PDA

View Full Version : Eş secerken nelere dikkat etmeli...

Pages : [1] 2 3 4 5

trakyalı
28-06-2005, 09:29
Haydi bakalım eşinizi neye göre seçtiniz veya seçeceksiniz.
Buyurun yazın bakalım ben de görüşlerimi 4 temmuzda yazacağım.

asmf
28-06-2005, 09:35
Tövbe tövbe sabah sabah bu konuyu da nerden buldun.Zaten hatunlan iki gündür dargınız.Şimdi bir başlarsam akşamı bulur....

paranoid
28-06-2005, 09:39
Eşiniz olmadan önce sizin istediğiniz tüm kriterlere uyuyorlar ;) . Ammaaaa imzayı attıktan sonra bu kriterlerin tamamen zıttı olduğunu görüyorsunuz... :vurkafa:

soros74
28-06-2005, 09:46
İlk aklıma gelen feminist takımından olmaması lazım. Hiç tahammülüm yoktur öyle entel dantel feminist ayaklarına...

301 k.d
28-06-2005, 09:51
aşırı derecede kıskanç olmamasına dikkat et yeter.sonra başın ağırır.örnek ben.

paranoid
28-06-2005, 09:56
İnatçı olmamalı yenilgiye tahammülü olmalı, her söylediğinize karşılık vermemeli....

ERKA
28-06-2005, 09:58
ailelerin anlaşması çok önemli sadece eşinle değil onlarlada evlenmiş oluyorsun.
eşini iyi tanımalı.
iki tarafada uzak oturmalı.
daha çok ama ilk akla gelenler ...

omer guclu
28-06-2005, 09:59
Helal olsun, yurekten tebrik ederim bu topici actiginiz icin... Belki de butun topiclerin icinde en ama ennnnnnnn yararli topic bu, tabii iş işten gecmemis olanlara... :D

Sahsen ben, nacizane derim ki, amman sizden veya sizin ailenizden daha guclu ve kalabalik olmasin karsi taraf.. Hele dayilar, amcalar, erkek kardesleri assssssssssla olmasin... Dunyanin binbir turlu hâli var, ne oluuuuuuuuur ne olmaz...

Daha yazacagim ....... :mad: :mad: :mad:

asmf
28-06-2005, 10:02
Yakında bu topic AĞLAMA DUVARI olursa hiç şaşırmam... :D :bravo:

ANALİZATÖR
28-06-2005, 10:12
Bu Konuda En GÜzelİnİ 1400 Sene Önce Fahrİ Kaİnat Efendİmİz Peygamberİmİz Muhammed Mustafa(sallahÜ Aleyhİ Ve Sellem) SÖylemİŞtİr.efendİmİz (s.a.v) ŞÖyle BuyurmuŞlardir. Kadin DÖrt ÖzellİĞİnden Dolayi SeÇİlİr.mali,soyu Sopu,gÜzellİĞİ Ve DİndarliĞi;evlİlİkten Hayir GÖrmen İÇİn Dİndar Olanini SeÇ.(buharİ.nİkah 15),buyurmuŞlardir.

camarors
28-06-2005, 10:21
Yakında bu topic AĞLAMA DUVARI olursa hiç şaşırmam... :D :bravo:

Ben de tam bu yaziyi yazmayi dusunuyordum, sen benden ønce yazmissin :D

BRAVO
28-06-2005, 10:33
1.koşul:
eşsiz ve eşsiz olmalı...

soros74
28-06-2005, 10:36
Evlensen bir türlü, evlenmesen başka türlü. Hayatın en zor denklemlerinden biri. İnsan bir işini seçerken bir de eşini seçerken en zoır kararı verir demişler, ama iş seçmek eşini seçmekten çok daha kolay.

Birçok arkadaşım yurtdışında çalıştığı için Rusya ve Türki cumhuriyetlerden eşlerini seçtiler. Ama kültür farkı bariz şekilde kendini belli ediyor. Eşi Rus olup, çocuğu Türkçe tek kelime bilmeyenlere bile rastladım. Benim için asla kabul edilemeyecek bir durum bu mesela...

Türkiyeden evlenenler arasında benim kuşakta boşananların oranı yüksek. Eşinle anlaşsan bile aileler sorun olabiliyor. Çocukluğumuzda yetiştiğimiz aile düzenini günümüzde kurmak çok zor. Değişen ekonomik ve sosyal anlayışlar, evlilikte de birtakım yeni dengeleri ve rolleri gündeme getiriyor. Yeni dengelere uyum sağlayanlar başarılı evlilik yürütüyor, uyum sağlayamayanlar ise ya boşanıyor, ya da mutsuz bir evliliğe çocuk veya başka sebepler nedeniyle katlanmak zorunda kalıyor...

2-3 sene öncesine kadar evliliği hiç düşünmüyordum ama yıllar geçtikçe bekar insanların iyice yanlızlığa gömüldüklerini görüyorum. Gençlikteki arkadaşlıklar, herkes kendi aile düzenini kurdukça eskisi kadar yoğun yaşanamıyor ve bir süre sonra iyice tek başınıza kalmanız sözkonusu oluyor. Bu gözlem de bekar insanlarda gelecek kaygısını arttırıyor.

İşin bir de öbür yüzü var. Evli, 50li yaşlarında olup da eşinin dırdırından kaçmak için yurtdışı şantiyelerine kendini atan büyükler de gördüm. Adam hayatından o kadar bezmiş ki, neresi olursa giderim moduna gelmiş...

Yani bu evlilik işinde herkesin kendine göre bir dengesi var, kimsenin reçetesi kimseye uymaz, kimsenin doğrusu veya yanlışı da bir başkasına kılavuzluk edemez.

Bence hayatın en zor denklemi evliliktir, kim derse ki benim mutlu bir evliliğim var bilsin ki bu dünyadaki en şanslı kişilerden biridir. Para pul falan hikaye bunların yanında...

dealer(sezgin)
28-06-2005, 10:36
Yunan’ın Afroditi, Mısır’ın Hathor’u, İskandinavya’nın ve dolayısıyla Germenlerin Ostara’sı
gibi olsun.

atmaca66
28-06-2005, 10:49
Görüşlere aynen katılıyorum.Hepsi biribirini tamamlamaktadır.Hani bizde bir söz vardır "helal süt emmiş olsun" çok önemli.Allah korkusu olsun,bütün sorunlar çözülür.Henüz evlenmemiş olanlar için iyi bir topik.Şansınız güzel olsun.

minnosh
28-06-2005, 11:05
durust olsun, saygılı olsun, aşırı kıskanç olmasın

ayyyy bir de komik olsun hihihihihih

erciyesforce
28-06-2005, 11:05
aman ha korkutmayın beni ... zaten yeni nişanlandım .... iyi yönlerinden de bahsedin ...

minnosh
28-06-2005, 11:08
aaa bir de sadık olsun unutmadan yazıyım.kimseye bakmasın.valla gozlerine iki pati atıp çıkarırım hihihihhihi

lutas
28-06-2005, 11:15
Doğru insanı aramaya çıkabilmek için ;

önce doğru insan olabilmek gerekir...

mgdv2001
28-06-2005, 11:38
durust olsun, saygılı olsun, aşırı kıskanç olmasın

ayyyy bir de komik olsun hihihihihih

Siz bekarmıydınız sayın minnoshhhh :D :D :D
Pidecide sizi nişanlı yada evli sanmıştım yaw

AloneWolf
28-06-2005, 11:43
İyi Yemek yapsın,
Temiz bakımlı olsun..
Beni çok sevmeye devam etsin...
Fazla inatçı ve kıskanç olmasın (Ahh,ahhh)
ben bulmuşum ya ;)

AloneWolf
28-06-2005, 11:44
aa birde tel helvası yapmayı bilsin ;)
Sn minnosh tel helvası yapanınız var mı?

Zülfü Aşkın
28-06-2005, 11:53
Siz bekarmıydınız sayın minnoshhhh :D :D :D
Pidecide sizi nişanlı yada evli sanmıştım yaw
O kadar guzel ve akilli bir kiz sahipsiz olurmu ya....

minnosh
28-06-2005, 12:16
aa birde tel helvası yapmayı bilsin ;)
Sn minnosh tel helvası yapanınız var mı?

ben super yaparım
yemekten çok iyi anlarım.kendi yoresel yemeklerimizi bile yaparım.galacoş, borani, ziron,......

trakyalı
28-06-2005, 12:18
Devam edin bekarlara evliler tecrubelerini aktarsın ki mutlu evlilikler yapılsın... :D

HaN
28-06-2005, 12:18
ben super yaparım
yemekten çok iyi anlarım.kendi yoresel yemeklerimizi bile yaparım.galacoş, borani, ziron,......

yalançıııııııııııııııııııı..... :D :D :D

minnosh
28-06-2005, 12:24
yalançıııııııııııııııııııı..... :D :D :D

aha geldi baş belammm.yaw sen dit barınaaaaaa.

yemek yemeyide ( daha once pidecide şahit olanlar var ) yapmayıda çok severim:))))

balaban
28-06-2005, 12:47
Doğru insanı aramaya çıkabilmek için ;

önce doğru insan olabilmek gerekir...

Doğru söze ne denilebilir.....

Seçerken aynı zamanda seçildiğinizi de unutmayın onun için seçilebilecek durumda olmanız gerekir.

HOWARD ROAK
28-06-2005, 12:47

Eşme eşeleme eş olur,
deşme deşeleme deş olur...

trakyalı
28-06-2005, 12:49
Eşme eşeleme eş olur,
deşme deşeleme deş olur...
Hoşgeldin. :cheers: :bravo:

HOWARD ROAK
28-06-2005, 12:51
ugh...!!! Dostum... Hoş bulduk...
Ben şayet eşimi Filozof Beydaba'nın "Kelile ve Dımne" de Hükümdar Depşeleme verdiği öneriler çerçevesinde sececeğim.... Saygılar.

balaban
28-06-2005, 12:52
Devam edin bekarlara evliler tecrubelerini aktarsın ki mutlu evlilikler yapılsın... :D

Siz düşüncelerinizi paylaşmak için neden temmuzu bekliyorsunuz?

HOWARD ROAK
28-06-2005, 12:53
Sevda KuŞun Kanadinda
ÜrkÜtÜrsen Vuramazsin
Ökse İle Sapanla
Vursan Da Saramazsin

AŞk Hayatin Suyunu
ÇeŞmelerden İÇemezsİn
Ansizin Bİr Delİ Çaydan
İÇersİnde Kanamazsin...

GozgurS
28-06-2005, 12:54
Biraz klasik olacak ama; dürüst,akıllı,kıskanç olmayan :) vede güzel.

Bu özelliklere sahip olanı bilenlerin, bildirmeleri rica olunur.... :D :D :D

HOWARD ROAK
28-06-2005, 12:55
"seven sevdiğinin ağırlığını ayağında bir demir gibi ömrü boyunca taşır"(h.roak)... Az da olsa araya ayrılık düşse "Hasretinden prangalar eskittim" (a.arif) diye söylenilir...

trakyalı
28-06-2005, 13:02
O gün gelsin.
Okursunuz...

HOWARD ROAK
28-06-2005, 13:05
O gün gelsin.
Okursunuz...

Daggy Taggart gibi eş bulsam, ölümüne atlarım................... :vurkafa:

Zülfü Aşkın
28-06-2005, 13:06
Terziye siparis vermis ancak o gune yetisirmis....

trakyalı
28-06-2005, 13:06
"seven sevdiğinin ağırlığını ayağında bir demir gibi ömrü boyunca taşır"(h.roak)... Az da olsa araya ayrılık düşse "Hasretinden prangalar eskittim" (a.arif) diye söylenilir...
:bravo:

Zülfü Aşkın
28-06-2005, 13:08
Guzel kiz arayan izmir e gitsin cunku izmirin tum kizlari guzeldir... Gozunu kapat birini al...

soros74
28-06-2005, 13:10
Guzel kiz arayan izmir e gitsin cunku izmirin tum kizlari guzeldir... Gozunu kapat birini al...
Güzellik eş seçiminde belki de en sonlarda yeralan faktördür benim için. Ne güzeller gördüm Moskovada ama hiçbiriyle evlenmek gelmedi içimden.

Mühim olan kalbi güzel olsun, huyu güzel olsun, eşine sadık olsun, dürüst ve akıllı olsun...

HOWARD ROAK
28-06-2005, 13:11

Harbi... Dur İzmirli hatunu arayayım... Aklıma düşündün dostum.

HOWARD ROAK
28-06-2005, 13:13
Aslında "Çek kızı" veya "Çerkez kızı" alacaksın.............. Makedon da olabilir...

aed
28-06-2005, 13:18
Bir arkadaşımın söylediğini size aktarayım.

Babanızın fakir olması sizin suçunuz değildir, ama kayınbabanızın fakir olması direkt sizin suçunuzdur... :D

Zülfü Aşkın
28-06-2005, 13:19
Aslında "Çek kızı" veya "Çerkez kızı" alacaksın.............. Makedon da olabilir...
Caliskan bir es istiyorsan trakyali alacaksin....

HOWARD ROAK
28-06-2005, 13:21

Fransız kızları çok hoşuma gidiyor dostum...

trakyalı
28-06-2005, 13:22
Avrupalı, güzel ve çalışkan...

minnosh
28-06-2005, 13:29
insanın iç guzelliğinin yuzune yansıdığını duşunuyorum.
ilk intiba çok onemli.birini tanımadan once ilk dış gorunuşune bakarsın.brad pitt aramassın ama en azından eli ayağı duzgun olsun.bir de elektriğe kesinlikle inanaıyorum.

zorbam2005
28-06-2005, 13:29
atla avrat yiğidin bahtına..
dikkat edeceğin tek şey var.....mutedil bi kız olmalı...sen ne dersen he diyen..

minnosh
28-06-2005, 13:33
dikkat edeceğin tek şey var.....mutedil bi kız olmalı...sen ne dersen he diyen..

yaw oylede çok sıkıcı olur.her dediğime he diyen bir erkek cık almıyım.ama sen kız diyorsun.sonuçta o da sıkıcı olur.

HOWARD ROAK
28-06-2005, 13:38
ilk intiba çok onemli.birini tanımadan once ilk dış gorunuşune bakarsın.brad pitt aramassın ama en azından eli ayağı duzgun olsun.bir de elektriğe kesinlikle inanaıyorum.

ne demiş ünsüz düşünür H.ROAK "kalbinin güzelliği gözüne yansıdığında, o gülen yüzündeki ince çizgide kendi yolumu buldum"..... ugh...!!!

Detay
28-06-2005, 13:39

bulusmaya giderken pil takın dıyo yanı...olmadı sarj aletı motosıklet akusude kabul yanı cok guclu bir etkı ıcın...

gıcıkkkkkkkkkkkkkkk oluyorum bu elektrık lafına da yaa her kızın agzında yok elektrık yok voltaj bu ne kardesım ...

Detay
28-06-2005, 13:40
yaw oylede çok sıkıcı olur.her dediğime he diyen bir erkek cık almıyım.ama sen kız diyorsun.sonuçta o da sıkıcı olur.

zati bu yuzden sevenı silerler , sileni severler.......

HOWARD ROAK
28-06-2005, 13:41
bulusmaya giderken pil takın dıyo yanı...olmadı sarj aletı motosıklet akusude kabul yanı cok guclu bir etkı ıcın...

gıcıkkkkkkkkkkkkkkk oluyorum bu elektrık lafına da yaa her kızın agzında yok elektrık yok voltaj bu ne kardesım ...

Elektrik çarpar... Ancak yüksek dozda elektrik, zamanlar arası yolculuğa yol açabilir... Çarpılacaksam trafoda çarpılayım................. :vurkafa:

Beşinciboyut
28-06-2005, 14:04
Tencere yuvarlanır kapağını bulur.
Malına güvenme bir kıvılcım yeter.
Güzelliğine güvenme bir sivilce yeter.
Kadın dediğin İstanbul gibi olmalı, fethedilmesi zor, Fatihi tek olmalı.
Can çıkar huy çıkmaz.
Seven kıskanır. Sevgi bağıyla örülmemiş bir aile ne kadar uzun ömürlü olabilir ?
Evlilik dediğin Kuğu gibi olmalı, domuz gibi değil. :ley: :fl:

Detay
28-06-2005, 14:13
Tencere yuvarlanır kapağını bulur.
Malına güvenme bir kıvılcım yeter.
Güzelliğine güvenme bir sivilce yeter.
Kadın dediğin İstanbul gibi olmalı, fethedilmesi zor, Fatihi tek olmalı.
Can çıkar huy çıkmaz.
Seven kıskanır. Sevgi bağıyla örülmemiş bir aile ne kadar uzun ömürlü olabilir ?
Evlilik dediğin Kuğu gibi olmalı, domuz gibi değil. :ley: :fl:

guzel yorum saygılarımla ozellıkle ;

Tencere Kapak Olayı :D :D :D :D

erciyesforce
28-06-2005, 14:16
imkb de canı sıkılan zararına mal basıyor ..burası daha keyifli ve öğretici...devammm..

trakyalı
28-06-2005, 14:58
Hadi devam edin bu kadar mı ???

camarors
28-06-2005, 15:26
ilk intiba çok onemli.birini tanımadan once ilk dış gorunuşune bakarsın.brad pitt aramassın ama en azından eli ayağı duzgun olsun.bir de elektriğe kesinlikle inanıyorum.

