Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 4 Eylül Pazartesi

Borsada Bugün – 4 Eylül Pazartesi

Herkese iyi haftalar.

Borsada sistemlerimiz ve genel durum pozitif konumda.

Dolar bazlı grafikte endeks 300$ değerini yakaladı. OVP açıklanması, Fitch’ten gelecek muhtemel not artışı, 19 Eylül’de Goldman Sachs’ta yapacağı yatırımcı görüşmeleri ve İş Bankasının yarattığı sinerji de eklenirse endeksin 325$ seviyesine tırmanması gerek. Bu seviyeyi hakkedip etmediği ise başka bir soru. Ediyor mu? Hayır etmiyor ama borsalar ekonominin aynası değildir, geleceği fiyatlar.

Dolar bazlı grafiği uzun vadeli ekledim ki 2017-2018’deki ikili tepe ve sonrası görülebilsin diye. Şu anda da dolar bazlı grafikte ikili bir tepe görünümü ve RSI uyumsuzluğu var.

Yabancı borsaya gelecekse Mehmet Şimşek’in tek yetkili olduğuna ve en az 4-5 yıl görevde kalacağına inanması gerekiyor üstünde endeksin ucuz olduğuna inanması gerekiyor. Bu da doların yükselmesi ya da endeksin düşmesi anlamına gelir.

Dolar Bazlı Haftalık BİST100 Endeks Grafiği
Günlük BIST100 Endeks Teknik Analizi

Her sabah BİST100 grafiği ile hareketli ortalamayı ve en verimli iki sistemi ve farklı indikatörleri grafik olarak izleyeceksiniz. Bu sistemlerden sizin risk anlayışınıza uyan, yatırım sisteminizi daha iyi yansıttığını düşündüğünüz bir ya da bir kaç sistemi direk izlemeye başlayabilirsiniz.

Örneğin StochRSI hızlı hareket ederken RSI ve hareketli ortalama daha yavaş hareket eder.

Pivot Seviyeleri

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here