıkları hayat buluyor.
UZAN'IN BAĞIŞINI REDDETTİ
Başbakan Erdoğan'ın siyasi hayatına dair tanıklıkların anlatıldığı kitapta bir kurduğu Genç Parti'yle sürpriz seviyede oy alan ve yolsuzluklar nedeniyle malvarlığına TMSF tarafından el konan Cem Uzan'la ilgili dikkatleri çeken bir anıya da yer verilmiş. AK Parti'nin kuruluş sürecinde organizasyon çalışmaları için para bulmakla görevli Faruk Koca, dönemin popüler ismi Cem Uzan'la ilgili şu anıyı anlatıyor: "Cem Uzan bir iki kez telefon açıp Tayyip Bey'le görüşmek istediğini söylemişti. Sonuç alamayacağını anlayınca kalkıp Yıldız'daki büroya gelmiş. Kendisiyle ben muhatap oldum. Ciddi miktarda bağışta bulunmak istiyordu. Durumu Tayyip Bey'e ilettiğimde kendisine randevu vermediği gibi bağış yapama talebini de reddetti. Benzer bir olayı Haşim Bayram'la ilgili olarak da yaşamıştık. Ona da aynı şekilde davrandı. Daha sonra bana 'Senin Siteler esnafından alacağın 100 lira onların vereceği 10 milyon liradan daha bereketlidir' demişti.
Meydan Yayınları'ndan çıkan kitapta 2002'deki milletvekili genel seçimlerinden büyük başarıyla çıkan AK Parti'de 'Başbakan kim olacak' sorusu üzerine gelişen olaylara ilişkin anılar da yer alıyor. O dönemde siyasi yasaklı olan Erdoğan'ın genel başkanlık için kimi uygun göreceği hakkında tartışmaların yapıldığı günlerde genel başkan yardımcısı Abdullah Gül'ün adı öne çıkmıştı. Gü lismini uygun görmeyenler de vardı. Bu görüşler Erdoğan'a iletilince Gül hakkında tereddüt taşıyanlara parti içi demokrasi adına önem taşıyan şu cevabı verdi:
"Diyelim ki ileride bu adamlar haklı çıktı; Abdullah Bey görevi devretmek istemiyor. Durumu bakarız eğer görevini başarıyla yürütüyorsa yapmamız gereken tek şey, ona yardımcı olmaktır. Öte yandan partimizin hedefleri açısından başarısız bir performans sergiliyor ve buna rağmen görevi bırakmak istemiyorsa kendisine karşı demokratik bir mücadele içinde oluruz. Kimse kafasını yormasın."
NAMAZI CAN YELEĞİ OLDU
Siirt'te okuduğu bir şiir nedeniyle hapis cezasına çarptırılan Erdoğan, 4 ay boyunca Pınarhisar Cezaevi'nde yattı. Erdoğan'ın son gecesi ise kitaba tanıkların ağzından şöyle yansıdı: "Hazırlıklar tamamlanmış tahliye saati bekleniyordu. Gece yarısı hapishane içindeki bütün ışıkların birden söndüğü görüldü. Savcı, Erdoğan'a suikast yapılacağı ihbarı üzerine ilk önlem olarak da hapishaneyi kararttı. İlave olarak Tayyip Bey'e çelik yelek giydirilmesi kararlaştırılmıştı. Erdoğan çelik yelek giymeyi kabul etmedi. İki rekat şükür namazı kıydıktan sonra, yanında duran Hasan Yeşildağ'a döndü: 'Ben yeleğimi giydim' dedi. Çıkabiliriz..."
Aydın Doğan'a nasıl rest çekti
Kitabın 343. sayfasında Aydın Doğan ile ilgili çok ilginç bir anekdot da anlatılıyor. 3 Kasım 2002 seçimlerinde AK Parti'nin kesin bir zafer kazanarak iktidara gelmesinin Aydın Doğan için kabus haline geldiği ifade edilen anekdotta Doğan'ın Erdoğan'dan randevu istediği ve Conrad Otel'de buluşmanın gerçekleştiği ifade ediliyor. Görüşmenin içeriğini anlatan Erdoğan, Doğan'ın kendisine daha önce Doğan Grubu ile karşı karşıya gelen Özal, Demirel ve Çiller hükümetlerinin nasıl pes ettiğini anlattığını ifade ediyor. Erdoğan'ın buna cevabı ise şöyle oluyor:"Bakın Aydın Bey, her yiğidin bir yoğurt yeyişi var, benden öncekilerle yaşadığınız beni ilgilendirmez. Hak etmediğiniz bir şeyi benden istemeye kalkarsanız karşınızda olurum!"
Yeni Şafak

dünya06
12-11-2010, 14:38
gider gider unutulmuş izlenimi veriyorlar bana göre ytd değil.

emin48
21-11-2010, 21:08
www.ditas.com.tr
www.dipar.com.tr
NİĞDE - İki yıl önce Dipar markasıyla yedek parça pazarına yeni bir alternatif sunduklarını söyleyen Can İncekara, 2010 yılında büyüme trendini devam ettirmeyi ve özellikle yurtdışı faaliyetler ve yeni ürün geliştirme çalışmalarını ön plana çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.
Rot başı, rotil, rot kolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi araç alt yapı parçalarını üreterek araç üreticilerine ve yedek parça pazarına hizmet veren Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat, yıllık 4 milyon adetlik üretim kapasitesiyle Türkiye'de ticari araç imalatçılarının rot talebinin yüzde 80'ini, binek araçlarının da yüzde 15'ini karşılıyor.

Kriz döneminde Ditaş’ın ürün geliştirme faaliyetlerinden ödün vermediğini söyleyen Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat Pazarlama Müdürü M. Can İncekara, firmalarının 2010 yılında da büyüme trendini devam ettirdiğini, özellikle yurtdışı faaliyetleri ve yeni ürün geliştirme alanındaki çalışmalarını ön plana çıkarmayı hedeflediğini kaydetti. Bu doğrultuda firmalarının tescilli yeni markası Dipar’ın, sadece ön düzen grubunda değil, fren grubu ürünleriyle de uluslararası yedek parça pazarında yeni fırsatlar sunduğunu belirten İncekara, Dipar’ın pazarda fark yaratmayı ve farklı çözümler sunmayı ilke edindiğini, markanın etkinliğinin ve ürün çeşitliliğinin artırılmasına yönelik çalışmaların 2010 yılında da devam edeceğini söyledi. 2008 yılında lansmanını yaptıkları Dipar markasıyla yedek parça pazarına yeni bir alternatif sunduklarını açıklayan İncekara, Ditaş’ın tescilli markası olan Dipar’ın yoluna önce ön düzen ürünleriyle başladığını daha sonra fren balatası ve fren diski ürünleriyle faaliyetlerine devam ettiğini kaydetti.

Firmalarının 1972 yılında kurulduğunu anlatan İncekara, Ditaş’ın yenileme pazarında yüzde 25’lik paya sahip olduğunu kaydetti. Yurtiçi OEM ve yedek parça faaliyetlerinin yanı sıra yurt dışında da 20’yi aşkın ülkeye gerçekleştirdikleri ihracatla, toplam satışlar içinde ihracat paylarının yüzde 45’e ulaştığını söyleyen İncekara, şöyle konuştu: “Altı sigma kalite yönetim felsefesiyle çalışan Ditaş, ISO 9001:2000 kalite sistem sertifikası, ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası, ISO/TS 16949:2002 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi sertifikası, Ford Q1 kalite sertifikasına sahip. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük araç üreticilerinin A sınıfı tedarikçisi.”

2008 yılında 18.3 milyar dolar olan otomotiv yan sanayi iş hacminin kriz nedeniyle 2009 yılında 11.4 milyar dolara gerilediğini söyleyen İncekara, tüm OEM ve aftermarket tedarikçisi firmalar gibi firmalarının da bu gerilemeden etkilendiğini dile getirdi. Özellikle OEM kanadında araç üreticilerinin üretim adetlerine getirdiği kısıtlamaların önemli etki yarattığını söyleyen İncekara, yedek parça pazarının zaman zaman dengeleyici taraf durumunda olduğunu dile getirdi. İncekara, Ditaş’ın kriz döneminde ürün geliştirme faaliyetlerinden ödün vermediğini, çalışan motivasyonunu ön planda tutarak ve pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde kısıtlama yapmayarak fark yarattığını kaydetti.

Kriz nedeniyle 2009 yılında yan sanayi ihracatının bir önceki yıla göre yüzde 30 gerileme gösterdiğini açıklayan İncekara, “Buna rağmen otomotiv sektörü Türkiye geneli itibariyle 2009 yılında da en çok ihracat yapan sektör oldu. İhracatta dönemsel kayıp yaşandı ancak uluslararası pazar potansiyelinin her zaman var olduğu ve geliştirilebileceği söylenebilir” dedi. Otomotiv ana ve yan sanayi sektöründe 2010 yılının ikinci yarısı itibariyle sektörde talep yapısı ve düzeninde muhtemel değişmeler olacağına değinen İncekara, aylık satışların daha düzenli hale gelmesiyle üretimin ve buna bağlı olarak yan sanayi üreticilerine taleplerin daha istikrarlı bir hale gelmesinin beklendiğini söyledi. 2011 yılı itibariyle de otomotiv ana sanayi ve yan sanayiinin yıllık büyümesine kaldığı yerden devam edeceğini ileten İncekara, 2011- 2013 yılları arasındaki dönemin otomotiv yan sanayi sektörüne yoğun ilerleme ve büyüme fırsatları sağlayacağını dile getirdi.

dünya06
22-11-2010, 16:24
ikimizden başka adam yok sanırım bu kagıdı takip eden . zamanında bisasta kimse yoktu 0,3 den 2,8 gitti . bunuda cok aşagı salmıyorlar demekki zamanı daha değil bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak . :yes::cool:

emin48
22-11-2010, 20:03
Ditaş'tan Haberler:

16-19 Aralık 2010 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan Traktör Yan Sanayi 2010 - Traktör ve Tarım Makineleri Yan Sanayi ve Yedek Parçaları Fuarı'nda Salon 5 Stant 521F'de DİTAŞ markalı ürünlerimizin sergileneceği standımızla yer alacağız. Değerli ziyaretlerinizi bekleriz.

emin48
22-11-2010, 20:07
Bisaş la Ditaş' asla kıyaslayamam. Ditaş gider mi gitmez mi ne zaman olur felan hiçbir fikrim yok hakkaten..
Bakıyoruz işte..

ikimizden başka adam yok sanırım bu kagıdı takip eden . zamanında bisasta kimse yoktu 0,3 den 2,8 gitti . bunuda cok aşagı salmıyorlar demekki zamanı daha değil bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak . :yes::cool:

dünya06
25-11-2010, 14:50
Bisaş la Ditaş' asla kıyaslayamam. Ditaş gider mi gitmez mi ne zaman olur felan hiçbir fikrim yok hakkaten..
Bakıyoruz işte..

olur inşallah bakalım hayırlısı grafiğide güzel duruyor bakalım ne yapacaklar .büyükler şuan kenara çekilmiş durumda dediğin gibi aldıkları hisseleri cerceve yapmayacaklar ya yukardan devredecek yada aşagıdan zararına satacak ama ben zararına vereceklerini pek sanmıyorum öyle olsaydı kagıdı coktan aşagı basarlardı demekki hisseyi kaptırmak istemiyorlar .yinede ytd değil diyelim :)

emin48
08-12-2010, 19:35
Iş...............-72.207
Galata........-70.938
Şeker.........-51.201
Deniz.........-46.426
İnfo...........-14.900
Vakıf..........-13.749
Bizim.........-11.278
Hak.............-8.985

siduri44
19-12-2010, 16:11
Unutulmuş gibi duruyor fakat pazartesi günkü 10.000 lotluk alışlar dikkatimizden kaçmadı acaba bir haber öncesi bir operasyon hazırlığı olabilir mi !!!!!!!!!!!!!!!!
Kağıt haftayı 20 ve 50 günlük hareketli ortalamada kapattı.2.83 lira

Aardaa
19-12-2010, 16:50
Arkadaşlar bu ditaş eski ditaş değıl orjinal ekipman yapmıyor. Sadece birkaç firmaya orjinal parça veryor geri kalanı yansanayi ve yedek parçacılara veriyor.Taslak(dövme atölyesini) kapattı. Çindn geliyor. Taslakların %70 dışarda fasonlara yaptırtırıyor. Sadece montajını kendi yapıyor.

emin48
26-12-2010, 10:12
http://www.doganholding.com.tr/yatirimlar/ditas.aspx
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren araç üreticileri için OEM ve yedek parça üretimi ve ticareti yapan Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş. 1978 yılında faaliyete geçmiş, 1990 yılında Doğan Grubu bünyesine katılmıştır. Ditaş, 1994 yılından beri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir.

Rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi elemanları üretmek amacıyla 1972 yılında kurulmuş, 1978 yılında faaliyete geçmiştir. Ditaş, 1985-1990 yılları arasında Automotiv-Products Lisansı, 1990-2002 yılları arasında da TRW lisansı ile üretim yaparak mevcut teknolojisini geliştirmiştir. 2004 yılında GMT Almanya firması ile lastik metal parçalarının üretimi için lisans anlaşması yapmış, 2007 yılında 1.100.000 Euro değerinde otomatik montaj ünitesi ile kauçuk kaplama tesisinin fiziki yatırımını gerçekleştirerek kauçuk kaplama teknolojisi konusunda Almanya'da Jorn firması ile teknik işbirliği anlaşması yapmıştır.

Bugün Türkiye'nin en büyük rot üreticisi olan Ditaş, 1990 yılında Doğan Holding bünyesine dahil olmuştur. Şirket, otomotiv yan sanayinde araç üreticilerine (OEM) ve yedek parça piyasasına (BYP) rot ve aksam tasarımı yapmakta ve üreterek satmaktadır.

Sahip olduğu know-how, mühendislik sistemleri, işgücü, entegre tesis ve marka bilinirliği Ditaş'ın ISO 14001 çevre yönetim sistemi, ISO/TS 16949:2002 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi ile Q1 (Ford) sertifikasılarına sahip olan ve 6 Sigma yönetim felsefesi uygulayan Ditaş, Türkiye'nin en büyük gücünü oluşturmaktadır.

emin48
26-12-2010, 10:15
Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş. rotbaşı, rotil, rotkolu, salıncak kolu, çeki kolu, stabilizatör kolu ve V çeki kolu gibi araç alt yapı parçalarını üretmek amacı ile 1972 yılında kurulmuş, 1978 yılında faaliyete geçmiş ve günümüzde yıllık dört milyon adetlik üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük rot üreticisidir. Şirket çoğunluk hisseleri Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'ye ait olan DİTAŞ, 30 yılı aşkın başarılı geçmişi ile direksiyon ve süspansiyon parçaları üretiminde, yurtiçine olduğu kadar yurtdışı araç üreticisi firmalara da yüksek kaliteli orijinal ürün sağlamaktadır.

DİTAŞ, aralarında dünyanın en büyük rot üreticilerinin de bulunduğu Türkiye pazarında yüksek kaliteli ürünleri, entegre tesisleri ve tecrübesi sayesinde yıllardır liderliğini korumaktadır. Dünya pazarlarında ise hem orijinal ürün tedarikçisi ve hem de yenileme pazarında bilinen bir marka olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Türkiye'de ticari araç imalatçılarının rot talebinin % 80'nini, binek araçlarının da % 15'ni karşılamaktadır. Yenileme pazarında da % 25 paya sahiptir.

Niğde'de 20.000 m²'si kapalı alan olmak üzere toplam 287.000 m²'lik bir alanda; deneyimli ve eğitimli 500'ü aşkın çalışanıyla üretim yapmakta olan DİTAŞ, müşteri isteklerini zamanında karşılayan tasarım kabiliyeti, araç kullanımı şartlarında simüle eden prototip test tesisleri, modern ve yeni makine parkı, esnek üretim prosesleri ile 2009 yılında ihracatın payını toplam satışlar içinde %45'e ulaştırmayı planlamıştır.

6 Sigma Kalite Yönetim felsefesiyle çalışan DİTAŞ, ISO 9001:2000 kalite sistem sertifikası, ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası, ISO/TS 16949:2002 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi sertifikası ve Ford Q1 kalite sertifikasına sahiptir ve aynı zamanda Türkiye'nin en büyük araç üreticilerinin "A" sınıfı tedarikçisidir.

emin48
26-12-2010, 10:23
Yenilikçi vizyonuyla DİPAR sürekli olarak geliştirmekte ve zenginleştirmekte olduğu ürün grupları ile Bağımsız Yenileme Pazarı için etkin çözümler sunuyor. Otomotiv sektöründe 30 yılı aşkın deneyim ile kaliteli, uygun fiyatlı ve çevre dostu ürünlerin buluşma noktası DİPAR güvenliğinizi arttırıyor. Kalite sertifikasyonu ile güvenlik standartları tescillenmiş olan DİPAR güncel referansları ve yaygın satış ağı ile hizmetinizdedir.

emin48
26-12-2010, 13:38
Uludağ ihracatçı Birlikleri
ULUDAĞ TAŞIT ARAÇLARI VE YAN SANAYİİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ PERFORMANS SIRALI ÜYE LİSTESİ-
OCAK-ARALIK 2009 DÖNEMİ
Ditaş Doğan 2489 üyeli listenin 139.sırasında bulunmakta. Ditaş Bu şirketlerin tümüne değilse büyük bir kısmına ürün satmaktadır.
2010 Yılı tümü henüz açıklanmadı ancak yapılan açıklamalar da 2010 un 2009 dan kötü olmayacağı yönünde.. Önümüzdeki günlerde 2010a ait kesin verileri alabileceğiz.