Ben de :tamam:

sule1000fun
28-06-2005, 15:53
bence niyet önemli...eşini seçersen şunu çok iyi anlamalı: “belki daha iyisini bulabilirim” mantığını asla taşımayacaksın- ve taşımayacak karşındaki. Neysen o olacaksın ve karşındaki de öyle olacak. Karar verip o karara sadık kalmaktır bütün mesele. “Daha iyisini”, güzelini, incesini ,zenginini görsen bile sen artık seçimini yapmışsındır sevdiğin insanla berabersin. ve o karar kıldığına bağlanıp güvenirsen asla yanılmazsın.“
Eğer bu şekilde doyumlu olamıyorsan zaten evlensen bile başa bela olur açgözlülük. Bir yerde hep eksik kalan bişeyler olur, o eksiklik diyalog kuramamak veya farklı olmak veya başka geyiklerden ileri gelmez o eksiklik duygusu karakter bozukluğundan ileri gelir. Ne sevdiğini bilemeyen, kararsız, sevgi gibi değerlere hala görmemiş tüketici mantığıyla yaklaşanlarda bulunur. Ohio Üniversitesi’nde bir test yapılmış: çiftleri dondurmacıya göndermişler, ama dondurmacının bi özelliği varmış, klasik çeşitlerin yanında uydurmasyon ama başka yerlerde bulunmayan, alışılmadık tatlardaymış gibi gösterilen çeşitler bulunuyormuş, netice olarak görmüşler ki en sevdiği çeşitler varken sırf değişiklik olsun diye abuk sabuk başka bişey seçenler, aynı zamanda yapılan kişilik testlerinde de kararsız, başkalarına bağlanmakta zorlanan,ilişki problemi olan mutsuz tipler oluyormuş. Kıssadan hisse: sevgilinizi bu sıcaklarda bol bol dondurmacıya götürün!

trakyalı
28-06-2005, 15:54
Her başarılı kişinin arkasında bir eş vardır.
Cinsiyeti önemli değil.
Yeter ki eşler her konuda birbirlerini desteklesin.
Yalan söylemeden anlayışla yaklaşmak her şeyi çözebilir.
Fikirler bir olsun yeter..

zum
28-06-2005, 16:44
Evleneceğim kızla uzun bir süre arkadaşlık ederim.Huyu suyu belli olur zaten.Bir de müstakbel kayınvalidemin eşine karşı tutumunu izlerim.Bir atasözü vardır' Annesine bak kızını al kenarına bak bezini al' diye.

omer guclu
28-06-2005, 19:53
Bir de müstakbel kayınvalidemin eşine karşı tutumunu izlerim.Bir atasözü vardır' Annesine bak kızını al kenarına bak bezini al' diye.

gemici
28-06-2005, 19:56
zengin olup olmadığına dikkat etmek yeterlidir..................s

HOWARD ROAK
28-06-2005, 20:11
AŞk Acisi Çekme, Sizlar...
Seven Kalbİn BÖylemİ Yar...
Yakar Bİr AteŞ
Sankİ Bİr Kor
Sevgİ BÖyle Dİle Gelİr.............

HOWARD ROAK
28-06-2005, 20:13
UÇar Gİder GÖnÜl KuŞu
Kalp Kafesİ AÇmaya GÖr
DeĞİŞmİyor Huyu Suyu
Hal Bİlmeze DÜŞmeye GÖr...

gemici
28-06-2005, 20:16
howard durumunu iyi görmedim gel sana benim kızkardeşi vereyim...............s

adabeyi
28-06-2005, 20:26
derlerki;
baban zengin değilse senin suçun yok..........
kayınpederin zengin değilse bütün suç senin...

özgün
28-06-2005, 20:36
ben ses'e önem veririm, sesi içimi gıdıklamalı. :D sesi kulak tırmalayan biriyle evlendiğinizi düşünsenize. :o bir de içi güzel olsun yeter. :cool: zaten her bayanın dışı güzeldir :D

MuDo
28-06-2005, 20:36
Eş seçerken borsayla ilgisi olmasını aramalımıyız?Hele tüm detayıyla teknik analizi iyi olsun, sektörel hareketleri de izleyebilmeli, hele portföy yönetimini teorisine kadar bilmeli :gulen: mi?

HOWARD ROAK
28-06-2005, 20:43
howard durumunu iyi görmedim gel sana benim kızkardeşi vereyim...............s

Vicdanını dinle biraz,
hayatımla oynuyorsun,
bir suç ise
eğer sevmek
al canımı al ne olursun...

eriyorum günden güne
kör salihi görmüyorsun
unutmayı çok denedim
sen aklımdan çıkmıyorsun

HOWARD ROAK
28-06-2005, 20:44
zaman gelir
dünyam döner
sende bir kalp taşıyorsun
mezarımın baş ucunda
göz yaşı dök ne olursun..........

adnanfd
28-06-2005, 21:35
Bir gün işyerime elele tutuşmuş iki genç girdi.alışveriş yaptıktan sonra işyerimden çıkarken oğlan kapının önünde duran sokak kedisine tekme attı.kızın tepkisini görmeliydiniz.oğlana avazı çıktığı kadar bağırmaya başladı.hayvan herifff!!! Niçin kediye tekme attın.o sana ne yaptı.
Evlendikten sonra sen banada böyle vurursun merhametsiz!.oğlan yerinde çakıldı kaldı tek kelime bile edemedi.kız parmağındaki yüzüğü yere atıp hızla uzaklaştı.çevredeki herkes dumura uğramış vaziyette seyrediyordu.oğlan bana dönüp birde utanmadan ben ne yaptım ya dedi.bende çok yanlış yaptın.sen bilmiyorsun galiba hayvanları sevmeyen insanlarıda sevmez.akıllı kızmış. Dedim.oğlanda ya bir kedi yüzünden başımıza gelene bak ben şimdi ne yapıcam dedi.

Bu nedenle eş seçerken evleneceğiniz kişi

1)kendi anne ve babasına saygılımı
2)arkadaşları tarafından sevilip sayılıyor mu
3)hayvanları seviyor mu.

Bu faktörlere dikkat edin derim.

mgdv2001
28-06-2005, 22:54

Bende kesinlikle ilk görüşte elektriğe inanırım o olmazsa karşı tarafın karakteri yada diğer özellikleri ile hiç ilgilenmiyor zaten insan tipim değil deyip geçiveriyor
Arada eletrik olmalı kesinlikle :tamam:

balaban
28-06-2005, 23:09

3)hayvanları seviyor mu.

En önemli faktörler. Sn.adnanfd süper özetlemiş.

PHOENİX
28-06-2005, 23:14
iyisinden seçecen...

zxcvb
29-06-2005, 00:01
Küçük bir nokta belki ama buna da dikkat edin derim.
Evlenmeden önce bir süre makyajsız halini de görün. Makyaj çok değiştirebiliyor. Ne de olsa evde çoğunluk makyajsız olacaktır, tembellik değil de sağlık nedeniyle, yani makyajın potansiyel sağlık zararlarından dolayı.

Eğer benim için güzellik önemli değil diyenlerden iseniz bu mesajımı okumamış olun.

soros74
29-06-2005, 00:04
Eğer benim için güzellik önemli değil diyenlerden iseniz bu mesajımı okumamış olun.

Bence fiziki güzellikten çok aldığınız elektrik önemli. Çok güzel bayanlar gördüm ama içi boş olunca yaptığı ufak bir densizlikle tüm cazibesini yitiriyor. Asıl güzellik kadının karizmasından, EQ ve IQsundan oluşan elektrikten gelen güzelliktir bence...

Matematikçi
29-06-2005, 01:07
güzellik gecici, aptallik kalicidir...
ona göre dikkat edin...
:)

trakyalı
29-06-2005, 07:48
Bir gün işyerime elele tutuşmuş iki genç girdi.alışveriş yaptıktan sonra işyerimden çıkarken oğlan kapının önünde duran sokak kedisine tekme attı.kızın tepkisini görmeliydiniz.oğlana avazı çıktığı kadar bağırmaya başladı.hayvan herifff!!! Niçin kediye tekme attın.o sana ne yaptı.
Evlendikten sonra sen banada böyle vurursun merhametsiz!.oğlan yerinde çakıldı kaldı tek kelime bile edemedi.kız parmağındaki yüzüğü yere atıp hızla uzaklaştı.çevredeki herkes dumura uğramış vaziyette seyrediyordu.oğlan bana dönüp birde utanmadan ben ne yaptım ya dedi.bende çok yanlış yaptın.sen bilmiyorsun galiba hayvanları sevmeyen insanlarıda sevmez.akıllı kızmış. Dedim.oğlanda ya bir kedi yüzünden başımıza gelene bak ben şimdi ne yapıcam dedi.

3)hayvanları seviyor mu.

Çok güzel böyle anılarınızı ve gördüğünüz olayları yazın herkese örnek olsun.
Teşekkürler hemşerim...

kerdi
29-06-2005, 12:30
yaa arkadaşlar bu kadar yazı okudum hic aşktan bahseden yok.Demek toplum olarak mantık evliliği yapar olmuşuz.Ben ilk görüşte aşık oldum ve hemen teklifte bulundum.15 yıldır ilk günkü heyecanla evliliğimiz devam ediyor iki de yavrumuz var.Allah herkese gönlündekini versin.AŞK,ta mantık aranmıyor.Hicbir kritere uymuyor
saygılar

JAKO
29-06-2005, 12:38

3)hayvanları seviyor mu.

Sokak kedisine tekme atmak şart. iyi de atmalı ki eften püften nedenlerle sorun çıkartacak türden bir insanla boşa zaman kaybetmemeli. atmayacaksanız da atın ki sonradan ortaya çıkabilecek tepkileri baştan versinler ve hayatınızdan çıkıp gitsinler.

trakyalı
29-06-2005, 13:38
Anketimize katılacak yüreklileri bekliyoruz...

AloneWolf
29-06-2005, 14:23
ben super yaparım
ziron iyidir ;)
bu arada tel helvası nı tek başına yapıyorum deme inanmam ;)

minnosh
29-06-2005, 14:30
ziron iyidir ;)
bu arada tel helvası nı tek başına yapıyorum deme inanmam ;)

tek başıma yapabiliyorum:))))
bunun yanına su boreğinide ekliyorum.onuda tek başıma yapıyorum.ama çok yorucu su boreğini yapmak.

camarors
29-06-2005, 14:43
tek başıma yapabiliyorum:))))
bunun yanına su boreğinide ekliyorum.onuda tek başıma yapıyorum.ama çok yorucu su boreğini yapmak.

Ben de tek basima jøleyi tabaga koyup uzerine vanilya sosu døkup yiyebiliyorum :D

camarors
29-06-2005, 14:46
"Ziron" ne demek, tatli mi, børek cesidi mi? bu arada onu atlamisim:)

minnosh
29-06-2005, 14:46
Ben de tek basima jøleyi tabaga koyup uzerine vanilya sosu døkup yiyebiliyorum :D

bravo buyuk başarı:))

camarors
29-06-2005, 14:48
bravo buyuk başarı:))

Ama ufak bi problem var, bu bos tabak noolcek simdi :D

benim kediye veriim de yalasin bari :D

Beşinciboyut
29-06-2005, 14:54
Eş seçiminde en mükemmelini aramak beyhudedir.
Her iyinin içinde bir kötülük, her kötülüğün içinde bir iyilik vardır.
önemli olan iyiyi ortaya çıkarabilmek.
"Babam dünyanın en güzel kadını ile evlenmeye kalksa ben olmazdım." Demiş, kim demiş, niye demiş... :ley: :fl:

minnosh
29-06-2005, 14:55
"Ziron" ne demek, tatli mi, børek cesidi mi? bu arada onu atlamisim:)

ziron bizim yoreye ozgu bir yemek bazı yorelerde isilin diyede geçiyor.hatta sivaslılar uzerine yoğurt dokuyor.ama biz gurut dokeriz.yufkayla yapılan bir çeşit yemek diyim.fırında kesilip katlanarak kızartılan yufkaların uzerine gurutu dokuyorsun.offfffff super oluyor valla.gurutta kurutulmuş ayran suzmesidir.ama bunu suda ezmek gerekiyor.ezip ziranların uzerine öyle dokuyorsun.biraz karışık tarif ettim ama:))tereyağınıda uzerinde gezdiriyorsun hihihihhihi

minnosh
29-06-2005, 14:56
Ama ufak bi problem var, bu bos tabak noolcek simdi :D

benim kediye veriim de yalasin bari :D

joleden nefret ederim ıyyyyyyyy

soros74
29-06-2005, 15:00
Anketin bekarları da kapsayacak şekilde yeni seçeneklerle düzenlenmesini öneriyorum.:)
Kabul edenler, etmeyenler?

minnosh
29-06-2005, 15:00
kabul ediyorum mırrrr

soros74
29-06-2005, 15:03
kabul ediyorum mırrrr
Çocukluğumda Milliyet Çocuk diye bir dergi vardı. Onda Mırnav isminde bir çizgiroman kahramanının maceraları vardı. Mırrrr deyince aklıma geldi.:)

camarors
29-06-2005, 15:05
ÖZLEDİM
Durmadan akıyor gözümün yaşı.
Ahlımdan çıkmıyor can ekmek aşı.
Gara bulut sarmış istalın başı.
Sila hasretiyle köyü özledim.
Kordüğüm olmuş ummacın hamuru.
Genellikle bitmez köyün çamuru.
Odun teknesinde ekmek hamuru.
Tandurda dumanı hisi özledim.
Sevire erişte ziron yapılır.
Gurut gatığa sarmusah gatılır.
Üzerine sarı tere yahılır.
Köyümde iftarı gışı çzledim.
Hastaya verilir herle çorbası.
Gışları yapılır hamsi tavası.
Yemeklerin hası pağla gatısı.
Küplerde turşuyu suyu özledim.
Sahanda yapılır peynirli guymah.
Olurmu ? fıtfıta haşıla doymah.
Kartol gatısına soğanı soymah.
Gatıhlı çorbayı gahı özledim.
Yapar Hasan gider mezire meşe.
Keçikaya köyü doymaz ğüneşe.
Ahşamki tebessüm hüzünlü neşe.
Köyümde tezeği tozu özledim.

Saygılarımla. Hasan YAPAR.

trakyalı
29-06-2005, 15:09
Anketin bekarları da kapsayacak şekilde yeni seçeneklerle düzenlenmesini öneriyorum.:)
Kabul edenler, etmeyenler?
Sayın bekar kardeşlerimizin mutlu evlilikleri görmeleri için düzenlenmiş bir ankettir. :bravo: :kucak: :cheers:

soros74
29-06-2005, 15:13
Sayın bekar kardeşlerimizin mutlu evlilikleri görmeleri için düzenlenmiş bir ankettir. :bravo: :kucak: :cheers:
Anketin şu andaki haline bakılırsa %100 bir mutluluk sözkonusu. Yanıltıcı olmasın sonra, yoksa ben mi farklı bir dünyada yaşıyorum:)

rush
29-06-2005, 15:16
Eş Seçerken Nelere Dikkat edilmeli???
Valla bir sürü faktör vardır da benim aklıma ilk gelen
soyu sopu bizim oralara uzanmış olmalı....

camarors
29-06-2005, 15:16
Anketin şu andaki haline bakılırsa %100 bir mutluluk sözkonusu. Yanıltıcı olmasın sonra, yoksa ben mi farklı bir dünyada yaşıyorum:)

Korkudan kimse isaretlemiyo sanirim :D

minnosh
29-06-2005, 15:18

babamdada o takıntı var valla.........s

trakyalı
29-06-2005, 15:21
Korkacak bişey yok anket sonucunu eşleriniz görmeyecek...

minnosh
29-06-2005, 15:29
Korkacak bişey yok anket sonucunu eşleriniz görmeyecek...

valla bu anketi duysunlarrr napıp edip bakarlar.emin ol

trakyalı
29-06-2005, 15:40
valla bu anketi duysunlarrr napıp edip bakarlar.emin ol
Aman canım biz erkeklerin saklayacak bir şeyimiz yok ki.
eşimizi seviyoruz. :kucak:

minnosh
29-06-2005, 17:45
Aman canım biz erkeklerin saklayacak bir şeyimiz yok ki.
eşimizi seviyoruz. :kucak:

mutlaka sevmeyenlerde vardır:))

HOWARD ROAK
29-06-2005, 17:46
Kırlangıç ayağı, karga tüyü........

