PDA

View Full Version : RYSAS Reysaş Taşımacılık ve Lojistik

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Yellowbull
07-09-2011, 10:58
En geç önümüzdeki ay sonu(belki bikaç hafta erken veya daha geç) hissede alım yönünde hareket olacağını düşünüyorum.Zaten oldukça ucuzlayan bir hisse.Hareket başladıktan 6-8 hafta içerisinde 1,60-1,80 seviyelerine geleceğini düşünüyorum.Elbette bunlar benim analizlerim ve kesinlik içermiyen tahminler.Ben pozisyonumu bu analizlere göre aldım.0,90 veya az biraz altını görebilir ama telaş etmeye gerek olmadığını düşünüyorum bu seviyelerden.Tabana yakınız bence.Umarım sabreden herkes meyvasını toplar.(1,80 üstü hareketin ivmesi ile olabilir ama ben şahsen bu tip hisselerde şansın çok zorlanmaması gerektiğini düşünüyorum ve 1,80'de trenden atlayacağım kısmetse)

Yatırım tavsiyesi değildir,sadece umutla yazılmış öngörülerimdir...

King Levent
07-09-2011, 12:50
Bunların maliyeti 0.20 civarıdır. Zararına satmıyorlar ama iş karşılıyo takaslardan anladığım kadarıyla. Ama ordan da garantiye virmanlanmış mallar. Valla artık takatım kalmadı. Ne yapıyo bunlar ya. Konsolide kar açıkladı. Patronnn beni de bitirdin ya.

bu senet bi kaç yıl önce halka arz edildi ve 0.5 lerin altına hiç inmedi..
0.2 maliyet nasıl oluyor bi açıklasan da öğrensek.

dayan
07-09-2011, 13:50
Burda 0.20 diyen kişi bence iyi niyetli değil.

Satın malınızı daha çok düşecek demek istiyor.
Artık kime hizmet ediyorsa.daha önce yazdım nasıl bu senet 0.20 maliyet bize bi izah etsin

efe78
07-09-2011, 14:54
Burda 0.20 diyen kişi bence iyi niyetli değil.

Satın malınızı daha çok düşecek demek istiyor.
Artık kime hizmet ediyorsa.daha önce yazdım nasıl bu senet 0.20 maliyet bize bi izah etsin

kesinlikle doğru bir tespit...2008 kasım-2009 nisan arasında alanlarda bile 0.50 nin altı maliyet pek yoktur.o dönemde en düşük 0.35 görmüş,ancak yükselişe başladığı tarihteki maliyet 0.70....bunun bir de bekleme maliyeti var...onu hiç hesap etmedim bile...

seclarum
07-09-2011, 17:44
En düşük 21/11/2008 de 0,36 yı görmüş.
Haklısınız 0,20 maliyeti abartmışım :)

Halk arz fiyatından maliyetlenenler 2008 ocak ayında 2,90 seviyesinde zirve yaptırıp
eylülden itibaren 3 ayda 0,36 seviyesine nasıl getirdilerse 0,20 seviyesine getirirler.

Sayın dayan,
İyiniyet konusuna gelince, haksızlık ediyorsunuz. 2008 hareketini sen yaşamadın, belki yaşamışsındır. O nedenle bilip bilmeden yorum yapma bence.

Her yola çıkışında gördüğün raysas tırlarını saydın mı sen hiç ya da her gördüğün raysas tırına büyük bir umutla baktın mı, emin ol bu forumdakilerden hiçbiri bu kağıtta benim kadar zararda değildir. Zararımı bilmek isteyene özelden yazarım.

Niye bu kağıttasınız derseniz, öylesine bir bağlılık olduki ve sürekli mallanıyorum, elime üç kuruş geçse aktiften alıyorum. hedef fiyatımı sorarsan şu anda 3,00

İster spek ister patron kim olursa olsun,beni bu hedefimden caydıramayacak.
(Allah hastalık bela vermez ve hisselerimi satmak zorunda bırakmaz ise)

tranatula
07-09-2011, 20:31
Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir ALTEYİTLİ sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 25.08.2011 tarihinde ( 13 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 1.00 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS % 0.00 yükseldi .

AL EĞER yukarı aralıklı bir beyaz mumla teyit oldu. Teyit Koşulları na göre alış fiyatı açılış fiyatı olan ( 0.99 ) alınmıştır.

Dow 11,385.38 +246.08 +2.21%

Nasdaq 2,543.29 +69.46 +2.81%

DİKKAT!! HER AN UÇURABİLİRLER MALINIZI KAPTIRMAYIN

Akrobat
07-09-2011, 21:11
En düşük 21/11/2008 de 0,36 yı görmüş.
Haklısınız 0,20 maliyeti abartmışım :)

Halk arz fiyatından maliyetlenenler 2008 ocak ayında 2,90 seviyesinde zirve yaptırıp
eylülden itibaren 3 ayda 0,36 seviyesine nasıl getirdilerse 0,20 seviyesine getirirler.

Sayın dayan,
İyiniyet konusuna gelince, haksızlık ediyorsunuz. 2008 hareketini sen yaşamadın, belki yaşamışsındır. O nedenle bilip bilmeden yorum yapma bence.

Her yola çıkışında gördüğün raysas tırlarını saydın mı sen hiç ya da her gördüğün raysas tırına büyük bir umutla baktın mı, emin ol bu forumdakilerden hiçbiri bu kağıtta benim kadar zararda değildir. Zararımı bilmek isteyene özelden yazarım.

Niye bu kağıttasınız derseniz, öylesine bir bağlılık olduki ve sürekli mallanıyorum, elime üç kuruş geçse aktiften alıyorum. hedef fiyatımı sorarsan şu anda 3,00

İster spek ister patron kim olursa olsun,beni bu hedefimden caydıramayacak.
(Allah hastalık bela vermez ve hisselerimi satmak zorunda bırakmaz ise)

sayin seclarum bu hissede yillardir yazar, uzuncular -dayanabilenler- bilirler kendisini. haksizlik etmeyelim... tam tersine ben eski tufeklerden gorunce forumda "tek ben saplanmamisim" diyebiliyorum. :cool:

hisse ucuz mu ucuz. isteyen bekler...

seclarum
07-09-2011, 21:43
PD/DD .50 nin de altında, sadece tırlarını satsa yeter de artar.fiyat çok ucuz elbette, ama bu hisse de anormallikleri yaşayan bilir. Ne olacağını bilemezsiniz burada. Ağlama duvarına döner bir anda. Tek tuşla 6 milyon lot satıldı bu hisse de ve ben ekran başındaydım. Tarif edilmez bir duyguydu o an. tek tuşla hisse taban olmuştu bölünmeden önceki fiyatı 2.90 a oturdu. Ama bendeki his tabandan aldırdı yüklüce aldım sattım bi kısmını sonraki günler tabi. kara geçtim yine satmadım zarardan maliyetlendim. Şirketi aradım direk Durmuş Döveni istedim telefona hali ile bağlamadılar. :)

Saol Akrobat üstadım, bir anda kötüniyetli olduk ya ona yandım, ciğerini bilirim ben bu hissenin. Bir gün gidecek ama tam gidecek, gidene kadar da çok kişiyi götürecek emin ol.

l.gidiciler
08-09-2011, 07:04
nihayet RSİ 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
Teknik Yorum
Son 2 gündür fiyat artarken hacmin de belirgin ölçüde artması , yükselişin gücüne ve bir süre daha devam edebileceğine işaret ediyor.Kısa vadeli göstergeler genelde Al konumunda bulunuyor.Orta vadeli göstergeler son dönemde belirgin Al sinyalleri vermeye başladı.Hisse kısa-orta vade hareketli ortalamalarının üzerinde seyrediyor.

l.gidiciler
08-09-2011, 07:06
yabancılarda satışlar durmuş gibi gözüküyor..ıs ve garanti alımları devam etmekte

tranatula
08-09-2011, 11:49
reysas taşımacılık
günlük yorum

sistemimiz bugün bir alteyitli sinyali verdi. Daha önce onaylanan sat önerisi 25.08.2011 tarihinde ( 13 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 1.00 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana rysas % 0.00 yükseldi .

Al eğer yukarı aralıklı bir beyaz mumla teyit oldu. Teyit koşulları na göre alış fiyatı açılış fiyatı olan ( 0.99 ) alınmıştır.

Dow 11,385.38 +246.08 +2.21%

nasdaq 2,543.29 +69.46 +2.81%

dikkat!! Her an uçurabilirler malınızı kaptırmayın
umarım kaptıran olmamıştır hergün tahtada sat-al yapan biri olarak bugün sırf altıncı histen dolayı işlem yapmadım çok ucuz kaldı çok kemerlerinizi bağlayın yabancı kurum alışa geçti (yatırım finansman)

l.gidiciler
08-09-2011, 17:11
Teknik Yorum
Son 3 gündür fiyat artarken hacmin de belirgin ölçüde artması , yükselişin gücüne ve bir süre daha devam edebileceğine işaret ediyor.Kısa vadeli göstergeler genelde Al konumunda bulunuyor.Orta vadeli göstergeler son dönemde belirgin Al sinyalleri vermeye başladı.Osilatörler"in genelde aşırı alım bölgesinde olması hissenin fazla yükseldiği şeklinde değerlendirilebilir. Hisse kısa-orta vade hareketli ortalamalarının üzerinde seyrediyor

cıtının elinde daha 9.5milyon hisse var salı 500,000lot sattı

musstafa
09-09-2011, 10:51
Hareketlenme var sanki!

l.gidiciler
09-09-2011, 11:28
zahmet olacak azcık hareketlensin artık bu hissenin en büyük bahtsızlığı teknik göstergeler ne zaman olumluya dönse borsa çakılıyor

musstafa
09-09-2011, 16:32
:) Hep aynı son aynı perde..

tranatula
10-09-2011, 19:46
Tahtada aktif bir sat-al cı olarak yine satış yapmadım full pozisyonumu koruyorum elden kaçırma tehlikesi olan iki risk var teyidini alamadım
1-endeks yukarı ivmeli aşağı gitmek istemiyor yani aşağı çekenler için bu destek vermiyor
2-pazartesi saat 10,00 da ağustos cari açık verisi gelecek düşen petrol fiyatları ve erdem başcının öngörüsü ile bu veriden itibaren belirgin iyileşme olacak demeci
yukarıdaki 2 belirsizlikten dolayı t+2 de full hissedeyim cari açık verisi ve avrupa piyasaları olumsuz olduğu an satışa geçeceğim şu an yön aşağı gibi görünsede hala belirsiz
NOT:PİYASA GLOBALİN TAVSİYE LİSTESİ VE TERS OLUMLU HARAKETTEN DOLAYI HİSSENİN UCUZLUĞUNUN FARKINA VARDI ALICILAR DÖNÜŞ İÇİN TETİKTE

tranatula
12-09-2011, 12:24
Evet...yine sezgilerimde yanılmadım
şimdi çok dikkat!!!
Aylardır satış baskısı yaratan city ortalığın hissenin farkına vardığını anladı ve biraz önce çıkan takasa göre aylardır net satıcı olan cıtybank yabancı 300,000 lot net alıma geçti
alımları devam ederse hisse ters haraket edecek uzun vadeli düşüş trndi bozulacak etmesede bozulacak çünkü 300,0000 lot net alım yaptığına göre alıma devam etmesede satış baskısını kuran cıty satışa devam etmeyecek hisse üzerindeki satış baskısının kalktığı şu andan itibaren teyit edildi sat-al denemek çok tehlikeli!! Artık yatış zamanı çoğaltmayı unutan kazançlı çıkacak şuan en iyi strateji tatile çıkmak sat-al devri sona erdi diyebilirim

musstafa
12-09-2011, 15:23
Söylediklerin bugünkü çalkantıda Reysaş ın yerinden kıpırdamayışıyla doğrulanmış oluyor diye düşünüyorum.
NŞA da İmkb -%1 oldumu Reysaş enaz -%3 oluyordu..

seclarum
12-09-2011, 16:21
uçacak kaçacak demiyorum ama rsi alım bölgesinde,macd yukarı kırdı, tek kötü endeks.
seans sonu süpriz olabilir.

tranatula
13-09-2011, 22:40
Bu fon İMKB'yi uçurur

Global Capital Management Türkiye'de 350 milyon dolarlık fon kurmayı planlıyor

www.borsagundem.com

13.9.2011 - 08:08

Kuveyt merkezli Global Investment House'un alternatif varlık yönetimi kolu Global Capital Management Ltd Türkiye'de 350 milyon dolar büyüklüğünde bir hisse senedi fonu kurmayı planladığını açıkladı.

Şirket yöneticilerinden Rajiv Nakani, "Biri Türkiye'de 350 milyon dolar büyüklüğünde bir hisse senedi fonu olmak üzere iki yeni fon kurmayı planlıyoruz" dedi. Nakani her iki fonun da tüketici merkezli sektörlere örneğin finansal hizmetler, LOJİSTİK, perakendecilik ve sağlık bakım sektörü gibi alanlara yatırım yapacağını söyledi.

TÜRKİYEDE LOJİSTİK DEYİNCE İLK AKLA GELEN FİRMA REYSAS BİLMEM ANLATABİLDİMMİ ARTI EN BÜYÜĞÜ VE BÜYÜYOR VE EN UCUZU
AMA EN GÜZEL HABER CİTYBANK YABANCI SATIŞLAR BİTTİ 300,000 ALIŞTAN SONRA 127,000 DAHA ALMIŞ

tranatula
14-09-2011, 16:40
Endeks geri dönecem diyo teknik göstergeyi yine bozdular yeni alım için biraz beklenmeli yav ben bu hisse kadar talihsiz bir hisse görmedim tam göstergeler alıma dönüyor endeksi patlatıyorlar

seclarum
15-09-2011, 16:11
ranlo tavana kitledi.

uzunivan
15-09-2011, 17:25
ranlo bile tavan yaptı ayıp oluyor artık.

bülent66
15-09-2011, 22:44
Endeks geri dönecem diyo teknik göstergeyi yine bozdular yeni alım için biraz beklenmeli yav ben bu hisse kadar talihsiz bir hisse görmedim tam göstergeler alıma dönüyor endeksi patlatıyorlar

reysas topigine en iyi sahip cikan yatirimci tranatula ,helal olsun sana,emeklerine...:cool:

seclarum
16-09-2011, 14:40
16.09.2011 15:30:21*teb yatırım, reysaş için tavsiyesi 'al' olarak başlattı, fiyat hedefi 1.63 tl

izlek
18-09-2011, 21:44
arkadaşlar takaslardaki yabancı alımları veya satısları yanıltıcı olabilir. bunu sakın unutmayın.

taseron aracı kurumlara gonderilen lotlarla aşşagı trend yaratan

veya taşeronlarından topladıgı gene kendi mallarıyla çakma bir yukarı trend yaratan takasların olabilecegini unutmayın.

hele ki aracı kurumların yonlendirmelerinin işe yaramadıgını aklınızdan cıkarmayın.

ha simdi alın veya almayın demem ama eger alacaksanız mutlaka kendi analizlerinizle alın.

şirketi , hissenin karakterini iyi tanıyıp kendiniz gercekci bir analiz yapamıyorsanız zaten girmeyin bu işlere.

endeksin en buyuk özelliği kucuk yatırımcının ekmeğine kan doğramaktır ,

ve son olarak endeksin hareketlerindeki sıkıntıları unutmayın ,

kesinlikle hisseden sogutmak veya al tavsiyesi icin yazmadıgımı belirtir ,

bol dikkat bol kazanç dilerim.

tranatula
19-09-2011, 17:57
RYSAS

Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir SATTEYİTLİ sinyali verdi. Daha önce onaylanan AL önerisi 07.09.2011 tarihinde ( 12 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 0.99 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS % 10.10 yükseldi .

SAT EĞER önceki kapanış seviyesinden açılan bir siyah mumla teyit oldu. Teyit Koşulları na göre satış fiyatı önceki kapanış olan ( 1.11) alınmıştır.

SAT-EĞER sinyaline yol açan ayı formasyonu bugün piyasadan teyit aldı. Senedin fiyatı düşebilir. Gerçi bugünkü açılış fiyatı bir gün önceki kapanışın üstünde idi ama kapanış fiyatının satış ağırlıklı bir piyasada bir gün önceki kapanış fiyatının altında gerçekleştiğini ve siyah bir mumun oluştuğunu gördük. Böylece geçerli satış teyiti koşullarımızdan biri oluştu.

Bu senedi satmış olduğunuzu umuyoruz. Yapmanız gereken şey, yukarı yönlü açılışdan sonra biraz bekleyip piyasanın satış yönlü olduğunu görmek ve gün içindeki fiyatların bir gün önceki kapanış fiyatının altında kaldığına kanaat getirdikten sonra bu senedi satmaktı. Gün içinde bakmanız gereken temel fiyat ise bir gün önceki kapanış fiyatıydı. Fiyatlar bu temel fiyatın altında kaldığı sürece piyasada zayıflık devam ediyor demektir.

Eğer bu senedi sattıysanız; bir sonraki AL-EĞER sinyali teyit edilinceye kadar alımdan kaçının.

Senedi hala satmadıysanız ne yapmalı? Belki bugünkü seansları izleyecek zamanınız olamadı veya teyit işini bize bırakmak istediniz. İşin doğrusu satış için biraz geç kaldınız ama hala da çok geç değil. Önümüzdeki seanslarda bu senedi nispeten uygun fiyatlardan satmanız mümkün olabilir.