2489 üyeli listenin İlk On İki sırası:
OYAK RENAULT OTOMOBİL
FORD OTOMOTİV SANAYİ A.Ş.
TOFAŞ TÜRK OTOMOBİL FABRİKASI
TOYOTA OTOM.SAN.TÜRKİYE AŞ
BOSCH SANAYI VE TICARET A.S.
MERCEDES-BENZ TÜRK A.Ş.
M.A.N. TÜRKİYE A.Ş.
TÜRK PİRELLİ LASTİKLERİ AŞ
GOODYEAR LASTİKLERI T.A.S.
BRISA BRIDGESTONE SABANCI
HONDA TÜRKİYE A.Ş.
HYUNDAI-ASSAN OTOMOTİV

champ
26-12-2010, 22:12
Otomotiv piyasasindaki son ceyrekteki canlilik bu sirkete de yansiyabilir. 6 aydir buyuk bir sabirla toplaniyor, endeks umurunda bile degil. Belki burada da bir satis haberi sozkonusu olabilir. Persembe-Cuma 6 aydir bagli oldugu zincirlerden kurtuldu gibi geldi bana. Sert bir yukari hareket gelebilir. Tarihi zirve 5.80!

omanbıyıck
27-12-2010, 12:19
Geçen haftaki yukarı hareketin ardından şu aşamada 3,00 seviyesinde tutunma eğilimi devam ediyor. Endeks geri gelmesine rağmen iyi duruyor, kısa vadede de 3.18 seviyesini test edebilir diye düşünüyorum.

habsel
27-12-2010, 20:59
Otomotiv piyasasindaki son ceyrekteki canlilik bu sirkete de yansiyabilir. 6 aydir buyuk bir sabirla toplaniyor, endeks umurunda bile degil. Belki burada da bir satis haberi sozkonusu olabilir. Persembe-Cuma 6 aydir bagli oldugu zincirlerden kurtuldu gibi geldi bana. Sert bir yukari hareket gelebilir. Tarihi zirve 5.80!
çok teşekkürler sn champ 3,02 den aldım bugün sizce daha yolu varmı ne dersiniz.
Emeğinize Sağlık..

dünya06
27-12-2010, 21:11
gider gider unutulmuş izlenimi veriyorlar bana göre ytd değil.

ve tavan .

omanbıyıck
27-12-2010, 22:25
Geçen haftaki yukarı hareketin ardından şu aşamada 3,00 seviyesinde tutunma eğilimi devam ediyor. Endeks geri gelmesine rağmen iyi duruyor, kısa vadede de 3.18 seviyesini test edebilir diye düşünüyorum.

Beklentilerime paralel olarak ikinci seans 3.18 seviyesini test etti ve üzerinde kapanış yapmayı başardı. 3.18 seviyesi hissenin yıl içi zirvesi olması açısından önem taşıyordu. Kısa vadede bu kez 3.50 seviyesi gündeme gelebilir. Bugünkü harekette işlem hacminin bir miktar yetersiz kaldığını düşünüyorum. Olası yukarı hareketlerde işlem hacmi önemli bir gösterge olacaktır. Şayet 3.50 seviyesi de kırılırsa Champ arkadaşımızın belirttiği tarihi zirve hedefi ufukta belirebilir.Hissenin toplu olması, küçük yatırımcının minimum seviyede olması nedenleri ile gelen küçük alımlarla hisse yükseliyor. Yakın takipte fayda olduğunu düşünüyorum.

xxmenxx
28-12-2010, 00:33
Arkadaşlar bu ditaş eski ditaş değıl orjinal ekipman yapmıyor. Sadece birkaç firmaya orjinal parça veryor geri kalanı yansanayi ve yedek parçacılara veriyor.Taslak(dövme atölyesini) kapattı. Çindn geliyor. Taslakların %70 dışarda fasonlara yaptırtırıyor. Sadece montajını kendi yapıyor.

senin yüüznden 20 bin lotu sattım arkdaş tam 6 aydır beklediğim te 2 ayda yavaş yavaş toplandığını bildiğim halde sattım gerçi suç senin değil ama lütfen elinizde olmayan hisseleri kötülemeyiniz

sdalgıç
28-12-2010, 11:14
hissenin hacimziliği ile iligli yorum yapabilecek olan varmı acaba.

kazanib
28-12-2010, 12:11
Selam arkadaşlar,

Forumlarda fazla yazı yazmam. seans sırasında da okumam.Bende uzun vadede kazanacağımı düşündüğümden bu hissedeyim.

Sadece bir soru....?

DOĞAN gurubu büyük işlere girmek için başta Medya yatırımları olmak üzere tüm şirketlerini ve iştiraklerini satacağını açıkladı. Sizce DİTAŞ'ı da satmazmı??

İkinci soruyuda sorayım bari. Sizce DİTAŞ'ı kimler alabilir.?? . iyi günler

omanbıyıck
28-12-2010, 14:58
Beklentilerime paralel olarak ikinci seans 3.18 seviyesini test etti ve üzerinde kapanış yapmayı başardı. 3.18 seviyesi hissenin yıl içi zirvesi olması açısından önem taşıyordu. Kısa vadede bu kez 3.50 seviyesi gündeme gelebilir. Bugünkü harekette işlem hacminin bir miktar yetersiz kaldığını düşünüyorum. Olası yukarı hareketlerde işlem hacmi önemli bir gösterge olacaktır. Şayet 3.50 seviyesi de kırılırsa Champ arkadaşımızın belirttiği tarihi zirve hedefi ufukta belirebilir.Hissenin toplu olması, küçük yatırımcının minimum seviyede olması nedenleri ile gelen küçük alımlarla hisse yükseliyor. Yakın takipte fayda olduğunu düşünüyorum.

Diğer grup kağıdı Celha ile birlikte yukarı hareketine devam ediyor. Dün belirttiğim gibi işlem hacmi bence yukarı hareketi desteklemiyor. Kısa vadeli pozisyonumu 3.39-3.42 bandından kapatmış bulunuyorum, şu aşamada kağıtta bozulma yok kendi adıma karı realiz ettim. Kalan arkadaşlara bol kazançlar.

sdalgıç
28-12-2010, 15:16
kademeler neden saçma bir şekilde 3 er 5 er çıkıp iniyor bilgilendirebililecek üstat var mı acaba

m kurt
02-01-2011, 00:40
ditaş 6 yıldır sürünüyor ama yeni hareket etmeye başladı. ama forumda kimse yok demekki ky kalmamış hiç yani ne demek olur ozaman birileri teb de toplamış malı ver elini parıs yapmasınlar,

emin48
03-01-2011, 17:36
***DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
Telefon ve Faks No. : 0 (388) 232 41 00 - (388) 213 20 26
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 (388) 232 41 00 - (388) 213 20 26
Özet Bilgi : Türk Metal Sendikası ile Toplu Sözleşme İmzalanması
AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Şirketimizin de içinde bulunduğu Türk Metal Sendikası ile yürütülmekte olan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda taraflar anlaşarak, yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi'ni imza altına almışlardır. Söz konusu Toplu İş Sözleşmesi 01.09.2010 - 31.08.2012 dönemini için imzalanmıştır.
Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
IMKB

bahecan
03-01-2011, 19:18
Bugün 2100 adetle ditas giriş yaptım. yükselen bir grafi var. kademeleri 3-5 lotla degişiyor, bu hisse toplu demektir.

benni
04-01-2011, 20:49
bende bu gün peşinden geldim,hayırlısı olsun,kağıt toplu gibi istiyene de veriyor spek. y.t.d.

emin48
06-01-2011, 19:38
DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. / DOHOL 06.01.2011 19:16:13
Özel Durum Açıklaması (Genel)
Ortaklığın Adresi : Altunizade. Oymacı Sok. No: 15/1 Üsküdar İstanbul
Telefon ve Faks No. : (216) 556 90 00 / (216) 556 92 23
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (216) 556 90 00 / (216) 556 92 23
Özet Bilgi : Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Koordinatörün Görevden Ayrılması

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Koordinatörü Dr. Nebil İlseven, bugün itibariyle, Şirketimizdeki ve bağlı ortaklıklarımızdaki tüm görevlerinden kendi isteği ile ayrılmıştır.
Saygılarımızla,
Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

***DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( ŞGBF-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ) Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri

Adı Soyadı............................................ ........: R.NEBİL İLSEVEN
Görevi............................................ ...............: YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. GENEL KORDİNATÖR

Görevi............................................ ...............: YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Adı Soyadı............................................ .........: A.İZZET KARACAHİSARLI
Görevi............................................ ...............: MURAHAS ÜYE

Adı Soyadı............................................ .........: YAHYA ÜZDİYEN
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. STRATEJİ GRUP BAŞKANI

Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. MALİ VE İDARİ İŞLER GRUP BAŞKANI

Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: GENEL MÜDÜR

Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. MALİ VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ

Adı Soyadı............................................ .........: A.BURAK SOYSAL

İMKB

emin48
06-01-2011, 20:13
Yabancılar istisnasız kazanıyor!

Geçen yıl, oluk oluk yabancı para bizim borsaya aktı... 3 milyar dolar az mı? İster istemez küresel krizde ilaç oldu. Düşünmeden edemiyoruz, "Aynı akış bu yıl da devam eder mi?" diye...

Pek çok ülke, hızla küresel krizden çıkıyor. Sağlam liman konumundaki Türkiye'den son iki aydaki çıkış müthiş oldu. Yaklaşık 1 milyar dolarlık satış gerçekleşti.

Endişemizin nedeni bu. Acaba yabancı yatırımcı 2011'de bizim borsaya veda eder mi?

İşte bu noktada sözü uzmanlara bıraktık... Onlar, ağızbirliği etmişçesine, "Koç olacak kuzuyu kim keser" diye yanıt veriyor.

İMKB'de fiyatlar düşse de, fiyatlar uçsa da yabancı istisnasız kazanıyor.

Borsalarda kâr ve zarar kardeştir... Nedense bizim borsada, bırakın bireysel yatırımcıyı, kurumsal yatırımcılar bile kaybediyor!

Bu nasıl oluyor?

Çünkü yabancı, spot piyasa dediğimiz İMKB'ye hâkim...

İMKB 100'deki hisselerin yüzde 66'sına, İMKB 30'daki hisselerin yüzde 90'ından fazlasına sahip.

Hal böyle olunca kaybetmek mümkün olmuyor.

Her şartta kazanıyor.

Her şartta kaybeden ise yerliler, yani biz!..

Aşama aşama kazancı anlatalım.

Sıcak paracı Türkiye'ye geliyor. Tahvil, bono, hisse senedi piyasasına bakıyor.

Önce soluğu, İzmir'de türev piyasayı temsil eden VOB'da alıyor.

Vakit kaybetmeden İMKB 30'da pozisyon açıyor.

Sonra, aldığı bu pozisyon doğrultusunda rotayı İMKB'ye çeviriyor. Burada alıyor, satıyor...

VOB ile İMKB arasındaki en büyük fark, kaldıraç.

VOB'da 1/10 kaldıraç var. Yani, her yüzde 10'luk iniş ve çıkışta kazanıyor veya kaybediyorsunuz.

Yabancı İMKB 30'un yüzde 90'ına, İMKB 100'un yüzde 66'sına sahip olduğu için asla kaybetmiyor.

VOB, deyip geçmeyin!

İşlem hacminde tek bir kontratla rekor üzerine rekor kırıyor... Öyle ki, İMKB 30 kontratıyla İMKB'deki işlem hacmini çoğu zaman geride bırakıyor!

Açıkçası, tek kontrat, koskoca İMKB'yi elinde oynatıyor. Önemsiz mi?

Borsanın efendisi kim?

VOB'da yok yok!.. Altın, döviz, İMKB 100, buğday, pamuk... Bunların tümü geleceğin emtiaları.

Gelin görün ki, hiçbiri doğru dürüst çalışmıyor. Varsa yoksa, Türkiye'nin en büyük banka ve holding şirketlerinin yer aldığı İMKB 30 kontratı...

VOB'un işlem hacminin yüzde 95'i İMKB 30 kontratında dönüyor. Böylece işin rengi değişiyor. Yani, dayanak varlık sayılan İMKB 30'un sahibi olan, borsaların efendisi oluyor.

2011'de yerli bireysel ve kurumsal yatırımcının işi zor. Çünkü yerliler, İMKB 30 hisselerini kaybedeli çok oldu. Uzun süredir spot piyasada küçük ve orta boy şirket hisseleriyle ilgilendiler.

Çoğu, manipülasyona yenik düştü ve spot piyasada para kaybetti. Kaybeden insan ne yapar? Kaldıraçlı piyasaya koşar. O yüzden VOB'da işlem hacmini yerli yapıyor. Yabancı parayı kazanıyor.

Spotta kaybet...

VOB'da kaybet...

Daha yüksek kaldıraçlar var.

Dolayısıyla kaybeden için umut durağı neresi olabilir?

Adres ortada, SPK denetimine tabi olmayan foreks piyasası (FX)... Burası da saatli bomba!

25'inci kuruluş yılını kutlayan İMKB ile VOB yönetimine bir uyarımız var:

Lütfen, VOB'daki iktidar kavgasını bırakın! Saatli bombaya odaklanın!..

emin48
07-01-2011, 20:29
Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3.Km Niğde
Telefon ve Faks No. : 0 (388) 232 41 00 - 0 (388) 213 20 26
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 (388) 232 41 00 - 0 (388) 213 20 26
Özet Bilgi : Görevden Ayrılma

AÇIKLAMA:

Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R.Nebil İlseven, 6 Ocak 2011 itibariyle, Şirketimizdeki görevinden kendi isteği ile ayrılmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz

emin48
07-01-2011, 20:31
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 (388) 232 41 00 - 0 (388) 213 20 26
Özet Bilgi : Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yrd (BYP) İşten ayrılma

AÇIKLAMA:

Şirketimizde Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı (BYP İş birimi) görevini yürüten Mustafa Ağzıkara 07.01.2011 tarihi itibariyle görevinden kendi isteğiyle ayrılmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

emin48
07-01-2011, 20:34

Özet Bilgi : Kurulu Başkanının görevden ayrılması, yeniden görev dağılımı ve Yönetim Kurulu üye seçiminin yapılması

AÇIKLAMA:
Yönetim kurulumuzun bugün (07.01.2011) yapılan toplantısında;
1. Yönetim Kurulu üyemiz Yahya Üzdiyen'in yapılacak ilk genel kurul toplantısına kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilmesine,
2. İstifa nedeniyle açılan Yönetim Kurulu üyeliğine, TTK. Madde 315 uyarınca, Selma Uyguç'un yapılacak ilk genel kurul toplantısına kadar tayin edilmesine,
Oybirliği ile karar verilmiştir.

emin48
07-01-2011, 20:59
Adı Soyadı............................................ ........: YAHYA ÜZDİYEN
Görevi............................................ ...............:YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: YÖNETİM KURULU BAŞKANI ve BAŞKAN YARDIMCILIĞI
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. .................................................. ...................Holdinge Bağlı firmalarda YK Başkan Yardımcılığı

Adı Soyadı............................................ .........: AHMET İZZET KARACAHİSARLI
Görevi............................................ ...............: YÖNETİM KURULU MURAHAS ÜYE
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: YÖNETİM KURULU MURAHHAS ÜYELİK
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Holdinge Bağlı firmalarda YK murahas üyeliği

Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: DİTAŞ AŞ. GENEL MÜDÜR

Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..............: Yönetim Kurulu Üyesi
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: DOĞAN HOLDİNG A.Ş. MALİ İŞLER GRUP BAŞKANI

Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. YK üyesi

Adı Soyadı............................................ .........: SELMA UYGUÇ
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Hukuk Grup Başkanı

AcemiBorsci27
09-01-2011, 22:34
emin abi senden baska kise ykmu burada ?

emin48
10-01-2011, 08:41
:)
Mutlaka var ama yazmak için vakitleri olmuyor olabilir..

emin48
10-01-2011, 20:12
Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayılı Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla 10.01.2011 tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Sıra No..................................: 3
Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: OSMAN NURDOĞAN
Nominal Tutar TL*...................: 43,154

emin48
10-01-2011, 21:10
http://img211.imageshack.us/img211/4593/dit1.jpg (http://img211.imageshack.us/i/dit1.jpg/)
http://img46.imageshack.us/img46/2324/dit2p.jpg (http://img46.imageshack.us/i/dit2p.jpg/)

benni
11-01-2011, 11:16
bugün helal olsun spk.çıtayı yukarıya çekip ne kadar veren varsa alıyorum dedi. belli ki bir düşüncesi var.eb bu kağıdı sevdim.ytd.

emin48
11-01-2011, 19:14
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, Türkiye otomotiv pazarında 2010 yılı Ocak-Aralık dönemi otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı 760 bin 913 adet olarak gerçekleşti.

557 bin 126 adet olan 2009 yılı 12 aylık otomobil ve hafif ticari araç pazar toplamına göre satışlar yüzde 36,58 oranında arttı.

Verilere göre, 2010 yılı Aralık ayında, geçen yılın Aralık ayına göre otomobil satışları yüzde 73,95 oranında artarak 99 bin 461 adet olarak gerçekleşti.

2010 yılı Ocak-Aralık dönemi otomobil pazarı 509 bin 784 adetle en yüksek 2000 yılı Ocak-Aralık (466 bin 748 adet) dönemi rakamlarını geçti.

omanbıyıck
14-01-2011, 13:00

Daha önce altını çizdiğimiz 3,50 seviyesi yine karşımıza çıkmış durumda. Hisse bir süre dinlenmenin ardından dün CELHA ile beraber yeniden yukarı hareket etmeye başladı. Dünkü kapanış 3,50 seviyesinden gerçekleşmişti, ilk seans bu seviye üzerinde kalmaya çalıştı. Şu anda hacim yine yetersiz ve kademeler oldukça boş gözüküyor. 3,50 yukarı kırmayı başarabilirse, sert yukarı yapabilir. Satıcıların isteksiz olması küçük alımlarla tahtayı yeniden yukarı çevirebilir. 3,50 seviyesi aşılırsa , 5,80 hedefi gündeme gelebilir.

emin48
14-01-2011, 19:51
kademeler neden saçma bir şekilde 3 er 5 er çıkıp iniyor bilgilendirebililecek üstat var mı acaba

Kağıtta küçük yatırımcı sayısı az, kağıtla ilgilenen yatırımcı sayısı az..
Kağıtta orta boy yatırımcılar var bekliyorlar. Hal böyle olunca kademeler üç beş lotta değişiyor.

lion222
16-01-2011, 00:24
uzun zamandır takip ediyordum.3 ü geçtiği zaman giriş yapacaktım.ve nihayetinde 3.4... den giriş yaptım. mal toplu olması nedeniyle hızlı hareket yapabileceği ihtimali ile atladım. hayırlısı umarım çıkışın başlangıcına denk gelmişimdir. ytd değildir sadece hislerimdir.

ozgur
24-01-2011, 22:20
ne akar ne kokar spek amca yeter malı yüklendin yönü çevir yukarı dermişim .

emin48
25-01-2011, 19:42
http://img402.imageshack.us/img402/4559/ditas1.jpg (http://img402.imageshack.us/i/ditas1.jpg/)
http://img534.imageshack.us/img534/4377/ditas2.jpg (http://img534.imageshack.us/i/ditas2.jpg/)

emin48
07-02-2011, 20:04
Citibank takasında bulunan 15100 lot hisseyi sattı çıktı.

emin48
07-02-2011, 20:07
Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3.km NİĞDE
Özet Bilgi : Firma Yatırım Teşvik belgesi Almıştır.

