PDA

View Full Version : YAPRK - Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri San. ve Tic. A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Serenler
29-04-2011, 15:02
http://www.kap.gov.tr/yay/Sirket/sirketListe.aspx

Küçük Yatırımcı
29-04-2011, 15:08
Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin mevcut sermayesini temsil eden 6.000.000 TL nominal değerli payları ile artırılacak sermayeyi temsil eden 1.100.000 TL nominal değerli paylarının tamamı Kurul kaydına alındı. Hisseler Ziraat Yatırım tarafından 6 liradan halka arz edilecek.

thron
29-04-2011, 19:31
web sitelerine baktım ilginç bir firma gerçekten, güzel işler yapmışlar.
yalnız tam anlamıyla bir aile firması

Registeredtr
29-04-2011, 21:00
web sitelerine baktım ilginç bir firma gerçekten, güzel işler yapmışlar.
yalnız tam anlamıyla bir aile firması

Vizyonu ve misyonu yapım asamasında olan bir firmaya ben girmem.

doktor54
30-04-2011, 01:06
Karlı alan, lojistik açısından şanslı konumda,yörede mal sağlayabileceği birçok ünlü firma var. Alanı asla bitmeyecek bir firma, ama bu tarafların şirketlerine bir türlü güvenemiyorum. Detaylı incelemek lazım.

OFU
30-04-2011, 01:20

Mali tablo linkleride çalışmıyor :)

cetvel
30-04-2011, 01:47
ilginç bir firma olabilir, yani firmanın yönetim kurulu başkanı global menkul değerlerde genel müdür olarak çalışmış, halen global yatırım holding ve yaprakta genel müdür... demekki borsada güzel hareketler çektirebilecek çevreye sahipler... bence buna dikkat...

doktor54
30-04-2011, 02:11
ilginç bir firma olabilir, yani firmanın yönetim kurulu başkanı global menkul değerlerde genel müdür olarak çalışmış, halen global yatırım holding ve yaprakta genel müdür... demekki borsada güzel hareketler çektirebilecek çevreye sahipler... bence buna dikkat...

Öyleyse komple uzak durmak lazım.

cetvel
30-04-2011, 02:15
Öyleyse komple uzak durmak lazım.

:) tercih meselesi... güzel hareketlerden kasıt her yöne olması muhtemel hareket bunlar... valla onca dandik firmayı alanlar, bu firmayı da alırlar... ama yaprak gibi savrulmayı göze alacaklar...

doktor54
30-04-2011, 02:45
:) tercih meselesi... güzel hareketlerden kasıt her yöne olması muhtemel hareket bunlar... valla onca dandik firmayı alanlar, bu firmayı da alırlar... ama yaprak gibi savrulmayı göze alacaklar...

Hangisi daha iyi bilemiyorum. Bazı borsayla yeni tanışan patronların şirketlerini spekler savuruyor, bazı borsanın gediklisi patronların şirketlerini ise patronları. Yani öyle gün geliyorki gelişmeler sonucunda bu patron harbiden safmış bizden önce patronu söğüşlemişler diyorum, bazende bir bakıyorum çakallara yem oluyormuşuz haberimiz yokmuş diyorum. Özellikle bu büyüklükte firmaların arzlarına bir kural koymak lazım. Taahhütnamelerle olmuyor çünkü. Sonra biz hapı yutunca günlük 10bin cirosu olan şirketten medet ummak zorunda kalıyoruz.

bilalx
30-04-2011, 09:39
Borsaya besi çiftliği geliyor :)

akcay
30-04-2011, 12:09

:kahkah: hiç güleceğim yoktu...sadece vizyon ve misyonu değil sayfanın yarısı yapım aşamasında tüm sütçüler kan ağlarken pekde mantıklı gelmedi banada...tablo aşağıda ama bu demek değil kağıt çıkar zarar ettirir...alır 5 tavan 3 taban o tür hareketler olabilir...

http://i53.tinypic.com/23uy1jt.png

celikbilek
30-04-2011, 12:25
:kahkah: hiç güleceğim yoktu...sadece vizyon ve misyonu değil sayfanın yarısı yapım aşamasında

:halayci::halayci::yes::yes:

iNdiKaTÖr
30-04-2011, 17:59
Falco Götz, Benjamin Toshack vs. gibi isimleri o yana bu yana çeken güzide memleketimin güzide insanlarının karşısına YAPRK adıyla çıkıp, borsaya girmesi bana pek makul bir seçimmiş gibi gelmedi.

dünya06
30-04-2011, 20:19
toplam kaç tane senet piyasaya sürülecek? ne zaman arz gercekleştiriliyor ?

epikur
30-04-2011, 21:31
Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin mevcut sermayesini temsil eden 6.000.000 TL nominal değerli payları ile artırılacak sermayeyi temsil eden 1.100.000 TL nominal değerli paylarının tamamı Kurul kaydına alındı. Hisseler Ziraat Yatırım tarafından 6 liradan halka arz edilecek.

Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret AŞ 04.04.2011 Halka arz sonrası Şirket sermayesi:7.100.000 TL Halka açılma oranı: %26
http://www.imkb.gov.tr/initialpublicoffering/IPOs/IPO_StockMarket/ipo_application.aspx

Kurnalı
30-04-2011, 22:31
bu sütçü bana pek uzun vadeli yatırım yapılabilecek gibi gelmedi. yok yem fiyatları, yok şap yok deli dana hastalığı, yok hava koşullarının kötü gitmesi, yok ineklerin sendikal hakları vs vs. bir sürü risk var. üretim belli arttırabileği yer belli sütçülükle.
belki yeni hisse gazı olur olsa olsa

ytd...

trademaster
30-04-2011, 22:39
Sadece süt değil, besicilik de mevcut.
Senede bir de et bayramımız var...

Saygılarımla...

yas3gk
30-04-2011, 22:52
:kahkah: hiç güleceğim yoktu...sadece vizyon ve misyonu değil sayfanın yarısı yapım aşamasında tüm sütçüler kan ağlarken pekde mantıklı gelmedi banada...tablo aşağıda ama bu demek değil kağıt çıkar zarar ettirir...alır 5 tavan 3 taban o tür hareketler olabilir...

Bu tablo her şeyi anlatmış.................?????

Ky nin korunması için bir şirket daha,ileri de derler efendim iyi araştırıp/soruşturup öyle alsalardı....Eh spk mız ve imkb mız iyi araştırmıştır sağlam görünüyor bu TABLOYA göre,ne diyelim.....Yakın zaman da lio yağ örneği geldi birden aklıma....Hayırlısı olsun yatırımcısına......

şahna
30-04-2011, 23:01
bugüne kadar birçok speği besledik.şimdide hayvanları mı besleyeceğiz.bunlar alışmıştır inek sağmaya.aman dikkat edelim.

ahcan
30-04-2011, 23:44

Bu tabloya bir de tersten bakarsak nasıl olur acaba. Mesela şu anda süt fiyatları 2004 e göre aynı . Acaba 2004 te çok mu pahalı içmişiz sütü diyesim de geliyor hani..

dehere
01-05-2011, 02:41
Bence çok acemi bir firma netten baktım sitelerine, siteleri bile bakkal dükkanının hesap defteri gibi çok makul gelmedi...

Dupont
02-05-2011, 11:38
İncelemek ,birazda bilgi toplamak gerekli.Önyargılı olmamak gerekli, neticede temel gıda üreticisi bu çok önemli.

Kobi düzeyinde olmasıda bana büyüme potansiyeli varmış gibi geliyor, fakat mali tablosu ve borçluluğu benim için temel göstergedir.Detaylı inceleyip buradan finansal verileriyle ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

akcay
02-05-2011, 15:14
linkteki haberi mutlaka okuyun....

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17683407.asp?gid=381

Küçük Yatırımcı
03-05-2011, 11:40
Yaprak sut ve besı cıftlıklerı halka acılıyor

sut hayvanı besıcılıgı kurulusu yaprak sut ve besı cıftlıklerı san. Ve
tıc. A.s., (yaprak a.s.), zıraat yatırım aracılıgıyla halka arz oluyor.

"saglıklı hayvan, saglıklı sut, saglıklı urun" ılkesıyle 1994 yılında
kurulan yaprak a.s., turkıye'nın ılk cıplı hayvan kımlık tanıma sıstemı,
bılgısayarlı sagım unıtesı, bıreysel yemleme ıstasyonu ve modern hayvan
barınakları,embıryo transferı(tup buzagı) gıbı uygulamalarını hayata
gecırdıgı belırtıldı. 52 bın metrekare alana sahıp cıftlıgınde 1230 hayvan
ıle faalıyetlerıne devam eden yaprak a.s. Hısselerının yuzde 26,05'ını
halka arz ederek, yarattıgı degerı yatırımcılarıyla paylasacagı bıldırıldı.

Yaprak a.s.'nın halka arz ıslemıyle ılgılı olarak zıraat bankası yonetım
kurulu baskanı muharrem karslı, zıraat bankası genel muduru can akın caglar
ıle zıraat yatırım genel muduru bırol ozcarıkcı'nın da katılacagı basın
toplantısı 5 mayıs tarıhınde yapılacak.

-matrıks-

gundwane
03-05-2011, 12:32
Kısa vadeli yükümlülüklerini uzuna çevirmiş , faaliyet karını 2009 a göre artırmış net karı artmış canlı varlıklarda 2.6M luk bir artış var..Tek sıkıntı maliyetlerdeki artışlar..Satışları 2kattan fazla artmasına rağman yükselen maliyetler ile brüt kar anca yüzde 30 artmış..Yalnız yönetim giderlerinde ciddi düşüş var..Bu sayade de faaliyet karında da 2 kattan fazla bir artış yazmış..GYG deki bu düşüşün nedeni ni firmaya sormak lazım..
Öyle yada böyle dönem net karında 3 kata yakın bir artış var..

Ben şahsen süt fiyatlarının bu seviyelerde kalacağını düşünmüyorum..
İlk yükseliş de de borsadaki tek süt firması olması ve piyasadaki lot sayısının azlığından dolayı çok spekülatif hareketler gözlenebilir..
Portföyün yüzde 3-5 i arası bir miktar uygundur..

Kısacası benim hoşuma gitti bu firma..Zaten başından beri böyle küçük firmaların halka açılmalarını destekliyorum..

cetvel
03-05-2011, 15:53
..... Ben şahsen süt fiyatlarının bu seviyelerde kalacağını düşünmüyorum..
İlk yükseliş de de borsadaki tek süt firması olması ve piyasadaki lot sayısının azlığından dolayı çok spekülatif hareketler gözlenebilir..
Portföyün yüzde 3-5 i arası bir miktar uygundur..

Kısacası benim hoşuma gitti bu firma..Zaten başından beri böyle küçük firmaların halka açılmalarını destekliyorum..

Borsamızın ilk süt firması Pınar Süt'tür.

firmanın iştigal konusu süt olarak algılanıyor ve direkt süt fiyatları ile ilişkilendiriliyor ama yaprak, aynı zamanda bir besi çiftliği... demekki firmanın canlı hayvan satışı var... zaten süt çiftlikleri doğan buzağıların erkeklerini hemen satarlar yada çiftlikteki arazi ve bina durumuna göre besiye alırlar, belli bir canlı ağırlıkta da satarlar... Bu sebeple süt fiyatlarından başka, et fiyatlarını da izlemekte fayda var...

Ayrıca firmanı web sayfasına göre yem üretimleri de var; bunu sadece çftlikte mi kullanıyorlar yoksa yem satışı var mı, bu bilgi açıkca belirtilmemiş, bir de zeytin üretimi olduğu da web sayfalarında gözüküyor.

Aslında bilançoyu inceleme imkanınız varsa ve bilançoda da bunlar ayrı kalemler halinde belirtilmişse, kabaca hangi üretimde ne ciro yapmışlar, anlamak mümkün... bilançoya bu gözle bakma şansınız var mı?

selamlar...

tomwaits
03-05-2011, 16:42
Şirketin internet sitesi sanki Atatürk Oto Sanayi Sitesinde kaportacıya aitmiş gibi laubali. Bir çok bölüm hala yapım aşamasında.

Dikkatimi çeken bir diğer konu da tüm denetçi raporlarının şartlı olması ve hiçbir hayvan sayımında denetçi bulunmayışı.

Biliyorum küçük şeyler bunlar ama gene de beni rahatsız ediyor. Ne bileyim insan üç kuruş birikimiyle ile yatırım yaparken biraz daha ciddiye alınmak istiyor...

swing
03-05-2011, 17:08
Süt işi iyi iştir. Çünkü Türkiye'de hijyen üretilen sütün oranları çok düşük seviyede.
Adamların esas amacı süt hayvancılığı olacamış. Halka arzda psikoloji ön planda olduğu için bence olumlu.
Halka arzdan sonra çiftlik kapasitesi çok büyürse güzel, ama paraları alıp yatarlarsa işe yaramaz. Çünkü halka arz değeri ile bu çiftliğin belki 3-4 katını kurmak mümkün olabilir. Dolayısıyla halka arza giren şirketi yakından takip etsin. Şirketin büyümesine inanmayan kesinlikle almasın.
Tavsiye değildir.

ayd1n
03-05-2011, 22:09
Şirketin internet sitesi sanki Atatürk Oto Sanayi Sitesinde kaportacıya aitmiş gibi laubali. Bir çok bölüm hala yapım aşamasında.

Dikkatimi çeken bir diğer konu da tüm denetçi raporlarının şartlı olması ve hiçbir hayvan sayımında denetçi bulunmayışı.

Biliyorum küçük şeyler bunlar ama gene de beni rahatsız ediyor. Ne bileyim insan üç kuruş birikimiyle ile yatırım yaparken biraz daha ciddiye alınmak istiyor...

çok doğru ; söylediklerinize katılıyorum:super:

zottiri
03-05-2011, 22:27
profosyenel yapılınca çok karlı bir sektör, 2 seneye yakındır araştırdığım, yapmak istediğim bir iş, anladığım kadarıyla yemlerini kendileri üretiyor, zaten bu sektör için en büyük gider yem, saray halının sahiplerinin bile bu işe ağırlık verdikleri ve bayağı sektörde söz sahibi olduklarını biliyorum ytd

akcay
03-05-2011, 23:09
profosyenel yapılınca çok karlı bir sektör, 2 seneye yakındır araştırdığım, yapmak istediğim bir iş, anladığım kadarıyla yemlerini kendileri üretiyor, zaten bu sektör için en büyük gider yem, saray halının sahiplerinin bile bu işe ağırlık verdikleri ve bayağı sektörde söz sahibi olduklarını biliyorum ytd
sen birde o karlılığı sektördeki kişilere sor... :) haber yeni tarihlidir...