HOWARD ROAK
29-06-2005, 17:51
Anketteki hayırın biri benim...........

SALESMAN
29-06-2005, 18:03
Helal olsun, yurekten tebrik ederim bu topici actiginiz icin... Belki de butun topiclerin icinde en ama ennnnnnnn yararli topic bu, tabii iş işten gecmemis olanlara... :D

Sahsen ben, nacizane derim ki, amman sizden veya sizin ailenizden daha guclu ve kalabalik olmasin karsi taraf.. Hele dayilar, amcalar, erkek kardesleri assssssssssla olmasin... Dunyanin binbir turlu hâli var, ne oluuuuuuuuur ne olmaz...

:mad:

niye dövecekler mi?

korkma bu kadar ömer güçlü senin de aslan gibi hissenet ailesi var arkanda , biz daha kalabalığız ...

SALESMAN
29-06-2005, 18:07
Yunan’ın Afroditi, Mısır’ın Hathor’u, İskandinavya’nın ve dolayısıyla Germenlerin Ostara’sı
gibi olsun.

önce insan olsun .

arkadaşınız olmasını istemeyeceğiniz insan güzel olsa ne farkeder..

SALESMAN
29-06-2005, 18:13
Bir arkadaşımın söylediğini size aktarayım.

Babanızın fakir olması sizin suçunuz değildir, ama kayınbabanızın fakir olması direkt sizin suçunuzdur... :D
:D

:D :bravo:

SALESMAN
29-06-2005, 18:17

sana tedaşda çalışan eli yüzü düzgün bir veznedar bulalım .. :cool:

SALESMAN
29-06-2005, 18:27
ziron bizim yoreye ozgu bir yemek bazı yorelerde isilin diyede geçiyor.hatta sivaslılar uzerine yoğurt dokuyor.ama biz gurut dokeriz.yufkayla yapılan bir çeşit yemek diyim.fırında kesilip katlanarak kızartılan yufkaların uzerine gurutu dokuyorsun.offfffff super oluyor valla.gurutta kurutulmuş ayran suzmesidir.ama bunu suda ezmek gerekiyor.ezip ziranların uzerine öyle dokuyorsun.biraz karışık tarif ettim ama:))tereyağınıda uzerinde gezdiriyorsun hihihihhihi

mantının kıymasızı , arnavutlar da samsa adında aynısını aynı şekilde yaparlar,

bunu yapabilen elde baklava da açar, aferim minnos sen gelecek vadediyorsun ....

rush
29-06-2005, 21:05

Benim bu gönderime sizin oralar neresi eyyy dost diye soran arkadaş nickini yazmamışsın ki cvp vereyim :rolleyes: :confused: ;)

bikmisbroker
29-06-2005, 21:36
Once Temel analizine bakican, aklina yattiysa Teknik analiz ve grafik calismasi yapican..

Yaw ben yanlis TOPiCDE yaziormusum yawww?? Hay Allah??:D:D:D

soros74
29-06-2005, 21:41
Eş seçerken en çok dikkat edilecek konulardan biri, dış güzellikle kamufle edilmiş kötü karakterdir...

bikmisbroker
29-06-2005, 21:41
Ama arkandan Bildigini okuyan??

bikmisbroker
29-06-2005, 21:43
ziron bizim yoreye ozgu bir yemek bazı yorelerde isilin diyede geçiyor.hatta sivaslılar uzerine yoğurt dokuyor.
.................................................. ..............................

Memleket nire hemsehrim??

minnosh
29-06-2005, 22:29
Memleket nire hemsehrim??

bayburt bilirmisiniz.babam bayburt annem cezayirli:)))
arap mutfağındanda anlarım:)))

soros74
29-06-2005, 22:31
Cezayirin neresinden?:)
Geçen sene Japonlarla gidecektim Cezayire sonradan vazgeçtim...

bikmisbroker
29-06-2005, 22:32

Amcam zamaninda bayburt da Rontgen mutehassisi olarak gorev yapmis..Ben de epeyi sene evvel dogu karadeniz gezisinde ugramistim..

Halen unutamam KOP dagi gecidini?? Halen unutamam Anadoluya bakan tarafdaki corak gorunume karsilik karadeniz'e bakan tarafdaki yesilin enva-i cesit rengini?? Yagmurdan sonra Ormanlarin icinde olusan derecikleri..

minnosh
29-06-2005, 22:42
Cezayirin neresinden?:)
Geçen sene Japonlarla gidecektim Cezayire sonradan vazgeçtim...

bejaia.ben hiç gitmedim ama hihihihihi.akrabalarım çok var cezayirde ama kısmet olmadı valla:))

balaban
29-06-2005, 22:44
Bir kez gönderdiğimi hatırlıyorum ama hangi topiğe bilmem. Burası tam yeri.

Snake
30-06-2005, 01:49
durust olsun...

Thesecret
30-06-2005, 02:16
Bu topic çok gereksiz bence. Siparişle mi olur bu yau.... Seversen seversin sevmezsen sevmezsin. Ama kocayak olmamasına dikkat ederim valla :p:p:p

trakyalı
30-06-2005, 09:08
Bu topic çok gereksiz bence. Siparişle mi olur bu yau.... Seversen seversin sevmezsen sevmezsin. Ama kocayak olmamasına dikkat ederim valla :p:p:p
Gerekli evliler evleneceklere bilgilerini aktarması için gerekli.
Ayak konusu tekme açısından önemli tabi...

trakyalı
30-06-2005, 11:21
Benim bu gönderime sizin oralar neresi eyyy dost diye soran arkadaş nickini yazmamışsın ki cvp vereyim :rolleyes: :confused: ;)
Sn.rush o ben değilim.Yanlış mesaj.Yine de memnun oldum...

rush
30-06-2005, 11:28
Sn.rush o ben değilim.Yanlış mesaj.Yine de memnun oldum...

Sn. Trakyalı
Demek yanlış akıl yürütmüşüm :D, kusura bakmayın...
bende memnun oldum

spokesman
30-06-2005, 11:45
topik başlığı ilgimi çekti, ama yazılanları henüz okuyamadım. şu aşamada diyebileceğim en geçerli ölçüt ailesidir. anasına bak kızını al misali..

trakyalı
30-06-2005, 14:00
topik başlığı ilgimi çekti, ama yazılanları henüz okuyamadım. şu aşamada diyebileceğim en geçerli ölçüt ailesidir. anasına bak kızını al misali..
Her ata sözünde bir ders vardır...

trakyalı
30-06-2005, 18:39
En iyi eş japonlarda imiş veya caponlarda..

soros74
01-07-2005, 11:34
En iyi eş japonlarda imiş veya caponlarda..
Ruslardan da iyi eş olur ama sadece %10luk bir kısımdan. Geri kalan %90dan seçerseniz, mahallenin diline düşme olasılığı çok yüksektir...

SunShine
01-07-2005, 11:39
Eş secerken nelere dikkat etmeli...

Öncelikle elinin hafif olmasına dikkat etmek lazım. :roll:

Sonra ise, babasının zengin olmasına.

Ya da dayısının. :D

trakyalı
01-07-2005, 11:49
Ruslardan da iyi eş olur ama sadece %10luk bir kısımdan. Geri kalan %90dan seçerseniz, mahallenin diline düşme olasılığı çok yüksektir...
Uhhhg!!!!!

spokesman
01-07-2005, 11:52
bence bu topiğin ikiye bölünmesi lazım erkek ve bayan eşte aranan özellikler olarak. aksi halde iş geyiğe doğru gitmekte, japonlar, ruslar, nataşalar gibi..

trakyalı
01-07-2005, 12:06
bence bu topiğin ikiye bölünmesi lazım erkek ve bayan eşte aranan özellikler olarak. aksi halde iş geyiğe doğru gitmekte, japonlar, ruslar, nataşalar gibi..
Bayanlar erkek için, erkeklerde bayanlar için aranan özellikleri yazabilirler.

HAKAN
01-07-2005, 12:10
İsimlerinin görüneceğini bildikleri halde ankete hayır kullanabilenleri kutluyorum. Siz gerçekten evli misiniz.

SunShine
01-07-2005, 12:13
Siz gerçekten evli misiniz.

Ben evliyim.

soros74
01-07-2005, 12:16
Dikkatimi çeken bir konu var ankette:
Genelde memnun olmayanlar yaşca daha büyük üyeler. Demekki yıllar geçtikçe evlilikten memnuniyetsizlik artıyor. İlk yıllardaki canım, cicim, aşkım, lay lay lom söylemleri yerini farklılıklara ve kavgalara bırakıyor...

Ne dersiniz haksız mıyım!!!

trakyalı
01-07-2005, 12:20
Dikkatimi çeken bir konu var ankette:
Genelde memnun olmayanlar yaşca daha büyük üyeler. Demekki yıllar geçtikçe evlilikten memnuniyetsizlik artıyor. İlk yıllardaki canım, cicim, aşkım, lay lay lom söylemleri yerini farklılıklara ve kavgalara bırakıyor...

Ne dersiniz haksız mıyım!!!
Severek evlenenler genelde eşlerinin her yaşında ona sevgi ve saygısını esirgemezler.
Her yaşta sevgi başka oluyor.
Yeter ki sevin...

hat
01-07-2005, 12:25
Severek evlenenler genelde eşlerinin her yaşında ona sevgi ve saygısını esirgemezler.
Yeter ki sevin...

:bravo: :bravo: :bravo:

hiç kimse dört dörtlük değildir ama iyi bir çift dört dörtlük olabilir
demişler dimi :)

SunShine
01-07-2005, 12:35
Yeter ki sevin...

Teoride öyle..

Ama, maalesef ki, evlilik iki kişi arasında olmuyor çoğu zaman.

Arada aileler var, akrabalar var, eş ve dost var.

Çok evlilikler gördüm ki; eş dost, akraba ya da ailelerin sevgiziliğinden, saygısızlığından ve hatta küstahlığından yıkılmıştır.

Ve, ikincil, üçüncül etkenler yüzünden eşler arasında sayı da kalmamıştı, sevgi de bitmiştir.

Pratikte de böyle..

Saygılarımla.

hat
01-07-2005, 12:36
bir de eski başbakanımız sn. ecevit ne güzel söylemiş "el ele büyüttük sevgimizi"
el ele sevgi de(bütün canlı cansız herşeyi sevmek) iş hayatı da çevrede herşey büyür

lutas
01-07-2005, 12:41
Aşk hamur gibidir.
Her zaman yoğrulmak ister.
Bırakırsanız kurur gider.

Ve birgün bir yerlerindenin
kırılmaya başlar.

Sonra gözyaşları ile tekrar
yapıştırılmak istense bile

kırık yerlerin izi hep kalır...

balaban
01-07-2005, 13:01
Teoride öyle..

Çok evlilikler gördüm ki; eş dost, akraba ya da ailelerin sevgiziliğinden, saygısızlığından ve hatta küstahlığından yıkılmıştır.

Ve, ikincil, üçüncül etkenler yüzünden eşler arasında sayı da kalmamıştı, sevgi de bitmiştir.

Pratikte de böyle..

Saygılarımla.

Sn.Trakyalı sevgi demiş, hatırlıyamadım bir arkadaşımız da aşktan söz eden olmamış demişti.

Evlilik için aşk- sevgi yeterli ama evliliği devam ettirmek için yeterli değil. Aşk kimyadır ve geçicidir, süresi kişilere bağlıdır. Sevgi yanında saygı ve hoşgörü yoksa çabuk terk edecektir sizi. Hoşgörü ve anlayış olmayınca iyi davranışlar dahi göze batar. Saygıyı kaybedince evliliği uzatmanın anlamı da yok. Nasıl olsa bir gün bitecek bitmesede beraber yaşamak iki tarafada işkence olacak .

İki kişi evlenmeli aileler değil ama Türkiye'de bu çok kolay değil. Siz bilinçli olup onları mümkün olduğu kadar uzak tutmaya çalışmalısınız. Sevgili anneniz ve babanız-kardeşiniz de olsalar eşiniz hakkında konuşma, ona söz söyleme hakkına sahip değiller. Eşiniz için de aynı şey geçerli. Siz kimseyi kimse hakkında konuşturtmayacaksınız. Siz bu dengeyi kurarsanız arada pin-pon topu olmaktan kurtulursunuz ve eşinizle aranızdaki saygı da kaybolmaz, evliliğiniz de bozulmaz.

Sonuç olarak, daha önce hiç tanımadığınız, huyu farklı, gelenek-görenek-eğitimi farklı bir insanla yaşayabilmek çok kolay değil ama imkansız da değil. Sadece bu doğru insan olsun.

SunShine
01-07-2005, 13:45
Sn.Trakyalı sevgi demiş, hatırlıyamadım bir arkadaşımız da aşktan söz eden olmamış demişti.

Evlilik için aşk- sevgi yeterli ama evliliği devam ettirmek için yeterli değil. Aşk kimyadır ve geçicidir, süresi kişilere bağlıdır. Sevgi yanında saygı ve hoşgörü yoksa çabuk terk edecektir sizi. Hoşgörü ve anlayış olmayınca iyi davranışlar dahi göze batar. Saygıyı kaybedince evliliği uzatmanın anlamı da yok. Nasıl olsa bir gün bitecek bitmesede beraber yaşamak iki tarafada işkence olacak .

İki kişi evlenmeli aileler değil ama Türkiye'de bu çok kolay değil. Siz bilinçli olup onları mümkün olduğu kadar uzak tutmaya çalışmalısınız. Sevgili anneniz ve babanız-kardeşiniz de olsalar eşiniz hakkında konuşma, ona söz söyleme hakkına sahip değiller. Eşiniz için de aynı şey geçerli. Siz kimseyi kimse hakkında konuşturtmayacaksınız. Siz bu dengeyi kurarsanız arada pin-pon topu olmaktan kurtulursunuz ve eşinizle aranızdaki saygı da kaybolmaz, evliliğiniz de bozulmaz.

Sonuç olarak, daha önce hiç tanımadığınız, huyu farklı, gelenek-görenek-eğitimi farklı bir insanla yaşayabilmek çok kolay değil ama imkansız da değil. Sadece bu doğru insan olsun.

Teorisi öyle..

Ben inandım ki;

Evlilik bir yüce dağın arkasındaki, görünmeyen, ama herkesin gitmeye çalıştığı bir ülkeye yolculuktur.

Bu yolculuk, güllük gülistanlık, suların şırıl şırıl aktığı, kuşların cıvıl cıvıl ötüştüğü, sevgililerin öpüştüğü, yem yeşil çimenlikleri olan ve ağaçlarının çiçek açtığı düz bir ovada başlar.

Ama yürüdükce yer yer ayaklarınıza taşların batacağı, yer yer elinizi kolunuz çalıların çırpıların çizeceği, yer yer suzuzluktan kıvrandığınızda bir pınar bulamayacağınız, zorlu, yokuş ve dar bir patikaya dönüştüğünü göreceğiniz bir yoldaki yolculuk.

İşte sevgi de saygı da, o patikada tek vücut olabilmeniz ya da olamamanızın göstergesi olacaktır.

Ya o dar patikada, taşa, çalıya çırpıya rağmen birlikte yürüyecek, ya da biriniz diğerini aşağıya uçuruma yuvarlayacak.

Ya da, dayanamayıp birlikte uçuruma yuvarlanacaksınız.

Ve hiç unutmayın ki; o dar patikada bir de yükünüz olacaktır. Yükünüzü bu dağın ardındaki ülkenin önündeki dağın ardındaki ülkeye gitmesi için, bu dağın ardındaki ülkeye kadar taşımak zorundasınız.

Ya da onu yolda bırakacasınız, kurtlar kuşlar yiyecek.

Felsefesi de böyle.

trakyalı
01-07-2005, 14:09
Teoride öyle..

Pratikte de böyle..

Saygılarımla.
Öncelik eşin ve çocukların.
Diğerlerine saygıyı esirgemesin o kadar...

trakyalı
04-07-2005, 16:50

Öncelikle elinin hafif olmasına dikkat etmek lazım. :roll:

Sonra ise, babasının zengin olmasına.