Piyasa açığa satış açısından cazip. Riskten hoşlananlar için şimdi açığa satış zamanı.

tranatula
21-09-2011, 17:38
RYSAS

Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir ALTEYİTLİ sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 19.09.2011 tarihinde ( 2 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 1.11 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS % 3.60 yükseldi .

AL EĞER önceki kapanış seviyesinden açılan bir beyaz mumla teyit oldu. Teyit Koşulları na göre alış fiyatı bir önceki kapanış olan ( 1.13) alınmıştır.

AL-EĞER sinyaline yol açan boğa formasyonu bugün piyasadan teyit aldı. Senedin fiyatı artabilir. Gerçi bugün açılış fiyatı bir gün önceki kapanışın altında idi ama kapanış fiyatının alım yönlü bir piyasada bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde gerçekleştiğini ve beyaz bir mumun oluştuğunu gördük. Böylece geçerli teyit koşullarımızdan biri oluştu.

Bu arada bir önceki SAT sinyalimizin biraz yanıldığı da teyit edildi. Sinyallerin başarı oranlarını dikkatle izliyoruz ama borsada bazen az da olsa yanılmak kaçınılmaz. Daha yüksek yıldızlı senetlerde ise bu sinyal hataları çok daha nadir.

Çabuk hareket ettiğinizi ve senedi almış olduğunuzu umuyoruz. Gün içinde takip etmeniz gereken temel fiyat bir gün önceki kapanış fiyatıydı. Yapmanız gereken şey ise düşük bir açılışa rağmen piyasanın yukarı yöne gittiğini izlemek ve gün içindeki fiyatların bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde kaldığına kanaat getirdikten sonra bu senedi almaktı.

Eğer bu senedi aldıysanız; bir sonraki SAT-EĞER sinyali teyit edilinceye kadar senedi elde tutmaya devam edin. Fiyatlar gelecek günlerde temel fiyatın yani bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde kaldıkça ve tarafımızdan bir uyarı gelmedikçe tehlike yok demektir.

Senedi hala alamadıysanız ne yapmalı? Belki bugünkü seansları izleyecek zamanınız olamadı veya teyit işini bize bırakmak istediniz. İşin doğrusu alım için biraz geç kaldınız ama hala da çok geç değil. Önümüzdeki seanslarda bu senedi nispeten uygun fiyatlardan almak mümkün olabilir.

Piyasa şu an açığa satış için cazip değil. Önerimiz bu senette açığa satışlardan kaçınmanız ve eğer varsa açığa satış pozisyonlarınızı hemen kapatmanızdan yana. Geçen defa açığa satış önerimizde yanıldık. Bunun bir istisna olduğunu düşünüyor ve umuyoruz.

musstafa
22-09-2011, 14:41
Ranlo Ranlo Ranlo

ihlaszede
22-09-2011, 18:40
yaklaşık 6 aydır takip ediyorum bu kağıdı dün latek,ranlo ve rysas arasında bir tanesini alayım dedim.baktım ki rysasın karı defter değeri fk oranı en düzgün rysas gördüm 1,14 den biraz mallandım.bugün ranlonun hareketini görünce azıcık pişman oldum ama bu kağıdın değer olarak er veya gec ranloyu solayacağından eminim.başıma ne geldiyse beklemediğim için geldi.bu kağıt en az bence 1,50 leri görür .hele bu endekste bu kağıdın burda olması akıl işi değil.tabiki bu kağıdada sıra gelecek bence bu kağıt 0,95 lerin altını görmez artık.bu saaten sonra cıkma olasılığı kim ne derse desin düşme olasılığından fazla.ama sabit kalma olasılığıda daha fazla sabit den kastım küçük bir aralıkta bir gün düşüp bir gün cıkması .tahta bence speklerin dikkatini cekiyor biraz işlem hacmi düşerse bu kağıda saldırırlar gibime geliyor

tranatula
22-09-2011, 18:40
Piyasa sat al için fırsat gibi görünsede ranlo nun haraketi her an burayada yansıyabilir sonra elden kaçınca bu kadar başka ucuz kağıt yok yerine koyabileceğiniz ağlamayın derim

izlek
22-09-2011, 19:00
baskı halindeki bu al sat tavsiyeleri , yazılan maliyetler filan... enteresan... umarim dediginiz gibi tavanlar....

ihlaszede
22-09-2011, 19:37
baskı halindeki bu al sat tavsiyeleri , yazılan maliyetler filan... enteresan... umarim dediginiz gibi tavanlar....
syn izler ben icimden geceni yazdım.ben kimseye al veya sat demedim demem de.benim fikrim cıkacağı yönde .ama sizde takdir edersinizki ranlonun rysas ı gecmesi cok mantıksız bir durum.bu kağıtın buralarda olması heleki bu endekste .esas bu enterasan değilmi.

birbilmez
22-09-2011, 23:20
Mevcut ortamda hisse hiçbir şekilde kuvvetli yukarı bir hareket yapamaz. Çok düştüyse mutlaka bir sebebi var, ki temel bilanço analizi ve beklentileri okuyanlar bunları zaten görüyor. Piyasalar düşüş formasyonuna girdi, bu tip hisselerin zamanı tüm piyasa kalkıp ortam çok iyi olduğunda, ancak sırası geldiğindedir. Yoksa şu bu yükseldi ranlo çıktı diye kusura bakmayın bu hisse çıkmaz...Dökülmeler olup hisse çıktığında (muhtemel 2012 ortasından sonra) maalesef hiçbirimizde bu hisse bulunmuyor olur. Ranlo kimde var sadece alıp yükseltenlerde bence...
Hayal kurmak iyidir ama fiyatların abartı aşağı vurulduğu bir ortama girersek buraları çok ararız.

izlek
23-09-2011, 08:43
reysaş bir lojistik firması ama amacı kendini kaldırmak , ky yi degil. kalkacagı varsa dahi burdan gelen fazla yukle gitmez.

o kadar ky dostu patron kaldı mı bu dunyada ? kaldıysa da ben yanılsam keske...

onun icin özellikle su piyasada ısrarlı al sat tavsiyeleri filan bana cok garip geliyor.

ha umarim ben yanılırım , ne diyim...

ihlaszede
23-09-2011, 19:23
bir kişi bile içten inanırsa bu kağıda bu kağıt buralarda durmaz

halkaliozan
25-09-2011, 11:33
izmire gittim gecen hafta bursa-balikesir uzerinden.

en az 20-30 tir-kamyon saydim reysasa ait, ranlonun da vardi ama genelde reysasti. Hatta 2-3une yol bile verdim, selektor yaptim, duduklestik :)

simdi 48-46 olursa endex cok gerilir, ama 65e giderse oncesinde en iyi yol alacaklardan biridir diye dusunuyorum.

Hikayeleri, dusen petrol, ucuz kalmasi, yabanci ortaklarin satislarinin bitmesi, canavar gibi calismasi falan filan.

Olaya su katabilecek tek bi sey var, o da ac patronun bedelli aciklamasi. Ama umarim oyle bisey olmaz..

tranatula
25-09-2011, 19:43
bedelli açıklayacak şirket 8 ay öncesinden bedelsiz vermez tam tersi ben patrondan hisse alımı bekliyorum

wero62
26-09-2011, 14:06
nedir bu kağıttaki bu kadar baskı?

musstafa
26-09-2011, 18:22
Ranlo Ranlo Ranlo

Ranlo Ranlo Ranlo

ihlaszede
27-09-2011, 10:41
Insallah bu sefer gider

wero62
27-09-2011, 11:50
1.09 giriş yaptım, inşallah ayağım uğurlu gelir

seclarum
27-09-2011, 14:45
ranlo taban oldu. Hayırdır inşallah, çıkarken ranloya yetişemiyoruz inerken onu geçmesek bari

ihlaszede
27-09-2011, 14:51
ranlo taban oldu. Hayırdır inşallah, çıkarken ranloya yetişemiyoruz inerken onu geçmesek bari
ranlonun taban olması normal.çünkü ranlo her bakımdan rysasın gerisinde.fiyatını şişirip miletti malladılar.alanlara geçmiş olsun.bir aya kalmaz ranloyu geceriz.ama bizim kağıttanda bir halt olacağı yok gibi.ama yinede bu fiyatlar ucuz.bir spek el atmazsa kağıdımıza işimiz zor.

hitaf34
28-09-2011, 20:51
ranlonun taban olması normal.çünkü ranlo her bakımdan rysasın gerisinde.fiyatını şişirip miletti malladılar.alanlara geçmiş olsun.bir aya kalmaz ranloyu geceriz.ama bizim kağıttanda bir halt olacağı yok gibi.ama yinede bu fiyatlar ucuz.bir spek el atmazsa kağıdımıza işimiz zor.
boşver kardeş dert etme büyük kodamanlar düşünsün hiç de umrumda degil bir evladım var ALLAH nasip ederse 1 ay sonra bir evladım daha olacak onlara bırakım çok da umrumda, belli kısmına hiç ellemiyorum onu unuttum şimdi belli kısmıyla trade yapıyorum haa hisse en kötü senaryo olurda 0,75 kuruşun altına gelirse son bombalarımı alırım kaparım ekranı işime gücüme bakarım büyük oynayanlar düşünsün

wero62
29-09-2011, 10:39
deuchtce şereflisi satıyor :(

ihlaszede
29-09-2011, 15:52
niye satıyor bu şerefli.2 den alıp niye 1 den satıyor..

tranatula
29-09-2011, 17:42
Evet biraz can sıkıcı ya terkedicez gemiyi yada yeni stratejiyi uygulayıp ayak uyduracaz
yeni strateji tekrar sat aşağıdan geri al

musstafa
29-09-2011, 19:24
Onlarda sıkıldı heralde bi numara olmaz bu kağıttan diye.. :(

seclarum
30-09-2011, 14:20
piyasa -%2 bizimki farketmedi heralde :), demekki endeks atı kapatCAK

talebe37
01-10-2011, 07:19
dün sabah itibariyle 1.10 dan bende biraz reysaş aldım. 9 aylık bilançonun biraz daha iyi geleceğini düşünerek alım yaptım. hisseyi teknik olarakta ucuz gördüğüm için biraz erken pozisyon aldım daha da aşağı düşerse bir alım daha yapabilirim. inşaallah düşüncelerimde yanılmamda kasım ayında güzel bir performans gösterip yatırımcısını güldürür.

tranatula
01-10-2011, 14:45
Sizi ıdaş ozgyo ve ıdas forumlarından tanıyorum hisse tesbitlerimiz aynı daima en ucuzdayız reysas su an piyasanın en ucuzu tebrikler...bir de dyhol var ama 4 yıl daha devam edecek hükümetle husumeti bulunduğundan ekarte ettim.reysas ın bence 1 sene içinde bir yuzde yuzu garanti

tranatula
06-10-2011, 17:40
Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir SATTEYİTLİ sinyali verdi. Daha önce onaylanan AL önerisi 21.09.2011 tarihinde ( 15 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 1.13 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS -8.85% düştü .

SAT EĞER önceki kapanışın üstünde açılıp, altında kapanan bir siyah mumla teyit oldu. Teyit Koşulları na göre satış fiyatı önceki kapanış olan ( 1.04 ) alınmıştır.

Dikkat ayılar giderek daha da güçleniyor. Piyasa kararsızlığını yendi ve bir gün gecikmeyle de olsa ayı formasyonunu teyit etti. Gerçi bugünün açılış fiyatı bir gün önceki kapanışın üstünde idi ama kapanış fiyatının satış ağırlıklı bir piyasada bir gün önceki kapanış fiyatının altında gerçekleştiğini ve siyah bir mumun oluştuğunu gördük. Böylece teyit için geçerli koşullarımızdan biri oluştu.

Maalesef önceki AL sinyalimizin başarısızlığı da bu arada teyitlenmiş oldu. Bu kez atışımız hedeften epey saptı. Gerçi bu tür sinyal hataları özellikle yüksek yıldızlı senetlerde nadir bir olgu ama borsanın kaprisleriyle her zaman başa çıkmak da mümkün değil. Site bu tür yol kazalarına karşın mükemmel bir iş çıkarmaya devam ediyor. Sinyallere göre oynadığınızda ne kadar para kazanabileceğinizi gösteren sinyal başarı tarihçemize bir bakın, söylediğimizin doğruluğunu göreceksiniz.

Bugün senedi zararına da olsa satmak daha büyük kayıpları önlemek için yapılması doğru olan şeydi. Bu zararınızı (eğer varsa) sinyallerimiz doğrultusunda yapacağınız gelecek işlemler sonucu fazlasıyla telafi edeceğinize eminiz. Yapmanız gereken şey ise yukarı yönlü açılışa rağmen piyasanın aşağı döndüğünü izlemek ve gün içindeki fiyatların bir gün önceki kapanış fiyatının altında kalacağına kanaat getirdikten sonra bu senedi satmaktı. Gün içinde bakmanız gereken temel fiyat ise bir gün önceki kapanış fiyatıydı. Fiyatlar bu temel fiyatın altında kaldığı sürece piyasadaki zayıflık devam ediyor demektir.

Eğer bu senedi sattıysanız; bir sonraki AL-EĞER sinyali teyit edilinceye kadar veya tarafımızdan özel bir uyarı gelinceye kadar alımdan kaçının.

Senedi hala satmadıysanız ne yapmalı? Belki bugünkü seansları izleyecek zamanınız olamadı veya teyit işini bize bırakmak istediniz. İşin doğrusu satış için biraz geç kaldınız ama hala da çok geç değil. Önümüzdeki seanslarda bu senedi nispeten uygun fiyatlardan satmanız mümkün olabilir.

Piyasa açığa satış açısından cazip. Riskten hoşlananlar için şimdi açığa satış zamanı. Piyasa teyit edilmiş boğa formasyonlarını bile hiçe sayarak açığa satışçıların istediği yönde gidiyor.

seclarum
06-10-2011, 21:52
bugün yeter dedim ve malı boşalttım artık hayatımda raysas yok. oH be artık yollarda tırları saymıyacam. 2 yıl bekledim inat ettim ama yok.ama dayanamadım psikolojim bozuldu maliyet düşürecem diye. benden sonra emin olun çıkar artık.

talebe37
07-10-2011, 12:25
sayın tranatula hisse seçimlerimizin bir bölümü aynı diyelim. ozgyo, idaş, frigo, latek, reysaş gibi teknik olarak ucuz girdiğim hisselere borsa oynadığım paramın %40 ını yatırıyorum. diğer %60 ını bossa, kutpo, brsan, btcim, bakab, cemts, armda gibi temel olarak sağlam gördüğüm hisselere ilgileniyorum ve bazılarını alıyorum. şuanda latek ve reysaş haricinde bossa ve kutpo var. uzun zamandırda %40-50 nakit tutuyorum. yatırım için aldığım hisselerden kar etmek nasip oluyorda şu teknik olarak ucuz gördüğüm hisselerden kar etmek nasip olmadı daha. inşaallah reysaşta bilançoda biraz iyi gelirde gider. döviz bu kadar artmasa ümidim baya vardı da şimdi yarı yarıya. en azından pd/dd oranı 1 in altında. hayırlı kazançlar.

ihlaszede
10-10-2011, 19:27
ey rysaş yatırımcısı sık dişinini

"Doğacaktır sana vâdettiği günler Hakkın . Kim bilir , belki yarın , belki yarından da yakın."
desem ne dersiniz

ihlaszede
10-10-2011, 20:25
rysas bize çakdığından beri çıkma işini unutun .yeter artık caktığın birazda cık .unutma çıka çıka çakarsın.herkes beni gibi saf değil miletin gözü acıldı.mübarek kamyonculuğun hakını veriyor .her noktadan herkese çakıyor.ulan ne işim vardı kamyoncunun kağıdında.

alaylı
10-10-2011, 21:52
Arkadaşlar her zamanki gibi döviz borcu ( sanırım 40 milyon dolar ) hisseye baskı yapıyor.. Belki doların 180 lere demirleyeceğini varsayarlarsa bir hareket olabilir. Ama herkes dövizin ateşinin bu sefer çabuk sönmeyeceği yönünde, ayrıca piyasada soğuma var.. bunun yerine depolama işi yapan kardeşi gyo gitmek daha akıllıca gibi...