Süt fiyatları düştü, üretici hayvanını öldürüp sigortadan para almaya başladı

Süt fiyatlarındaki düşüş nedeniyle sıkıntı yaşayan üreticilerden bazıları çareyi, sigortadan para almakta buldu. Tarım Sigortaları Havuzu Genel Müdürü Bülent Bora, kimilerinin hayvanı kesime gönderip hastalıktan ölmüş gibi göstermeye çalıştıklarını, kimilerinin ise kasıtlı olarak ölüme terk edip sigortadan tazminat istediklerini açıkladı.SÜT fiyatlarının gerilemesi nedeniyle sıkıntıya düşen üretici çareyi, hayvanını öldürüp, sigortadan para almakta buldu.
Son dönemde artan girdi maliyetlerine karşın süt fiyatlarının düşmesi nedeniyle kimi üreticiler, sigortalı olmayan hayvanı sigortalı göstermeye; kimileri ise, hastalanan hayvanını kasıtlı ölüme terk ederek, sigortadan para talep etmeye başladı.
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Genel Müdürü Bülent Bora, süt fiyatlarının düşmesi ile bazı sigortalıların, hayvanlarını elden çıkarmak için sigortayı araç olarak kullandıklarını ve hayvanları mecburi kesime göndermek için değişik yollara başvurduklarını söyledi.
Basit yöntemler
Bülent Bora, kimi üreticilerin haksız taleplerde bulunduklarını, zararlarını sigortadan çıkarmaya çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi: “Son derece basit yöntemler kullanıyorlar. Ölen sigortasız hayvanın kulak küpesini sigortalı bir hayvanın kulak küpesi ile değiştirerek, hasar ihbarında bulunuyorlar. Hastalanan hayvanı, tedavisinin maliyetli olacağını düşünerek, kasıtlı olarak ölüme terk ediyorlar ve sigortadan tazminat istiyorlar. Ya da hayvanı normal kesime gönderiyorlar ama hastalıktan ölmüş gibi göstermeye çalışıyorlar.
Bülent Bora, bu konuda son dönemde şüpheli birçok vaka ile karşılaştıklarını da ifade ederek, tespit edip, belgeledikleri 61 olay hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. Bülent Bora, “Şüpheli gördüğünüz vakaları nasıl tespit ediyorsunuz?” sorusunu ise, şöyle yanıtladı: “Hayvanlar, risk incelemesi yapılmadan sigortalanmıyor. TARSİM’e bağlı veteriner hekimler işletmelerde sigortalanacak hayvanları görüyor ve kulak numaraları ile tek tek kimlik tespiti yapıyor. Daha sonra hasar ihbarında tespite giden eksperlerimiz, ölen hayvanın kayıtlı olup olmadığını denetliyor. Bunun dışında ayrıntısını açıklamanın doğru olmayacağı bazı farklı yöntemler de kullanıyoruz.”

4 bin lira için hayvanı ölüme terk ediyorlar

TARSİM Genel Müdürü Bülent Bora, 2006 yılından bu yana 545 binin üzerinde büyükbaş hayvanın sigortalandığını belirterek, şunları söyledi: “Hayvan sigortasında ağırlığı süt sığırlarının sigortası oluşturuyor. Süt sığırı başına verilen ortalama sigorta teminatı 5 bin 100 lira. Bir hayvan için zorunlu kesim ve ölüm hasarında sigorta teminatının yüzde 80’inini ödüyoruz. Örneğin, 5 bin TL’lik bir hayvanın ölümü halinde 4 bin TL hasar tazminatı ödüyoruz. Maalesef kimi üreticilerimiz çok da büyük olmayan bu miktarlara tenezzül edip, hastalanan hayvanı ölüme terk edip, sigortadan haksız kazanç elde etmeye çalışıyor.”

murat19
03-05-2011, 23:58
500’ü sağmal olmak üzere ........1200 hayvan ...............mevcudu ile faaliyetine devam etmekte olan Yaprak Süt ve Besi Çiftliği başarısını güçlü teknik kadrosundan,12 yıllık sektör tecrübesinden, araştırma departmanının istikrarlı başarısından ve de çalışanlarından almaktadır.
.................................................. .........................................

500’ü sağmal olmak üzere ........1200 hayvan ....

bırak .6 lirayı.........ben bunlara...3 liraya........dahi almam

6.laradan..senet alıpda .onca yatırımcı....500...sagmallanmı para kazanacak

murat19
04-05-2011, 00:02
EFELER ÇİFTLİĞİ 7 BİN BAŞ HAYVAN BULDU PEYNİR VE SÜT FABRİKASI KURUYOR
İki yılda 7 bin baş süt hayvanına çıkması, Efeler Çiftliği'ni iki yılda bu alanın en büyüklerinden biri haline getirmişti

500......nere.........7.000.nere

gider 15.00.bunu alırım.......kumaş fabrikasıda hediyesi olur

cetvel
04-05-2011, 14:52
İki yılda 7 bin baş süt hayvanına çıkması, Efeler Çiftliği'ni iki yılda bu alanın en büyüklerinden biri haline getirmişti

mevcut hayvan sayısını artırmak dert değil, mühim olan şu anki piyasa koşullarında elinizde kaç tane hayvanı karlı biçimde bulunduracağınızdır. Et fiyatlarında özellikle yaza doğru düşüş bekleniyor. Belki yaprak halka arzdan gelecek para ile düşük fiyattan hayvan alacak?

Eğer piyasayı yakından takip ediyorsanız bilirsiniz bu sene başında önce Banvit sonrada harranova et besisinden, canlı hayvan ithali yüzünden çekildiğini açıkladılar ve buzağı fiyatları ve haliyle düve fiyatları düşüş eğilimine girdi. Saray halı da bu sene sonuna kadar dayanabileceklerini ama ithalatın devamı halinde, besiden yavaş yavaş çekileceğini açıkladı.

Demek istediğim 500 olmuş 7000 olmuş dert değil, karlılığı yakaladığınız noktadaki hayvan sayısı önemli olan ve tabiki piyasa koşulları... yoksa piyasada mal çok, peşin para hemen alınıyor. Esas önemli olan halka arzdan gelen parayı nasıl değerlendirecekler??...

dünya06
04-05-2011, 16:22
500’ü sağmal olmak üzere ........1200 hayvan ...............mevcudu ile faaliyetine devam etmekte olan Yaprak Süt ve Besi Çiftliği başarısını güçlü teknik kadrosundan,12 yıllık sektör tecrübesinden, araştırma departmanının istikrarlı başarısından ve de çalışanlarından almaktadır.
.................................................. .........................................

500’ü sağmal olmak üzere ........1200 hayvan ....

bırak .6 lirayı.........ben bunlara...3 liraya........dahi almam

6.laradan..senet alıpda .onca yatırımcı....500...sagmallanmı para kazanacak

hımm senin gibi düşünen yatırımcılar coksa bu kagıda bulaşan olmaz o zaman ucuşa başlar . örnek hateks eurom idgyo dur.

buyuk_hedef
05-05-2011, 03:09
arkadaslar bedelsiz verme oranı kac şirketin detaylı analiz yapan varsa paylaşırsa sevinirim ödenmiş sermayesının az olması bence ilgi cekici

canavar_vasfi
05-05-2011, 08:30
şirketin halka arzı ile ilgili ne sirküler nede izahname bulabildim. Ziraat yatırımın web sayfalarında da herhangi bir bilgi mevcut değil. İlginç bir halka arz olacak gibi, yine de az da olsa girmek isterim...

meko
05-05-2011, 09:05
şirket balıkesir körfez bölgesinde.canlı hayvan sayısı henüz yetersiz.günlük üretilen süt miktarı düşük sayılır.şirketin muhasebesi henüz profesyonel olmayan ellerde.dolaşıma girecek hisse sayısının az olacak olması hisse üzerinde spekülatif etki yaratacak cinsten. şirketin ismi güzel.hissi olarak söylüyorum:bu şirket bu ortamda çok prim yapar..

maksimus35
05-05-2011, 12:24
Şirketin sermayesi 7.100.000 old.göre 6 tl satış fiyatından 42.600.000 TL başlangıç piyasa değeri olur. 2010 yılı defterdeğeri 10.409.858 tl .
2.323.000 tl 2010 yılı karı var. f/k ve pd/dd lerini de bu rakamlara göre hesaplayabilirsiniz.

maksimus35
05-05-2011, 14:55
Ziraatbankası 2011 tahmini f/k sını 12,74 olarak hesaplamış, buna göre 2011 yıl sonu karını 3.341.000 tl olarak tahmin etmiş oluyor. ayrıca pd/dd ve yurtdışı şirketlerin pd oranlarına göre halka arz için 6 tl lik bir fiyat bulmuşlar. Kar tutarları çok küçük olduğundan tahmini f/k hesaplamalarında yanılgıya düşülebilir ama 10 milyon küsür özsermayeye karşılık 42,6 milyon piyasa değeri yüksek. Gelgelelim Halkımızın çoğu bu hesapları yapmaz tabi, balıklama girer o başka. Katılacakların ne çıkarsa bahtlarına artık, bol şanslar dilerim.

hselcuk
05-05-2011, 18:04
Şirketin sermayesi 7.100.000 old.göre 6 tl satış fiyatından 42.600.000 TL başlangıç piyasa değeri olur. 2010 yılı defterdeğeri 10.409.858 tl .
2.323.000 tl 2010 yılı karı var. f/k ve pd/dd lerini de bu rakamlara göre hesaplayabilirsiniz.

adamlar neden defter degerinimn altından satıyor. defter degerini şişirmesinler.

CEMIX
05-05-2011, 18:17
defter degerının 4 mıslı ustunde satıyorlar sanırsam

MATADOR-83
05-05-2011, 22:21
arkadaşlar bu firmanın hayvan varlığı hakkında bilgi verebilir misiniz???

KARAHAN
06-05-2011, 13:59
arkadaşlar verdigim linkte detaylı açıklamalar var,şirket hakkında bilip bilmeden konuşmadan dogru bilgiyi adresinden ögrenmek gerekir...

http://www.ziraatyatirim.com.tr/icerik/arastirma/halka_arz/doc/YAPRK_izahname.pdf

kavak63
07-05-2011, 11:25
insanları ne yerıne koyuyorlar bılmıyorum ama 10,490,000 liralık şirketi 42,600,000 liraya satmaya calişiyorlar. 4 katı fiata.
bırde imtiyazlı hise var. imtiyazlı hisse sahibi olan patron ne derse o olur. cok büyük bir handıgap.
ha 4 katı fiata satarlarım, satarlar. burası türkıye . birilerine gerecek degerınden verırler örnegın 1,50 gibi. senın benım gibi kucuk yarırımcıya dayarlar 6,00 da.
birde acıklama yaprarlar 5 katı 10 katı talep geldi diye.
sonucda hayvancılık yapıyorlar. hayvan gübreleri altına dönüşmedigi sürece bence fiiati ucuk... ytd

epikur
07-05-2011, 17:41
arkadaşlar verdigim linkte detaylı açıklamalar var,şirket hakkında bilip bilmeden konuşmadan dogru bilgiyi adresinden ögrenmek gerekir...

http://www.ziraatyatirim.com.tr/icerik/arastirma/halka_arz/doc/YAPRK_izahname.pdf

Cok tesekkürler, Sn Karahan.

Umarim bu sirkete ortak olmak isteyen, veya sirket üzerine yorum yapmak isteyen her arkadas bu izahnameyi kabacada olsa bir gözden gecirir ve ona göre yorum yapar.

Tüm ici bos, kisisel veya chat tarzi iletiler silinecekdir.

hıdırgakko
07-05-2011, 21:25
Şirketin Genel Görünümü;

Şatış geliri : 5.14 mılyon
Maliyeti : 3.16 mılyon
Hayvan değer artışı : 1.23 mılyon
Net karı :2.3 mılyon

Öz kaynaklar : 10.4 mılyon
arz sonrası özkaynaklar : 17 mılyon
arz sonrası Piyasa değeri : 42.6 mılyon
Arz sonrası Hisse başı defter değeri : 2.4 tl
Halka arz fiyatı : 6 tl
arz sonrası F/K : 18.5
Arz sonrası PD/DD : 2.5

Fiyatı bana kalırsa gayet pahalı. Şirkette birçok belirsizlik var. Aracı kurum bıle doğru durust hesap yapacak veri bulamamış. değeri 2.4 lira, kıyas edecek imkb de şirkette yok o yuzden 6 liradan çaktım gitti, elbet alan çıkar mantığıyla arz ediliyor şaka gibi. ama eminim 10 sanıyede tukendı 5 kat talep geldı diye satılacak gidecek...

Adam hobi olarak çiftlik kurdum diyor maliyetinin 2.5 katına halka arz ediyor... İlk iki yıl kurban bayramında yukseltıp mıllete yığarlar, 3. yılda gene aynısı olur dıye bayramdan once gelenlere yığarlar... devran döner gider..

Mango gıdanın arzına benzeyen ozellıklerı var, gıda şirketi olması, küçük bir şirket olması, büyüme beklentisi gibi...

Ancak Mango arz fiyatı veriler doğrultusunda ada akıllı hesaplanıp %51 iskontoyla arz edilmişti, akıllı yatırımlarla karlılıgı, ciroyu katlayarak gitti, hisse fiyatınada yansıdı. Yaprakın işi biraz zor hayırlı olsun.

Çiftlik tam kapasite çalıştığı için büyüyebilmek için arzdan elde edilecek parayla toprak almak zorunda, üstüne tesis kurmak zorunda, hayvanları çoğaltmak zorunda, satış anlaşması yapmak zorunda çok uzun süreç gerekli...

cetvel
07-05-2011, 21:39
...Çiftlik tam kapasite çalıştığı için büyüyebilmek için arzdan elde edilecek parayla toprak almak zorunda, üstüne tesis kurmak zorunda, hayvanları çoğaltmak zorunda, satış anlaşması yapmak zorunda çok uzun süreç gerekli...

tesis dediğiniz kısmı çok kolay... prefabrik yapılarla yapılıyor ahırlar... hayvan durakları ve diğer ayrıntılar da kolay... arzdan gelecek parayla arazi alacaklarını belirtiyorlar; büyük ihtimalle araziyi de bulmuşlardır, almak için halka arzdan gelecek parayı bekliyorlardır.