AÇIKLAMA:

Şirketimizin üretim kapasitesini arttırmak amacıyla makine parkurunun modernizasyonu için yapılacak 14.890.667 TL tutarındaki yatırım için Hazine Müsteşarlığı Teşvik uygulama Genel Müdürlüğü'nden teşvik belgesi almıştır.
Teşvik belgesi kapsamında %60 vergi indirimi, %20 yatırım katkı oranı ayrıca 3 yıl süreli sigorta primi işveren hisse desteği ile KDV istisnası, Gümrük vergisi muafiyeti ve Faiz desteği bulunmakta olup, bitiş tarihi 21.12.2013'tür.

emin48
09-02-2011, 19:26
Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayılı Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla 09.02.2011 tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: MUSTAFA EREN
Nominal Tutar TL*...................: 28,776
Tsp İşlemi..............................: **
Satış Kısıtı..............................: **

(**)İlgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır. Borsa tarafından satış işleminin Toptan Satışlar Pazarı’nda
yapılacağının duyrulduğu tarihte paylar borsada işlem gören tipe dönüştürülecek olup,aksi taktirde dönüşüm işlemi normal sürede tamamlanacaktır.

emin48
10-02-2011, 19:12
DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )
Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2010 - 31.12.2010
Mali Tablonun Verildiği Otorite : Niğde Vergi Dairesi
Mali Tablonun Verilme Nedeni : Geçici Vergi Beyannamesi
Mali Tablonun Verilme Tarihi : 10.02.2011

EK AÇIKLAMALAR: Şirketimizin 01/01/2010 - 31/12/2010 dönemine ait geçici vergi beyannamesi ekinde vergi dairesine sunulmuş olan, sermaye piyasası mevzuatına göre düzenlenmemiş, mali tablolar ekte sunulmuştur.
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/47704.pdf

emin48
10-02-2011, 19:14
Ditaş Doğan'ın vergi dairesine sunduğu tabloda 12 aylık dönem net zararı 1.572.274,63 TL.

thor35
10-02-2011, 19:16
syn emin 48 1 haftadır topiği takip ediyorum siz baya hisse hakkında bilgiye sahip olduğunuz görülüyor beklentiniz ve vade olarak ne bekliyorsunuz baya bi sığ tahta takas ta toplayan varmı bilgi verirseniz sevinirim

thor35
10-02-2011, 19:18
Ditaş Doğan'ın vergi dairesine sunduğu tabloda 12 aylık dönem net zararı 1.572.274,63 TL.

şirket zarar etmiş görülüyor daha önceki nedir

emin48
10-02-2011, 19:19
syn emin 48 1 haftadır topiği takip ediyorum siz baya hisse hakkında bilgiye sahip olduğunuz görülüyor beklentiniz ve vade olarak ne bekliyorsunuz baya bi sığ tahta takas ta toplayan varmı bilgi verirseniz sevinirim
Spekülatör şirketin karına bakıyor, görüldüğü gibi yine zarar bi numarası yok, diyor.

thor35
10-02-2011, 19:23
Spekülatör şirketin karına bakıyor, görüldüğü gibi yine zarar bi numarası yok, diyor.

spek bunu derken uzakmı durun diyor :)

emin48
10-02-2011, 19:28
DITAS DOGAN YEDEK PARÇA IMALAT VE TEKNIK A.S.
(01.01.2010 - 31.12.2010)
Asagıdaki tablo Geçici Vergi beyannamesi ekinde sunulmus olup, Sermaye Piyasası Mevzuatına
göre Düzenlenmemistir.

GELIR TABLOSU
A- BRÜT SATISLAR 41.884.578,81
1. Yurtiçi Satıslar 25.032.158,76
2. Yurtdısı Satıslar 16.159.309,08
3. Diger Gelirler 693.110,97

B- SATIS INDIRIMLERI (-) 2.224.321,99
1. Satıstan Iadeler (-) 318.378,69
2. Satıs Iskontoları (-) 975.314,83
3. Diger Indirimler (-) 930.628,47

C- NET SATISLAR 39.660.256,82

D- SATISLARIN MALIYETI (-) 33.044.884,83
1. Satılan Mamuller Maliyeti (-) 32.438.006,76
2. Satılan Ticari Mallar Maliyeti (-) 464.361,52
4. Hurda ve Fire Maliyeti (-) 142.516,55
BRÜT SATIS KARI VEYA ZARARI 6.615.371,99

E- FAALIYET GIDERLERI (-) 9.064.201,35
1. Ar-Ge Giderleri (-) 689.110,92
2. Pazarlama, Satıs ve Dagıtım Giderleri (-) 3.326.505,44
3. Genel Yönetim Giderleri (-) 5.048.584,99
FAALIYET KARI VEYA ZARARI (2.448.829,36)

F- DIGER FAALIYETLERDEN OLAGAN GELIR VEYA KARLAR 2.295.524,64
3. Faiz Gelirleri 196.018,54
5. Konusu Kalmayan Karsılıklar 8.040,00
7. Kambiyo Karları 781.820,37
8. Reeskont Faiz Gelirleri 18.015,88
9. Faaliyetle Ilgili Diger Gelir ve Karlar 1.291.629,85

G- DIGER FAALIYETLERDEN GIDER VE ZARARLAR (-) 1.156.415,89
2. Karsılık Giderleri 378.009,09
4. Kambiyo Zararları 752.651,35
5. Reeskont Faiz Giderleri 20.194,19
6. Diger Olagan Gider ve Zararlar 5.561,26

H- FINANSMAN GIDERLERI (-) 583.566,21
1. Kısa Vadeli Borçlanma Giderleri (-) 583.566,21
OLAGAN KAR VEYA ZARAR (1.893.286,82)

I- OLAGANDISI GELIR VE KARLAR 722.226,67
1. Önceki Dönem Gelir ve Karları
2. Diger Olagandısı Gelir ve Karlar 722.226,67

J- OLAGANDISI GIDER VE ZARARLAR (-) 401.214,48
1. Çalısmayan Kısım Gider ve Zararları (-)
2. Önceki Dönem Gider ve Zararlar (-) 20.640,34
3. Diger Olagandısı Gider ve Zararlar (-) 380.574,14

DÖNEM KARI VEYA ZARARI (1.572.274,63)
ÖDENECEK VERGI VE FONLAR

DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI (1.572.274,63)

emin48
10-02-2011, 19:30
spek bunu derken uzakmı durun diyor :)
Yanlış bir şey söylemek istemem, açın bakın bilançoya okuyun inceleyin.
Kararınızı siz verin. Spek ne der bilemiyorum ama yine zarar.. Oldurmayacak öldürecek işte..

emin48
10-02-2011, 19:36
şirket zarar etmiş görülüyor daha önceki nedir

31.12.2009 -3.958.377tl

thor35
10-02-2011, 20:04
teşekkürler kolay gelsin

emin48
11-02-2011, 20:44
Adı Soyadı............................................ ..........:YÜCEL GÖHER
Görevi............................................ ................:GENEL MÜDÜR
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler...............:GENEL MÜDÜR

Adı Soyadı............................................ ..........:CEYHAN AYTON
Görevi............................................ ................:MALİ İŞLER GENEL MÜDÜR YRD.
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler...............:MALİ İŞLER GENEL MÜDÜR YRD.

Adı Soyadı............................................ ..........:KORAY GÜNER
Görevi............................................ ................:PAZARLAMA SATIŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI(OEM İŞ BİRİMİ)
Mesleği........................................... ................:YÖNETİCİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler.............. :PAZARLAMA SATIŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI(OEM İŞ BİRİMİ)

Adı Soyadı............................................ ..........:ERKUT ALKAYA
Görevi............................................ .............. .:PAZARLAMA SATIŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI(BYP İŞ BİRİMİ)
Mesleği........................................... ... ...........:YÖNETİCİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler............ ..:PAZARLAMA SATIŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI(BYP İŞ BİRİMİ)

emin48
11-02-2011, 20:54
Adı Soyadı............................................ ..........:Yücel Göher
Görevi............................................ ................:Genel Müdür
Telefon No....................................... ...............:0(388)2324100
E-Posta Adresi............................................ .....:yucelgoher@ditas.com.tr

Adı Soyadı............................................ ..........:Ceyhan Ayton
Görevi............................................ ................:Mali İşler Genel Müdür Yardımıcısı
E-Posta Adresi............................................ .....:ceyhanayton@ditas.com.tr

Adı Soyadı............................................ ..........:İsmail Ünlü
Görevi............................................ ................:Mali İşler Müdürü
E-Posta Adresi............................................ .....:ismailunlu@ditas.com.tr

uçmakderebal
08-03-2011, 09:12
08/03/2011 07:19

*dıtas dogan'ın 12 aylık konsolıde olmayan net dönem zararı -2.516.002 tl(öncekı -3.958.377 tl)

emin48
09-03-2011, 09:37
Bilanço:
Gelir Tablosu:
Nakit Akım Tablosu:
Özsermaye Değişim Tablosu:
Finansal Tablo Dipnot Açıklamaları:
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/49131.pdf

emin48
09-03-2011, 09:42
Finansl Tablo ve Faaliyet Raporlarının Kabulune ilişkin Yönetim Kurulu'nun
Karar Tarihi: 07.03.2011
Karar Sayısı :772 Tarih: 07.03.2011
Ref : Mİ11/0321

BEYANIMIZDIR

İstanbul Menkul Kıymetler
Borsası Başkanlığına
İstinye

Konu: DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş'nin 31.12.2010 tarihinde sona eren döneme ilişkin finansal tablolarının ilanı

a. Şirketimizin, 01.01.2010 - 31.12.2010 hesap dönemine ait, Sermaye Piyasası Kurulunun ("SPK")'nun
Seri: XI No:29 "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliğ" i uyarınca Uluslararası Muhasebe/Finansal Raporlama Standartları çerçevesinde ve sunum esasları SPK'nun 17.04.2008 tarih ve 11/467 sayılı Kararı uyarınca belirlenen finansal tabloların ve faaliyet raporumunun tarafımızca incelendiğini,

b. İşletmedeki görev ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, söz konusu finansal tablo ve faaliyet raporunun önemli konularda gerçeğe aykırı bir açıklama içermediğini ya da açıklamanın yapıldığı tarih itibarıyla yanıltıcı olması sonucunu doğurabilecek herhangi bir eksiklik içermediğini,

c. İşletmenin görev ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, söz konusu finansal tabloların işletmenin mali durumu ve faaliyet sonuçları hakkında gerçeği doğru biçimde yansıttığını,

bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla

emin48
18-03-2011, 11:02
Firmanın Adı..................................:DİTAŞ DOĞAN
Yatırımın Sektörü Yatırımın Cinsi........:İmalat-Taşıt Komple Yeni yatırım
Öngörülen Destek Unsurları..............: KDV Istisnasi,Gümrük Vergisi Muafiyeti,Vergi Indirimi %80,yko%40,Sigorta Primi Isveren,Hissesi Destegi 5 yıl,Faiz Destegi
Yatırımın Kapasitesi........................: Rotkolu,rotbaşı,rotil ve stap gibi direksiyon hareket parçaları imalatı 15432500 KG/YIL
Sabit Yatırım (TL)..........................:14.890.667
İth.Mak.Teç.Tut.(ABD$).................:2.906.478
İstihdam(Kişi)...............................:50

sdalgıç
24-03-2011, 12:26
sayın emin48 merhaba. acaba hissenin destek ve dirençleri ile ilgili bilgi verebilirmisiniz.

sdalgıç
24-03-2011, 12:27
birde çıkış çok hacimsiz bu durum beni tedirgin ediyor yorumlarınızı alabilirmiyim lütfen

neco53
24-03-2011, 22:09
birde çıkış çok hacimsiz bu durum beni tedirgin ediyor yorumlarınızı alabilirmiyim lütfen

DITAS son kapanışını 0.34 YTL Artışla 3.45 seviyesinden yaparken, işlem hacmi 90 günlük ortalamanın yüzde % 801 üstünde gerçekleşti.

Hacimsiz deyince bir başka siteden alıntı yaparak göndereyim dedim.

emin48
24-03-2011, 22:09
14.04.2010 daki zirvesi 3,66 tl ydi. Bugün 3,70 i gördü burası güzel..
tarihi zirvesi 09.05.2006 daki 5,80 tl. Ben 6 ve üzeri fiyatı bekliyorum. O yüzden teknikle ilgilenmiyorum.

Ditaş Doğan'ın almış olduğu yatırım teşviğinin koşulları Tüpraş'dan daha iyi sanki..Ben öyle yorumladım, bilemiyorum..
Olumlu gelişmeler var anlaşılan AD ve RTE arasında..
Aydın Doğan'la Recep Tayyip Erdoğan yine eskisi gibi kanki olacaklar mecburen. Her ikisi de birbirlerine mecburlar..

Hissenin hacimsiz olması çok doğal çünki hisse toplu takaslarda çok fazla değişim yok. Almak isteyen alamıyor satmak isteyen satamıyor çok fazla el değiştirmiyor kağıt.. Teknik analiz işlemeyecektir bu hissede, belirttiğiniz gibi hacimsiz..

Bir analiz yapıştırayım:

Ditaş Doğan
Günlük Yorum
Sistemimiz bugün bir TUT sinyali verdi. Daha önce onaylanan AL önerisi 08.03.2011 tarihinde ( 16 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 3.02 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana DITAS % 14.24 yükseldi .
Bugünkü önerimiz basit ve açık. Elinizdeki senetleri tutmaya devam edin ve yeni sinyalimizi bekleyin.
TUT sinyalini görmeye devam ettiğiniz sürece yeni alım veya satımlardan kaçının. Açığa satış filan da denemeyin.

turkishbulls

neco53
24-03-2011, 22:10
İşlem hacmindeki düne oranla ortaya çıkan artış kısa vadeli yükseliş trendini destekliyor. İlk direnç noktası 3.71 seviyesinde. İşlem hacmindeki artışın sürmesi şartıyla direncin geçilmesi durumunda pozisyonlar artırılabilir.Kar satışlarının gelmesi durumunda ilk destek noktası 3.19 İkinci direnç noktası 3.90 seviyesinde olan hissede ikinci destek noktası ise 2.84 seviyesinde.

Bigparadan ALINTIDIR.

emin48
24-03-2011, 22:22
http://img857.imageshack.us/img857/8505/ditas.jpg (http://img857.imageshack.us/i/ditas.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

emin48
28-03-2011, 22:09
http://img34.imageshack.us/img34/766/dt1z.jpg (http://img34.imageshack.us/i/dt1z.jpg/)
http://img38.imageshack.us/img38/2370/dt2bd.jpg (http://img38.imageshack.us/i/dt2bd.jpg/)
================================================== ================================================== ================================================== ================================================== ================
http://img823.imageshack.us/img823/4537/3ayt1.jpg (http://img823.imageshack.us/i/3ayt1.jpg/)
http://img801.imageshack.us/img801/4611/3aytks2.jpg (http://img801.imageshack.us/i/3aytks2.jpg/)

emin48
29-03-2011, 21:58
Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3.km NİĞDE
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0(388)2324100 - 0(388)2132026
Özet Bilgi : 2011 yılı Hesap Döneminde Görev yapacak Bağımsız Denetim Firması Seçimi

AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Yönetim Kurul'umuzun 29.03.2011 tarihli toplantısında: - SPK'nın konuya ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde ve denetim komitesinin uygun görüşü doğrultusunda DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. (Member of Deloitte Touche Tohmatsu)'nın 2011 hesap döneminde Şirketimizin çalışacağı bağımsız denetim şirketi olarak seçilmesine ve bu hususun 2010 yılı hesap dönemine ilişkin olarak yapılacak olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
IMKB

emin48
30-03-2011, 21:40
DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu 3. Km NİĞDE
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : YOK
Özet Bilgi : 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2010 - 31.12.2010
Genel Kurul Tarihi : 30.03.2011

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
Olağan Genel Kurul Toplantısı Sonuç Bildirimi.

Şirketimizin 2010 yılı faaliyetlerine ilişkin olağan genel kurul toplantısı, 30 Mart 2011 tarihinde saat 11.30'da Kayseri yolu 3.Km NİĞDE adresindeki Şirket Merkezinde yapılmıştır. Genel kurul toplantısında özetle

- 01.01.2010-31.12.2010 hesap dönemine ait Finansal Tablolar, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetçi ve Bağımsız Denetim Raporlarının kabulüne,

- Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetim Kurulu üyelerinin 01.01.2010-31.12.2010 hesap dönemi faaliyet, işlem ve hesaplarından ötürü ibra edilmelerine,

- 01.01.2010-31.12.2010 hesap dönemine ilişkin olarak, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'nun konuya ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde net dağıtılabilir dönem karı hesaplanmadığından, kar dağıtımı yapılmamasının kabulüne,

- 2011 yılı hesap ve faaliyetlerinin görüşüleceği Genel Kurula kadar görev yapmak üzere Yahya Üzdiyen, Ahmet Çağlar, Ahmet İzzet Karacahisarlı,Yener Şenok,Taylan Bilgel, Selma Uyguç ve Yücel Göher''in Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmelerine,

- 2011 yılı hesap ve faaliyetlerinin görüşüleceği Genel Kurula kadar görev yapmak üzere Alper Altıok,Ayhan Sırtıkara ve Tolga Babalı'nın Şirket Denetim Kurulu üyeliğine seçilmelerine,

- 2011 yılı hesaplarımızın bağımsız denetimini yapmak üzere DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin seçilmesinin onaylanmasına,

karar verilmiş, aynı zamanda "Kar Dağıtım Politikası" ve Şirket ortakları veya üçüncü kişiler lehine ipotek, rehin ve benzeri teminatlar verilmesi sureti ile menfaat sağlanmadığı ile 01.01.2010-31.12.2010 hesap döneminde 68.446 TL bağışta bulunulduğu hususları Genel Kurulun bilgisine sunulmuştur.