ihlaszede
12-10-2011, 23:19
artık yoruldum kararsızlardan,artık yoruldum duyarsızlardan artık yoruldum yararsızlardan.kamyondan inme vakti geldi

erol07
13-10-2011, 00:56
şaka maka 6 yıl oldu alalı bendeki sabır ve inat keçide bile yok saglığımda bozuldu moralimde sonradan normalleşiyosun .maliyet 2,23 net . bölünmelerle aldığım fiyat ,dolar bazlı arz edeyim net zarar 100 bin dolar para 2006 yılında 2012 yılına girerken 44 bin dolar olmuş şirket neyapmış halka açılmayı abarmış patron yüzde 16 ile bizleri söğüçlemiş AKILLI OLUN adamlar ne Allah korkusu var nede merhamet oğlanları borsada kendi fare gibi oynuyor abd egitim almışlar garibler sabır mabır yok kumar var bu kagıtta bir tane kar edeni duysaydım içim açılırdı ben yazarken alay edenler ah alıp çıktılar neredeler ben şirketi defalarca sıksık ararım ne olur girmeyin bu adamlar iyi niyetli degil ne idiyi belirsiz insanlar bizleri yaktı sizler yanmayın adam ne güzel paraları başka yerlere transfer etti gidin başka kapıya bu adanlar hep ucuz arayan hırlı olan kolay kazanmak isteyen çok bilirim diyenlerin av dükkanı kendi ve ortakları oğullalrı laf dinleyin ya sabredin yada yok maiyet düşürecem şöyle yapacam girmeyin bulaşmayın .bulaştısanızda unutun arkasına bakmayın 2014 yılına kadar ya satacak ya batacak başka yolu yok

wero62
13-10-2011, 15:16
hacimli yükseliş mevcut, inşallah kısa zamanda yukarı atar kendini, spek bügün iyi mal topladı belkide patrondur

tranatula
13-10-2011, 16:52
Sizi reysastan soğutmak istiyen art niyetli yorumlara kulak asmayın artık bu hisse sıksan burada durmaz ben yine burada olacam bu hisse 6 ay içinde 2 lira olacak

tranatula
13-10-2011, 16:54
şaka maka 6 yıl oldu alalı bendeki sabır ve inat keçide bile yok saglığımda bozuldu moralimde sonradan normalleşiyosun .maliyet 2,23 net . Bölünmelerle aldığım fiyat ,dolar bazlı arz edeyim net zarar 100 bin dolar para 2006 yılında 2012 yılına girerken 44 bin dolar olmuş şirket neyapmış halka açılmayı abarmış patron yüzde 16 ile bizleri söğüçlemiş akıllı olun adamlar ne allah korkusu var nede merhamet oğlanları borsada kendi fare gibi oynuyor abd egitim almışlar garibler sabır mabır yok kumar var bu kagıtta bir tane kar edeni duysaydım içim açılırdı ben yazarken alay edenler ah alıp çıktılar neredeler ben şirketi defalarca sıksık ararım ne olur girmeyin bu adamlar iyi niyetli degil ne idiyi belirsiz insanlar bizleri yaktı sizler yanmayın adam ne güzel paraları başka yerlere transfer etti gidin başka kapıya bu adanlar hep ucuz arayan hırlı olan kolay kazanmak isteyen çok bilirim diyenlerin av dükkanı kendi ve ortakları oğullalrı laf dinleyin ya sabredin yada yok maiyet düşürecem şöyle yapacam girmeyin bulaşmayın .bulaştısanızda unutun arkasına bakmayın 2014 yılına kadar ya satacak ya batacak başka yolu yok batacakta onun içinmi tutuyon paranı hala burada 2,23 ten almış hala satmamışmış

tranatula
13-10-2011, 17:00
Batacağına inanıyorsan sen neden hala buradasın ve neden kar açıklıyor bilançosunda neden demiryolu şirketi kuruyor bu adamlar
2,23 ten almışsın evet 2,23 ten alınmaz satış yeri orası şuan fiyat 1,07 şimdi alım yeri senin aldığın fiyata gelince zaten 2 ye katlamış olacak o zaman alınmaz satılır şimdide satılmaz alınır

tranatula
13-10-2011, 17:48
Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir ALTEYİTLİ sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 06.10.2011 tarihinde ( 7 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 1.04 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS % 2.88 yükseldi .

AL EĞER önceki kapanış seviyesinden açılan bir beyaz mumla teyit oldu. Teyit Koşulları na göre alış fiyatı bir önceki kapanış olan ( 1.05) alınmıştır.

AL-EĞER sinyaline yol açan boğa formasyonu bugün piyasadan teyit aldı. Senedin fiyatı artabilir. Gerçi bugün açılış fiyatı bir gün önceki kapanışın altında idi ama kapanış fiyatının alım yönlü bir piyasada bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde gerçekleştiğini ve beyaz bir mumun oluştuğunu gördük. Böylece geçerli teyit koşullarımızdan biri oluştu.

Bu arada bir önceki SAT sinyalimizin biraz yanıldığı da teyit edildi. Sinyallerin başarı oranlarını dikkatle izliyoruz ama borsada bazen az da olsa yanılmak kaçınılmaz. Daha yüksek yıldızlı senetlerde ise bu sinyal hataları çok daha nadir.

Çabuk hareket ettiğinizi ve senedi almış olduğunuzu umuyoruz. Gün içinde takip etmeniz gereken temel fiyat bir gün önceki kapanış fiyatıydı. Yapmanız gereken şey ise düşük bir açılışa rağmen piyasanın yukarı yöne gittiğini izlemek ve gün içindeki fiyatların bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde kaldığına kanaat getirdikten sonra bu senedi almaktı.

Eğer bu senedi aldıysanız; bir sonraki SAT-EĞER sinyali teyit edilinceye kadar senedi elde tutmaya devam edin. Fiyatlar gelecek günlerde temel fiyatın yani bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde kaldıkça ve tarafımızdan bir uyarı gelmedikçe tehlike yok demektir.

Senedi hala alamadıysanız ne yapmalı? Belki bugünkü seansları izleyecek zamanınız olamadı veya teyit işini bize bırakmak istediniz. İşin doğrusu alım için biraz geç kaldınız ama hala da çok geç değil. Önümüzdeki seanslarda bu senedi nispeten uygun fiyatlardan almak mümkün olabilir.

Piyasa şu an açığa satış için cazip değil. Önerimiz bu senette açığa satışlardan kaçınmanız ve eğer varsa açığa satış pozisyonlarınızı hemen kapatmanızdan yana. Geçen defa açığa satış önerimizde yanıldık. Bunun bir istisna olduğunu düşünüyor ve umuyoruz.

AL
TEYİTLİ

1.07
+0.02 +1.90%

Mum Çubuk Analizi
Bugünün Mum Formasyonları:
Beyaz Mum

Bugün bir Beyaz Mum oluştu. Bu normal bir alış baskısına işaret eder.

Bu formasyon hakkında daha fazla bilgi alabilmek için, lütfen buraya tıklayınız .

Teknik Veriler
Kapanış 1.07
Açılış 1.05
Önceki Kapanış 1.05
Önceki Açılış 1.04
Değişim +0.02
% Değişim +1.90%
Hacim 4,129,029
En Yüksek 1.08
En Düşük 1.04
20 Günlük Hareketli Ort. 1.08
50-Günlük Hareketli Ort. 1.07
65-Günlük Hacim Ort. 1,148,691

EFE_KAN
14-10-2011, 11:41
1.08 maliyetle aranıza katıldım arkadaşlar.İnşallah ayağım uğurlu gelir :))

ihlaszede
14-10-2011, 17:23
Sizi reysastan soğutmak istiyen art niyetli yorumlara kulak asmayın artık bu hisse sıksan burada durmaz ben yine burada olacam bu hisse :kahkah: :kural::kahkah: 6 ay içinde 2 lira olacak

2011 yılının espirisini yapmışsın.atıp tutuyon neye göre 2 lira olacak.petrol fiyatından haberin yok galiba tırlar havagazı yakmıyor

prosadarus
14-10-2011, 20:00
1,10 ile aranızdayım, hayırlısı olur inşallah

msnct
15-10-2011, 09:25
REYSAŞ ı para garanti de inceliyorum gördüğüm kadarıyla 3 aylık ve 6 aylıkta ta 3.367.389 kear yapmış görünüyor. Burada topikte yazan arkadaşların yazılarını okuduğumda bazıları zarardan bahsediyor. Reysaş kear edenmi yoksa zarar eden bir hissemi? Uzun süredir bu hisseyi takip eden arkadaşlar mutlaka bilgi sahibidir bizleri aydınlatırlarsa sevinirim.

tranatula
15-10-2011, 12:54
2011 yılının espirisini yapmışsın.atıp tutuyon neye göre 2 lira olacak.petrol fiyatından haberin yok galiba tırlar havagazı yakmıyor

o halde 6 ay sonra (16 nisan 2012)de burada ol eğer bu hisse 2.00 (+10 -10)kuruş fark olabilir yani 1,90-2,10 arası olmazsa senden özür dileyecem

msnct
15-10-2011, 15:22
çok iddialı yazmışsın arkadaşım, bu emin düşüncelerinizin nedeninide paylaşabilirmisiniz?

bülent66
15-10-2011, 15:48
çok iddialı yazmışsın arkadaşım, bu emin düşüncelerinizin nedeninide paylaşabilirmisiniz?

aslinda cok iddali deil.kagidin geldigi yere bakarsiniz bu acikca belli.

erol07
17-10-2011, 00:10
batacakta onun içinmi tutuyon paranı hala burada 2,23 ten almış hala satmamışmış

SEN BU KAGIT hakkında bilğin ne kadar bilmiyorum borsada bu kagıt saglam diye girdim ve aldım her şeyi mükemmeldi arazileri her şey, ama her şey güzel göründüğü için almıştım ama borçlululuğu ve yatırımları çok aşırı yatırım yaptı ve borcu çogaltı ve beklentileri karşılamadı bu sebebten sürekli elindeki hisseleri imkb patron satışa koydu koydukça piyasa aşagıya geldi petrol fiyatıda hızlı hareket edince 2008 de her şey ters gitti şirket gyo gelen para ile akbanka borç kapadı 50 milyon dolar ama bu dahi borçları kapamadı eski yaptığı sözleşmeler külliyen zarar şirket yabancı fonlara hisse satmıştı onlarıda batırdı 12 milyon lot sır onlar sattı 2 yıldır ben günlük takasını dahi 6 yıldıur hiç aksatmadan takip ediyorum şirketin ederi 2000 milyon dolar fakat 40 milyon dolar kısa uzun vade borç var ben 2014 senesinde veda edecegim net zararım 70 bin tl allah çümlemizin ve küçük yatırımcının yardımcısı olsun . bu kagıt sabretmem zararın ancak sabırla beklemek olduğuna inanan biriyim .borsa gelecege yatırımdır kumara degil tanımadığınız insanlarla seviye üslüp önemlidir .ben tüm parasını borsada kumar olsun diye degil yatırım olsun şirketler kredi yerine ortaklık yaparak gelişsin büyüsün istihtadam yaratsın diyenlerdenim.

erol07
17-10-2011, 00:12
düzelme şirketin ederi 200 miyon dolar yanlış yazılmıştır

prosadarus
17-10-2011, 08:18
bugün ne olur?

alisahin
17-10-2011, 08:35
bugün çıkmaması için hiç bir sebep yok..

wero62
17-10-2011, 09:35
1.03 seviyesinin üzerinde taban oluşturan hissede yükseliş denemeleri dikkat çekiyor. Teknik göstergelerdeki görülen toparlanma, hareketli ortalamaların üzerine çıkılması ve son günlerde hacimde görülen artış hisse açısından olumlu. 1.07-1.09 bandından veya düşüş trend direnci konumunda olan 1.11’in geçilmesi sonrasında alım yapılabilir. Hissede yaşanacak yükselişlerde 1.18 ve 1.29 kısa vadeli dirençler izlenebilir. 1.07’nin üzerinde açılacak pozisyonlar, bu seviyenin kırılması sonrasında kapatılmalı.

wero62
17-10-2011, 09:36
GEDİK YATIRIM
RYSAS Teknik Analiz...
Öneri :1.07’in Üzerinde AL
Hedef : 1.18
Alım Aralığı : 1.07-1.09
Stoploss: 1.05

asiart
17-10-2011, 10:49
Sabahta beri yaptığı hareketlere bakılırsa bugün gidecek gibi duruyor.

asiart
17-10-2011, 14:24
sabah yazmıştım bugün hareketleneceğini, çok belli ediyordu

asiart
17-10-2011, 14:27
yarında aynı hareketleri KRSTL den bekliyorum

wero62
17-10-2011, 14:36
nihayet hareket geldi hisseye

reaktör
18-10-2011, 13:12
Teknik gözüme çarptı,1,12 den sobeledim 1,57 de ebelerim :)
magazin bir yana arkadaşlar tekniği güzel işlediler.Artık hareket için geri sayım..1,03 altı stopp loss...

tranatula
21-10-2011, 18:54
1,65 ten paraşütsüz düştü diğer hisseler eski yerine geldi şimdide paraşütsüz çıkacak sabır

musstafa
25-10-2011, 10:33
Hadi bugünde gidiyo gibi biraz ...

tranatula
25-10-2011, 12:31
piyasada kağıda bir grubun girdiği söylentileri var hayırlısı bakalım

isabet
27-10-2011, 19:01
burası neden sessiz...bu hissede kimse yok galiba.

SVT
27-10-2011, 21:40
90097 sayın isabet hacimdeki artış dikkat çekici, yarın için alım düşünüyorum ... f/k ve pd/dd düşündürüyor..

tranatula
28-10-2011, 17:40
Sat-al yapanlar dikkat etsin,düşen güzel bi bilanço hesapları altüst edebilir sermaye kaçabilir..
Varmı bilanço tarihini verebilecek

Akrobat
28-10-2011, 20:40
Bilanço kasım 11 gibi...

rsefer
29-10-2011, 21:25
CITIBANK tersine döndü ve alıma başladı

asityanığı
31-10-2011, 11:11
Birileri çok güzel kağıt topluyor kimseyi ürkütmeden kimseyi uyandırmadan ve kağıdı yüksetmeden vs vs dikkat etmekte fayda var bakalım sonu ne olacak

isabet
02-11-2011, 18:37
Birileri çok güzel kağıt topluyor kimseyi ürkütmeden kimseyi uyandırmadan ve kağıdı yüksetmeden vs vs dikkat etmekte fayda var bakalım sonu ne olacak

ne olacak bu hissenin hali...

aminoasit
03-11-2011, 02:27
ne olacak bu hissenin hali...

'ne olacağı'nı bilemem...

emme:

bu hisse vaktinde 1.3'lerden hareket etti...
"1.7'lerde dahil olduk...
4.4'lerde ayrıldık... sonra zaten bölündü....

kısa hikaye böyle...

şu an takip amaçlı bir miktar mevcut...

emme bana iç açıcı gelmez...

Not: Yatırım Tavsiyesi Değildir...

.

metin_077
03-11-2011, 09:27
Ederi kesinlikle buralar değil ama neden sürünür anlamadım gitti.

isabet
04-11-2011, 20:06
bilanço açıklanlanmış.bilançoyu yorumlayabilecek tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

alicenap
04-11-2011, 22:42
bilanço zarar ama o zarar satıldı bu mal yılbaşına kadar 1.50-1.80 arasına oturacaktır.

isabet
04-11-2011, 23:07
bilanço zarar ama o zarar satıldı bu mal yılbaşına kadar 1.50-1.80 arasına oturacaktır.

inşallah..sanırım bu hisse beni yatırımcı yapacak.

ihlaszede
10-11-2011, 18:12
2 LİRA OLACAK DİYEN BİRİ VARDI ŞİMDİ YAŞIYORMU ACABA :kahkah::kahkah:

vadaaaa
11-11-2011, 16:31
2 LİRA OLACAK DİYEN BİRİ VARDI ŞİMDİ YAŞIYORMU ACABA :kahkah::kahkah:

olmaz olmaz dememek lazım çok daha üstünü görmüş

ytd

http://c1111.hizliresim.com/r/c/gl3v.png

lazkopat
13-11-2011, 10:14
yaşıyormu bilmiyorum fakat ben yaklaşık 2 yıldır bu ihtimalle yaşıyorum... sakın ola reysas a bulaşmayın derin yeni alış yapanlar zararın n eresinden dönerlerse kar olacaklarına inansınlar.. ben bu kagıdı unuttum. zarar yazdım.. bir reysas zede olarak yok beklentisi var yok iki tane halka arzı var yok hikayesi var diye girdik hüsran..

bence reysas dan uzak durun bizi sömürdü baskalarını sömürmesin.. bol kazançlar

ofcabuk
14-11-2011, 10:54
http://img26.imageshack.us/img26/2578/rysas20111114115207.png (http://img26.imageshack.us/img26/2578/rysas20111114115207.png)

efe78
14-11-2011, 14:22
bilanço aslında olumlu...

halkaliozan
14-11-2011, 15:13
sayin ofcabuk, 2. grafik atisin bu topige..

umarim bu sefer kalici bi cikis yasanir.

bi 25bin aldim tek emirle, karin agrisi ondan biraz bugun :)

izlek
14-11-2011, 17:55
uyarmıstık ama spek adamı dediler bize... keske oyle olsaydık da kimse zarar etmeseydi.

ne diyim umarim simdi kalkıp 2 olur , 3 olur , 5 olur yetmez 100 olur...

birbilmez
14-11-2011, 21:17
hersey olur artık 0,50 de olur 2 de

alaylı
14-11-2011, 22:35

Abi ne yaptin, 1,03 den 0,97 olduk + %3 den - % 4 olduk..

kkerem
14-11-2011, 23:23

Abi ne yaptin, 1,03 den 0,97 olduk + %3 den - % 4 olduk.. bu tür hisselerde tek tuşla 25.000-50.000-100.000 gibi lotlar alınırsa anında basarlar aşağıya panikletip elinden alalım diye

halkaliozan
15-11-2011, 08:21
bu tür hisselerde tek tuşla 25.000-50.000-100.000 gibi lotlar alınırsa anında basarlar aşağıya panikletip elinden alalım diye

Gereksizdi dun 95e degmesi, bu namussuzlugu da hep yapiyorlar.. Bi de patron alip satmiyormus kagidini, yok ki SPK falan hesap sorsun, tirlarinin onune baglayip gezdirsinler falan, neyse..