Hayvanları da almak çok kolay, zaten adamların kurulu düzenleri var hayvan alımında... Uruguaydan, Amerika Teksastan daha önce alım yaptıkları için yine rahatça alırlar... Bu tip tecrübeler piyasada her firmada yok...

Satış anlaşması demişsiniz... adamların somatik hücreleri çok düşük, hastalıktan ari belgeleri var. Laktasyon ortalamaları da Türkiyenin çok üstünde... Mevcut olarak Danone ile anlaşmaları var. Yine onlara satarlar sütü çünkü temiz sütü bulmak dert piyasada. buldukları zamanda atlıyor büyük firmalar...

Kıyas yapacak şirket yok diyorsunuz... Pınar Süt'le neden kıyaslamıyorsunuz, ne farkları var sizce?

Burda önemli olan halka arz fiyatının yüksek olması ve imtiyazlı hisseye sahip olan kişinin bir aracı kurumun başında olması... Yani adam işi bildiği için her türlü spekülasyona açık bir senet olacak Yaprak!

hıdırgakko
08-05-2011, 00:04
kıyas yapıcak şirket yok diye ben demiyorum, fiyatı hazırlayan aracı kurum diyor. Bana kalırsa birebir aynı özellikte olmasalarda pınarsut ve söktaş la kıyaslanabilirdi. Burada önemli olan fiyatın (bence) yuksek olması, söylediğiniz tesisler kurulsa hersey yolunda gıtse ederi anca 2 seneye arz fiyatını yakalar.

Şirkete olumlu bakacak olursak küçük olması ve hızlı buyume potansiyeli var (ancak şu aşamada fiyatı bu avantajını sönümlemiş durumda)
Patrona 6 ay hisse satamama sınırı konmuş, 6 ay bedelli yapamama şartıda var. Ayrıca litre başına 6 kuruş sübvanse var, Kredi leri %5 faizle alabilme imkanı var Bunlar iyi..

Yönetimi atamak imtiyazlı 10.000 hisseye ait onlarda tabiki tek kişinin elinde.. hayvan hastalıkları, sütü tek firmaya satması (1ay önceden bildirmek şartıyla karsılıklı iki tarafta alım satımı kesebiliyor), Süt fiyatı düşüşleri de riskleri.

Bir süre bekleyip görmeyi tercih ederim..

kavak63
08-05-2011, 14:18
pınar sütle kısaylamak isteyenler .pınar sütün temel verilerine bakması yeteri olacaktır.
pınar sütün pd/dd 1,9 olarak biliyorum. pınarın marka degeri bile bunu hakediyor.
imtiyazli hisse ne demek .böyle sacmalık olmaz. kurucu ortak senın sermayedeki paran parada. bizimki pulmu ?
ytd...........

sonperde29
08-05-2011, 15:05

umarım almışssınızdır :),
gerçekten çok faydalı bir mesaj, almayı düşünenler bilsin Allah razı olsun,

bakın genel müdür'ün kutmanın adamı olduğu belirtilmiş,
değil bu fiyata yarı fiyata bile almam bu hisseyi,

GLYHO kutmanın kağıdı,
imtiyazlı oda, şu anki piyasa değeri, sadece halka açmak istedikleri izmir limanı kadar,
dürüst olsalar en aşağı 4 tl ederi var kağıdın,
içinde daha nice kuruluşları var, ucuz olduğu halde gitmiyor,
adam çünkü boş zamanlarında odasına çekilip borsada ky tokatlıyor.

dürüst olsalar piyasa zaten hakettiğini verir,

bulaşmayın derim,

illada alacaksanız bekleyin 1 sene 1-2 tl arası alın (o bile pahalı ya neyse)

akcay
09-05-2011, 14:51
arkadaşlar pınar sütle karşılaştırma gibi bir yanlışa düşmeyin...şöyle anlatayım pınar süt gider yaprak sütten 65 kuruşa bir litre sütü alır içindeki tereyağını kaymağını alır sonra kalanını ambalajlar süt diye 2 liraya satar...yaprak süt üreticidir pınar süt satıcıdır...bu ülkede asıl parayı üretici değil son kullanıcaya satan kazanır geçen yıl 1 liraya kadar çıkmıştı çiğ süt fiyatları şu anda 65 kuruşlarda dolaşıyor...yaprak sütün 2010 daki karı yapması imkansız...pınar sütle yaprak sütün uzaktan yakından alakası yok...böyle bir yanlışa düşmeyin...

cetvel
09-05-2011, 15:07
arkadaşlar pınar sütle karşılaştırma gibi bir yanlışa düşmeyin...şöyle anlatayım pınar süt gider yaprak sütten 65 kuruşa bir litre sütü alır içindeki tereyağını kaymağını alır sonra kalanını ambalajlar süt diye 2 liraya satar...yaprak süt üreticidir pınar süt satıcıdır...bu ülkede asıl parayı üretici değil son kullanıcaya satan kazanır geçen yıl 1 liraya kadar çıkmıştı çiğ süt fiyatları şu anda 65 kuruşlarda dolaşıyor...yaprak sütün 2010 daki karı yapması imkansız...pınar sütle yaprak sütün uzaktan yakından alakası yok...böyle bir yanlışa düşmeyin...

pınarın katma değerli ürünler üretmesi konusunda size hak veriyorum ama pınar sütünde üretimi var sadece piyasadan süt almakla yetinmiyorlar, süt besisi de yapıyorlar...

bu borsada çelebi ile thy'yi karşılaştıranlar varsa, pınar süt ile yaprak da çok rahat karşılaştırılır!

sorbon
10-05-2011, 09:49
Sabit fiyattan halka arz başlamış, dün ne kadar verdiler bügüne ne kaldı bilgili olan paylaşırsa sevinirim.

fnaa1972
10-05-2011, 15:10
3.192.000 lot talep gelmiş.

borsa başkanlığının 366 nolu genelge esasları çerçevesinde 2.100.000 lot dağıtım yapılmış.

dağıtımın nasıl yapıldığı veya yapılacağı ilgili genelgede açıklanıyor..

ogulsev
10-05-2011, 15:28
Guzel bir tesbit. Ben bir ekleme daha yapayim. Yaklasik 1000 adet buyukbas havyan var. Fiyatini 10.000den hesaplasaniz en fazla 10.000.000 eder. Gerisi faso fiso. 2.3 milyon net karin yaklasik 1.2 milyonu muhasebe oyunundan kaynaklaniyor. Yani malin cari fiyattan degerlendirilmesi mevzusu. Her sene ayni oyun donmez. Bu muhasabati duserseniz geriye 1.1 milyon kaliyor ki, net F/K olarak 44 eder, PinarEtin neredeyse 5 kati, Pinarsutun ise 3 kati. Defter degeri olarakta aynisi gecerli. Zaten A tipi, B tipi diye ayirilmis hisseler. Ortaklarin -yanlis anlamadiysam- sirkette soz hakki yok. Topu topu da 30-40 calisani var. Calisan basina 1 milyon TL deger bicilmis. Bugun beklenin uzerinde talep gelmis (Normaldir - Havalar isindi). Sirket eninde sonunda degerleme olarak Pinarlara esdeger hale gelecektir. Nereye kadar duser siz tahmin edin artik. Adamlar cin gibi. Global uzerinden degil de Ziraat uzerinde "Halka Arz" yapiyorlar. Gene de kendi adima sevindim. Pinarlarin ne kadar ucuz oldugu gorulecektir. Bugun lot sayimi en az 300-500 arttiracagim :)

Şirketin Genel Görünümü;

Şatış geliri : 5.14 mılyon
Maliyeti : 3.16 mılyon
Hayvan değer artışı : 1.23 mılyon
Net karı :2.3 mılyon

Öz kaynaklar : 10.4 mılyon
arz sonrası özkaynaklar : 17 mılyon
arz sonrası Piyasa değeri : 42.6 mılyon
Arz sonrası Hisse başı defter değeri : 2.4 tl
Halka arz fiyatı : 6 tl
arz sonrası F/K : 18.5
Arz sonrası PD/DD : 2.5

Fiyatı bana kalırsa gayet pahalı. Şirkette birçok belirsizlik var. Aracı kurum bıle doğru durust hesap yapacak veri bulamamış. değeri 2.4 lira, kıyas edecek imkb de şirkette yok o yuzden 6 liradan çaktım gitti, elbet alan çıkar mantığıyla arz ediliyor şaka gibi. ama eminim 10 sanıyede tukendı 5 kat talep geldı diye satılacak gidecek...

Adam hobi olarak çiftlik kurdum diyor maliyetinin 2.5 katına halka arz ediyor... İlk iki yıl kurban bayramında yukseltıp mıllete yığarlar, 3. yılda gene aynısı olur dıye bayramdan once gelenlere yığarlar... devran döner gider..

Mango gıdanın arzına benzeyen ozellıklerı var, gıda şirketi olması, küçük bir şirket olması, büyüme beklentisi gibi...

Ancak Mango arz fiyatı veriler doğrultusunda ada akıllı hesaplanıp %51 iskontoyla arz edilmişti, akıllı yatırımlarla karlılıgı, ciroyu katlayarak gitti, hisse fiyatınada yansıdı. Yaprakın işi biraz zor hayırlı olsun.

Çiftlik tam kapasite çalıştığı için büyüyebilmek için arzdan elde edilecek parayla toprak almak zorunda, üstüne tesis kurmak zorunda, hayvanları çoğaltmak zorunda, satış anlaşması yapmak zorunda çok uzun süreç gerekli...

ogulsev
10-05-2011, 15:43
Evet PETUNlarimi %30 arttirdim az once. En az %10 karpayini da dusunursek, bu sene temettu + %30 degerleme ile yaklasik %40 getirir diye dusunuyorum. %15ini simdiden verdi. Geriye %25 kaldi. Sirf karpayi benim ABD seyahatimi karsilar. Daha ne isteyim :)

ogulsev
10-05-2011, 18:07
Ayriyeten 850.000 ertelenmis vergi yukumlulugu? Bunu da dusmek lazim net kardan esasen. Girene hayirli olsun diyelim.

istikbal
11-05-2011, 00:50
halka arzlar genellikle küçük yatırımcının kuçağına yapılan yatırımlar olarak değerlendiriliyor, bakalım akfen gyo ile yaprak nasıl olacak, izleyelim bakalım, yaprağın petuna göre fiyatı pahalı gibi

Küçük Yatırımcı
11-05-2011, 16:51
Kap : ıstanbul menkul kıymetler borsası / [yaprk] payların ıslem gormeye baslaması 11.05.2011 16:47:11

borsamız yonetım kurulu'nun 11.05.2011 tarıhlı toplantısında; yaprak sut ve besı cıftlıklerı sanayı ve tıcaret a.s.'nın (sırket) 7.100.000 tl olan sermayesını temsıl eden hısse senetlerının ıkıncı ulusal pazar esasları genelgesı'nın ıslem gorecek hısse senetlerı ve pazara kabul sartı baslıklı ııı. Maddesı uyarınca kayda alınmasına ve halka arz edılmıs olan 1.850.000 tl nomınal degerlı hısse senetlerının, 13.05.2011 tarıhınden ıtıbaren, "yaprk.e" kodu ıle 6,00 tl baz fıyattan borsamız ıkıncı ulusal pazar'da ıslem gormeye baslamasına karar verılmıstır.

Hısse senetlerının ıslem sırasına gonderılecek emırlerde maksımum lot mıktarı 2.500 adet olarak uygulanacaktır.

Sırket hısselerının ımkb'de ıslem gormesını takıp eden 180 gun ıcerısınde, sırket bedellı sermaye arttırımı yoluyla, sırket ortakları erol goker ve sebnem goker ıse sahıp oldukları hısselerın satısı yoluyla, dolasımdakı hısse sayısını arttırmayacaklarını taahhut etmıslerdır.

---------------------------------------------------------------------------------------------

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=154955

tsubasaa
12-05-2011, 22:33
Kap : Zıraat yatırım menkul degerler a.s. / [] ozel durum acıklaması (genel) 12.05.2011 20:14:49

kap : Zıraat yatırım menkul degerler a.s. / [] ozel durum acıklaması (genel) 12.05.2011 20:14:49

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
ozet bılgı : Yaprak sut ve besı cıftlıklerı sanayı ve tıcaret a.s.halka arzı satıs sonucları

konu: Yaprak sut ve besı cıftlıklerı sanayı ve tıcaret a.s.halka arzı satıs sonucları hk.

Acıklanacak ozel durum/durumlar:

9-10 mayıs 2011 tarıhlerınde ımkb hısse senetlerı pıyasası bırıncıl pıyasada sabıt fıyatla talep toplama ve satıs yontemı ıle halka arz ettıgımız yaprak sut ve besı cıftlıklerı sanayı ve tıcaret a.s.'nın toplam 1.850.000 tl nomınal degerlı paylarının tamamının satısı gerceklestırılmıstır. Yurtıcı bıreysel 2.887 yatırımcı, 3 yerlı ve 12 yabancı tuzel kısı yatırımcı, 1 yerlı yatırım ortaklıgı ve 1 dıger yatırımcı olmak uzere toplam 2.904 yatırımcı 1.850.000 tl nomınal degerlı pay alımı gerceklestırmıstır.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=155456

tsubasaa
12-05-2011, 22:34
Kap : Zıraat yatırım menkul degerler a.s. / [] ozel durum acıklaması (genel) 12.05.2011 20:19:42

kap : Zıraat yatırım menkul degerler a.s. / [] ozel durum acıklaması (genel) 12.05.2011 20:19:42

ozet bılgı : Halka arz ıslemlerınde payların %5'ınden fazlasını satın alanlara ılıskın bıldırım

konu: Halka arz ıslemlerınde payların %5'ınden fazlasını satın alanlara ılıskın bıldırım hk.