Genel Kurul toplantı Tutanağı ve Hazirun Cetveli ekte yer almakta olup, söz konusu dökümanlara ayrıca Şirketimizin www.ditas.com.tr adresindeki Web Sitesi'nden de elektronik ortamda ulaşılması mümkündür.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=148414

IMKB

emin48
01-04-2011, 02:08
DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3. Km NİĞDE
Özet Bilgi : İstanbul ofis Adres Değişikliği Bildirimi

AÇIKLAMA:

Şirketimizin İstanbul Ofisi 1 Nisan 2011 tarihinden itibaren faaliyetini Mahmut Yesari Sokak No:73 Koşuyolu Kadıköy, İstanbul adresinde sürdürecektir. Telefon ve faks numaralarımız aşağıda sunulmuştur."

Telefon : +90 216 545 70 00 (pbx) 9 hat
Faks : +90 216 545 13 73"

IMKB

osmangeldi
01-04-2011, 19:56
Emin48 Bey gördüğüm kadarıyla bu kağıdı en iyi siz takip ediyosunuz.Kağıttaki kısa-orta-uzun vade beklentiniz nedir? Açıklarsanız memnun olurum.İyi akşamlar

emin48
06-04-2011, 13:48
DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3. km NİĞDE
Özet Bilgi : Denetim Komitesi Üye değişikliği

AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Yönetim Kurulumuzun bugün yapılan toplantısında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:X No:22 sayılı "Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Standartları Hakkında Tebliğ"inin 25'inci maddesi gereği denetimden sorumlu komite üyesi olarak görev yapmakta olan Yahya Üzdiyen'in denetim komitesi üyeliği görevinden kendi isteğiyle ayrılması ile boşalan denetim komitesi üyeliğine Yener Şenok'un getirilmesine karar verilmiştir.

IMKB

emin48
06-04-2011, 13:52
DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
Özet Bilgi : Yönetim Kurulu Görev Dağılımı
AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Yönetim Kurulumuzun 06.04.2011 tarihli toplantısında, 30.03.2011 tarihinde yapılan Ortaklar Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri arasında yapılan görev taksimi uyarınca, Yahya Üzdiyen'in Yönetim Kurulu Başkanı, Ahmet Çağlar'ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ahmet İzzet Karacahisarlı'nın Murahhas Üye olarak görevlendirilmelerine karar verilmiştir.

IMKB

mattoo
06-04-2011, 17:10
Emin48 Bey gördüğüm kadarıyla bu kağıdı en iyi siz takip ediyosunuz.Kağıttaki kısa-orta-uzun vade beklentiniz nedir? Açıklarsanız memnun olurum.İyi akşamlar

http://www.ensonhaber.com/ulker-grubu-dogan-medyayi-satin-aldi-iddiasi-2011-04-06.html

bu haber gerçekleşirse ditaş coşar parayı koyacak yer bulamazsın.çünkü adam bu kadar parayı ne yapacak .geçen sene elektirikli otomobilden bahsetmişlerdi boynerle beraber ee doğanın otomobil sektöründeki şirketi hangisi tabiki ditaş.

emin48
06-04-2011, 17:32
Ditaş yeni yatırım teşviği aldı belki de elektrikli otomobil için olabilir..

emin48
06-04-2011, 17:33
Fiyatının çift rakamlara gelmesini bekliyorum.

mattoo
06-04-2011, 23:33
Fiyatının çift rakamlara gelmesini bekliyorum.

yaymayalım aşağı gelsin biraz daha alalım..hemen hemen aynı işi yapan boşfrenin piyasa değerinin 20 de biri bile değil.sonunda doğan olmasa şimdi en az 15000 di.

mattoo
07-04-2011, 15:59
aşağıda bekliyorum...gelmiyor..hisse boşhfrenin 10 da bir fiatına gitsin yeter bana

emin48
07-04-2011, 22:05
Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri

Adı Soyadı............................................ ............: Yahya Üzdiyen
Görevi............................................ ...................:Yönetim Kurulu Başkanı
Mesleği........................................... ..................: YÖNETİCİ
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler...............: YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Ortaklıktaki Sermaye Payı (%)..............................:

Adı Soyadı............................................ .............: Ahmet Çağlar
Görevi............................................ ....................:Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Mesleği........................................... ...................: Yönetici
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................: Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Holdinge Bağlı firmalarda YK Başkan Yardımcılığı
Ortaklıktaki Sermaye Payı (%)..............................: 0

Adı Soyadı............................................ .............: Ahmet İzzet Karacahisarlı
Görevi............................................ ....................:Yönetim Kurulu Murahhas üye
Mesleği........................................... ...................: Yönetici
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................: Yönetim Kurulu Murahhas üyelik
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Holdinge Bağlı firmalarda YK murahas üyeliği

Adı Soyadı............................................ .............: Yener Şenok
Görevi............................................ ....................:Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyesi
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................: Yönetim Kurulu Üyesi
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Mali ve İdari İşler Grup Başkanı

Adı Soyadı............................................ .............: Yücel Göher
Görevi............................................ ....................:Yönetim Kurulu Üyesi
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................: Genel Müdür

Adı Soyadı............................................ .............: Taylan Bilgel
Görevi............................................ ....................:Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyesi
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................:Yönetim Kurulu Üyesi

Adı Soyadı............................................ .............: Selma Uyguç
Görevi............................................ ....................:Yönetim Kurulu Üyesi
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................:Yönetim Kurulu Üyesi
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Hukuk Grup Başkanı

Adı Soyadı............................................ .............: Alper Altıok
Görevi............................................ ....................: Denetim Kurulu Üyesi
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................: Denetim Kurulu Üyesi
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Şirketler Grubu A.Ş. Mali ve İdari İşler Müdürü

Adı Soyadı............................................ .............: Tolga Babalı
Görevi............................................ ....................: Denetim Kurulu Üyesi
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................:
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler: Doğan Şirketler Grubu A.Ş. Vergi Bölüm Başkanı

Adı Soyadı............................................ .............: Ayhan Sırtıkara
Görevi............................................ ...................: Denetim Kurulu Üyesi
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler................:

mattoo
07-04-2011, 22:38
aşağıda bekledim gelmedi....bu arada bu hisse toplu gibi duruyor.satıcılar nazlı.
otomobil sanayinin en kelepir .takası az lotlu hissesi... bir gün, bir hafta yada bir yıl içerisinde takası az lotlu olan hisselerin yaptığı ralliyi bununda yapma ihtimali yüksek.

Sir Montesfiore
08-04-2011, 01:14
Satış ne zaman yani şirketin satılması ne zaman

mattoo
08-04-2011, 10:55
(TEKRAR) KAP : DOGAN SIRKETLER GRUBU HOLDING A.S. / DOHOL [] SGBF-GRUP SIRKETLERI HAKKINDA BILGILER 07.04.2011 18:45

KAP : DOGAN SIRKETLER GRUBU HOLDING A.S. / DOHOL [] SGBF-GRUP SIRKETLERI HAKKINDA BILGILER 07.04.2011 18:45:03

SGBF-GRUP SIRKETLERI HAKKINDA BILGILER
---------------------------------------------------------------------------------------------
GRUP SIRKETLERI HAKKINDA BILGILER
TICARET UNVANI FAALIYET KONUSU PARA BIRIMI SIRKETIN SERMAYEDEKI PAYI SIRKET ILE OLAN ILISKININ
(%) NITELIGI

DOGAN YAYIN HOLDING A.S. HOLDING SIRKETI 745304834,49 TL 74,53 BAGLI ORTAKLIK
PETROL OFISI A.S. AKARYAKIT DAGITIM 577,500,000 192,500 TL 0,03 ISTIRAK
HURRIYET GAZETECILIK VE MATBAACILIK A.S. GAZETECILIK 552,000,000 61,200,274 TL 11,09 ISTIRAK
DOGAN ENERJI YATIRIMLARI SAN. VE TIC. A.S. ENERJI 150,000,000 149,999,000 TL 100 BAGLI ORTAKLIK
MARBLETON PROPERTY FUND LP GAYRIMENKUL YATIRIM 136,016,215 13,245,102 USD 9,74 ISTIRAK
D YAPI REAL ESTATE GAYRIMENKUL 229,310,540 114,655,270 RON 50 BAGLI ORTAKLIK
MILTA TURIZM ISLETMELERI A.S. TURIZM 100,000,000 98,684,000 TL 98,68 BAGLI ORTAKLIK
DHI INVESTMENT BV HOLDING SIRKETI 65,000,000 65,000,000 AVRO 100 BAGLI ORTAKLIK
MILPA TICARI VE SINAI UR. PAZ. A.S. TICARET 63,689,197 54486845,19 TL 85,54 BAGLI ORTAKLIK
DD KONUT FINANSMAN A.S. GAYRIMENKUL FINANSMAN 54,400,000 25,568,000 TL 47 MUSTEREK YONETIME TABI TESEBBUS
DOGAN HAVACILIK SAN. VE TIC. A.S. HAVACILIK 44,000,000 31,240,000 TL 71 BAGLI ORTAKLIK
DOGAN ORGANIK UR. SAN. VE TIC. A.S. HAYVANCILIK 35,974,000 33,635,690 TL 93,5 BAGLI ORTAKLIK
DOGAN OTOMOBILCILIK A.S. PERAKENDE VE TOPTAN TICARET 33,241,020 33,161,018 TL 99,76 BAGLI ORTAKLIK
CELIK HALAT VE TEL SAN. A.S. CELIK HALAT VE TEL URETIMI 16,500,000 12,983,746 TL 78,69 BAGLI ORTAKLIK
DOGAN FACTORING A.S. FAKTORING 13,000,000 130,000 TL 1 ISTIRAK
DITAS DOGAN YEDEK PARCA IM. VE TEK. A.S. OTO YEDEK PARCA URETIMI 10,000,000 7,359,315 TL 73,59 BAGLI ORTAKLIK
MILLIYET VERLAG UND HANDELS GMBH GAZETECILIK 5,000,000 1,253,000 AVRO 25,06 ISTIRAK
DOGAN HABER AJANSI A.S. HABERCILIK 2,000,000 871 TL 0,04 ISTIRAK
CELIK ENERJI URETIM A.S. ENERJI 2,000,000 5,000 TL ,25 ISTIRAK
D TES ELEKTRIK ENERJISI TOPTAN SATIS A.S. ELEKTRIK TOPTAN SATIS 1,900,000 469,400 TL 24,71 MUSTEREK YONETIME TABI TESEBBUS
ASLANCIK ELEKTRIK UR. LTD. STI. ELEKTRIK URETIM 45,000,000 11,250,000 TL 25 MUSTEREK YONETIME TABI TESEBBUS
ISEDAS ISTANBUL ELEKTRIK DAGITIM A.S. ELEKTRIK DAGITIM 500,000 200,000 TL 40 MUSTEREK YONETIME TABI TESEBBUS
ZIGANA ELEKTRIK DAGITIM A.S. ELEKTRIK DAGITIM 100,000 64,900 TL 64,9 ISTIRAK
MILLIYET HABER AJANSI A.S. HABERCILIK 50,000 4,500 TL 9 ISTIRAK
D STROY LTD. STI. GAYRIMENKUL 10,000 10,000 RUB 100 BAGLI ORTAKLIK
SC DOGAN HOSPITALS INVESTMENT GAYRIMENKUL 10,000 10,000 AVRO 100 BAGLI ORTAKLIK

---------------------------------------------------------------------------------------------

BU HABERIN KAP 'IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK'I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=149718

ditaşın %48 i halka acık olduğuna göre hemen hemen acık kısmında yarısını doğan almış.yani hisse toplu diye biliriz.daha önce bu %55 civarındaydı caktırmadan toplama var galiba.

osmangeldi
11-04-2011, 15:37
Kağıttaki bu uyuşukluğun ve de uyuzluğun sebebi nedir?

emin48
19-04-2011, 21:14
Özet Bilgi : 6111 Sayılı Kanun kapsamında yapılan işlemler hakkında

AÇIKLAMA: Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Yönetim Kurulumuz, konunun tüm yönleri ile değerlendirilmesi sonucunda 25.02.2011 tarih ve 27857 sayılı (I. Mükerrer) Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, 6111 Sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"(6111 sayılı Kanun)'un "matrah artırımı" hükümlerinden, Şirketimizin yararlandırılmasına karar vermiştir.Bu çerçevede, 6111 sayılı Kanun'un matrah artırımı ile ilgili hükümlerine uygun olarak, Şirketimizin 2006, 2007, 2008 ve 2009 takvim yılları için vergiye esas alınan matrahları artırılmış olup bu işlem Şirketimizden 438.301-TL tutarında nakit çıkışına sebebiyet verecektir. Peşin olarak ödenecek söz konusu tutarın ilgili düzenlemelere uygun olarak, 31 Mayıs 2011 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Vergi mevzuatına uyuma ve vergi ahlakına her zaman azami özen göstermiş bir kurum olarak, 6111 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanılmasında, risk yönetim politikamız dikkate alınmış geriye dönük muhtemel vergi risklerinin sıfırlanması hedeflenmiştir.

IMKB

emin48
19-04-2011, 21:18
Gelir İdaresi Denetim elemanları bir işletmede inceleme yaparsa yasaya aykırı birçok işlem bulurlar ve ceza yazarlar. Bu halde şirketten çok yüksek miktarda para çıkması muhtemeldir.
Şirket kasasından ekstra para çıkacak olması olumsuz olsa da; geriye dönük olarak maliye tarafından defterinin incelenmeye alınmayacak olması orta uzun vadede olumlu olacaktır.

osmangeldi
22-04-2011, 20:34
Bu kağıtta birşeyler olacak ama hadi hayırlısı.yaprak kımıldamıyo.Çiviyle çakılı gibi.Aşağı mı yukarı mı patlama bakalım.

osmangeldi
25-04-2011, 19:02
Bu uyuz kağıtta benden başka var mı? Öyle uyuz ki seans başlarında "d" harfi sayfasında bu kağıt gözükmüyo.Epeyce bir sonra görünüyor.Ne kadar revaçta olduğu belli.

emin48
28-04-2011, 22:07
31.03.2011
Konsolide Olmayan Net Dönem Zararı -106.612

31.12.2010
Konsolide Olmayan Net Dönem Zararı -2.516.002

Bilanço
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=152599

Kapsamlı Gelir Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=152600

Nakit Akım Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=152601

Özsermaye Değişim Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=152602

Finansal Tablo Dipnot Açıklamaları
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/52206.pdf

Faaliyet Raporu
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/52207.pdf

Sorumluluk Beyanı

Finansal Tablo ve Faaliyet Raporlarının Kabulune ilişkin Yönetim Kurulu'nun
Karar Tarihi: 28.04.2011
Karar Sayısı :786 Tarih: 28.04.2011
Ref : Mİ11/0596

BEYANIMIZDIR

İstanbul Menkul Kıymetler
Borsası Başkanlığına

İstinye

Konu: DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş'nin 31.03.2011 tarihinde sona eren döneme ilişkin finansal tablolarının ilanı

a. Şirketimizin, 01.01.2011 - 31.03.2011 hesap dönemine ait, Sermaye Piyasası Kurulunun ("SPK")'nun Seri: XI No:29 "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliğ" i uyarınca Uluslararası Muhasebe/Finansal Raporlama Standartları çerçevesinde ve sunum esasları SPK'nun 17.04.2008 tarih ve 11/467 sayılı Kararı uyarınca belirlenen finansal tabloların ve faaliyet raporumunun tarafımızca incelendiğini,

b. İşletmedeki görev ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, söz konusu finansal tablo ve faaliyet raporunun önemli konularda gerçeğe aykırı bir açıklama içermediğini ya da açıklamanın yapıldığı tarih itibarıyla yanıltıcı olması sonucunu doğurabilecek herhangi bir eksiklik içermediğini,

c. İşletmenin görev ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, söz konusu finansal tabloların işletmenin mali durumu ve faaliyet sonuçları hakkında gerçeği doğru biçimde yansıttığını,

bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla,

Ceyhan AYTON Yücel GÖHER
Mali İşler Genel Müdür Yrd Genel Müdür

sdalgıç
29-04-2011, 15:24
üffffffffffff amaaan iyice baydın artık. ne yöne kıracaksan kırda kurtulalım

coin
29-04-2011, 15:28
parsan hareketli , piston hareketli , ditaştada hareket olması gerekmezmi?

kymetin
29-04-2011, 15:57
http://img379.yukle.tc/images/2951qwe.JPG (http://www.yukle.tc)

mevsimsellik analizine gore mayıs ayını seviyormus :) bakalım bekleyelim görelim :)

paradox
03-05-2011, 12:33
ciro % 63 artmış. biraz daha sabır :halayci::halayci::halayci:

sdalgıç
03-05-2011, 14:33
ditaş şaşırdı vede şaşırttı.maşallah diyelimde geri gelmesin

sdalgıç
26-05-2011, 08:15
iyice gerdi artık. ne yapacaksa yapsada işimize baksak.

Andromed
20-06-2011, 18:44
ciro artmış otomobil sektörünün bütün hisseleri primli takası nekadar azalıyor gösterselerde toplu bir hisse vede doğanın kendi elinde çok yakında patlak verecek yarından itibaren dikkat çekmeden azar azar toplamaya başlıyorum bukadar ucuz otom.sanayisi hissesi kaldımı merak ediyorum tek sıkıntı doğan grubuna ait olması fakat kar açıklayınca kendini bulacak.

Andromed
21-06-2011, 18:29
herkez tahta derinliklerini göremediği için gidişatı anlamak zor en doğrusu bırak karpuz gibi yerinde büyüsün senet toplu ve yapılanlar sadece cambazlık! alışa satışa kendi lotlarını girerek araya girenlerin malını kapmak ben bugünden itibaren alımlarımı besmeleyle 500 lotluk şeklinde başlattım stoplosum 20000 lot olacak ve alış sonrası bu tahtada inatetmeyi düşünüyorum bu tahtayı takip eden arkadaşlar mümkünse manevi destek manasında bildiklerini ve düşüncelerini yazarsalar sevinirim.:halay:

Andromed
27-06-2011, 18:36
bu hissede hiçmi küçük yatırımcı kalmadı kaldı bir ay ağır ağır kendini gösterecek diye düşünüyorum otomobil grubu sayılır ve diğer otomobil parçası üretenler belirli bir yere geldi bu sürünüyor buda yerini onların yanında almak zorunda.