Ben de cezayi kestim aninda, boyle yaparlarsa buna devam da edicem, namussuzlugun da bi siniri var (lafim okuyup speke haber ucuracak pisliklere).. 1.50yi bi gostersin, sonra .50e ye de degdirsin, ne boyle habire dus habire dus..

Bedelsiz verdiginden beri 5 isgunu ardarda arti kapatmadi bu kagit, muadilleri ucup kacarken hem de..

wero62
15-11-2011, 10:45
Dipsiz kuyu, ne şerefsiz bir kağıtsın sen rysas, pardon tuvalet kağıdı bile olamazsın

ofcabuk
15-11-2011, 13:06

Alımınız hayırlı olsun, ama azda olsa çokda olsa afişe etmemeniz naçizane tavsiyemdir.
2. grafik derken tam olarak anlayamadım, RYSAS konusundan 2 den fazla olduğuna eminim grafik /mesaj sayımın ancak son 1 kaç aydır hiçbiryere paylaşımda bulunmadığım düşünülürse. Sebep borsanın geneliydi. Belki konu temizlendiyse yada yeni başlıksa falan olabilir.

Neyse herkese selamlar, bol kazançlar.

http://img822.imageshack.us/img822/1948/rysas20111115135200.png (http://img822.imageshack.us/img822/1948/rysas20111115135200.png)
Endeksi takip etmek koşuluyla 1,6 - 1,4ler pek hayal olmaz diye düşünüyorum. Daha yukarısı için, sanırım ilkbahardaki alımların maliyeti artık düşürülebilir.
Küçükde olsak yatırımcılık böyle olsa gerek.. :)
http://img140.imageshack.us/img140/365/rysas20111115135553.png (http://img140.imageshack.us/img140/365/rysas20111115135553.png)

Aşagıdaki kırmızı çizgi aynı dönemde ,74 - 63 olarak ilerliyor sağlam gerilemeler için.

halkaliozan
15-11-2011, 15:38
endex dondu, kara kara dusunuyo simdi 1e kaldirsam kafama yer miyim diye..

p.. onu oraya indirmeden evvel dusunecektin. Ayrica T2yi beklemen faydasiz, ben krediyle mal almam..

ben mertim ve akilliyim.

sen namertsin, ve ayrica aptalsin. 2-3 kere alisveris yaptik mi ogrenirsin spekligi..

spekligin 1. kurali: Her zaman papaz pilav yemez. Bilhassa papaz aptalsa..

ihlaszede
15-11-2011, 18:13
uyarmıstık ama spek adamı dediler bize... keske oyle olsaydık da kimse zarar etmeseydi.

ne diyim umarim simdi kalkıp 2 olur , 3 olur , 5 olur yetmez 100 olur...

her zaman olduğu gibi 2 olcak 3 olcak 3,5 olacak diyenler toz oldu .milletin vebalini aldılar .ama ortada kağıdın buduruma düşeceği kadar kötü durum da yok.kağıt gercekten ucuz ama spek mal olursa kağıt dahada ucuzlar.bana koymaz 5-10 bin var bende acelem de yok.kağıdı dike dike yukarı cıkaracak . ben beklerim maliyetimi 1,06 ya kadar cektim

izlek
15-11-2011, 23:25
her zaman olduğu gibi 2 olcak 3 olcak 3,5 olacak diyenler toz oldu .milletin vebalini aldılar .ama ortada kağıdın buduruma düşeceği kadar kötü durum da yok.kağıt gercekten ucuz ama spek mal olursa kağıt dahada ucuzlar.bana koymaz 5-10 bin var bende acelem de yok.kağıdı dike dike yukarı cıkaracak . ben beklerim maliyetimi 1,06 ya kadar cektim

sizi de hatırlıyorum evet o zamanlarda yasmıstım hatırlarsanız...
ve o zaman herkes alın diye milletin elini cebine sokuyordu...

yahu hala mı anlasılmıyo ,
eger bir hisse ucuz gorunup hala ısrarla gitmiyorsa emin olun ki o hisse mal cıkıyodur ve düşecektir...

basit düşünün yahu ,
siz bu tahtanın kurucusu olsanız ve hisseniz de cok ucuz olsa,
hisseyi kaldırmadan önce milletin de almasını bekleyip iyilik melekligi mi yaparsınız?
var mı böyle iyi spekler , kaldı mı eski ramazanlar :)

bu tarz hisseler endekse uyumlu da gitmeyecegi icin , ky nin döküldügü anda cıkar , yük bindigi anda düşer.

ne diyim umarim cıkar dicem ama cıktıgı zamanda da burdaki bir cok kisi silkelenmiş olup arkadan bakacak sanki galiba gibi vs...

hhhyilmaz
16-11-2011, 11:56
ya kusura bakmayın arkadaslar.. ben taa fiii tarihinde yüksek bi maliyetle aldıgım ıcın bu kagıdı ve sureklı dustugu ıcın moralım bozulmasın dıe hıc takıp etmıorum ama bedelsız mı dagıttı bu.. ne zaman nasıl? banka subemde bakıorum hıcbıseyım deısmemıs.. hısse sayım aynı fılan.. bedelsız nedır onu da bılmem ama bıseylerımın deısmıs olması gerekmıo muydu? benı bı aydınlatırsanız cok sevınırım ve tesekkur ederım..

Gereksizdi dun 95e degmesi, bu namussuzlugu da hep yapiyorlar.. Bi de patron alip satmiyormus kagidini, yok ki SPK falan hesap sorsun, tirlarinin onune baglayip gezdirsinler falan, neyse..

Ben de cezayi kestim aninda, boyle yaparlarsa buna devam da edicem, namussuzlugun da bi siniri var (lafim okuyup speke haber ucuracak pisliklere).. 1.50yi bi gostersin, sonra .50e ye de degdirsin, ne boyle habire dus habire dus..

Bedelsiz verdiginden beri 5 isgunu ardarda arti kapatmadi bu kagit, muadilleri ucup kacarken hem de..

Ducato
17-11-2011, 10:17
sattım kurtuluyum diyom artık nedir bu sanki borsa daki tek kağıt bu...

birbilmez
17-11-2011, 13:15
satan uzulmesın 0,50-0,60 aralıgından gerı alma ıhtımalı cok yuksek...5yıl adam olmaz o da batmazsa

musstafa
17-11-2011, 14:12
satamayan ne yapsın :(

satan uzulmesın 0,50-0,60 aralıgından gerı alma ıhtımalı cok yuksek...5yıl adam olmaz o da batmazsa

BAŞLANGIÇ
17-11-2011, 19:15
Bugün 17 Kasım 2011 Perşembe RYSAS 0,92 aldım.
:hg:

ramsh
18-11-2011, 19:14
Ustalardan RYSAS hakkında yorum alabilimiyiz? düşüş nereye kadar devam eder. destek noktası nedir?

izlek
18-11-2011, 20:31
Ustalardan RYSAS hakkında yorum alabilimiyiz? düşüş nereye kadar devam eder. destek noktası nedir?

dustugu noktalara ve endeksin genel gorunumune bakarsan sence bu kagıdın destekleri var mı ? fiyatı stabil mi ?

tranatula
18-11-2011, 21:19
kağıtta uygulanacak en uygun strateji:endeks düşerken sat aşağıdan al maliyet düşür;düşüşe devam

ramsh
18-11-2011, 23:54
Yaşar Erdinç hoca webinar ında rysas ı yorumladı.

http://www.drerdinc.net/15-kasim-webinar-toplu/15-kasim-webinar-toplu.html

efe78
19-11-2011, 12:55
Yaşar Erdinç hoca webinar ında rysas ı yorumladı.

http://www.drerdinc.net/15-kasim-webinar-toplu/15-kasim-webinar-toplu.html

hocayı dinledim...bilanço oyunlarından söz ediyor.şirketin iyi yönetilmediğini belirtiyor.parayı bankalara yedirdiğini oysa finans ihtiyacı olmadığını,muhtemelen parayı kaçırıp başka yerlere yatırdığını ima ediyor.biz biliyoruz da!

ihlaszede
19-11-2011, 16:23
hocayı dinledim...bilanço oyunlarından söz ediyor.şirketin iyi yönetilmediğini belirtiyor.parayı bankalara yedirdiğini oysa finans ihtiyacı olmadığını,muhtemelen parayı kaçırıp başka yerlere yatırdığını ima ediyor.biz biliyoruz da!

bu memlekete ne kadar ....siz varsa benimi buluyor .yoksa memlekette bir tane bile insan evladı da mı kalmadı.ben anlayamıyorum bunlardaki mezardakilerin pişman olduğu şeyler için mücadele azmini.ben anlayamıyorum daha fazla kazanma hırsı için onurlarını ve vicdanlarını kaybeden bu insanların amacını.ey insan dünyanın yarısı bile elinde olsa ölmeyecekmisin.dünyadan sonsuzluğa giderken seninle birlikte kefenden başka gelecek olan dünya malı varmı.tabiki katmerleşmiş kul hakkının yanında.cok değil ölünce anlarsın kimin zararda olduğunu .mevlananın güzel bir sözü var ''eden kendine eder kazanmak için bir ömür ister kaybetmek için bir anlık gaflet yeter''.ben artık size hakımı haram ediyorum.isterseniz hisseyi 10 lira yapın isterseniz 50 kuruş. ve sizi herşeyin kaderini elinde tutan ALLAH a havale ediyorum.

birbilmez
19-11-2011, 16:42
Maalesef patron hissede alim satim da yapiyorsa bilanco ile her turlu nuanslari kullanarak oynar parayi kari kacirir ta ki kendi alana kadar hisseyi de yukseltmez. Tabi kendi aldiginda yeni raporlarla yeni alicilara pazarlanan kagitta su an burada yazan ve izleyen hic kimse olmaz. Denetim cok onemlidir am niyetler degil son tahlilde rakamlarin denetiminde kilif her zaman hazirdir. Soz konusu yorumu dinlemedim ama bu maalesef tum patron sirketlerinde buyuk olcude boyledir kucuk yatirimci da ben aldim dustu sattim cikti der sansindan yakinr. Halbuki oyuna galip baslayanlarin sansa ihtiyaci yoktur, ipler her zaman onun elindedir. Biz de etkin piyasayi sadece hayal eder varmis gibi davraniriz.

Alkharismus
19-11-2011, 18:58
teknik destek direnç?

birbilmez
19-11-2011, 21:00
O.10 destek 1.00 direnc.

izlek
19-11-2011, 23:41
O.10 destek 1.00 direnc.

güzel dedin :cool:

erol07
20-11-2011, 13:32
batacakta onun içinmi tutuyon paranı hala burada 2,23 ten almış hala satmamışmış

ne oldu kaçmıçsın kurtulmuşsun 2 olacak diyodun teknik biliyodun adamlar senin yazdığın tarihten itibarende 3 milyon lot sattılar bir bildiklerindendegil para yurt dışına transfer edildi bile yakında bedelli açıklayıp bir soygun daha yapacaklar bu kişiliksiz insanlar soygun devam ihlas global dogan park ve daha n,çeleri yıllardır böyle soydular imkb spk eliyle yurt dışı işbirlikçi hükümetlerle bu zavallı yatırımçıyı buda sana ders olsun birdaha çok bildim deme hata yapmam deme adamı terse getirip tefe koyar oynatır bu hangi milletten türemişler akıllı ol adam ol yuttum ama gün bana hk olduğumu ispat daima ettirdi nilay vardı hemşerim o bile bin pisman oldu aldığına ben almayın diye yalvarırken

erol07
20-11-2011, 22:37
ya kendin yazmışsın 111 milyon borc var diye bu neyin borcu 250 milyon cirosu olsun yüzde 20 kar marrjı olsa bile ki yüzde 7 bu yıl oda büyü
menin yüksek olduğu bir yıldı .kac senede öder kafa basmadımı hala bu borç için bedelliye mecbur gidecek bunu anlamak çokmu zor 5 yıl hiç yatırım yapmasa ve cironun net yüzde 10 'u net kar kalsa anca öder matematik anlamayan var bu bedelli kaçınılmaz yabancı ortak bunlardan kurtuldu ve hisselerinin önemli bi bölümünü sattı çıktı .darısı bizim başımıza kısa vadeli yukarı gidecek parametreleri mevcut bu ara satışları hız kesti oyuncuların küçüklerin yukarı cekmesini bekliyorlar gözüküyor . ben kişisel görüşlerimi yazıyorum moral bozmak yönlendirmek gibi bi durumumum söz konusuda degildir .ben yandım kimsenin yanmaması müçadelem ören , zorlu ,kutman ,doğan gibi borsa sayesinde sistemden beslenip ukalalardan bıkan borsa yatırımcılarına birde reysaş madurları olmasın müçadelesindeyim şimdilerde yabancı ortak modasıda tutmaz ki bir haberler yukarı taşısınlar .en dürüst şirket kütahyanın bile tam 4 adet manüplasyonunu çocukları yaptı yabancı alım satımı ile durmuş beyin oğluda amarikada egitim aldığından iyi bilir bu işleri sen anladı

ya ben diyorum biz yandık siz yanmayın ısrarla kosup ucuz diye geliyorsunuz .borsada bu şer. den haysiyetten yoksun patronluk egosu gelişmiç insanlığı gelişmemiş hırsızlar olurda borsalar adam olurmu bizde ne başbakan ne bakan ne idareci ne etkili ne yetkişi adam kalmadı herkes sınıf atlayacak hovarda olcak caka satacak adam oldum diyecek yazık biz bunlara layık degildik ama derin yatsın özal bizlerin başına bela etti borsayı türk halkı 1 mikyon yatırımcı en az 100 milyar dolarlık birikimini bu bir avuç patrı-on kılıklılara ve gavura kaptırdık .sebeb olanlar mezarlarında rahat etmesinler başka ne diyelim .burakın bu ülkeyi geliştirdik diyenlere büyüttük diyenlere kendileri büyüdü halk küçüldü ilerde daha iyi anlayacagız hep beraber ama ne care ben benden geçtikten sonra olsa ne olur olmasa ne olur

erol07
20-11-2011, 22:59
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=417&hisse=RYSASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc
adresden 3 aylıkta takasda hala yabancı satısı aslında kemdilerini satış yaptıklarını citi -DEUTSCHE bir yıl önce yüzde 46 hisse vardı simdi yüzde 23 ne oldu bu yüzde 23 yani 23 miyon hisse ortalama 160-170 çibarı küçüklere devredildi 2015 vadeli bunlar krizide her şeyi sendeden bende iyi biliyor abd görmüş çocuklar . adamlar borsanın kurdu oldular halha arzlardan glen para kadar ederi yok şirketlerin halka arzlarda elde edilen miktar şirketin şimdiki degerinim tam 2 misli dolar bazında hemde ama şirketin daha ederi kadarda borcu var anlayan beri gelsin .ama kumar oynamak isteyenler için başka kapıya iş c al at kenara borsa çıkarsa önce o çıkar sebeb malum .

orrca
21-11-2011, 10:15
düş bakalım dipsiz kuyu mubarek.

avzerik
21-11-2011, 13:43
bu gün 0.90 üzeri kapanış olur mu ki

musstafa
21-11-2011, 14:05
0,80 altı kapanış muhtemel 0,90 üzeri çok zor.

bu gün 0.90 üzeri kapanış olur mu ki

aliacar76
21-11-2011, 16:17
bir yıldır gördüğü en düşük fiyat seviyesi
0,84

bir aydır en yüksek 1,13
bir yıldır en yüksek 2,31
ytd

ihlaszede
21-11-2011, 16:33
rekorlar bizim işmiz

secbul20
21-11-2011, 17:37
0.84 long...

Aykut28
22-11-2011, 09:10
Hedefleri olan, kurumsallığı olan, markası olan bir firma hissesi alma kararı almıştım. O yüzden burdaydım. Bunlarda çakal çıktı. Biz kime güveneceğiz arkadaş. İMKB30'un dışındı kağıt almamakmı gerekiyor.Bizim en gözde üniversitelerimizde halkını nasıl dolandırırsın derslerimi veriliyor. Bilanço rasyolarında ne halt yedikleri ap açık belli. Marka olmuş bir şirketi, nasıl spek şirketler gibi harket ettirirler. Biz 90 lı yıllarda yaşamıyoruz artık. İmaj herşeyden önemli. ivedilikle Akıllarını başlarına almalaını öneririm..... Yat. Önerisi Değil Kendi Fikirlerimdir.....

efe78
22-11-2011, 11:40
aslında 3 yıl temettü dağıtmayan şirketi borsa kotundan çıkarmak gerek...bunlar kazancı paylaşmaya değil, zararı paylaşmaya geliyorlar borsaya...hatta ondan da ileri,borsaya kote ettirdikleri şirketi söğüşlenecek şirket olarak görüyor ve yeni kurdukları şirketlere kaynak aktaran bir yapı olarak görüyor ve kullanıyorlar...

aliacar76
22-11-2011, 15:20
bugün bir yıldır gördüğün en düşük seviye 0,80'i gördü.
artık yönünü yukarıya çevirmesi lazım.

musstafa
22-11-2011, 15:58
Bildiğiniz birşey mi var, yoksa sadece temenni mi...
Bana göre 0,50 ye doğru süzüle süzüle gidiyor..

bugün bir yıldır gördüğün en düşük seviye 0,80'i gördü.
artık yönünü yukarıya çevirmesi lazım.

aliacar76
22-11-2011, 16:12
garanti banksının paragaranti sitesine göre
PD/DD 0,47 gösteriyor.

normal piyasa fiyatında olsa 1 gösterirdi.
piyasa değerinin altında.