Halka arzına aracılık edılen yaprak sut ve besı cıftlıklerı sanayı ve tıcaret a.s.'nın halka arzında satısa sunulan 1.850.000 tl nomınal degerlı payların %5'ınden fazlasını alan gercek/tuzel kısı yoktur.

http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=155457

tsubasaa
12-05-2011, 22:35
Kap : Zıraat yatırım menkul degerler a.s. / [] ozel durum acıklaması (genel) 12.05.2011 20:23:59

kap : Zıraat yatırım menkul degerler a.s. / [] ozel durum acıklaması (genel) 12.05.2011 20:23:59

ozet bılgı : Halka arzda ıcsel bılgıye ulasabılecek konumdakı kısılerın halka arzdan pay alımları.

konu: Halka arzda ıcsel bılgıye ulasabılecek konumdakı kısılerın halka arzdan pay alımları hk.

Sermaye pıyasası kurulu'nun serı:vııı, no:66 sayılı "sermaye pıyasası araclarının halka arzında satıs yontemlerıne ılıskın esaslar teblıgı" madde 18 ve madde 19 geregı yapılan acıklamadır.

Yaprak sut ve besı cıftlıklerı sanayı ve tıcaret a.s.'nın halka arzında ıcsel bılgıye ulasabılecek konumdakı kısıler pay almamıstır.

http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=155458

HAYVANLARALEMİ
13-05-2011, 09:28
Hayvanlarla ilgili şirketleri sevdiğimden halka arzdan bir miktar aldım. Yorumların %90'ı haklı olarak olumsuz yönde olduğu için ciddi prim yapma ihtimali bence yüksek. Haydi bakalım son 30 dakika. Bekleyip göreceğiz...

satranc.3
13-05-2011, 09:51
piyasa açıldı hiç alış yok zaten fiyatta çok yüksekti birazdan sert satışlar gelir....

alpyaz
13-05-2011, 10:36
Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir;

Sessizlik ve kağıt hakkında uçacak,kaçacak vs yazılmaması çoğunlukla iyiye işarettir...

Tüm içtenliğimle , İNŞALLAH küçük yatırımcılar zarar etmez.

HAYVANLARALEMİ
13-05-2011, 14:55
:kahkah:Yaprağı verdiler elime:kahkah:

celikahmet72
13-05-2011, 15:30
Başarılı bir halka arz olmuşa benziyor şimdilik

ayhan53
13-05-2011, 15:30
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=58639

bende para kazananları ankete davet ederim:)

TURKISHSFORCES
13-05-2011, 15:34
tavan çok şükür :)

BOZOKLU 66
13-05-2011, 15:51
tavanda 100.000 alıcı bekliyor. yeni halka arz olan bu hisse için olmadık yorumlar yapıldı, olumsuz yorum yapanlara hisse en güzel cevabını verdi.ytd.

drbedaliza
13-05-2011, 15:56
pazartesi biraz daha aşağı gelir de alırım diye düşünmüştüm olmadı.ama kısmet işte

ahcan
13-05-2011, 17:08
Tavandan çok işlem oldu. Tahta sahibi bu fiyattan küçük yatırımcıdan alacak değil. O halde veriyor olabilir. Çok dikkat etmekte fayda var.
Yatırım tavsiyesi değildir.

TURKISHSFORCES
13-05-2011, 17:13
Tavandan çok işlem oldu. Tahta sahibi bu fiyattan küçük yatırımcıdan alacak değil. O halde veriyor olabilir. Çok dikkat etmekte fayda var.
evet dikkatli olmakta fayda var ancak ben bu tavandaki işlemlerin a.o.f artırmaya yönelik olduğunu düşünüyorum.. tavan olduğunda 6.26 olan a.o.f tavandaki işlemlerle 6.34'e kadar geldi. Borsa zaten göçmüş durumda..Kağıtlar kan ağlıyor.. Böyle bir günü bu şekilde atlatırsak daha ne isteriz ki...

TURKISHSFORCES
13-05-2011, 17:33
ZİRAAT YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. / [YAPRK] 13.05.2011 17:30:01

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Evet
Özet Bilgi : Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.Halka Arzı Satış Sonuçları hk.

Konu:Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.Halka Arzı Satış Sonuçları

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

9-10 Mayıs 2011 tarihlerinde İMKB Hisse Senetleri Piyasası Birincil Piyasada Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile halka arz ettiğimiz Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin toplam 1.850.000 TL nominal değerli paylarının tamamının satışı gerçekleştirilmiştir. 2.887 yerli gerçek kişi yatırımcı, 3 yerli tüzel kişi yatırımcı, 1 yerli yatırım ortaklığı, 1 diğer yatırımcı ve 12 yabancı gerçek kişi yatırımcı olmak üzere toplam 2.904 yatırımcı 1.850.000 TL nominal değerli pay alımı gerçekleştirmiş olup, 1.850.000 TL nominal değerli hissenin 142.421 adeti kısıtlı yatırımcı bakiyesinden oluşmaktadır.

tsubasaa
13-05-2011, 18:18
Takasa bakıldığın da halka arz yapılamadığı açık:).asıl halka arz yukarı hareketlerden sonra olur.Açıkcası takas sabah bas bas bağırdı.Mal toplu verilmiş.

Uzun zaman sonra girdiğim ilk halka arz oldu.umarım devam eder yukarı.endekse rağmen tavan bozmaması güzeldi

Kesinlkle alım satım tavsiyesi değildir.

cetvel
13-05-2011, 18:46
Takasa bakıldığın da halka arz yapılamadığı açık:).asıl halka arz yukarı hareketlerden sonra olur.Açıkcası takas sabah bas bas bağırdı.Mal toplu verilmiş.

Uzun zaman sonra girdiğim ilk halka arz oldu.umarım devam eder yukarı.endekse rağmen tavan bozmaması güzeldi

Kesinlkle alım satım tavsiyesi değildir.

eğer dediğin gibi halka arza talep olmadıysa ve senet aynı kişideyse, bugünkü düşüşe tepki vermemesi normal... adam niye malını satsın ki!

yaprağın sahibi, globalin müdürü!... bunu bilerek işlemlerinizi yapın... 3-5 seans daha tavan çekse, ışığa doğru uçuşan böcekler gibi gelecek küçük yatırımcı; aman dikkat edin.

HAYVANLARALEMİ
13-05-2011, 20:27
:kahkah:Yaprağı verdiler elime:kahkah:

Vay vay vay...YaPrağı elime verdiler diye çıkmıştım. Demekki elime verir gibi yapmışlar ama vermemişler. Sağ olasınız elime verir gibi yapıp vermeyenler...:halayci::halayci:

lodosum
13-05-2011, 21:14
Arkadaşlar ben Ziraat Bankasında çalışıyorum. Bu halka arz ziraat yatırım için çok önemliydi, zaten firma bizim kredi müşterimiz. Destekleme kredisiyle bugunlere geldi ve büyüdü. HaLKa arzı ciddiye aldıklarından şube personellerinede 100-200 lot aldırdılar bazı şubelerde.En azından ben 1 ay için kağıdı çok bozacaklarını düşünmüyorum.Kağıdın arkasında Türkiyenin en büyük bankası var.Zaten hissede güzel hisse bilançolarına bakıldığı zaman.

tsubasaa
13-05-2011, 22:09
Arkadaşlar ben Ziraat Bankasında çalışıyorum. Bu halka arz ziraat yatırım için çok önemliydi, zaten firma bizim kredi müşterimiz. Destekleme kredisiyle bugunlere geldi ve büyüdü. HaLKa arzı ciddiye aldıklarından şube personellerinede 100-200 lot aldırdılar bazı şubelerde.En azından ben 1 ay için kağıdı çok bozacaklarını düşünmüyorum.Kağıdın arkasında Türkiyenin en büyük bankası var.Zaten hissede güzel hisse bilançolarına bakıldığı zaman.

Hangi şube:)..bende gm deyim.görüşelim.

burgazlı
13-05-2011, 22:33
herkesin istediği miktar geldimi

tsubasaa
13-05-2011, 23:00
herkesin istediği miktar geldimi

evet bana istediğim kadar geldi arzdan ama arzdan sonra tahtadan da aldım.

SENOL
14-05-2011, 12:19
hisse kaçtan halka arz oldu..6 tl matriksten bakıyorum hiçbir bilgi göremiyorum ..ilk seans kaç kapadı ikinci seans kaç kapadı acaba.bir de en yüksek en düşük nereleri gördü..dün...bol kazançlar..

sonradan bigparada buldum günün en düşüğü 574 en yüksek 658 tavandan kapamış..

TURKISHSFORCES
16-05-2011, 09:55
Birkaç kişi aldık herhalde bu kağıttan neyse şükür tavanla açıldı,önemli olan günü nasıl kapatacağı..umarım akşam kapanışı da güzel bir primle yaparız.... İnşallah devamı gelir..Hayırlı kazançlar herkese...

engincan
16-05-2011, 11:21
boyle tavan acılırken alma islemini nasıl yapabiliyorsunuz serbest piyasa alısı mı olarak mı veriyorsunuz emri ?

drbedaliza
16-05-2011, 11:31
boyle tavan acılırken alma islemini nasıl yapabiliyorsunuz serbest piyasa alısı mı olarak mı veriyorsunuz emri ?

seans açılmadan tavan fiyattan emir girilir.emir sırasına ve miktarına göre gerçekleşir.ancak ben girdim hala gelmedi geleceğinide sanmıyorum

sen@senibil
16-05-2011, 11:52
Hisse için 2 seçenek var;
1-ya baharda yaprakların açıldığı gibi yaprak yaprak açılacak,
2-Ya da yaprak dökümü

bunu kim biliyor,?k.y.cının bilmediği kesin.

HAYVANLARALEMİ
16-05-2011, 14:15
Vay beee. YaPrağı ne hale getirmişler. İki Günde %16 kar iyidir. İkinci seans 7,68 tavana çaktıkları an çıkarsam %28'le ayrılmış olacağım. Bu ortamda %28....Fena değil...

HAYVANLARALEMİ
16-05-2011, 14:27
Veee 7,68 'den çıktım. Kalan arkadaşlara iyi kazançlar. Belki bir gün tekrar bu sayfada yazar ve bu güzel dostluğu devam ettiririm.

engincan
16-05-2011, 15:46
bundan sonra ne olur dersinizyaprakta

sen@senibil
16-05-2011, 16:04
bundan sonra ne olur dersinizyaprakta
2.şık var:
1-7.00-720 bandında biraz oyalarlar kapanışa doğru tavana kitlerler...Eğer böyle olursa kısa zaman içinde 10.00 rakamı görülebilir.
2-7.00-7.20 bandında oyalanır kapanışa doğru 6.50 bandına sarkar,bu durumda ise yükseliş beklentisi iptal edilip,bu seviyelerde kalma uğraşına girer.

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

krisline
16-05-2011, 16:46
evet 2. şık gerçekleşti gibi. Burda daha fazla durmak mantıksız; halka arzda beklenen netice olmadığı için 7 üztünden arz gerçekleştirilmiş gözüküyor.

game1
16-05-2011, 17:01
son yarım saat bakalım ne olacak 7 üzeri kapanış güzel olur

sen@senibil
16-05-2011, 17:05
evet 2. şık gerçekleşti gibi. Burda daha fazla durmak mantıksız; halka arzda beklenen netice olmadığı için 7 üztünden arz gerçekleştirilmiş gözüküyor.

bunun için erken,sebebi a.ort.
a .ort.7.25
yarın 1.seans yine tavan olursa:tavanı:7.70 dolaylarında olur
taban olursa 6.20 dolaylarında olur.
yarına düşüş olursa 2.şık gerçekleşir,
ancak çıkış olursa 1.şık.

hisse 6.64 ü test etti ancak gelen alımlarla şuan 6.80-6.90 aralığında hereket ediyor,7.00 ve üstü kapanış
bugün için yarına umutla baktırır,hisse bundan bir cacık olmaz dendiği anda zaten tavan serilerine tekrardan başlayabilir.Yani umutsuzluk aslında borsada bir nevi umuttur borsada...(Bu da işin felsefesi)

TURKISHSFORCES
16-05-2011, 17:50
bunun için erken,sebebi a.ort.
a .ort.7.25
yarın 1.seans yine tavan olursa:tavanı:7.70 dolaylarında olur
taban olursa 6.20 dolaylarında olur.
yarına düşüş olursa 2.şık gerçekleşir,
ancak çıkış olursa 1.şık.

hisse 6.64 ü test etti ancak gelen alımlarla şuan 6.80-6.90 aralığında hereket ediyor,7.00 ve üstü kapanış
bugün için yarına umutla baktırır,hisse bundan bir cacık olmaz dendiği anda zaten tavan serilerine tekrardan başlayabilir.Yani umutsuzluk aslında borsada bir nevi umuttur borsada...(Bu da işin felsefesi)

hissenin ardında gap bırakmadan gitmesini ben olumlu buluyorum..Boş geçtiği kademeleri teker teker doldurdu. A.o.f :7.19 olarak kapanışını yaptı.. Siz yazdığınızda aof :7.25 miş ve tavan 7.70 taban ise 6.20 civarlarında olur demişssiniz.. Ancak şu an Aof 7.19 kapandığı halde yarınki tavan:7.92 taban ise 6.48 olur.. şu anki kapanış fiyatı 6.66 yani tavana uzaklığı %18.92 tabana uzaklığı ise 2.78. Marj güzel görünüyor yarın için( tabi kullanmak isterlerse)..Tablo bu şekilde.. Hisse, satmak isteyene her kademesinde satış imkanı verdi.. Çok iyi de trade imkanı tanıdı bunun yanında.. Borsanın mantığı zaten uçacak denildiği anda mal çıkmak, cacık olmaz dendiği anda da beklenmedik zamanda uçup gitmesidir..İşin felsefesi bağlamında da size katılıyorum.. Herkese hayırlı kazançlar dilerim..

asilpc
17-05-2011, 02:20
walla arkadaşlar sabah akşam halka arzlar için çalış araştırma yap. kilere girme %10 kardan ol , akfene gir % 5 zarar et. rönesansa gir arz iptal edilsin. tüm bunların içinde en dandik dediğimiz zayıf gördüğümüz yaprak tavan tavan gitsin seans içi %28 lere varan kardan ol, daha ne diyim biz mi anlamıyos bu işten hadi ben anlamıyom kactane yatırım yönetmeni arkadasım var beraber yatıp kalkıyoz onlar da mı anlamıyo anlamadım gitti. bilici yede girmedim o da yarın uçarsa bu sefer gercekten ALLAH bizim belamızı veriyo die düşünmeye başlıcam....

sonperde29
17-05-2011, 08:21
........

rapajc1907
17-05-2011, 10:38
-%2.7 ile taban olmuş..bu da enteresan..

celikahmet72
17-05-2011, 10:47
Nasil ya???