Ya da dayısının. :D
Hafif elli olmasının amacı ne diş mi çektircen iğne mi vurduracak?
Dayak olayı ise onu bilemem... :vurkafa:

gemici
04-07-2005, 18:03
en önemlisi 45 yaşından önce seçmemeye çalışın.............
hadi seçmeye karar verdiniz karşı cinsten ve de zengin olmasına dikkat edin.........bunlar yeter gerisi palavra..................s

terapist
04-07-2005, 18:20
:D :D :D
grafiğinede bakalım mı al veriyomu diye... :D :D

intexma
04-07-2005, 18:42
hadi seçmeye karar verdiniz karşı cinsten ve de zengin olmasına dikkat edin.........bunlar yeter gerisi palavra..................s

ehh zaten bunlar herşeyi açıklıyor..
:evil:©

trakyalı
04-07-2005, 18:53
Hiçbir canlı yalnız başına yaşayamaz.Yalnızlık Allah’a mahsustur.Her canlı çift yaratılmıştır.Ama hayvanlar eşlerini içgüdüsel olarak seçerler.Onlarda ailesine düşkündür ama bir müddet.İnsanlar aileleri ile ölene kadar yaşarlar.Hatta öldükten sonra nesillerini devam ettirecek olmaları insanlara mutluluk verir.Bu duygu Türk insanında daha baskın olduğundan hep erkek evlat edinmeyi ister.Bunun için Osmanlı padişahları evlenmeden kırk gün önce besiye çekilir hormonları güçlensin diye sigara ve keyif verici maddelerden uzak tutulur ki erkek evlat sahibi olması için. Günümüz toplumunda da erkek evlat sahibi olabilme isteği hala devam etmektedir.
Şimdi bunları konumuz ile alakası nedir diye sorabilirsiniz.Erkekleri büyüten onlara terbiye veren anneler değil mi? Peki oğullarını evlendirdiklerinde gelinleri ile neden geçinemezler?
Peki eş seçerken bu söylediklerimin hangisini dikkate alacağız?
İnsanın öğreniminden çok aile yaşantısı önemlidir.Hani helal süt emmiş deriz ya işte o insanı bulmak önemli.Çocuklarınızı yetiştirecek onlara sevgi verecek bir eş bulmak çok önemli.Suç işleyenlerin çoğunun aile yaşantısında mutlaka bir bozukluk vardır.
Özellikle baba,çocuk için çok önemlidir.Evden kaçan kızların çoğu baba sevgisinden uzak olanlardır.Özellikle bu kızlar kendinden çok büyük kişilerle evlenmekte veya beraber olmaktadır.
Eşimiz sadece bize önem vermemeli evine çocuklarına da önem vermelidir.Kadın veya erkek ikisi için de bu önemlidir.İşten eve koşarak gelen bir eş evde onu bekleyen seven biri olduğunu bildiği için evine koşarak gelir.Dışarıda mutluluğu arayan kişiler evliliklerinde mutlu olamayan kişilerdir.
Onun için eş seçerken önce evleneceğiniz kişinin ailesini tanıyın.Yaşam ortamında bulunun.Ne yedip ne içtiklerine bakın.Tuvaletlerini bile kontrol etmekte yarar var. Çünkü bunlar eşinizi tanımanıza yardımcı olur.
Eşlerin birbirlerinden iğrenmemesi gerekir.Eşinizin kokusu size itici geliyorsa bu ileride sizi daha çok rahatsız edecektir.
Fikirleri de önemli.İnsanların ne olduğu ilk görüşte anlaşılmaz.Ama konuştukça karşınızdaki hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz.Bu yüzden bol bol konuşmak gerekir.
Beni eşimle Tuğba ÜNSAL’ın annesi tanıştırmıştı.15 yıldır evliyim. Bir bakıma görücü usulü ile evlendim ama eşimle gezdik konuştuk fikirlerimizi öğrendik kavga etmedik mi, ettik tabii her evlilikte olduğu gibi.
Ama kavgalarımız ailelerimiz yüzünden oldu.Evlendiğinizde ailenize (anne,baba,kardeşler) saygınızı esirgemeyin ama onlara bağlı kalmayın.Onların görüşlerini alıp kararı eşinizle verin.
Sırf annem istedi diye oğlunuzu o okula vermeyin.Şimdi sizinde bir aileniz var.Onlara danışmadan iş yapmayın.Hep ben taviz veriyorum diye düşünmeyin.Düşünceler insanı çok yıpratır.Oturun eşinizle konuşun. Yalan söylemeyin,dürüst olun.
Eşinizi sokakta aramayın.Tavsiye üzerine veya iş yerinden okuldan seçin.Hemen evlenmeyin.Hani hayatınızı yaşayın derler ya, bunu yapın evlenince gözünüz dışarıda kalmasın.
Erkekler ev işi yapmaz. Doğru ama şimdi kadınlar da çalışıyor.Onlara yardım etmekten çekinmeyin.Ben kazak erkeğim diyen çoğu erkeğin evine gidin tam tersini görürüsünüz.
Hiç bir zaman dolduruşa gelmeyin.Dışarıdan söylenenleri evinizde uygulamaya kakmayın.Mutlaka eşinizin fikrini alın.
Sır saklamasını bilen kişi ile evlenin.Bu konuda size bir şey anlatayım.
‘’Adamın mutlu bir evliliği varmış daha evliliklerinin ilk senesinde adam bir define bulmuş.Karısını henüz tanımadığı için ona söylememiş.Bir gece yattıktan sonra adam altına tuvaletini yapmış.Hiç bir şey olmamış gibi sabah kalkmış ama kadınını yanında görememiş.Karısı adamın yaptığını annesine hatat bütün komşulara söylemiş.Tabii boşanmışlar.Adam başka bir kadınla evlenmiş aynı olayı o kadına da tekrarlamış.Sabah kalktığında karısının altını temizlemek için su getirdiğini görmüş.Adam –hanım kusura bakma altıma kaçırmışım.Deyince kadın-olsun bey olur böyle şeyler demiş.
Adem karısını yanına oturtmuş
Ahnım demiş ben bir define buldum senin sır saklayabileceğini öğrendm şimdi gel beraber bu paraları yiyelim. Demiş.
İşte sır saklamaya küçük bir örnek.
Sizlere 4 temmuzda eş seçimi konusunda yazacağımı söylemiştim şimdilik aklıma gelenler bunlar daha sonra yine yazarım sizlerin de katkılarını bekliyorum.
Hoşça kalın….

EFE
04-07-2005, 19:25

Üstadım anladığım kadarıyla "hatun olsun zengin olsun da isterse çamurdan olsun" diyorsun. Sürrealist bir yaklaşım.

soros74
04-07-2005, 19:51
Yaşdan kastınız fiziki yaş mı ruhi yaş mı?
Bir de zenginlik maddi mi olacak manevi mi?
Önemli detaylar bunlar, tam anlamak istiyorum onun için sordum...

trakyalı
04-07-2005, 20:02
Parayla saadet olurmu????

b_oracle
04-07-2005, 20:32
evlendıkten sonra obez olmaması sısmalamaya megıllı olup olmadıgı cok kız gordum evlenınce yuzene hatta arkadan bakılmaz duruma gelebılıyolar allah korusun

abidin
04-07-2005, 20:56
ilk önce,evlenmeyi düşünen sen ; kendinin kim olduğunu iyice düşün!

Kendini bileceksin ki, eşinin nasıl bir insan karakteri olup olmayacağına karar verebilesin.

Ne güzel söylemişler
" Sen seni bil seni ,sen seni bilmezsen okurlar enseni"

Her insanın dünyaya bakış açısı farklıdır, saygı duyalım
Ama kendini tanımamışsan , aday eşinin nasıl bir insan olduğunuda bilemezsin
Bir nevi yazı-tura
İşte asıl kumar budur.

Evlenmek isteyen tüm dostlarıma kendine uygun bir evlilik yapma dileğimle,

Saygılarımla,

trakyalı
04-07-2005, 21:01
Gönül kelebek gibidir ot da konar güle de...

tulaycan
04-07-2005, 21:14
erkeğinde çok uyuyanını, tembel olanını, alışverişe çıkmayanını,karısı yanındayken yoldaki kızlara bakanı, ev işlerine yardım etmeyenini, bakımsız ve kirli olanı eve koymamalı:)

Çömez
04-07-2005, 21:15
eş seçereken, sizin de seçileceğinizi unutmayalım abiler, ablalar :)

tulaycan
04-07-2005, 21:17
eş seçereken, sizin de seçileceğinizi unutmayalım abiler, ablalar :)

:bravo: :bravo:

trakyalı
04-07-2005, 21:18
erkeğinde çok uyuyanını, tembel olanını, alışverişe çıkmayanını,karısı yanındayken yoldaki kızlara bakanı, ev işlerine yardım etmeyenini, bakımsız ve kirli olanı eve koymamalı:)
Her iki cins için de geçerli sözler.
Karşılıklı anlayış,yardımlaşma ve uyum.

trakyalı
04-07-2005, 21:23
-Canım benim erkeğim,seni çok seviyorum.Akşam eve gelmeyince merak ettim bu mesajı alınca eve dön lütfen seni çok seviyorum.Seni kırdığım için çok ama çok özür diliyorum.Sen benim birtanemsin.Ayrıca sana öküz,bir işe yaramaz bir hayvansın dediğim için de özür dilerim.Ne olur neredeysen haber ver.
-Sahi sayısal lotoda altı tuturduğun için seni tebrik ederim...
Eşin... :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

soros74
04-07-2005, 21:32
Bence bütün ev işlerini erkek yapmalı, kadınlar da altın günlerine giderek faydalı fikiralışverişlerinde bulunmalı. Kadının tek görevi erkeğin evişleri programını yapıp, bu programın hatasız uygulanmasını takip etmek olmalı. Geri kalan zamanda kadın dinlenmeli.Hatta çocuk olduktan sonra çocuğa tamamen erkek bakmalı, gerekli tıbbi düzenlemeler yapılarak emzirmesini de erkek yapmalı:)

Yaşasın feminizm:D

Çömez
04-07-2005, 21:33
Her iki cins için de geçerli sözler.
Karşılıklı anlayış,yardımlaşma ve uyum.
:bravo: :bravo: :bravo:

trakyalı
04-07-2005, 21:54
Bence bütün ev işlerini erkek yapmalı, kadınlar da altın günlerine giderek faydalı fikiralışverişlerinde bulunmalı. Kadının tek görevi erkeğin evişleri programını yapıp, bu programın hatasız uygulanmasını takip etmek olmalı. Geri kalan zamanda kadın dinlenmeli.Hatta çocuk olduktan sonra çocuğa tamamen erkek bakmalı, gerekli tıbbi düzenlemeler yapılarak emzirmesini de erkek yapmalı:)

Yaşasın feminizm:D
Aaaa yok artık o kadarıda doğa kanununa aykırı..
:vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

soros74
04-07-2005, 22:00
Aaaa yok artık o kadarıda doğa kanununa aykırı..
:vurkafa: :vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:
Kanunlar ihlal edilmek için vardır:D

trakyalı
04-07-2005, 22:10
Kanunlar ihlal edilmek için vardır:D
:mod: Olur böyle vakalar Türk polisi yakalar. :mod:

trakyalı
04-07-2005, 22:26
En çok sevdiğiniz insan kim?

gemici
04-07-2005, 22:31
Yaşdan kastınız fiziki yaş mı ruhi yaş mı?
Bir de zenginlik maddi mi olacak manevi mi?
Önemli detaylar bunlar, tam anlamak istiyorum onun için sordum...
ben maddiyatçıyım................s

ubatu
04-07-2005, 22:43
2 kadın alacaksın
biri ile gezeceksin diğerinide evde hizmetçi olarak kullanacaksın
2 sininde hali vakti yerinde olmalı ki maddi sorun yaşamıyasın varsa parası sen harcıyacaksın yoksa sende evlenmiyeceksin erkkekliği ayak altına düşürmeyin bundan yiyip içip yatacaksın başka çare yok erkeklik elden gidiyor ekkek çocuklarınıza da dikkat edin derim ben

ubatu
04-07-2005, 22:45
100 sene sonra dünya da erkek nüfusu yok denecek kadar az kalacak onlarda damızlık olarak anılacaklar
kadınlar için orgazm aletleri geliştiriyorlar dolayısıyla kadınlarda ona alıştımı erkek eline kuvvet :)))))
ileriyi düşünün kadına fazla değer vermeyin kadınlar tüm insanlığa ihanet ediyorlar farkında olmadan şöyle bir düşünün 100 sene ileriye doğru

trakyalı
04-07-2005, 23:02
Kızlar erkek istemeye mi gidecek dersiniz.
''bugün oğlunuzu kızımıza istemeye geleceğiz müsaitmisiniz.''

ubatu
04-07-2005, 23:12
evet üstelik başlık parası verecekler mecburlar çünkü piyasada erkek kalmayacak

trakyalı
04-07-2005, 23:25
Erkekler el üstünde tutulur.
EEE bulunmuyor sonuçta.
Artık askerede kadınlar gider.
Erkin baba ''kızları da alın artık askere'' şarkısını değiştirir.

trakyalı
05-07-2005, 01:05
Eşini ve işini seveceksin yoksa mutlu olamazsın...

Beşinciboyut
05-07-2005, 03:39
sayın Trakyalı ,
Nereden aklına geldi bu konu. Sanıyorum yaşınız 44 ve seçiminizi yapmış olmalısınız. Neyse ilginç görüşler ortaya çıkıyor. devam arkadaşlar.
saygılarımla.

trakyalı
05-07-2005, 06:27
sayın Trakyalı ,
Nereden aklına geldi bu konu. Sanıyorum yaşınız 44 ve seçiminizi yapmış olmalısınız. Neyse ilginç görüşler ortaya çıkıyor. devam arkadaşlar.
saygılarımla.
Eşimi ve işimi seviyorum.
Allahıma şükür.
İnsan daha ne ister.
Herkese nasip olsun inşallah...

trakyalı
05-07-2005, 08:27
Hiçbir canlı yalnız başına yaşayamaz.Yalnızlık Allah’a mahsustur.Her canlı çift yaratılmıştır.Ama hayvanlar eşlerini içgüdüsel olarak seçerler.Onlarda ailesine düşkündür ama bir müddet.İnsanlar aileleri ile ölene kadar yaşarlar.Hatta öldükten sonra nesillerini devam ettirecek olmaları insanlara mutluluk verir.Bu duygu Türk insanında daha baskın olduğundan hep erkek evlat edinmeyi ister.Bunun için Osmanlı padişahları evlenmeden kırk gün önce besiye çekilir hormonları güçlensin diye sigara ve keyif verici maddelerden uzak tutulur ki erkek evlat sahibi olması için. Günümüz toplumunda da erkek evlat sahibi olabilme isteği hala devam etmektedir.
Şimdi bunları konumuz ile alakası nedir diye sorabilirsiniz.Erkekleri büyüten onlara terbiye veren anneler değil mi? Peki oğullarını evlendirdiklerinde gelinleri ile neden geçinemezler?
Peki eş seçerken bu söylediklerimin hangisini dikkate alacağız?
İnsanın öğreniminden çok aile yaşantısı önemlidir.Hani helal süt emmiş deriz ya işte o insanı bulmak önemli.Çocuklarınızı yetiştirecek onlara sevgi verecek bir eş bulmak çok önemli.Suç işleyenlerin çoğunun aile yaşantısında mutlaka bir bozukluk vardır.
Özellikle baba,çocuk için çok önemlidir.Evden kaçan kızların çoğu baba sevgisinden uzak olanlardır.Özellikle bu kızlar kendinden çok büyük kişilerle evlenmekte veya beraber olmaktadır.
Eşimiz sadece bize önem vermemeli evine çocuklarına da önem vermelidir.Kadın veya erkek ikisi için de bu önemlidir.İşten eve koşarak gelen bir eş evde onu bekleyen seven biri olduğunu bildiği için evine koşarak gelir.Dışarıda mutluluğu arayan kişiler evliliklerinde mutlu olamayan kişilerdir.
Onun için eş seçerken önce evleneceğiniz kişinin ailesini tanıyın.Yaşam ortamında bulunun.Ne yedip ne içtiklerine bakın.Tuvaletlerini bile kontrol etmekte yarar var. Çünkü bunlar eşinizi tanımanıza yardımcı olur.
Eşlerin birbirlerinden iğrenmemesi gerekir.Eşinizin kokusu size itici geliyorsa bu ileride sizi daha çok rahatsız edecektir.
Fikirleri de önemli.İnsanların ne olduğu ilk görüşte anlaşılmaz.Ama konuştukça karşınızdaki hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz.Bu yüzden bol bol konuşmak gerekir.
Beni eşimle Tuğba ÜNSAL’ın annesi tanıştırmıştı.15 yıldır evliyim. Bir bakıma görücü usulü ile evlendim ama eşimle gezdik konuştuk fikirlerimizi öğrendik kavga etmedik mi, ettik tabii her evlilikte olduğu gibi.
Ama kavgalarımız ailelerimiz yüzünden oldu.Evlendiğinizde ailenize (anne,baba,kardeşler) saygınızı esirgemeyin ama onlara bağlı kalmayın.Onların görüşlerini alıp kararı eşinizle verin.
Sırf annem istedi diye oğlunuzu o okula vermeyin.Şimdi sizinde bir aileniz var.Onlara danışmadan iş yapmayın.Hep ben taviz veriyorum diye düşünmeyin.Düşünceler insanı çok yıpratır.Oturun eşinizle konuşun. Yalan söylemeyin,dürüst olun.
Eşinizi sokakta aramayın.Tavsiye üzerine veya iş yerinden okuldan seçin.Hemen evlenmeyin.Hani hayatınızı yaşayın derler ya, bunu yapın evlenince gözünüz dışarıda kalmasın.
Erkekler ev işi yapmaz. Doğru ama şimdi kadınlar da çalışıyor.Onlara yardım etmekten çekinmeyin.Ben kazak erkeğim diyen çoğu erkeğin evine gidin tam tersini görürüsünüz.
Hiç bir zaman dolduruşa gelmeyin.Dışarıdan söylenenleri evinizde uygulamaya kakmayın.Mutlaka eşinizin fikrini alın.
Sır saklamasını bilen kişi ile evlenin.Bu konuda size bir şey anlatayım.
‘’Adamın mutlu bir evliliği varmış daha evliliklerinin ilk senesinde adam bir define bulmuş.Karısını henüz tanımadığı için ona söylememiş.Bir gece yattıktan sonra adam altına tuvaletini yapmış.Hiç bir şey olmamış gibi sabah kalkmış ama kadınını yanında görememiş.Karısı adamın yaptığını annesine hatat bütün komşulara söylemiş.Tabii boşanmışlar.Adam başka bir kadınla evlenmiş aynı olayı o kadına da tekrarlamış.Sabah kalktığında karısının altını temizlemek için su getirdiğini görmüş.Adam –hanım kusura bakma altıma kaçırmışım.Deyince kadın-olsun bey olur böyle şeyler demiş.
Adem karısını yanına oturtmuş
Ahnım demiş ben bir define buldum senin sır saklayabileceğini öğrendm şimdi gel beraber bu paraları yiyelim. Demiş.
İşte sır saklamaya küçük bir örnek.
Sizlere 4 temmuzda eş seçimi konusunda yazacağımı söylemiştim şimdilik aklıma gelenler bunlar daha sonra yine yazarım sizlerin de katkılarını bekliyorum.
Hoşça kalın….
Devam...Öneri ve yazılarınızı bekliyorum....
Teşekkürler...