çoğu hisse yıllık dibine varmadan tekrar yükseliyor.
bu hisse neden yükselmesin?

ytd

ravi
23-11-2011, 08:33
Bildiğiniz birşey mi var, yoksa sadece temenni mi...
Bana göre 0,50 ye doğru süzüle süzüle gidiyor..

arkadasim sen nerden buldun bu 0.5'i spekmisin sen. Benim hesabima gore onceki genel cokus olan agustos 08'e gore bulundugumuz yerde çok sağlam destek olmali. Insanlar zaten öfkeli ve endişeli kimseyi paniğe sevkedip zararına sebep olmanın kimse için hayri yok spek dışında. buralardan maliyetlenen var mi eğer yoksa satışların tamamı stop lose olmali herkes kararını kendi versin lütfen birşey bilmiyorsanız kimsenin kanına girmeyin yok bildiğiniz birşey varsa onu da açıkça paylasin.

aliacar76
23-11-2011, 08:38
turkishbulls al eğer demiş. ytd.

Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir AL-EĞER sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 26.10.2011 tarihinde ( 27 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 1.11 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS -26.13% düştü .

musstafa
23-11-2011, 09:35
Bana göre ne demek sence... Kendimce kanaatimi yazdım ama buna sen olumsuzluk yapma kimsenin kanına girme diyosun.
Birde şöyle düşün sende olumlu yazmıssın bulunduğumuz yerde sağlam destek olmalı falan filan diye. Ben spek sem sana ne demeli kesin elle tutulur bir bildiğin senin mi var..Bence yok.. Dünün bugünle alakası olmadığı bir dünyada 2008 e göre hesap yapmanın neresi mantıklı... Satmayalım iyi peki ya düşmeye devam ederse ne diyeceksin..Kim bilebilir..
Bunu herkesin çok iyi biliyor olması lazım bu borsa ergen ve akıl ehliyetini eline almış insanların işi. Burda iş yapacak herkes kimsenin lafı ile iş yapılmayacağını kendi kararlarını kendi akıl ve mantığı çerçevesinde vermesi gerektiğini anayasınının birinci maddesi olarak bilmeli.
Bu arada herkes endişeli öfkeli demişsin. Doğru söyledin onlardan biride malesef benim. Senin yada benim yazdıklarımın ne bana nede kimseye faydası olmayacağını sende biliyorsun bende biliyorum.

arkadasim sen nerden buldun bu 0.5'i spekmisin sen. Benim hesabima gore onceki genel cokus olan agustos 08'e gore bulundugumuz yerde çok sağlam destek olmali. Insanlar zaten öfkeli ve endişeli kimseyi paniğe sevkedip zararına sebep olmanın kimse için hayri yok spek dışında. buralardan maliyetlenen var mi eğer yoksa satışların tamamı stop lose olmali herkes kararını kendi versin lütfen birşey bilmiyorsanız kimsenin kanına girmeyin yok bildiğiniz birşey varsa onu da açıkça paylasin.

tugrul29
23-11-2011, 11:16
1.11 den arkadasıma aldırdım. bu kagıdı. hergun vicdan azabı cekiyorum. bilmem anlatabildimmi arkadaslar kimseye sebep olmayın al yada sat diye.

ihlaszede
24-11-2011, 16:57
bu gün dipi buldk. inşallah yıl sonuna kadar 1 in üstüne cıkarız

hasandemre
24-11-2011, 19:25
DEMİYOLLARININ 2012 DE ÖZELLEŞTİRİLMESİ İLE İLGİLİ HABERLER!!!!!!!!!!!!!!

http://www.turkiyeturizm.com/news_print.php?id=33005

http://www.emlakhaberleri.com/ulasim-haberleri/demiryollari-ozel-sektore-aciliyor.html

http://www.evrensel.net/news.php?id=17082

RYSAS’ IN DEMİRYOLU FAALİYETLERİ VE DEMİRYOLLARINA OLAN İLGİSİ!

http://www.reysas.com/demiryolu_tasimaciligi.aspx

http://canli-borsa.borsakeyfi.com/RYSAS-hisse/RYSAS-haberleri-337594.html

Küçük yatırımcı düşmanı spekülatör sana sesleniyorum… Türkiye artık eski Türkiye değil… Muz cumhuriyeti değil… Bilançolarlada oynasan (kaynak: yaşar Erdinç hoca) teknik analist avcılığı da yapsan (sen anladın onu), kendi hisselerini yabancı satışı gibi de göstersen buraya kadar… Daha da mal alamasın artık. O yüzden 3 kuruşun hesabını yapma çünkü zaten hissede kimse kalmadı.

10 kuruşa da düşsün benden mal yok… bedelli de yapsan borsa kotundan da çıkartsan iflas da ettirsen mal yoookkkkk 

Yatırım tavsiyesi değildir

Finansör
24-11-2011, 21:34
1.11 den arkadasıma aldırdım. bu kagıdı. hergun vicdan azabı cekiyorum. bilmem anlatabildimmi arkadaslar kimseye sebep olmayın al yada sat diye.

O kadar da üzülme be. Bir gün gelir o fiyatları da geçer ve kazandırır bakarsın ki.
Ama o bir günün gelmesi uzun da sürebilir ve eğer ki o koyulan para gerekebilecek bir para ise, ilk yükselişte, bir kısmını satıp düşüşte geri almak üzere bir kenara koymak da mümkün.

erol07
24-11-2011, 22:43
maliyet önemli degil önemli olan sabır bu şirket sahipleri yüzde 20 paya sahipler şirketin üstünde fakat yüzde 80 senin benim gibilerin üstünde yabancı fonlar bu şirkete ortakmışlar bir zamanlar avrupa krize girmiş onun için onlarda nakit ihtiyacları için hisselerini satıyorlarmış yatırımcı temsilçisi bunu söylüyor.citi ve almanların satış gerekcesi nde 23 milyon lot 10 ayda piyasaya 1.65-1.75 tl degerle arz edildi yerine bu gün alıp koysalar net yüzde yüz kar birde dolardaki fiyatı koyun net yüzde yüzde yüzyirmi eder ne diyelim borsada terse getiren ender kagıtlardan iki halka arz net giern para 200 milyon şirketin ederi 90 milyon tl yanı adamların hiç parası yoktu bu şirkette borsadan toplanan para ile kuruldu bu şirket daha yol var yolmaya toplamaya devam .taki yeni uçuz bedavaçılar gelip almaktan bıkana kadar ya bunlar abd görmüş sen kim abd görmüş kim seni sulu dereye sulu götürüp susuz getirirler .akıllı olun benim maliyetim 2 tl düştü genel kurul mayısya allahın seven genel kurula kadar satmasın genel kurula gelsin bir temsilciyi üye olarak sokalım yönetime hem 6000 tl aylık alır hemde nasıl hiç edildiğimizi rapor eder .

bu genel kurullar artık borsaların ölüm kalım dönemidir boryad başkanı nasıl köşe olduysa bu yeni çıkacak arkadaşlarda öylece yeni türedi zenginginlere dönüşüverir.hayırlısı olsun hayırlı cumalar

seclarum
24-11-2011, 23:07
bu forumdan çağrı yapalım çünkü ben de gıcığım bu adamlara.
herkesin ortak tayin edeceği bir kişiye yetki verelim genel kurulda temsil etsin.

efs9999
25-11-2011, 09:11
bu girişimin malesef sonuçsuz kalacağını düşünüyorum, umarım aksi olur bende sizinleyim yalnış anlaşılmasın benim maliyet çok yukarılarda nerden baksan 4-5 yıl minimum bu hissedeyim ben (iyimser bir tahminle)

hasandemre
25-11-2011, 14:55

http://www.emlakhaberleri.com/ulasim-haberleri/demiryollari-ozel-sektore-aciliyor.html

Küçük yatırımcı düşmanı spekülatör sana sesleniyorum… Türkiye artık eski Türkiye değil… Muz cumhuriyeti değil… Bilançolarlada oynasan (kaynak: yaşar Erdinç hoca) teknik analist avcılığı da yapsan (sen anladın onu), kendi hisselerini yabancı satışı gibi de göstersen buraya kadar… Daha da mal alamasın artık. O yüzden 3 kuruşun hesabını yapma çünkü zaten hissede kimse kalmadı.

10 kuruşa da düşsün benden mal yok… bedelli de yapsan borsa kotundan da çıkartsan iflas da ettirsen mal yoookkkkk 

Yatırım tavsiyesi değildir…

musstafa
25-11-2011, 15:21
Yeşile hasret kaldık :(

ramsh
25-11-2011, 18:50
endeks yukselir bizimki yine düşüşte. ama yıldıramazlar yılmayınnn

aliacar76
28-11-2011, 07:57
TURKISHBULL EĞER AL DEMİŞ.
HİSSE 1 YILDIR GÖRDÜĞÜ EN DÜŞÜK NOKTADA. YTD.

RYSAS

Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir AL-EĞER sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 26.10.2011 tarihinde ( 30 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 1.11 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS -28.83% düştü .

aliacar76
28-11-2011, 12:08
TURKISHBULLS DER Kİ:

SİNYAL ONAYI*
Temel Fiyat ( Son Fiyat: 0.82 )
0.81 ŞİMDİLİK ONAYLANDI

hasandemre
28-11-2011, 16:03

önemli bir tesbit olduğu için affınıza sığınarak bu haberleri 3. defa yayınlıyorum..

yatırım tavsiyesi değildir

aliacar76
29-11-2011, 08:44
RYSAS

Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir ALTEYİTLİ sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 26.10.2011 tarihinde ( 33 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 1.11 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS -26.13% düştü .

AL EĞER yukarı aralıklı bir beyaz mumla teyit oldu. Teyit Koşulları na göre alış fiyatı açılış fiyatı olan ( 0.81 ) alınmıştır.

ytd.

Aykut28
30-11-2011, 15:35
Sayın K.Y. arkadaşlar, Rezilliğe şahit oluyormusunuz sizde. Sizde pişmanlık içindemisiniz böyle bir kağıda girdiğiniz için. Yaaa bu ne iş böyle. Takip listemde 20 kağıt var. Bu 20 kağıt'ın en dipde resysaş. İnanın düşerkende başı çekiyordu. Bunlar ne yapmaya çalışıyor. Size tavsiyem kesinlikle ulasalcı davranmayıp büyük hacimli kağıtlara girmenizdir. Biz toplum olarak dürüst İş adamı çıkartamıyoruz. Bizde nakada ..... varsa işadamı olmuş. Endeksin %3,2 gittiği günde sıfır çeken kağıt kesinlikle güvenilmeyecek yatırım yapılmaacak bir kağıtdır. Bu kağıda teknik falanda işlemez. Boşa uğraşmaya gerek yok. Yarın endeks kırmızı olsun o zaman başı çeker düşmekte. Allah sonumuzu hayretsin..... Yat.Tavs. Değildir.

TINGIL
30-11-2011, 16:43
rysaşın blançosu ne durumdadır. iştirakleri nelerdir. gerçekten patronların ......... yüzündenmi bu noktalardadır. yoksa patronların bile istemediği şekilde şirket zarar mı etmektedir. şirketi bu zararlardan kaynaklı birilerine satmak istiyolarmı dır. 3 liralardan buralara gelmiş gerçekten ucuz görünüyo. sebeplerini neye bağlıyosunuz.

ihlaszede
30-11-2011, 16:43
Sayın K.Y. arkadaşlar, Rezilliğe şahit oluyormusunuz sizde. Sizde pişmanlık içindemisiniz böyle bir kağıda girdiğiniz için. Yaaa bu ne iş böyle. Takip listemde 20 kağıt var. Bu 20 kağıt'ın en dipde resysaş. İnanın düşerkende başı çekiyordu. Bunlar ne yapmaya çalışıyor. Size tavsiyem kesinlikle ulasalcı davranmayıp büyük hacimli kağıtlara girmenizdir. Biz toplum olarak dürüst İş adamı çıkartamıyoruz. Bizde nakada ..... varsa işadamı olmuş. Endeksin %3,2 gittiği günde sıfır çeken kağıt kesinlikle güvenilmeyecek yatırım yapılmaacak bir kağıtdır. Bu kağıda teknik falanda işlemez. Boşa uğraşmaya gerek yok. Yarın endeks kırmızı olsun o zaman başı çeker düşmekte. Allah sonumuzu hayretsin..... Yat.Tavs. Değildir.

bir daha sadece türk patronlu şirkete yatırım yaparsam adam değilim.düzgün adam cıkmıyor bizim memleketten ne yapalım.inşallah ta batar bu tip şirketler

ihlaszede
30-11-2011, 16:47
rysaşın blançosu ne durumdadır. iştirakleri nelerdir. gerçekten patronların ......... yüzündenmi bu noktalardadır. yoksa patronların bile istemediği şekilde şirket zarar mı etmektedir. şirketi bu zararlardan kaynaklı birilerine satmak istiyolarmı dır. 3 liralardan buralara gelmiş gerçekten ucuz görünüyo. sebeplerini neye bağlıyosunuz.

patronun yiyici ..... olmasına.bilancoyla oynamasına.ben 1 liradan hepsini satmaya hazırım zararına .yani 1,30 dan aldığımızı 1 liraya veremiyoruz .3-4 ay daha da 1,00 liraya cıkamaz bence

aliacar76
01-12-2011, 11:37
turkishbulls tut demiş. ytd.

Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir TUT sinyali verdi. Daha önce onaylanan AL önerisi 28.11.2011 tarihinde ( 2 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 0.81 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS % 3.70 yükseldi .

secbul20
01-12-2011, 19:38
0.84 long...
0.84 out..Flat..

TomBombadillo
01-12-2011, 20:34
Bu hisse yatırımcısına sabır dilerim

Fakat haftalık grafiklerde fiyatlar indikatörlerce doğrulanmıyor.Pozitif uyumsuzluk hadisesi mevcut

Kısa vadeli 1.10 direnci, orta vadede 1.30 hedef alınabilir

http://c1112.hizliresim.com/s/1/v2zl.png (http://bit.ly/c25MCx)

cankurt23
02-12-2011, 13:06
bu bir ara bölünmeden önce 4400 lerde değilmidi,sonra bölündü ama şuanda acaba değeri neden 0.83 lerde,çokmu bölündü yoksa çokmu düştü bu üstadlarr,ytd.

edebi
02-12-2011, 13:25
http://report.paragaranti.com/rasyonet_teknikanaliz.asp?Hisse=RYSAS

BÖLÜNMÜŞ FİYATLARI BURADA GÜNCELLENMİŞTİR BAKINIZ...

efe78
02-12-2011, 15:28
bu bir ara bölünmeden önce 4400 lerde değilmidi,sonra bölündü ama şuanda acaba değeri neden 0.83 lerde,çokmu bölündü yoksa çokmu düştü bu üstadlarr,ytd.

ocak 2008 en yüksek fiyat:3.02 ordan beri düşüyor...

musstafa
03-12-2011, 06:51
Yakın zamanda Gentra Lojistik diye bir firma halka arz edilecek, sektöre hareketlilik gelir mi az biraz da olsa sizce..? Ytd..

ramsh
03-12-2011, 08:34
sonuna kadar bekleyeceğim. orta vadede 1 seviyesini muhakkak deneyecektir diye düşünüyorum. y.t.d.