Andromed
29-06-2011, 17:59
seve seve değilse başka türlü yükselecek fakat yükselecek insanları ot saman yerine konulma zamanı çoktan geçti kalan ky en azından tecrübe sahibi...sabır sabır...

Andromed
30-06-2011, 19:53
hisseler toplu özellikle görevli broker her kimse tahtada bugün 31-31 emirler girerek insanlarla alay etmemeni tavsiye ediyorum bu tür insanlara ya ib.. yada o..... ç..... denir burada ky kalmamış elinde mal olanlarında oyuncu değil reşat altını gibi alıp hisseyi unutmuş insanlar olduğunu düşünüyorum ben alıma devam Doğan grubu belki bu şirketıde satar oda birleşmek isteyene bu sektörde ucuz olan bir tek bu kaldı.

emin48
30-06-2011, 20:05
Sürekli mal aldığınızı yazıyorsunuz; hangi aracı kurumu kullanıyorsunuz..
sizin yolunuzdan gidelim :)

hisseler toplu özellikle görevli broker her kimse insanlarla alay etmemeni tavsiye ediyorum,burada ky kalmamış elinde mal olanlarında oyuncu değil reşat altını gibi alıp hisseyi unutmuş insanlar olduğunu düşünüyorum ben alıma devam Doğan grubu belki bu şirketıde satar oda birleşmek isteyene bu sektörde ucuz olan bir tek bu kaldı.

Andromed
30-06-2011, 20:26
Sayın emin48 ben ky ve şu ana kadar alabildiğim 3000 lot oto parçacıların içinde bu şirket hisselerinin düşük kaldığına inanıyorum Fmimp hisselerini 17 dan kaptırdım 28 gördü ve şu an 21 lerde ege ennd. bak nerelerde bildiğiniz şeyleri ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim bu şirketi sadece internetten araştırabiliyorum fakat 15 gündür derinliğini her gün her dakika izliyorum ve birileri cambaz gibi tahtada basit karşı tarafı saf yerine koyar gibi hareket ediyor.Size bol şanslar yorum yaparsanız sevinirim.

Yatırım tavsiyesi değil sadece şüphelerim var hareketler çok acemice hele hele bugün neredeyse hiç işlem yapmayacak pozisyondaydı.

emin48
01-07-2011, 13:28
Değişen hiçbir şey yok, çok yazdım birgün mutlaka çıkar dediğiniz gibi iyi fiyatlara gelir..
Umarım istediğimiz gibi olur .
:)

emin48
12-07-2011, 10:36
https://lh4.googleusercontent.com/-erE3QyAAcks/Thv44WS3h0I/AAAAAAAAB_U/mGpXV435g6g/s512/d117121.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-IDnaKQrHcmo/Thv44bGpHLI/AAAAAAAAB_Y/qFPnMdjvrck/s512/d117122.JPG

umutabi
12-07-2011, 16:12
Hisse toplu ,3 aylıkta zarar azaltmış ,sermaye düşük, lot sayısı az bu durumda hisse muhakkak vede muhakkak gitmeli diye düşünüyorum. Bence hisse kara geçtiği anda götürecekler hemde öyle %10 filan değil ciddi anlamda. Ama bu hissede çok fazla mal alınmaz diye düşünüyorum ,eğer öyle yapan varsa bence bir kez daha düşünsün bu cins hisselerde adama çok fazla para yedirmezler. Herkese bol kazançlar.

guerra
11-08-2011, 00:01
6.aylık net dönem karı 955.286

Snacers
11-08-2011, 08:58
11.08.2011 07:06:09 - dıtas dogan`ın 2011/6 aylık net karı 955.286 tl (2010/6 aylık: -636.438 tl)

emin48
11-08-2011, 14:10
Bilanço
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=164534

Gelir Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=164535

Nakit Akım Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=164536

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=164537

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=164538

Sorumluluk Beyanı
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=164539

Faaliyet Raporu
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/56704.pdf

emin48
11-08-2011, 15:10
......................................30.06.2009.. ...........30.06.2010.................30.06.2011
Net Satışlar.......................13.598.301......... ....17.692.850.................27.273.830
Brüt Kar...............................(51.335)........ .......2.489.330...................4.352.118
Faaliyet Karı / (Zararı)........(3.112.546)................(453.16 9).....................392.121
EBİTDA (FAVÖK)................(2.051.528)................ ..747.946...................1.424.326
Net Dönem Karı / (Zararı)....(3.401.685)..................(636.438) ....................955.286

emin48
12-08-2011, 21:32
SON TAKAS
http://img220.imageshack.us/img220/3149/92688551.jpg (http://img220.imageshack.us/i/92688551.jpg/)

HAFTALIK, AYLIK, ÜÇ AYLIK TAKAS DEĞİŞİMİ
http://img24.imageshack.us/img24/4369/61069631.jpg (http://img24.imageshack.us/i/61069631.jpg/)
http://img24.imageshack.us/img24/9088/93075834.jpg (http://img24.imageshack.us/i/93075834.jpg/)

emin48
13-08-2011, 00:09
Ditaş, Equip Auto 2011 fuarında
Fuar salon no: 6
Koridor: D
Stand no: 127
http://www.equipauto.com/visiter/liste-exposants

==================================================
Ditaş, AAPEX 2011 Fuarında
1-3 Kasım 2011
Stand 6046
Upper Floor Section 1
http://img69.imageshack.us/img69/5312/35175795.jpg (http://img69.imageshack.us/i/35175795.jpg/)

emin48
19-08-2011, 15:20
22 Ağustos - 2 Eylül tarihleri arasında Toplu Ücretli izin kullanımı

Özet Bilgi : 22 Ağustos - 2 Eylül tarihleri arasında Toplu Ücretli izin kullanımı

AÇIKLAMA:

Yönetim kurulumuzun bugünkü toplantısında;

Tedarikçisi olduğumuz yurt içi ve yurt dışı firmalarının Ağustos ayı içerisinde üretimlerine ara vererek tatile girmeleri nedeniyle firmamızda, 22 Ağustos - 2 Eylül Tarihleri arasında ücretli toplu izin kullandırılmasına karar verilmiştir.

emin48
19-08-2011, 19:20
Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3. Km Niğde
Özet Bilgi : Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri Açıklama

AÇIKLAMA:
Mevcut durum itibariyle Şirketimizde kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durum bulunmamaktadır.

Bu açıklama, Sermeye Piyasası Kurulu'nun Seri;VIII, No:54 sayılı "Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği"nin, "Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri" başlıklı 17'nci maddesine istinaden ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanlığı'nın 19.08.2011 tarih ve İMKB/24-GDD-210/442-9710 sayılı yazısı gereğince yapılmaktadır.

nuh
24-08-2011, 16:51
Kağıdın üzerinde niye bu kadar baskı var.Satışlar geçen yıla göre %62 artmış.En sonunda zarardan kara geçmiş.Ama verdiği tepki çok cılız kalmış.

nuh
25-08-2011, 11:32
Doğan grubu hisselerinde kar edebilen bir Ditaş bir de Doğan Burda var.Diğer Doğanlar vergi borcu nedeniyle zarardalar ve dibi boylamış durumdalar.Yani tam kelepir oldular ve bu noktalardan Deutche den alımlar gelmeye başladı.Ayrıca Ditaş onlardan bağımsız,farklı bir alanda bir şirket olduğuna göre hiç etkilenmemesi lazım ama 3.17 den döndüğünden beri yukarı yönlü tepki veremiyor.

emin48
25-08-2011, 13:29
Doğan grubu hisselerinde kar edebilen bir Ditaş bir de duran ofset varki Duran ofsetin de özsermaye oranı bizimkine göre kötü.diğer doanlar vergi borcu nedeniyle zarardalar ve dibi boylamış durumdalar.Yani tam kelepir oldular ve bu noktalardan Deutche den alımlar gelmeye başladı.Ayrıca Ditaş onlardan bağımsız,farklı bir alanda bir şirket olduğuna göre hiç etkilenmemesi lazım ama 3.17 den döndüğünden yukarı yönlü beri tepki veremiyor..

DURAN OFSET
ÜLKER grubunundur..

nuh
26-08-2011, 01:39
Kağıt Pazartesi 3.26 yı gördüğünde 327 bin lot günlük işlem hacmine ulaşmış.Bugün 2.73 e kadar çektiler ama işlem hacmi de 42 bin lotta kaldı.Tekkeyi bekleyen ekmeği alacak gibi.Ama speksiz bir tahtaya benziyor.

umutabi
26-08-2011, 17:26
2 gün çıkış sonra acıta acıta aşağı salla. Yani kısaca demek istiyorlarki ky ye para yedirmeyiz.

emin48
07-09-2011, 09:43
ŞGBF-Yönetimde Söz Sahibi Olan Personel

Adı Soyadı............................................ ............: Yücel Göher
Görevi............................................ ..................: Genel Müdür
Mesleği........................................... ..................: Yönetici
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..................: Genel Müdür
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler....:

Adı Soyadı............................................ ............: Koray Güner
Görevi............................................ ..................: Teknik Genel Müdür Yardımcısı
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..................: Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı(OE İş Birimi)

Adı Soyadı............................................ ............: Erkut Alkaya
Görevi............................................ ..................: Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler..................: Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı(BYP İş Birimi)

emin48
07-09-2011, 10:08
ŞGBF-Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri

Adı Soyadı............................................ ..............: Yücel Göher
Görevi............................................ ...................: Genel Müdür
Telefon No................................................ .........: 0388 2324100
E Posta Adresi............................................ ........: yucelgoher@ditas.com.tr

Adı Soyadı............................................ ..............: Koray Güner
Görevi............................................ ...................: Teknik Genel Müdür Yardımcısı
Telefon No................................................ .........: 0388 2324100
E Posta Adresi............................................ ........: korayguner@ditas.com.tr

Adı Soyadı............................................ ..............: Erkut Alkaya
Görevi............................................ ...................: Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı
E Posta Adresi............................................ ........: erkutalkaya@ditas.com.tr

Adı Soyadı............................................ ..............: İsmail Ünlü
Görevi............................................ ...................: Mali İşler Müdürü
E Posta Adresi............................................ ........: ismailunlu@ditas.com.tr

emin48
16-09-2011, 10:12
[AKBNK, AYCES, DITAS, EGGUB, EREGL, GOLTS, IZMDC, KUTPO, LKMNH, MGROS, MRDIN, PETUN, PTOFS, USAK]

Sermaye Piyasas Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayılı Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: Osman Doğan
Nominal Tutar TL*...................: 929,760

(*)Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarnda binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır.

umutabi
26-09-2011, 11:58
Cuma günü Ditaş 'ın kısa zamanlı bir patlama yapma zamanı gelmedimi acaba diye kendi kendime düşündüm. Bakalım ya nasip deyip girdik umarım hislerim beni yanıltmıyordur.

emin48
01-10-2011, 16:31
Ne anlam çıkartmamız gerekiyor bundan?
Köpekbalığı, 115 tl, kitap vs.

http://www.xticaret.com/xticaret/?808_21763_=&ref=hisse.net

emin48
06-10-2011, 15:56
İSTANBUL (A.A) -
Otomotiv pazarı, 2010'daki 790 bin adetlik tüm zamanların satış rekoruna yaklaştı.
Pazar, 2011 Ocak-Eylül döneminde602.228 adet gerçekleşti.

Yatırım_Ruhu
06-10-2011, 17:18
İtina ile mal toplanıyor.. Az kaldı sana sahip olmama ama az bir gevşeme yapmalısın önce ;).. Yakında tüm teknik analizlerimle burada olacağım..

saygılar

Yatırım_Ruhu
06-10-2011, 17:22
İtina ile mal toplanıyor.. Az kaldı sana sahip olmama ama az bir gevşeme yapmalısın önce ;).. Yakında tüm teknik analizlerimle burada olacağım..

saygılar

biraz daha hacim lazım AL TEYİDİ için..

emin48
06-10-2011, 17:29
Emin Bey tekrar geri döner mi sizce?

Gelecek girecek paranın gücüne bağlı durumu..

emin48
06-10-2011, 17:32
saygılar

İlk 15 kurum taşıyor malı, biz de takip edelim; hangi kurumlarda mal toplanıyor acaba bunu tespit edebildiniz mi?

Snacers
06-10-2011, 17:33
259.031 Tl hacim var. Diğer çıkışlara göre az.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=121&hisse=DITASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1GO&by=asc

Yatırım_Ruhu
06-10-2011, 17:40
İlk 15 kurum taşıyor malı, biz de takip edelim; hangi kurumlarda mal toplanıyor acaba bunu tespit edebildiniz mi?

Kurumlarla ilgilenmemek gerekli.. Size grafik üzerinde anlatmaya çalıştım.. Daha detaylı çalışacağım ilerleyen günlerde ama henüz Hacim anlamında istediğimi gerçekleştiremediğim için izlemedeyim ;)

http://img269.imageshack.us/img269/8013/dita1.png

emin48
06-10-2011, 17:43
Bekliyor olacağız diğer analizlerinizi, tşk.ler..

Kurumlarla ilgilenmemek gerekli.. Size grafik üzerinde anlatmaya çalıştım.. Daha detaylı çalışacağım ilerleyen günlerde ama henüz Hacim anlamında istediğimi gerçekleştiremediğim için izlemedeyim ;)

http://img269.imageshack.us/img269/8013/dita1.png

emin48
06-10-2011, 22:24
http://img189.imageshack.us/img189/9951/musteri.jpg (http://img189.imageshack.us/i/musteri.jpg/)
http://www.ditas.com.tr/index.php?id=410000

Emrecant
07-10-2011, 15:28
Kagit bombos, bugun 1 lotla 2 kademe indirilip cikartilabiliyor.
cok ilginc hic hareket yok gibi...

ozgur
20-10-2011, 22:29
Kagit bombos, bugun 1 lotla 2 kademe indirilip cikartilabiliyor.
cok ilginc hic hareket yok gibi...

Haklısın çok ilginç hareketler oluyor ilk beş kademe toplam beş lot alıcı beş lot satıcı :)

emin48
21-10-2011, 20:12

Özet Bilgi : 24 Ekim - 14 Kasım 2011 Tarihleri arası Toplu izin kullanımı

AÇIKLAMA:

Yönetim kurulumuzun bugünkü toplantısında;

Maliyet tasarrufu sağlamak amacıyla; mevcut siparişlerin üretim ve teslimatlarının tamamlanmasını takiben 24 Ekim 2011 tarihinden 14 Kasım 2011 tarihine kadar tüm personele toplu izin kullandırılmasına karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz

Snacers
28-10-2011, 09:20
246 - 28.10.2011 07:09:38 - dıtas dogan`ın 2011/9 aylık net karı 1.661.256 tl (2010/9 aylık: -1.015.624 tl)

registan
28-10-2011, 10:32
tahtada in cin top oynuyor.
çok rağbet yok.
kâr oranını yükseltmiş ama kağıda rağbet yok.
demekki çok ky nin canını yakmış burası

umutabi
29-10-2011, 15:21
Benim bildiğim bu hisse toplu halde bir çakalın elinde. Bana soracak olursanız eninde sonunda hisse yukarılara gidecek. Ama derseniz birazcık paramla bu hisseye girip beklenirmi? İşte o da size kalmış risk algınızın azlığına çokluğuna bağlı bir şey.

emin48
29-10-2011, 20:08
Bilanço
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=173829

Gelir Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=173830

Nakit Akım Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=173831

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=173832

http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/59827.pdf

Sorumluluk Beyanı
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=173834

Faaliyet Raporu
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/59828.pdf

emin48
04-11-2011, 19:21
Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş
[akenr, alark, anacm, asels, banvt, boluc, btcım, celha, deva, ditaş, dobur, dyhol, eregl, golts, goody, hurgz, kchol, krdmd, luksk, mgros, mıpaz, mrdın, mrshl, petkm, raysg, tebnk, toaso, tskb, tuddf, tuprs, ykbnk]

Sermaye Piyasas Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayılı Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Sıra No..................................: 11
Yatırımcının Adı Soyadı Ünvanı....: Teb Yatırım Menkul Değerler Aş.
Nominal Tutar TL*...................: 1480

(*)Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarnda binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır.

(**)İlgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır. Borsa tarafından satış işleminin Toptan Satışlar Pazar’ında yapılacağının duyurulduğu tarihte paylar borsada işlem gören tipe dönüştürülecek olup, aksi taktirde dönüşüm işlemi normal sürede tamamlanacaktır.