TURKISHSFORCES
17-05-2011, 10:55
-%2.7 ile taban olmuş..bu da enteresan..

Nasil ya???

Dün öğleden sonra direkt olarak tavan yapıp da (7.68), sonra ağır ağır inip 6.66'dan kapanışı yaptığı için A.O.F: 7.19 da kaldı.. doğal olarak da taban olduğu için %2.70 ile taban oldu.. tavan olsaydı %18,92 ile olacaktı.. Dün yazmıştım.. adamlar malesef tabanı tercih etti..

drbedaliza
17-05-2011, 11:18
takaslardada görüldüğü üzere ziraat arz işini cuma ve pazartesi günü bitirmiş görünüyor.

drbedaliza
17-05-2011, 11:20
ziraat bu arzdan güzel kar yazdı

sen@senibil
17-05-2011, 11:23
bugünkü tabanın bana çağrıştırdığı;

maalesef şirketin mandıralarında sığır mevcut ama,koyun olmadığı için acaba yatırımcıya bunu mu demek istiyorlar?diye

insanı düşündürüyor?Daha dün bir bügün iki ,tabanlara başlarsan halka şirketin hakkında nasıl güven vereceksin?

nasıl yatırımcıyı şirketinin hissesinin alınması için güven vereceksin?hisseyi ilkgünden iki tavanla yukarı çekeceksin,

(gelgel)sonra milletin kucağına bırakacaksın?

istikbal
17-05-2011, 12:34
yakın zamanda dünyanın en verimli çiftliği seçilen bu işletme bence geleceği olan bir şirket ama iki ortaklı şirketin(okul arkdaşı) ortaklarından bir tanesinin eşinin borsada işlem yapan bir aracı kurumun sahibi olması ve kuruluş sırasında bu şahıstan borç para alınarak kurulması, acaba bu arzın borcun ödenmesine yönelik mi olacak sorusunu aklıma getiriyor?
bilmiyorum izlemeye aldığım, gelecek gördüğüm şirketler bir tanesi... fiyatlar otursun... daha ky arz gerçekleşmedi....

rapajc1907
17-05-2011, 13:50
bugünkü tabanın bana çağrıştırdığı;

maalesef şirketin mandıralarında sığır mevcut ama,koyun olmadığı için acaba yatırımcıya bunu mu demek istiyorlar?diye

insanı düşündürüyor?Daha dün bir bügün iki ,tabanlara başlarsan halka şirketin hakkında nasıl güven vereceksin?

nasıl yatırımcıyı şirketinin hissesinin alınması için güven vereceksin?hisseyi ilkgünden iki tavanla yukarı çekeceksin,

(gelgel)sonra milletin kucağına bırakacaksın?

Çok haklısınız sensenibil. Size katılıyorum
Fakat şunu da eklemem gerekir ki;
İMKB' de işlem gören firmaların yatırımcı ilişkileri bölümü bu soruyu kendilerine soruyolar mıdır sizce? Çoğunun umrumda olduğunu bile düşünmüyorum taban yada tavan olmuş, yatırımcım mağdur olmuş vs...Çoğunda halka arzdan ne vurursak kardır mantalitesi var..
Ayrıca biz küçük yatırımcı olarak özellikle bu tür halka arzlara katılırken ki düşüncemiz tavan olsun satıyım yerine en azından orta veya uzun vadeli düşünmek daha yerinde olacaktır.

TURKISHSFORCES
17-05-2011, 14:19
adam serbest emir vermiş açılış tablosuna bak !!!! açılış fiyatı :6.06 alış :6.06 satış:6.28 kademenin içine etti birisi.. Bunlar cambazlığa erken başladı galiba...

game1
17-05-2011, 14:22
ziraat yatırım 414366 lot satmış

game1
17-05-2011, 14:23
global takasta birinci sırada yer alıyor 610000

tros
17-05-2011, 14:42
Kademe bilgisi verebilir misiniz?

TURKISHSFORCES
17-05-2011, 14:43
ileri geri yapıp ziraat topluca maldan çıkıyor diğeri de topluca giriyor galiba..

game1
17-05-2011, 14:44
ziraat yatırım kendi yaptığı halka arzı rezil ediyor varmı böyle bi şey yazık bide ilk halka arzıymış falan bu konuyu ziraat yatırımla çalışan birisi olarak mail gönderiyorum bol kazançlar

TURKISHSFORCES
17-05-2011, 14:54
şu an göremiyorum ama eğer global buralardan giriyorsa mala, iyi bir kar yapmadan asla çıkmaz.. Ama öncelikle bugün yapılan işlemlerin takaslarını görmek lazım konuşabilmek için...

tros
17-05-2011, 15:27
şu an göremiyorum ama eğer global buralardan giriyorsa mala, iyi bir kar yapmadan asla çıkmaz.. Ama öncelikle bugün yapılan işlemlerin takaslarını görmek lazım konuşabilmek için...

Benim de temennim o yönde. 6.14 ile ben de aranızdayım, kısa bir süreliğine.. Aramızda derinlik gören varsa paylaşabilir mi?

cetvel
17-05-2011, 16:56

sakın yaprağın patronu mecburen senetleri üstüne alıyor olmasın!! sonuçta ziraat menkulün halka arz hizmeti ve ilgide yok gibi bu halka arza... patrona devret ve görevini tamamla...

sonrası global topluyor gibi gözüküyor ama yaprağın sahibi de globalin müdürü de aynı kişi... adam hangi kademeden satarsa satsın karda zaten...

dikkatli işlem yapmanızda fayda var...

TURKISHSFORCES
17-05-2011, 17:12
sakın yaprağın patronu mecburen senetleri üstüne alıyor olmasın!! sonuçta ziraat menkulün halka arz hizmeti ve ilgide yok gibi bu halka arza... patrona devret ve görevini tamamla...

sonrası global topluyor gibi gözüküyor ama yaprağın sahibi de globalin müdürü de aynı kişi... adam hangi kademeden satarsa satsın karda zaten...

dikkatli işlem yapmanızda fayda var...

o da bir ihitimal ama patronun maı üzerine alması gibi bir zorunluluğu mu var? evet hangi kademeden satsın kardadır ama neden yeni arz olmuş bir kağıda yatırımcı dikkatini çekmeden böyle bir işe kalkışssın ki diye de soruyorum kendi kendime............

cetvel
17-05-2011, 18:46
o da bir ihitimal ama patronun maı üzerine alması gibi bir zorunluluğu mu var? evet hangi kademeden satsın kardadır ama neden yeni arz olmuş bir kağıda yatırımcı dikkatini çekmeden böyle bir işe kalkışssın ki diye de soruyorum kendi kendime............

elbetteki böyle bir zorunluluk yok ama sonuçta ziraat menkul ticari bir işletme mantığı ile yaptığı halka arzdan kar edip senetten uzaklaşmak isteyecek... ya da yaprağın patronundan gelen özel bir şart da olabilir.sonuçta bu adam borsada nasıl para kazanılacağını gayet iyi biliyor. senedin globalde toplanmasının en basit en matıklı izahı bu diye düşünüyorum... en azından şimdilik öyle düşünüyorum...

asdn
18-05-2011, 14:12
Hay maşallah foruma bak çay demle nirdesiniz yaw

mezuniyer
18-05-2011, 14:34
Hay maşallah foruma bak çay demle nirdesiniz yaw

Buradayız bugün tavan kapatırız gibi ya nasip

mezuniyer
18-05-2011, 14:44
Bir türlü 6.74 geçemedi
ben çiftliğe gideyimde şu inekleri bir sağayım kaç litre süt çıktığını kapa bir göndereyim belki o zaman 6.74 geçer

TURKISHSFORCES
18-05-2011, 15:10
biraz sabredin arkadaşlar daha kaç gün oldu? üstelik endeks kıpkırmızı, yine de maşallahı var..

game1
18-05-2011, 16:19
biraz sabredin arkadaşlar daha kaç gün oldu? üstelik endeks kıpkırmızı, yine de maşallahı var..

ewet sabretmekte fayda var bol kazançlar

fahricandan
20-05-2011, 11:38
aldıkta almaz olaydık adamlar halka arzı iyi yaptılar. 6000 in altına satmadan 7660 dan başladıkalrı operasyonda ziraatın elinde 470172 lot globaldede 398164 lot kaldı onuda bu aralarda verip çıkacaklar sanırım. Kim alıyor satıyor görülmüyor.adamlar 16000 lot 6400 e destek atıyor sonra 6480 e çıkarıp 6380 e kadar veriyorlar.16000 lotta silinmiş tabii. Hayırlısı olsunda iyi keklendik bir daha halka arzlara bulaşmıyacam.Ziraat yatırımımış bilmem ne yatırımmış herkes küçük yatııtmıcıyı soyma derdinde nerde eski halka arzlar. Yeni spek gelene kadar kağıt sahipsiz arkadaşlar marj belli 6000-6740
bugün satıcıda fazla yoktu gidecek olsa tavan bile yaptırırlardı. Ama olay eldeki lotları birilerine satmak. Kendi görüşümdür.Yanlılşım varsa düzeltin SAygılarla

sen@senibil
20-05-2011, 11:41
Arzdan hemen sonra bu hisseyi Zıraat Yatırım Halka arzetti,
Zıraat Bankası bu hisseyi arzdan en azından bir ay kadar düşürtmeyecektir,
diye yazan arkadaşlara iyi dileklerimi sunuyorum...

cetvel
20-05-2011, 12:14
burada defalarca dikkatli olun diye yazdık... şirketin sahibi globalin de müdürü aynı zamanda dedik... her türlü borsa işlemini!! rahat yapabilen bir kişiye karşı işlem yapıyorsunuz...

bundan sonra dövünmek fayda getirmez... umarım fazla zarar etmeden kurtulursunuz...

fahricandan
20-05-2011, 12:22
küçük yatırımcı arkadaşlara tavsiyem bulaşmasınlar bu kağıda ben kefallik yaptım harekete kanıp; kağıdın 3 aylığı gelmedi. ne gelir bilinmez. daha önce bu formu okusam ederini hesaplardım. ama kolay para kazanacaz ya. atladık. adamlar da kazları görünce dururmu haklı olarak.Herkese dağıttılar. Firmanın ederi 3000 tl a borçla kurulmuş gözüküyor. 6 milyon para rahatlatır. onlarıda. büyümesi gelişmesi 1-2 sene sürer uzun düşünüyorsanız bu fiattan değilde daha altlardan alın. bu arada uyanıklar satsınlar elindeki lotları kime satacaklarsa. pahalı bir halka arz olmuş.Ben bekliycem epey bir süre sıkışmadığım sürece. Bana kızanlar olabilir fikir paylaşımı sadece. Katılan katılmayan hatamız varsa yazabilir. Saygılarla

cetvel
20-05-2011, 14:02
küçük yatırımcı arkadaşlara tavsiyem bulaşmasınlar bu kağıda ben kefallik yaptım harekete kanıp; kağıdın 3 aylığı gelmedi. ne gelir bilinmez. daha önce bu formu okusam ederini hesaplardım. ama kolay para kazanacaz ya. atladık. adamlar da kazları görünce dururmu haklı olarak.Herkese dağıttılar. Firmanın ederi 3000 tl a borçla kurulmuş gözüküyor. 6 milyon para rahatlatır. onlarıda. büyümesi gelişmesi 1-2 sene sürer uzun düşünüyorsanız bu fiattan değilde daha altlardan alın. bu arada uyanıklar satsınlar elindeki lotları kime satacaklarsa. pahalı bir halka arz olmuş.Ben bekliycem epey bir süre sıkışmadığım sürece. Bana kızanlar olabilir fikir paylaşımı sadece. Katılan katılmayan hatamız varsa yazabilir. Saygılarla

sn.fahricandan borsada yatırım yaparken hangi kriterleri göz önüne alıyorsunuz? mesela yaprak'ı alırken hangi beklentilerle aldınız?

şunun şurasında daha 11 sayfa olmuş yaprak topiği... beş dakikada okurdunuz tüm yazılanları...

insanlar elbise ayakkabı bile alırken bilmem kaç kere sağına soluna bakıyor, giyip giyip çıkarıyor... domatesi alırken tek tek seçiyorsunuz da neden bir şirkete ortak olurken hiçbir şeyi incelemeden balıklama dalıyorsunuz?

umarım iyi bir yatırım stratejisi geliştirirsiniz bundan sonra...

fahricandan
20-05-2011, 15:19
evet haklısınız arkadaşım. Ziraat Yatırım halka arzı olduğu ve Mal toplu olduğu için daldık. Aldıktan sonra forma göz attım (ilk defa böyle birşey yaptım), sonra satacak zaman bırakmadılar. Ertesi günde tabandı zaten. Benim düştüğüm hataya başkaları düşmesin diye yazdım. Satmadım bekliyecem.Firmayı küçük gördüğümden değil. Zaman herşeyi gösterecek. İnşallah iyi olur. Piyasada kötü zaten.

sonperde29
20-05-2011, 15:44
fahri bey ,

öncelikle geçmiş olsun diyorum,

stop loss denilen kavramı mutlaka kullanın, zararını görmez faydasını görürsünüz,

maliyet düşürmek kavramından da uzak durun,

çıkan hisseye girilir ancak düşen hisseye ıı ııhh.