erol07
04-12-2011, 20:47
şirketin ankarada 145 adet dairesi var 500 dönüm tapulu arazileri ve 355 dönüm kapalı (355000 bin metre kare )lojistik deposu var 2 adet araç muayene istasyonu var 800 adet tır kendinin 600 adet kiralık tır filosu var 1 adet gemi 300 adet kontenır tren taşıyıcısı var iyi anlaşmaları var lojistikte en iyi 3 firmadan bir ulusal çapta .ne mükemmel firma ama kısa vadede 45 milyon dolarda borç var halka arz lardan 200 milyon da geldi daireleride saytıyorlar içini iyi boşaltıyorlar son oyunlari tren işi parayı orada boprlu göstertecekler naylon faturalarla adamlar yüzsüzlük abidesi maşallah anlaşmalar hep dolarla PETROL ARTI ondan dolayı zarar var demişti önceki küçük ortak temsilcisi 2008 yılında .bu şirket resmen yatırımcı parasıyla kurulmuş ihlas global gbi bir yüzsüzlük şirketidir hükümetten adamları olmasa maliye bu paraları bulurdu ama ne çare burası muz türki cumhuriyeti ama biz hamdolsum Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarıyız .Bazıları tc diyoya kurban olsunlar bize işte biz o şerefli tc vadandaşıyız bizlerden aldıkları para 200 milyon ya bu şirketin hiç parası yokmuş bizden alış edri 90 milyon sorduğumda en son bunun sebebini imkb spk sorun dedi şirketin yetkilisi deli olmak içden degil .bu şirketleri halka açanlar utansın resmi yetkililer den bahsediyorum .
kagıt dah 72 kuruşları görmeden bişey olmaz adamlar 9 ayda bölülmeden önce ve sonra 25 milyon lot sattılar ortalam 165-1-75 bunun acelesi yokki yerine koysunlar batarsa senin paran batacak zaten parası yokki potron kılıklıların "şirketin içinde

bülent66
04-12-2011, 21:43
şirketin ankarada 145 adet dairesi var 500 dönüm tapulu arazileri ve 355 dönüm kapalı (355000 bin metre kare )lojistik deposu var 2 adet araç muayene istasyonu var 800 adet tır kendinin 600 adet kiralık tır filosu var 1 adet gemi 300 adet kontenır tren taşıyıcısı var iyi anlaşmaları var lojistikte en iyi 3 firmadan bir ulusal çapta .ne mükemmel firma ama kısa vadede 45 milyon dolarda borç var halka arz lardan 200 milyon da geldi daireleride saytıyorlar içini iyi boşaltıyorlar son oyunlari tren işi parayı orada boprlu göstertecekler naylon faturalarla adamlar yüzsüzlük abidesi maşallah anlaşmalar hep dolarla petrol artı ondan dolayı zarar var demişti önceki küçük ortak temsilcisi 2008 yılında .bu şirket resmen yatırımcı parasıyla kurulmuş ihlas global gbi bir yüzsüzlük şirketidir hükümetten adamları olmasa maliye bu paraları bulurdu ama ne çare burası muz türki cumhuriyeti ama biz hamdolsum türkiye cumhuriyeti vatandaşlarıyız .bazıları tc diyoya kurban olsunlar bize işte biz o şerefli tc vadandaşıyız bizlerden aldıkları para 200 milyon ya bu şirketin hiç parası yokmuş bizden alış edri 90 milyon sorduğumda en son bunun sebebini imkb spk sorun dedi şirketin yetkilisi deli olmak içden degil .bu şirketleri halka açanlar utansın resmi yetkililer den bahsediyorum .
Kagıt dah 72 kuruşları görmeden bişey olmaz adamlar 9 ayda bölülmeden önce ve sonra 25 milyon lot sattılar ortalam 165-1-75 bunun acelesi yokki yerine koysunlar batarsa senin paran batacak zaten parası yokki potron kılıklıların "şirketin içinde kagıt 2 lerın ustune cıktıgı zaman olmayan bu yorumlar neden kagıt taban yaparken cogalıyo.keske önceden uyarsaydınız ınsanları ıs ısten gectıkten sonra deıl.ben borsa alemınde kımsenın yorumuna guvenmıyom malesef.kımın ne ıcın yazdıgını artık anlamıyom.kagıt cıkarken herkes methıyler duzuyodu,4 lıra olcak dıyenler nerdeler.olmaz cunkı bu borsa papaz kactı oyunu gıbıdır.papaz kımın elınde kalırsaaaa

erol07
05-12-2011, 06:31
ben bu şirketi o zaman da eleştirdim ve şirket hk yazdığım yazıdan dolayı çeza aldım bu şirketi halka açıklık oranının yükselmesi sebebini anlamak için çok müçadele verdim bu ülkede neyi tam anlamıyla kavraya billip ögrenme bilgi edinme hk vardıki zamanında öğrene bilelim eski yazılarıma bi bak aylardır uyarıp duruyorum .sen iyi bak yazılarıma sonra gerekli gereksiz al sat senin tercihin ben bu sitede arkadaşlarımızın magdur olmaması için uyarıda bulundum meyide yazmadım hiç bir zaman .

bülent66
05-12-2011, 14:40
ben bu şirketi o zaman da eleştirdim ve şirket hk yazdığım yazıdan dolayı çeza aldım bu şirketi halka açıklık oranının yükselmesi sebebini anlamak için çok müçadele verdim bu ülkede neyi tam anlamıyla kavraya billip ögrenme bilgi edinme hk vardıki zamanında öğrene bilelim eski yazılarıma bi bak aylardır uyarıp duruyorum .sen iyi bak yazılarıma sonra gerekli gereksiz al sat senin tercihin ben bu sitede arkadaşlarımızın magdur olmaması için uyarıda bulundum meyide yazmadım hiç bir zaman . sevgili erol o zaman ben size ugraslarinizdan dolayi tesekkur ediyom.bazilari gibi herseyi toz pembe görmediginizi göstermis oldunuz.yuregine eline saglik.yatirimci dediginiz yeri geldimi kagidi elestirmeli ayni sizin yapmis oldugunuz gibi.size bu konuda tesekkur ederim

ramsh
05-12-2011, 19:28
bilanco ne zaman acıklanacak bilgisi olan varmı,?

erol07
05-12-2011, 21:55
degerli yatırımcı arkadaşlar küçük paraları ile bizaz macera biraz para kazanma hırsı biraz özenti biraz öz güven hızlı kazanma birtakımborsaların hızlı çıkış zamanı yaşanan atmosfer ile bir çoklarımız bu sistemin parcası oluruz .ama sonuç yüzde 80 mahdur yüzde 10 başa baş yüzde 8 iyi bir kar inanın arsadegerlendirmesi bile degildir bunlarında kazandıkları birde yüzde 2 yıllardır hem düşüşte hem çıkışta kazanan bir kesim vardır bunlarda piyasa yapıcıları .kısaca siz neredesiniz bilmemem ama ben yüzde 80 nin içerisinde bulundum 20 yıldır gelen şirketler hep bedava kredi gözü ile geldiler aracı kurumlar sürekli müşterileri kumar masasında kumarcı gibi yönlendirdiler kitaplar tiyolar falan hepsi daha çok kazanmak uğruna çekilen çile agaran saçlar boşa harcanan zamandan öteye degildi tükenen umutlar gibi .bir çok boşanmalar iflaslar hatırlıyorum ,intiharlar ayrı neyin hesabındayız bizler sistemin bizlere ihtiyacı var sen kazanacaksın biriktireceksin bunlar hiç edecek akıllı olun eşinizi dostunuzu başka yönlere yönlendirin ne ah alın ne intizar bu kurlar sofrasında devletler devlet degil insanlar insan ölüm yok acıma yok sadece kar var kolay kazanma var namus yok şeref yok haysiyet yok şimdi bu durmuş adam olsa banane hangi kalıba koyayım bunu ve benzerlerini adam resmen milletin rıskı ile oynuyor keyif alıyor gazeteye beyanat veriyor şöyle YAPTIM BÖYLE YAPTIM FALAN YALAN ama adam işte o adamlardan Allah ona layıkını ve şeytanının ızdırabını göstersin ne diyeyim 6 yıldır kan kusturdu bu millete ha şirket zarar edermi eder bu normal ama sen şirketin sürekli halka arz edeceksin ortaklık yapısını baştan net açıklamayacaksın Vardar 0,98 PAY ile yönetimde ADAM BORSADAN GAZETELERE İlan oldu 4 yıl evvel bir yanlış emirden şu kadar vurğu yaptı diye pardon dedi yazıklar olsun sizlere bu ülkenin insanına yaptıklarınız için KUL HK YAPANIN YANINA KALMAMIŞTIR Kalmazda döven ailesi bu dünyanın ötesi var sakın unutmayın .

yatırım
05-12-2011, 22:31
kul hakkı nasıl kalmaz ya sabah daha orada...herşey kalıyor dostum.

bymuhti
05-12-2011, 22:46
Erol07 Kardeş Senin elinde var mı?

aliacar76
06-12-2011, 08:23
piyasa değer çok düşük.
defter değerine denk olması için 1,82 olmalı.
zarar eden bir şirket değil.

defter değerinin 158 katı olan avtur var.
bizim hisse çok düşük.

ytd.

turkishbulls al eğer demiş:
Reysas Taşımacılık
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir AL-EĞER sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 02.12.2011 tarihinde ( 3 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 0.84 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana RYSAS -1.19% düştü .

musstafa
06-12-2011, 09:53
Noldu arkadaşlar Ranlo da Rysas ta yukarı yönlü hareketlenmeler oluyor..?

ramsh
06-12-2011, 19:38
alt kademeler yavaş yavaş doluyor. yerli aracı kurumlar mal toplamaya devam ediyor.

Kurum Kodu Kurum Adı Son Günlük Fark Haftalık Fark Aylık Fark 3 Aylık Fark
DZY DENIZ 3.008.329 103.822 86.984 318.559 565.816
ALN ALAN 184.867 70.100 125.100 100 80.100
AMK ALTERNATIF 324.617 70.000 13.500 45.750 194.853
AKB AKBANK 4.307.942 55.382 90.643 889.758 1.256.592
ACA ACAR 101.094 50.000 50.000 79.000 78.999
TIB IS BANK 12.379.557 43.503 -55.522 -1.389.323 -476.359
SYG SAYILGAN 76.002 35.002 35.002 75.002 76.002
ZRY ZIRAAT 2.315.829 30.300 72.158 298.740 357.38

ramsh
06-12-2011, 19:44
eknik Veriler
Kapanış 0.85
Açılış 0.83
Önceki Kapanış 0.83
Önceki Açılış 0.83
Değişim +0.02
% Değişim +2.41%
Hacim 4,196,242
En Yüksek 0.88
En Düşük 0.82
20 Günlük Hareketli Ort. 0.88
50-Günlük Hareketli Ort. 1.00
65-Günlük Hacim Ort. 1,653,029

Hacim 65 ünlük hareketli ort baya üzerinde buda hisse üzerinde ilgini arttığını gösterir.

tranatula
06-12-2011, 21:00
Erol007 burada kimsenin akıla ihtiyacı yok lutfen saçmasapan tutarsız devrik yazılarınla burayı meşgul etme önce cümle kurmayı öğren dilbilgisi dersi al derim öyle yerden yere vurduğun içi boş bir şirket değil reysas turkiyenin en buyuk lojıstık markası öyle salladığın gibi batacak bir şirket olsa önce bu kadar yabancı ortağı olmaz sonra sen buralarda takılmazsın satar paranı kurtarmaya çalışır buradada yazı falan yazmazsın başka işe bakarsın

seclarum
06-12-2011, 22:19
açıkcası erol07 arkadaşa haksızlık ediyorsun tranatula...
eski yazılarına bak bakalım sen önce... millete verdin gazı durum ortada.
erol07 gerçekleri söyledi her zaman. bu agrsiflik niye anlamadım

erol07
06-12-2011, 22:41
ismi acayip olan arkadaş !!! ben yazılarımda pek önemsemeyerek aceleyle yazıp çıkıyorum .kelimelerlerle oyun oynama yeri degil uslubun yanlış ben bu şirketin 100 bin lot hissesine sahipim .ilk aldıgımdan beri süreklide maliyet ortaladım sırf bu şirketin gelecegine ve lojıstik şirketleri ile büyümenin saglanacagına, yükselecegini inandığım için bekliyorum ben şirketi anlatıyorum zaten mal varlığını çok iyi biliyorum ama sorun yönetim sorunu içini boşalma sorunu bir çok şirketin yaptığı bu ak siğorta biz zamanlar ak bankın yüzde 10 sahipti bedavadan el altı satıldı şimdiki degerine bakın 10 yıl önceki degerine bakın vestel öyleydi denizbank iştiraki zorlu enerji iştirakleri bedavadan şirketler arası devredilip içi boşaltıldı.aksa sanko ve daha niçeleri içi boşaltıldı ben bu şirketin boş olduğunu yazmadım .şirketin nasıl içi boşaltılıyor onu yazdım denetim şirketi iki kez mali işler sorumlusu 2 kez yönetim kurulu üyelikleri değişti başlangıçdan beri sürekli halka açıklık oranı yükseldi sen 5-6 yıldır burada yazılanları takipte olsaydın iyi bilirdin kimlerin nasıl kahrolup zarar yazdığını sen uslubunda hata yapma yazı bozuk olsun önemli degil okumazsın cahil dersin önemsemezsin ama ben burada sana yada başkasına borsa dersi vermiyorum yeniler gelir .canını yakarlar kimsenin zarar görmemesi için çırpınıyorum .adam en son 16 -10-2011 tarihide 1.800.000 lot 95,96 kuruşdan malı verdi şimdi onları yerine koydu bunlar şeytana pabuçu ters giydirirler. kimseyi rencide etme rencidede olma

erol07
06-12-2011, 23:06
13-10-2011, 17:52 Konu: RYSAS Reysaş Taşımacılık ve Lojistik
tranatula Cevaplar:436
İzlenme:40,658 Yazıyı Oku
Sizi reysastan soğutmak istiyen art niyetli yorumlara kulak asmayın artık bu hisse sıksan burada durmaz ben yine burada olacam bu hisse 6 ay içinde 2 lira olacak

bu yazına istinaden kagıt alan birini zarar ettiren sen olmuyormusun .lütfen öncede böyle haksız yazılar yazdın şimdide ben şirketin elbelte sürekli bu seviyede kalacagına ümit vermem . layık olduğu yere gelecektir eninde sonunda ama adamlar profosyonel sen de onlara çanak tutma eski yazılarında yaptığın hatayı yapma .ben şirket ortagı olarak bakıyorum kendime alıp satıçı kumarcı gözüyle degil .unutma borsada birbirimizin parasını çalmak için bulunanlardan olma alanda satanda hayrını görsün diyenlerden olalım .soyanlarla mücadele et .zararın varsada sabretmeyi öğren ben 6 yıldır bu kagıttayım .ve hayatımın en büyük zararını yazdı ama ben 2014 kadar satmama kararı aldım .ama boş durmak yok onlar şirketin iki yıl borç ödemesinden kar göstermeyecekler .ya sonra işte bu sürecte kaç lot topladıklarını günlük haftalık aylık yıllık peryotlarla aktarıp takip ediyorum .rreysasla yatıp reysasla kalkıyorum o sebeble bir şey söyleme bir şey yazma hk kendimde görüyorum.

ihlaszede
07-12-2011, 18:57
13-10-2011, 17:52 Konu: RYSAS Reysaş Taşımacılık ve Lojistik
tranatula Cevaplar:436
İzlenme:40,658 Yazıyı Oku

bu yazına istinaden kagıt alan birini zarar ettiren sen olmuyormusun .lütfen öncede böyle haksız yazılar yazdın şimdide ben şirketin elbelte sürekli bu seviyede kalacagına ümit vermem . layık olduğu yere gelecektir eninde sonunda ama adamlar profosyonel sen de onlara çanak tutma eski yazılarında yaptığın hatayı yapma .ben şirket ortagı olarak bakıyorum kendime alıp satıçı kumarcı gözüyle degil .unutma borsada birbirimizin parasını çalmak için bulunanlardan olma alanda satanda hayrını görsün diyenlerden olalım .soyanlarla mücadele et .zararın varsada sabretmeyi öğren ben 6 yıldır bu kagıttayım .ve hayatımın en büyük zararını yazdı ama ben 2014 kadar satmama kararı aldım .ama boş durmak yok onlar şirketin iki yıl borç ödemesinden kar göstermeyecekler .ya sonra işte bu sürecte kaç lot topladıklarını günlük haftalık aylık yıllık peryotlarla aktarıp takip ediyorum .rreysasla yatıp reysasla kalkıyorum o sebeble bir şey söyleme bir şey yazma hk kendimde görüyorum.

cok güzel. bu arkadaştan ben de özür bekliyorum 16 nisanda

erol07
07-12-2011, 22:17
ben mayısda 1.75 olsun kendisinden özür dileyip borsadan çıkacagım bir daha dönmemek üzere sana söz veriyorum kardeşim bu arkadaşdanda hepinizin huzurunda öz dileyip helallik isteyecegim . Allah utandırmasın belkide nasipli biridir Allah söyletip yazdırmışdır . ben mahcup olayım varsın onca zamandır bekleyenlerinde bi nebze moralleri düzelsin .

YourHeRo
08-12-2011, 12:15
91128

Arkadaşlar ekte size yardımcı olabilmek ve fikir verebilmek için hisse senedinizle ilgili yaptığım teknik analizi yayınlıyorum. Temel olarak incelemediğim ve izlemediğim bir senet. orta vadede 0.95 seviyeleri yukarı kırılamadığı sürece Alçalan Trend devam ediyor. İMKB endeksindede 56800 ler yukarı kırılamadığı sürece , görünen odurki Düşüş Trendi devam ediyor. Kısa vadede 0.88 üstüne çıkabilirse 0.94 ler belki denenebilir gibi ama bunun içinde pozitif bir haber olması gerekir... Avrupa Birliğinden gelecek haberlere bağlı tüm piyasalar ama şayet bundan bir sonuç alanamayacağı endişelerine kapılırsa ve satışlar güç kazanırsa o zaman durum değişebilir. Yorumlarınızı okudum ve çoğunuzun yaşadığını yıllarca bende yaşadım. Yaklaşık 20 yıldır İMKB yatırımcısıyım ve her türlü kirli yüzünü gördüm... Muhtemelen yaşadığınız sorunda aynı şu anda muhtemel odur ki senet KY ve piyasa genelinde olan bir senet ve bu yüzden şu anki yapıcıları baskı altında tutup senedi ucuzlatma yoluna gidiyor , amaçları odurki kelepir fiyatları gösterip , sabırları bozup altlardan pozisyon almaktır. Her zaman yaptıkları budur. Ne zamanki pozisyon kendileri açısından ağırlık kazanır o zaman senetler yürür... Yani hiç bir zaman genele para kazandırmazlar kolay kolay. Hep vurguncular vardır ve hep olacaktır ... Hayırlı yatırımlar dilerim herkese...
-------------------------
Yatırım Tavsiyesi değildir... Fikir paylaşımıdır...

seclarum
08-12-2011, 16:42
***RYSAS***REYSAŞ TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

www.borsagundem.com uzantılı borsa / ekonomi sitesinde 08.12.2011 (BUGÜN) tarihli çıkan habere istinaden, haber metninde adı ve ünvanı geçen ilgili kurum ve kuruluşların Şirketimiz Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. , Şirketimizin diğer iştirak ve bağlı ortaklıkları ve Yönetim Kurulu Başkanı'mız Sayın Durmuş Döven ile hiçbir hukuki, ticari ve mali ilişkisi bulunmamaktadır.