Alkharismus
09-11-2011, 10:07
uzun zamandır taşıyorum ditaşı,beklentisi yokmu

ozgur
11-12-2011, 21:12
:yes::yes:sıkıntılı bir süreç ama beklemeye deger. satış kademeleri boş ilgi sıfır syn spek herkesin malını alsanda benden alamıyacaksın :) duyurulur:):wink::wink:

kızılırmak
24-12-2011, 03:46
az biraz öne alalım seni .

ozgur
27-12-2011, 00:09
:yes::cool::cool::cool::cool:
az biraz öne alalım seni .

kızılırmak
27-12-2011, 20:51
yıllardan beri bu senet spekte ama neden yükseltmediğini anlamıyorum . ya birisinde yüklü mal var onun satmasını bekliyor yada hiç beklenmedik bir zamanda birden gaza basacak :)

emin48
27-12-2011, 20:57
Belki de hiçbir beklenti yok!. O sebepten yükselmiyordur..

burva uctu izmr demir celik uctu componenda dökümcülük uctu cemas döküm uctu kardemir a , b uctu . ucmayan 3 demir celik şirketi kaldı özbal dmsas ve ditaş . bunlardan hangisinin önce ucacağını bilemiyorum ama gidecekleri kesin :) ditaş hareketi burvaya cok benziyor buda 10 deneyebilir. yıllardan belri bu senet spekte ama neden yükseltmediğini anlamıyorum . ya birisinde yüklü mal var onun satmasını bekliyor yada hiç beklenmedik bir zamanda birden gaza basacak :)

emin48
28-12-2011, 12:49
Belki de hiçbir beklenti yok!. O sebepten yükselmiyordur..

beklentisi var işte adamlar krank mili üretiyor .bundan büyük beklentimi olur ? demir celik bir yılda %300 koydu buda %300 koyarsa enaz fiyatı 8,5 ler eder.spek hareketiyle 10 lar gözlemlenir. bakalım spekcik ne zaman roketleyecek göreceğiz :)

Haydi hayırlısı..İşlem hacmi çok daraldı.

ozgur
28-12-2011, 18:47
iki saatte 64 lot işlem oldu . çok sabırlı spek ,

Haydi hayırlısı..İşlem hacmi çok daraldı.

neco53
28-12-2011, 22:00
iki saatte 64 lot işlem oldu . çok sabırlı spek ,

Bu çok sık rastlanan bir durum.Sanıyorum herhangi bir olumlu haber (satış veya yerli oto için devreye girme gibi) gelmediği sürece bu hisseden bir şey olmaz.Yine de hakkını yemeyelim senede bir iki kez %10-15 yapıp uykuya yatıyor.

kızılırmak
29-12-2011, 03:48
Bu çok sık rastlanan bir durum.Sanıyorum herhangi bir olumlu haber (satış veya yerli oto için devreye girme gibi) gelmediği sürece bu hisseden bir şey olmaz.Yine de hakkını yemeyelim senede bir iki kez %10-15 yapıp uykuya yatıyor.

işte sihirli sözcük buydu :) spek gazla bebeğim endamını görelim ac gözlü mahlukat :) rot üretiyor bundan iyi beklentimi olur :) :he: spek kusura bakma seneti hortlattım ama artık tek başına yeme pastayı oldumu canım benim gıdısını aldığım :):he:

emin48
29-12-2011, 18:28
Telefon ve Faks No. : 0 (388) 232 41 00 / (388) 213 20 26
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 (388) 232 41 00 / (388) 213 20 26
Orjinal Açıklamanın Tarihi : 06.02.2009
Özet Bilgi : dava sonucu

AÇIKLAMA:

Daha önce 06.02.2009 tarihinde 150 mavi yakalı personelin iş akitlerinin fesh edildiği kamuya duyurulmuştu. Sözkonusu 150 mavi yakalı personelden 48'inin Şirketimize açmış olduğu "işe iade davası"nın aleyhimize sonuçlandığı tarafımıza tebliğ edilmiştir.
Dava sonucuna bağlı olarak, 32 kişiye tazminat ödenmiş; 10 kişi tekrar işe iade olmuş, 6 kişi ise işe geri çağrılmalarına rağmen yapılan resmi tebligata icazet etmemiş ve tazminat haklarını kaybetmişlerdir.
Sözkonusu dava ile ilgili olarak Şirketimiz'in en son kamuya açıklanan finansal tablolarında 106.635,-TL karşılık ayrılmış olup; tazminat ödemeleri ve işe iade işlemlerinin tamamlanmasıyla gelir tablomuza yansıyacak ilave gider tutarı 262.749,-TL olacaktır.

kızılırmak
01-01-2012, 18:47
evet güzel haber şirket zarardan karada geçmiş burva gibi roketle bakalım spek bozuntusu denen soytarı :)

emin48
03-01-2012, 15:51
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI
Maksimum Lot Miktarı Değişen Paylar :
....
DITAS.E (2.500 lot)
......

ozgur
05-01-2012, 23:09
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI
Maksimum Lot Miktarı Değişen Paylar :
....
DITAS.E (2.500 lot)
......

bu senet için maksimum lot miktarı 50 olmalı iki saate 1 lot işlem oldu. 2500 lotla tavanda tabanda yaparsın hoş satış kademeleri hep boş .
yatırım tavsiyesi degildir ...:yes:

emin48
06-01-2012, 05:45
Ditaş'ı Tofaş'a, Çelik Halat'ı Koç'a versinler bitsin bu çile..

ozgur
06-01-2012, 20:55
Ditaş'ı Tofaş'a, Çelik Halat'ı Koç'a versinler bitsin bu çile..

Ditaşa güveniyorum ama piyasaya güvenmiyorum poziyon almadan elimdekileri verdim .kalan arkadaşlara bol kazançlar.

Haliaeetus
24-01-2012, 18:54
AÇIKLAMA:

Şirketimiz Genel Müdürlük görevine, 01 Şubat 2012 tarihi itibariyle, halen Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Erkut ALKAYA getirilmiştir.

Halen Şirketimizde Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Yücel GÖHER ise Genel Müdürlük görevinden 31.01.2012 tarihi itibariyle kendi isteği ile ayrılacaktır. Yücel GÖHER, Şirketimiz'deki görevine "murahhas" Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecektir.

Yönetim Kurulumuzda "murahhas" üye olarak görev yapmakta olan Ahmet İzzet Karacahisarlı ise, "murahhaslık" görevinden 31.01.2012 tarihi itibariyle ayrılacak, Yönetim Kurulu üyeliği ise devam edecektir.

Erkut ALKAYA

İş hayatına 1995 yılında başlayan Erkut ALKAYA, Siemens ve Nortel Networks şirketlerinde farklı satış ve pazarlama görevlerinde bulunduktan sonra 2000 yılında Kanada'ya gitti. Kanada'da sırasıyla Gennum Corporotion ve Blackberry (RIM) firmalarında üst düzey yönetici olarak çalıştı. 2007 yılında Blackberry firmasının Ülke Direktörü olarak Türkiye'ye döndü. 2010 yılında Grubumuza katıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden Lisans ve Yüksek Lisans, İşletme bölümünden MBA derecelerine sahip olan Alkaya, evli ve bir çocuk babasıdır.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=183286

emin48
03-02-2012, 19:16
03.02.2012 Takasın Son Durumu
http://img100.imageshack.us/img100/3909/dts030212.jpg (http://img100.imageshack.us/i/dts030212.jpg/)

a.senas
06-02-2012, 19:32
Bu topiğn de müşterisi artacak ama öncelikli olarak diğer hisse diyorum...

Snacers
08-02-2012, 11:02
Bu topiğn de müşterisi artacak ama öncelikli olarak diğer hisse diyorum...

Diğer hisseyle neyi kastetdiğinizi anlamadım.

a.senas
08-02-2012, 13:53
neyse akalt ile birlikte düşünüyorum diyelim...

Snacers
08-02-2012, 15:03
Teşekkür ederim.

SİRİUS
14-02-2012, 16:06
Ditaş'ın vergi dairesine sunduğu tabloda 2011 yılı dönem net karı 1.530.848 tl

emin48
14-02-2012, 16:59
2010 YILI ZARARI (2.516.002)
2011 YILI KARI 1.530.848,31

DITAS DOGAN YEDEK PARÇA IMALAT VE TEKNIK A.S. (VUK GELIR TABLOSU) (31.12.2011)
GELIR TABLOSU CARI DÖNEM
A- BRÜT SATISLAR****************************56.829.803,06
1. Yurtiçi Satıslar*****************************37.107.589,57
2. Yurtdısı Satıslar*****************************18.757.296,03
3. Diger Gelirler*********************************964.917,4 6
B- SATIS INDIRIMLERI************************(-) 1.586.574,77
1. Satıstan Iadeler****************************(-) 164.251,33
2. Satıs Iskontoları*************************** (-) 349.659,79
3. Diger Indirimler*************************** (-) 1.072.663,65
C- NET SATISLAR*****************************55.243.228,29
D- SATISLARIN MALIYETI******************** (-) 44.654.804,04
1. Satılan Mamuller Maliyeti *******************(-) 42.773.954,23
2. Satılan Ticari Mallar Maliyeti *****************(-) 1.589.074,53
4. Hurda ve Fire Maliyeti************************(-) 291.775,28
BRÜT SATIS KARI VEYA ZARARI *******************10.588.424,25
E- FAALIYET GIDERLERI*********************** (-) 8.318.202,66
1. Ar-Ge Giderleri***************************** (-) 621.086,00
2. Pazarlama, Satıs ve Dagıtım Giderleri*********** (-) 3.886.446,57
3. Genel Yönetim Giderleri********************* (-) 3.810.670,09
FAALIYET KARI VEYA ZARARI********************* 2.270.221,59
F- DIGER FAALIYETLERDEN OLAGAN GELIR VEYA KARLAR 2.391.770,50
3. Faiz Gelirleri******************************** 126.486,04
5. Konusu Kalmayan Karsılıklar********************** 30.950,00
7. Kambiyo Karları***************************** 1.989.328,27
8. Reeskont Faiz Gelirleri*************************** 20.194,19
9. Faaliyetle Ilgili Diger Gelir ve Karlar***************** 224.812,00
G- DIGER FAALIYETLERDEN GIDER VE ZARARLAR******(-) 2.445.226,91
2. Karsılık Giderleri****************************** 1.014.988,38
4. Kambiyo Zararları ******************************958.889,06
5. Reeskont Faiz Giderleri ***************************29.708,06
6. Diger Olagan Gider ve Zararlar********************* 441.641,41
H- FINANSMAN GIDERLERI************************ (-) 819.145,82
1. Kısa Vadeli Borçlanma Giderleri******************* (-) 819.145,82
OLAGAN KAR VEYA ZARAR *************************1.397.619,36
I- OLAGANDISI GELIR VE KARLAR********************** 833.979,11
1. Önceki Dönem Gelir ve Karları
2. Diger Olagandısı Gelir ve Karlar********************** 833.979,11
J- OLAGANDISI GIDER VE ZARARLAR***************** (-) 700.750,16
1. Çalısmayan Kısım Gider ve Zararları************************* (-)
2. Önceki Dönem Gider ve Zararlar ******************(-) 107.817,69
3. Diger Olagandısı Gider ve Zararlar***************** (-) 592.932,47
DÖNEM KARI VEYA ZARARI *************************1.530.848,31
ÖDENECEK VERGI VE FONLAR
DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI**********************1.530.848,31

Ditaş'ın vergi dairesine sunduğu tabloda 2011 yılı dönem net karı 1.530.848 tl

doganay
16-02-2012, 13:45
ditaş sanki yaşayan bir ölü gibi veya unutulmuş terkedilmiş köy.Doğal olarak bu hisseyi toplayan büyük abiler de o sınıfta yerini almışlar herhalde.kendilerini terkidiyar etmişler . ytd

a.senas
18-02-2012, 14:38
Görüntü öyle olsa da bence hissedeki sessizlik sığlık bir hazırlığı da işaret..Bu hissenin 3.50-4.00 aralığını yakın zamanda mümkün görüyorum...daha sonra da 5.00 lirayı konuşuyor oluruz herhalde...ama bu hissenin öncelikle ''keşfedilmesi'' gerekiyor!!!!!!

emin48
19-02-2012, 23:53
17.02.2012 Takas Dagilimi
http://img842.imageshack.us/img842/2386/dt1v.jpg (http://img842.imageshack.us/i/dt1v.jpg/)

emin48
19-02-2012, 23:56
3 Aylik Takas Degisimi
http://img594.imageshack.us/img594/2931/dt2e.jpg (http://img594.imageshack.us/i/dt2e.jpg/)
http://img853.imageshack.us/img853/1219/dt3k.jpg (http://img853.imageshack.us/i/dt3k.jpg/)

doganay
21-02-2012, 13:29
ditaşta tahta yapıcının çapsızlığından kaynaklanan bir miskinlik var gibigeliyor bana kendi çalıyo kendi oynuyo garibim.:)

Snacers
21-02-2012, 14:53
Bazen kademeleri dolduruyor. Günlük hacminden daha çok adetlerle. :)
2,96 da 12000 lot var. :)

a.senas
23-02-2012, 23:02
Bu hissemi de terk ediyorum bi süreliğine yeni hissem idas.....

ozgur
05-03-2012, 23:49
Kardes sirket asansor gibi sira sana geliyor galiba =)
YtD

ozgur
12-03-2012, 23:24
Bir senelik haberi bir günde göndermişler. Sayın emin48 bu haberlerden ne çıkardınız yorumlarsanız sevinim.:yes:

emin48
13-03-2012, 15:12
Utandı Ditaş Yönetimi,
Bizde varız bu piyasada demişlerdir herhalde, bi cacık olmayacak bu hisseden..
Celik Halat gitti gidiyor yukarı yukarı...

emin48
16-03-2012, 20:56
http://img21.imageshack.us/img21/9673/ekranalnts1g.jpg (http://img21.imageshack.us/i/ekranalnts1g.jpg/)

emin48
16-03-2012, 20:58
http://img99.imageshack.us/img99/4489/ekranalnts2t.jpg (http://img99.imageshack.us/i/ekranalnts2t.jpg/)
http://img820.imageshack.us/img820/2247/ekranalnts3.jpg (http://img820.imageshack.us/i/ekranalnts3.jpg/)

ozgur
17-03-2012, 17:00
Maliyet 2,65 umarim kisa zamanda yuzumuzu guldurur. satis kademeleri bos hedef yuksek gibi spek kimseye mal vermek niyetinde degil:halay:

emin48
18-03-2012, 22:30
ne zaman aldınız malı, tarih?

Maliyet 2,65 umarim kisa zamanda yuzumuzu guldurur. satis kademeleri bos hedef yuksek gibi spek kimseye mal vermek niyetinde degil:halay:

Snacers
19-03-2012, 10:13
317 - 19.03.2012 07:07:03 - DITAS DOGAN`IN 2011/12 AYLIK KONSOLIDE OLMAYAN NET KARI 1.609.939 TL
(2010/12 AYLIK: -2.516.002 TL)

http://trader.garanti.com.tr/ForJavaMatriks/haberler_detay.asp?ID= 476996
http://trader.garanti.com.tr/ForJavaMatriks/Haberler_Sirket.asp?ID=DITAS&GUID=

emin48
24-03-2012, 18:24
http://img443.imageshack.us/img443/5935/dts1.jpg
By emin48 (http://profile.imageshack.us/user/emin48) at 2012-03-24

emin48
24-03-2012, 18:27
http://img803.imageshack.us/img803/7469/dts2.jpg
http://img684.imageshack.us/img684/3899/dts3.jpg

emin48
28-03-2012, 08:52
Ortaklığın Adresi : Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş.
Telefon ve Faks No. : 0388 2324100 - 0388 2132026
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0388 2324100 - 0388 2132026
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : Yönetim Kurulunun Kar Dağıtım Teklifi

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 16.03.2012
Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Hesap Dönemi : -
Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Kar Payı (TL) : 0
Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Sermayeye Oranı (%) : 0
Nakit Olarak Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 0
Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Paya Dağıtılacak Nakit Kar Payı :
Brüt (TL) : 0
Net (TL) : 0
Teklif Edilecek Dağıtım Tarihi : -

EK AÇIKLAMALAR:
Yönetim Kurulumuz 16.03.2012 tarihinde;

- Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'nun Seri:XI No:29 sayılı Tebliği hükümleri dahilinde, Uluslararası Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ile uyumlu olarak hazırlanan, sunum esasları SPK'nın konuya ilişkin Kararları uyarınca belirlenen, bağımsız denetimden geçmiş, 01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ait finansal tablolara göre; "Ertelenmiş Vergi Geliri" ve "Dönem Vergi Gideri" birlikte dikkate alındığında 1.609.939,-TL tutarında "net dönem karı" oluştuğu; bu tutardan Türk Ticaret Kanunu (TTK)'nun 466/1 maddesi uyarınca 65.594,-TL tutarında "I. Tertip Yasal Yedek Akçe" ayrıldıktan; 6.889.589,-TL tutarında "Geçmiş Yıllar Zararı" indirildikten ve "2011 yılında yapılan toplam 2.463,-TL tutarında "Bağışlar" eklendikten sonra, SPK'nın kar dağıtımına ilişkin düzenlemeleri dahilinde 01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ilişkin olarak "net dağıtılabilir dönem karı" oluşmadığı ve kar dağıtımı yapılmayacağı hususunda pay sahiplerinin bilgilendirilmesine ve bu hususun Genel Kurulun onayına sunulmasına,

- TTK ve Vergi Usul Kanunu kapsamında tutulan mali kayıtlarımızda 01.01.2011-31.12.2011 hesap döneminde 1.311.881,-TL tutarında "Dönem Karı" oluştuğunun tespitine; "Dönem Karı" üzerinden TTK'nın 466/1 maddesi uyarınca 65.594,-TL tutarında "I. Tertip Yasal Yedek Akçe" ayrıldıktan sonra kalan 1.246.287 ,-TL'nin "olağanüstü yedek akçelere", aktarılması hususunun Genel Kurul'un onayına sunulmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.