çerezlik bir kaç hisse aldım çarşamba akşamı,
dedim cuma günü tepki gelir satarım, olmadı,
stop loss %5 stop gain %10.

sen@senibil
20-05-2011, 16:06
http://www.yaprakciftligi.com.tr/

Şirketi bakın inceleyin ,ben biraz geç görmüşüm,çiftlikte aşağı yukarı kaç b.baş olduğunu sayabilirsiniz?

fahricandan
20-05-2011, 16:40
teşekkürler kardes inşallah toparlarız. milletinde moralini bozduk sanırım. Elden birşey gelmez ben tradeden bakıyorum 31 lotluk alış satışları gördükçe çileden çıkmamak elde değil. İnşallah spek ii çıkar saygılarla

TURKISHSFORCES
20-05-2011, 17:08
Ne sabırsız yatırımcımız var değil mi şu piyasalarda?? Daha kağıt halka arz olalı ne kadar olmuş bir olumsuzluktur gidiyor.. Şu borsanın kırmızı olduğu günlerde diğer kağıtların ortalama olarak kaybettiği yüzdelere bakın bir de bunun kayıp oranına bakın.. Halen arz fiyatının üzerinde işlem görüyor.. Daha önce arz olmuş nice kağıtların (istisnalar hariç) halen arz fiyatının ortalama olarak %20 aşağısında işlem görüyor.. Daha ne? yatırımcı mantığıyla hareket ediyorsan bekleyeceksin, yok ben vur kaç yapacağım diyorsan da genelde çarpılırsın..Aldığı kağıda güvenmeyen zaten satar olur biter halen arz fiyatının üzerinde işlem görüyorken.... Ha sonradan kağıda girenler varsa ve de şimdi zarardalar ise,bu risk zaten tüm kağıtlar için geçerliydi.. En basitinden bu sabah yukarılara doğru tırmanan kağıtların öğleden sonra nasıl diplediğini görebilir siniz... Şimdi o kağıtları sabah alanlar kötü kağıt mı almış oldular? tabi ki de hayır.. O kağıtların realizasyonu bittikten sonra aldıkları fiyatın üzerinden onlar da vereceklerdir..Ama yatırımcı mantığı ile hareket ederlerse.. Zaten yabancı yatırımcı ile bizim yerli yatırımcılarımız arasındaki fark da budur.. Biri kısa vadede vurayım der.. Bir vurur üç vurulur.. Diğeri ufak ufak kazanır.. Ama yıl boyu kazanç yüzdesini bakarsanız, reelde kimlerin kazandığını görürsünüz.. Kağıttan umduğunu bulamadığını hisseden arkadaşlarım varsa bakın geride 350 senet daha var.. Burada daha başlangıçta bu kadar psikolojiniz bozulduysa, bence oralarda kazanç aramanız sizin için daha hayılrlı olacaktır..

sen@senibil
20-05-2011, 17:20
sayın TURKISHSFORCES
yaprak süt'ü devamlı takip edeceğim,inşallah yukarıda yazdıklarınız için pişman ve bu kağtta uzun vadeci olmazsınız.
Yukarıda yazdıklarınızdan anladığım: şirketi çok iyi biliyor ve tanıyor izlenimi veriyorsunuz.Umarım haklı çıkarsınız.

TURKISHSFORCES
20-05-2011, 19:56
sayın TURKISHSFORCES
yaprak süt'ü devamlı takip edeceğim,inşallah yukarıda yazdıklarınız için pişman ve bu kağtta uzun vadeci olmazsınız.
Yukarıda yazdıklarınızdan anladığım: şirketi çok iyi biliyor ve tanıyor izlenimi veriyorsunuz.Umarım haklı çıkarsınız.

sayın sen@senibil;
Benim kastettiğim kağıda güvenmeyen arkadaşlar olabilir ve de daha yolun en başında sinir stress içindeyseler , geride kalan yaklaşık 350 tane daha senedin olduğu ortamda bulunmalarının kendilerince belki de daha tatminkar olabileceği.. Sonuçta borsada fırsatlar hiç bitmez..Ama illaki bu kağıta kalmak istiyorlarsa da kağıdın hemen tavan tavan çekmesini beklememeleri gereği. Çünkü böyle beklentiler sizin de malumunuzdur,genelde hüsranla sonuçlanır ve borsada hata yapmalarına yol açar.. Bu borsanın da hataya tahammülü yok malesef.. Açığını gördüler mi çakar geçer adamlar.. Benim kendimce naçizane bir satış fiyatım var tıpkı portföyümdeki diğer kağıtlarda olduğu gibi..Onu görünce satar çıkarım ve ardıma dönüp bakmam sonrasında.. Ama bir çocuğun bile 9 ay sonra hayata gözlerini açtığı bir dünyada yaşarken, sabırlı olmayı bilmek gerek.. ha baktım kendimce belirlediğim sürede hedefime ulaşmadı satarım olur biter.. sözün özü daha yeni arz olmuş bir kağıttan hemen ertesi gün büyük beklentiler içine girmenin sakıncasından bahsettim..ve de halen arz fiyatının üzerinde işlem gördüğünden, ben bu kağıdın yatırımcısı için olası riskinin diğer kağıtların oluşturduğu riskten daha çok görmüyorum.. Tekstilin ve galatanın çarptığı zedelerden olmaktansa burada olmayı tercih ederim. Diğer tüm arkadaşlarımın görüşlerine saygı duymakla beraber benim görüşlerim bu yöndedir.. Herkes kendi parasının takdirini kendi versin.. Herkese hayırlı kazançlar diliyorum bu zorlu mecrada...

cetvel
20-05-2011, 21:57
sayın sen@senibil;
Benim kastettiğim kağıda güvenmeyen arkadaşlar olabilir ve de daha yolun en başında sinir stress içindeyseler , geride kalan yaklaşık 350 tane daha senedin olduğu ortamda bulunmalarının kendilerince belki de daha tatminkar olabileceği.. Sonuçta borsada fırsatlar hiç bitmez..Ama illaki bu kağıta kalmak istiyorlarsa da kağıdın hemen tavan tavan çekmesini beklememeleri gereği. Çünkü böyle beklentiler sizin de malumunuzdur,genelde hüsranla sonuçlanır ve borsada hata yapmalarına yol açar.. Bu borsanın da hataya tahammülü yok malesef.. Açığını gördüler mi çakar geçer adamlar.. Benim kendimce naçizane bir satış fiyatım var tıpkı portföyümdeki diğer kağıtlarda olduğu gibi..Onu görünce satar çıkarım ve ardıma dönüp bakmam sonrasında.. Ama bir çocuğun bile 9 ay sonra hayata gözlerini açtığı bir dünyada yaşarken, sabırlı olmayı bilmek gerek.. ha baktım kendimce belirlediğim sürede hedefime ulaşmadı satarım olur biter.. sözün özü daha yeni arz olmuş bir kağıttan hemen ertesi gün büyük beklentiler içine girmenin sakıncasından bahsettim..ve de halen arz fiyatının üzerinde işlem gördüğünden, ben bu kağıdın yatırımcısı için olası riskinin diğer kağıtların oluşturduğu riskten daha çok görmüyorum.. Tekstilin ve galatanın çarptığı zedelerden olmaktansa burada olmayı tercih ederim. Diğer tüm arkadaşlarımın görüşlerine saygı duymakla beraber benim görüşlerim bu yöndedir.. Herkes kendi parasının takdirini kendi versin.. Herkese hayırlı kazançlar diliyorum bu zorlu mecrada...

yaprağı kaçtan ve ne zaman satmayı planlıyorsunuz acaba?

sonperde29
21-05-2011, 14:03
Sn.TURKISHSFORCES ,

dediklerinizde haklılık payı olsa da malesef katılmıyorum,

uzun vadede benim bu kağıda hiç inancım yok,

Sebepleri,Global ile olan yakın ilişkileri,
büyük baş sayısı ile , diğer firmalar ile kıyaslandığında pahalı olması ve imtiyazlı hisse senedinin olması,
zaten yukarıdaki mesajlarda bolca yazılmış.

bizde uzun yatırımcı stop loss'u olmayan yatırımcıdır,
kağıta yatırım yapmak isteyen arkadaşlar lütfen iyi araştırma yapsınlar,
kimsenin gazına gelmeden, zarar ziyan neysede, stresi adamı yer bitirir.

TURKISHSFORCES
21-05-2011, 18:16
yaprağı kaçtan ve ne zaman satmayı planlıyorsunuz acaba?

Sn.TURKISHSFORCES ,

dediklerinizde haklılık payı olsa da malesef katılmıyorum,

uzun vadede benim bu kağıda hiç inancım yok,

Sebepleri,Global ile olan yakın ilişkileri,
büyük baş sayısı ile , diğer firmalar ile kıyaslandığında pahalı olması ve imtiyazlı hisse senedinin olması,
zaten yukarıdaki mesajlarda bolca yazılmış.

bizde uzun yatırımcı stop loss'u olmayan yatırımcıdır,
kağıta yatırım yapmak isteyen arkadaşlar lütfen iyi araştırma yapsınlar,
kimsenin gazına gelmeden, zarar ziyan neysede, stresi adamı yer bitirir.

elbette dostlar fikirlerime katılmayabilirsiniz, bu çok doğaldır.. Sonuçta burada fikirlerimizi paylaşıp doğru yatırım yapmaya çalışıyoruz.. O yüzden ben de kimsenin gazına gelmeden herkesin kendi kararlarını kendilerinin vermesi konusunda hemfikirim..öncelikle halka arz olan senetlerden Halka arz olup ta imtiyazlı senet sahibi olmayan ,bazı kişi ve kurumlara arz fiyatının da altında fiyattan senet servisi yapılmamış senet bilmiyorum.Bu işin kuralı zaten böyle malesef..Arkadaşlar ben kağıda yeni gireceklere zaten bir dediğim veya diyeceğim yok.. Benim bahsettiğim konu, arzda bu kağıdı almış ve halen şu an karda görünen ve iki günde tavan serileri bekleyen arkadaşların, yatırımcı mantığını kazanamadıkları sürece sinir stress yaşayabilecekleridir.. .Ve daha önce birkaç kez belirttiğim gibi yine söylüyorum ki, eğer yatırım yaptığı kağıda şans verecek kadar sabrı olmayanların geride daha değerlendirebilecekleri 350 tane senet olduğudur.. Siz kısa veya uzun vadede bir beklenti içerisinde değilseniz zaten, başka alternatifleriniz olduğunu anlatmaya çalışmaktan öte bir amacım yok... O zaman ben ortaya şu soruyu sorarım kimseyi hedef almadan..... Güvenmediğin bir kağıdın arzına neden katılıyorsun.. katılıyorsan ,araştırmış olman veya ne bileyim bir amacın olmalı. Ha daha üzerinden daha birkaç gün geçtiği halde olumsuz yazılar yazmışssan, o halde arza katılma amacın bir kaç günde parayı vurma isteğinden başka bir şey olamaz sonucu çıkar ortaya..Benim kastettiğim budur arkadaşlar.. Bu kağıt ne benim süper kağıt dememle süper olur ne de berbat kağıt dememle berbat olur. Herkes kendi kararını kendisi verecek.. Evet patron global konusu doğrudur.. Ancak ben piyasada çok daha tehlikeli kurumların neler çevirdiğini, nasıl ocaklar söndürdüğünü halen görüyorum.. O yüzden kendi adıma daha önce dediğim gibi bir satış hedefim var, o fiyata gelirse hedefime ulaşmış olurum gelmez ise de satarım olur biter.. sonuçta portföyümün tamamıyle buraya yatırım yapmadım.. Ama kağıdın adı ne olursa olsun, benim stratejim kağıda kendimce makul bir süre ,makul satış fiyatı koyup beklemektir..Günü gelince de satmaktır.. O yüzden bu kağıtta da tıpkı diğer kağıtlarda olduğu gibi günlük yaşanan inişler çıkışlar beni ilgilendirmemektedir. Burada
takdir edersiniz ki, ne zaman ve kaçtan satacağım konusunda bir şey söylemem yanlış olur.. Bana göre tatminkar olan bir kar yüzdesi belki de sizi tatmin etmez belki de tam tersi çok ütopik olabilir.. O yüzden borsaya yatırım yapan her arkadaşımız, en iyi kararı yine kendi verecektir.. Ben sadece bu kağıt için değil her kağıt için sabretmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istedim.. Bunu da çok bilmişlik yapmak için değil ( zaten haddim de değil),, sadece deneyimsiz arkadaşlara naçizane fikirlerimi iletmek için yaptım.. Bundan sonra bu kağıtla ilgili çok gerekli görmedikçe birşey yazmayacğım.yatırımımın sonucunu beklyeceğim.. Buradaki tüm değerli dostlarımıza yatırım yapmış oldukları kağıtlardan hayırlı ve bol kazançlar dilerim.. Yeni haftanın hepimiz için güzel geçmesi dileklerimle hepinize iyi hafta sonları..Saygılarımla..

cetvel
21-05-2011, 20:11
... O yüzden bu kağıtta da tıpkı diğer kağıtlarda olduğu gibi günlük yaşanan inişler çıkışlar beni ilgilendirmemektedir. Burada
takdir edersiniz ki, ne zaman ve kaçtan satacağım konusunda bir şey söylemem yanlış olur.. Bana göre tatminkar olan bir kar yüzdesi belki de sizi tatmin etmez belki de tam tersi çok ütopik olabilir.. O yüzden borsaya yatırım yapan her arkadaşımız, en iyi kararı yine kendi verecektir.. .....

satış rakamınızı söylemeniz niye yanlış olsun ki, öyle bir hedefiniz vardır, onu belirlemişsinizdir, f/k'sı şu olacak pd/dd şu olacak diye kafanızda bir rakam muhakkak vardır, bunları söylemek ne yasak ne de etik olarak yanlış! ben açıkcası onca yazdığınız şeyden sonra bilinçli bir yatırımcı olarak yaprağa yatırım yaptığınızı düşünüyordum...

