Sayfa 1/164 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 1312 madde; 1 - 8 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

 1. #1
  Duhul
  Jul 2005
  Gönderi
  12,192
  Blog Yazıları
  8

  Esas AKBNK - Akbank T.A.Ş.

  Yeni başlık hayırlı olsun.

 2. #2

  Esas

  Akbank'ın kredi makinesi için bankalar kuyrukta
  Akbank’ın 2007 yılında geliştirdiği ‘Kredi Makinesi’ Latin Amerikalı ve Avrupalı bankalardan yoğun ilgi görüyor
  26 Nisan 2010


  AKBANK'ın dünyadaki mobilite trendini izleyerek şubeye gitmeye gerek kalmadan tüketici kredisi kullandırmak amacıyla 2007 yılında geliştirdiği Kredi Makinesi, Latin Amerika bankalarından yoğun ilgi gördü. Akbank Genel Müdür Vekili Hakan Binbaşgil, geçen haftalarda üst üste Latin bankalarından heyetler ağırladıklarını belirterek, “Brezilya'dan Itau Bank'tan ve Şili'den bir heyet Kredi Makinesi'ni incelemek üzere geldi. Avrupa bankaları zaten daha önce duymuş ve bu konuda bizimle bağlantıya geçmişlerdi” dedi. Fish'e de Meksika'dan ilgi Kredi Makinesi'nin yanı sıra Fish kredi kartı ile CarrefourAxes'in de ilgi gördüğünü ifade eden Binbaşgil, şunları söyledi: “”Meksika'nın en büyük bankalarından Banamex'ten bir grup önümüzdeki hafta gelip Fish ile bizim en son geliştirdiğimiz CarrefourAxes'i inleyecek. Biz her iki kartta perakendecilerle işbirliği yapıyoruz. Heyet bu sistemin arkasındaki teknolojiyi gelip yerinde görmek istediklerini söyledi. Türkiye'deki bankların tümü teknolojiyi çok iyi kullanıyor” Mobilite stratejisi
  Türkiye'de de dünyada olduğu gibi trendin mobil yaşama doğru kaydığını söyleyen Binbaşgil, şöyle konuştu: “Bu trendleri iyi görmeliyiz. Türkiye'deki internet kullanıcılarının sayısının 30 milyonu geçtiği, 65 milyondan fazla da cep telefonu kullanıldığı belirtiliyor. Biz Türkiye'deki genç nüfusun mobilite trendine ne kadar hızlı ayak uydurduğunun farkında olarak gelecek stratejilerimizi bunun üzerine kuruyoruz. Türkiye'de artık herkes daha mobil, dolayısıyla biz de özgür bankacılık dediğimiz internet, cep telefonu gibi alternatif dağıtım kanallarına dönük daha fazla yatırım yapıyoruz.” 350 milyon lira yatırım
  Türkiye'deki yüksek internet, facebook, bilgisayar ve cep telefonu kullanım oranlarının önümüzdeki dönem yenilikleri için çok önemli bir kilometre taşı sayılabileceğini kaydeden Binbaşgil, şöyle devam etti: “Teknolojik gelişmelerle birlikte bankacılık sektöründe ATM'lerde video bankacılık, biyometrik kimlik doğrulama, mobil cihazlarda yakın alan iletişimi, 4G ve iPad gibi terimler telaffuz edilmeye başladı. Tüm alternatif dağıtım kanallarımızdan 2010 yılında müşterilerimizin yeni servis ve ürünlerle tanıştırmayı hedefliyoruz. Akbank olarak ağırlıklı olarak teknolojiye olmak üzere 350 milyon TL yatırım yapmayı planlıyoruz.”

  İnternet bankacılığını 5.5 milyon kişi kullanıyor

  HER 3 işlemden 2'sinin alternatif dağıtım kanallarından yapıldığını belirten Hakan Binbaşgil, “8 milyona yakın müşterimizden 2 milyonu şubeye uğramıyor. Para yatırma işlemlerinin yüzde 60'ı ATM'lerden yapılıyor. Ayda 3 milyon SMS yoluyla işlem yapılıyor. Call center'ı arayan müşteri sayısı ise ayda 4 milyonu aşıyor. Türkiye'de 24 bin ATM bulunuyor. Türkiye'de 5.5 milyon müşteri internet bankacılığını kullanıyor” diye konuştu.