Snacers
29-03-2012, 09:30
http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/Bildirim.aspx?id=192403,192402,192401&imza=imzali

DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş. / DITAS [] 28.03.2012 19:10:36
ŞGBF-Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri

Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri ve Lisanslı Personel Bilgileri
Adı Soyadı
Görevi
Telefon No
E-Posta Adresi
Lisans Belgesi Türü
Lisans Belge No

Erkut Alkaya
Genel Müdür
0(388) 232 41 00
erkutalkaya@ditas.com.tr
-
-

Koray Güner
Teknik Genel Müdür Yardımcısı
0(388) 232 41 00
korayguner@ditas.com.tr
-
-

Ercan Nasır
Mali İşler Müdürü
0(388) 232 41 00
ercannasir@ditas.com.tr
-
-

ŞGBF-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri

Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri
Adı Soyadı
Görevi
Mesleği
Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler
Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler
Ortaklıktaki Sermaye Payı (%)
Temsil Ettiği Pay Grubu
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Olup Olmadığı
Yer Aldığı Komiteler ve Görevi

Yahya Üzdiyen
Yönetim Kurulu Başkanı
Yönetici
Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetim Komitesi Üyeliği
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili. Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklıklarında Yönetim Kurulu Başkanlığı,Başkan Yardımcılığı ve Üyeliği
-
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.
Bağımsız Üye Değil
-

Ahmet Çağlar
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Yönetici
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklıklarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlük
-
Bağımsız Üye Değil
-

Ahmet İzzet Karacahisarlı
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetici
Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği
Doğan Şirketler Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklıklarında Yönetim Kurulu Üyeliği
-
Bağımsız Üye Değil
-

Yener Şenok
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetici
Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Üyesi
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Mali İşler Başkan Yardımcısı
-
Bağımsız Üye Değil
Denetimden Sorumlu Komite Üyesi

Yücel Göher
Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi
Yönetici
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
-
-
Bağımsız Üye Değil
-

Taylan Bilgel
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetici
Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Üyesi
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. ile bağlı ortaklıklarında Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyelikleri
-
Bağımsız Üye Değil
Denetimden Sorumlu Komite Üyesi

Selma Uyguç
Yönetim Kurulu Üyesi
Yönetici
Yönetim Kurulu Üyesi
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. ile bağlı ortaklıklarında Yönetim Kurulu üye ve İştirakler ve Danışmanlık Hizmetlerinden Sorumlu Hukuk Başkan Yardımcısı
-
Bağımsız Üye Değil
-

Alper Altıok
Denetim Kurulu Üyesi
Yönetici
Denetim Kurulu Üyesi
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. İdari İşler ve Satınalma Direktörü
-
-
---
-

Tolga Babalı
Denetim Kurulu Üyesi
Yönetici
Denetim Kurulu üyesi
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Risk Yönetiminden Sorumlu Mali İşler Başkan Yardımcısı
-
-
---
-

Ayhan Sırtıkara
Denetim Kurulu Üyesi
Yönetici
-
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.Analiz ve Değerlendirme Direktörü
-
-
---
-

ŞGBF-Sermaye Piyasası Araçlarının Kote Edildiği Borsalar/Piyasalar

Son Durum İtibariyle Ortaklık Sermaye Piyasası Araçlarının Kote Edildiği Borsalar veya İşlem Gördüğü Teşkilatlanmış Piyasalar
Kote Edilen/İşlem Gören Sermaye Piyasası Aracının Türü
Kote Edildiği/İşlem Görmeye Başladığı Tarih
İlgili Piyasanın/Borsanın Bulunduğu Ülke
İlgili Piyasanın/Borsanın İsmi
Piyasanın/Borsanın İlgili Pazarı

Hisse Senedi
21.05.1991
Türkiye
İMKB
Ulusal Pazar

emin48
30-03-2012, 18:29
http://img210.imageshack.us/img210/1663/dts01.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/210/dts01.jpg/)

emin48
30-03-2012, 19:01
http://img26.imageshack.us/img26/2162/dts02.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/26/dts02.jpg/)

http://img835.imageshack.us/img835/9012/dts03.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/dts03.jpg/)

emin48
06-04-2012, 19:40
Son Takas Durumu 06.04.2012
http://img94.imageshack.us/img94/8777/dts1206041.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/dts1206041.jpg/)

02-06 Nisan 2012 Haftalik Sirali Takas Degisimi (Satanlar-Alanlar)
http://img109.imageshack.us/img109/636/dts1206042.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/109/dts1206042.jpg/)
http://img16.imageshack.us/img16/6586/dts1206043.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/16/dts1206043.jpg/)

Snacers
12-04-2012, 14:06
582 - 12.04.2012 14:01:47 - DOGAN HOLDING CIROSUNU % 14 ARTIRDI 2012`DE BUYUMEYE ODAKLANDI- BASIN ACIKLAMASI
KONUYA ILISKIN OLARAK YAPILAN BASIN ACIKLAMASI ASAGIDA BULUNUYOR:

` DOGAN HOLDING, 2011 YILI FINANSAL SONUCLARI VE 2012 YILI HEDEFLERINI ACIKLADI.
DOGAN HOLDING YONETIM KURULU BASKANI BEGUMHAN DOGAN FARALYALI, 2011 YILINI
SURDURULEBILIR BUYUME VE VERIMLILIK ARTISI SAGLAMAYA YONELIK ADIMLARLA
GECIRDIKLERINI VE 2012`YI YATIRIM FIRSATLARIYLA DOLU BIR YIL OLARAK
GORDUKLERINI BELIRTTI. DOGAN FARALYALI, `MEDYADA ONCULUGUMUZU DEVAM ETTIRMEK,
FAALIYET GOSTERDIGIMIZ SEKTORLERDE BUYUMEK, DEGER KATACAGIMIZA INANDIGIMIZ YENI
SEKTORLERDE SECICI YATIRIMLAR YAPMAK VE SADECE TURKIYE`NIN DEGIL BOLGEMIZIN EN
BASARILI GRUPLARINDAN BIRI OLMAK VIZYONUYLA HAREKET EDIYORUZ. MEDYA VE ENERJI
ANA FAALIYET ALANLARIMIZ OLMAYA DEVAM EDECEK` DEDI.
DOGAN GRUBU`NUN MEDYA
KURULUSLARI VASITASIYLA HER GUN TURKIYE VE DUNYADA MILYONLARCA KISIYE
ULASTIGINI IFADE EDEN DOGAN FARALYALI SUNLARI SOYLEDI:
`YURT ICINDE YAZILI
VE GORSEL MEDYADAKI ONCULUGUMUZU KORUMAYI, ONLINE MEDYADA YENI YATIRIMLAR
YAPMAYI VE BUGUNE KADAR BU ALANLARDA EDINDIGIMIZ BILGI VE BIRIKIMIMIZI YURT
DISINA TASIMAYI HEDEFLIYORUZ. 2023 YILINDA TURKIYE REKLAM PAZARININ 7 KAT
BUYUYEREK 20 MILYAR DOLARA ULASACAGINI ONGORUYORUZ. SEKTORUN ONDER GRUBU OLARAK
BU ORGANIK BUYUME FIRSATINI EN IYI SEKILDE DEGERLENDIRECEGIZ.`
DOGAN
HOLDING`IN GELECEK VIZYONUNDA ENERJININ DAHA BUYUK ONEM TASIYACAGINI DA
SOZLERINE EKLEYEN DOGAN FARALYALI, `ULKEMIZIN HIZLI EKONOMIK BUYUMESINI
SURDUREBILMESI ICIN ONCELIKLE ENERJI KAYNAGI IHTIYACINI KARSILAMASI GEREKIYOR.
BU CERCEVEDE GRUBUMUZ, YENILENEBILIR ENERJI DAHIL, ENERJI URETIMI YATIRIMLARINA
DEVAM ETMEYI PLANLIYOR` DEDI.
DOGAN FARALYALI SOZLERINI `TURKIYE`NIN EN
KUVVETLI BILANCOLARINDAN BIRINE SAHIP DOGAN HOLDING OLARAK, BIRCOK SEKTORDE
EDINDIGIMIZ YONETIM TECRUBEMIZLE ULKEMIZDEKI YATIRIM FIRSATLARINDAN FAYDALANMAK
ICIN COK IYI BIR KONUMA SAHIBIZ. BU SAYEDE YUKSEK BUYUME YAKALAYACAGIMIZ VE
DEGER YARATACAGIMIZ SEKTORLERDE YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK` DIYE TAMAMLADI.

DOGAN HOLDING OLARAK 2011 YILINDA, KONSOLIDE NET SATISLARDA YUZDE 14 ARTIS
KAYDETTIKLERINI BELIRTEN DOGAN HOLDING ICRA KURULU BASKANI (CEO) YAHYA UZDIYEN
SUNLARI IFADE ETTI:
`CIROMUZU 2,9 MILYAR TL SEVIYESINE YUKSELTTIK. 2011`DE
TOPLAM 585 MILYON TL YATIRIM YAPTIK. SURDURULEBILIRLIGI VE VERIMLILIGI ON PLANA
CIKARAN VARLIK SATISLARI VE SERMAYE ARTIRIMI ILE 1,75 MILYAR TL`LIK KAYNAK
YARATARAK SERMAYE YAPIMIZI GUCLENDIRDIK. AYRICA BAGLI ORTAKLIKLARIMIZA GELEN
VERGI CEZALARINA ILISKIN DAVALARDA HERHANGI BIR IHTILAF KALMAYACAK SEKILDE
BORCLARIMIZI YAPILANDIRDIK. BUNDAN SONRAKI HEDEFIMIZ, FAALIYET ALANLARIMIZLA
ILISKILI YATIRIM FIRSATLARINI DEGERLENDIREREK 5 YIL ICINDE CIROMUZUN YUZDE
30`UNU YURT DISINDAN SAGLAMAK.`
TURKIYE ICIN BUYUK ONEM TASIYAN ENERJI
SEKTORUNUN DOGAN HOLDING`IN TEMEL YATIRIM ALANLARI ARASINDA YER ALDIGINI
SOYLEYEN UZDIYEN SUNLARI IFADE ETTI:
`ENERJIDE ELEKTRIK URETIMI VE PETROL
ARAMA-URETIM ALANLARINDA FAALIYET GOSTERIYORUZ. ELEKTRIK URETIMINE
ORTAKLIKLARIMIZLA BIRLIKTE TOPLAM 1 MILYAR 500 MILYON DOLAR YATIRIM YAPTIK.
BOYABAT VE ASLANCIK PROJELERI, 633 MW`LIK TOPLAM KURULU GUCLERIYLE 2 MILYAR
KWH`LIK ELEKTRIK URETIMI YAPACAKLAR. BOYABAT BU YILIN SONUNDA, ASLANCIK ISE
2013`UN IKINCI YARISINDA TAM KAPASITE FAALIYETE GECECEK. PETROL ARAMA-URETIM
ALANINDA KUZEY IRAK`TA CALISMALARIMIZ SURUYOR. BURADA TAMAMI OZKAYNAK OLAN 42
MILYON DOLAR YATIRIMIMIZ VAR. 136 MILYON VARIL KANITLANMIS REZERVIMIZ
BULUNUYOR. GRUP OLARAK ELEKTRIK, GAZ, AKARYAKIT VE YENILENEBILIR ENERJI DAHIL
ENERJININ HER SEGMENTINDE HEM URETIM HEM DAGITIM ACISINDAN YATIRIM FIRSATLARINI
2012 YILINDA DA TAKIP EDECEGIZ.`
HOLDINGIN DIGER FAALIYET ALANLARINA DA
DEGINEN UZDIYEN, `BUGUNE KADAR 24 ILDE 115 MAGAZA, 45 BIN METREKARE SATIS
ALANIYLA SEKTORUN LIDERI OLAN D&R, 2012`DE PERAKENDE SEKTORUNDE HEDEFLEDIGIMIZ
BUYUMENIN ODAK NOKTASI OLACAK. D&R MAGAZALARIMIZLA METREKARE OLARAK BUYURKEN
BASKA YATIRIM FIRSATLARINI DA DEGERLENDIRECEGIZ. AYRICA ALTYAPI ISLETMECILIGI
VE SANS OYUNLARI ALANLARINDA OZELLESTIRMELERI TAKIP EDECEGIZ. TURIZM VE SANAYI
ALANLARINDA OPERASYONEL CESITLILIK VE OLCEK BUYUTME AMACLI ISBIRLIKLERINI
KOLLAYACAGIZ. YENI YATIRIMLARIN DISINDA HALEN DEVAM EDEN PROJELERIMIZ ICIN DE
398 MILYON TL YATIRIM YAPACAGIZ` DEDI.
GUMUSHANE`NIN KELKIT ILCESINDEKI
DOGAN ORGANIK URUNLER`IN TURKIYE`NIN EN BUYUK ORGANIK SUT URETIM TESISI
OLDUGUNU, SOSYAL SORUMLU ISLETMELER YARISMASI`NDA AVRUPA`NIN EN IYI 10 PROJESI
ARASINDA YER ALDIGINI DA BELIRTEN UZDIYEN SUNLARI SOYLEDI:
`HAYVANSAL VE
BITKISEL URETIM YAPAN 100`E YAKIN SOZLESMELI CIFTCIMIZLE YILLIK 10 BIN TONA
YAKIN URETIM YAPIYOR VE BOLGESEL KALKINMAYA DESTEK SAGLIYORUZ. ORGANIK ICME
SUTUNUN TEK HAMMADDE TEDARIKCISIYIZ. AYDIN DOGAN VAKFI TARAFINDAN YAPTIRILAN
YUKSEK OKUL`DA TURKIYE`NIN ILK ORGANIK TARIM BOLUMU BULUNUYOR. AMACIMIZ, TUM BU
CALISMALARIMIZLA TURKIYE`DE ORGANIK HAYVANCILIK MODELI OLUSTURMAKTI VE BUNU
BASARDIK.`
DOGAN HOLDING`IN SANAYI ALANINDAKI SIRKETLERI CELIK HALAT VE
DITAS DOGAN ISE 2011`I PAZAR PAYLARINI ARTIRARAK TAMAMLADILAR. 37 ULKEYE
IHRACAT YAPAN CELIK HALAT 2011`DE SATISLARINI YUZDE 25 ARTIRARAK PAZAR PAYINI
YUZDE 35`E YUKSELTTI. OTOMOTIV YAN SANAYINDE HEM ORIJINAL EKIPMANA HEM YEDEK
PARCAYA URETIM YAPAN EN BUYUK URETICI KONUMUNDAKI DITAS DOGAN ISE 2011
SATISLARINDA YUZDE 39 BUYUME KAYDEDEREK PAZAR PAYINI YUZDE 26`YA CIKARDI. `

-MATRIKS-

http://trader.garanti.com.tr/ForJavaMatriks/haberler_detay.asp?ID= 500145

emin48
12-04-2012, 16:19
DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. / DOHOL [CELHA, DGZTE, DITAS, DOBUR, DOHOL, DYHOL, HURGZ, MIPAZ]

Ortaklığın Adresi : Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No:65 Üsküdar İstanbul
Telefon ve Faks No. : (216) 556 90 00 / (216) 556 92 00
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (216) 556 90 00 / (216) 556 92 00
Özet Bilgi : Medyada Çıkan Gerçeği Yansıtmayan Haberlerin Yalanlanması.

AÇIKLAMA:

Grubumuz ile ilgili olarak medyada yer alan haberler hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Bazı İnternet Sitelerinde, kamuoyunda "28 Şubat Soruşturması" olarak da bilinen soruşturma ile ilgili haberlerde, Grubumuzun da adının geçtiği gözlemlenmektedir. Söz konusu haberler asılsız olup, gerçeği hiç bir şekilde yansıtmamaktadır.

Bu kapsamda, Şirketimiz ve Şirketimizin hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören bağlı ortaklıkları ile ilgili olarak kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmadığını da belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,

neco53
19-04-2012, 13:06
Sabahleyin 1500 lotla tavan oldu.
Bu demektir ki satıcı yok...
Yani kendi çalıp kendi oynuyor.
Yükseltmek isteseydiler tavana kitleyebilirdi ama düşünceleri öyle değil sanıyorum.
Bu aralar pek aşağıya salmadan 3.00..4.45 arasında bekletiyorlar.Acaba bir düşünceleri mi var..Satış..birleşme gibi..

Ne de olsa doğan son bir iki yıldır zor durumda ve yeni yapılanma içersinde...

Bekleyip göreceğiz....

tolgabatu1970
20-04-2012, 11:11
bilanço artıya geçti egeen yada fmotorpiston kadar olmasada bu fiata bu sermaye beklemeye değer

tolgabatu1970
20-04-2012, 11:15
Sabahleyin 1500 lotla tavan oldu.
Bu demektir ki satıcı yok...
Yani kendi çalıp kendi oynuyor.
Yükseltmek isteseydiler tavana kitleyebilirdi ama düşünceleri öyle değil sanıyorum.
Bu aralar pek aşağıya salmadan 3.00..4.45 arasında bekletiyorlar.Acaba bir düşünceleri mi var..Satış..birleşme gibi..

Ne de olsa doğan son bir iki yıldır zor durumda ve yeni yapılanma içersinde...

Bekleyip göreceğiz....
dogan bu gün artıda 400 milyon dolarlık trump tower ı açtı

tolgabatu1970
25-04-2012, 11:34
293* bgc ıkı sırket ıcın yatırım tavsıyelerını guncelledı
dohol,thyao

yatırım kurulusu bgc tarafından hazırlanan ıkı ayrı raporda turk hava yolları ve
dogan holdıng hısselerı ıcın yatırım tavsıyelerı guncellendı.
Kurulusun degerlendırmesınde thy hıssesı ıcın yatırım tavsıyesı tut'a ındırılırken
12 aylık fıyat hedefı de %21 azalarak 3.17 tl oldu.
Dıger bır raporda ıse dogan holdıng hısselerı ıcın de al duzeyınden tavsıye
baslatıldı. Sırket hısselerı 12 aylık fıyat hedefı 1.24 tl oldu.

************************************************** *********************************

"burada yer alan yatırım bılgı, yorum ve tavsıyelerı yatırım danısmanlıgı kapsamında
degıldır. Yatırım danısmanlıgı hızmetı, aracı kurumlar, portfoy yonetım sırketlerı,
mevduat kabul etmeyen bankalar ıle musterı arasında ımzalanacak yatırım
danısmanlıgı sozlesmesı cercevesınde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve
tavsıyeler, yorum ve tavsıyede bulunanların kısısel goruslerıne dayanmaktadır.
Bu gorusler malı durumunuz ıle rısk ve getırı tercıhlerınıze uygun olmayabılır.
Bu nedenle, sadece burada yer alan bılgılere dayanılarak yatırım kararı verılmesı
beklentılerınıze uygun sonuclar dogurmayabılır."

-dırectfn haber merkezı-
haber@dırectfn.com
www.dırectfn.com.tr, www.dırectfn.com, www.duınvest.com.tr

emin48
26-04-2012, 18:11
26.04.2012 günlük işlem hacmi:

1. Seans.........2,954 Adet
2. Seans.....104,360 Adet
http://img339.imageshack.us/img339/6500/dts260420121805.jpg (http://img339.imageshack.us/i/dts260420121805.jpg/)

emin48
26-04-2012, 19:24
Kartn, bagfs, cmbtn, kervt, golts, konya, bfren, maalt, ıntem, egeen, goody, carfa, carfb, afyon, erbos, tuprs, algyo, tborg, trnsk, bshev, mrshl, dencm, bısas, sanko, asuzu, maktk, pımas, kords, luksk, alcar, ykgyo, otkar, ptofs, adel, btcım, sahol, aksue, ditas, arsan, aslan, altın, emnıs, tuddf, sarky, akcns, alyag, alkım, ızocm, yunsa, aksa

http://www.thelira.com/folder/tablo.jpg

Snacers
27-04-2012, 10:47
http://www.thelira.com/haber/85844/

emin48
28-04-2012, 13:32
http://img59.imageshack.us/img59/6758/2741201.jpg (http://img59.imageshack.us/i/2741201.jpg/)
http://img35.imageshack.us/img35/9238/2741202.jpg (http://img35.imageshack.us/i/2741202.jpg/)
http://img13.imageshack.us/img13/6428/2741203.jpg (http://img13.imageshack.us/i/2741203.jpg/)
http://img851.imageshack.us/img851/8951/2741204.jpg (http://img851.imageshack.us/i/2741204.jpg/)

emin48
30-04-2012, 15:53
http://img41.imageshack.us/img41/1761/tablos.jpg (http://img41.imageshack.us/i/tablos.jpg/)

emin48
30-04-2012, 16:14
Tabana kadar tüm alıcılara verdiler.
DITAS-(15:57:54) e göre
..............yüksek......düşük...........lot..... ......tl hacim
1. Seans....3.39.......3.26............595........... 1,969.40
2. Seans....3.32.......2.97........55,021........170, 934.19

emin48
02-05-2012, 18:46
Tavanı gösterdiler bugün. Günün Grafiği..