fahricandan
21-05-2011, 23:05
yorumlardan çıkardığım.kimse ne olacağını bilmiyor.zaman gösterecek.ben yarın takasta ne kadar satış yediğimizi merak ediyorum.Satan spek tekrar alttan toplayarak gidebilir.birşey yazmıycam bilmediğim için.Herkesin beklentisi var. 1-2 AY İzlemek daha iii olcak. tam bi muamma çünkü.herkese ii şanslar diliyorum. SAYGILARIMLA

labirent
22-05-2011, 17:11
"4 ayrı yerde 18 seneden beri yazıyorum, fakat ortamda bulunan bu ortamı kumar zihniyetiyle algılayan insanlar her zaman kaybetmişlerdir. Yeni halka arz olmuş bir tahta veya diğer şirketler için;
1. gelecek stratejisi
2. büyüme politikası
3. pasta alma kapasitesi ve artırma marjinalliği
4. sektör endemikleri ve kimlik vizyonu
5. genel konjonktür

bu maddeler şirketlerin temel ayaklarını oluşturur.
pahalı yada ucuz olması bu optimum düzeyde mantıklı düşünmeyi saf dışı bıraktırır. Şirketin piyasada dolaşan hisse senedi sayısının ötesinde kendi iç dinamikleri, trendleri, taşıma kapasitesi vb. unsurlar hedef fiyatı belirler.
Örneğin yaprağın pahalı yada ucuz olması değil, saydamlığının kaldırabilir durumunun fiyatlarını nasıl etkileyeceğidir. Bunu sizler, bizler, amaçlar, spek dediklerimiz, oyuncular figüranlar belirler, şirketler bellidir. Siz senedi almakla ortak olursunuz, satarak ortaklıktan ayrılırsınız... Buradaki lokastik algılama 6,30 bana göre ucuzdur, 7,50 bir başkasına, 10,50 bir başkasına, 50 tl bir başkasına.... Seçici algılama fiyat belirler, diğer kalemleri bizler kullanırız...
Senet takasları lokasyonların sonucudur, aracı kurumlar ve bankalar vb. işlem yapan veya yaptıran kurum ve kuruluşlar bu seçilikte figürandır. Senet fiyatını kişiye yüklediği rolde gösterir.... Selametle...

fahricandan
23-05-2011, 16:18
arkadaşım yeni senet tabiki ne olacağı meçhul ama takaslarda mal çıkışı resmen gözüküyor. ben o yüzden dedim almayın diye yoksa hateks örneği var nereye geldi. 5980 den bugün geri aldılar biraz ama baskı var. İnşallah 8-10 lara doğru atar.
ziraatte 441667 lot kaldı - 28515; globalde 364690 - 30974 lot biraz yavaşladı gibi Saygılarla

istikbal
23-05-2011, 22:23
ky arz başladı galiba, takibe devam..... almak için daha erken gibi duruyor, defter değerinin çok üstünde işlem görüyor, fiyatların oturması lazım,

header
24-05-2011, 13:59
Bu iş sadece piyasadaki net rakamlarla olmuyor teşvikleri bilmek lazım

kernekli
25-05-2011, 11:22
Borsada emsalleri pirim yaparken biz ky,ı üzdün.PNSÜT,KNFRT,SÖKTŞ vb bunlardan ne eksiğin var.?

dadayli
25-05-2011, 11:44
Işlem hacmide iyi ama nedense geri geldi

TURKISHSFORCES
25-05-2011, 11:51
dostlar üzülmeyin bunun da sırası gelir.. bakın en son arzlara, onlar halen arz fiyatına ulaşmadı eksilerde.. en azında bunu arz fiyatının üzerinde tutuyorlar..birkaç ay önce arz olmuş utopya bile arzın yaklaşık %20 aşağısında.. biraz sabır .....

fahricandan
25-05-2011, 13:23
ziraat yatırım lotları biraz arttı.494092 ; global satıcılı biraz 357680 -12476 lot
gedik ii alıcı 106343 + 52917 lot 6000 lerde alıcı geliyor. Kademerde epey düştğ. İsterlerse tekrar zirveleri dener. Kendi görüşüm İnşallah buralardan çıkacak gibi. Düşme hareketi sonlandı gibi. Saygılarla

TURKISHSFORCES
26-05-2011, 15:21
haydi be yaprak kır artık zincirlerini..

Finance_Man
26-05-2011, 15:44
bu kağıtta hayat var..

ben girdim..

hem de 6 20 den..

kaçan kovalanır..

kovalayacağım ben

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 13:11
yavaş yavaş çıkıyor merdivenleri yaprak... en başından beri söylüyorum, sabretmek gerek bir yatırım yapılıyorsa... İnşallah bu şekilde devam etsin..yavaş ve dikkat çekmeden..

Gringo
30-05-2011, 13:15
Hımmm biraz geç farketmişim enteresan bi kaat...

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 14:36
arkadaşlar , umarım daha önceki uyarılarımızı dikkate alıp daha ilk günden ''çıkmıyor bu kağıt ''deyip çıkmamışssınızdır'

karun
30-05-2011, 15:24
yaprağın tahtasına hakiki biri girdi ama kimdir bilmem

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 15:28

patron zaten globalin kendisi.. belki bir ipucu verir..

ronaldo34
30-05-2011, 16:29
arkadaşlar , umarım daha önceki uyarılarımızı dikkate alıp daha ilk günden ''çıkmıyor bu kağıt ''deyip çıkmamışssınızdır'

nerede yaglı börek var sen hep ordasın kardeş.

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 16:32
nerede yaglı börek var sen hep ordasın kardeş.
kardeş biz çok önceleri pozisyon açıyoruz o senin yağlı börek dediğin yerlerde.. Millet gibi 2 gün çıkmayınca da mızmızlanmıyoruz,satıp çıkmıyoruz. Yatırımcı mantığı ile hareket edince,zaman bizi haklı çıkarıyor.

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 16:52
dostlar üzülmeyin bunun da sırası gelir.. bakın en son arzlara, onlar halen arz fiyatına ulaşmadı eksilerde.. en azında bunu arz fiyatının üzerinde tutuyorlar..birkaç ay önce arz olmuş utopya bile arzın yaklaşık %20 aşağısında.. biraz sabır .....

sabredenlere hayırlısı olsun tavan oldu işte..

fahricandan
30-05-2011, 16:54
gözlerime inanamıyom yaf bakmadım kaç gündür yürü be yaprak yarında çift tavan yaparsın inşallah

Gringo
30-05-2011, 17:23

Belki de ben...

kernekli
30-05-2011, 17:43
İnsan işsiz kalabilir,evsiz kalabilir,arabasız olabilir fakat gıdasız ve aç kalamaz.seni tuttum YAPRAK..

labirent
30-05-2011, 17:53
"bir sözü bir kere söyleriz gerisine ne hacet"
yaprak dökümü de geçer elbet bir gün demiştik...

mbtrs
31-05-2011, 11:13
Kimse yorum yapmıyor

mbtrs
31-05-2011, 11:35
Kardeş bu hareketlere bir yorumun varmı

nedensiz
31-05-2011, 11:46
ben halka arz oldu biliyordum bunu görünüşe bakılırsa yeni yeni başlamışlar arz etmeye 7.30-6.50 bu ne ya

HAYVANLARALEMİ
31-05-2011, 11:55
Veee 7,68 'den çıktım. Kalan arkadaşlara iyi kazançlar. Belki bir gün tekrar bu sayfada yazar ve bu güzel dostluğu devam ettiririm.
Evet dostlar, 6,44'den yeniden buradayım. Çok sevdim ben bu YaPrağı...

karun
31-05-2011, 15:10
hareketler son dakika golü tacağa benziyor

game1
31-05-2011, 15:38
Finans tahtdan %102000 lot çekmiş gözüküyor hayırlısı bakalım

SİRİUS
02-06-2011, 11:14
*yaprak süt'ün 3 aylık konsolide olmayan net dönem karı 65.646 tl

(02/06/2011 - 11:12:52)

game1
02-06-2011, 11:20
Geçmiş yılların zararı kısmına dikkat edilmesi gerekiyor 4 milyon gibi rakam var herekese bol kazançlar

rotwischne
02-06-2011, 13:27
6,20 - 6,70 arası calısıp. 6.34 - 6.36 geri geldi... halka arz , ziraat yatırımdan devam ediyor ..
birazda TEB satmış...
alanlarda yine finans yatırım başta. (dünün verileriydi)

aslanbey
06-06-2011, 15:29
yaprak kımıldamıyor....yatırımcısını bekletecek gibi...

fabia
06-06-2011, 20:21
olur mu kıpırdamamak düşüyor ya güzel güzel:)
gecen gunlerden birinde saat 11 civarı %5 bi artmıstı o an masa basında olcaktım ki...

aslanbey
06-06-2011, 21:53
doğru aşağı düşüyor bizim yaprak..

aslanbey
06-06-2011, 21:54
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=426&hisse=YAPRKEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc takasımız da böyledir...

aslanbey
06-06-2011, 21:55
hafifden tatlanacak mı ne...

kağancem2007
14-06-2011, 19:04
6.7 de yakalayabildim arkadaşlar acaba bir habermi geldi şu tavandaki 55.000 lota nasıl bastılar ya acaba yarın nolur allah kerim

aslanbey
14-06-2011, 21:39
yaprak bu yeni hisse sert aşağı ve yukarı kabiliyeti hayli fazla....

aslanbey
14-06-2011, 21:48
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=428&hisse=YAPRKEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc 2 kurumu takip etmekte fayda var ....

aslanbey
14-06-2011, 22:23
http://ressim.net/s/upload/8b45003d.gif (http://www.ressim.net/i/4308358)

aslanbey
14-06-2011, 22:23
bu da büyük boy resmimiz...

aslanbey
14-06-2011, 22:25
bu tip hisseler de de teknik ve grafik bazen tutmaya bilir tabiikine...ytd...

aslanbey
15-06-2011, 23:32
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=426&hisse=YAPRKEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc ziraat yeniden sahne alıyor herhalde...

wandet68
16-06-2011, 21:13
işte parayı poktan kazanmak böyle birşey hayvancılık

aslanbey
16-06-2011, 21:52
diğer pok sektörünün hali ortalarda....

wandet68
16-06-2011, 21:57
şahsi düşüncem yolu uzun

aslanbey
16-06-2011, 21:59
sessizlik iyidir sayın wanted....böyle kalalım...

aslanbey
16-06-2011, 22:25
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=428&hisse=YAPRKEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc dünün takaslarını da yarın akşam görürüz bakalım neler olmuşş..

nedensiz
17-06-2011, 12:09
bugün dünün aynı olacak mı yani yüksek ao düşük kapanış şeklinde yada pzt veya bugün 7.40 altına sarkıtacak mı izleyip görelim bakalım

nedensiz
17-06-2011, 18:35
bire bir aynı hareketi yaşadık pzt daha iyi olacaktır bu hafta güzeldi hissede olanlara iyi hafta sonları

aslanbey
17-06-2011, 21:52
iyi haftalar olsun yaprkcılar...

halder
20-06-2011, 12:08
böyle eksi bi günde yukarı hareket.. spekülatif olması olası..

nedensiz
20-06-2011, 13:31
böyle eksi bi günde yukarı hareket.. spekülatif olması olası..
yukarı devam ettiği sürece nedeni bizi ilgilendirmez

gecegezgini
20-06-2011, 16:11
yukarı devam ettiği sürece nedeni bizi ilgilendirmez

ama kesinlikle spekülatif
belli ki pek ky de yok
ve her çıkışın bir inişi olacaktır
inişi de sert olmaz mı?

nedensiz
20-06-2011, 16:44
ama kesinlikle spekülatif
belli ki pek ky de yok
ve her çıkışın bir inişi olacaktır
inişi de sert olmaz mı?
olur tabi ama şimdi çıkışta olan bir hisseyi düşecek diye tutmamamızda o denli yanlış olur bir yerde bana yeter deyip çıkmasını bilmekte gerekli

gecegezgini
20-06-2011, 16:55
olur tabi ama şimdi çıkışta olan bir hisseyi düşecek diye tutmamamızda o denli yanlış olur bir yerde bana yeter deyip çıkmasını bilmekte gerekli

sadece fikir almak babından soruyorum
yanlış anlmayın
siz nerden çıkmayı düşünüyorsunuz.....

cetvel
20-06-2011, 18:18
doğrusu yaprak, sahibinin uzmanlık alanı olduğu için bu kötü piyasa ve endeks koşullarında bile yıldız gibi parlıyor onca şirketin arasında... elinde olanlar için ne mutlu...

sanırım global menkul değerler de borsaya açılıyor kısa zamanda... bu sebeple biraz olsun yaprağa alaka gösteremeyebilirler, sonuçta malın tamamı globalin genel müdürüne ait... takasın ziraatte olmasına da aldanmayın...

karı realize etmesini ve parayı cepte görmesini de bilmek gerek... ama hareket nerede biter, nereye düşer ya da düşmez kimse bilemez... herkes kendi kararını verebilmeli. selamlar...

nedensiz
20-06-2011, 18:38
sadece fikir almak babından soruyorum
yanlış anlmayın
siz nerden çıkmayı düşünüyorsunuz.....hergün girip çıkıyorum çünkü çıkış başladığından beri aynı hareketleri yapıyor tabii şu ana kadar böyleydi yarın aynı şekil hareket yaparsa 8.20 ve üzeri görülebilir yine aynı şekil geri gelirse 7.80 ve altı zor gibi

nedensiz
20-06-2011, 18:43
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=428&hisse=YAPRKEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc dünün takaslarını da yarın akşam görürüz bakalım neler olmuşş..takas üzerinden konuşmak gerekirse herşey yolunda gibi tabii şirketin sahibi ineklerle uğraşmayı meslek edinmiş ama asıl süt veren inekler her zaman imkb de mevcut olduğundan bizide sürüsüne katmaması için oldukça dikkatli ve hızlı olmak zorundayız

aslanbey
20-06-2011, 20:22
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=468&hisse=YAPRKEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc oyak silmiş süpürmüş....

nedensiz
21-06-2011, 17:41
6.90 ve bugün gördüğü 8.08 arası bir kaçgün oyalanır sonrası muamma

aslanbey
21-06-2011, 19:42
belki belli bir süre yatay olur ama sonrası bence muamma değil...

nedensiz
21-06-2011, 23:27
belki belli bir süre yatay olur ama sonrası bence muamma değil... yatay olsada günlük aşağı yukarı %10 marj içinde hareket eder hem aşağı hem yukarı yada tersi ama cuma gününe kadar hem 6.80 hemde 8.0 üzeri mutlaka görülecek gibi cuma kapanışına göre yakın gelecek hakkında fikir sahibi oluruz yani 1 hafta sonrası için ama beşik gibi hareketler göreceğimiz kesin

gecegezgini
22-06-2011, 00:15
peki bu günkü ani düşüşün sebebi ne idi sizce
sanırım borsa operasyonları ile alakalı
fırsat bilerek tedirginlik yaratıp
biraz daha toplama yaptılar
ama bu bahane ile vurmaya devam edecekler gibi...

nedensiz
22-06-2011, 14:06
ama bu bahane ile vurmaya devam edecekler gibi...