  İki kat büyüme olacak, şube artacak

  HAKAN Binbaşgil, bütün bu alternatif dağıtım kanallarının gelişmelerine rağmen Türkiye'de çok sayıda şube açılmasına ihtiyaç olduğunu belirterek şu değerlendirmede bulundu: “Bankaların müşteri sayısı arttıkça şube sayısı da artacak. Bugün Türkiye'de 20 milyon bankacılık müşterisi olduğu belirtiliyor. Oysa bankalar büyümeye devam edecek. Türkiye'de bankacılık hizmetlerinden yararlanacak yeni 20 milyon müşteri daha var. Bunlar Türkiye büyüdükçe, kişi başına gelir arttıkça bankacılık hizmetlerine ihtiyaç duyacaklar. Dolayısıyla sektör daha büyüyecek yeni şubeler açılacak. Türkiye'de 1 milyon kişiye 130 şube düşüyor. Bu rakamın AB ortalaması ise 471.”

  Geleceği okuyan banka kazanacak

  AKBANK şubelerinin 300'ünde geliştirdikleri teknoloji duvarı ile müşterilerine özgür bankacılığın imkanlarını sunduklarını ifade eden Hakan Binbaşgil “Müşterilerimiz internet ve teknoloji bankacılığı hizmetlerinden basitleştirilmiş sistemlerle yararlanabiliyor. Hem şubede bekleme süresi hem de maliyetlerimiz azalıyor. Bankacılıkta trendleri iyi okuyan üst yönetim ve bunları uygulayabilecek insan gücüne, gerekli teknolojik altyapıya sahip bankalar gelecekte kazanacak” diye konuştu.

  Zorlu: kriz Üçüncü Dünya Savaşı gibiydi

  MBA Forum 2010'da konuşan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, küresel krizi Üçüncü Dünya Savaşı olarak nitelendirdi. Zorlu, “Üçüncü Dünya Savaşı'nın çıkacağına inanmıyorum, çünkü 2008'de meydana gelen krizle savaşın içindeyiz” dedi. Türkiye'nin en büyük sorununun işsizlik olduğunu vurgulayan, Türkiye'de insan gücünün ve kaynakların iyi kullanılmadığını vurgulayan Zorlu şunları söyledi: “Devlet ve sanayiciler birlikte hareket ederek bir strateji oluşturmalı. Çinli önce ülkesini, sonra kurumunu, sonra da ailesini sahiplenerek çok çalışıyor. Türkiye'nin de yapması gereken bu. Gençler işlerinizi sahiplenin. Türkiye'nin sorunlarından biri de tek taraflı düşünmek. Bu kalıptan çıkmalıyız.” Zorlu, Türkiye'de 50 milyar dolarlık nikel madeni bulunduğunu ve buraya yatırım yapacaklarını belirterek gelişim için yeraltı kaynaklarının önemini vurguladı. (Hürriyet Gazetesi)

 3. #3

  Esas

  hocalarım akbank hakkında yorumlarınız nedir gecen hafta %26 dususle yenıden yukselır mı ?

 4. #4
  Duhul
  Jan 2007
  İkamet
  İstanbul
  Yaş
  52
  Gönderi
  507

  Esas

  Biraz da bunda çalışalım.
  Hep GARAN, hep GARAN olmuyor.
  Ne diyelim; Allah utandırmasın.

  Esen kalın.

 5. #5
  Duhul
  Apr 2010
  İkamet
  İSTANBUL
  Gönderi
  63

  Esas

  sanki artıcak gibi gözüküyo bi yorum yapabilecek olan arkadaş var mı?

 6. #6

  Esas

  arkadaşlar 7,20 den aranızdayım.
  ancak akbank başlığı yeni açılmış galiba,
  arşivlenen yazılara nasıl ulaşırım???
  teşekkürler.
  herkese bol kazançlar.

 7. #7

  Esas

  akbank gibi bir topic te bu kadar sessizlik enteresan olmuş?????

 8. #8

  Esas

  http://img130.imageshack.us/i/akbnk.png/


  Bu hafta yükseliş geliyor hayırlı olsun

Sayfa 1/164 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konulara cevap yazamazsınız
 • Yazılara ek gönderemezsiniz
 • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
 •