Ana Sayfa Şirketler Gersan Elektriğin Patronundan Piyasa Dolandırıcılığı

Gersan Elektriğin Patronundan Piyasa Dolandırıcılığı

3002

Bugün yayınlanan SPK bülteninde Gersan Elektrik ortaklarından Yüksel Kardeş hakkında piyasa dolandırıcığı yaptığı gerekçesiyle Savcılığa başvurulduğu ve 2 yıl işlem yasağı getirildiği açıklandı. Söz konusu kişi bu yıl Nisan ayında da 6 ay işlem yasağı almıştı.

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket, GEREL), GEM Global Yield Fund ile Gem Investment America LLC ve Şirket ortağı Yüksel KARDEŞ arasında imzalanan Sermaye İştirak Taahhüdü ve Pay Ödünç Sözleşmesi hakkında 08.03.2018–30.03.2018 tarihleri arasında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamalar ile söz konusu dönemde GEREL pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlere ilişkin olarak; 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)’nun 107/2 maddesinde tanımlanan piyasa dolandırıcılığı fiilinde sorumluluğu bulunan ve aşağıdaki tabloda kimlik bilgileri yer alan kişiler hakkında 6362 sayılı SPKn’nun 107/2 maddesi kapsamında işlem yapılmak üzere, 6362 sayılı SPKn’nun 115 inci maddesi uyarınca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket, GEREL), GEM Global Yield Fund ile Gem Investment America LLC ve Şirket ortağı Yüksel KARDEŞ arasında imzalanan Sermaye İştirak Taahhüdü ve Pay Ödünç Sözleşmesi hakkında 08.03.2018– 30.03.2018 tarihleri arasında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamalar ile söz konusu dönemde GEREL pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlere ilişkin olarak, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)’nun 101/1-(a) maddesi ile Kurulumuzun V-101.1 Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği (Tedbirler Tebliği)’nin 5/2 ve 6/2 maddeleri uyarınca, borsalarda 2 yıl geçici işlem yapma yasağı getirilmesine, söz konusu kişilerden, Yüksel KARDEŞ ve Gem Global Yield Fund LLC SCS hakkında Kurulumuzun 05.04.2018 tarihli kararı uyarınca 6 ay geçici işlem yapma yasağı getirilmiş olması nedeniyle, Tedbirler Tebliği’nin 6/3 maddesi uyarınca, işlem yasaklı olarak kalınan sürenin 2 yıllık süreden indirilerek uygulanmasına karar verilmiştir.

2 YORUMLAR

  1. 5 ekim yani yükselin cezasının bittiği günmü farketmişler.SPK ya hakkım zehir zıkkım olsun7500 lira zarar ettim.Bunlar taa 6 ay önceki cezadan b

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.