teknik hareketler, 7.0 altı kapanış olmadıkça sorun yok ve şu an ki görünüm yapılması gerekenler kontrollü bir şekilde yapılıyormuş görünüyor ve öyle yapılıyorsa yarın ve cuma günü güzel olacak diyebilirim tabii yine alıp satmayı bilen için

nedensiz
22-06-2011, 18:54
yarın açılışla bir silkeleme daha yaparsa kontrol tamamen ellerinde ve hedefleri yüksek anlamı çıkarmak yanlış olmaz hareketler dahada sertleşebilir sonuçta 7.20 görülürse şaşırmamak lazım seans içi tabii yukardada 8.08 üzeride tavan ve taban olmaması şu ana kadar ilginç buda güçlü ellerde kontrollü hareketler olduğunu gösteriyor al ver ekonomiye can ver tarzı hareketlere devam

aslanbey
22-06-2011, 21:34
ama bu bahane ile vurmaya devam edecekler gibi...bu operasyonla ilgimizin olmadığı bence bugün anlaşıldı..sürpriz bir hisse...

aslanbey
22-06-2011, 21:55
http://e.bigpara.ekolay.net/M1/hisse_detay.asp?thisisnotfirst=1&section=&hisse_combo=2607~YAPRK 2,seans güzel işlem yapmışız...

gecegezgini
23-06-2011, 11:39
bu kağıdı alan satan yok herhal kimseden ses yok

nedensiz
23-06-2011, 16:48
bu kağıdı alan satan yok herhal kimseden ses yok 3 kişiyiz yetmezmi sn gecegezgini

gecegezgini
23-06-2011, 17:03
3 kişiyiz yetmezmi sn gecegezgini

çok güzel
ben, siz ve aslanbey
oh ne ala
arada bilgilendirme yaparsak iyi olur
sanırım trade yapıyorsunuz
ben de yapmayı düşünüyorum da

gecegezgini
23-06-2011, 17:17
sanırım hisseye dalmış birleri kimse yok
kendileri çalıp kendileri oynuyor

gecegezgini
23-06-2011, 17:19
benim anlamadığım 1,800 000 lotu var
neredeyse hergün 1,5 milyon lot işlem yapıyor
nedensiz senin gibi bol trade yapıyorlar herhalde

nedensiz
23-06-2011, 18:45
benim anlamadığım 1,800 000 lotu var
neredeyse hergün 1,5 milyon lot işlem yapıyor
nedensiz senin gibi bol trade yapıyorlar herhalde tamamen kontrolü ele geçirmişler,nasıl oynarlarsa oynasınlar yukarı yapsınlarda

nedensiz
23-06-2011, 18:58
tamamen kontrolü ele geçirmişler,nasıl oynarlarsa oynasınlar yukarı yapsınlardayada takasa bakınca şöyle demek daha doğru olur halka arz edememişler malın çoğu belki hepsi şu an ellerinde ve belli bir zaman sonra yine kendilerinin belirlediği bir yerden yeni arzı yapacaklar muhtemelen fiyat çıkarken değil düşerken daha fazla düşmez veya tepki gelir artık diye atlıyanlara verecekler o zaman kadar ve belli seviyelere dikkat ederek bizde bunlarla bu oyunun içindeyiz şu ihtimal bizi rahatlatıyor en fazla kardan oluruz

aslanbey
23-06-2011, 21:48
3 kişide yeteriz......

aslanbey
23-06-2011, 22:14
http://e.bigpara.ekolay.net/M1/hisse_detay.asp?thisisnotfirst=1&section=&hisse_combo=2607~YAPRK yalnız bu hafta taktik değişti...2.seanslarımız daha da güzelleşti....

gecegezgini
24-06-2011, 00:28
yada takasa bakınca şöyle demek daha doğru olur halka arz edememişler malın çoğu belki hepsi şu an ellerinde ve belli bir zaman sonra yine kendilerinin belirlediği bir yerden yeni arzı yapacaklar muhtemelen fiyat çıkarken değil düşerken daha fazla düşmez veya tepki gelir artık diye atlıyanlara verecekler o zaman kadar ve belli seviyelere dikkat ederek bizde bunlarla bu oyunun içindeyiz şu ihtimal bizi rahatlatıyor en fazla kardan oluruz

peki tam olarak neye dikkat etmek gerekir
biraz yardımcı olur musunuz?
kırmzıyla işaretlediğim gibi düşünmenizin nedeni nedir?
niye bu şekilde mal yedirirler anlayamadım.

kardan oluruz derken fazla aşağı salınmaz anlamında mı söylediniz?
ayrıca nedensiz ve aslan kardeş sizin için bu hisse de hedef nedir?
veye ne şekilde olursa çıkarsınız?
hisseye dair yol çizecek hiç bir tesbitte bulunamıyorum da
biliyorsunuz ki yorum yapıcak ne bir grafiği ne de bir geçmişi var.
her ikinizde yardımcı olursanız sevinirim.
saygılar...

nedensiz
24-06-2011, 01:02
elbette bunlarda malı satacaklar burdan alan yoksa fiyatı yukarı çekip alıcı gelene kadar veya tepeden aşağı vermeye başladıklarında yeni alıcılar gelecektir bakın rahatınıza benim izlediğim rakamlar 7.06-7.62-8.56-9.30-10,0 yarın 3ünçü hedefe gelip üzeri kaparsak sırada 4üncü hedef olur

gecegezgini
24-06-2011, 14:33
elbette bunlarda malı satacaklar burdan alan yoksa fiyatı yukarı çekip alıcı gelene kadar veya tepeden aşağı vermeye başladıklarında yeni alıcılar gelecektir bakın rahatınıza benim izlediğim rakamlar 7.06-7.62-8.56-9.30-10,0 yarın 3ünçü hedefe gelip üzeri kaparsak sırada 4üncü hedef olur

işte senin dediğin 3. hedefe geldi bakalım ne olcak

aslanbey
24-06-2011, 14:33
sayın gecegezgini...dediğiniz gibi teknik ve grafik için henüz erken.....bu tip hisselerde kısa vade de hedef koymak zor...kendiniz belirleyeceğiniz bir rakam olmalı...

nedensiz
24-06-2011, 15:15
işte senin dediğin 3. hedefe geldi bakalım ne olcakbu şekil devam arada yine sert düzeltirse memnum oluruz,8.78-8.76 cıktım alış için bekliyorum

nedensiz
24-06-2011, 18:51
çok güzel bir hafta yaşadık beklentim trendin devamı yönünde arada düzeltmeler olabilir seans içi veya bir sonraki seansla sınırlı olmak üzere, hissedekilere iyi hafta sonları

gecegezgini
25-06-2011, 01:18
çok güzel bir hafta yaşadık beklentim trendin devamı yönünde arada düzeltmeler olabilir seans içi veya bir sonraki seansla sınırlı olmak üzere, hissedekilere iyi hafta sonları

kim var ki başka
ha aslanbey var
neyse bu türlü fazla söylenmek de iyi değil farkındayım
herkese iyi tatiller...

hologram
25-06-2011, 13:22
arkadaşlar çaktırmayın kağıtta ky yok , ky 5.86 seviyesinde silkelendi, şimdi de cesaret edemez kimse. yaprağın uçuşu bana idgyo'yu hatırlatıyor. sonu da ona benzer umarım. ben azar azar çıkıyorum, tamahkar olmak istemiyorum ama önümüzü de açık görüyorum. hisse adedi az olduğu için rahat rahat yükseltiyorlar ama saniyeler içinde de rüzgar değişebiliyor. karlı kalmamız dileğiyle

gecegezgini
28-06-2011, 01:21
hiiiiiiiiiiiçççççççç kimse yok mudur?
yok herhalde
sağlık olsun...

mur55
28-06-2011, 16:59
yaprak ne oldu kurudunmu

nedensiz
28-06-2011, 19:01
yazacak bir şey yok normal hareketlerini yapıyor yarın biraz daha alt seviyeleri görebilir haftanın sonunda yine iyi bir kapanış yapacaktır

ayhan53
30-06-2011, 20:09
http://666kb.com/i/but2fqaabr660paw0.gif

gecegezgini
01-07-2011, 00:49
ses yok
yoksa yalnız mı kaldım?
hisse a grubunu da geçmiş
ne olur ki?

BUSEEN
01-07-2011, 11:30
ben bugün iyi kapanış bekliyorum ağalar

ertug06
06-07-2011, 11:13
kendiler çalıp kendiler oynuyor adamlar.hep aynı oyun bunun tahta yapıcısından bi nane olmaz

ertug06
06-07-2011, 11:17
alt tarafa alışları yığ sonra gelince millet bas malı,oyun bu gircek olanlar dikkat etsinler arkadaşlar.YTD

hemzemin
13-07-2011, 17:28
kağıt bugün 8.32'yi görüp akşamına 7.50'ye gerileyerek epeyce bir silkeledi.

maninblack
15-07-2011, 17:12
6,28 de bekliyorum seni, olmadı 6,70 de

GDC
19-07-2011, 00:03
6,28 de bekliyorum seni, olmadı 6,70 de
hadi istediğin oluyor gözün aydın 8.40 maliyetli olarak kağıttayom 0.40 bile olsa çıkmıyorum haydi spek göreyim seni

kesinlikle ytd. herkes kendi bacağından asılsın

cetvel
19-07-2011, 00:24
hadi istediğin oluyor gözün aydın 8.40 maliyetli olarak kağıttayom 0.40 bile olsa çıkmıyorum haydi spek göreyim seni

kesinlikle ytd. herkes kendi bacağından asılsın

spek dediğiniz kişi, global menkul değerlerin müdürü... ne alaka diyeceksiniz? bu kişi aynı zamanda yaprağın sahibi ve genel müdürü...

hal böyle olunca dikkatli davranmak gerek... takas toplu deyip kendini avutanlar oluyor, o takasın tamamı genel müdüre ait ve istediği zaman malı öyle bir yıkar ki üstünüze, altından kendisi bile kalkamaz...

işte burda adamın borsadaki tecrübesi devreye giriyor... fırtınalı havada bile fiyat düşmedi diye sevinenler, aslında mantıklı sevinmiyorlar... çünkü malın sahibi olan kişi, niye düşük fiyattan senetleri satsın ki!

dikkatli işlem yapın ve yüklü girmeyin derim... asansörü yakalarsanız, zevkinizi tatmin etmek için al-sat yapabilirsiniz... ama yine uyarayım spek denen kişi, bu borsanın bilgi ve hareket kabiliyeti anlamında en baba adamlarından biridir...

selamlar...

aslanbey
19-07-2011, 20:23
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=447&hisse=YAPRKEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc çoktandır ypktum arkadaşlar...trade yapma fırsatını kaçırdık..nasip bekleriz...ama oyak fena mal dağıtmış...

nedensiz
20-07-2011, 01:45

kesinlikle ytd. herkes kendi bacağından asılsıntrendle iddalaşmak olmaz sen 6.23 ten alırsın o hayel bile edemiyeceğin yerlere bile düşer,artı tepki gelir çıkıyor sanırsın bakmışsın yine düşmeye başlamış vs vs

game1
20-07-2011, 16:05
Yeter artık yap artık bi şeyler usandık beklemekten

sonperde29
20-07-2011, 16:40
maşallah ters indikatör yaprak iş başında,

adamlar kendi arz edip kendileri almışlar,
dikkat çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar,

endeks düzelince dikkat edin derim

YTD

slazanger
21-07-2011, 15:17
halka arzda satamadığı hisseleri satıyor... dibi bile bozdurmuyor.. biraz daha yukardan satmayı bile düşünmüyor...
aslında böyle hisselere bulaşmamak gerekli ama bulaştık bir kere artık dip dip gelir...

al sat tut yat kalk tavsiyesi değildir.

aslanbey
21-07-2011, 21:18
aceleye gerek yokk...y.t.d

teknikanalizim
22-07-2011, 11:18
halka arzda satamadığı hisseleri satıyor... dibi bile bozdurmuyor.. biraz daha yukardan satmayı bile düşünmüyor...
aslında böyle hisselere bulaşmamak gerekli ama bulaştık bir kere artık dip dip gelir...

al sat tut yat kalk tavsiyesi değildir.

6 ay süre ile böyle bir işlem yapamayacağı yönünde teminat var...

slazanger
22-07-2011, 11:19
aceleye gerek yokk...y.t.d

artık mecburen acele etmeyeceğiz uzun yatırımcı olduk ....bakalım 7 lerin üstüne kaç sene de veya kaç ayda veya kaç günde çıkacak.. bol kazançlar..

al sat tut yat kalk kaç tavsiyesi değildir.

teknikanalizim
22-07-2011, 11:50
Ahıra girdim..

Sağmanlık hayvan var..

Ya ben sağarım ya sağılırım..

Şimdilik sağım işleri iyi gidiyor..

Bakalım nasip kısmet önümüz ramazan etidir sütüdür faydalanmak lazım :)

teknikanalizim
Hissenin arz rakamlarına yaklaşması..

Son zamanlarda hacimli olması...

Önümüzde ramazan ve kurban bayramı olması hisseye et süt açısından ilgiyi arttıracaktır..

Bende var ama çift tabandan aldığım için sorun yok..

Yinede dikkat etmekte fayda var..

Halka arz biraz pahalı gibi duruyor..

Her nekadar şirketin büyüme politikası ve alanı iyi olsada..

Sonuta küçük bir firma isim kalitesi ve temeli yok..

DİKKAT DİKKAT DİKKAT..

teknikanalizim
İçimde sadece hissiyat ve kısmen teknik olarak yakın zamanda kağıda %100 e yakın prim getirecek bir hareket başlayacak gibi duruyor...

Nasippp kısmet...

Hisseye sahip çıkılmak istenecektir..

teknikanalizim
22-07-2011, 12:00
Kademeler çok zayıf hacime paralel hareket etmiyor...

slazanger
22-07-2011, 15:42
yaprak dökümü gibi yaprak yaprak dökülüyor...

al sat tut yat kalk kaç tavsiyesi değildir.

latifyz
22-07-2011, 16:00
arkadaşlar selam 5.88 e 20 lot deneme alışı yazdım :bu tahta da şefte yapacağım bakalım hayırlısı.Herkese sağlık ve bol kazanç.İnşallah 40 liraya gider