PATRONNN. Noldu panik mi yaptın :)

GÜNEYLİ
08-12-2011, 20:07
şirketten yanıt neden 17.29 da geliyor dikkat edin .insanları panikletip biraz daha fazla sattırmak....

GÜNEYLİ
10-12-2011, 17:52
İkinci kere 0.78 den döndü.İnşallah buraları görüşümüz son olur.Artık patronunda hissesine sahip çıkmasıyla REYSAŞ gerçek değerine ulaşır.Bir masa dört sandalyeden oluşan adı üstünde şirketler bile bu fiyatın üstünde....REYSAŞ sadece tırlarını satsa bu şirketlere beş basar.Artık hisseye sahip çıkma zamanıdır.HERKESE İYİ BİR HAFTA OLMASI DİLEĞİYLE.

King Levent
11-12-2011, 12:19
ben 0.65 den maliyet indirmeyi düşünüyorum

erol07
11-12-2011, 16:24
çok doğru karar ben piyasa çarpanının 45 milyon tl piyasa ederi olabilecegi ne kanaat getirdim buda 60 kuruş doların 1920 gidecegini varsayarsak normal bir dib degeri olarak karşımıza çıkacagı kararı bende oluştu şirketin halka arzını 2006 finasbank kullandırdığı krediler miktarı kadar çıkartıp kredileri kurtarmak için şirket degerini piyasa degerini fiyat kazançta oynama yaptıttırarak son 2004-2005 karlarında (beni tongaya düşüren deger buydu) ederi yüksek tuttu .sonrasında ak banktan çiddi borçlandılar bunuda gyo halka arzdan gelen para ile kapattılar yani adamlar şirketi krediler sayesinde kurmuşlar birde aldıkları tırları almanyadan ortak bularak yapmışlar görünüyor bunlarda büyük paya sahipmişler ama anlaşmaları gizli yapmışlar bunlar üzerine hisseler devrolmuş görünüşte ama sanıyorun bunlar vadeleri geldiğinde borsalardan kağıt satarak 20-30 milyon dolar bunların boçlarını ödediler ben başka ihtimal vermiyorum yani finans bank oyunu kredisini kurtarma operasyonu yapıldı 2006 yılında ve bu tezgat kuruldu yoksa mantık varmı yabancı gelecegi olan bir şirketi neden 6 yıldır sürekli satsın . 4 büyük operasyon yani maniplasyon yapıldı yukarı yönlü her seferde mal boşalttıp çıktılar şirketin borcu hale yüksek sorunca yatırım yapıyoruz diyorlar bakalım nereye kadar bu yalan sürecek Allah hayırlı haberlerini almayı nasip etsin şirket yönetiçilerinin mevtalar teşvikiye camiden kalkarsa dönme olduklarından şüphem kalmayacak.başka ne diyeyim bilmemki

ismail96
11-12-2011, 19:12
Sayin erol bey rysas taki durumun rygyo ile baglantilari ne biliyormusun

erol07
12-12-2011, 22:12
bildiğim rygyo tamemen iştiraki 100 de 100 ama belii bir kısmını yüzde 30 lar biraz fazla olabilir halka arz ettirdiler .şirket karlı bu alanda esas karlılık lojıstık karlılığıda burada yurt dışından gelen malın tanzimi dagıtımı hep buralardan yapılacak mallar gümrüklerde korkunç yüksek bedelli rakamlara bekletilir bu avantajı iyi kullanan şirketler var merside izmirde ama istanbulu bilmem ama çok karlı bi ,iş yeterki organizasyonu iyi kur .fiyat kazancına göre borsanın en cazip hisselerinden biri görünüyor ama 9 aylıklar makyajlıdır sıkı denetilmez kalem oyunu çok olur önemli olan 12 aylıklardır zaten bu fiyat kazancının doğru ve sürekli olması durumunda bu rakamlarda durmaz birde bu şirketin ederi anasının 1.5 katı degerde; olmayacak bir mantık bu onun sadece bir iştiraki gyo daha gemi tren konteynırları vagonlar tırlar araç muayene istasyonlarını sayma ikisininde bu günkü ederine bak .mantık yok maniplasyon var başka nasil izah edebilirsininiz . ben tüm yaşananların kabus gibi olduğunu düsünüyorum adamlar iyi avcıymış hk yememek gerek av mevsimi av yorulana kadar avcı tarafından devam edecek gibi

YALCIN2004
14-12-2011, 10:32
Biraz da eski dostumuz RYSAS ın grafiğine bakalım:
Aslında herşey basit görünüyor. 0.78 seviyesi iyi bir destek gibi görünüyor (ayrıca yabancı satışı bu noktalarda olmuyor) dolayısıyla 0.78 de çift dip olma ihtimali çok fazla gibi duruyor. Oradan gelecek tepki 0,88 e dek sürecektir. Orta vadeli yükseliş için aşılması gereken nokta 0,95 olacaktır. Şayet orayı geçerse 1,16 orta vadeli hedefi olacaktır. Aşağıda ise 0,78 kırılırsa şayet 0.72 (haftalık grafiğe göre) hedef olacaktır. Ancak MACD (bakınız kırmızı dikdörtgen içine) olumlu işaretler veriyor...:)
Umarım .78-0.79 den itibaren tepki vermeye başlar ve tüm RYSAS yatırımcılarının yüzü bir nebze güler artık...

http://666kb.com/i/bzi284uo137cjni15.gif

bülent66
14-12-2011, 12:48
Biraz da eski dostumuz RYSAS ın grafiğine bakalım:
Aslında herşey basit görünüyor. 0.78 seviyesi iyi bir destek gibi görünüyor (ayrıca yabancı satışı bu noktalarda olmuyor) dolayısıyla 0.78 de çift dip olma ihtimali çok fazla gibi duruyor. Oradan gelecek tepki 0,88 e dek sürecektir. Orta vadeli yükseliş için aşılması gereken nokta 0,95 olacaktır. Şayet orayı geçerse 1,16 orta vadeli hedefi olacaktır. Aşağıda ise 0,78 kırılırsa şayet 0.72 (haftalık grafiğe göre) hedef olacaktır. Ancak MACD (bakınız kırmızı dikdörtgen içine) olumlu işaretler veriyor...:)
Umarım .78-0.79 den itibaren tepki vermeye başlar ve tüm RYSAS yatırımcılarının yüzü bir nebze güler artık...

http://666kb.com/i/bzi284uo137cjni15.gifsaol ustam eline saglikk...

bülent66
15-12-2011, 12:57
fiyati ucuz neden bu kadar dustugunu bilsem girecemde ,insan cekiniyo.batan sirketler bu kadar dusmez.sebebni bilsem dalcam.

YALCIN2004
15-12-2011, 13:23
fiyati ucuz neden bu kadar dustugunu bilsem girecemde ,insan cekiniyo.batan sirketler bu kadar dusmez.sebebni bilsem dalcam.
Sayın bülent66; ben de inceliyorum sürekli ama herhangi bir "objektif" sebep bulamıyorum. Muadillerine göre (gntra, ranlo, latek) olumsuz birşey yok, benzerlerinin rasyolarına göre oranlandığımızda her kalemde rysas daha iyi, ama fiyat açısından onların çok çok gerisinde. Takaslara baktığımızda yabancı satışları da bitmiş gözüküyor. Teknik olarak zaten herşey ortada. Aslında sebep bulamıyoruz diyoruz ama sebebi bal gibi ortada (!?) Tam bu noktada patron Sn Döven'e büyük bir sorumluluk düşmektedir. Öyle ki bu spekülatif ataklara dur diyebilmelidir. Bu söylediğim onun için çok zor olmasa gerek. Eğer bunu yapmazsa yatırımcılar "iflas etti herhalde" diye düşünecek ve hisseye yatırım yapmayacaktır. Hissede olanlar ise hergün ekranları başında, hisse fiyatını sürekli daha da aşağı götürmek için hertürlü çabayı sarfeden spekülatörleri ve spekülatif hareketi izleyip duracaktır. Bu ritüelin bir yerden kırılması gerekir; ya bir iyi haber, ya da Sn Döven'in şirketine sahip çıkması....

Not: Bu kağıttan ben de yok ancak bir arkadaşımda var, o yüzden bu kadar ilgileniyorum

MACD değdi..
http://666kb.com/i/bzj7hw2nntkpbfmdl.gif

Bu da taze takas; Patron sahip çıkmazsa birileri çıkar (bk. dikdörtgen) bir şeklinde ucuz malı alır mala sahip çıkar işte böyle!!
http://666kb.com/i/bzj88oj3e9cx6szrd.gif

YALCIN2004
15-12-2011, 15:39
İstek üzerine derinlik; Pekala, dikdörtgen içindekilerin anlamı ne? Kimse bunları yemiyor artık...
http://666kb.com/i/bzjap1owdzli0ntop.gif

abcde
15-12-2011, 15:41
derinlik güzelde birde gyo varsa onu atsan kardeş

seclarum
15-12-2011, 22:23
Bence birinin elinde yüklü bir mal var onu alamadılar

alaylı
15-12-2011, 23:07

Korku.. bakın 2008 grafiğine 6xx lerden 0,7x lere geldi.. sonra 4,8x.. ( valla amcamlara 4,70 den sağlam mal verdim).. şimdi yerine koyuyorum. inşallah tarih tekerrür eder.. Bu arada gn müdür spek elele vermez iseler kağıt hiç bir yere gitmez.. YTD.. Not: kağıdın 48* zirvesinden sonra 4 lere gevşediği dönemde %40 civarı bedelsiz verdiğini unutmayalım...

kamyoncu
18-12-2011, 00:46
Sayın Yalçın2004 grafik ve çizelgelerden çok anlamıyorum 2009 dan beri bi miktar elimde reysaş var.Rica etsem grafikleri biraz yorumlarmısınız ve reysaş için yorumunuz nedir teşekkürler

expertadvisor
18-12-2011, 21:31
Senette AYI tuzağı oluşmuş durumda..LATEK gibi bu hafta aniden çizebilirler..

YALCIN2004
19-12-2011, 09:09
Sayın Yalçın2004 grafik ve çizelgelerden çok anlamıyorum 2009 dan beri bi miktar elimde reysaş var.Rica etsem grafikleri biraz yorumlarmısınız ve reysaş için yorumunuz nedir teşekkürler
RYSAS hissesi taşıdığını beyan edip; şirketi ve onun patronunu sürekli kötüleyen ve mesnetsiz yazılar yazanların kime hizmet ettiklerini çok merek ediyorum. Çünkü bu yazıların, özenle, bilinçli ve "objektif yazı" kılıfına sokularak yazıldığı apaçık ortadadır. Site yönetimi bu tür yazıları temizleye temizleye bitiremedi ama o hala inatla aynı tarzda yazmaya devam ediyor...Neden acaba?
1. seans sonu takas aşağıda. İlginç değil mi?
http://666kb.com/i/bzn6hnxjch1wvsft5.gif

Son takas dökümü; bakalım yabancılar ve profesyonellerin (yatırım fonları ve emeklilik fonları) durumu ne? Son gün de yabancı satışı görünmüyor. Yatırım fonları ve emeklilik fonları doldurmuşlar torbalarını bu hisseyle. Bunlar da hiç birşey bilmiyorlar canım (!).
http://666kb.com/i/bzn6mfre6x33t5k3t.gif

YALCIN2004
19-12-2011, 11:49
Bu da şu an için günlük grafik. MACD çizgilerine dikkat. Kesişti ve iki çizgi de yeşil oldu. Yoruma gerek olduğunu düşünmüyorum..

http://666kb.com/i/bzn6v8qedp95c47bd.gif

copilot
19-12-2011, 11:59
sayın YALCIN2004 rygyo için de grafik koyabilir misiniz ? ( dediğiniz MACD çizgisinin rygyo için durumu ne )

teşekkürler

YALCIN2004
19-12-2011, 12:01
sayın YALCIN2004 rygyo için de grafik koyabilir misiniz ? ( dediğiniz MACD çizgisinin rygyo için durumu ne )

teşekkürler
Bakınız RYGYO topiğine......

YALCIN2004
19-12-2011, 12:31
Merak ettim acaba Mevsilmsellik analizi nasıl acaba?..Son 5 yılda sadece Kasım ve Aralık aylarında 4-5 kez artı performans göstermiş. Bana ilginç geldi..

http://666kb.com/i/bzn7woa42395z2uix.gif

Bu da son üç yılın mevsimsellik analizi. Kasım Aralık ta yeşilleniyor.
http://666kb.com/i/bzn8140hy1zlihc7d.gif

YALCIN2004
19-12-2011, 12:53
Eksik kalmasın bir de temel analiz yönünden RYSAS'ı sektörün diğer şirketleri RANLO ve LATEK ile kıyaslayan tablo ve yorum ekleyelim.

http://666kb.com/i/bzn8hk6k4eass41s9.gif

YALCIN2004
19-12-2011, 13:15
Güncel takas durumu; son günlük değişimlere göre;
http://img16.imageshack.us/img16/3748/adszja.th.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/16/adszja.gif/)

budun333
19-12-2011, 16:40
Güncel takas durumu; son günlük değişimlere göre;
http://img16.imageshack.us/img16/3748/adszja.th.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/16/adszja.gif/)

ÜSTAD Analizlerin için teşekkürler. Temel olarak 40 milyon dolar civarında borcu var diye hatırlıyorum. TL dolar karşısında değer kaybettikçe zarar yazmaya devam eder... Ancak şunu da ifade etmem gerekiyor. RYgyo nun 170milyon ödenmiş sermayesinin 104 milyonu rysas ın. Bugünkü fiyatlardan hesaplayacak olursak rygyo 104 milyon*0,70 TL=72,8 milyon tl yapıyor. Oysa ki bugünkü kapanış fiyatları ile rysasın piyasa değeri 110milyon*0,76 TL= 83,6 milyon TL yapıyor. Anlam veremedim açıkcası tecrübeli arkadaşlar yorum yaparlarsa memnun olurum. Zira bu durumda koskoca rysas ın gyo su olmadan bugünkü piyasa değeri 83,6 milyon TL-72,8 milyon Tl =10,8 milyon TL olamaz!!!

efs9999
19-12-2011, 16:58
valla üstadım kimden bahsettiğinizi bilmem ancak bende 1 kez yazı yazdım sanırım silinmiş. ben firmayı kötülemedim keza hisseler 1 senedir elimde ancak içeriden bilgisi olan bir insan olarak birşeyler hakkında bilgilendirmeye çalıştım. sağlıcakla

RYSAS hissesi taşıdığını beyan edip; şirketi ve onun patronunu sürekli kötüleyen ve mesnetsiz yazılar yazanların kime hizmet ettiklerini çok merek ediyorum. Çünkü bu yazıların, özenle, bilinçli ve "objektif yazı" kılıfına sokularak yazıldığı apaçık ortadadır. Site yönetimi bu tür yazıları temizleye temizleye bitiremedi ama o hala inatla aynı tarzda yazmaya devam ediyor...Neden acaba?
1. seans sonu takas aşağıda. İlginç değil mi?
http://666kb.com/i/bzn6hnxjch1wvsft5.gif

Son takas dökümü; bakalım yabancılar ve profesyonellerin (yatırım fonları ve emeklilik fonları) durumu ne? Son gün de yabancı satışı görünmüyor. Yatırım fonları ve emeklilik fonları doldurmuşlar torbalarını bu hisseyle. Bunlar da hiç birşey bilmiyorlar canım (!).
http://666kb.com/i/bzn6mfre6x33t5k3t.gif

kamyoncu
19-12-2011, 21:17
yalçın2004 yorumlar için teşekkürler.yazımı alıntı yapıp patronu ve şirketi kötüleyenler diye yazınca üstüme alındım .Umarım yanlış anlamışımdır.şirketi hiç kötülemedim ve hayatımda borsadan en çok kazandığım kağıt olarak ayrı bir yeri vardır reysaşın.Hoş geçen yılbaşı 2000 den hepsini çıkmak varmış.patron için dersen bi kağıt bu kadar da sahipsiz bırakılmaz .Ama her kağıt gün gelir gerçek sahibini bulur .kağıt düşmüş zaten yerlere 75 kuruş batarsa büyük hissedarlar düşünsün.Bu saatten sonra en iyisi beklemeye devam yüzde yüz kazandırma şansı sıfıra düşme olasılığından çok daha yüksek bence.sahi böyle yazınca yatırım tavsiyesi değildir diye belirtmek lazımmış herkese bol kazançlar

kamyoncu
19-12-2011, 21:25
sahi bir de uzun zaman önce buralara bol yeşilliler gelince kağıt iyi kazandırmıştı.nedense birden aklıma geldi

scuba58
20-12-2011, 12:02
bugün işlem hacmi iyice düştü, sanırım yolculuk için hazırlık yapıyor.

Aykut28
20-12-2011, 14:54
İşlem hacminin bu kadar düşmesi inşallah satışların durmasına işarettir.Şuan itibariyle zarar % 39. Eeee fana değil.