EFE
05-07-2005, 10:23
KAHVE TANELERİ GİBİ OLABİLMEK

Kahve taneleri gibi olabilmek..

Bir baba evlenmek üzere olan oğluna tavsiyelerde bulunuyormuş.

“Son tavsiyemi mutfakta anlatmak istiyorum” demiş.

Mutfağı ve yemek yapmayı bilmeyen delikanlı “Olur” demiş çekine çekine.

Baba, ocağa aynı büyüklükte üç kap koymuş, hepsini suyla doldurup üçünün de altını yakmış.

“Şimdi. İstediğim her şeyden iki tane vereceksin bana” demiş oğluna.

Sırasıyla havuç, yumurta ve kavrulmamış kahve çekirdeği istemiş...

Oğlu hepsinden ikişer tane vermiş babasına.

Adam iki havucu birinci kaba, iki yumurtayı ikinci kaba ve iki kavrulmamış kahve çekirdeğini üçüncü kaba

koymuş.

Her üçünü de yirmi dakika süreyle kaynatmış.

Daha sonra kapları indirip yemek masasına buyur etmiş oğlunu.

Yemek masasında üç tabak duruyormuş.

Kaplarda kaynayan havuçları, yumurtaları ve kahve çekirdeklerini büyük bir özenle tabaklara yerleştirmiş.

Sonra oğluna dönüp sormuş: “Ne görüyorsun?”

Oğlu düşünürken açıklamaya başlamış.”Havuçlar haşlandıkça aslını kaybedip yumuşamış.

Yumurtalar görünüşte baştaki gibi sert duruyorlar ama içleri katılaşmış.

Kahve taneleri ise olduğu gibi duruyor, başta neyseler sonunda da öyleler...”

Sonra asıl tavsiyesine sıra gelmiş:”Evlilikte aşk ve şefkat birlikte olmalıdır.

Aşksız bir evlilikte her iki eş de şu gördüğün havuçlar gibi birbirlerini tüketirler, eskitirler, pörsütürler.

Şefkatsiz bir evlilikte ise eşler birbirlerine ne kadar tahammül etseler de, şu gördüğün yumurtalar gibi içten içe katılaşırlar, birbirlerinden uzaklaşırlar.

Aşkın da şefkatin de olduğu bir evlilikte ise, şartlar ne olursa olsun, eşler tıpkı şu kahve taneleri gibi , birbirlerinin yanında kalırlar, kendi kişiliklerini yitirmezler.

Kahve tanelerinin tekrar kaynatılmaya hazır olmaları gibi, onlar da birbirleriyle baş başa uzun

yıllar geçirmeye isteklidirler. “Oğlu aldığı bu dersten tatmin olmuşa benziyordu.

“Asil ders bu değil!” dedi baba.

Oğlunun elinden tuttu, ocağın üzerinde bıraktığı kapların içinde kalan suları gösterdi.

“Havuçlardan ve yumurtalardan arta kalan suya bak... İkisinde de bir tat yok.”

Kahve çekirdeklerini çıkardığı kaptaki suyu yavaşça bir fincana boşalttı.

Mis gibi taze kahve kokuyordu. Fincanı oğluna uzattı.”İçmek istersin herhalde” dedi.

Oğlu kahvesini yudumlarken konuşmasını sürdürdü.

“Kahve çekirdekleri gibi birbirlerini tüketmeyen eşlerin paylaştığı yuva da işte böyle olur.

Mis gibi. Temiz ve huzur verici.

Başka herkesin fincanına koyup yudumlayacağı taze kahve gibi...

Çünkü onlar birbirlerini harcamayarak, birbirlerine aşkla ve şefkatle davranarak hayata kendi

tatlarını, kokularını ve renklerini katmayı başarırlar.”

trakyalı
05-07-2005, 10:36
:bravo:
KAHVE TANELERİ GİBİ OLABİLMEK

Kahve taneleri gibi olabilmek..

Bir baba evlenmek üzere olan oğluna tavsiyelerde bulunuyormuş.

“Son tavsiyemi mutfakta anlatmak istiyorum” demiş.

Mutfağı ve yemek yapmayı bilmeyen delikanlı “Olur” demiş çekine çekine.

Baba, ocağa aynı büyüklükte üç kap koymuş, hepsini suyla doldurup üçünün de altını yakmış.

“Şimdi. İstediğim her şeyden iki tane vereceksin bana” demiş oğluna.

Sırasıyla havuç, yumurta ve kavrulmamış kahve çekirdeği istemiş...

Oğlu hepsinden ikişer tane vermiş babasına.

Adam iki havucu birinci kaba, iki yumurtayı ikinci kaba ve iki kavrulmamış kahve çekirdeğini üçüncü kaba

koymuş.

Her üçünü de yirmi dakika süreyle kaynatmış.

Daha sonra kapları indirip yemek masasına buyur etmiş oğlunu.

Yemek masasında üç tabak duruyormuş.

Kaplarda kaynayan havuçları, yumurtaları ve kahve çekirdeklerini büyük bir özenle tabaklara yerleştirmiş.

Sonra oğluna dönüp sormuş: “Ne görüyorsun?”

Oğlu düşünürken açıklamaya başlamış.”Havuçlar haşlandıkça aslını kaybedip yumuşamış.

Yumurtalar görünüşte baştaki gibi sert duruyorlar ama içleri katılaşmış.

Kahve taneleri ise olduğu gibi duruyor, başta neyseler sonunda da öyleler...”

Sonra asıl tavsiyesine sıra gelmiş:”Evlilikte aşk ve şefkat birlikte olmalıdır.

Aşksız bir evlilikte her iki eş de şu gördüğün havuçlar gibi birbirlerini tüketirler, eskitirler, pörsütürler.

Şefkatsiz bir evlilikte ise eşler birbirlerine ne kadar tahammül etseler de, şu gördüğün yumurtalar gibi içten içe katılaşırlar, birbirlerinden uzaklaşırlar.

Aşkın da şefkatin de olduğu bir evlilikte ise, şartlar ne olursa olsun, eşler tıpkı şu kahve taneleri gibi , birbirlerinin yanında kalırlar, kendi kişiliklerini yitirmezler.

Kahve tanelerinin tekrar kaynatılmaya hazır olmaları gibi, onlar da birbirleriyle baş başa uzun

yıllar geçirmeye isteklidirler. “Oğlu aldığı bu dersten tatmin olmuşa benziyordu.

“Asil ders bu değil!” dedi baba.

Oğlunun elinden tuttu, ocağın üzerinde bıraktığı kapların içinde kalan suları gösterdi.

“Havuçlardan ve yumurtalardan arta kalan suya bak... İkisinde de bir tat yok.”

Kahve çekirdeklerini çıkardığı kaptaki suyu yavaşça bir fincana boşalttı.

Mis gibi taze kahve kokuyordu. Fincanı oğluna uzattı.”İçmek istersin herhalde” dedi.

Oğlu kahvesini yudumlarken konuşmasını sürdürdü.

“Kahve çekirdekleri gibi birbirlerini tüketmeyen eşlerin paylaştığı yuva da işte böyle olur.

Mis gibi. Temiz ve huzur verici.

Başka herkesin fincanına koyup yudumlayacağı taze kahve gibi...

Çünkü onlar birbirlerini harcamayarak, birbirlerine aşkla ve şefkatle davranarak hayata kendi

tatlarını, kokularını ve renklerini katmayı başarırlar.”
Çok güzel teşekkürler... :bravo:

trakyalı
05-07-2005, 19:09
Evet güzel yazıları zevkle okuyorum devam edin bekliyorum....

EFE
05-07-2005, 22:32
bilgisayarınızın sesini açın

EFE
05-07-2005, 22:37
sessiz bakabilirsiniz

Oğuz Çelikdemir
05-07-2005, 22:38
Vıdı vıdı yapmayan, incir çekirdeğini doldurmayan geyik muhabbetleri yapmayan, herşeyi kıskanmayan, onda var bende neden yok ayaklarına takılmayan, az ile yetinmesini bilen, çok ile geçinmesini becerebilen, anama gidicem diye ikide bir nabız yoklamayan, anasına gittimi bir sonraki ziyaretinin planlarını yapmayan, babamın evinde böyle böyleydi demeyen, gamsız olmayan, mümkünse bütün gün evde otursa bile ağır sıklet box müsabakasına çıkacak yiğitler gibi yayılıp gitmeyen, seksi rahatlıkla konuşabilmeyi becerebilen (hiçkimse buna cesaret edemez, çıtını çıkarmaz, ama bir ömür nerede nasıl geçiriyor millet bunuda düşünmez)......

ohoooooo ben saysam sonu gelmez bunun beaaaa, en güzeli salla gitsin :D

kentuf
05-07-2005, 22:40
Vıdı vıdı yapmayan, incir çekirdeğini doldurmayan geyik muhabbetleri yapmayan, herşeyi kıskanmayan, onda var bende neden yok ayaklarına takılmayan, az ile yetinmesini bilen, çok ile geçinmesini becerebilen, anama gidicem diye ikide bir nabız yoklamayan, anasına gittimi bir sonraki ziyaretinin planlarını yapmayan, babamın evinde böyle böyleydi demeyen, gamsız olmayan, mümkünse bütün gün evde otursa bile ağır sıklet box müsabakasına çıkacak yiğitler gibi yayılıp gitmeyen, seksi rahatlıkla konuşabilmeyi becerebilen (hiçkimse buna cesaret edemez, çıtını çıkarmaz, ama bir ömür nerede nasıl geçiriyor millet bunuda düşünmez)......

ohoooooo ben saysam sonu gelmez bunun beaaaa, en güzeli salla gitsin :D
pehhh.

Oğuz Çelikdemir
05-07-2005, 22:40
Valla az kaldı merak etme, piyasada burnu 10 parmak yukarda gezen kokonalar bollaşmaya başladıkça oda olucak. Cumartesi - Pazar günleri Haldun Dormen sahnesinin önüne bir göz gezdirin, bakalım çoğunlukla bekleyen kimler :D

Kızlar erkek istemeye mi gidecek dersiniz.
''bugün oğlunuzu kızımıza istemeye geleceğiz müsaitmisiniz.''

simyacı
05-07-2005, 22:53
biraz akıllı olsun, bide fazla kafa ütülemesin.

Oğuz Çelikdemir
05-07-2005, 23:41
Sen yanmışın, akıllısı insana kurdeşen döktürür kardeş, bir daha düşün :D

biraz akıllı olsun, bide fazla kafa ütülemesin.

trakyalı
06-07-2005, 08:44
''Ben kalender meşrebim güzel çirkin aramam''

trakyalı
07-07-2005, 18:26
Çocukluğunuzda aşık olduğunuz kimse ile evlenseydiniz mutlu olabilirmiydiniz?
Veya hiç çocukluk aşkı ile evlenen var mı?

Oğuz Çelikdemir
07-07-2005, 22:46
Ben hayatımda birtek kişiye aşık oldum, sonra kafam bozuldu mailboxlarının hepsini kırdım girip düzenli olarak maillerini okudum. Birgün absürd absürd mailler gelmeye başladı, o anda dandik birine rastladığımı anladım. O günden bu güne tek kelime sevgi bile duymam kendisine. Dehşet bir beladan kurtulmuşum, gözünü seveyim bilgisayarın :D

Çocukluğunuzda aşık olduğunuz kimse ile evlenseydiniz mutlu olabilirmiydiniz?
Veya hiç çocukluk aşkı ile evlenen var mı?

trakyalı
07-07-2005, 22:51
Ben hayatımda birtek kişiye aşık oldum, sonra kafam bozuldu mailboxlarının hepsini kırdım girip düzenli olarak maillerini okudum. Birgün absürd absürd mailler gelmeye başladı, o anda dandik birine rastladığımı anladım. O günden bu güne tek kelime sevgi bile duymam kendisine. Dehşet bir beladan kurtulmuşum, gözünü seveyim bilgisayarın :D
Yat kalk bilgisayara dua et o zaman.. :bravo:

Oğuz Çelikdemir
07-07-2005, 22:55
Sabah 08.00 gece 02.00 arası paso bilgisayar başındayım zaten. Meslek icabı :D

Yat kalk bilgisayara dua et o zaman.. :bravo:

trakyalı
07-07-2005, 23:47
Sabah 08.00 gece 02.00 arası paso bilgisayar başındayım zaten. Meslek icabı :D
Benim bir sağımda bir solumda 2 tane var...

tosbaga
08-07-2005, 00:05
Fazla güzel olmıcak öncelikle bnm gibi kıskançlığı olanlar için :) sonra büssürü bela çıkıyo milletle uğraşıyon
Çok çeneli olmıcak
Dindar olmasada dinden haberi olacak
Sadık olacak
Çok kıskanç olmıcak
Ve en önemlisi kalbi eşsiz olacak
En merak ettiğimde ben evlenince neler yaşıcam :)

gençbaytar
08-07-2005, 00:07
kadın dünyanın en güzel yaratıkları bence ,onlarsız hayatın cok manası olacağı kanısında değilim bence evleneceğim kadından cok şey beklemezdim bilirim ki en büyük ikramiye amortidir(en fazla verdiğiniz kadar alırsınız)bu mantıkla hareket ederseniz sevin ,sevilin ,sayın ,saygı duyun hayatın güzelliklerini ve zorluklarını onunla yaşamaya değeceğine inanıyorsanız kalbinizdede ona yer ayırdıysanız gerisini bırakın evlenin gitsin sakın geçkalmayın evlilik hayatta yapılacak en güzel birlikteliktir kadınsız hayat :BORSADA GELECEK VADATMEYEN SENET GİBİDİR GEC KALLLLMAYIN SAKIN.

trakyalı
08-07-2005, 00:17
Severek evlenin sevgisiz evlilik olmaz.
Eşinizin herşeyini sevmeniz gerekir.
Espiri anlayışınız da bir olmalı.
Yoksa hayatınız çok sönük geçer.
Hep yatay gidersiniz.
İniş çıkış olacak.
Kavga olmadan barışmanın zevkini alamazsınız.
Ama yatakta kavgalı olmayın...

trakyalı
08-07-2005, 08:19
(KIRÇTAN)
Zaman
Zaman akıp gidiyor dur demek olmaz
Sarılıp da geçmişe avunmak olmaz
Ne sen kalırsın ne de ben bu dünyada
Umudun kaybedip pes etmek olmaz

Bir kez olsun çevir yüzün bak şu toprağa
Her gün bir çiçek açıyor diyor merhaba
Bütün geceler mecbur varır sabaha
Umudun kaybedip pes etmek olmaz

Gönül isterdi ki hep iyi olsun çok iyi olsun
Bütün acılar bitip her an hoş olsun
Ama ne yaparsın insanoğlusun
Acı olmayınca tatlı da olmaz

gallax
10-07-2005, 16:22
Sanırım herkesin hayalinde mükemmele yakın eş var!
Peki biz mükemmel miyiz? Bu mükemmel eşe layık mıyız?
Vücudumuz bi gün hepimize ihanet edecek, GENÇLİĞİMİZİ iki büklüm yolda giderken yerlerde arayacağız!!!!!!!!!!

sevdiğiniz kişi eşiniz olsun ve onu kabullenin!