..............yüksek......düşük.......Ortalama.... ......lot................tl hacim
1. Seans....3.29.......3.10.............3.18......... ...23,762...........75,624.52
2. Seans....3.50.......3.07.............3.29......... ..152,412.........501,550.15
http://img856.imageshack.us/img856/7272/1225gg.jpg (http://img856.imageshack.us/i/1225gg.jpg/)

Aardaa
02-05-2012, 19:21
Emin bey bu ditaş bnım 4 yıl emek verdim 1999-2003 arası.çalışanına doğru dürüst maaş vermez.orjinal ekipman yaptığı firmaların çoğunu kaybettı.elinde bir mercedes kaldı. taslakların %80dışarıya yaptırıyor sadece montajını kendi yapıyor ve ayrica çinden tam mamul olarak geliyormuş .ağırlıklı piyasaya çalışıyor.kısaca fabrikayı yücel göher mahvetti.

BYZKRZ
03-05-2012, 23:15
Bilanço geldi.
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=200721

emin48
04-05-2012, 08:22
DİTAŞ DOĞAN'IN 2012 YILI İLK ÇEYREK KONSOLİDE OLMAYAN NET DÖNEM ZARARI -376.043 TL(ÖNCEKİ -106.612 TL)
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=200732,200731,200730,200729,20072 8

emin48
04-05-2012, 18:02
Son Takas Dagilimi
http://img827.imageshack.us/img827/5280/sondts12541751.jpg
By emin48 (http://profile.imageshack.us/user/emin48) at 2012-05-04

3 Aylik Takas Değişimi
http://img831.imageshack.us/img831/9971/3dts17541205.jpg
http://img256.imageshack.us/img256/8132/3dts12050417582.jpg

emin48
23-05-2012, 09:39
DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Yoktur
Özet Bilgi : Olağan Genel Kurul

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 22.05.2012
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2011 - 31.12.2011
Tarihi : 14.06.2012
Saati : 11:00
Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3. km Niğde

GÜNDEM:
14 HAZİRAN 2012 TARİHLİ ORTAKLAR OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ

1.Açılış ve Başkanlık Divanı'nın seçimi.

2.Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Başkanlık Divanı'na yetki verilmesi.

3.Sermaye Piyasası Kurulu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nden gerekli izinlerin alınmış olması kaydıyla ve izin alındığı şekliyle, ekli Ana Sözleşme Tadil Metni doğrultusunda Şirket Ana Sözleşmesi'nin 3., 4., 6., 7, 8., 9., 10., 11., 12., 13., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 33., 34., 35., 36. maddelerinin tadil edilmesi, 37. ile 38. maddelerin Ana Sözleşmeye ilave edilmesi hususlarının ortakların onayına sunulması.

4.01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Şirket Denetçi Raporu, Bağımsız Denetim Kuruluşu Görüşü, Finansal Rapor, bilanço ve gelir tablosunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması.

5.Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Şirket Denetçilerinin 01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemi faaliyet, işlem ve hesaplarından ötürü ibra edilmeleri.

6.Yönetim Kurulu'nun 01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ilişkin kar dağıtımı hakkındaki teklifinin görüşülerek karara bağlanması.

7.01.01.2012-31.12.2012 hesap dönemi faaliyet ve hesaplarının görüşüleceği Olağan Genel Kurul Toplantısı'na kadar görev yapmak üzere Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi.

8.01.01.2012-31.12.2012 hesap dönemi faaliyet ve hesaplarının görüşüleceği Olağan Genel Kurul Toplantısı'na kadar görev yapmak üzere Şirket Denetçilerinin seçimi.

9.Genel Kurul'da oylamaya sunulup karara bağlanmaksızın, Yönetim Kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticiler için belirlenen "Ücret Politikası" hususunda ortakların bilgilendirilmesi.

10.Yönetim Kurulu Üyelerine ve Şirket Denetçilerine 2012 hesap dönemi için ödenecek ücretlerin görüşülmesi ve karara bağlanması.

11.Şirket Ana Sözleşmesi'nin 23. maddesi çerçevesinde, 01.01.2012-31.12.2012 hesap dönemi faaliyet ve hesaplarının görüşüleceği olağan genel kurul toplantısına kadar Şirket aktiflerinin %1'ini aşan miktarda yardım ve bağış yapılabilmesi ve Şirket Ana Sözleşmesi'nin 3'üncü maddesi kapsamında her türlü teminat verilmesi hususlarında Yönetim Kurulu'na yetki verilmesinin görüşülmesi ve karara bağlanması.

12.Şirket Ana Sözleşmesi'nin 9. maddesi çerçevesinde, Sermaye Piyasası Kurulu'nun izni ile Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve ilgili mevzuatın izin verdiği tutara kadar borçluluğu ifade eden sermaye piyasası aracı (varant dahil) ihraç edilmesi ile ihraç zaman ve koşullarının tespiti hususlarında 01.01.2012-31.12.2012 hesap dönemi faaliyet ve hesaplarının görüşüleceği olağan genel kurul toplantısına kadar Yönetim Kurulu'na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi ve karara bağlanması.

13.Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde Yönetim Kurulu'nca seçilen Bağımsız Denetim Kuruluşu seçiminin görüşülmesi ve onaylanması hakkında karar alınması.

14.Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: IV, No:56 sayılı "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" ve Türk Ticaret Kanunu'nun 334 ve 335. Maddeleri uyarınca, yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine, Yönetim Kurulu üyelerine, üst düzey yöneticilere ve bunların eş veya ikinci dereceye kadar kan ve sıhr yakınlarına, şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlemleri bizzat veya başkası adına yapabilmeleri, rekabet edebilmeleri, bu kapsamdaki şirketlere ortak, yönetim kurulu üyesi ve/veya yönetici olabilmeleri için izin ve yetki verilmesi.

15.Genel Kurul'da oylamaya sunulup karara bağlanmaksızın Sermaye Piyasası Mevzuatı ve ilgili düzenlemeler kapsamında Şirket'in 01.01.2011-31.12.2011 hesap döneminde sosyal yardım amacıyla vakıf, dernek, kamu kurum ve kuruluşlarına yaptığı bağışlar Şirket ortakları veya üçüncü kişiler lehine ipotek, rehin ve benzeri teminatlar verilmesi sureti ile menfaat sağlanmadığı yönetim kurulu üyeleri, üst düzey yöneticiler ve bunların eş veya ikinci dereceye kadar kan ve sıhr yakınları ile şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlemler hususlarında Ortaklara yapılacak bilgilendirme ve açıklamalar.

EK AÇIKLAMALAR:
Olağan Genel Kurul Toplantısı

Şirketimizin 2011 yılı faaliyetlerine ilişkin olağan genel kurul toplantısı 14 Haziran 2012 tarihinde saat 11:00'da Kayseri yolu Niğde 3. Km. Niğde adresindeki Şirket merkezinde yapılacaktır. Genel Kurula çağrı ilanlarımız, gündem ve vekaletname örneğini de içerecek şekilde, Hamle ve Türkiye Ticaret Sicil Gazeteleri'nin 23.05.2012 tarihli nüshaları ile Radikal Gazetesi'nin 24.05.2012 tarihli nüshasında yayınlanacak olup ayrıca yazımız ekinde verilmektedir. Olağan genel kurul toplantısı ile ilgili bilgi ve dokümanlara www.ditas.com.tr adresindeki Web Sitemizden de ulaşılması mümkündür.

================================================== ==============================

AÇIKLAMA:

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Adayları

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: IV, No: 56 sayılı "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" hükümleri doğrultusunda, Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi adayı olmak üzere Şirketimize başvuran Dr. Salih Ercüment TÜRKTAN ve Halil Bülent ÇORAPÇI'nın başvurusunu değerlendiren Yönetim Kurulumuz adı geçen kişilerin, 14 Haziran 2012 tarihinde yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi adayı oldukları yönünde kamuya açıklama yapılmasına karar vermiştir. Bağımsız Yönetim Kurulu Üye adayları dahil tüm Yönetim Kurulu Üyelerinin özgeçmişleri "Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı" ve Şirketimizin web sitesinde (www.ditas.com.tr) yer almaktadır.

================================================== ================================

AÇIKLAMA:

Bağımsız Denetim Kuruluşu Seçimi.

Yönetim Kurulumuz, Şirketimizin 01.01.2012-30.06.2012 ara hesap dönemi ile 01.01.2012-31.12.2012 dönemi yıllık finansal tablolarının bağımsız denetiminde, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:X, No: 22 sayılı "Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Standartları Hakkında Tebliğ" hükümleri ile SPK'nın konuya ilişkin Kararlarına uygun olarak, DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin bağımsız denetim kuruluşu olarak görevlendirilmesinin yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulmasına karar vermiştir.

Saygılarımızla,

================================================== ==========================
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN
ORTAKLAR OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI’NA DAVET

Şirketimizin 01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ait Ortaklar Olağan Genel Kurulu,
gündemindeki maddeleri görüşmek ve karara bağlamak üzere 14 Haziran 2012 Perşembe günü
saat 11:00’ de Kayseri yolu Niğde 3. Km. Niğde adresindeki Şirket merkezinde toplanacaktır.
Genel Kurul Toplantısı’na katılmak isteyen ve hisselerini Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK)
nezdinde kaydileştirmiş bulunan ortaklarımızın, MKK tarafından belirlenen genel kurul blokaj
prosedürünü takip ederek, kendilerini en geç 12 Haziran 2012 Salı günü saat 17.00’a kadar
“Genel Kurul Blokaj Listesi”ne kaydettirmeleri zorunludur. “Genel Kurul Blokaj” listesine
kaydolan ortaklarımıza MKK tarafından verilecek “genel kurul blokaj mektubu”nu Genel Kurul
Toplantısı öncesinde görevlilere ibraz edemeyen ortaklarımızın, toplantıda söz ve oy haklarını
kullanmaları mümkün bulunmamaktadır.
MKK’nın 294 no’lu Genel Mektubu’nda belirtildiği üzere, Sermaye Piyasası Kanunu’nun Geçici
6’ncı maddesi hükmü gereğince, sadece hisse senetlerini kaydileştiren ve Genel Kurul Toplantısı
öncesinde “genel kurul blokaj mektubunu” ibraz eden ortaklarımızın Genel Kurul’a katılıp
ortaklık haklarını kullanmaları mümkün olabilecektir.
Toplantıya bizzat iştirak edemeyecek olan ortaklarımızın vekaletnamelerini, aşağıdaki örneğe
uygun olarak düzenlemeleri ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:IV No:8 Tebliği’nde öngörülen
diğer hususları da yerine getirerek imzası noterce onaylanmış olarak ibraz etmeleri gereklidir.
01.01.2011–31.12.2011 hesap dönemine ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Finansal Tablolar
ve Dipnotları (Finansal Rapor), Bağımsız Denetim Kuruluşu Görüşü, Şirket Denetçi Raporu ile
Yönetim Kurulu’nun Kar Dağıtımı hakkındaki teklifi, 23 Mayıs 2012 tarihinden itibaren Şirket
merkezinde ortaklarımızın incelemesine hazır bulundurulacak olup, ayrıca anılan dokümanlar ile
birlikte “Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı”, “Genel Kurul’a Katılım Prosedürü” ve
vekâletname örneği ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: IV, No:56 sayılı “Kurumsal Yönetim
İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ” kapsamında gerekli açıklamaları
içeren bilgi notları aynı tarihten itibaren Şirketimizin www.ditas.com.tr adresindeki web
sayfasında yer alacaktır.

Sayın Ortaklarımızın bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla,
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

VEKÂLETNAME ÖRNEĞİ
VEKÂLETNAME
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA
Hissedarı bulunduğum Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş.’nin 14 Haziran 2012
tarihinde, Kayseri yolu 3. Km Niğde adresindeki Şirket merkezinde, saat 11:00’da yapılacak,
01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ait Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, belirttiğim
görüşler doğrultusunda beni temsil etmeye, oy vermeye, teklifte bulunmaya ve gerekli belgeleri
imzalamaya yetkili olmak üzere .....................................’yı vekil tayin ettim.
A)TEMSİL YETKİSİNİN KAPSAMI
a) Vekil tüm gündem maddeleri için kendi görüşü doğrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.
b) Vekil aşağıdaki talimatlar doğrultusunda gündem maddeleri için oy kullanmaya yetkilidir.
Talimatlar: (Özel talimatlar yazılır)
c) Vekil şirket yönetiminin önerileri doğrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.
d)Toplantıda ortaya çıkabilecek diğer konular da vekil aşağıdaki talimatlar doğrultusunda oy
kullanmaya yetkilidir. (Talimat yoksa vekil oyunu serbestçe kullanır)
Talimatlar : (Özel talimatlar yazılır)
B)ORTAĞIN SAHİP OLDUĞU HİSSE SENEDİNİN
a) Tertip ve serisi
b) Numarası
c) Adet-Nominal değeri
d) Oyda imtiyazı olup olmadığı
e) Hamiline-Nama yazılı olduğu
ORTAĞIN ADI, SOYADI VE ÜNVANI
İMZASI
ADRESİ
Not: (A) Bölümü

ALAPLI
12-06-2012, 21:38
Otomotiv sektorundeki daralma olumsuz etkilemiş gibi.hic hareket yok.bir miktar almıstım.zararla cıkıyorum.kalanlara sabır

emin48
15-06-2012, 09:55
DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş. / DITAS [] 14.06.2012 18:38:37

Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : Olağan Genel Kurul Toplantısı Sonuç Bildirimi.

Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2011-31.12.2011
Genel Kurul Tarihi : 14.06.2012

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
Olağan Genel Kurul Toplantısı Sonuç Bildirimi.

Şirketimizin 2011 yılı faaliyetlerine ilişkin olağan genel kurul toplantısı, 14 Haziran 2012 tarihinde saat 11.00'da Kayseri Yolu Üzeri 3.Km NİĞDE adresindeki Şirket Merkezinde yapılmıştır. Genel kurul toplantısında özetle;

- Sermaye Piyasası Kurulu'nun 08/06/2012 tarih ve 1551-6176 sayılı yazısı ile uygun bulunan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün 11/06/2012 tarih ve 4492-4367 sayılı izni çerçevesinde, Şirket Ana Sözleşmesi'nin 3.,4., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 33., 34., 35., 36. maddelerinin tadil edilmesi ve Şirket Ana Sözleşmesi'ne 37. ve 38. Maddelerinin eklenmesinin kabulüne,

- 01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ait Finansal Tablolar, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetçi ve Bağımsız Denetim Raporları'nın kabulüne,

- Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetim Kurulu üyelerinin 01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemi faaliyet, işlem ve hesaplarından ötürü ibra edilmelerine,

- 01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ilişkin olarak, SPK'nın konuya ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde "net dağıtılabilir dönem karı" hesaplanmadığından, Yönetim Kurulu'nun önerisine de uygun olarak, kar dağıtımı yapılmamasının kabulüne,

- Yönetim Kurulu'nun 6 üyeden oluşmasına; 2012 yılı hesap ve faaliyetlerinin görüşüleceği Olağan Genel Kurul'a kadar görev yapmak üzere; Yahya ÜZDİYEN, Ahmet TOKSOY, Yücel GÖHER, Haşim IŞIK ile bağımsız üye olarak daha önce adaylıkları kamuya açıklanan Halil Bülent ÇORAPÇI ve Dr.Salih Ercüment TÜRKTAN 'ın Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmelerine,

- 2012 yılı hesap ve faaliyetlerinin görüşüleceği Genel Kurul'a kadar görev yapmak üzere; Korhan KURTOĞLU ile Ayhan SIRTIKARA'nın Şirket Denetim Kurulu üyeliğine seçilmelerine,

- 2012 yılı hesaplarımızın bağımsız denetimini yapmak üzere DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin seçilmesinin onaylanmasına,

- Şirket Ana Sözleşmesi'nin 23'üncü maddesi çerçevesinde, 01.01.2012-31.12.2012 hesap dönemi faaliyet ve hesaplarının görüşüleceği Olağan Genel Kurul'a kadar Şirket aktiflerinin %1'ini aşan miktarda yardım ve bağış yapılabilmesi ve Şirket Ana Sözleşmesi'nin 3'üncü maddesi kapsamında her türlü teminat verilmesi hususlarında Yönetim Kurulu'na yetki verilmesinin kabulüne,

karar verilmiş, aynı zamanda SPK'nın Seri: IV, No:56 ve Seri: IV, No: 27 sayılı Tebliğleri ile SPK İlke Kararları doğrultusunda Genel Kurul bilgilendirilmiştir.

Genel Kurul Toplantı Tutanağı ve Hazirun Cetveli ile Kar Dağıtım Tablosu ve SPK ile Bakanlık onayı doğrultusunda onaylanan Ana Sözleşme Tadil Metni ekte yer almakta olup, söz konusu dokümanlara ayrıca Şirketimizin www.ditas.com.tr adresindeki Web Sitesi'nden de elektronik ortamda ulaşılması mümkündür.

Saygılarımızla,

Ek:
- Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı,
- Hazirun cetveli,
- Ana Sözleşme Tadil Metni.
- Kar Dağıtım Tablosu,
EK DOSYALAR
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=213406

ozgur
21-06-2012, 12:35
Ölü taklidi yapıyor ditaş 4 senedir böyle sindire sindire topluyor

Otomotiv sektorundeki daralma olumsuz etkilemiş gibi.hic hareket yok.bir miktar almıstım.zararla cıkıyorum.kalanlara sabır

ozgur
02-07-2012, 22:40
Bu kadar sabırla toplanan bir senet daha görmedim.Demekki ilerde lotlar çok kıymetli olacak.
kişisel görrüşümdür.
( Yatırım tavsiyesi değildir.)

ozgur
03-07-2012, 10:33
http://c1207.hizliresim.com/z/3/96cr9.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ozgur
03-07-2012, 10:50
http://c1207.hizliresim.com/z/3/96dcn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
hacim çok yüksek :)