YALCIN2004
20-12-2011, 14:54
bugün işlem hacmi iyice düştü, sanırım yolculuk için hazırlık yapıyor.
Deutsche'nin takaslarındaki erime devam ediyor görünüyor. Bunun bir "satış baskısı" unsuru olduğunu düşündüren ipuçları söz konusudur. Keza Dünya'nın hiçbir yerinde, hiç kimse bu şekilde mal satmaz. Şayet bu bir danışıklı döğüş oyunu ise bu oyunu 0.76 düzeylerinde dahi devam ettiriyorlarsa "her açıdan" çok büyük bir risk alınıyor demektir. Şayet bu fiyatlardan Deutsche ve/veya Citi'nin elindeki milyon lotların artık önemli bir değeri yok. Çünkü hisse fiyatı 2-3 TL arasındayken önemli bir değerdiler, ama şimdi kelepir oldu ve tek kalemde çizebilirler. (örnek; 1 milyon lot zamanında 2,5 milyon lira ederken bugünlerde sadece 760 bin TL). Dolayısıyla hem fiyat hem de miktar olarak kritik bir noktadayız Reysaş için. Tam bu noktada Sayın Döven bu oyunu, şayet işin içinde değilse, artık bozmalıdır, zamanı gelmiştir. Zira halka açık şirketlerin patronlarının böyle bir misyonları da vardır, olmalıdır. Kaldı ki bu son düşüşlerde SPK bu amaca yönelik yönetmelik çıkarmış ve buna istinaden birçok patron ucuzlamış hisselerini borsadan alış yaparak hem şirketlerinin hem de kendilerinin itibar ve değerlerini kurtarmışlardır...

Öte yandan bu bir normal satış süreciyse yorumum şu olacaktır; Mart 2011 de Deutsche ve Citibank takasında toplam 33.5 milyon lot hisse vardı. Bugün itibarıyla kalan toplam 16 milyon dur. Yani 2.20- 0.75 fiyat aralığında yarısını satmış bulunmaktalar. Pratik bir hesapla kalan 16 Milyon lotun değeri ve anlamı; Mart 2011e göre 1/3 ine geriledi yani o zamanki 5-6 milyon lot değerinde. Bu satışların bitmesini bekleyen bir tahta yapıcı için bugünlerde gelinen nokta çok önemli. Çünkü yabancıda kalan bu malları daha da ucuza kapatmak için çaba sarfetmeye değmez, satacaklarsa buralardan almak önemli bir fırsat olacaktır.

Dikkat edilirse ben kendi görüşlerimi belirli bir saygı ve nezaket çerçevesinde, kimseye özellikle de RYSAS'ın patronu Sayın Döven'e dil uzatmadan, yerden yere vurmadan, şirketi kötülemeden, olabildiğince objektif bir şekilde, hisse alım veya satım tavsiyesi vermeden, özellikle elinde RYSAS hissesi olup da sıkıntılı arkadaşlarımıza yönelik sohbet tarzında olmayacak şekilde bir takım yorumlar yapmaya gayret ettim. Umarım faydalı olmuştur...

YALCIN2004
20-12-2011, 15:52
Bu kadar yorumdan sonra bir de tahtanın anlık derinliğine ve günlük kademe analizine bir göz atalım:

http://666kb.com/i/bzodi6axalul9d349.gif

scuba58
20-12-2011, 17:36
Deutsche'nin takaslarındaki erime devam ediyor görünüyor. Bunun bir "satış baskısı" unsuru olduğunu düşündüren ipuçları söz konusudur. Keza Dünya'nın hiçbir yerinde, hiç kimse bu şekilde mal satmaz. Şayet bu bir danışıklı döğüş oyunu ise bu oyunu 0.76 düzeylerinde dahi devam ettiriyorlarsa "her açıdan" çok büyük bir risk alınıyor demektir. Şayet bu fiyatlardan Deutsche ve/veya Citi'nin elindeki milyon lotların artık önemli bir değeri yok. Çünkü hisse fiyatı 2-3 TL arasındayken önemli bir değerdiler, ama şimdi kelepir oldu ve tek kalemde çizebilirler. (örnek; 1 milyon lot zamanında 2,5 milyon lira ederken bugünlerde sadece 760 bin TL). Dolayısıyla hem fiyat hem de miktar olarak kritik bir noktadayız Reysaş için. Tam bu noktada Sayın Döven bu oyunu, şayet işin içinde değilse, artık bozmalıdır, zamanı gelmiştir. Zira halka açık şirketlerin patronlarının böyle bir misyonları da vardır, olmalıdır. Kaldı ki bu son düşüşlerde SPK bu amaca yönelik yönetmelik çıkarmış ve buna istinaden birçok patron ucuzlamış hisselerini borsadan alış yaparak hem şirketlerinin hem de kendilerinin itibar ve değerlerini kurtarmışlardır...

Öte yandan bu bir normal satış süreciyse yorumum şu olacaktır; Mart 2011 de Deutsche ve Citibank takasında toplam 33.5 milyon lot hisse vardı. Bugün itibarıyla kalan toplam 16 milyon dur. Yani 2.20- 0.75 fiyat aralığında yarısını satmış bulunmaktalar. Pratik bir hesapla kalan 16 Milyon lotun değeri ve anlamı; Mart 2011e göre 1/3 ine geriledi yani o zamanki 5-6 milyon lot değerinde. Bu satışların bitmesini bekleyen bir tahta yapıcı için bugünlerde gelinen nokta çok önemli. Çünkü yabancıda kalan bu malları daha da ucuza kapatmak için çaba sarfetmeye değmez, satacaklarsa buralardan almak önemli bir fırsat olacaktır.

Dikkat edilirse ben kendi görüşlerimi belirli bir saygı ve nezaket çerçevesinde, kimseye özellikle de RYSAS'ın patronu Sayın Döven'e dil uzatmadan, yerden yere vurmadan, şirketi kötülemeden, olabildiğince objektif bir şekilde, hisse alım veya satım tavsiyesi vermeden, özellikle elinde RYSAS hissesi olup da sıkıntılı arkadaşlarımıza yönelik sohbet tarzında olmayacak şekilde bir takım yorumlar yapmaya gayret ettim. Umarım faydalı olmuştur...
yalçın2004 kardeş yazdıklarına aynen katılıyorum. RYSAS hisseside tıpkı KILER gibi düşürdükçe düşürdüler fakat kiler bugün 2 nci seansta kafayı kaldırdı. Eğer RYSAS ta birkaç güne kadar bir hareket yaparsa beklediğimize değer diye düşünüyorum. Bu fiyatlar yeni maliyet yapacaklar için iyi bir fiyat sayılır diye düşünüyorum. Tabiiki burası IMKB asla dibi yoktur. Kesinlikle YT değildir.

izlek
20-12-2011, 19:10
bu hisse cıktıgı zaman bi cok kisinin elinde bu kagıt olmayacak.
ha direnen bi sekilde kazanır , ama kazanmak icin de iyi bi maliyet sart.
iyi bir maliyetin yanında sirketin saglam bir bilancosu olazım...
bu isin kuralı bu.

hele ki boyle bi dususten sonra herkes tepki beklerken , yeni gıcır musterileri de gelmisken...

silkeleme olur , spek malı toplar , bosaltmak icin cıkartır.

ayrıca destek dirence bakmaktan ziyade de takas ve hacim incelenmeli.
belki ordan bi ongorumleme cıkar...

King Levent
20-12-2011, 19:55
arkadaş bıkmadınız hayali spekler yaratmaktan aynı türküyü çalıp söylemekten..
bu rysasın döviz borcu ne kadar ?
f/k oranı nedir?
tırları satsan şu kadar GYO yu satsan bu kadar eder mantığı ile yürümüyor bu işler.
0.5 den alıcıyım. inerse..
iner mi ? sanmam..buralardan borsada dönüş beklerim.

GÜNEYLİ
20-12-2011, 20:39
sayın king levent borcuna takmış durumdasın.Bak iflas etmiş esemspora ,bak makina takıma,bak transtürke ne fiyatlardalar...

King Levent
20-12-2011, 21:03
sayın Güneyli, makina takımla, esemsporla, transT ile kıyaslayacaksak kapatalım gidelim zaten..
şirket borlarını nasıl yapılandırdı bilmiyorun.
hedge ettiler ise dolar borçları fazla etkilemez, ancak diğer türlü sıkıntı yaşarlar..
değerli dolar ile petrolde düşüş olabilir belki oradan fayda sağlayabilirler.
2012 de bu seviyede seyredemez petrol..

erol07
20-12-2011, 21:36
yazılarrımı silenler utansın bu site yönetiminden bi açıklama bekliyorum .

balaban
21-12-2011, 08:36
yazılarrımı silenler utansın bu site yönetiminden bi açıklama bekliyorum .

Hisse hakkında bilgi mesajları verdiğinizde silinmeyecektir.

wero62
21-12-2011, 10:37
biri şu eşeğe deh desin artık

YALCIN2004
21-12-2011, 11:04
Şu an itibarıyla takas artış ve azalışına ait döküm: Pozitifin pozitifliğine dikkat ediniz...
http://666kb.com/i/bzp6pvplvur0m4ykp.gif

YALCIN2004
21-12-2011, 11:33
1. Seans sonu tahtanın durumu ve kademeler....

http://666kb.com/i/bzp7gpn5173g980ll.gif

cambaz34
21-12-2011, 11:39
slm hocam diğer hisseden hariç bu hissede heybenizdemi özelden yazmaya çalıştım gitmiyor....

King Levent
21-12-2011, 12:11
ikili dip oluşumu bariz..taban oluşturma çabası güzel..
2 yıllık bir rallinin gücünü topluyor sanki..
ama piyasalar bozarsa alttan okutabilirler..

Sayın Yalçın,
pozitif in portföyde payı çok küçük, etkisi olur mu ?

YALCIN2004
21-12-2011, 12:23
ikili dip oluşumu bariz..taban oluşturma çabası güzel..
2 yıllık bir rallinin gücünü topluyor sanki..
ama piyasalar bozarsa alttan okutabilirler..

Sayın Yalçın,
pozitifin portföyde payı çok küçük, etkisi olur mu ?
Pozitif Menkul Değerler, yabancı için çalışan bir kurum olup Salı günü sanrım 558 bin lot alıvermiş görünüyor bakalım gün sonu Deutsche veya Citi takaslarından anlarız...

YALCIN2004
21-12-2011, 12:27
İşte Pozitif Menkulün kime alış yaptığı belli oldu. DEUTSCHE... Buyurun:) :):)
Yorumum; Patron bu işe el atmış olabilir.:)

http://666kb.com/i/bzp8tuwwlwx5rtxjd.gif

King Levent
21-12-2011, 15:21
RYGYO ile RYSAS arasındaki bağlantı tam olarak nedir?
RYSAS ın direkt iştiraki ve karına ortak mıdır?
%12 yaparken RYSGYO bu da %3 yaptı..
patron çalışmaya başlamış..
:wink:
temeli sağlam attı 0.88 e yürüyecek gibi duruyor.

musstafa
21-12-2011, 16:00
İşlem hacmi yukarı yönlü yine hortladı..

trkkyn
21-12-2011, 17:34
Tam sessizlik zamanıdır. Bırakalım nazlansın....Şşşşşşşşşş.....

rygyo yaptı % 13 , bu %2,6 gelde kahrolma ...

yorumunuz nedir ??

tahirkeles
21-12-2011, 20:53
rygyo 1,40 tan beri düşüyor.

yarıya kadar indi.

şimdi 0,83.

%15 hiç bişey değil yani.

1.40 tan alanlar için zararın kapanmasına çook var.

üstelik düşüş tamamen endekse bağlı. bence yani. Zarar filan yok.

bu da galiba sahiplerin oynadığı hisselerden AnelT gibi.

Uzak durmak lazım Rygyo dan ve AnelT den. Özellikle kısa vadeciler uzak durmalı. Ama yıllarca beklerim diyebiliyorsan ikisi de adamı zengin edebilir.

Bu arada neden bu sitede RYGYO başlığı yok acaba...

turan
21-12-2011, 22:32
rygyo 1,40 tan beri düşüyor.

yarıya kadar indi.

şimdi 0,83.

%15 hiç bişey değil yani.

1.40 tan alanlar için zararın kapanmasına çook var.

üstelik düşüş tamamen endekse bağlı. bence yani. Zarar filan yok.

bu da galiba sahiplerin oynadığı hisselerden AnelT gibi.

Uzak durmak lazım Rygyo dan ve AnelT den. Özellikle kısa vadeciler uzak durmalı. Ama yıllarca beklerim diyebiliyorsan ikisi de adamı zengin edebilir.

Bu arada neden bu sitede RYGYO başlığı yok acaba...

GYO lar bölümünde====>>
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=48537

trkkyn
22-12-2011, 18:41
acaba bunlar rygyo ile rysas ı tekrar birleştirmeyimi düşünüyorlar fiyatları epey yanaştı :biggrin:

King Levent
25-12-2011, 01:42
Sayın Erol başkan,
bir de noktalama işaretlerine dikkat etsen, imlaya.
O zaman her şey çok güzel olacak.

erol07
25-12-2011, 21:50
arkadaş ben yazıları gece 24 sonra yazarım bakarsanız o saatten önce çocuklar kullanıyor ,evde 2 bilgisayarda onlarda biz gece gec bakabiliyoruz ışıklarda kapalı olması sebebiyle malum yaş 47 gözlerde iyi seçmiyor o sebebten imla kurallarım oluyor ,hk helal edin ben reysas ın 065 dibi olduğuna kanaat getirdim ordan son bi alım yapıp kapatıyorum 2014 yılına kadar bu defteri yada 2015 kızım üniversiden mezun olunca bu şirketin ayakta kalırsa 10.cu yıl reysas marşı ile satıp onun gelecegine yatırım yapacağım.

tortoise
26-12-2011, 10:12
Tatil öncesi yabancıların satışları arttığı için RYSAS buralarda kaldı ve şimdide hacimsiz bir şekilde yatay seyre geçti. Noel tatili sonrası dönen yabancılarla birlikte RYSAS da bir hareketlenme olacaktır ve 0,85 üzerine kendini atacaktır. Ama her seans hareket var mı diye bakarak kendimize işkence yapıyoruz, bakmamakta fayda var :) Ben ocağın ilk haftasına kadar bıraktım takibi.

2011 kabus gibi bir yıl oldu, umarım 2012 hepimiz için güzel bir yıl olur ve 2011 de ki zararımızı çıkartırız. Nice senelere...

reserpin
26-12-2011, 14:29
işlemler nasıl kademe analizi yapma sansı olan varmı

birbilmez
26-12-2011, 15:25
Arkadaslar sirket yatırımcı ılışkileri ile görüştüm... "Buyback", yasal çerçevede geri alım kesin olmamakla birlikte değerlendiriliyormus. Ayrıca demiryolu taşımacılığı ayrı bir şirket olacakmış gyos statusunde bağlı ortaklık...Değerleme açısından fiyatların anlamsız olduğunu ancak doğal olarak bişey yapamayacaklarını soyledıler..
Geri alım olursa Nisan genel kurulda bir madde ya da öncesinde bir kararla olabilir...
Kur riski malum ancak petrol fiyatlarının taşıma maliyetlerine yansıtıldığı o anlamda bir etkisinin olmadığı söylendi.
Ayrıntıları yatırımcı ilişkileri Serpil hn.'a sorabilirsiniz...

Bence prestij acısından da madem bu kadar fiyatlama anlamında ucuz şirket geri alım yapabilir, olursa olumlu yansıyabilir...

GÜNEYLİ
26-12-2011, 20:44
reysaş gyo nun %15 yaptığı günde son anda 78 kapatarak insanın sabrını deniyorlar ne diyelim yani boynuz kulağı geçti

birbilmez
26-12-2011, 22:49
Teori ve pratikte nominalin 1 liranın altında bedelli olamaz...
Yabancı alır satar,cogu da yabancı degıldır...
1 in üstüne atıp bedelli olacaksa olur...
Borsada hep böyledir, 1 liralık hisse iyi modda 2'lerde 3'de alıcı bulur,kötü modda 0,50 den alan olmaz...
Tabi büyük pozisyonların trade anlamındaki net durumu yönü tayin eder...Bu anlamda çok çıktıdan sonra misli çıkışlar, daha da mı düşecek derken misli değer kayıpları olur...
Borsa genelinde hep böyledir...
Bu şirket batsa da fiyatı buralar olmaz, tasfiye fiyatı bir kaç mislidir şu anki tabloyla...Ama 2 seneye belki daha kötü yönetilirse tasfiye değeri buraların yarısı daolabilir...Bunu kimse bilemez.
O anlamda şu an ciddi bir pay var kötü beklentilerin fiyatlanması açısından.
Ancak bu seviyede bedelli olmaz.
Sahsi fikrim kısa vadeyi kestirememekle birlikte satış baskısı bitip yeniden olası büyük bir alıcının mal almasıyla en azından fiyat daha makul seviyelere gelebilir.
Piyasanın çok bozulmaması ve şirketin sistematik risklerin dışında büyük bir özel riskle karşı karşıya kalmaması durumunda buradan % 100 e varacak bir hareket bile esasında makul fiyattan sadece % 35 40 a varan geri çekilmenin karşılığı olacaktır.
Bu haftaki RYGYO hareketine dikkat,bedelliyi ise simdilik düsünmemek gerek.