EFE
10-07-2005, 16:49
sevdiğiniz kişi eşiniz olsun ve onu kabullenin!

Doğa insana akıl fikir bariyeri vermış, bunun yanında seçicilik, kılı kırk yarma, herşeye bir kulp takma, zor beğenme ve kapris gibi duygular da vermiş. Diğer taraftan insan soyunun devamı için bu iki cinsin birleşip bir yavru dünyaya getirmeleri ve buna uzun süre ebeveynlik yapma görevi vermiştir. Bütün bunlar birleşince insan soyu tehlikeye gireceği için akıl-fikir bariyerini ortadan kaldıran AŞK denen geçici bir endorfin vermiştir. Her yaşta ve her kişiye aşık olmak kolay değildir, doğa bunu da zaman ve en olası uygun kişiyi sizin adınıza seçmiştir.

Aşık olduğunuzda karşı tarafta sizinle hemfikir ise hiç düşünmeyin nikahı basın. Hiçbir ilişkinin garantisi yoktur ama bu usül en uygun olanıdır, pişman olma olasılığınız en düşük ihtimaldir.

Aşka karşı gelmek doğaya karşı gelmektir ve acı verir.

balaban
10-07-2005, 22:57
Kimse kusursuz değildir. O yüzden mükemmeli aramayın. Zaten siz de mükemmel değilsiniz.

Oğuz Çelikdemir
10-07-2005, 23:03
Bugün tv de antalya sahillerini gösteriyor, antalyalı bir kız plajda güneşleniyor. Rusları sevmiyorum, gelmesinler buraya diyor, niye diye soruyor spiker cevap yok.

Ulen tilki, güzelleri gördün tabi, yüzüne bakan yok, mızmızlanıyon. Rekabet ten güç doğar, rekabet etmesini beceremiyon, o zaman atak ol, girişimci ol. Bulunmaz bursa kumaşı gibi durursan, daha çooook durursun :D

EFE
10-07-2005, 23:07
Kimse kusursuz değildir. O yüzden mükemmeli aramayın. Zaten siz de mükemmel değilsiniz.

Kız kurusu dedikleri bu resimdeki olsa gerek. Ben de bu laf nerden türedi diye merak ediyordum, öğrenmenin yaşı yokmuş.

balaban
10-07-2005, 23:14
Bugün tv de antalya sahillerini gösteriyor, antalyalı bir kız plajda güneşleniyor. Rusları sevmiyorum, gelmesinler buraya diyor, niye diye soruyor spiker cevap yok.

Ulen tilki, güzelleri gördün tabi, yüzüne bakan yok, mızmızlanıyon. Rekabet ten güç doğar, rekabet etmesini beceremiyon, o zaman atak ol, girişimci ol. Bulunmaz bursa kumaşı gibi durursan, daha çooook durursun :D

Rus turistlerin kaldığı bir çok otelde kaldım. Gerçekten gelmesinler dedirtecek kadar varlar ama gelsinler tabii adamlar para harcıyor. Tesislere o kadar yatırım yapılmış tabiiki turiste ihtiyacımız var.

Özellikle otelde herşey dahil kalıyorlarsa içki bedava olduğu için içkiyle yıkanıyorlar ve oteldeki bütün müşterileri rahatsız ediyorlar. Neden Rus denince kadınları düşündünüz ki?

Oğuz Çelikdemir
10-07-2005, 23:26
Soru sorulan antalyanın yerlisi genç bir kız, benim ilgimi çeken bu sadece, yoksa başka birşey değil :D

Rus turistlerin kaldığı bir çok otelde kaldım. Gerçekten gelmesinler dedirtecek kadar varlar ama gelsinler tabii adamlar para harcıyor. Tesislere o kadar yatırım yapılmış tabiiki turiste ihtiyacımız var.

Özellikle otelde herşey dahil kalıyorlarsa içki bedava olduğu için içkiyle yıkanıyorlar ve oteldeki bütün müşterileri rahatsız ediyorlar. Neden Rus denince kadınları düşündünüz ki?

kentuf
10-07-2005, 23:32
Rus biri görsem aklımdan potasiyel aids li ibaresi geçmeden edemiyorum .

varyemez
10-07-2005, 23:43
bir elmanın iki yarısı gibi olmalı, Kendi özeliklerin, eğitim seviyen, ekonomik durumun, kültürün ne ise ona uygun biri olmalı,aile yapısı benzerlik göstermeli..
aksi olursa sıkıntı olur..

kentuf
11-07-2005, 00:07
boyu senden uzun olmamalı yoksa ..... geçerler ehhe

lutas
11-07-2005, 09:34

Kör bir kadınla sağır bir adam ;

mutlu bir çifttir...

trakyalı
19-07-2005, 14:24
Yahu bu topik kalmış burada evlenecek kardeşlerimiz yok herhalde.
Parasızlıktan millet evliliği düşünemiyor herhalde.
Ama şimdiki gençler bizden daha şanslı ben vermedim ama baba hakkı başlık parası verenler çoktu zamanında.
Şimdi hiç olmazsa onlar yok ama hayat çok pahalı Allah yeni evleneceklere yardım etsin...

trakyalı
06-08-2005, 12:52
Evlenecek kimse yok.Hayat pahalılığından kimse ev kuramıyor her halde... :vurkafa:

gzmnc
06-08-2005, 19:04
iyi adamlar NEDENSE çirkindirler.

*

Yakışıklı adamlar NEDENSE iyi değildir.

*

Yakışıklı ve iyi adamlar NEDENSE eşcinseldir.

*

Yakışıklı, iyi ve heteroseksüel adamlar NEDENSE evlidir.

*

Çok yakışıklı olmayıp da iyi olan adamların NEDENSE parası yoktur.

*

Çok yakışıklı olmayıp parası çok olan adamlar NEDENSE bizim onların
parasının peşinde olduğumuzu düşünürler.

*

Yakışıklı ama parasız adamlar NEDENSE bizim paramızın peşindedirler.

*

Parası olup, çok iyi olmayan ama nasılsa heteroseksüel olan adamlar
NEDENSE yeterince güzel olmadığımız düşünürler.

*

Güzel olduğumuzu düşünen heteroseksüel, biraz iyi ve paralı adamlar
NEDENSE korkaktır.

*

Biraz yakışıklı, biraz iyi, ir miktar parası olan ve heteroseksüel adamlar
NEDENSE utangaçtır ve asla ilk hareketi yapmazlar.

*

Asla ilk hareketi yapmayan adamlar, insiyatifi biz ele aldığımızda NEDENSE
otomatik olarak bize olan ilgilerini kaybederler.

*

Yani &&

EVDE KALDIK !!!!!

:)))

trakyalı
06-08-2005, 21:21
iyi adamlar NEDENSE çirkindirler.

*

Yakışıklı adamlar NEDENSE iyi değildir.

*

Yakışıklı ve iyi adamlar NEDENSE eşcinseldir.

*

Yakışıklı, iyi ve heteroseksüel adamlar NEDENSE evlidir.

*

Çok yakışıklı olmayıp da iyi olan adamların NEDENSE parası yoktur.

*

Çok yakışıklı olmayıp parası çok olan adamlar NEDENSE bizim onların
parasının peşinde olduğumuzu düşünürler.

*

Yakışıklı ama parasız adamlar NEDENSE bizim paramızın peşindedirler.

*

Parası olup, çok iyi olmayan ama nasılsa heteroseksüel olan adamlar
NEDENSE yeterince güzel olmadığımız düşünürler.

*

Güzel olduğumuzu düşünen heteroseksüel, biraz iyi ve paralı adamlar
NEDENSE korkaktır.

*

Biraz yakışıklı, biraz iyi, ir miktar parası olan ve heteroseksüel adamlar
NEDENSE utangaçtır ve asla ilk hareketi yapmazlar.

*

Asla ilk hareketi yapmayan adamlar, insiyatifi biz ele aldığımızda NEDENSE
otomatik olarak bize olan ilgilerini kaybederler.

*

Yani &&

EVDE KALDIK !!!!!

:)))
Herkesin mutlu ve huzurlu olabileceği bir eş bulabilmesini dilerim...

ortab
26-08-2005, 08:43
Kadın dediğin güzel olacak arkadaş.
Şöyle savurdu mu eteğini, ruhun rüzgarına kayacak. Bacakların, ayakların, bilekten bağlı ayakkabıya tutunan parmakların, seyrine doyamayacaksın.
Bakımlı olacak kadın dediğin.
Saçları ipek , topukları pembe, boynu ince, salındı mı kuğu gibi zarif olacak ve zarifliğinin ortasında bir hanımefendi barındıracak. Güzel olacak ama kaşı, gözü, bacağı, sözü doğru, ruhuaydınlık olacak, güzelliği komple olacak.
Korkmayacaksın gecenin bir vakti sol cenapta yüzünü gördüğünde. Yeni
bir kabus gibi yaşamayacaksın gerçeği de. Güzel olacak ama, aklını evde tutacak kadar da akıllı.... Seni elinin tersiyle değil, avucunun içiyle kavrayacak... Bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz beni böyle.
Rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek
küçük kurtçuklarla. Sıradan ve kabullenir yaşamanın ne demek olduğunu
sindirmiş olacak içine. Asla şatafat düşkünü olmayacak. Doğum
günlerinde bir sıcacık öpücüğün yerini, tek taş bir De Beears' ın alamayacağını algılayacak kadar doygun olacak. Hatırlaman yetecek özel günleri, pahalı bir hediyeyle savuşturmadan. Sadeliğin içinde farkedilir olabilmeyi, gösterişli kıyafetle bir tutmayacak. Duruşu, oturuşu, yürüyüşü abartılıdeğil, basit hiç değil, sadelikten oluşacak. Kendini süs bebeği gibi ortaya atıp, fingirdeşmeyecek başkalarıyla.
Ekonomiden, politikadan, milli maçlardan ve kültürel olaylardan haberi olacak. Bizi kim yönetir, nasıl yönetir, demokrasi, monarşi, oligarşi nedir bilecek, saf hatun numarasıyla cahilliğini güzelliğiyle örtmeye yeltenmeyecek. Gezip, eğlenmesini bildiği kadar, pazar parasını kozmetiğe yatırmaması gerektiğini, domatesin, ekmeğin, soğanın, kıymanın kaç para olduğunu bilecek. Cak cak telefonda konuşup, niye böyle fatura geldi hayret tribine girmeyecek. Eşini dostunu kollayacak ama içi vıcık vıcık dedikodu yumağının içinde kaybolmayacak.
Marka düşkünü, moda düşkünü olmayacak kesinlikle...Takip edecek ancak yakışanı seçecek. Sökük, paça boyu, fermuar dikmeyi bilecek, herseferinde terzi aranmayacak pırnık pırnık. Elinden her iş gelecek. Marifetlerini sadece seni elde ederken değil, seni elde tutarken de gösterecek ve tüm bunlar içinden gelecek içinden, göstermelik olmayacak.
Adamın siniri bozmayacak, tepesini attırmayacak, cinleri başına toplamayacak, körolası dilini gerektiğinde yutacak... Çarşı pazar görmesini, sana don kilot almasını, gömlek ayakkabı numaranı bilecek... ve zevki seni giydirecek kadar yerinde olacak, kendisini giydirmeyi bildiği gibi.
Orada burada dedikodu yapmayacak, laf taşımayacak, ayıkla pirincin
taşını durumlarına sokmayacak.
Ortalık yerde kahkahalarıyla sebepsiz çınlamayacak. Dekoltenin
dozunu kaçırmayacak ama sıkı sıkıya da kendini ambalajlamayacak. Açık saçık olan elbisesi değil, sana olan ilgisi olacak ve bunu gösterebilecek medeniyeti...
Onu bir kediyi sever gibi seveceksin yanıbaşında ve huzurla... Öyle 'çağırdım, gelmedin, geç kaldın, aramadın, sormadın, kiminleydin, hesap ver' yapmayacak. Sana yüreğiyle güvenecek, inançlarıyla sokulacak. Bilmem kimin sözüne aldırmayacak, asla arkadaşlarının arkasından konuşmayacak, hele küfür hiç etmeyecek. Sınırını zorlamayacak , salya sümük ağlamayacak, kıytırık nedenlerden hır gür çıkarmayacak. Sözü dinlenir, anlaşılır olacak. Bir hatayı allayıp pullayıp abartmayacak.
Gömleklerini o ütüleyecek ve o gömleğe hangi pantolon yakışır bilecek. Ama hayatı giyim kuşam üstüne kurulmayacak. Uyum ve uyumsuzluk nedir bilecek.
Bir kere, topuklu ayakkabıyla spor ayakkabının ayrımını yapabilecek arkadaş. Dağa çıkarken rugan ayakkabı giymeyecek. 'Of yoruldum, beni ara, beni al, beni bul, bunu isterim'değil, 'sence de uygunsa, yanındayım, ben gelirim, merak etme'olacak lügatında. Tereciye tere satmayacak yani.
Hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak. Cesur olacak
cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek ve arkandan laf söyletmeyecek....
Aklını başından alacak ama, aklını sadece bununla
yormayacak. Delireceksin ama delirmen hastalıktan olmayacak.
Uzanıverdi mi yanına boylu boyunca, göğsünde atan kalbinin yerine
koyacaksın kendini, ruhunu, herşeyini. Aşksız yatmayacak yatağa ve sen
bunu bileceksin.
Kadın gibi kadın olacak kadın dediğin, çıtır çerez niyetine yemediğin. Bir gecelik değil, ömürlük olacak ömürlük. Yıllara rehaveti değil huzuru taşıyacak. En seksi leydi olmayı da bilecek, hanım sultan olup sözünü geçirmeyi de. Cıvık konulara takılıp zaman tüketmeyecek, küsmeyecek, süründürmeyecek. Kadın dediğin ayıp nedir bilecek.
Sıkboğaz edip seni yalancı durumuna düşürmeyecek. Seni öyle bir tutacak ki arkadaş, sen bile şaşıracaksın öyle tutulduğuna. iki lafın başı, her tartışmada ayrılalım tehtidi savurmayacak. Sabırlı olacak ve asla gururuna dokunmayacak...
Tuzu az, şekeri çok gibi limiti olmayan prosedürsüz yemeklerle işi olmayacak. şöyle pastırmalı kurufasülyenin yanına tereyağlı pilavı konduracak şüphesiz. Salatasız oturmayacak yemeğe. Temiz olacak herşeyden önce mesela köfteyi mıncıklarken elleri . Yahut pahalı parfümlerin sindiği, süslü püslü boyacı küpü gibi, her öptüğünde bulaşık bir tadın kaldığı bir kadını öpmeyeceksin. Buram buram aşka sarılacaksın arkadaş.
Buram buram kadın kokacak kadın dediğin. Kadın dediğin güzel olacak ama eli yüzü düzgünden çok öte birşey. Zeki olacak zeki, seni bir hamur gibi karmasını da bilecek, o hamura kendini katmasını da... Paranın gücünü bilecek ama ne parasızlığın ezikliğini ne de paranın kudurmuşluğunu yaşayacak. Değerlerini bir anlık hevesler uğruna terketmeyecek. Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seni baştan çıkarırken kullanacak, yan gözle adam kesmeyecek, üstüne sevgili edinmeyecek.
Sarışın, renkli gözlü, uzun bacaklı, beyaz tenli, ince bilekli dilber filan fasarya... Kadın dediğin hatun olacak arkadaş, sözüne güvenilir, olacak.
Bileceksin ki konuşulanlar burada kalır, kapıdan çıkmaz bir daha. Ağzı sıkı olacak kadın dediğin. Sırrını tutacak ama gününü bekleyip kusmayacak...
Para lazımcılardan, kürkçülerden, cep telefonu manyaklarından, dırdırcılardan, unutkanlıklarını senin üzerine atanlardan, kendi yetersizliğini seni suçlayarak rahatlayanlardan, raf süslerinden, tehtidkarlardan, kaçaklardan, kıkırdayanlardan, boş bakanlardan olmayacak.
Saflığı, cahilliği, aptallığı oynamayacak, biraz ukala olabilir ancak sana rol yapmayacak. Komplekslerini güzelliğiyle örtmeye çalışmayacak. Bir şeyi çok isterse ve inançları doğrultusunda yapacak.
En önemlisi kendini sevecek arkadaş, kendini sevmeyen kadından sana
ne hayır gelir. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu kadınla ne yatağa sığabiliyorsun, ne toprağa... Koluna takıp gezmesini de bileceksin gururla, koynuna çekip sevişmesini de şehvetle. Analığını da bilecek, çocuklarından saygı görmeyi de, anaya babaya hürmet etmeyi de...
Kadın kadın olacak be, seni sadece sen olduğun için, sensin diye sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle, sınırlamayacak. Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem annen, hem çocuğun olacak, bağrına basacaksın huzurla... Bileceksin ki evde 'O'kadın tarafından beklenmenin zevkini hiçbir zevk yaşatamaz sana...
Öyle bir kadın işte....

SEN DE ADAM OLACAKSIN, SEÇMESİNİ BİLECEKSİN!
:)
not: alıntıdır.
vesselam...

tradeaddict
27-08-2005, 01:18
SOnay olsun, baska da birseye gerek yok.

gzmnc
27-08-2005, 14:12
Bayan "Harbi Kız"

Şunları Söyler : "Ahh boks maçına bilet mi aldın! Harikasın beee!!!"
Halk Dilinde İsimleri : Delikanlı Kız, Bacı.
Avantajları : Kafadengi, eğlenceli.
Dezavantajları : Bu tipler genellikle erkek gibi yapılı güçlü kuvvetli olurlar. Kafasını bozarsanız, hakkınızda pek hayırlı olmaz...

Bayan "Cıyak Cıyak"

Şunları Söyler : "Seni serseeeeeeem!!!! Gel burayaaa!!! Çabuk söyle bu saate kadar nerdeydiiiiiinnnnnnnn?"
Halk Dilinde İsimleri : Cadaloz, Başbelası.
Avantajları : Kendince size ilgi gösteriyor işte daha ne...
Dezavantajları : Sürekli kafanıza bişeyler fırlatır, uçan tekme savurur...

Bayan "Mızmız"

Şunları Söyler : "Aaah başım.. ayağım.. ayyy mideme ağrı saplandı."
Halk Dilinde İsimleri : Mıymıntı, Uyuntu, Karın ağrısı.
Avantajları : Sayesinde anatomi ve tıp bilginiz gelişir.
Dezavantajları : Bulaşıcıdır!

Bayan 'Patron'

Şunları Söyler : "Çabuk kalk!! O kravat olmamış çıkar başka bir tane tak!! Saçlarını biraz kestir!! Git para kazan!"
Halk Dilinde İsimleri : Çokbilmiş, Müdire Hanım, Diktatör, Terminatör!
Avantajları : Çoğunlukla doğruları söyler.
Dezavantajları : Yahu doğruları söylese ne oluuuuur, söylemese ne oluuur...

Bayan "Kararsız"

Şunları Söyler : "Ay ben ne yapsam.. İşten ayrılsam mı.. Evi değiştirsem.. Saç rengimi değiştirsem.. Yoksa böyle iyi mi.. Ayyy ya daha kötü olursa..."
Halk Dilinde İsimleri : Bayan Panik, Bayan Kriz.
Avantajları : Kolay ikna edilir, kolay sakinleştirilir.
Dezavantajları: 2 dakika sonra herşey yeniden başlar.

Bayan "Vahşi"

Şunları Söyler : Valla bu türün pek bilinen kalıplaşmış sözü yok, yani ne yapacakları hiç belli olmaz.
Halk Dilinde İsimleri : Çılgın.
Avantajları : Her an herşeye hazırdır.
Dezavantajları : Güvenilmezdir...

Bayan "Donuk"

Şunları Söyler : "Ne anlıyorsun bu çizgi filmlerden, bu abuk fıkralardan, karikatürlerden? Ne çocukça şeyler bunlar.."
Halk Dilinde İsimleri : Ruhsuz, Soğuk, Buz Kalıbı.
Avantajları : Hayatınızda olduğu sürece, arkadaşlarınızın sizin için endişelenmesini sağlar.
Dezavantajları : ...tabii "arkadaş" diye bişeyiniz kalmışsa

Bayan "Rüya Kız"

Şunları Söyler : "Seni herşeyinle çok seviyorum benim yakışıklı, akıllı, tatlı sevgilim!"
Halk Dilinde İsimleri : Kanatsız Melek
Avantajları : Eğlenceli, akıllı ve eşsiz...
Dezavantajları : Ya hiç karşınıza çıkmaz ya da karşınıza çıktığında çok geçtir...

trakyalı
27-08-2005, 15:38
Bayan "Harbi Kız"

Şunları Söyler : "Ahh boks maçına bilet mi aldın! Harikasın beee!!!"
Halk Dilinde İsimleri : Delikanlı Kız, Bacı.
Avantajları : Kafadengi, eğlenceli.
Dezavantajları : Bu tipler genellikle erkek gibi yapılı güçlü kuvvetli olurlar. Kafasını bozarsanız, hakkınızda pek hayırlı olmaz...

Bayan "Cıyak Cıyak"

Şunları Söyler : "Seni serseeeeeeem!!!! Gel burayaaa!!! Çabuk söyle bu saate kadar nerdeydiiiiiinnnnnnnn?"
Halk Dilinde İsimleri : Cadaloz, Başbelası.
Avantajları : Kendince size ilgi gösteriyor işte daha ne...
Dezavantajları : Sürekli kafanıza bişeyler fırlatır, uçan tekme savurur...

Bayan "Mızmız"

Şunları Söyler : "Aaah başım.. ayağım.. ayyy mideme ağrı saplandı."
Halk Dilinde İsimleri : Mıymıntı, Uyuntu, Karın ağrısı.
Avantajları : Sayesinde anatomi ve tıp bilginiz gelişir.
Dezavantajları : Bulaşıcıdır!

Bayan 'Patron'

Şunları Söyler : "Çabuk kalk!! O kravat olmamış çıkar başka bir tane tak!! Saçlarını biraz kestir!! Git para kazan!"
Halk Dilinde İsimleri : Çokbilmiş, Müdire Hanım, Diktatör, Terminatör!
Avantajları : Çoğunlukla doğruları söyler.
Dezavantajları : Yahu doğruları söylese ne oluuuuur, söylemese ne oluuur...

Bayan "Kararsız"

Şunları Söyler : "Ay ben ne yapsam.. İşten ayrılsam mı.. Evi değiştirsem.. Saç rengimi değiştirsem.. Yoksa böyle iyi mi.. Ayyy ya daha kötü olursa..."
Halk Dilinde İsimleri : Bayan Panik, Bayan Kriz.
Avantajları : Kolay ikna edilir, kolay sakinleştirilir.
Dezavantajları: 2 dakika sonra herşey yeniden başlar.

Bayan "Vahşi"

Şunları Söyler : Valla bu türün pek bilinen kalıplaşmış sözü yok, yani ne yapacakları hiç belli olmaz.
Halk Dilinde İsimleri : Çılgın.
Avantajları : Her an herşeye hazırdır.
Dezavantajları : Güvenilmezdir...

Bayan "Donuk"

Şunları Söyler : "Ne anlıyorsun bu çizgi filmlerden, bu abuk fıkralardan, karikatürlerden? Ne çocukça şeyler bunlar.."
Halk Dilinde İsimleri : Ruhsuz, Soğuk, Buz Kalıbı.
Avantajları : Hayatınızda olduğu sürece, arkadaşlarınızın sizin için endişelenmesini sağlar.
Dezavantajları : ...tabii "arkadaş" diye bişeyiniz kalmışsa

Bayan "Rüya Kız"

Şunları Söyler : "Seni herşeyinle çok seviyorum benim yakışıklı, akıllı, tatlı sevgilim!"
Halk Dilinde İsimleri : Kanatsız Melek
Avantajları : Eğlenceli, akıllı ve eşsiz...
Dezavantajları : Ya hiç karşınıza çıkmaz ya da karşınıza çıktığında çok geçtir...
Dışını bilirsin de içini bilemezsin.
Allah herkesin gönlüne göre bir eş versin... :D

egecal
27-08-2005, 15:41
gzmnc bayanmıymış?? aaaa

gzmnc
27-08-2005, 16:42
gzmnc bayanmıymış?? aaaa
:p :p :p

niko
27-08-2005, 19:09
İnsanlar bana kim uyar kim beni mutlu eder gibi düşüncelere kapılıyor önce.
Ama eş seçerken en önemli husus başta kendini tanımaktır.
Önce iyi bir eş olmaya çalışmak ve kendini sorgulamak...

edvin
28-08-2005, 16:24
güvenilir olmalı pehhh...

gzmnc
28-08-2005, 21:36
Bir kadın cocuktur aslında.

Cocuk gibi davranmayı sever.

Erkegin kendisine bir cocuga gösterdigi sefkati göstermesini de ister.

Bir cocugu oksar gibi incitmekten korkarak oksamalidir erkek kadını.

Ama her kadın cocukca da olsa dinlenilmesini, dikkate alinmasini ister.

Yani bir kadının cocukluk yapmasina izin vereceksiniz,

ama asla onu bir cocuk olarak görmeyeceksiniz.

Bir kadın güçlüdür aslında.

Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür.

Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasini sevmez.

Ister ki erkegin gücü kendisine huzur versin.

Kendi kendine yapabilecegi seyleri bile erkegin yapmasini bekler.

Böylece hem daha kadın oldugunu hissedecektir hem de

erkeginin ne kadar güçlü oldugunu görecektir.

Ancak kadın gücünü göstermek istediginde onu engelleyemezsiniz.

Yapmak istedigi bir sey varsa mutlaka yapar.

Bir kadın sevgilidir aslında.

İçinde her zaman sevgiyi tasir.

Sevdiklerinden kolay kolay ayrılamaz. Sevdiklerini kolay kolay kıramaz.

Zor sever ama tam sever.

Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için

yüreginin kabul ettigini beyninin de kabul etmesi gerekir.

Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız.

Belki kolayca yüregine girebilirsiniz.

Ancak beyninde yer etmemisseniz her an terk edilebilirsiniz.

Sevmedigi halde terk etmeyen kadinlar da var elbette.

Bunun nedeni ise engelleyemedikleri "acımak" duygusudur.

Bir kadın yalnızdır aslında.

Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz.

Kendisine ait bir dünyasi vardir ve orada hep yalnızdır.

O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez.

Hiçbir anahtar o dünyanin kapısını açamaz.

Yalnızlık onun sıgınagıdır.

O sıgınaga ne zaman girecegine, ne kadar kalacagina hep kendisi karar
verir.

Sıgınaktayken oradan çikmaya zorlarsaniz onu sonsuza dek
kaybedebilirsiniz.

Bir kadın bilgindir aslında.

Neler yapabilecegini erkek akli hayal bile edemez.

Yaratıcılıgının sınırı yoktur.

Ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkegini bekler.

Hoyratça harcamaz yaratıcılıgını sadece erkegine saklar.

Bir kadının gerçek erkegi olmayi basarabilmisseniz çok sanslisiniz

demektir.

Çünkü yasamınız asla sıradan olmayacaktır.

Bir kadın hayattır aslında.

Çünkü hayatın içinde olan her sey ancak kadınlar

oldugunda anlam kazanıyor.

Yemek yemek, su içmek bile.

Bir kadının elinden içtiginiz suyla kendi kendinize bardagi doldurup

içtiginiz su arasindaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?

Anlıyorsanız ne mutlu size.

Anlamıyorsanız, ne yazik ki yasamıyorsunuz.

CAN DÜNDAR

bourbon
28-08-2005, 21:42
ben bunlari anlayana kadar kadin rahmetli olur be Can abi.

trakyalı
28-08-2005, 22:17
güvenilir olmalı pehhh...
Allah gönlüne göre versin.Aradığını bulman dileğiyle...
:D :bravo:

hexedemical
28-08-2005, 22:27
eşin senden akıllı olmayacak :)

bourbon
28-08-2005, 22:34
birazcik teknik analizden cakacak))):::

balaban
28-08-2005, 23:25
Beklentilerinizi yüksek tutarsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. :p

Cinnamon
29-08-2005, 01:33
Bu mektubu Nisan 2001 tarihinde sessiz bir ilkbahar akşamında bana eşlik eden demli çay ve yeşil çimen kokuları arasında sana yazıyorum. Ben, baban. Senin adını bilmiyorum çünkü şu anda sen yoksun :). İşin garibi annen de yok. Daha dünyaya gelmesen de seni tanıyorum. Bu mektup ne zaman eline geçer onu da bilmiyorum. Bir gün okuyacaksın ve sonra başka bir zaman ne dediğimi anlayacaksın. Anneni de tanımıyorum. Tanıdığım kadınlardan biri değil sanırım. Hani gençler kendi aralarında şakalaşırken derler ya “sen benim yediğim portakalda vitaminsin”. Biyolojik olarak öyle olabilir ama gerçekte yüreğimde varsın.

Annenin bir gün karşıma çıkacağını, onu seveceğimi, onun beni seveceğini, senin dünyaya geleceğini ve seni SEVECEĞİMİZİ biliyorum. Bütün bunların olacağına inanıyorum. Peki nerden biliyorum senin olacağını. Bilmiyorum, sadece inanıyorum. “Gerçek aşıkların ve inananların delillere ihtiyacı yoktur” derler. Hiç kimseden bir delil istemiyorum ve hiç kimseye bir delil yada açıklama sunmayacağım. Neyin nasıl olacağını anlatamıyacağım çünkü bende bilmiyorum, ama olacak.

Sevgili oğlum

tanımadığım, kim olduğunu bilmediğim annene aşığım, seni seviyorum ve “biz”e inanıyorum. Sen benim geleceğimde köklenen ve bu günüme dallarını sarkıtan bir salkımsöğütsün. Oğlumsun. Doğmuş yada doğmamış olman önemli değil. Varlığın sadece bir beden bulmadı ama varsın, en azından kalbimde. Herkes öldükten sonra nereye gideceğimizi merak ediyor oysa ben doğmadan önce neredeydik diye soruyorum sürekli. Doğmadan önce başka kalplerdeymişiz. Bunu seninle anladım.

Oğlum, biz insanlar bu günde yaşarız, geçmişten ders alırız ama gücümüzü ve inancımızı veren geleceğimizdir. Sen benim geleceğimsin oğlum. Bir düş, inanç yada sıcak bir kurgu olsan da ben senden güç alıyorum. Minik pembe parmakların, kolların ve ellerinle birlikte hareket edip boşlukta ani bir hareketle parmağımı kavradığında anlayacağım bir çok şeyi; neden çimenler bu kadar yeşil kokar, denizin kokusu neden cam göbeği mavisidir, güneş neden doğudan doğar, bütün otobüs şoförleri neden hüzünlü bıyıklar bırakırlar, sıcak simitler neden annemi hatırlatır (babaannen dünyanın belki de en komik ve sevgi dolu kadınıdır, onu tanıyınca sen de anlayacaksın), ilk yağan kar nasıl oluyor da ilkbahar çiçeklerine dönüşüyor yada supermarket kasiyerleri neden göz alıcı kırmızı ojeler sürerler ve yaşam nedir. Bütün bunları o kısacık an içinde anlayacağım.

Elinin parmağımı yakalayıp sonra bir sevinçle bana güldüğün an bir renkli topu atar gibi elimi bıraktığın o kısacık zaman-zirvesinde anlayacağım. Kelimelere ne kadar hakim olursam olayım senin bana anlattığını ve benim sadece hissedebildiğim o anlamı anlatamayacağım. Benim sana daha sonradan öğreteceğim bir çok şey var: araba sürmesini, bilgisayar kullanmasını, bisiklet tekerini değiştirmesini, yüzmeyi, sigorta değiştirmeyi, kravat bağlamasını ve bir kadını taçlandırıp kraliçe yapmasını, traş olmasını öğreteceğim ama bütün bunlar senin bana gösterdiğin gerçek dünyanın yanında çok da fazla değil. Senin için aforizmalar uyduruyorum. “Babam der ki” diye başlayacağın türden aforizmalar. Kendimi komik buluyorum ama sevincin böyle yapıyor beni. Bir zamanlar bir film seyretmiştim adı “my life”dı. Ölümüne cok az kalan bir adam oğlu için video kasetler dolduruyordu. Ona bir çok şeyi öğretiyordu. Tanrıma şükürler olsun ki ben yaşayacağım ve seni göreceğim.

Herkes huzursuz Moğol atlıları gibi yeni bir dünyanın peşinde oğlum. Herkes önce dünyayı, sonra insanlığı en sonunda da kendini değiştirme peşinde. Aslında apaçık olan bir şey var. İhtiyacımız olan yeni bir dünya değil, zaten böyle bir şansımız da yok. Gerçekten ihtiyacımız olan yeni bir bakış, kucaklayış ve dünya-sevgisi. Senin dünyaya baktığın gibi bakabilmemiz lazım yoksa kendi hiçliğimizde kaybolup gideceğiz. Dünya çılgın bir yer oldu çünkü biz çılgınız.

Herkes böylesi bir dünyaya çocuk getirmenin çılgınlık olduğunu düşünüyor. Ya sen bir gün kalkıp da “beni neden dünyaya getirdiniz” diye sorarsan ne diyecekmişim? Bunu diyecek kadar aptal olmayacağını biliyorum çünkü önce benim sonra da annenin oğlusun. Asıl böyle bir dünyaya çocuk getirmek gerekli. adam gibi bir adam yetiştirip, dünyaya bağışlamak ama kurban etmemek gerekli. Sen kurban olmayacaksın. Kendi ipek böceği kozamda kurguladığım bir armağansın... Sen, mutsuz ama umutlu bir tırtılın düşündeki kelebeksin.

Sevgili oğlum, yaşam sıkıcı bir hafta sonu ödevi yada sabahın gelmesin beklediğini bir gece nöbeti değil. Olmuş yada olabilecek mucizelerin en büyüğüdür. Kimileri buna tanrı kimileriyse bir hücrenin oluşma ihtimalinin matematiksel olarak 2 üzeri 128 de bir ihtimaldir diyor. Bense sadece senin gülüşündür diyorum oğlum. Yaşam sadece senin gülüşün. Ve biz seni değil, sen bizi seçtin oğlum. Bir gün bunu anlayacaksın.

Annenin kim olduğunu bilmiyorum. Belki de daha tanışmadık. Onun harika bir kadın olduğundan eminim. Güçlü ve akıllı bir kadın. Çevresinin ilgisiyle şımartılmış benim gibi kendini beğenmiş bir ukalanın bile beğenisini ve hayranlığını toplayacak kadar harika bir kadın. Şefkati, sevecenliği ve saçlarını kulak arkasına atarkenki dalgınlığı ile ona hayranım. Onunla belki tanıştık belki hiç tanışmadık. Ama öylesine tanıyorum ki onu. Elime kalem kağıt verseler onun resmini çizeceğim yada bir mermeri gözü kapalı oyup nefes alan bir kadın çıkartabilirim.

Sen de yoksun, annen de ortalarda gözükmüyor :) ama “biz” varız. Şu an “bizi” geleceğe taşıyan sadece benim; benim sessiz inancım ve adanmışlığım. Belki biraz naiflik olacak ama ben önce kendim için sonra da biz için yaşıyorum. Ruhumun uçurumlarının kenarında aşağıya umarsızca baktığımda ve hiçliğe düşmeme bir adım kala sen beni tuttun. Yoksa insanın kendisini hiçliğe fırlatması içten bile değil. Çılgın kalabalık sürüler halinde ruhlarının uçurumlarına atlıyor. Bir sürü boş bakan gözler göreceksin. Balık gibi bakan anlamdan uzak gözler. Aç gözlü gözler, kıyıcı gözler. Bil ki onlar uçurumun dibindeler. Sana olan inancımı hiçbir şeye değişmedim. Kısırlık yapabileceğini söyledikleri bir ilacı tereddütsüz hemen reddettim. Gözlerimden birini kaybetme riskini göze alabilirim ama sana olan inanıcımı ve senin ve annenin merkez olduğu bir geleceğe olan ümidimi asla riske atamam çünkü gelecek biterse bu günüm de kalmaz ki...

Beden kire batinca onu suyla yıkarız. Peki ruh kire batınca neyle yıkarız? Ben ruhumu bir tek rüyamda gördüğüm gülüşünle yıkadım oğlum. Küçükken babamın elini elimle sarmaya çalışırdım ama beceremezdim. O sadece parmağını verirdi ve ben ısrarla onun elini sarmaya çalışırdım. Çocukluğumdan kalan o kadar net bir anı ki bu... Şimdi anlıyorum, baba elin evladının elini sarıyor ama evlat babasının elini değil yüreğini tutuyor. Yüreğimi tuttun oğlum.

Bir gün bir aile olacağız. Aile nedir diye sorarsan açıklamam zor. Anne baba ve çocuktan oluşma bir birliktelik ama bundan çok daha fazlası. Bir bayram sabahı kahvaltı sofrasında anlayabilirsin yada senin mezuniyet töreninde bize doğru gülümseyerek gelirken. Evlilik ve aile farklı şeyler. Aile evliliği içeriyor ama evlilik aileyi değil. Bunu bir gün sen de anlayacaksın. Herkes, her yerde ve her zaman yabancıdır; ancak seni sevenlerin yanında yurdundasındır.

Yaşama dair sana hiçbir garanti veremem oğlum. Ama bir aşk çocuğu olacağından, benim seninle şimdiden gurur duyduğum gibi senin de baban ve annenle gurur duyacağından emin ol. Ha birde gözlerin renkli olacak :). Şimdi gülümsüyorum oğlum. Şiddetli bir savaşta beklenen barış günü kadar büyük bir hayalsin. Oğlumsun.

Sizleri bekliyorum. Önce anneni gelmesini, sonra seni ve sonra da “biz”i.

Sevgimle Kal...

Baban

http://www.eminari.com/denemeler/oglumamek.htm

gemici
29-08-2005, 08:51
anası ve kardeşleri olmasın yeter.

balaban
29-08-2005, 23:13
Eş seçmek zor,
Hayatı iki tarafa zehretmeden devam ettirmek daha da zor.

Arabalar vizir vizir.
Direksiyonda koca, yaninda esi, arkada çocuklar.

Suratlar asik.

Konusmak yok ki, gülüsmek olsun.

Sanki cenazeden geliyorlar.

Degil. Görev basindalar.

Görev: Çoluk çocuk gezdirilecek.

Kadinin ''Bizimle ilgilenmiyorsun'' yakinmalarina karsi ''Al iste, bu ilgilenmek degil de nedir?!'' denmis olunacak.

Her hafta ayni yere yemege gidilecek,

Büyük alisveris merkezlerine mutlaka ugranilacak.

Gün boyu cep telefonu kapali tutulacak,

Eger varsa ki çogunlukla vardir, sevgiliye bir ara mesaj gönderilecek.

Misal, kadin çocuga çisini yaptirirken ya da kabinde kiyafet denerken.

Bu arada çaktirmadan etraftaki çitirlara bakilacak.

Pazartesi sabahi iple çekilecek.

Yasasin özgürlük!

Ilk is, sevgili aranacak.

Isyerindeki kizlarla kahkahali sohbetler edilecek.

*

Yaz tatili.

Ailecek bir tatil köyüne gidilecek.

Tatil boyunca yan yana ayni saatlerde ayni seyler yapilacak.

Açik büfe kahvaltilar edilecek,

Havuz basinda güneslenilecek,

Adam kizlari, kadin kocasini gözetleyecek..

Suratlar illaki asik olacak.

Küs gibi ama ayni zamanda yapisik gibi yasanacak.

Cep telefonu tabii ki kapali olacak; ara sira mesaj var mi diye bakilacak.

Dönüs günü iple çekilecek.

Yasasin özgürlük!

Ilk is, sevgili aranacak.

Isyerindeki kizlarla kahkahali sohbetler edilecek.

*

Ve bu durumdaki binlerce insanin beraberligine ''Evlilik'' denecek.

Tatsiz degil mi?

Peki kim ister böyle olmasini? Hiç kimse.

Ama sebep olan biri var.

Kadin. Genellikle.

Hepsi degil tabii. Sözüm kendisine evliligin disinda yasam alani yaratan,

esine de bu firsati veren kadinlara degil. Ölüm ayirana kadar iç-içe

yasamaya ant içmis olanlara. Kocayi ilkokul müsameresindeki kavalyesi gibi görenlere. Hani her figürün elele yapildigi...

Sinemaya beraber gidilecek.

Alisverise beraber çikilacak.

Illaki beraber uyunacak.

Bütün programlar ikili olarak tasarlanacak, ancak bu hususta kocaya hiç danisilmayacak, ona sadece yer ve zaman bildirilecek.

Ayrica, arkadaslar kadinin seçtigi evli çiftlerden olusacak. Erkekler esleri vasitasiyla tanisip metazori

Adam eve yorgun argin gelirmis,

Oraya degil de suraya gitmek istermis,

Falancalarla degil de, filancalarla olmak istermis,

Isten basini aldigi bir tek pazar günü varmis, o gün belki de aksama kadar uyumak ya da balik tutmak veya televizyon seyretmek istermis,

Hiç umursanmayacak.

*

Sözü edilen sinifa giren kadinlar!

Lütfen kocanizin gögsündeki kil olmaktan vazgeçin!

Hatta kil bile sizin kadar israrci degil; bir gün lavaboya, küvete,

yataga, oraya buraya düsüp gidiyor.

Simdi ''Kocam kendi istiyor böyle olmasini'' diyenler olacak. Inanmayin kocaniza. Size yüzü tutmuyor olabilir. Arkanizdan ''Boguluyorum'' dedigini kulaklarimla duydum.

Benden size tavsiye, biraz sizi özlemesine izin verin. ''Bu pazar evde kalip kitap okuyacagim, sen de istedigini yap'' deyiverin mesela. Bir kerecik sasirtin adami.

Kuş mu bu adam avucunuzda sikmaktan vazgeçtiginiz an uçup gitsin? Hem sıkıyorsunuz da ne oluyor, gördünüz iste, siz kabindeyken yapti yapacagini.

En önemlisi, sizin de ihtiyaciniz yok mu bir parça özgürlüge? E, ne bu hal öyleyse? Pek mi hosunuza gidiyor adamin suratsizligi?

ANLAYIN ARTIK....

PAKiZE SUDA...

ozgur2012
05-09-2005, 21:28
belki duymuşsunuzdur aşkta 4 S kuralı die genede bilmeyenler için yazıym evlilikte de işler bu kural
SEVGİ
SAYGI
SADAKAT
YOKSA S. ET

(affınıza sığınarak:))sözün orjinalini bozmak da hoş olmadı ama:))

senay
07-09-2005, 21:30
aynen :D

pej
10-09-2005, 00:16
Evlenilecek kişide aranılacak özellikler herkez için farklıdır ve birinin formülü diğerine uymaz.

Doğa bütün canlılarda uygun eşi seçebilmek için bazı içgüdüsel yetenekler vermiştir.

Sonuçta karşılıklı birbirlerine içten sevgi duyabilen kişiler doğru seçimi yapmışlar demektir.

İçten sevgi ise tutku derecesine gerek duymayan aşkı,fedakarlığı ve saygıyı içerir.

Mümkünse bu içten sevgi stres koşullarında da sınanabilmeli ve yinede yıkılmaz ise en azından evliliğin başlangıç dönemi için doğru seçim yapılmış demektir.

Ancak evliliğin başlangıç döneminden sonraki evrelerinde mutlu olabilme kişilerin beceri ve çabasına bağlıdır büyük ölçüde.İçten sevginin sınanacağı bir çok ortam sizi bekliyor olacaktır.

Çocuklarının ergenlik dönemleri ile kadınların menapoz dönemi mümkünse en az çakışacak şekilde evlenme ve çocuk sahibi olma yaşları ayarlanabilirse babalar için daha az stres olur.

Tüm gelişmiş ülkelerde evlenme yaşı geciktiği için insanlar komşularının ve tanıdıklarının çocukları ile yaşadıkları sorunları görüp çocuk sahibi olmaya korkuyorlar.Bu da nüfuslarını azaltıyor.

Erkek çocukları da 2 yaşından önce sünnet ettirmek önemli.Sonraki yaşlarda hadım edilme korkusu ile libidosunun zarar görmesi ve bunun çeşitli olumsuz etkilerini (kendini ispatlamak için agresivleşme,kadınlar ile doğru iletişim ve ilişki kuramama,erken boşalma v.s.) sonra yaşaması bir olasılık.Bu olasılık maalesef Türkiyede bir istatistiğe göre %60 civarı.

bahmet
10-09-2005, 01:14
eşin senden akıllı olmayacak :)
mantıklı. aynen katılıyorum. bu demektir ki eş bulmakta bayağı zorlanacağım.

bahmet
10-09-2005, 01:26
kimileri elektrik olayına inanmıyormuş ben de inanmıyordum taaki tornavidayı prze sokup yanlışlıkla metal kısma dokunana kadar. İnsan görmediğine de inanmalı.

suzka
10-09-2005, 18:07
Evlilik kumardır
ne kadarda ben bu insanı çok iyi tanıyorum
ondan bana zarar gelmez
bana yanlış yapacak birine benzemiyor
diye içinden geçirsende
an geliyor hiç tanımadığın
ve ona dair aklından bile geçirmediğin
sana göstermediği diğer yüzüyle karşılaşabilirsin
bu her iki taraf içinde geçerli

trakyalı
13-09-2005, 12:12
İnsanlar birbirini çok geç tanır.Hele günümüzde.
Herkes okulda,askerde,iş yerinde arkadaş edinmiştir.Ama bazen arkadaşı insana beklemediği bir davranışta bulunur.Keşke onunla arkadaş olmasaydım diye düşünürsünüz.Onunla irtibatınızı ve dostluğunuzu keser atarsınız.Yeni arkadaş ararsınız.
Ama eş öyle mi?
Bir kere evlendiniz mi ayrılmak çok zor.Hele çocuklarınız olduysa.
Bu yüzden evleneceğiniz eşinizi seçerken çok ama çok özen gösterin.
Ondan hoşlanmak ile onunla yaşamak ayrı şeylerdir.
Bir kere onun her özelliğini öğreneceksiniz.
Nelerden hoşlanır zevkleriniz aynı mı?
İleride değişir mi bilemezsiniz ama insanın niyetinin ne olduğu bir kaç ay beraber olduğunuzda belli olur.
Önemli olan eşinizin her şeyinden hoşlanmanız gerekir.
Kadın olarak pis bir erkekten hoşlanmayacağınız normaldir erkek de pis bakımsız bir kadından hoşlanmaz.
Nişanlılık veya flört dönemlerinizde göz boyamak için temiz mis gibi kokar evlendikten sonra kendinize bakmazsanız haliyle aranızdaki sevgi itici iğrenç bir duruma dönüşür.
Bu her iki cins için de geçerlidir.
Birde seks var.Seksi sadece kendi zevkinizi tatmin etmek için değil her ikiniz için düşmelisiniz.Tek taraflılık ilişkiyi bozacaktır.
O zaman Allah insanı böyle yaratmaz zevk olayını sadece erkeklere veya kadınlara verirdi.
(Biraz kırmızı noktalı oldu umarım sansürlenmez.)
Anlaşamayacağınız biri ile evlendiğinizde size o evlilik azap olur.
Bu yüzden karşınızdakini iyi tanımaya bakın her konuyu evlenmeden konuşun sonradan çıkan görüş farklılıkları boşanmalara neden oluyor.
Ben 16. yıl dönümümü 28 Ekim de kutluyacağım.
Herkese mutlulukla dolu evlilikler dilerim.

flama
13-09-2005, 13:27

Bulguru taşlı yerden kızı kardaşlı yerden al derler ama.

forges
26-09-2005, 22:56
hayata bir proje gözüyle bakmaması,ahlaklı olması ve seni her zaman sevmesi ve bir de kötü zamanlarında seninle çocuğuyla ilgileniyor gibi ilgilenmesi güzel özellikler bence.Bunları yapabilecek kişiyi bulan evlenmeli bence

varyemez
27-09-2005, 15:53
Bulguru taşlı yerden kızı kardaşlı yerden al derler ama.
tecrübe söylüyorsa..vardır bir bildiği.. :)

trakyalı
25-10-2005, 15:05
Allah kimseyi kimsesiz bırakmasın.
Evinde seni bekleyen eşinin olması hele hele çocuklarının olması çok güzel bir olay.

gemici
25-10-2005, 15:10
borsayla ilgilenmesin yeter

Cinnamon
25-10-2005, 21:06

Katılıyorum.

varyemez
25-10-2005, 22:02
sarışın olsun 5 yıl sonra olsun...

Acheron
25-10-2005, 22:06
sarışın olsun 5 yıl sonra olsun...
boyarız ... :)

varyemez
25-10-2005, 22:11
boyarız ... :)

kız dediğin istanbul gibi olmalı; fethi zor fatihi tek... ..:) :)

soros74
25-10-2005, 22:13
Varyemez Show kaldığı yerden devam ediyor......

Detay
25-10-2005, 22:15
Varyemez Show kaldığı yerden devam ediyor......

zaten bu adamın nıck ını altın harflerle yazdıracagım zengın olayım...

joanna
25-10-2005, 22:17
borsayla ilgilenmeyen kızın kafası çalışmıyordur.
İlgilensin.
En azından biraz borsa kültürü olsun. Buradan edindiğimiz bazı tecrübeleri hayata uygulayabiliyoruz bazen.

Borsa iyi bir eğitici.
Döve döve eğitiyor.

reveal
25-10-2005, 22:18
keşke benim avrat borsa ile ilgilenseydi.